Reklama

sobota 29. března 2014

Myslíte, že jsme úplně blbí a všechno zapomenem?


Ivan David
29. 3. 2014
Čtení diskusí k článkům je žrout času. Nelze přehlédnout, že „jasné argumenty“ obhajující v těchto diskusích „oficiální“ propagandu zaznívající 24 let dnes znějí jako bláboly z hospody 4. cenové skupiny často i s primitivními stereotypy a vulgarismy.

pátek 28. března 2014

Premiér Sobotka zjistil, že ministr financí je podnikatel a miliardář

Ivan David
28. 3. 2014
Premiér Bohuslav Sobotka nově zjistil, že ministr financí podniká, což by mohl být konfliktem zájmů při výkonu jeho funkce. 

Francouzský volební nářez

28. 3. 2014 e-republika
Ve Francii minulý týden proběhlo první kolo komunálních voleb, které přineslo zajímavé výsledky. Bývalý prezident a permanentní egoman Nicolas Sarkozy má na krku minimálně 5 závažných kriminálních vyšetřování z doby, kdy byl prezidentem: aféra Libye, Bettencourt, Tapie, korupce a sledování soudců, Karachi. 

Ukrajinský parlament nepřijal podmínky pro půjčku MMF

28. 3. 2014 e-republika
Putinovi stačí, aby ruské menšině posílal šek s malým obnosem jako sociální podporu. Ten jim zaplatí ze zisku za zvýšenou cenu plynu, který Ukrajina doposud dostávala hluboko pod světovou cenou.

Turecko zakázalo přístup na YouTube

28. 3. 2014 Dolezite
Turecká vláda pokračuje v tvrdém útoku proti sociálním sítím. Týden poté, co omezila přístup na Twitter, zakázala nyní Turkům přístup na YouTube. Učinila to několik hodin poté, co na YouTube byla zveřejněna audionahrávka z vysoce utajovaného bezpečnostního jednání vlády.

čtvrtek 27. března 2014

Extrémně důležitý rozhovor

27. 3. 2014
Na "novarepublika.cz" jsme dosud necitovali "blisty.cz" z toho důvodu, že předpokládáme, že je čtou skoro všichni. V případě rozhovoru Kena Jebsena s Willi Wimmerem činíme výjimku pro případ, že by někomu, kdo chce být orientován v mezinárodní politice, unikl. Čtěte zde!

Zákaz činnosti politických stran na Ukrajině

Nikola Čech
27. 3. 2014 zdroj zde
Již ve dnech probíhajícího převratu v Kyjevě a regionech západní Ukrajiny nebo těsně po jeho dovršení došlo na řadě míst Ukrajiny k bezprecedentnímu omezení možnosti politické angažovanosti a participace občanů v důsledku oficiálního zákazu činnosti Strany regionů a Ukrajinské komunistické strany.

Miroslav Kolář: Obsáhlá analýza ukrajinských událostí s četnými odkazy

27. 3. 2014 (zasláno jako mailová zpráva)
Od prosince jsem pravidelně často dlouhé hodiny sledoval nepřetržitý přímý přenos z kyjevského euromajdánu, z kamer protestujících, a postupně čím dál více i spoustu dalších hlavně ruských a ukrajinských medií na toto téma. V jazycích, kterým docela dobře rozumím jsem tak mohl sledovat jak probíhá další "barevná" revoluce podporovaná nebo přímo spoluorganizovaná z USA.

středa 26. března 2014

p. Kalousku, to bych raději podal ruku praseti než ...

Jan Šustek
26. 4. 2014 zdroj
Svázaným zajatcům lámal prsty, vypíchával oči, strhával nehty a vytrhával zuby; některé pak podřezal .... Podřezal svázaného bezbranného člověka ... že by chystal Vondra další řád in memoriam pro ukrajinského řezníka - Oleksandra Muzyčka?

Jižní a východní regiony Ukrajiny masově protestují a žádají referenda o autonomii

26. 4. 2014 video https://www.youtube.com/watch?v=Att4WdJQbIo&feature=youtu.be

Demokratický matrix, nebo fašizující realita?

Petr Schnur
26. 3. 2014 zdroj Literární noviny
„Je nutné využít nacionalistické síly, ať již jsou jakkoliv reakční. Posléze je vždy možné se jich elegantně zbavit. Neboť s pomocnými oddíly se nesmí dělat okolky.“ (Franz-Josef Strauss, bývalý bavorský premiér a předseda CSU, v týdeníku Der Spiegel, 12/1970)

Oskar krejčí: Fašistům se nesmí ustupovat

26. 4. 2014 zdroj zde
Fašisti se vždy zmocnili moci jako menšina - ovšem dobře organizovaná menšina odhodlaná používat násilí. Spočítat ve volbách hlasy většiny nestačí k tomu, abyste zastavili Mussoliniho pochod na Řím.

Kolik nás bude stát Drang nach Osten prováděný korporátním EU?

26. 3. 2014 zdroj e-republika
Místo trvalého odzbrojování a spolupráce s nesmírným ruským trhem vsadila EU na konfrontaci a ruský trh nechá Číně a Indii. Putin byl a je normální pravicový autokrat, ale v žádném případě není hlupák. Zato my občané platíme za hloupost našich EU vůdců již nyní.

Jak se Jaceňuk demokraticky zvolil?

26. 4. 2014 zdroj Protiproud
Fotografie dokumentující jak se demokraticky zvolili představitelé Ukrajiny, kteří jsou pro evropské dobrovolně vazalské vlády důvěryhodnými partnery k jednání.

ČT teče do bot. Pane Veselovský, kdo platil vaše „monitorování“ Milana Šarapatky?

Břetislav Olšer
26. 3.  zdroj zde
Po několika měsících absolutního "malování fašizace Ukrajiny na růžovo" se včera snad poprvé Česká televize konečně odhodlala k prvním pravdivým záběrům z Majdanu a ukrajinského Parlamentu, kde má třiatřicet poslanců i antisemitská strana Banderovců Svoboda.

Neschopná EU si na svých hranicích vytvořila další "failed state". A na zvrat k lepšímu nemá ani ekonomické ani politické prostředky.

Jaroslav Bašta
26. 3. zdroj zde
Ani hustý černý dým zahalující několik měsíců centrum Kyjeva, ani mediální hysterie doprovázející ruskou anexi Krymu by nám neměly bránit v nezaujatém hodnocení nepříznivých dopadů, které přinesl poslední měsíc pro bezpečnost Evropy.

Izolace Ruska je zbožné přání. Rusko připravuje dohodu s Čínou a Indií.

Emil Kalabus
26. 3. zdroj zde
Prezident USA Barack Obama prohlásil, že Moskvě hrozí nové sankce, pokud ta bude i nadále útočit na ukrajinskou suverenitu. Podle jeho slov jsou USA i jejich evropští partneři připraveni zavést opatření, která poškodí celé sektory ruské ekonomiky dokonce i v tom případě, kdybychom měli uškodit sami sobě.

Přes 22 tisíc obyvatel Aljašky podepsalo petici žádající připojení k Rusku

26. 3. zdroj zde
Ve zkratce

Nová Sobotková vláda ještě horší než ta předchozí

Vladimír Stwora
26.3.2014 zdroj zde
Předchozí Nečasovsko-Kalouskovská vláda byla pro zemi pohromou; mimo řadu devastujících kroků v oblasti daňové politiky a demontáže sociálních služeb zaprodávala a rozdávala český majetek církvím navzdory přání národa. Sobotka a spol se vydali vstříc Evropské unii a nárokům sudetských Němců. A vzali to od podlahy.

úterý 25. března 2014

Jak rezonuje Krym v Pekingu

Pepe Escobar
25. 3. zdroj zde
V úvodníku People’s Daily, je to, co si čínské vedení myslí skutečně. A zaměřené je evidentně na nebezpečí změny režimu, „neschopnost Západu chápat historické lekce“ a „konečné bojiště studené války“. Avšak Západ opět chybně interpretoval to, že se Čína zdržela hlasování v Radě bezpečnosti OSN u Amerikou podporované rezoluce odsuzující krymské referendum.

Chceš si zastřílet? Zbraně tu budou za chvilku.

Vít Hassan,bloger
25. 3. zdroj zde
Český bloger popsal, co zažil na Majdanu.

Jak se připravuje třetí světová válka

Paul Craig Roberts
25. 3. 2014   video
https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k#t=287

pondělí 24. března 2014

Odmítám přispívat na oligarchy

Jan Keller
24. 3. zdroj zde
Rozhovor, který jsme se sociologem Janem Kellerem vedli, se točí hlavně kolem jeho letošní kandidatury do Evropského parlamentu za ČSSD. Vyjadřuje se k problémům Evropy a východiskům z krize. Došlo přitom i na téma ekologie, krizi na Ukrajině, sociální hnutí nebo přijetí eura.

Silné Rusko je zárukou světového míru, nechceme fašismus, znělo Václavákem

24. 3. zvedavec.cz
Proti fašismu a extrémnímu nacionalismu na Ukrajině v neděli na pražském Václavském náměstí i přes deštivé počasí protestovaly asi dvě stovky lidí.

Z letiska "Boryspil" štartovalo lietadlo do USA naložené Ukrajinským zlatom

24. 3. 2014 zdroj
Kyjevom sa šíria zatiaľ oficiálne nepotvrdené správy o tom, že v piatok 7. 3. 2014 mala prebehnúť pod rúškom noci záhadná operácia, pri ktorej mali byť ukrajinské zlaté rezervy rýchlo naložené na palubu neoznačeného lietadla, ktoré následne zlato previezlo do USA.

Neřešme situaci v Kyjevě, s Krymem nemá nic společného

Stanislav Huml
24. 3. 2014 zdroj
Nebudu jmenovat, kdo výše uvedený výrok pronesl. Donutil mne napsat tento blog. A moje odpověď na tento výrok je až v tabulce na konci článku.

neděle 23. března 2014

Levice zesiluje svůj vliv v protestech na jihovýchodě Ukrajiny

23. 3. 2014   zdroj zde
Protesty, k nimž nedávno došlo v jihovýchodních oblastech Ukrajiny, ukázaly jeden důležitý a symbolický trend. Protestující nepřijímají zástupce parlamentních stran. Liberálové a nacionalisté nové vlády ani zástupci zbankrotované Strany regionů nemají v masových protestech obyvatel Charkova, Donbasu, Oděsy a dalších měst žádný vliv.

Z transatlantické dohody se napakují jen koncerny.

Květa Pohlhammer Lauterbachová
23. 3. zdroj zde
Minulý týden proběhlo v Bruselu 4. kolo vyjednávání o Transatlantické zóně volného obchodu mezi USA a EU (TAFTA) a smlouvě o ochraně investic (TTIP). Opět za zavřenými dveřmi, podle nového evropského modelu demokracie.

Turecko zahájilo dělostřeleckou palbu proti Sýrii

23. 3. 2014   zdroj
Turecká vláda „přistoupila k bezprecedentní vojenské agresi proti syrské suverenitě“, prohlásilo MZV Sýrie.

Jedině ideje mají právo na politiku

Petr Lachnit
22. 3. 2014    psáno pro Parlamentní listy
Stává se stále častěji, že politická hnutí nebo politické strany vedou ostrý boj jen o výkon politiky. Ne o smysl politiky. Ostatně srovnáme-li volební programy, nutně dojdeme k závěru, že všichni chtějí totéž a liší se maximálně v nástrojích, které by při dosažení cílů preferovali.

Kvůli nerovnosti v příjmech navrhuje MMF větší zdanění bohatých

22. 3. 2014 e-sondy
Mezinárodní měnový fond (MMF) varoval před negativními dopady, které mají na ekonomiku rostoucí rozdíly v osobních příjmech.