Reklama

pátek 25. dubna 2014

"Trvalá svoboda" v Iráku: 500 000 mrtvých

Jan Grohmann
25. 4. 2014 Armadninoviny
Podle nové studie publikované v časopisu PLOS Medicine zemřelo prý v důsledku války v Iráku téměř 500 000 lidí. Údaj je několikanásobně větší než ukazuje řada dalších studií, které se pohybují v hodnotách kolem 150 000 mrtvých.

Ruský akademik vysvětlil, o co jde doopravdy USA, Rusku a Německu na Ukrajině. Putin může prý Americe způsobit bolest

Lukáš Petřík
25. 4. Europortál
Na stránkách prestižního Valdajského klubu vyšel komentář výzkumníka Institutu mezinárodních bezpečnostních studií ruské Akademie věd Alexeje Feněnka týkající se dění na Ukrajině. Dotýká se mimo jiné i úlohy tzv. Visegrádské čtyřky, kam patří i Česká republika.

Rusko zakázalo vozidlám NATO prechod cez svoje územie

25. 4. 2014  Protiprudu
Sťahovanie západných jednotiek z Afghanistanu sa stáva skoro neriešiteľnou úlohou. Od oznámeného úplného stiahnutia všetkých jednotiek USA z Afghanistanu, pokúšajú sa aj zostávajúce štáty NATO svojich vojakov a predovšetkým svoju vojenskú logistiku čo možno najrýchlejšie dostať z nestabilnej krajiny. To sa ale ukazuje ako neriešiteľný problém, predovšetkým pre armádu USA.

Válka s Ruskem (ne)bude

25. 4. 2014 Outsidermedia
Hovořil jsem nedávno s jedním vojákem, příslušníkem AČR, a ten mi řekl zhruba toto: „Vím, jaké zbraně máme my. Vím, jaké zbraně má Rusko. Válka s Ruskem je blbost.“

Svědectví generála o plánu USA: Za 5 let napadení 7 států

25. 4. 2014

Fotky ruských vojáků na Ukrajině byly zmanipulované

Tereza Spencerová
25. 4. Literárky
Hlavní -- a zatím první hmatatelný – důkaz ruské vojenské přítomnosti na východě Ukrajiny žádným důkazem ve skutečnosti není, napětí na východě Ukrajiny ale dále roste a do oblasti své sídlo přesouvá i Pravý sektor.

Podivná válka s lichváři: KSČM nebojuje, ČSSD dezertovala a Okamura pálí slepými

Nikola Čech
25. 4. Levá perspektiva
Známé úsloví to říká jasně: Sliby chyby! A to v případě proklamací politiků, jak zatočí s lichváři, platí dvojnásob. Co slibů o tom, že se odírání (převážně chudých) lidí tzv. spotřebitelskými úvěry udělá přítrž, co siláckých výroků proti lichvě z úst dvojitých a trojitých brad z poslaneckého chlívku jsme už slyšeli! A nezměnilo se nic.

Vlastnictví boží před volbami

Martin Hekrdla
25. 4. literárky
Jak je možné, že v zemi zažraných neznabohů jsou to zrovna církve, které jako by nejvíc ovlivňovaly vnitrostátní politiku? Inu, právě proto, že Česko je asi nejateističtějším státem Evropy a politické strany jsou nuceny vznést zásadní předvolební sliby (anebo po volbách aspoň předstírat jejich plnění).

Podivné Velikonoce na Ukrajině. Útočil ve Slavjansku Pravý sektor nebo komando CIA?

Václav Danda
24. 4. Freeglobe
Co ukázal incident u Slavjansku? Pravý sektor se k němu nehlásí, kdo tedy vraždil? Rozcvičují se na těchto akcích speciální americká komanda? Bude národní revoluce na východě utopena v krvi? To uvidíme už brzy.

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

The Saker
25. 4. zvědavec
Existuje spousta teorií o tom, co přesně způsobilo kolaps Sovětského svazu.Neúnosná kognitivní disonance, či, řečeno jednodušeji, všeprostupující pocit totálního pokrytectví.

Protest proti kampani proti Ruské federaci

Pavel Rejf
25. 4. Free Zóna
Komentáře k situaci na Ukrajině a na Krymu předkládané nám oficiální propagandou jednoznačně odmítám. Někteří dokonce srovnávají postoj Ruska s jednáním fašistického Německa. Ve skutečnosti je tomu právě naopak.

čtvrtek 24. dubna 2014

V Slavjansku zahájila armáda bojové operace, jsou mrtví a zranění .

24. 4. AC24
Úřadující vláda v Kyjevě oznámila, že Ženevská dohoda neplatí, a že zase jednou vyšlou speciální síly, aby si na východní Ukrajině poradily s „teroristy“.

Kolik zemře v Ukrajině lidí při tzv. protiteroristické akci banderovské kyjevské moci?


Zprávy krátce
24. 4. pravdive.eu
Oficiální ukrajinské zdroje oznámily, že cílem ruských diverzantů je zabít 100 až 200 lidí ve východní a jihovýchodní Ukrajině, aby byla vytvořena záminka pro útok ruské armády na Ukrajinu.

Předseda Sobotka v kleštích minulosti

Jiří Paroubek
24 .4.  Vaše věc
„Nepochybuji o tom, že B. Sobotka mohl a měl při privatizaci minoritního podílu státu v OKD Z. Bakalovi udělat více pro ochranu zájmů státu a zejména nájemníků 44 000 bytů OKD,“ říká bývalý premiér a předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek.

Z čeho tato politická schizofrenie?

Václav Danda
24. 4. Protiproud
Svobodní na pohodlné cestě do „hlavního proudu“: Odsuzují „ruskou intervenci“ na Krymu. Předseda Petr Mach podporuje už i vybudování amerického radaru v Brdech.

středa 23. dubna 2014

VĚDA: Alibismus na prvním místě aneb Degradace vědy na hodnocení a administrativu

Jaroslav Šesták
23. 4. 2014
Česká věda se postupně vzdává nároku na kvalitu bádání ve prospěch narůstající administrativy, kterou nediktují sami vědci, ale nadřazení úředníci nutící badatele, aby přistoupili na ponižující pravidla. 

Nechutný závan rusofobie z Německa

Nikola Čech
23. 4. 2014   Levá perspektiva
Neklidná situace na Ukrajině se prostřednictvím neustálých zásahů Spojených států, Evropské unie a Ruska vedoucím k jejímu jitření přenesla i do mezinárodních vztahů. 

Ukrajina a naše média


15. 4. 2014 outsidermedia.cz
TV Nova: Zprávy, noviny či jak se to jmenuje. Prvních 8 sekund dramatická hudba, pak následuje první blábol. Kyjevská vláda vyslala na východ Ukrajinskou armádu, která slaví první úspěch. Separatisté zaútočili na letiště, to se ocitlo pod palbou a je teď znovu pod kontrolou Ukrajinské armády.

S.Lavrov: Budou-li napadena ruská vojska nebo ruští lidé ,přijde odveta.

23. 4. AC 24
Joe Bidenovi to trvalo jen den, aby po svém příjezdu do Kyjeva zabil a pohřbil veškeré zbývající naděje, že by polední pokus o diplomatickou de-eskalaci z minulého týdne v Ženevě mohl být opravdu něčím více než žertem.

Příměří zjevně končí: Ukrajinský prezident naléhá na obnovení vojenské akce

22. 4. AC24
Ukrajinský úřadující prezident Turčinov zjevné volá po oficiálním porušení dohody o „příměří“

Slovensko demonstruje vlastní postoj

Zprávy krátce
23.4. ruvr.ru
Slovensko proti sankcím a za spolupráci.

úterý 22. dubna 2014

„Nová linie“ Obamy na izolaci Ruska

The New York Times
22. 4.ruvr.ru.
Prezident USA Barack Obama zastaví kontakty s Vladimirem Putinem. Bude se Rusku mstít za krach své mezinárodní politiky (v ukrajinském směru) a vynaloží úsilí k tomu, aby organizoval jeho mezinárodní izolaci.

Jak česká vláda jednala o bombardování Srbska


Ivan David
21. 4. 2014
Vzhledem ke stále se opakujícím nepravdivým tvrzením o souhlasu Vlády ČR s bombardováním v Srbsku, pokládám za vhodné po 15 letech popsat skutečný průběh a okolnosti jednání.

USA jsou oligarchií, ne demokracií, říká vědecká studie

Eric Zuesse
22. 4. 2014 zvedavec
Studie, která se má objevit v r. 2014 v podzimním vydání akademického časopisu Politické rozhledy (Perspectives on Politics), zjistila, že USA nejsou žádnou demokracií, ale oligarchií, což znamená neskutečně zkorumpované.

Umění vážit slovaJan Keller,sociolog, filozof, publicista
22.4. První zprávy
Těžko, přetěžko se diskutuje v naší milé české kotlině. Chybí totiž schopnost pečlivě vážit slova. Chybí dokonce i lidem, které by k tomu měla zavazovat jejich profese.

Vladimir Putin: možná, že se bez Rasmussena bude NATO chovat vážněji

22. 4. AC24
O tom, že Rasmussen, ještě jako dánský premiér, tajně natočil a pak zveřejnil rozhovor s
ruským prezidentem, hovořil Vladimir Putin během přímé linky s voliči 17. dubna.

pondělí 21. dubna 2014

Ukrajina v zrcadle geopolitiky

Oskar Krejčí
21. 4. 2014  
vložte do příkazové řádky:
 https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=xtq2Q1RhzEI ,
jinak zatím nefunguje. Omlouváme se.Teorie a praxe spiknutí


Ivan David
21. 4. 2014
V přírodních vědách se traduje spolehlivá poučka: Polovina teorémů vědy je chybná. Bohužel nevíme která… I společenským vědám by prospělo více zdravé skepse.

USAID: KYJEVSKÁ HRA PODLE SYRSKÉHO SCÉNÁŘE?

Úřady USA přijaly rozhodnutí poslat na Ukrajinu dodatečnou nesmrticí vojenskou pomoc, oznámil šéf Pentagonu Chuck Hagel. Podle názoru amerických „jestřábů“ Ukrajina tuto pomoc potřebuje pro ochranu před eventuálním útokem z Ruska.

Ukrajinští aktivisté se prý na majdan cvičili již v září 2013 ve středisku polské policie v Legionově

20. 4. 2014 Vaše věc
Polský týdeník Nie 13/2014 přináší informace, které mají potvrzovat, že bojůvkáři z kyjevského majdanu byli již v září 2013 cvičeni v Polsku.

Dočasné rozmístění vojsk NATO v rámci bratrské pomoci


Ivan David
21. 4. 2014
"Budeme mít ve vzduchu více letadel, ve vodě více lodí a větší připravenost na zemi", prohlásil generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen. Dojde ke zintenzívnění leteckého hlídkování nad Pobaltím i námořního hlídkování v Baltském moři, východní části Středozemního moře a dalších oblastech podle potřeby.

Maďarsko: kupředu pravá, zpátky ni krok

Jiří Koubek
21. 4. 2014 a2larm
V maďarských podmínkách je Fidesz středem, bezpečnou volbou pro dezorientovaného voliče. Ani Jobbik se svým extrémním nacionalismem, ani rozdrobená levice nesoucí stigma korupce jím být nemohou.

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

Paul Craig Roberts
21.4.2014 zvedavec
Jak je možné, že Washingtonu prochází tvrzení, že země, které vládne, je demokracií a je svobodná? Toto absurdní tvrzení patří k těm nejméně opodstatněným tvrzením v historii.

Geopolitické šílenství na konci říše

Joe Quinn
21. 4. zvedavec
Útok na produktovody
Ruský prezident Vladimir Putin nedávno poslal dopis 18 evropským zemím, které jsou spotřebiteli ruského plynu, ve kterém jim sdělil, že zatímco Rusko je odhodláno dodržet veškeré své energetické závazky, situace na Ukrajině se dostává do „kritického“ bodu, kdy mohou být dodávky ruského plynu do Evropy přes Ukrajinu ohroženy.

neděle 20. dubna 2014

Příliš mnoho péče o druhé

David Graeber
20. 4. 2014 a2larm
Proč všichni přijali logiků škrtů a úsporných opatření? Protože se na solidaritu začalo pohlížet jako na pohromu.

Uzeniny jsou čím dál kostelečtější, o denním tisku nemluvě

Roman Rops-Tůma
20.4.2014 a2larm
Přesčasy jsou přitom stále delší a složenky mastnější. Ať děláme, co děláme, lahvového piva nedocílíme. Zatímco generace nezaměstnaných dětí žužlá písmenkový vývar úvodníků, lační skřítci už polykají dělové koule. To je pak každá útěcha dobrá, každý terč černý.

Ženeva: Zvítězilo Rusko, nebo Západ?

Petr Hájek
20. 4. 2014   Protiproud
Obamovi se zadrhla další kost v krku: Po syrské nyní ukrajinská. Bajka o tchoři a zajíčkovi versus víra ve vzkříšení. Petr Hájek přináší poměrně jednoduchý návod jak číst výsledek ženevského jednání velmocí, s nímž si havlistický mainstream oprávněně neví rady

Velikonoce v hořící Ukrajině

Václav Danda
20. 4. 2014 Protiproud
Utopí pučisté povstání východních regionů v krvi? Co Kyjevu radil ředitel CIA při své utajené návštěvě? Václav Klaus: Vinen je Západ.

Vyber si svůj fašismus

Lukáš Rychetský
20. 4. 2014 A2

V souvislosti s děním na Ukrajině a ruskou anexí Krymu – která pro nás docela symbolicky připadla na dobu, kdy si připomínáme nejen patnáct let našeho členství v NATO, ale také obsazení a zánik Československa a počátek okupace – se opět do veřejných i soukromých debat vrací pojem fašismus.