Reklama

sobota 21. června 2014

Zopakuje Rusko ,,syrský" scénář i v Iráku?

Tereza Spencerová
21.6.2014 Literárky
Obě aktuální ohniska napětí, tedy Ukrajinu i Sýrii s Irákem, nejsou ani USA, ani Rusko s to zvládnout samy o sobě, a tak situace přímo vybízí ke „kšeftu“ velmocí. Zatím ale střet o dominanci převažuje nad případnou spoluprací.

Video dne – po celém Německu propukají demonstrace proti Fedu

21. 6. 2014   AC24
Tohle je fascinující vývoj, a takový, o jehož průběhu jsem až do dneška neměl ani ponětí.
Vypadá to, že po celém Německu propukají protesty proti zkorumpovanému a hynoucímu globálnímu status quo.

Evropa „ve slepé uličce s plynem“, aby se uspokojily americké zájmy Westinghouse Electric Company

21. 6. 2014   AC24
Gazprom zavedl pro dodávky plynu Ukrajině systém předplácení. Tohle vzniklo jako důsledek sebedestruktivní a provokativní politiky provozované Západem. Místo aby Ukrajinu přiměly hledat kompromis, tak Spojené státy a Evropská unie tuto situaci dotlačily do slepé uličky. To slouží americkým zájmům politiků a byznysmanů, znamená to však smrtelné nebezpečí pro Ukrajinu i Evropu.

Video s překladem: Zajetí osmi bojovníků oddílu "Ajdar"

21. 6. 2014
Ozbrojenci zajali osm bojovníků ukrajinského zvláštního oddílu „Ajdar“. Vojáci Luganské lidové republiky (LLR) pomohli „ajdarovcům“ zavázat rány a napojili je vodou. V důsledku přiostřeného boje 15. června byl oddíl rozbit ozbrojenci.

pátek 20. června 2014

Vsdéte sé, nicz se fám nééstanéé!


Ivan David
21. 6. 2014
Slyšeli jsme během pátku 20. června opakovaně o mírovém plánu kyjevského prezidenta Petro Poroshenka. Také byla řeč o jednostranném příměří. I Český rozhlas každou půlhodinu hlásil, že mírotvorce nabízí druhé straně konfliktu beztrestnost za podmínky složení zbraní a emigrace. 


Slavjansk: Válka, jaká opravdu je

20. 6. 2014     rusky

Kramatorsk: Vojsko přešlo na stranu občanů

20. 6. 2014

Libreto válečných bubnů.

Paul Craig Roberts
20. 6. 2014 Střípky ze světa
Reaganův veterán o jaderné doktríně své země
Za Reagana byl náměstkem ministra financí. I šéfprojektantem reaganomiky. Pro dnešní mainstream je persona non grata.  Následují je i jiné ostrůvky pozitivní deviace.

Vojna medzi Ukrajinou a Ruskom sa už začala.

Peter Nišponský
|20. 6. 2014 Czechfreepress

Len mierumilovní a naivní občania týchto krajín, ale ani sveta, Európy, Slovenska si tento fakt nechceme pripustiť.Pokiaľ mali Kyjevskí nacisti v decembri 2013 na Majdane 2 – 3 000 neozbrojených radikálov, vo februári – máji 2014 mali už 50 000 armádnymi zbraňami ozbrojených banderovcov a žoldnierov, v polovici tohto leta ich bude 100 000, v septembri 200 000 a na konci roka 2014 nie menej ako pol milióna.

Miloš Zeman: Zrušme víza pro ruské občany.


20. 6. 2014 AC 24
Podle mínění prezidenta Miloše Zemana nejdou žádné důvody k tomu, aby byly na Rusko uvaleny sankce, naopak, pro ruské občany by měla být dokonce zrušena i vstupní víza do České republiky, protože i tato víza jsou zbytečnou překážkou.

Schwarzenberg se ukázal jako sprosťák, který bezostyšně uráží ty, kteří mu nejsou po chuti. Tolik závisti a zákeřné zášti jsem nikdy nepoznal.

Břetislav Olšer
20. 6. 2014 Euportál
Také já mám svá skromná jubilea; dnes (18. 6.) jsou to dva roky, co jsem se setkal s Milošem Zemanem, tehdy ještě kandidátem na prezidenta ČR. Měl jsem možnost natáčet s ním rozhovor. Nepostrádal jsem značnou výhodu nebýt jako nezávislý novinář v žádné politické straně, nikdy jsem se nezúčastnil žádných voleb, ty prezidentské nevyjímaje. Nevolil jsem proto před rokem 1989, ani po něm, abych "nezpíval píseň toho, koho chleba jím"...

čtvrtek 19. června 2014

Ukrajinské příměří trvalo „několik sekund“, než vypukly nové boje s „4000 vojáky, tanky a obrněnými vozy“


19. 6. 2014 AC 24
Trvalo to„n ěkolik vteřin“ byla vlastní slova NYT pro poslední návrh na zastavení palby vydaný novým ukrajinským presidentem Petrem Porošenkem, než byl „zamítnut“. Je ironií, že čím více se vytrubuje příměří, tím horší jsou boje: „Do čtvrtečních bojů u Krasneho Limanu by mohlo být zapojených až 4 000 separatistických bojovníků i s obrněnými vozy a možná i tanky používanými oběma stranami, řekl vojenský zdroj. „Probíhá tam velká bitva, které z hlediska sil a rozsahu převyšuje vše, co tu až dosud bylo,“ řekl vojenský zdroj.

Jak se křiví realita?

Marek Řezanka
19. 6. 2014 Literárky
Mnoho lidí se shodne na tom, že média mají moc námi manipulovat. Problém je v tom, že většina z nás i s tímto vědomím sebou manipulovat dá, aniž si to připustí. Jak si vlastně formujeme obraz světa? Většinou pomocí televizních obrazovek, radiových stanic, stránek novin či internetových odkazů.Otázkou je, jak k tomu, co se dozvíme, dále přistupujeme. Zda jako k zaručené informaci, o níž se dále nepochybuje, nebo jako k něčemu, co by stálo za další přezkum.

Obraz politického úpadku.

Pavel Kopecký
19.6. 2014 Literárky
Západní politika ztrácí dech, protože často postrádá elementární koncepci. Ba ještě hůř, v důležitých regionech planety připomíná sentimentem vedeného opilce, který se furiantsky pokouší tančit mezi vejci, aniž by si uvědomil, do jak nebezpečného podniku se pouští.

Petr Ďoubalík:

19. 6. 2014

Loupí Shell a Chevron Ukrajině zem pod nohama pro břidlicový plyn?

Břetislav Olšer
19. 6. 2014 Blog idnes
Pět oblastí Ukrajiny by mělo být předáno britsko-nizozemské globální petrolejářská společnosti Shell a kalifornskému Chevronu na dobu půl století. Pod nohama krachujících Ukrajinců jim prodali zem. Dluh přes desítky miliard dolarů se prostě nějak vykoupit musí. A jak mě učil v Londýně bývalý zpravodaj Čs. rozhlasu Karel Kyncl, zpráva musí být dle BBC ověřena nejméně ze dvou na sobě nezávislých zdrojů.

Výsledek „plynové války“ známe předem

19. 6. 2014 zdroj
Rozhovor s šéfredaktorem časopisu "Rusko v globální politice" Fjodorem Lukjanovem
Fjodor Lukyanov: „Ukrajina postupuje „vabank“, protože se domnívá, že je v očích Evropanů oběť a proto si zaslouží shovívavost“

Potvrzeno: USA cvičily teroristy z ISIS na tajné Jordánské základně.

19. 6. 2014 AC 24
Příslušníci Islamistického státu Iráku a Levanty, čili ISIS byli v roce 2012 cvičeni americkými instruktory pracujícími na tajné základně v Jordánsku, tvrdí informovaní jordánští činitelé.Řekli, že všichni příslušníci ISIS, kterým se dostalo amerického výcviku k boji v Sýrii, byli nejdříve prověřeni, nemají-li nějaké vazby na extremistické skupiny jako al-Káida.

Jak fungují exekuce v Kanadě

Vladimír Stwora
19.6.2014 Zvědavec
Pro porovnání jsem připravil kompilaci z různých zdrojů o tom, jak funguje vymáhání dluhů v Kanadě, konkrétně v provincii Ontário, protože tam bydlím. Jiné provincie mohou mít mírně odlišná pravidla, ale podstata zůstává víceméně stejná. Je to místy až úsměvný dokument. A je neuvěřitelné, že to funguje.

středa 18. června 2014

Putinův poradce navrhuje "protidolarovou alianci" k zastavení zahraničních agresí USA

18. 6. 21014 AC24
Už je to nějakou dobu pryč, co ještě dělaly titulky Ukrajina a probíhající ruské reakce na Západní sankce (které uvedly do chodu i velkou Eurasijskou osu, když dotlačily Čínu s Ruskem blíže k sobě a urychlily „Svatý grál“ plynových dohod mezi oběma zeměmi).

Přehled "verbálních perel majdanských hrdinů", kterým se ve svých vulgárních výrocích vyrovnaly politické celebrity Evropské unie, NATO i USA.

Břetislav Olšer
18. 6. 2014 Euportál
Ministr zahraničí Ukrajiny Andrij Deščycja, který v sobotu večer přišel s demonstranty před ruské velvyslanectví v Kyjevě, se populisticky dal do urážlivého popěvku vůči prezidentu Vladimiru Putinovi, aby se zalíbil dávu. "Říkám snad, že jsem proti protestům? Jsem naopak pro. Jsem tu s vámi a volám 'Rusko pryč z Ukrajiny'! Ano, Putin je čurák, ano," prohlásil a poslední větu pak s demonstranty skandoval.

ISIS vyvolal všeobecné sunitské povstání

Patrick Cockburn
18.6.2014 Zvědavec
Irák je blízko totální sektářské války, kdy Islámský stát Iráku a Levantu (ISIS) zmasakroval desítky iráckých vojáků, odplatou za ztrátu jednoho ze svých velitelů, a stoupenci vlády v Bagdádu varují, že rozšíření bojů do hlavního města by mohlo vyvolat masové zabíjení tamní sunitské menšiny.

Za co vlastně ukrajinští vládní vojáci bojují? A za co umírají?

Petr Fojtík
18. 6. 2014   fojtik.blog
Autor předkládá jednoduchou a přehlednou úvahu o subjektivní stránce účasti na bojích na Ukrajině. Vedle jeho sdělení je pozoruhodná také argumentace v diskusi k článku. Asi 90% diskutujících s autorem nesouhlasí. Protože jde o blogosféru Mladé fronty Dnes, jde zřejmě o pilné čtenáře tohodo deníku.

úterý 17. června 2014

Sabotáží ropovodů a plynovodů vyhrožovali ukrajinští neonacisté už v březnu.

17.6.2014 Reformy.cz
Ze slov ukrajinských neonacistů je jasné, že se na Krymu, nebo možná i někde jinde na Ukrajině, brzy něco semele. Lídr Pravého sektoru Dmitro Jaroš vyhrožoval vyhozením ruských ropovodů na ukrajinském území do povětří, pokud úřady s Moskvou neuzavřou diplomatické řešení.

A vítězem se stává...Teherán ( a možná Kurdové)


Tereza Spencerová
17. 6. 2014 Literárky
Radikální džihádisté z ISIS svou ofenzívou nechtěli posloužit íránským zájmům, ale děje se tak. Ostatně, týmž zájmům už posloužily USA, když samy svrhly svého někdejšího chráněnce a zapřisáhlého nepřítele Íránu Saddáma Husajna. 

Petr Ďoubalík

17. 6. 2014

Sázka na nekonečné ústupky se neosvědčila.

Jevgenij Satanovskij
17. 6. 2014 Střípky ze světa
Ruská dilemata očima izraelského repatrianta
Brutalita, s níž Kyjev masakruje vlastní populaci, budí stále bouřlivější reakce. Slovo si berou i kapacity typu Jevgenije Satanovského, prezidenta Ústavu Blízkého východu. Založil ho po návratu z Izraele - a financuje ze svého byznysu. Poslední článek nazval Donuceni ke Krymu. Brusel si bude muset zvyknout, že Ukrajina je sférou životních zájmů Ruska.


Obránci Donbasu se nevzdávají.Kyjevská smyčka kolem Doněcké a Luhanské republiky se stahuje.

Václav Danda
17.6. 2014 Protiproud
Nové informace z „jihovýchodní fronty“ i poselství vlastenců z bojujícího Donbasu.
Kyjev vrhá do bojů veškerou vojensku sílu, kterou má k dispozici. Města ve východních regionech jsou systematicky srovnávána se zemí dnem i nocí probíhajícím dělostřeleckým a raketovým ostřelováním obytných čtvrtí.Na obránce nalétávají svazy bombardérů, u nichž existuje důvodné podezření, že v kokpitech sedí západní žoldnéři. To je také případ bombardovaného Slavjanska, na který dopadají zápalné bomby s bílým fosforem, které proměnily město v hořící ruiny.

Euzropodvod na euroovcach

Sergej Chelemendik
17. 6. 2014

pondělí 16. června 2014

Babiš se vybarvil.

Martin Hekrdla
16. 6. 2014 Literárky
Kolem ministra financí Andreje Babiše, lídra hnutí ANO, propukaly vášnivé spory zatím jen kvůli nicotnostem. Byl nebo nebyl agentem StB? Je nepřípustným střetem zájmů propojení Babiše podnikatele, politika, mediálního magnáta? Je hloupé či geniální, tvrdí-li o sobě politik, že politikem není? Lze řídit stát jako firmu? A podobné prkotiny se řešily (a na stole o sebe třískaly jako kulečníkové koule pod šťouchy naleštěných tág).

Video: Konvoje ruských tanků míří k ukrajinské hranici.

16. 6. AC 24
Spolu s tím, jak probíhala ‚vyjednávání‘ mezi Evropou, Ukrajinou a Ruskem, narůstal počet technicky nepotvrzených zprávo konvojích ruských vojenských vozidel pohybujících se k ukrajinské hranici.
Jak hlásí InfoResist, až 200 jednotek se přesouvá z Kalugy do ruského Rostovského regionu u Ukrajiny.

Rusko zrušilo „plynové financování“ Kyjeva

16. 6. 2014   Reformy
Kyjev byl odpojen od ruského plynu, protože Gazprom oznámil přechod na zálohové platby za všechny další dodávky. Ukrajina neplatí, a tedy nic nedostane, sdělila ruská společnost. Ode dneška proudí jen množství potřebné pro evropské odběratele.

Je to dnes velká móda: kdo neplivá po Putinovi, není "in". Tento jeho projekt ale způsobí kolaps ekonomik USA i EU

Břetislav Olšer
16. 6. 2014 Euportál
Propaganda Kremlu, aneb Čárymáry fuk a je tady 16bilionový dluh...?

Jihovýchod prodán západním naftařským firmám

16.6.2014 Zvědavec
Hrdinní vojáci bojující za nezávislost, obracím vaši pozornost na problém, bez jehož řešení nelze zastavit válku, oni ji nezastaví. 5 oblastí Ukrajiny bylo předáno společnostem Shell a Chevron na 50 let, s právem prodloužení! Pod vašima nohama vám prodali zem, není vaše již od 24. ledna 2014, a probíhá válka s Amerikou rukama oligarchů, za splnění dohodnutých podmínek s těmito
                společnostmi. Světlo na aktivity těchto společností může být vrženo až příliš pozdě:

Slavjansk se může udržet 2 - 3 měsíce

Ivan David
16. 6. 2014
Ministr obrany "Doněcké lidové republiky" Igor Strelkov prohlásil, že se mohou vojensky udržet 2 - 3 měsíce. Dodávky zbraní mají zajištěny pravidelnými dodávkami ze Soledaru. Ukrajinská armáda se stáhla na vzdálenost 7 km od města a odtud ostřeluje fosforovými bombami obytné čtvrti. Sdělil, že mají 2 mrtvé.  zdroj Korespondent
Přiloženy videozáznamy:

Londýn: Bodce proti bezdomovcům

16. 6. 2014 New World Order Opposition
Ostré kovové hroty se teď instalují před blok luxusních bytů jako sadistický pokus odradit lidi bez domova, aby zde přespali. Instalace těchto bodců v lepších oblastech Londýna poté, co se jejich obrázky objevily na Twitteru, vyvolala u mnohých kritiku a začaly se kolem toho vytvářet kruhy na sociálních médiích.


Veľká hra Západu proti Slovanom

Peter Staněk
16. 6. 2014

USA chcú odstaviť EÚ od ruského plynu


Peter Staněk
16. 6. 2014


neděle 15. června 2014

Adolf Hitler by měl radost. Filtrační akce na Ukrajině.

Emil Kalabus
16. 6. 2014 Czechfreepress
Ministerstvo obrany Ukrajiny oznámilo plány filtrace obyvatelstva jihovýchodu země, sdělil včera po zasedání ukrajinské vlády zástupce ministra obrany Ukrajiny Mychailo Koval.

Největším nebezpečím světa je Rusko a Putin.

Břetislav Olšer
15. 6. 2014 Blog. idnes
Už jsem si včera večer myslel, že vše bude i nadále v politickém dění ve světě jen ponuré, když mě rozesmál americký exsenátor Joe Lieberman. Řekl totiž v ČT, kde jinde, že největším nebezpečím světového míru je Rusko a Putin. Navíc přidal další rozverný žert; setkává se s lidmi po celém světa a jen slyší obavy, že by se USA chtěly stáhnout do ústraní. Všichni jsou prý proti tomu; tak jsou nadšeni jejich odhodláním hájit své americké zájmy a občany všude ve světě...

McCain vzkázal Putinovi, že jej mohou nechat zavraždit jako Kaddáfího

15. 6. 2014 Czechfreepress
Americký senátor John McCain známý po celém světe jako válečný štváč a jako osoba, která když navštíví cizí krajinu, tak tam způsobí krveprolití vzkázal prezidentovi Ruské federace Vladimiru Putinovi, že klidně může skončit jako Kaddáfí. Tedy, že jej mohou Američané nechat zavraždit. 

Výzva české konzervativní pravice k podpoře vládě Ukrajiny

15. 6. 2014 zdroj
Nepomůžeme-li Ukrajině, zítra nikdo nepomůže nám
Vývoj událostí na Ukrajině a zejména rusko-ukrajinský konflikt zaměstnává už od počátku roku nejen náš region, ale celý svět. Česká vláda a česká politická reprezentace bohužel podceňují vážnost situace a její dopad na českou politiku a českou národní bezpečnost.

Další důkaz, že v Kyjevě vládne lůza – partner západní diplomacie


Ivan David
15. 6. 2014
Ministr zahraničí Andrij Deščycja, se dostavil před velvyslanectví RF v Kyjevě a přidal se k běsnící lůze s níž skandoval: „Rusko pryč z Ukrajiny! Ano, Putin je čurák, ano!“ Byl nepochybně srozuměn s tím, že se jeho vystoupení nahrává na video.

Noam Chomsky v Hyde Park 13. 6. 2014


15. 6. 2014
otázky  lingvistiky do 23. minuty, dále diskuse o politických otázkách.

video