Reklama

sobota 5. dubna 2014

Světová média a Goebbels: Stokrát opakovaná lež se stává pravdou...


Břetislav Olšer
5. 4. zdroj zde
Nacistickou propagandou, jež stavěla na stále se opakujících lžích, dokázal Hitler s berlínským stranickým gauleiterem Goebbelsem ošálit německé občany a přivést nacistické hnutí ke zločinecké moci. To bylo před 75 lety. Srovnávat tuto situaci s dnešními událostmi na Krymu je směšné a hloupé, pane Zaorálku.

Znechucení německé veřejnosti vzrůstá spolu s mediálním lhaním o ukrajinské krizi

5. 4. 2014 ac24
S příchodem USA a Německem podporovaného puče v Kyjevě ovládla německá média bezprecedentní vlna anti-ruské propagandy. 

„Postrádající základy“, jak se Amerika stala teroristickým státem

Gordon Duff
5. 4. 2014 ac24
Jak to tak vypadá, situace na Ukrajině dokazuje, že Studená válka je živá a vede se jí dobře, možná dokonce „prosperuje“.

Kdo zastaví krveprolití v Sýrii?

Ilja Charlamov
5. 4. 2014 zdroj zde
Sýrie vytvořila smutný rekord: počet obětí občanské války dosáhl v této zemi více než 200 tisíc. Třetinu tvoří civilisté včetně dětí. Podle zprávy OSN se počet syrských běženců blíží třem milionům. Tato hrozná statistika bude růst, když světové společenství nepodnikne mimořádná opatření pro zastavení krveprolití.

Komu na Ukrajině vyhovuje udělat z Ruska nepřítele

5. 4. 2014 zdroj zde
Ruská tajná služba FSB zatkla 25 Ukrajinců, kteří jsou podezřelí z přípravy teroristických útoků na ruském území.

Britské listy: Mnichov nebyl jako anexe Krymu, protože „převod sudetských území byl v té době oficiálně schválen“


Ivan David
5. 4. 2014
Mezinárodní smlouvy jsou od toho, aby je plnili slabší. Karel Čapek
Britské listy se snad především vlivem Karla Dolejšího v poslední době dopracovaly zvláštních postojů. Jistě je možné publikovat zajímavá stanoviska s nimiž se publikující neztotožňuje, ale nemyslím, že by článek „Ruská anexe Krymu „vůbec není jako Mnichov 1938“ byl ten případ. 

pátek 4. dubna 2014

Povinné čtení pro česká média.

Stanislav Blaha
4.4. zdroj zde

Konfrontace dvou postojů, které u nás nejsou příliš k mání. Jak vidí současnou krizi na Ukrajině jeden Čech dlouhodobě pobývající v této zemi a jeden Rus-světoběžník?

Humanitární postřik proti demonstrantům v Bruselu

Literární noviny
4. 4. zdroj zde
Slzným plynem a vodními děly dnes belgická policie zasáhla proti odborářské demonstraci, která ochromila Brusel v rámci protestu proti vládním úsporným „reformám“. Demonstranti zablokovali čtvrť, v níž se nachází řada vládních úřadů nebo velvyslanectví USA.

Český parlament o Ukrajině. Kterého Masaryka si vybrat?

Jiří Paroubek 
4. 4. 2014 Vaše věc
Jak jsme informovali, bývalý premiér Jiří Paroubek zaslal šéfredaktorovi deníku Právo Zdeňku Porybnému dopis, který se týká svobody slova v pojetí jím vedeného deníku. Přinášíme text článku, reakci na Právem zveřejněný komentář Lubomíra Zaorálka, který bývalému premiérovi deník nezveřejnil. Vaše věc

Rusko a USA na prahu nové kapitoly v dějinách dvoustranných vztahů

Sergej Duz
4. 4. zdroj zde
Západní tisk píše o návratu diplomacie z dob studené války, kdy se o osudu třetích zemí rozhodovalo ve Washingtonu a Moskvě. Podle mínění expertů tu nejsou přímé paralely na místě, některé analogie jsou ale nasnadě.

Otevřený dopis premiérovi žádající odvolání ministryně Válkové a ministra Hermana


4. 4. 2014 
Vážený pane předsedo vlády,
obracím se na Vás jménem desítek tisíc našich současných i dřívějších členů, i jménem těch, kteří bojovali, trpěli a umírali na frontách, východních i západních, v domácím odboji, v gestapáckých mučírnách, v koncentračních táborech a na pochodech smrti...

Nezávislý novinář: Pasažér uneseného letadla odeslal foto ze skrytého iPhonu

4. 4. 2104    ac24
Je Phillip Wood spolu s dalšími pasažéry dosud naživu poté, co byl letoun 370 unesen na tajnou americkou vojenskou základnu nacházející se na odlehlém ostrově v Indickém oceánu?

čtvrtek 3. dubna 2014

Lživá reportáž v pořadu Reportéři ČT

Viktor Horký
3. 4. zdroj zde
Manipulování se skutečností se  ČT dopustila  v reportáži, kdy zazněla tato slova: Jiří Vyvadil svolal na Václavské náměstí demonstraci na podporu Ruského vojenského zásahu na Ukrajině". Což je naprosto lživá a ničím nepodložená informace. Demonstrace byla namířena proti manipulaci s fakty českých médií.

Ukrajina souhlasila, že se stane dějištěm válečných her NATO

2.4.2014 zdroj zde
Ukrajinský parlament v úterý schválil řadu společných vojenských cvičení se zeměmi NATO, kde budou vyslány americké jednotky přímo do blízkosti ruských sil na připojeném poloostrově Krym.

Hlas lidu, který církve nepotěší

Zpráva stručně
3. 4. zdroj zde
Velmi razantní názory veřejnosti představil průzkum společnosti SANEP. Její pracovníci se veřejnosti vyptávali na názor na církevní restituce. Tři čtvrtiny z oslovených vyjádřily mínění, že by vláda měla současnou podobu vyrovnání s církvemi změnit, a to bez ohledu na názor církví. Více než tři pětiny navíc nevěří, že by kdy církve o svém majetku informovaly věrohodně.

Malá česká Evropa

Martin Hekrdla
3. 4. zdroj zde
Rozjíždějící se tuzemská kampaň pro volby do Evropského parlamentu ještě nevstoupila do oficiální „horké" fáze, ale to základní víme již dnes: pro Česko Evropa neexistuje. Dokonce ani tehdy, zuří-li boj o křesla ve Štrasburku přímo na domácí půdě.

Odtajní Senát zprávu o mučících praktikách CIA?


Literární noviny
3. 4. zdroj zde
Americký Senát potvrzuje, že mučení bylo zbytečné, ale nechce vědět, proč CIA na mučení vůbec trvala, a nepožaduje ani potrestání viníků.

Všechno jistí správné kádry

Martin Hekrdla
3.4. zdroj zde
Když počátkem týdne přišly smutné zprávy o růstu HDP (loni poklesl téměř o jedno procento, letošní meziroční růst pak tenhle pokles jen s bídou vyrovnal a nula od nuly pošla), experti se bezodkladně jali hledat příčiny a viníky. Je to jasné: příčinami jsou fiskální restrikce, zpřísnění pravidel na investiční projekty a - řekl novinářům analytik UniCredit Bank Pavel Sobíšek - „extrémní opatrnost úředníků po několika korupčních kauzách" (E15, 2. dubna).

V Belgii má být první soudní proces se scientology


3. 4. 2014  Christnet
Belgická justice včera předvolala před trestní tribunál dvě sdružení napojená na Schientologickou církev Scientologickou církev a některé její představitele. Podle prokuratury se jedná o zločineckou organizaci, která se dopustila podvodu, nelegálního léčitelství, porušování soukromí a nedovoleného vymáhání peněz.

Spolupráci Ruska a NATO potřebuje nejen Rusko

Ilja Charlamov
3. 4. zdroj zde
NATO chce pokračovat ve spolupráci s Ruskem v Afghánistánu, zastaví však na tři měsíce všechny ostatní druhy „praktické vojenské a civilní“ součinnosti s Moskvou. Bylo o tom vyhlášeno na setkání ministrů zahraničí 28 členských zemí Aliance v Bruselu. Oficiální mluvčí ruského zahraničněpolitického rezortu Alexandr Lukaševič prohlásil, že tím nevyhraje nikdo.

Hodlají majitelé OKD Ostrava zavést v dolech robotu?


3. 4. 2014 e-sondy
Horníci budou fedrovat místo osmi deset hodin!

Odbory prý nemají právo vyjadřovat se k OSVČ


3.4.2014 e-sondy
Asociace malých a středních podniků a živnostníků (ASMP) oceňuje, že všechny zainteresované strany udělaly při vyjednávání změn v paušálech pro živnostníky ústupky. Nehrálo se o vítězství, ale pragmaticky o výsledek, díky čemuž by nemělo dojít k ohrožení těch nejmenších, kteří vytvářejí drobné služby v regionech.

středa 2. dubna 2014

Ještě k prezidentským volbám na Slovensku

Karel Klimša
2. 4. 2014
Porážka Fica a vítězství Kisky jistě bude povzbuzením pro pravici. U nově zvoleného prezidenta Andreje Kisky je těžké předvídat. Nemá politickou minulost, nikdo s určitostí neví, co od něj lze či nelze očekávat. 

Recenze filmu: Vlk z Wall Street

"hudryper"
2. 4. 2014   Ousidermedia
Kdo má zájem se seznámit s pravdou o životě lidí vytvářejících onu cílovou realitu neoliberalismu,bazírující na lidské chamtivosti,nechť neváhá a jde do kina. Film "Vlk z Wall Street" ukazuje s úžasnou přesvědčivostí chování lidí,které účast na neoliberálním společenském podvodu vyzvedla formou rozmařilého konsumu nad ostatní běžné lidi. 

Komunismus se rovná fašismus?

2. 4. 2014  Outsidermedia
Komu se hodí tohle srovnávání a přirovnávání komunismu a socialismu k fašismu a nacismu? Proč to dělá? Kdo z toho má prospěch? Jaké asi budou výsledky a důsledky takového srovnávání?

Politika „na ksicht“


Martin Hekrdla
2. 4. zdroj zde
Houpačka voličských preferencí sice není zcela vyloučena, ale tendence je jasná: Babišovo hnutí ANO se proloktovalo před Sobotkovu ČSSD.

Dění na Ukrajině z pohledu mezinárodního práva

Nikola Čech
2. 4. zdroj zde
 Ve Steinerově sále Lidového domu v Praze se konala debata o situaci na Ukrajině organizovaná Masarykovou demokratickou akademií (MDA). V panelu vystoupil politolog a univerzitní profesor z Vysoké školy veřejných a mezinárodních vztahů v Praze, Oskar Krejčí, a historik, teolog a autor článků v Deníku Referendum k dění na Ukrajině, Filip Outrata.

Politický matrix aneb izraelští účastníci „euro-mejdanu“

Petr Schnur
2. 4. 2014  zdroj zde
„Napsal jsem 17 románů a přitom zjistil, že se vymyšlené zdaleka nevyrovná skutečnosti.“(John Grisham) „Mohu ti pouze ukázat dveře. Projít jimi už musíš sám.“ (Z filmu ‚Matrix‘)

Proč byli izraelští záložníci na "euro-mejdanu"?

Petr Schnur
2. 4. 2014  zdroj zde
Podle zpráv, které se objevily v „nemasových“ médiích se majdanského euro-džihádu účastnili nejen oranžoví euro-oligarchové a militantní ultranacionalisté, ale i paravojenská skupina z Izraele.

úterý 1. dubna 2014

Ako veľmi chce Washington vojnu?

Paul Craig Roberts
1. 4. zdroj zde
Pochybujem, že ukrajinská kríza urýchlená washingtonským zvrhnutím demokraticky zvolenej vlády sa skončila.

Režisér Dvořák ve varu: Nevěřím slibům církve, která slibuje i posmrtný život, zázraky...

1. 4. 2014 Parlamentní listy
Režisér a dokumentarista Václav Dvořák, který je aktivním odpůrcem církevních restitucí, nevěří ani náhodou holedbání církevních představitelů o tom, že budou zveřejňovat své hospodaření a že se podřídí i finančnímu auditu.

Proti přípravě války financované ze škrtů ve veřejném sektoru a z důchodů a mezd Ukrajinců!

1. 4. 2014  zdroj zde
Stanovisko organizace "Borotba" k politickým rozhodnutím a ekonomickým opatřením na Ukrajině. 

Stane se Ukrajina rozbuškou krize v Evropě?

Valentin Katasonov
1. 4. zdroj zde
Dnes je již zřejmé, že Evropa svým štvaním napomohla destabilizaci situace na Ukrajině. Šíření chaosu se docela klidně může stát rozbuškou finanční a ekonomické krize. Minimálně krize evropské, maximálně světové. Ukrajina byla za léta nezávislosti zcela zpustošena.

Lavrov a Kerry - schůzka v Paříži

Maria Baljabina
1. 4. zdroj zde
Ukrajina potřebuje federalizaci a odzbrojení banditů. Takovou cestu překonání krize navrhl ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov v průběhu schůzky se svým americkým kolegou Johnem Kerrym. Zatímco Washington trvá na přímém dialogu Moskvy a Kyjeva a předkládá Rusku nesplnitelné podmínky.

pondělí 31. března 2014

Ze "splátkového podnikatele" samaritánem a prezidentem


31. 3. 2014 zdroj Vzdor
Článek o slovenském prezidentovi, k němuž jeden diskutující slovenský občan uvedl "bohužel jsme národ tupců a opilců", protože nesouhlasí s argumentací anonymního autora článku. Pokud by měl pravdu, mohla být volba opravdu moudrá. Pan Kiska prokázal, že lidem rozumí, ví, za co jsou ochotni zaplatit a čemu jsou ochotni uvěřit.

Rozšíření konfliktu do podněstří? Možné.


Petr Kohout
31. 3. 2014 Protiproud
NATO chce možná vyprovokovat Rusko k další akci: Za jakých okolností Vladimír Putin obsadí Podněstří a východní části země? Podivná odpověď na otázku „odnikud“. Z hlediska geopolitických zájmů Západu případné rozšíření konfliktu do Podněstří není bohužel sci-fi.

Česká republika nepodpořila sankce proti Rusku

31. 3. 2014 zdroj zde
Sněmovna poslanců českého parlamentu nenastoupila společnou linii EU. V parlamentním komuniké se praví: „Sněmovna poslanců nepodpořila návrh, podle něhož by musela vláda prosazovat v rámci EU zavedení ekonomických sankcí proti Rusku“.

Potvrzeno: Plány NATO na útok pod falešnou vlajkou na Turecko odhaleny

Tony Cartalucci
31.3.2014 zdroj zde
Bylo odhaleno, že NATO plánovalo útok pod falešnou vlajkou proti Turecku, aby ospravedlnilo tureckou invazi do severní Sýrie, uvedly International Business Times ve svém článku „Zákaz YouTube v Turecku: Úplný přepis uniklé konverzace o „válce“ se Sýrií mezi Erdoganovými představiteli

Západ doplatí na postoj k Rusku. My také. A je zde jeden překvapivý vítěz

Erik Best
31. 3. Parlamentní listy, rozhovor
Západ svým vystupováním žene Rusko do silnějšího partnerství s Čínou a nakonec na to doplatí. Tratit budou i české firmy.


Bezvýznamná demonstrace v Madridu 22. 3. 2014: Pochod za důstojnost

Záběry z vrtulníku
Demonstrace v podání španělské televize

Novinky z Najdanu


31. 3. 2014 ousidermedia
Žijeme v hektické době, informace se na nás hrnou ze všech stran že ani naše média nestačí na události reagovat. Ale někdy se najdou i vyjímky. Vybírám některé titulky z našeho tisku ze dne 22. 3. 2014 zde

Ono se toho v Protektorátě zase tak moc nedělo…

František Nevařil
29. 3. 2014 Ousidermedia
Tak to nám v minulých dnech ráčila prozradit jedna vysoce vážená paní, příslušnice současné nejvyšší politické elity. Konečně není v tomto uvědomování sama, už dávno ji v tom pomáhá řada jiných důležitých politiků, novinářů, katolických prelátů a dalších „vlivných“ osob. 

Vedení ČT straší a tedy úkoluje redaktory?


Stanislav Huml
29.3. zdroj zde
U Daniela Takáče jsem vyvolal reakci strachu. V jeden moment ho zcela vykolejila úplně banální a jednoduchá otázka, na kterou stačilo odpovědět pravdu - ano. Chvilku nebyl schopen ani zareagovat.

Ashtonová si teď dělá starosti s Pravým sektorem

31. 3. 2014  zdroj zde
Akce ukrajinských ultranacionalistů z hnutí Pravý sektor, které se aktivně účastnilo svržení Janukovyčova režimu, začínají vzbuzovat obavy u Evropské unie. 

neděle 30. března 2014