Reklama

sobota 3. května 2014

Masakr v Oděse tlačí Ukrajinu na hranu

Tony Cartalucci
3. 4. 2014  CzechFreePress
Západní titulky zkouší překroutit neurčitostí smrt více než 30 anti-fašistů protestujících na Ukrajině, které v jižním přístavním městě Oděsa zahnali do Domu odborů a zde je upálili. Toto žhářství provedli neonacistické bojůvky loajální k nevolenému režimu, který teď okupuje Kyjev.

Ukrajina: Je to občanská válka


Ivan David
3. 5. 2014
Občanská válka je ze všech válek nejhorší. Nevraždí se tam chladně cizí lidé. Vraždí se s citem, s nenávistí a s pocitem sounáležitosti. Nemůžete být lhostejní, když vám sousedé zabijí bratra. Za pár týdnů má každý mezi zabitými příbuzné a přátele. A nebude lhostejný.

Hra na svobodu.

MARTIN HEKRDLA
3. 5. Literárky
Stále nás odpojují od světa. První máj tu letos zase byl mediálně představen jako obvykle: takřka výhradně jen jako příležitost, aby se zamilované páry zulíbaly pod třešní nebo si přečetly Karla Hynka Máchu. Na ulicích řádí partaje a militanti, lépe se jim vyhnout.

Problémy současného kapitalismu

Peter Staněk
3. 4. 2014
video

Otevřený dopis redaktoru ČT J. Pazderkovi a redaktoru MF Dnes K. Steigerwaldovi

Jiří Pavel Pešek,diplomat
30. 4.euportál
Rozměr Vaší odsouzeníhodné servilní lživé demagogie vyniká o to víc, že dokonce i členové komunistické strany, jíž jsme kdysi přisuzovali (jak vidno omylem) monopol na manipulativní propagandu, dnes v otázce příčin vzniku a průběhu závažné krize na Ukrajině mluví pravdu.

Západ k masakru v Oděse mlčí

Tereza Spencerová
3. 1. literarky
Stoupenci federalizace se v Oděse připravují na „partyzánskou válku“, zatímco Západ posiluje mediální propagandu.

Německo tvrdé sankce nepodpoří

Tereza Spencerová
3. 1. literárky
 Podletýdeníku Der Spiegel dosáhl německý obchod s Ruskem loni 76,5 miliardy eur, Německo je třetím největším obchodním partnerem Ruska a v Moskvě má zastoupení šest tisíc německých firem, což je víc než ze všech zbylých zemí EU dohromady. 

Česká televize manipuluje výsledky eurovoleb. A proč už havlisté akceptují Machovy Svobodné?

3. 5. protiproud
Česká televize stále vylepšuje své „know-how“ politické manipulace. Bolševický skanzen mediokracie, provozovaný z každoročních miliard daňových poplatníků, překročil další z milníků v manipulaci voleb v naší zemi. O regulérnosti výsledků nadcházejícího klání o 21 míst v Evropském parlamentu – tedy o stejných podmínkách pro všechny kandidující subjekty – opět nemůže být ani řeči. Tentokrát však jsme svědky manipulace tak nezakryté, až to bere dech:

Ozbrojenci z Pravého sektoru rozstříleli „živý řetěz“ u Slavjansku

Zprávy ze Slavjanska
3. 5. ruvr.ru
Vjačeslav Ponomarjov,starosta
Více, než deset přívrženců federalizace bylo zabito a dalších 40 zraněno při střetech s ozbrojenci z Pravého sektoru u Slavjansku.
Oznámil to starosta města Vjačeslav Ponomarjov.
V noci na sobotu lidé vyšli přehradit cestu koloně radikálního uskupení Pravý sektor. Protestující vytvořili živý řetěz, avšak ozbrojenci zahájili palbu. Nedali při tom, dokonce, ani možnost odvézt zraněné.

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

Zprávy z Oděsy
3. 5. zvedavec
Do Oděsy bylo přivezeno několik tisíc radikálů a ultras. V centru města se odehrály krvavé střety. V současné době se proruští aktivisté zabarikádovali v bývalém Domě odborových svazů na Kulikově poli. V okolí domu se bojuje.

pátek 2. května 2014

Referendum, které by nemuselo být

Tereza Spencerová
2. 5. literárky
Co nedokáže armáda, dokážou neonacisté z Pravého sektoru. Ve městě po střetech s pochodem místních „federalistů“ hoří několik budov, vzduchem létají Molotovovy koktejly a podle Kyjeva byli už dopoledne zabiti tři lidé a patnáct jich bylo zraněno. V podvečer pak v Budově odborů zahynulo nejméně 38 lidí – někteří uhořeli, jiní se udusili dýmem, další zemřeli po skoku z vyšších pater .

Pravý sektor v Oděse: přes 40 mrtvých. Začíná občanská válka?

Tereza Spencerová
2. 5. literárky
V Oděse Pravý sektor zkouší to, čeho není schopna pravidelná armáda, která ve Slavjansku bez většího úspěchu jen přišla o dva vrtulníky – vyprovokovat Rusko k vojenské reakci v rámci opakovaně slibované "ochraně ruského obyvatelstva". A tudíž k invazi na Ukrajinu, což by určilo jednoznačného viníka celé ukrajinské krize.

středa 30. dubna 2014

Teroristi všude, kam se podíváš


Jan Kadubec
30. 4. outsidermedia
Teroristé na západě, teroristé na východě, teroristé vlevo, teroristé vpravo, teroristé nad námi, teroristé v podzemí, teroristé všude!

Ukrajinští vojáci zabiti za to, že odmítli střílet do vlastních lidí

Olga Šedrová
30.4.2014 zvědavec
„Protiteroristická operace“ oznámená režimem v Kyjevě, mající za cíl potlačit protesty v jihovýchodních částech Ukrajiny, je v armádě nepopulární.

Kupředu do minulosti

Ilja Charlamov
30. 4. ruvr.ru
EU a USA si hledají nové způsoby nátlaku na RF. Rusko prý aktivně zasahovalo a dokonce zavinilo ostrou krizi, která se může změnit v rozsáhlou občanskou válku. Jednou z nejnovějších iniciativ je založení celoevropské energetické unie, která umožní snížit „plynovou závislost“ Starého světa od Ruska.

Role Západu v ruských reformách aneb Co se na Harvardu neučí

30.4.2014 zvědavec
,,Rozprodej století“ – tak se nazývá jedna z knih, vydaná na Západě, hodnotící výsledky privatizace. I když název knihy je nadsazený a jak bývá zvykem, cíl je zaujmout čtenáře, obsah vykresluje jen zlomek toho, co proběhlo v Rusku v polovině devadesátých let. Tj. kdy podniky druhé největší ekonomiky světa, náležející celému národu, přecházely za pakatel do soukromých rukou. Precedens, který nemá v lidské historii obdoby a sotva kdy mít bude.

úterý 29. dubna 2014

USA trestají Rusko, ale podkopávají ekonomiku EU

29. 4. Hlas Ruska
Slib amerického prezidenta Baracka Obamy zavést sankce proti celým odvětvím ruské ekonomiky jako trest za politiku vůči Kyjevu je s to ještě víc zkomplikovat situaci v západních zemích.

Ukrajina v dokonalém patu

Tereza Spencerová
29. 4. literárky
Kyjev nekontroluje území a rebelové na východě vidí maximálně k 11. květnu. Rozhodne o dalším vývoji někdo z venku, čeká se na zázrak, nebo je Ukrajina prostě „na odpis“?

Agresivní ekonomie zaplevelila politiku a kulturu

Květa Pohlhammer Lauterbachová
Podle slov Leonarda Boffa se ekonomika a ekonomie odtrhly od politiky a pohřbily jakoukoliv etiku. Ekonomická oblast si zcela podrobila právní systém státu. Zaplevelila a udusila ty části společenského života, které je udržovaly v rovnováze. 

Jsme na prahu nového uspořádání světa. Blížící se „eurovolby“ jej ukáží jasně. Náš největší spojenec je národní cítění, ne NATO!

Patrick Joseph Buchanan
29. 4. Protiproud
Jak chápat ruský postup na Ukrajině a nepropadnout hysterii a proč se mění dnešní svět.

Putinovo dilema

Mike Whitney
29. 4. zvědavec
Odražení imperiální ruky Spojených států.Nevyvíjeli se takto věci v Afghánistánu, Iráku, Libyi a Sýrii? Takže co již Putin ví?

USA a Japonsko si hrají v Asii s ohněm

29. 4. Zvědavec
Americko-japonská aliance namířená proti Číně byla během návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy v Japonsku posílena.

Když Rusko napadne Ukrajinu, britští vojáci do boje nepůjdou

Krátce zprávy
29. 4. Pravdive
Britský ministr obrany Philip Hammond podle britských médií tiše šéfům ozbrojených složek sdělil, že britští vojáci nepůjdou do boje, aby pomohli zachránit Ukrajinu.
 Hammond údajně řekl, že obětování částí Ukrajiny Rusku není pro Británii důležité. Ačkoliv je to diskutabilní, tento krok by podle médií z britské strany znamenal porušení tzv. Budapešťské dohody z roku 1994,…

VIDEO: Bouře v Doněcku se zvrhly do „absolutní brutality“

Zprávy krátce
29. 4. AC24
Bouře v Doněcku se zvrhly do „absolutní brutality“
Vypadá to, že eskalace sankcí USA a EU neudělala nic s tím, že by uklidnily napětí mezi ukrajinskými a pro-ruskými silami v Doněcku, kde se podle zpráv do potyček s místní pohotovostní policií zapojili ultranacionalisté z Kyjeva.
Jak naznačují následující klipy … „z obou stran létají kameny i střely – na místě jsou zranění a scény absolutní brutality jsou na obou stranách střetů.“
Minuty před propuknutím násilností…

pondělí 28. dubna 2014

Moskva vyzývá Kyjev k odzbrojení bojovníků Pravého sektoru

Zpráva krátce
28. 4. ruvr.ru
Moskva vyzývá Kyjev, aby podnikl neodkladná opatření pro stabilizaci situace na Ukrajině. Je třeba mj. neodkladně odzbrojit bojovníky Pravého sektoru, zahájit práci na ústavní reformě a hledání shody mezi národy, praví se v komentáři MZV RF, který byl rozšířen v pondělí.

Putin už nemluví s Obamou: nudí ho neustálé hrozby

Tereza Spencerová
28. 4. Literárky
Ukrajinská krize coby mohutné propagandistické cvičení -- Jacques Ellul přitom už v roce 1962 konstatoval, že propagandista neobviňuje protivníka jen tak z čehokoli, ale obvykle z toho, co by sám rád dělal, nebo co už ve skutečnosti dělá.

Novinářský kmet Petránek: Západ škodolibě vyčkává a provokuje Putina. Mám strach

Jan Petránek ,komentátor
28. 4. Parlamentní listy
„Musím přiznat, že se velmi obávám toho, aby nedošlo ze strany Západu k nějaké provokaci, která by skutečně donutila Vladimira Putina na Ukrajinu vstoupit se svými vojsky. Obávám se toho, že mně to nepřipadá vůbec nereálné''.

Pokrytectví Západu: Jsem zmaten, můžete mi někdo pomoct?

Neil Clark
20.4.2014 zvedavec
Jsem zmaten. Před několika týdny nám na Západě říkali, že lidé okupující vládní budovy na Ukrajině byla velmi dobrá věc. Tyto lidi naši političtí vůdci a elitní mediální komentátoři nazývali „pro-demokratickými demonstranty.“

Posádku amerického torpédoborce prý totálně demoralizovala nová ruská zbraň

28. 4. 2014 zdroj
Zdálo by se, že letadlo SU-24, které je pro obranné systémy lodě snadným cílem. Předpokládejme tedy, že poté co SU-24 aktivovalo systém „Chibiny“ na své palubě v bezprostřední blízkosti lodi Donald Cook, veškerá protivzdušná obrana torpédoborce selhala.


OBSE: zadržení ve Slavjansku nejsou členy mise OBSE

28. 4. 2014 zdroj
To, že zadržení u Slavjanska nepracovali v rámci mise OBSE a nejsou pozorovateli, ve vysílání rakouské televize ORF potvrdil zástupce vedení OBSE Klaus Neukirch.

Kříž postavený pro slávu Jana Pavla II se zřítil a zabil dvacetiletého Itala

28. 4. 2014  zdrojBývalý premiér přiznal úmyslné rozkradení státního majetku ....

28. 4. 2014 zdroj
Tento rozhovor s bývalým předsedou vlády a exministrem Janem Stráským publikovaný v Hospodářských novinách vyvolal řadu čtenářských ohlasů a reakcí na sociálních sítích. 


Církevní restituce = krádež za desítky miliard

Josef Klíma, 
27. 4. 2014   zdroj  
Federální shromáždění ČSFR 1.srpna 1991 schválilo výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských společností."Jako důkaz onoho vstřícného kroku mezi státem a církví bylo prohlášení tehdejšího kardinála Františka Tomáška, že to je poslední nárok, který církev vznáší!  

Ukrajina: poučení z krizového vývoje…

Oskar Krejčí
28. 4. 2014
publikováno se svolením autora
Federalizace, neutralita, placení dluhů. Tak by měl vypadat projekt stabilizace Ukrajiny. Ovšem od počátku loňského listopadu, kdy do přípravy summitu EU–Ukrajina vstoupili manifestanti na Majdanu, se vývoj řídí nejhoršími z možných scénářů.

Názory soudců: Vodárny jsou tunelovány

28. 4. 2014
Znát názory soudců a ekonomů, kteří na příkladu kauzy společnosti Vodovody a kanalizace Zlín doložili, jakou cestou jsou tunelovány vodárny v ČR, kdo toto tunelování dělá a pro koho je toto výhodné, je obrovský úspěch, protože “kolaborující” politici již nemohou lidi, ani zastupitele měst a obcí, dál balamutit.

neděle 27. dubna 2014

Stanislav Huml na Hyde parku v ČT k ukrajinské krizi

video

Ukrajina kupčí s vodou pro Krym


26.4.14 Zvedavec
Ukrajina: Ukrajina téměř uzavřela 400km dlouhý přívod vody z Dněpru na Krym, snížila tok z obvyklých 90 metrů krychlových na 7 - minimum, které je technicky možné. Krym je z 80 % na této vodě závislý. 


Jak církev prohledává muzea, šacuje galerie a čmuchá v depozitářích

Nikola Čech
27. 4. Levá perspektiva
Církev si zatím vesele a drze vedle polí, luk a lesů začala nárokovat i umělecké předměty.Jedná se o předměty ve vlastnictví státu. Ovšem tyto „nuance“ jsou současnému režimu úplně ukradené. Ten se drží hesla: co bylo lidu ukradeno (robota a nevolnictví, desátky, odpustky, aktivní účast katolické církve na pobělohorské genocidě obyvatel Čech) a co si lid vzal později zpátky, musí být zloději vráceno!

Jak dosáhnout závislosti na vyzpytatelných USA


Ivan David
27. 4. 2014
Na portálu i-dnes nabídl Jan Brož vystupující pod zkratkou „brz“ tvrzení, že „Evropa včetně Česka“ žadoní na USA: „Prodejte nám svůj plyn!“
zde

Postup blíže k válce

PAUL CRAIG ROBERTS
27. 4. AC24
Obamův režim rochnící se v bohorovnosti a aroganci bezhlavě eskaloval Ukrajinskou krizi do krize s Ruskem. Ať už záměrně nebo z blbosti ženou washingtonské propagandistické lži tuto krizi k válce.


Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu

27.4. e-republika
Mnozí demonstranti byli zastřeleni zezadu a kulky byly vystřeleny z hotelu Ukrajina, který byl centrem opozičních sil. Reportáž TV (Das Erste) to plně potvrzuje, viz video: http://www.dailymotion.com/video/x1qnu74_ard-qui-est-responsable-du-carnage-de-maidan-11-04-2014_webcam?start=4 .