Reklama

sobota 17. května 2014

Takáč měl opět špatného hosta v ČT.

Lubomír Mann
17. 5. 2014 outsidermedia
Podruhé v průběhu necelého měsíce měl u sebe na ČT 24 redaktor Takáč zcela nevyhovujícího hosta. Absolutně totiž (ten host) neuměl odpovídat na návodné otázky.

Několik faktů o Putinovi aneb co se v mainstreamu nedočtete.

Jiří Bata
17. 5. 2014 czechfreepress
Je všeobecně známo, že naše mainstreamová media nepodávají relevantní, objektivní a nestranné informace, resp. informují v duchu a tendencí, poplatných těm, co je živí. Otevřeně řečeno – lžou. Podle českého přísloví „Čí chleba jíš, toho píseň zpívej“, nebo v horším případě „Skáčou, jak oni pískají. 

Gazprom: Státy EU musí v budoucnu platit v rublech

17. 5. 2014   Zvědavec
Moskevská vláda oznámila, že ruská ropa a plyn musí být v budoucnu prodávány zahraničním zákazníkům pouze v rublech. Státním firmám bylo nařízeno upravit v souladu s tím účetnictví. Tak bude „sevření ruské ekonomiky západem“ mírnější, řekl mluvčí.

Neumělá zaměstnanost


Ivan David
15. 5. 2014
Periodicky u nás propukají bouře jásotu nad skutečností, že nějaký investor vyhodnotil nějakou lokalitu v ČR jako nejvýhodnější ze všech variant. Kvůli daňovým prázdninám, nízkým mzdám zaměstnanců s nízkou právní ochranou a tedy možností je maximálně ždímat a ponižovat, kvůli možnosti využívat infrastukturu a také kvůli výhodné poloze uprostřed Evropy.

pátek 16. května 2014

Ukázka z knihy slovenského publicisty Dušana Valka o Andreji Babišovi, která byla v roce 2002 na Slovensku soudně zakázána

15. 5. 2014  ProtiproudV Bratislavě pokračuje soudní jednání, v němž se Andrej Babiš domáhá, aby byl vyškrtnut za seznamu agentů někdejší československé Státní bezpečnosti. Není jasné, zda již dnes padne rozsudek. Spíše však ne, protože svědci ze slovenského Ústavu paměti národa, kde se slovenské svazky StB nalézají, mají dnes přednést další důkazy proti současnému českému ministru financí, místopředsedovi vlády a majiteli hnutí ANO.viz dokument 24. 10. na Nové republice

Seminář "Fakta o Ukrajině - Ne 3. světové!"

16. 5. 2014


Prozápadní pučistický režim jde dál cestou krvavé občanské války-ačkoliv slovně hovoří o přípravě,, demokratických'' voleb.

Václav Danda
16. 5. 2014 Protiproud
Doněcko a Luhansko jednají o vytvoření společného nového státního útvaru. Pučisté v Kyjevě stínují jednání. Rusko už možná ví, co dál. Západ jako vždycky čeká na Godota.

Pavel Telička lobboval pro VWR za 60 milionů

16. 5. 2014   Fragmenty
Pavel Telička, dvojka na kandidátce ANO 2011, a Petr Ježek (jednička) by si měli přestat dělat blázny z oklamaných horníků OKD i českých občanů. Jedničku a dvojku kandidátky hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu tvoří tandem lobbistů, kteří v uplynulých letech zinkasovali od firmy NRW takřka 60 milionů Kč. Neměli bychom zapomínat, že letos uplyne sto let od začátku Velké války

Jaroslav Bašta
16. 5. 2014 První zprávy
Rusko zůstalo Ruskem, roli Wilhelmovského Německa zatím úspěšně alternují Spojené Státy, Evropská unie svou bojechtivou nerozhodností nápadně připomíná Rakousko – Uhersko. Česká republika zapomněla na Švejka, takže se zatím chová jako kadet Biegler.

Včera o Ukrajině...

16. 5. 2014
Řadu videí s částečným přepisem a překladem sdělení najdete zde (Outsidermedia). Zásadní...

čtvrtek 15. května 2014

Rusko by mělo Washingtonu odepřít jeho novou studenou válku.

Paul Craig Roberts
15. 5. Vaše Věc
Náměstek ministra financí v někdejší Reaganově vládě a Reaganův hlavní poradce Paul Craig Roberts v úterý 13. května odpovídal zpravodajské stanici RT na otázky týkající se Ukrajiny, Pobaltí a studené války.

Kauza Stropnický

Martin Hekrdla
15. 5. Literárky
Interview ministra obrany Martina Stropnického pro agenturu Reuters. Dva dny jednání Poslanecké sněmovny, které se zabývalo - řekl by ze záhrobí Leonid Iljič Brežněv - „nedozírnými následky" ministrových slov.

USA: Stalo se něco obrovského a mainstreamová média to ignorují

15. 5. 2014  AC24
Michigan představuje 34. stát nutný k zahájení ústavního konventu.Následující upozornění je pravděpodobně nejdůležitější událostí ve Spojených státech amerických tohoto roku…této dekády…toho tisíciletí. V případě iniciace ústavního konventu příslušnými právními mechanismy už sotva bude něco důležitějšího. Konečný výsledek této extrémně důkladné a jedinečné iniciativy realizované 34 státy bude měnit národ, jelikož je značně důležitý pro každého amerického občana.

Rusko očakáva v tomto roku rozpočtový prebytok.Na Ukrajině spatřen vrtulník se znaky OSN, Moskva žádá vysvětlení.

15.5. Zvědavec
Ruské ministerstvo hospodárstva uvádza, že tento rok očakáva mierny rozpočtový prebytok vo výške 0,5% ročného HDP. Je to možné dosiahnuť vďaka slabšiemu kurzu rubľa a vysokej cene ropy.

Vstanou noví Pazderkové

Ivan David 
13. 5. 2014
V každé společnosti je malé procento lidí, kteří nemají zábrany se chovat protispolečensky. Jejich procento odpovídá míře rozkladu společnosti. Pokud nevznikne krizová situace, nemusíme být schopni je rozpoznat.

Keller: Pravicová ideologie dožene lidi k schizofrenii

Jan Keller, sociolog
15.5. První zprávy
Lidé, kteří by se rozhodli brát naprosto vážně doporučení pravicových ideologií, riskují, že se u nich rozvine těžká schizofrenie, píše ve svém komentáři sociolog Jan Keller.

Chystá se operace zmobilizované milice: Americké jaro zasáhne Washington, aby svrhla Obamu

Zprávy krátce
15. 5. AC24
Skupina, která sama sebe popisuje jako patrioty revolučního stylu s milionem členů zmobilizované milice směřuje do středu Washingtonu D.C., aby tento týden politickému vedení přinesla jednoduché poselství, tj. od presidenta Obamy až po mluvčího Bílého domu Johna Boenera: Vypadněte.

Výzva nezávislých iniciativ ke krizi na Ukrajině


15. 5. 2014
Ne základnám, o. s., Nová republika, o. s., Hnutí za Přímou Demokracii, Nezávislá média, o. s., Přátelé Srbů na Kosovu, o. s., Společenství práce a solidarity, Stop církevním restitucím, Vojáci proti válce, České mírové hnutí, Praha, dne 14. května 2014
Občané ČR, pane prezidente ČR, Vládo ČR, poslanci Poslanecké Sněmovny P ČR, senátoři Senátu P ČR, s velikými obavami sledujeme události na Ukrajině, které přerostly ve vleklou krizi. Tato země není od nás příliš vzdálená, je obývána lidmi nám jazykově i kulturně blízkými a navíc se zde nalézá početná komunita našich krajanů.

Vladimir Putin: Kompletní překlad dopisu ruského prezidenta 18 státníkům ze dne 10. dubna


15. 5. 2014
Vážený ......!
V posledních měsících se ukrajinská ekonomika velmi rychle hroutí. Prohlubuje se propad v průmyslu i ve stavebnictví. Roste rozpočtový deficit. Prudce se zhoršuje stav valutového účtu, k zápornému obchodnímu saldu přibylo odtékání kapitálu ze země. Ekonomika Ukrajiny se blíží k bankrotu, hrozí zastavení výroby a skokový růst nezaměstnanosti.

středa 14. května 2014

Hned dva vlivní němečtí diplomaté se aktivně zapojili do urovnání krize na Ukrajině.

Petr Iskenderov
14. 5. ruvr.ru
OBSE jmenovala svým zprostředkovatelem v jednáních mezi Kyjevem a ukrajinskými regiony bývalého zvláštního zástupce EU pro Kosovo Wolfganga Ischingera. A 13. května navštívil Kyjev ministr zahraničních věcí Německa Frank-Walter Steinmeier. Co se skrývá za aktivizací německé diplomacie na Ukrajině?

Lubomír Zaorálek – „oranžový Karel Schwarzenberg“ – opustil dlouhodobou politiku ČSSD

14. 5. Vaše věc
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se dnes vyslovil pro přítomnost vojenských sil NATO na našem území.

Plánování masakru v Oděse

13. 5. Outsidermedia
Deset dní před teroristickým útokem v Oděse proběhla porada, které osobně přesedal Turčinov. Diskuse se dále zúčastnili ministr vnitra Arsen Avakov, vedoucí SBU Valentyn Nalyvajčenko a Andrej Parubyj. Svoji radou přispěl i gubernátor Dněpropetrovského regionu Igor Kolomojskyj. Koncepci operace s využitím fotbalového zápasu "Speciálními silami" předložil Arsen Avakov. Ještě z doby, kdy byl v čele Charkovské regionální státní správy, měl podpůrný tým koordinátorů, který stále sponzoroval. Kolomojskyj navrhl začlenit do silových struktur dohlížejících na právní ochranu v Oděse svůj praporu nacionalistů Dněpr. On také vypsal finanční odměnu, 5000 USD za každého mrtvého "Rusa".

„Věrojapné“ zpravodajství

Martin Hekrdla
14. 5. 2014  Literárky
Naše veřejnoprávní zpravodajství o „separatistické" východní Ukrajině vyvolává velmi smutné dejà vu. S vědomím, že jistě každé srovnání pokulhává ve významných detailech a souvislostech, vnucují se přesto vzpomínky na časy 70. a 80. let.

Ukrajina: Hra na čekanou

Pepe Escobar
14. 5. Zvědavec
Vše, co člověk potřebuje vědět o obyčejné politické elitě údajně zastupující „hodnoty“ západní civilizace, bylo obnaženo jejich reakcí na referenda v Doněcku a Lugansku.

Evropa se vzpírá protiruské politice USA

Zprávy krátce
14. 5. ruvr.ru
Evropané odmítají stupňovat nátlak na Rusko. Jejich národní zájmy diktují jiný způsob chování ve vztazích s Moskvou. To ale nevyhovuje Washingtonu lobbujícímu třetí balíček protiruských sankcí. Nic s tím ale nemůže udělat.

Rozkoš z nenávisti

Jiří Kouda
14. 5. 2014 První zprávy
Kdo nenávidí, měl v sobě tu nenávist vždycky, kde by se v něm tak najednou vzala! napsal kdysi Karel Čapek. Ale poněkud nepřesně. Nenávist se dá vyvolat, vyvolává a největší podíl na ni má moderní propaganda.

Třetí světová válka v plném proudu

14. 5. 2014 AC24
O tom, ako virtualizácia sveta zmenila náš život, hovoril v Jekaterinburgu známy taliansky novinár, autor mnohých kníh, bývalý člen Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, Giulietto Chiesa. Verejný činiteľ prednášal prítomným o tom, ako sa dnes manipuluje vedomím, o náraste rusofóbie v európskom parlamente a o začiatku Tretej svetovej vojny.

úterý 13. května 2014

Čtení mezi řádkami

Vladimír Čermák
13. 5. 2014 První zprávy
Články z Prvních zpráv obvykle "nepřetiskujeme", protože tento portál je velmi čtený. Článek historika Vladimíra Čermáka je důležitý, ale mohl by uniknout pozornosti v důsledku nenápadného titulku a nepříliš výraznému perexu. Je stručným přehledem dějin manipulace veřejností po vynálezu knihtisku.

1. máj v Ústí nad Labem proti rasismu a neonacismu

Nikola Čech
13. 5. Levá perspektiva
1. květnový den bohužel již dávno nepatří pouze oslavám boje za práva pracujících. Jeho památku si drze snaží přisvojit také nacisté, u nás politicky reprezentovaní Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), kteří jej využívají k hlásání nenávisti proti národnostním menšinám, zahraničním pracujícím, levici nebo homosexuálům, a odklánějí tak pozornost od skutečných viníků sociální mizérie.

Ukrajinci nechcú bojovať na strane krvavej chunty - množia sa dezercie.Scenzurovaná nemecká anketa.

Zprávy z Ukrajiny a z Německa
13. 5. Zvědavec
 Administrácia Žitomirskej oblasti (severozápadná Ukrajina) oznamuje, že regrúti odmietajú nastúpiť do radov ukrajinskej armády a masovo dezertujú. Velitel miestnej posádky dodal úradom zoznam zbehlých, ktorý obsahuje 102 mien. Zdá sa, že "vlastenectvo" = loajalita kyjevskej chunte, sa nenosí ani v západných regiónoch Ukrajiny.

Referenda na Ukrajině proběhly na pozadí rozsáhlé silové operace kyjevských úřadů.Umírali civilní lidé.

Zprávy z jihovýchodu Ukrajiny
13. 5. ruvr.ru
Výsledky referend v Doněcké a Luhanské oblasti Ukrajiny umožňují konstatovat zcela nesporný fakt: převážná většina obyvatel těchto regionů nevěří Kyjevu a nechce s ním mít nic společného.

Manipulace ČT o Ukrajině jede na plné obrátky, Idnes naopak profesionální

Viktor Horký
11. 5. Hlídáme média
Dnes se již od rána koná v ukrajinských městech Luhansk a Donětsk referendum o podpoře nezávislých republik vyhlášených místními separatisty. Spolu se střelbou je provází i neuvěřitelná mediální masáž vedená publicistou Bohdanem Kopčákem.

pondělí 12. května 2014

Petr Schnur: Konečným cílem je Rusko!


Petr Schnur
12. 5. 2014 První zprávy
Podle dosavadního vývoje je Ukrajina pouhý pěšák, další stát obětovaný na oltář snahy o záchranu mono-polárního světa v duchu Projektu nového amerického století.

MMF jde na Ukrajině do války

Pepe Escobar
12. 5. Zvědavec
MMF schválil Ukrajině půjčku 17 miliard dolarů. První tranše 3,2 miliard dorazila ve středu.
Je klíčové identifikovat podmínky přifařené k této „půjčce“ mafiánského stylu. Ve hře není nic, co by byť jen vzdáleně připomínalo oživení ukrajinské ekonomiky. Plán je neúprosně spojen s nechvalně známou politikou MMF, „restrukturalizací“ typu jedna velikost pro všechny, známou stovkám milionů lidí od latinské Ameriky a jihovýchodní Asie po jižní Evropu.

Scott Creighton: CIA fronta USAID k „šíření demokracie” na Ukrajině řadí vyšší rychlost

12. 5. 2014   AC24
USAID má dlouhou historii spolupráce se CIA jako operační fronta, která jim pomáhá šířit ten speciální druh „demokracie“ (čti MMF inspirované brutální represe) u národů, kde jsme k podpoře naší neoliberální ekonomické agendy instalovali brutální diktátory.

Demokratická fasáda

Martin Hekrdla
12. 5. Literárky
Jak je ve vyspělých demokraciích zvykem, političtí soupeři, kteří vstupují do boje o jakákoli křesla, jsou stále ještě vnímáni podle své lokalizace na - údajně překonané - pravolevé ose. Alespoň v Evropě je všem jasné, že v boji o klíčové křeslo předsedy Evropské komise stojí nalevo německý sociální demokrat Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu (EP) a tamní skupiny socialistů (S & D). A napravo zase lucemburský křesťanský demokrat Jean-Claude Juncker, zvaný „Pan Euro" dle svého proevropského, monetárně podloženého a pravicově vyprofilovaného angažmá .

Miroslav Macek charakterizuje zásadovost Baracka Obamy

Miroslav Macek
12. 5. 2014 celý článek zde

Barack Obama před třemi lety k situaci v Libyi: „Vládní moc použila armádu proti vlastnímu lidu, proto musí civilizovaný svět zasáhnout.“ 
Barack Obama před měsícem k situaci na Ukrajině: „Vláda má právo použít armádu proti lidu k udržení pořádku v zemi“.

Brusel chce svůj Majdan: Finský diplomat vyzývá všechny evropské národy k odporu proti USA

12. 5. 2014  Kosovo on line
Pokud Evropský parlament okamžitě nezmění svůj postoj k Rusku a USA, to již na podzim bude stát svět na prahu nové strašné války. O tom je přesvědčen finský právník, v nedávné minulosti diplomat a člen Rady Evropy, koordinátor OSN Peter Iiskola.

neděle 11. května 2014

Doněcký region by mohl přejít na rubly po referendu.

Zprávy
11. 5. AC24
I přes odsuzování ze Západu (jako kdyby to fungovalo u Krymu?) a diplomatické apely na odložení od Putina, to vypadá, že zítra se spustí další kriticky důležitý katalyzátor vším se eskalující občanské války na Ukrajině. Jak hlásí RIA, organizátoři referenda vytiskli asi 1,7 milionu hlasovacích lístků na den hlasování v regionu, kde bude více než 1 600 volebních středisek.

Den vítězství jako festival přizpůsobivosti


Ivan David
11. 5. 2014
V mládí jsem mnohdy držel jazyk za zuby, protože bych dostal. Dnes ho držím, protože bych nedostal. (Gabriel Laub)

Evropa pomáhá Ukrajině: „cestovní mapa“ nikam

11. 5. 2014 Hlas Ruska
Prezident Ruska vyslechl návrhy předsedy Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě na urovnání ukrajinské krize. Vladimir Putin a Didier Burkhalter se setkali ve středu 7. května v Kremlu. Ruský předák vyjádřil ochotu spolu rozebrat situaci na Ukrajině.

Pučistická Národní garda střílí ve Slavjansku už i do dětí

11. 5. 2014 Protiproud
Na východě Ukrajiny dále přibývají desítky obětí kyjevských „komand smrti“, o nichž česká média nadále „objektivně“ mlčí. Použil kyjevský režim v Mariupolu chemické zbraně? Referendům v doněcké a luhanské oblasti se nepodaří zabránit. Co potom?

Turčynov tvrdí, že Kyjev je ochoten usednout ke kulatému stolu. Jde o politický manévr nebo krach trestné výpravy na východ?

11. 5. 2014 Vaše věc
„Slyšíme Donbas, a jsme připraveni usednout k jednacímu stolu“, řekl dnes ukrajinský pučistický prezident 


Gysi: Západ je společně s USA v případech sporu nejen protistranou, ale bohužel vždy i soudcem

11. 5. 2014  Outsidermedia
Gysi to kancléřce pěkně omlátil o hlavu společně s dvojími standardy chování Západu. 

400 žoldnéřů USA potvrdil i Týden.cz

Ivan David
11. 5. 2014 Týden.cz
Spolková zpravodajská služba BND o jejich účasti informovala údajně už 29. 4. 2014. Jde o "zaměstnance" firmy "Academi", kteří působili pod hlavičkou firmy Blackwater už v Iráku a Afganistánu.
Podle zprávy byli nasazeni v bojích u Slavjansku. Informoval o tom německý nedělník Bild am Sonntag s odvoláním na úřad německé kancléřky.