Reklama

sobota 14. června 2014

Ukrajina postaví 2000 km dlouhou zeď proti Rusku, projekt předložen prezidentovi

14. 6. 2014    AC24
Zástupce šéfa Dněpropetrovské regionální státní administrativy Hennadij Korban předložil úřadu ukrajinského presidenta inženýrský projekt a studii proveditelnosti pro 1 920 km dlouhou zeď na ruské hranici o přibližné hodnotě 100 milionů euro.

Američané rozpoutávají celosvětový chaos a války. Chtějí ovládnout svět.Rusové se brání.

Lukáš Petřík
14. 6. 2014 Euportál
Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf souhlasí s prohlášením Vladimira Putina, že Spojené státy mají nejagresivnější politiku. Spojené státy podle něho chtějí kontrolovat celý svět, proto ve státech, které by jim mohly oponovat, vytvářejí chaos a tříští tak střediska možného odporu. Konec americké převahy podle něho zatím nenastal, ale svět podle něho bude multipolární.

Osudy zmizelých stále nevyřešeny

14. 6. 2014   Kosovo on line
„Mezinárodní společenství nedokázalo rozkrýt zločiny spáchané na Srbech a zabránit jejich opakování,“ domnívají se ve Sdružení rodin zmizelých, zavražděných a zahynulých na území bývalé Jugoslávie.

Putin řekl Barrosovi, že je nutné ukončit speciální operaci na Ukrajině

14. 6. 2014 Hlas Ruska
Prezident RF Vladimír Putin v telefonickém rozhovoru s předsedou Evropské komise José Manuelem Barrosem zdůraznil nutnost co nejrychlejšího ukončení vojenské operace na JV Ukrajiny, kterou Kyjev provádí.


Rusko odsoudilo narušení své hranice

14. 6. 2014   Hlas Ruska
Narušení ruské hranice ukrajinskou obrněnou technikou je porušení základních norem mezinárodního práva, které nebude napomáhat mírové regulaci konfliktu. Oznámilo to ruské ministerstvo zahraničí.

pátek 13. června 2014

Výroba souhlasu

13. 6. 2014
Film podle Noama Chomsky z roku 1994 se slovenským dabingem 


video

Alexandr Barabanov na ČT24 o situaci na východní Ukrajině

13. 6. 2014

    video

Alexandr Barabanov na semináři občanských sdružení  video

Doněcká lidová republika ví proti čemu, ale neví za co bojovat

Boris Rožin
13. 6. 2014   Levá perspektiva
Předseda vlády Dombaské lidové republiky (DLR) Alexandr Borodaj prohlásil: ,,My žádný vztah ke komunistům, kteří stále něco berou a znárodňují, nemáme. My ctíme právo soukromého vlastnictví. Prohlášení Rinata Achmetova proti DLR a jeho odmítání platit daně v DLR je nezákonné. Avšak Rinat Achmetov není Kolomojský.

Asistovaná sebevražda ČSSD.

Martin Hekrdla
13. 6. 2014 Literárky
Loni touto dobou - takřka přesně před rokem - odmítl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka takzvanou finanční ústavu, kterou na podzim 2012 sepsal Miroslav Kalousek; měla platit již od 1. ledna 2014 a až do svého pádu ji vehementně prosazovala Nečasova vláda.

Pozice Ukrajiny v americkém vojenském plánování.

13. 6. 2014 AC 24
Zatímco počet obětí mezi civilním obyvatelstvem na Ukrajině roste, Spojené státy pokračují se svou politikou zaměřenou na eskalaci tohoto konfliktu. Nabízí Kyjevu všechny druhy podpory včetně vojenské pomoci. Zástupce generálního tajemníka Alexander Vershbow řekl, že spolupráci se dostalo nových podnětů s instrukcemi poslanými k posílení modernizačního úsilí ukrajinských ozbrojených sil. US Kongres má schválit zákon o poskytnutí $1 miliardy záruk za půjčky Ukrajině.

„Nová Ukrajina“ a její staré kádry

Tereza Spencerová
13. 6. 2014 Literárky
Zatímco Majdan požadoval výměnu „staré politické gardy“ za novou, zdá se, že prezident Petro Porošenko spíš oživuje ducha zdiskreditované vlády „oranžového“ prezidenta Viktora Juščenka. A se svými oligarchy spěchá do Evropy.

čtvrtek 12. června 2014

Poslední průzkum veřejného mínění odhalil, že totalitní „protiruské“ mediální propagandě většina národa nevěří .

Petr Hájek
12.6. 2014 Protiproud
Téměř tři pětiny občanů odmítají, aby v reakci na ukrajinskou krizi NATO posilovalo svou vojenskou přítomnost v Evropě. 58 % dotázaných souhlasí s názorem Bohuslava Sobotky, že posílení vojenské přítomnosti Severoatlantické aliance naše země nepotřebuje. Dvě třetiny (!) si myslí, že Spojené státy pouze využívají ukrajinské krize k prosazení svých mocenských zájmů v Evropě. Názor Karla Schwarzenberga, tiskového mluvčího Kalouskovy TOP 09, že „američtí vojáci by naopak měli do ČR přijít co nejdříve“, odmítá dokonce 65% respondentů.

Sahra Wagenknechtová řekla pravdu ohledně Ukrajiny: „Paní Merkelová, zradila jste Evropu!“

12. 6. 2014 AC 24
Ohromující prohlášení učinila ve spolkovém sněmu místopředsedkyně Levicové strany Sahra Wagenknechtová. Obvinila Angelu Merkelovou z toho, že žena stojící v čele německého státu, klame své obyvatele a podporuje banditský režim, jehož představitelem je prezident oligarcha Petro Porošenko.

Rozhovor s Děnisem Pušilinem, premiérem Doněcké lidové republiky

12. 6. 2014 Freeglobe
Dne 27. května měli členové redakce Xportal.pl výjimečnou příležitosti udělat rozhovor s premiérem Doněcké lidové republiky Děnisem Pušilinem. Během rozhovoru došlo k útoku na město. Útok, který byl veden především ze vzduchu jednotkami loajálními Kyjevu, byl povstaleckými silami odražen i za cenu velkých ztrát.

Pravý sektor plánuje pochod Oděsou.

12. 6. 2014 AC 24
Radikálové z Pravého sektoru se rozhodli, že o sobě znovu dají znát, a za tímto účelem uspořádají slavnostní průvod na počest vlastenců, kteří zahynuli v Oděse. Plánují ho přesně čtyřicátý den po tragédii, která se odehrála 2. května v Domě odborů.

Ukrajinský prezident Porošenko byl kdysi agentem amerického ministerstva zahraničí.

Michael Collins
12.6. 2014 Zvědavec
Plány a hráči byli připraveni již roky a vše se vyplatilo. Bílý dům a jeho páníčci mají nakonec svého insidera na místě a řídí Ukrajinu. Stojí za to si poslechnout hodnocení bývalého amerického velvyslance na Ukrajině Johna E. Herbsta a jeho zástupce zhruba v době, kdy řídili Porošenka. Velvyslanec ho považoval za „mrzkého oligarchu“ a jeho zástupce poukázal na to, že „Porošenko je pošpiněn věrohodnými obviněními z korupce“.
Šíření značkové demokracie po celém světě je tvrdá práce. Někdo ji dělat musí.

Petr Ďoubalík

11. 6. 2014

středa 11. června 2014

Marx,bible , Chomsky.

Tereza Spencerová
11. 6. 2014 Literárky
Americký lingvista a komentátor zahraniční politiky USA Noam Chomsky se takřka celý život věnuje válce mezi mýty a fakty.
Terorismus je běžnou praxí americké politiky a nejen americké. Stalo se zvykem některých států zaměňovat „terorismus“ s „protiterorismem“ a ospravedlňovat jím i masové vraždy.

EU by měla převzít odpovědnost za převrat v Kyjevě!

Oskar Krejčí,profesor
11. 6. 2014 První zprávy
Ukončení vojenských operací ukrajinské armády a tzv. Národní gardy na jihovýchodě Ukrajiny je jediná cesta, jak se vyhnout prohloubení konfliktů v tomto regionu, zdůraznil  Oskar Krejčí.

Jak se manipulují zprávy o Ukrajině.

Václaf Umlauf
11. 6. 2014 e-republika
Poslední video ukazuje, že povstalci ničí vlastní sídliště, kde mají rodiny! Goebbels by se za podobný výkon nemusel stydět. A největší kouzlo je v tom, že poslední část manipulace dodělala tvořivost tzv. "nezávislých" médií. 

Evropská unie chce do Evropy přivést 80 milionů muslimů. Le Penová už raději ani jednoho...

 Břetislav Olšer
11. 6. 2014 Euportal
Před čtrnácti dny to v Evropě vřelo; mezi 751 europoslanců se dostalo 63 extremistů nacionálního ražení, tedy i rasisté a antiimigranté. Jak je to tedy s tou demokracií v Bruselu? Způsobil to šéf Evropské komise José Barroso svým projektem EUROMED, kterým chtěl dostat do Evropy během několika desítek let přes 80 milionů muslimů. Z tohoto důvodu nacionalistů v EU přibyla skoro polovina, co bude za dalších pět let? Zmizí v Paříži či Stocholmu rabování, v Madridu a Londýně sebevražedné atentáty...?

Ron Paul odsoudil pokrytectví USA ohledně Sýrie a Ukrajiny

11. 6. 2014 Freepub
Bývalý kandidát na prezidenta kritizoval pokrytectví zahraniční politiky USA.Zpochybnil Obamovo tvrzení, že „kvůli americké diplomacii a zahraniční pomoci, stejně tak jako díky obětem naší armády žije více lidí než kdykoliv v historii lidstva pod zvolenými vládami.“

Oblíbený televizní komentátor Miroslav Kalousek

11. 6. 2014Vedení zpravodajství České televize zjevně dospělo k přesvědčení, že nestačí, aby redaktoři důsledně vše komentovali z pravicových pozic, ale že je nutné, aby se ke všem významnějším událostem vyjadřovali čelní pravicoví politici. 

úterý 10. června 2014

Nová taktika Kyjeva v čele s Prošenkem

Václav Danda
10. 6. 2014 Protiproud
Nepomáhá bombardování? Vyhladíme města uzavřením zdrojů vody a odpálením chemiček!
Od sobotní inaugurace Petra Porošenka ukrajinským prezidentem vyhlazovací akce proti Luhanské a Doněcké republice podstatně zesílily.Kyjevské tanky se zatím neúspěšně pokoušejí prorazit obranu měst, a přitom spolu s letadly a bojovými vrtulníky nemilosrdně likvidují celé obytné čtvrti.

Levice ve své jamce

Martin Hekrdla
10. 6. 2014 Literarky
Motto: Zajíček ve své jamce /sedí sám, sedí sám. / Ubožáčku, co je ti, /že nemůžeš skákati? / Chutě skoč, chutě skoč / a vyskoč! / Zajíček v své jamce / stříhá ušima, stříhá ušima. / To se nám posmívá, / ten lajdačina. (dětská říkanka)

Současný svět v kostce.

František Nevařil
10.6. 2014 Outsidermedia
Svět a lidstvo jsou na počátku 21. století ve smrtelném nebezpečí. Vládne mu kapitalismus ve své nejagresivnější formě superimperialismu (banksterismu). Jeho moc se však podlamuje, protože je z hlediska většiny lidstva neúspěšný a neprospěšný, a začíná to být zřejmé. Svět si začíná (začal) uvědomovat, že kapitál nevytváří zlatá vejce ale jen je shrabuje od jiných. Probíhá úpadek jeho ekonomiky, hrozí světová finanční, měnová a hospodářská krize, na základě toho i politiky a moci kapitalismu.

Rozšiřování Evropské unie: Další, prosím!

10. 6. 2014 AC24
Nejčastěji se v inauguračním projevu nového ukrajinského prezidenta Petra Porošenka 7. června opakovalo slovo Evropa. Často se ozývalo i během parlamentních voleb v Kosovu, které se konaly minulou neděli. Evropská tématika nechyběla ani 5. června ve videoprovolání kancléřky Angely Merkelové adresovaném balkánským zemím.

Americké korporace se zbavují dolarů výměnou za čínský renminbi, aby nakoupily dovozy

Eric Blair
10.6. 2014 Zvědavec
Americký dolar je stále více odhazován coby měna pro vypořádávání v mezinárodním obchodu. Ale poslední trend možná poskytuje zatím nejpřekvapivější důkaz, že dolar je jako světová rezervní měna odsouzen k zániku.

pondělí 9. června 2014

Pravda o propagandě a krizi na Ukrajině.

9. 6. 2014 Pravdive.eu
Vítejte v Nulandistánu.
Dokument kanadské GlobalResearchTV "Welcome to Nulandistan: Propaganda and the Crisis in Ukraine" s českými titulky.

Petr Ďoubalík: Politika s kresleným humorem

Petr Ďoubalík
9. 6. 2014


Ukrajina:Bombardování Slavjanska

9. 6. 2014 Outsidermedia
Ostřelování Slavjanska houfnicemi a minomety

Mladá generace, kterou zajímá svět


Ivan David
9. 6. 2014
Setkal jsem se s názorem „mladého člověka“, že „…mladé lidi nezajímá, co se děje na Ukrajině, nebo o dvě ulice dál. Zajímá je, co se aktuálně děje na Facebooku. Reálný svět, ve kterém fyzicky žijí, považují za neměnnou normu, samozřejmost, která nestojí za pozornost.
To podstatné se odehrává na internetu.“

Politika a politická scéna dnes očima spoluzakladatele ODS

Petr Havlík (otázky klade Jiří Hroník)
9. 6. 2014
Předkládáme velmi stručný výtah z rozhovoru uveřejněného zde jen proto, aby výstižné odpovědi neunikly pozornosti. Celý rozhovor naleznete v Parlamentních listech.

neděle 8. června 2014

Paříž hájí své národní zájmy.

Stanislav Kliment
8. 6. 2014 Vaše věc
Navzdory kritice a výzvám Baracka Obamy a Bruselu Francie dodá Rusku dvě plavidla Mistral. Ve hře je i další objednávka.

Debatní klub o Ukrajině

Natalia Sudliankova / Stanislav Novotný
8. 6. 2014 Outsidermedia
Aktuální debata o Ukrajině je zaměřená na příčiny současného konfliktu ve východní části Ukrajiny a možné budoucí dopady, které se mohou týkat i zbytku Evropy.  Diskutující jsou Natalia Sudliankova, šéfredaktorka týdeníku Pražský telegraf a Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident, který má na Ukrajině četné podnikatelské kontakty.

USA a jejich staromódní touha po dominanci nad světem.

Natalia Meden
8. 6. 2014 AC 24
Freedman, ředitel amerického mozkového trustu STRATFOR věří, že některé země NATO by měly zvednout vojenské výdaje. V případě Polska, které je skoro na 2% HDP, by se měly zvednout na 5%. Ta imaginární „ruská hrozba“ se využívá k volání po zvýšení vojenských výdajů po celé alianci. „Ruské vojenské výdaje v reálu posledních pět let rostly o více než 10 procent každý rok,“ řekl generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen na bezpečnostní konferenci v Bratislavě na Slovensku(15.5.2014)
.

Češi, nejzamračenější národ Evropy, se změnili v nevoliče

Josef Staněk
8. 6. 2014 Zvědavec
Česká národní duchovní elita se nikdy nemohla a ani v současnosti nemůže spoléhat na otevřenou výměnu názorů v médiích. Ta byla a jsou ovládána „držiteli moci“, dosazenými jednou z východu, podruhé ze západu, nyní z Bruselu. Skutečný stav věcí si všichni Češi musí odečíst z textů „mezi řádky“ a slovy politiků. V důsledku tohoto stavu médií a veřejných tribun se česká elita musí po staletí dorozumívat jinotaji a náznaky „mezi řádky“. 

Americká vláda plánuje první jaderný úder na Rusko.Celý plán útoku je již prý dokonale propracován připraven k použití.

Paul Craig Roberts
8. 6. 2014 Euportal
Washington už nemá za to, že jaderná nemůže mít vítěze. Naopak má za to, že tuto válku lze vyhrát, a proto jak proti Rusku tak proti Číně plánuje její první úder. Ten má skoncovat s tím, co pro sebe považuje za hrozbu: že by totiž jeho hegemonie ve světě mohla být ohrožena.

Společně proti nastupujícímu fašismu


Ivan David
8. 6. 2014
31. května 2014 jsem se zúčastnil „Eurokempu“ organizovaného „Stálým fórem evropské levice – regiónů“. Toto každoroční setkání zástupců evropských levicových stran se letos konalo v rekreačním středisku poblíž Mnichova Hradiště. Přítomni byli zástupci bavorských, saských a brandemburských aktivistů Die Linke a zástupci českých a slovenských levicových stran.