Reklama

sobota 15. března 2014

O Krymu se nakonec bude rozhodovat bez něj

Tereza Spencerová
15. 3. 2014 zdroj zde
Pětihodinové rozhovory mezi USA a Ruskem o Krymu naznačují, že až tak bezvýsledné nebyly, jejich obsah se ale budeme dozvídat nejspíš až postupně. Jisté je ale jedno: Krym bude v neděli hlasovat o své budoucnosti.

pátek 14. března 2014

Proč Sudety nejsou Krym a teror není demokracie? Jaceňuk v „registrovaném partnerství“ s Obamou. A kam zmizelo Ukrajinské zlato?

Tomáš Kaláb
14. 3. 2014 protiproud, parlamentní listy
Současný stav mediální války o interpretaci ukrajinské krize u nás a nestydaté srovnávání Sudet 1938 a Krymu 2014.

Kníže podporuje vrahy, kteří chtějí vyhladit Židy. Podpořil by i fašistický převrat proti Zemanovi, říká pravicový sociolog

14. 3. 2014  Parlamentní listy
Pravicový sociolog Petr Hampl kritizuje USA, EU i české politiky za vyprovokování krize na Ukrajině. Pozastavuje se nad tím, že ti, kteří bojují proti neonacismu v ČR, spolupracují a podporují neonacisty v ukrajinské vládě, kteří jsou tvrdě protižidovští. 

čtvrtek 13. března 2014

Euro-Majdan: Rumble in the Jungle

Petr Schnur
13. 3. 2014   zdroj Literárky
EUropa hnědne
Kyjevský Euro-Majdan se zapíše do historie svojí jedinečností, a sice ze dvou důvodů. Zaprvé: marciální metodou převzetí moci kombinací politických požadavků s kvazi vojenským dobýváním státních institucí, která je typická buď pro svrhnutí diktatury (a tou samozřejmě Janukovyčova vláda nebyla), nebo naopak pro nastolení totalitních režimů. 

Pokud Putin ukáže Bílému domu slabost, riskuje jadernou válku

Paul Craig Roberts
13. 3. 2014 zdroj zde
Rabování Ukrajiny začalo: Ekonomické a imperiální zájmy elit Spojených států a EU kryté „mediálními prostitutkami“.

středa 12. března 2014

Červenka: Média musí stvořit obraz zlého Ruska a hodné EU

Miroslav Červenka
12. 3. 2014 První zprávy
Při sledování tiskové konference po skončení jednání špiček zemí EU v Bruselu mi až bylo líto mediálních žoldáků, kteří na základě takovéto snůšky očividného překrucování, polopravd až lží mají stvořit mediální kýč o zlém Putinovi/Rusku.

Socialista se kvůli Ukrajině vysmál Zaorálkovi: Nakazil se knížecím bacilem, jsme za blbce

Lubomír Ledl,člen pražského zastupitelstva a kandidát  do Evropského parlamentu 
 v rozhovoru pro Parlamentní listy
12. 3. 2014 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se v Černínském paláci nakazil „schwarzenbergovským“ bacilem, v názorech tak zcela obrátil a jeho výroky k ukrajinské krizi to potvrzují. Zároveň zkritizoval zneužívání problematiky lidských práv k útokům na politické soupeře.

Zbyněk Fiala: Práce mizí, mzda padá

Zbyněk Fiala
12.3.2014 zdroj zde
Reálná mzda v závěru roku klesla skoro o tři procenta ve srovnání s posledním čtvrtletím roku 2012, je to smutný rekord.

Miloš Zeman, prezident České republiky při projevu k výročí vstupu do NATO

12.březen 2014 první zprávy
V projevu se vyjádřil i k situaci na Ukrajině, která podle něj nepochybně představuje další bezpečnostní hrozbu. V této souvislosti se znovu vrátil k úvaham o vybudování evropské armády.

Jiří Paroubek: Vypálili jsme opravdu Vladimiru Putinovi rybník?

Jiří Paroubek
12. 3. 2014 zdroj zde
Komentátoři pravdy a lásky hýkají nadšením nad tím, jak prý celá politická scéna – od Zemana, přes Zaorálka k Schwarzenbergovi – je konečně jednotná v přístupu k V. Putinovi a ke konečně osvobozené Ukrajině (tedy až na komunisty, Klause a Křečka).

Jak pomoci opatrnému našlápnutí k růstu

Jaromír Veber
12. 3. zdroj zde
Jsme svědky velmi křehkého oživení české ekonomiky. Jaké jsou její perspektivy ve světle programového prohlášení vlády?

úterý 11. března 2014

Média nám blbnou hlavy jako šmejdi na předváděčce

Jan Šustek
11. 3. 2014 zdroj zde
Je český novinář ještě pořád na straně Čechů? Jde českým politikům o zájmy Česka, nebo už jen o zájmy Bruselu? Opravdu hájí Evropská unie zájmy Evropanů, nebo pouze plní příkazy USA?

Děláme užitečné idioty USA a Rusové si to nenechají líbit, varuje politolog

Daniel Solis
11. 3. 2014   zdroj Parlamentní listy
Čeští politici dělají Západu užitečné idioty a jejich chování poškodí ekonomiku ČR, zatímco Němci s Ruskem a Čínou vesele obchodují dál. Ukrajinu dle něho fakticky ovládli neonacisté a Rusové hájí racionálně své zájmy.

Libye, příklad státu zničeného podle ukrajinského scénáře

1. 3. 2014 zdroj e-republika
Nedávný článek argumentoval, že Ukrajina je mimo jiné i vinou EU a USA typický příklad "failed state", který budeme platit z našich daní. Podívejme se na příklad země, kterou již EU a USA tímto způsobem zničila.

Na fašisty si zřejmě máme zvyknout

11. 3. 2014
Jestliže "sesazení" demokraticky zvoleného prezidenta za rozhodující účasti fašistů v Kyjevě je pro současný režim v ČR přijatelné a lze povolit pochod v Karlových Varech s nacistickými symboly, pak "východiskem" z hospodářské stagnace a sociálního a kulturního rozvratu zřejmě má být mesiáš v hnědé košili. 
Video z pochodu v Karlových Varech 15. 2. 2014.  


neděle 9. března 2014

Rusko využilo burzovní paniky po událostech na Krymu a nakoupilo 30 % akcií svých monopolů

9. 3. 2014 zdroj a původní zdroj
Operace "Ruský Krym" byla ruským vedením pečlivě promyšlena nejen z vojenského, ale i z politického hlediska, na úrovni financí a ekonomiky.

Vicepremiérka vlády Krymské autonomní republiky Olga Kovitidiová označila podmínky, za kterých je Kyjev ochoten podepsat dohodu s MMF za zlodějské.9. 3. 2014 zdroj zde
Podle jejího prohlášení, předběžná dohoda o poskytnutí finanční pomoci, kterou nové úřady s MMF podepsaly, předpokládá, že systém tranzitních plynovodů přejde do vlastnictví americké společnosti Chevron a metalurgické kombináty budou muset předat 50% svého vlastnictví německé společnosti Ruhr. Uhelný průmysl Donbasu přejde finské dceřiné společnosti Ruhr.
Podle slov Kovitidiové, Kyjev také slíbil, že na Ukrajině budou umístěny prvky amerického systému PRO a vojenská letecká základna USA.

Český novinář? Stejný "fašoun" jako ta zvěř z Majdanu!

Jan Šustek
 9. 3. 2014   zdroj zde
„Je to směs lokajství, připosranosti, stádovitosti, předposranosti, hlouposti, pohodlnosti, vlezdoprdelismu. Většina českých médií v souvislosti s Ukrajinou předvádí informační zločin." 

Teror krajní pravice na Ukrajině

Nikola Čech
9. 3. 2014   zdroj  Levá perspektiva
Článek popisuje a obrazově dokumentuje řadu příkladů teroru proti politickým uskupením, která nejsou na straně současné vlády.

Texas, Kosovo, Krym

Zdeněk Koudelka
9. 3. 2014   zdroj zde 
Současné mezinárodní právo neumí stanovit jednotná a všemi respektovaná pravidla pro odtržení určitého území a vzniku nového státu, proto v krymské i v kosovské otázce zvítězí faktický držitel územní moci.

Kauza lid versus kavárenští intelektuálové: Nenechme se zatáhnout do studené války proti Rusku!

Petr Hampl
9. 3. 2014 zdroj Protiproud
Ti, kdo žijí z eurorozpočtů, nebo se živí manipulací s eurodotacemi, těch se důsledky příliš nedotknou. A na ostatních přestalo záležet.