Reklama

sobota 10. května 2014

Náš svět je v ohrožení:Srbové na vlastní kůži poznali, jak chutná export demokracie.

10. 5.Protiproud
Ladislav Zemánek
v rozhovoru pro renomovaný časopis Nové srbské politické myšlení (Nova srpska politička misao) hovoří o hrozbách, které pro Evropu představují EU a pokrokářské ideologie, i o mnohém dalším.

Ukrajinský guvernér Odarčenko nazval Adolfa Hitlera osvoboditelem


10. 5. 2014 ac24
Matka s dítětem vzala guvernérovi oblasti Cherson Jurii Odarčenkovi mikrofon a hodila ho na zem.

Situace nedopadla lépe ani pro pučem instalovaného presidenta Turčinova a ministerského předsedu Jacenjuka. Další video:

Ukrajina: Putin opakuje syrský gambit

Tereza Spencerová
10. 5. 2014 Literárky
Šachová partie kolem ukrajinské krize vstupuje do kvalitativně nové fáze.

K čemu došli reportéři New York Times na Ukrajině

Autor: redakce e-republika
10. 5. 2014

NYT cituje velitele 12. brigády, která opustila Kyjevské pučisty: "Pro vládce v Kyjevě jsme separatisty a rebely. Pro lidi zde zachránci."

Jak FBI určí váš aktivistický ksicht

Autor: redakce e-republika
10. 5. 2014
Kolega se ocitl v dobré společnosti. Konec konců, StB nepostupovala jinak, neb důvěra občanům musí být spolehlivě prověřena patřičnými orgány a nakonec i Orgánem jako takovým.

Sympatizanti Pravého sektoru v ČR mají svoji stránku

10. 5. 2014  zdroj zde
 Podle špatné češtiny je stránka spravována převážně Ukrajinci.
 Photo: International BrigadeReferendum v Donbasu: 20 let poté. O čem se na Ukrajině mlčí


Václav Dvořák
10. 5. 2014 Czechfreepress
Je velmi důležité si uvědomit, jako před 20 lety proběhlo referendum v Doněcku. Na pozadí masakru, kteří ukrajinští fašisté stojící momentálně u moci rozpoutali v Oděse, a který rozšiřují na celý Jiho-Východ, považujeme za důležité se vrátit k událostem, které proběhly před víc než dvaceti lety.

pátek 9. května 2014

Jak se trapný slepenec TOP 09 i stébla své blbosti chytá...

Břetislav Olšer
9. 5. Blog.iDnes
Život tvoří hlouposti; viz komický minipříběh ze včerejší Sněmovny. Zprávu vlády o stavu české nezaměstnanosti podrobila pravicová opozice směšné rádoby drtivé kritice. Kalousek nemůže přenést přes srdce fakt, že je v Česku nejméně oblíbeným padákovým politikem, zatímco Babiš suverénně u voličů s převahou vede, stejně jako jeho ANO s 37 procenty; o patnáct procent víc než topkaři.

USA se staly horším policejním státem, než si Orwell dokázal představit

John W. Whitehead
9. 5. Zvědavec
Paul Craig Roberts na úvod: Spojené státy předstírají, že jsou domovem svobody a demokracie. Ve skutečnosti USA rychle degenerují do policejního státu a horší dystopie, než si představoval George Orwell ve své knize „1984“.

Den osvobození - osmý nebo devátý květen?

Radim Panenka
9. 5. euportál
V povinné snaze vymazat z paměti všechno ruské nezapomínejme zásluh Rudé armády. Devátý květen, dne, kdy Prahu osvobodila Rudá armáda krátce po listopadu 89 zmizel. Či spíše byl vymazán.

Miloš Zeman „bojkotoval“ oslavy Dne vítězství. Zato vyznamenal německého prezidenta.

Petr Hájek
9. 5. Protiproud
Neslýchaná ostuda. Šedesát devět let po skončení Druhé světové války poprvé nepřišel prezident republiky ani předseda vlády poděkovat a poblahopřát velvyslanci Ruska. Představiteli země, která měla spolu s Američany rozhodující podíl na osvobození německého protektorátu Böhmen und Mähren z nacistické okupace.

čtvrtek 8. května 2014

Poslankyně EP: Evropská komise musí uznat Pravý sektor za teroristickou organizaci

8. 5. 2014  AC24
Evropská komise musí uznat radikální ukrajinské seskupení Pravý sektor za teroristickou organizaci, praví se v oficiálním dopise, který zaslala úředníkům poslankyně Evropského parlamentu za Lotyšsko Taťjana Ždanoková.

Neofašismus stojí za dveřmi

Josef Kvasil
8.5. freepress
Při četbě článku pana Bálka "Ještě jedna příležitost… " jsem chtě nechtě zvednul oči a s úžasem jsem zíral na obrazovku televizního přístroje kde na ČT24 nějaká nelidská zrůda právě barvitě líčila, že ta skupina 50 postřílených a upálených lidí v Oděsse si za to vše vlastně může sama. Vlastně se nic nestalo = mohli si za to sami.

Nová fakta o masakru v Oděse: Požár byl pouhou kamufláží

8. 5. 2014 Protiproud
Nová fakta o zločinu, kterého se kyjevské bandy dopustily v Oděse, když masakr zřejmě „promyšleně“ vyprovokoval v ulicích města Pravý sektor.

Kyjev je připraven na dialog s východem

Tereza Spencerová
8. 5. Literárky
Zatímco experti spekulují o motivech Putinovy „olivové ratolesti“ vůči Kyjevu, která vyvolává víc otázek, než odpovědí, jeho tah možná přináší první výsledky.

Otazníky nad „misí OBSE“ narůstají: Už i bavorská CSU chce vědět, co dělali němečtí vojáci bez uniforem uprostřed ukrajinského povstání.


8. 5. 2014 Protiproud
Němci se ptají: Jak to, že skupina vojáků Bundeswehru bez uniforem byla v rámci provokačního scénáře pučistické vlády v Kyjevě úmyslně poslána do nebezpečné oblasti, kde mohli být mimochodem tito „pozorovatelé“ kýmkoliv zastřeleni? V Česku takové logické otázky zatím nikdo neklade. Alespoň pokud jde o mainstream.

8. květen na ČT: Další rekord v překrucování pravdy

Lubomír Man
8. 5. outsidermedia
Pozoruji na sobě, jak stále řidčeji zapínám televizor, abych si vyslechl, co je ve světě nového. Duch a snad i tělo se tak v jakési obranné reakci snaží omezit příval stále nestoudnějších lží, které z něho na vás hrnou. Ale přece jen si to občas zapnete to a dozvíte se, že úloha Rudé armády v poslední válce - a konkrétně při osvobození Prahu - byla zcela nicotná...

středa 7. května 2014

Embargo českých médií na masakr v Oděse


7. 5. e-republika
Masakry a nedejbože zapletení Jaceňukovy junty z Kyjeva do organizace vražd a pogromů? Něvazmožno. Jsou to bijci za demokracii a EU přes MMF jim právě půjčuje 17 miliard dolarů, aby měli na zdražený ruský plyn, který předtím rozkradli.

MF Dnes a masakr faktů

 7. 5. e-republika
Vítězem v neobjektivitě a zarputilé propagandě se stává česká MF Dnes.
Libor Palata, MF Dnes napsal(a):
Rusové začali za svoji agresi platit. Ve Slavjansku, v Kramatorsku, kde ukrajinské bezpečnostní síly, Národní garda a armáda zcela po právu likvidují neuniformované ozbrojence. Ty by ruské bezpečnostní síly na druhé straně hranice postřílely jako "teroristy" bez mrknutí oka tak za pět minut. Ukrajinské protiteroristické akci lze proto vytknout jediné: že trvalo tak dlouho, než začala.

Obama se připravuje rozbít BRICS během posledních let v úřadu

Wayne Madsen
7. 5. zvedavec
Navyšování vzdušných a pozemních sil NATO podél hranic Ruska ve východní Evropě a cesta prezidenta Baracka Obamy do Asie s cílem mocenského ovlivňování mají jediný účel. Viditelné a neviděné síly, které diktují politiku svým politickým loutkám ve Washingtonu, Londýně, Paříži, Bruseli, Berlíně a v dalších poddaných hlavních městech, se rozhodly rozbít BRICS – vynořující se finanční mocenský blok, skládající se z Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Nejsi demokrat západního ražení,budiž upálen

Prokop Haken
7. 5. Levá perspektiva
Zprávy o masakru v Oděse 2. května 2014 mi doslova vyrazily dech. Podle dostupných údajů bylo v zapálené budově odborů v Oděse a v jejím okolí upáleno, otráveno zplodinami, postříleno a ubito 46 lidí a na 200 zraněno.

Dobrovolníci z Krymu odcházejí na východní Ukrajinu

7. 5. 2014
video
Překlad prohlášení: "Dnes je 2. května 2014. My krymská domobrana se obracíme na obyvatele jihovýchodu: Bratři, dnes v síle dvou bataliónů odchází krymská domobrana na jihovýchod, protože jsme slyšeli, jak armáda a Pravý sektror ostřelují Slavjansk a jiná jihovýchodní města. Obracím se na na matky a ženy Pravého sektoru odveďte svoje děti, naším úkolem je nebrat nikoho do zajetí, budeme zabíjet. Obracím se na všechny, lidu jihovýchodu, odcházíme tam a budeme odstraňovat vše co překáží obyčejným lidem. Držte se, jsme s vámi!"

Chce ještě někdo tvrdit, že v Kyjevě nevládnou fašisté?

7. 5. 2014  Pravdivě.eu
video

Už Hitler věděl: Ukrajina je klíč k pochodu na Východ

Petr Hájek
7. 5. 2014 Protiproud
Svérázná připomínka pádu Třetí říše: V Praze se objímá Zeman s německým prezidentem. Merkelová s Obamou hrozí Rusku.

Za peníze lze veřejně požadovat vraždu?

Zprávy ve zkratce
7. 5. zvědavec
Ukrajina: Oligarcha Kolomojský nabízí 100 miliónů dolarů za fyzickou likvidaci Putina nebo za jeho odstranění z prezidentského postu.Zdá se, že Nový řád už nadešel. Zákony jsou cárem papíru, za prachy lze veřejně požadovat vraždu.

úterý 6. května 2014

USA selhal plán k poštvání Ruska do intervence.Vláda kyjevských pučistů začíná zmírat sama.

6. 5. AC24
 Americká kampaň uvázla bez intervence Rusů a pomoci Němců. Před pár dny dav podporovaný fašisty z Pravého sektoru pobil přes 50 ukrajinských federalistů v Oděse, když je vyhnal z jejich tábora do budovy, kterou pak zapálil. Ty, kdo tento masakr přežili, na rozdíl od jeho pachatelů, policie zavřela. Dnes pro-federalistický lid obléhal policejní ústředí v Oděse, dokud policie ty, které před tím uvěznila, nepropustila.

Ukrajinský pravicový extremismus

6. 5. 2014
Redakce Nové republiky byla čtenářem P.D. upozorněna na velmi pečlivou analýzu od Martina Laryše (z roku 2008) zde, včetně popisu jeho historických souvislostí a proměny forem v posledních sto letech. Je zřejmé, že současný vývoj na Ukrajině není nahodilý a znalost struktury pravicového extremismu umožňovala účinnou manipulaci děním a veřejným míněním. 

Svět patří do šrotu?

Martin Hekrdla
6. 5. literárky
Květnové evropské volby se uskuteční právě v roce, kdy si - v červenci a srpnu - připomeneme 100. výročí zážehových událostí první světové války (1914-1918) a hned 1. září pro změnu 75. výročí začátku druhé a ještě ničivější globální konfrontace (1939-1945).

USA si odmítají vzít zpět 13 mrtvých špionů CIA zabitých na Ukrajině

Zprávy z Ukrajiny
6. 5. AC 24
Dnešní oběžník ministerstva obrany v Kremlu v ohromujícím hlášení referuje, že Spojené státy odmítly repatriovat těla 13 vojenských operativců Centrální zpravodajské služby (CIA) zabitých, když byla jejich helikoptéra minulý pátek sestřelena pro-federalistickými silami na okraji Slavjanska na východní Ukrajině.

Vladimir Putin podpoří Ženevu 2

Krize na Ukrajině
6. 5. ruvr.ru
Stupňování násilí na Ukrajině přispělo, jak se zdá, k vystřízlivění evropských politiků. V EU začali dokonce mluvit o naléhavé nutnosti svolání konference Ženeva 2 o ukrajinském urovnání.

Pučista, lhář a fašista Jaceňuk patří před mezinárodní soud v Haagu

Břetislav Olšer
6. 6. blog.idnes
Zloděj křičí, chyťte zloděje. Alibisticky okamžitě svádí vinu na jiné, jelikož sám ví, že hlavním viníkem bezprecedentního zločinu je on sám a ta jeho majdanská sebranka. Samozvaný premiér Ukrajiny Jaceňuk.

Co den, to snůška lží a polopravd. To je Česká televize

Břetislav Olšer
6. 6. Europortal
Co den, to snůška lží a polopravd; To je ČT, co sice informovala o tom, jak se hromadí tisíce ruských vojáků u hranic s Ukrajinou, ale nic o tom, jak se hromadí též vojska NATO u hranic s Ruskem v pobaltských zemích, v Polsku, v Baltickém či Středozemním a Černém moři.

Trestná operace má problémy

Miloslav Ransdorf
6. 5. 2014 TOP týdenník
Krvavá lázeň na Ukrajině pokračuje dál. V noci se podařil sebeobraně protiútok v Kramatorsku a Slavjansku a ukrajinská armáda a „nacgvardija“ ustoupily.

pondělí 5. května 2014

Ukrajinská krize se přenese na Balkán

Mirko Raduševič
5. 5. literárky
Titulek se přímo týká blížícího se rozhodování Srbska, zda si vybrat vstup do EU nebo užší vazbu na Rusko. Tímto dilematem se zabývají jak ruští tak američtí experti.

Kdo stojí za největšími českými médii?

5. 5. 2014
Přehled vlastníků

Washington usiluje o zánik Ruska

Paul Craig Roberts
5. 5. zvědavec
Washington ani náhodou nechce krizi na Ukrajině vyřešit. Protože se mu nepodařilo se této země zmocnit a vypudit Rusko z jeho černomořské základny, spatřuje Washington v krizi nové příležitosti.

Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete

4.5.2014 zvědavec
Putin za 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt 12krát.
Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo.Zlaté státní rezervy zvětšil 48krát.

Co si myslí Česko

Ivan David
4. 5. 2014
Čtvrt století neexistoval takový rozdíl mezi oficiálním názorem „Česka“ a úřadům věrnými médii na jedné straně a občany téhož „Česka“ na straně druhé.

BBC: Důkazní břemeno na straně obžalovaného?

Ivan David
5. 5. 2014
Britské listy uvedly přepis interwiev moderátora BBC s šéfem kanceláře rozhlasu Hlas Ruska zde. Jde o krásnou ukázku nekorektnosti mnohých pracovníků médií. V rámci své otázky uvedou nějaké tvrzení s tím, že „interwievovaný“ má tvrzení vyvracet. V korektní diskusi musí být důkazní břemeno na straně toho, kdo něco tvrdí. Ani BBC si neláme hlavu s korektností…

Hnědý převrat na Ukrajině

5. 5. 2014   Outsidermedia
video

Kolosální loupež startuje

Paul Craig Roberts
5. 5. 2014 Střípky ze světa
Teď už je mimo pochybnost, že „kyjevský ´Maidan´ byl ve skutečnosti pučem proti demokraticky zvolené vládě, který organizoval Washington“. A že „cílem puče bylo rozmístit vojenské základny NATO na ukrajinských hranicích s Ruskem“ – a „prosadit úsporný program MMF, kamuflující finanční zájem Západu na vyloupení země“.

Záměrně plochá diskuse o ukrajinské krizi

5. 5. 2014
zdroj: Fragmenty
Sborník, který vyšel v Institutu Václava Klause kritizuje povrchní pohled na Ukrajinu:          "Ukrajinský stát do roku 1991 neexistoval. Společná zkušenost sovětského období i prožitek druhé světové války vytvořily silné rusko-ukrajinské vazby, které nelze jednoduše nahradit něčím jiným."

Začiatok vojny na Ukraině

Sergej Chelemendik
4. 5. 2014
https://www.youtube.com/watch?v=7AX5vrQORho&list=UUN3eQyUtnSs1CqbJJbIY9rQ

"Ne základnám" velvyslanci RF v Praze

4. 5. 2014
Naše iniciativa se Vaším prostřednictvím obrací na státní orgány Ruské federace s výzvou, aby se postavily proti použití vojenských sil, ať již cizích nebo ukrajinských, při řešení tamní krize. 
další adresáti výzvy: předseda Rady Evropy Herman Van Rompuy,  Jeho Excelence Borys Zajčuk ,
Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ukrajiny v České republice, Jeho excelence, Norman L. Eisen, Velvyslanec USA v České republice, ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek 

neděle 4. května 2014

Americká neonacistická vláda v Kyjevě postupuje podle scénáře vojenské eskalace

Michel Chossudovsky
4. 5. AC24
USA a NATO sponzorovaná koaliční vláda v Kyjevě je odpovědna za vraždy páchané bojůvkami neonacistického Pravého sektoru a bezpečnostními silami v Oděse, ve které zabili nejméně 43 lidí.

Politologové: EU se chová jako nezodpovědná politická síla

4. 5. ruvr.ru
Tragické události v Oděse ukazují, že je třeba podniknout rozhodné kroky zaměřené na stabilizaci situace v této zemi. EU spolu s USA by konečně měly začít naslouchat tomu, co říká Rusko.

Oděská „Osvětim“

4. 5. ruvr.ru
V ukrajinské Oděse (jih Ukrajiny, velký černomořský přístav) byl vyhlášen třídenní smutek k uctění památky obětí bezprecedentních pouličních střetů mezi nacionalisty a přívrženci federalizace Ukrajiny.

Oděsa: Kyjevská junta ukázala svoji pravou tvář. Masakry pokračují i v dalších městech na východě země.

3. 5.Komentář redakce protiproud
Prezident Obama a kancléřka Merkelová „slaví společně“ porážku německého nacismu ve II. světové válce
Poslední masové vraždy kyjevských pučistů na východě Ukrajiny a vrcholící pokrytectví vedoucích postav Západu.


Vše jde podle plánu – válka začala. USA jsou spokojeny. Proto Kerry odmítl jednat s Lavrovem o Ukrajinské krizi?

4. 5. czechfreepress
Americká strana požádala ruskou protistranu, zda by mohl proběhnout telefonický hovor mezi ministry zahraničních věcí USA a Ruské federace. USA chtěly diktovat agendu rozhovoru, kdy v současné napjaté situaci na Ukrajině, kde evidentně vypukla válka, v níž USA podporují samozvance, zločince, nacisty a teroristy, či vrahy, tak jako ostatně vždy v historii; tak v této situaci navrhli jednat jen o Sýrii.