Reklama

sobota 28. června 2014

Babišovy spisy nebyly zfalšovány

                       Radek Schovánek
                       27. 6. 2014 Zvědavec
Podle Radka Schovánka, svědka v kauze Andreje Babiše a badatele Ústavu pro studium totalitních režimů, byly spisy, v nichž figuruje Andrej Babiš /ANO/, vedeny v souladu s tehdy platnými předpisy a není tedy důvod se domnívat, že by byly zfalšovány. Soud podle něj nemůže změnit fakt, že byl Andrej Babiš ve svazcích StB   evidován. Dokumenty zde

„Amerika nás oklamala,“ vzteká se rozzuřený irácký premiér a kupuje si k válce proti ISIS radši ruské tryskáče


Tyler Durden
28. 6. 2014   NWOO      původní zdroj
Bylo to před týdnem, když jsme se dověděli, že ruský Vladimir Putin v zase dalším diplomatickém majstr-štyku využil vakua ve vztazích mezi US (které teď chtějí svého dosavadního loutkového ministerského předsedu Iráku odstranit) a Iráckým premiérem (který čím dále hlasitěji vystupuje proti spojencům US v regionu, konkrétně Saúdské Arábii, a proti US požadavkům na koaliční vládu) a nabídl iráckému vůdci „úplnou pomoc“.

Privatizují-kradou nám Národní divadlo, na které se Češi skládali po trojníčku!

27. 6. 2014 Zvědavec
Expertní komise dříve než v únoru vybrala nástupce Ondřeje Černého, určila způsob transformace Národního divadla jako zadání pro nového ředitele. A to je role Jana Buriana, kterou se rozhodl už v únoru po svém jmenování naplňovat.

Kyjev zahajuje válku, aby se vyhnul revoluci

Olga Šedrova
28. 6. 2014 NWOO původní zdroj
Kyjev i přes mírové deklarace pomalu přechází od
masakrování civilistů a bombardování měst Donbasu k přímým provokacím na ruských hranicích a k útokům na diplomatické mise Ruské federace. V  mezinárodních postupech znamenají takovéto akce rozdmýchávání války. Kyjev by ale neměl nejmenší šanci ve vojenském konfliktu s Ruskem vyhrát. Co tedy Porošenka podněcuje, aby přistoupil k takovémuto plánu?

Britská BP nemá problém s Ruskom, podpísala ďalšiu zmluvu

28. 6. 2014 Pravda-sk
Najväčšia ruská ropná spoločnosť Rosnefť a jej britský partner BP v piatok podpísali druhú veľkú vzájomnú dohodu od uvalenia západných sankcií na Rusko a amerických sankcií proti šéfovi ruského podniku Igorovi Sečinovi.

Gazprom pohrozil firmám, ktoré chcú Kyjevu dodávať ruský plyn

27. 6.2014   Pravda-sk
Ruský monopolný vývozca plynu Gazprom v piatok pohrozil, že by mohol obmedziť alebo zastaviť dodávky plynu tým európskym firmám, ktoré spätne dodávajú ruský plyn na Ukrajinu.

Nezměníme-li náš ekonomický systém, je po nás veta

George Monbiot
28. 6. 2014   A2larm   The Guardian
Posedlost růstem je dnes velké tabu a neschopnost se s tím vypořádat přivede lidstvo k záhubě.

Ekonomický růst úzce souvisí s užíváním fosilních paliv. Než se podařilo vytěžit obrovské množství uhlí, každý vzestup průmyslové výroby vedl         k poklesu zemědělské produkce.

Půl hodiny po ukončení Porošenkova ultimáta: Dělostřelectvo ostřeluje Slavjansk

28. 6. 2014 zde
V okolí Slavjansku na východě Ukrajiny pokračují boje mezi domobranou a armádou (27. 6. 2014. 22:46). Jak uvádí místní domobrana, město utrpělo několik dělostřeleckých zásahů.

USA rozhodly rozdělit Sýrii

28. 6. 2014 zdroj
„Tentýž den, kdy náš ministr zahraničí křičel o tom, že Rusko prý vyzbrojuje protivládní povstalce v jednom státě, rozhodl náš prezident utratit půlmiliardy dolarů za zbraně pro stejné protivládní povstalce v jiném státě. Jak se pak mohou tihle chlapci tvářit vážně?“

pátek 27. června 2014

Mírové rozhovory ve stínu pokračujících bojů.

Václav Danda
27. 6. 2014    Protiproud
Domobrana upevňuje pozice. Kyjev přesouvá k obklíčeným městům rakety Směrč (Smršť).Partyzánské akce již nejen na východě země.
 Nejsou mírové rozhovory  jen zastíracím manévrem Kyjeva před „konečným řešením“?

Jak dlouho ještě?


Martin Hekrdla
27. 6. 2014 Literárky
Celý čtvrtek 26. června vyráběla Česká televize prvořadou politickou událost z vyvrcholení soudního sporu ministra financí Andreje Babiše se slovenským Ústavom pamäti národa (ÚPN). Slovenské hory se připravovaly k porodu, aby nakonec vyběhla jenom nafouklá česká myš.    

Putin vyzval svět k stmelení před tváří krize

27. 6. 2014 ruvr.ru
 Nahromadění krizových jevů v světových záležitostech je nesporné. Roste nedostatek důvěry. Nebyla zlikvidována nevyváženost v globální ekonomice a financích, zvýšil se rozdíl mezi úrovní rozvoje různých států, řekl prezident Vladimir Putin na dnešní ceremonii předání pověřovacích listin velvyslanci cizích států.

Domobrana Novoruska vyslovila obavy, že kyjevská chunta chystá vákuové bomby

27. 6. 2014 Zvědavec
Ukrajina: Zbraň sa chystajú použiť proti domobrane v dôsledku neschopnosti poraziť obrancov novoruských miest klasickými prostriedkami. 

Používá ukrajinská armáda v Luhansku biologické zbraně?

Alexej Topolov
27. 6. 2014   zdroj
Lidově-osvobozenecké armáda Luhanské lidové republiky získala další důkazy o použití bakteriologických zbraní proti obyvatelům regionu Luhansk kyjevským režimem. Připomeňme, že předešlého dne proběhly těžké boje mezi ozbrojenými jednotkami Luhanské lidové republiky a ozbrojenými silami Ukrajiny v pohraniční                             obci Birjukovo. 

Petr Ďoubalík: Nová ústava pro Ukrajinu

27. 6. 2014

Ruský patriarcha Kirill vyznamenal předsedu Komunistické strany Ruska

27. 6. 2014 PravdaSk
Nečakaného laureáta vybral pre vysoké cirkevné vyznamenanie patriarcha ruskej pravoslávnej cirkvi Kirill. Rad slávy a cti si v Moskve prevzal Gennadij Zjuganov, predseda ruskej komunistickej strany, ktorá bola v sovietskej ére hlavným ideovým odporcom pravoslávia.

čtvrtek 26. června 2014

Putin vyhrál, Ukrajinu čeká výbuch

Tereza Spencerová
26. 6. 2014   Literárky

Tlak především Obamovy administrativy (a několika východoevropských zemí) na přitvrzení sankcí, naráží na „volnou ruku trhu“. Totéž ostatně platí i pro případný vývoz amerického zkapalněného plynu – nejnovější analýzy konstatují, že americké koncerny ho nebudou vyvážet do Evropy, ale do Asie, kde je aktuálně vysoká poptávka a tím i násobně vyšší cena. Tudíž, americký plyn nás od energetické závislosti na Rusku hned tak nespasí.

Putin jedná s vládou: Záznam z ruské televize 25. 6. 14

26. 6. 2014   zdroj
Vladimír Putin: Dobré odpoledne, vážení kolegové!
… nejprve bych rád řekl pár slov o své cestě do Vídně: obecně, byla to velmi obsažná práce...

Rakousko navzdory Evropě podepisuje s Ruskem dohodu o plynovodu Jižní proud.

26. 6. 2014 AC 24
Putin zaznamenává další historické vítězství.
Jak se válka slov mezi Evropou a Ruskem eskaluje, tak jeden z výsledků, který z toho vyvstal, byl ten, že stejně jako u války pod falešnou vlajkou v Sýrii, tak i Ukrajinská válka je o té nejjednodušší možné věci, která je však i tak dost komplikovaná: o plynovodech.


Nebezpečný vývoj na Ukrajině : "momentálně to vypadá na válku"

Christoph Hörstel
26. 6. 2014 facebook video
Přednedávnem se ještě zdálo, že Ukrajina s Ruskem míří vstříc smíření. Po dramatickém telefonátu prezidentů obou států se však situace změnila k horšímu: Moskva prý reviduje své plány na stažení
                       jednotek, vojenská přítomnost na hranicích s Ukrajinou zesílila. Jak                          se tedy stalo, že plány na usmíření přišly vniveč?

Doněcká a Luhanská lidové republiky ratifikovaly ústavu.

26. 6. 2014 ruvr.ru
Parlament Svazu samozvaných Doněcké a Luhanské republik ratifikoval na svém prvním zasedání ústavní akt o založení Svazu lidových republik, ústavu Svazu lidových republiky. Byla přijata jednohlasně.

Ekonomická stagnace v Evropě. Směrem k deflační spirále?

26. 6. AC24

Čísla z nové zprávy potvrzují, že evropská ekonomika pokračuje ve stagnaci a ohrožuje ji spirála deflace.
Poslední Purchasing Manager’s Index (PMI), který měří, budoucí nákupní plány klíčových společností v eurozóně, zaregistroval v červnu obrat dolů u dvou klíčových ekonomik kontinentu. Odhady indexu PMI pro červen proráží šestiměsíční minimum 52,8 s poklesem jak ve službách, tak ve výrobním odvětví. Druhá největší ekonomika Evropy, Francie, zaregistrovala PMI 48. Jakékoliv číslo pod 50 znamená propad. Červnové číslo znamená, že soukromý sektor ve Francii se teď propadá po čtyři z posledních šesti měsíců.

USA začnou v zoufalství vyvážet svou vlastní ropu

26. 6. 2014 Zvědavec
Petrodolar je mrtev
Přišlo to náhle, z čistého nebe, ale dalo se to očekávat, jenom ne možná tak rychle. Ano, je to tady, nejnovější iniciativa Vladimíra Putina na eliminaci "petrodolaru" z mezinárodních obchodu mezi zeměmi skupiny BRICS má svůj první výsledek. USA se po 4 dekádách rozhodly zrušit embargo na vývoz své americké "super-lehké" ropy.
 

Jaderné odzbrojení - co se stalo?

Ladislav Zelenka 
26. 6. 2014 Freeglobe
Více než dvacet let po skončení studené války se dnes, v roce 2014, ve světě nachází okolo 10 000 použitelných jaderných hlavic, z nichž 4400 je tzv. rozmístěných, tedy ve stavu stálé operační pohotovosti, připravených k okamžitému použití. Pokud bychom k těmto připočetli ještě ty, které jsou vyřazené, nacházející se ve skladech, nebo čekající na demontáž, dostali bychom celkový počet 17 000 hlavic ve světě - 90% z nich přitom vlastní dvě jaderné velmoce, USA a Rusko.

Teroriské ve službách ropných společností

Thierry Meyssan
26. 6. 2014 Střípky ze světa   Voltairnet
Poděsy „s Koránem v jedné“ - „a kalašnikovem v druhé ruce“ – dělají z ISIL „jen atlantická média“. Kdo jeho teror zažil sám, nemá pochyb, že je to „privátní armáda žoldáků, posbíraná ze všech koutů Země a řízená americkými,
   francouzskými a saúdskými důstojníky“. Se zadáním „rozdělit region v zájmu         snazší nadvlády koloniálních mocností“. 

U Slavjansku byly nalezeny stovky těl s odříznutými vnitřními orgány

26. 6. 2014 NWOO
Slavjanské milice během noční průzkumné operace v oblasti, která je pod kontrolou Ukrajinské armády a bojovníků Národní gardy, se našlo asi 180 mrtvých těl s vykuchanými břichy. Jen o kousek dál, v blízkosti hřbitova Svaté Trojice, našli dalších 300 těl – nebyla pohřbena a měla rozpáraná břicha bez vnitřních orgánů.

zpráva nemůže být nezávisle ověřena

středa 25. června 2014

Válce se snaží předejít Putin

Paul Craig Roberts
25. 6. 2014 Střípky ze světa
„Ruský prezident Vladimír Putin se snaží ubránit svět před válkou. Pomozme mu v tom všichni bez výjimky,“ apeluje už i Paul Craig Roberts. Za Reagana byl náměstkem ministra financí – i šéfem týmu, koncipujícího „reaganomiku“.

Je mierový plán P. Porošenka myslený vážne?

Branislav Fábry:
25. 6. 2014    Nové slovo
Aby prezident P. Porošenko umlčal kritikov svojho postupu, pokúsil sa vystúpiť s tzv. 14-bodovým mierovým plánom. Tento plán však budí pochybnosti, najmä ak sa na jeho jednotlivé body pozrieme trochu podrobnejšie.

Pracuje se na prohloubení ukrajinské krize.

Ivan David
25. 6. 2014
Jak se dalo předpokládat vyhlášené příměří se příliš neuplatňuje. Krásným dokladem je v českých médiích stále opakovaná zpráva, že proruští povstalci sestřelili vojenský vrtulník ukrajinské armády, ve kterém zahynulo 9 ukrajinských vojáků. Předpokládá se, že líné mozky si nepoloží otázku, zda k příměří patří přelety vojenských vrtulníků nad pozicemi druhé strany.

Evropská komise hledá překážky pro dodávky ruského plynu do Evropy


Ivan David
25. 6. 2014
Evropská komise se snaží připravit podmínky pro budoucí závislost Evropy na břidličném plynu, který by se měl v budoucnu dovážet do Evropy z USA. Z toho důvodu hledá překážky pro dodávky ruského plynu do Evropy tak, aby vznikla neuspokojená potřeba a poptávka po jiných zdrojích.

Nezaměstnanost přivedla Řeky k zoufalství

25. 6. 2014 Freeglobe
Následkem ekonomické krize v Evropě nejvíce utrpělo Řecko, kde téměř polovina obyvatelstva v produktivním věku nepracuje, anebo nedostává za práci peníze. Nezaměstnanost a sociální nestabilita přivedla k zoufalství mnoho lidí. Řek Pantelis Papavasiliu pracoval většinu svého života, ale nikdy by si nepomyslel, že nebude moci uživit svou rodinu. Říká: „Nedostal jsem zaplaceno od ledna. Naše platy snížili o 25-30 %, někdy i více. Sotva vycházím s penězi, už dvakrát mi odřízli elektřinu.“

Přišli s frází o demokracii a svobodě, s miliardami pak vzali roha

Břetislav Olšer
25. 6. 2014 Reformy.cz
Přišli v roce 2003 do Iráku s frází o demokracii a svobodě na rtech, pokoutně po bankrotu země odcházeli s lupem miliard dolarů. Z louže pod okap; nezničili teroristy, naopak máme pro změnu fundamentalistický chalifát v čele s organizací Islámský stát v Iráku a Levantě (ISIL), který od víkendu existuje po obsazení dálnice od Jordánska po Bagdád a hraničních přechodů do Sýrie. Nejsem masochista, ale musím říct, že současná situace v Iráku je pro mě určitou tragickou satisfakcí.

Jak se Putin stal prezidentem

25. 6. 2014 Ousidermedia
Jevgenij Alexejevič Fjodorov hovoří o procesech předcházejících předání funkce Jelcina a následném postupu Putina. 

Americká vláda nás žene do světové války, která může způsobit zánik života.

Paul Craig Roberts
25. 6. 2014 AC 24
Americký analytik a někdejší náměstek ministra financí ve vládě Ronalda Reagana Paul Craig Roberts se ve svém včerejším komentáři zamýšlí nad americkou a ruskou zahraniční politikou. Roberts vítá Putinovu žádost ruského parlamentu, aby odvolal povolení použít sílu na ochranu ruské menšiny na území Ukrajiny. Obává se, že Obamova amatérská zahraniční politika může vést ke světové válce.

Vyslanec OSN pochválil stanové městečko uprchlíků v Rostovské oblasti

25. 6, 2014 zdroj
Podle zástupce Vysokého komisaře OSN v Ruské federaci pro uprchlíky Wack-Voya, ruská strana "dokonale" zorganizovala stanové městečko v regionu Rostova pro uprchlíky z jihovýchodních oblastí Ukrajiny.

(naproti tomu mluvčí amerického ministerstva zahraničí je toho názoru, že v rusku žádní uprchlíci nejsou zde)

Rozhovor, který mne vyděsil

Václav Kytička
25. 6. 2014 Zvědavec
Nejprve snad co mne k napsání tohoto článku vedlo. V rámci nedávného pročítání webů jsem narazil na diskusní odkaz k již před 3 měsíci publikovanému rozhovoru s Willi Wimmerem, který byl v letech 1988 až 1992 státním sekretářem na německém ministerstvu obrany. Jeho obsah mne vcelku zdrtil. Krátce na to jsem pročítal diskusi pod článkem na českém svobodného webu www.ac24.cz, kde jsem narazil na vtipný příspěvek, kde autor s nikem "Moret Hanfi Vedick" napsal návrh nové přísahy vojáka ČR po znovuzavedení branné povinnosti (v ČR se o tom aktuálně uvažuje). Její znění bylo:

Kyjev a USA uvěřily vlastní propagandě.


 24. 6. 2014 AC 24
Žádní uprchlíci z Ukrajiny na ruském území nejsou. Zato po ukrajinském území jezdí ruské tanky a raketomety Grad. O tom je přesvědčena mluvčí amerického ministerstva zahraničí Marie Harfová. Důkazy pro své tvrzení ale uvést nedokázala. Jak zdůrazňují experti, Washington a Kyjev se tak nechaly unést informační válkou, že už samy uvěřily, že s Ukrajinou bojuje Rusko.

úterý 24. června 2014

Andrej Kiska: Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom


24. 6.  2014 afinabul.blog.cz
Slovensko: Toto je nonsens, toto vyhlási prezident republiky?
 Už to ani neskrývají, už to říkají na plnou hubu. Jsou čím dál drzejší. A čím dál zoufalejší.
 

Gazprom versus Naftogas

Jan Campbell
24 .6 .2014 Zvědavec
Co přinese arbitráž. Ukrajinsko-ruské válečné pole se rozrůstá. Dostalo se již do Švédska. Tam sídlí známý a respektovaný již v dobách studené války jak USA, tak i SSSR Stockholmský arbitrážní soud.

Konec protiruským sankcím, demontáž EU, vystoupení z NATO, deextrémizace ukrajinské vlády

24. 6. 2014 Freeglobe
M. Le Penová: předsedkyně nejsilnější politické strany Francie – Národní fronty, se rezolutně vyslovila za ukončení stávající nové studené války s Ruskem, která nemá jiný realnější základ než evropské přisluhování popleteným zájmům USA. Trvá na konci sankcí proti Rusku.Hodlá dále prohlubovat kulturně-civilizační, politické a hospodářské vztahy s Ruskem, zejm. se zřetelem na spolupráci v energetice.Le Penová chce usilovat o vystoupení NATO, které je jen nástrojem prosazování zájmů USA, a rovněž o demontáž EU a vznik politicko-hospodářského prostoru svébytných států od Brestu po Vladivostok.

K čemu Washington potřeboval Majdan

   Sergjej Glazjev
   24. 6. 2014
Podle rétoriky a činnosti amerických politiků a funkcionářů je dobře vidět, že tuto válku iniciuje USA proti Rusku, a nacistská junta v ní má pouze úlohu nástroje v rukou amerického establišmentu, a národ Ukrajiny je zneužit k úloze „jatečního masa“ a zároveň oběti ruské „agrese“. Hlavním cílem této války je odtržení Ukrajiny od Ruska, které ještě Bismark stavěl jako nejhlavnější politickou úlohu, a v moderní době.

pozn.: Sergej Glazjev je poradce prezidenta RF pro ekonomické otázky, text je možné proto chápat jako neoficiální postoj Ruska.

pondělí 23. června 2014

Putin projednal s Obamou Porošenkův plán.

23. 6. 2014 czech.ruvr.ru
Vladimir Putin projednal s Barackem Obamou ztělesnění plánu prezidenta Petra Porošenka na překonání ukrajinské krize, informovala kremelská tisková služba.

Chomsky v Česku. Odmítl školné a zpochybnil disent.

23. 6. 2014 česká televize
Olomouc - Americký filosof Noam Chomsky, jenž je na několikadenní návštěvě Česka, dostál své pověsti sžíravého kritika kapitalismu i kontroverzního myslitele. Na své olomoucké přednášce odmítl školné na vysokých školách, které podle něj zadlužené absolventy nutí k disciplinovanosti a pasivitě, a zpochybnil také východoevropské disidenty. Byli prý protežováni západními velmocemi a jejich utrpení se nedá považovat za výjimečné.

Projev, který by neměl být zapomenut

23. 6. 201


Ukrajina: Začíná „plošná fáze protiteroristické operace“?

23. 6. 2014 outsidermedia
Přes Melitopol projela směrem na východ vojenská kolona, jejíž podstatnou součástí byly raketomety Směrč. Ty jsou určeny k plošnému ničení cílů ve vzdálenosti 20-90 km. Jedna salva z raketometu dokáže totálně zničit několik desítek hektarů území. Nabíjení trvá cca 30 minut. Vypadá to, že se kyjevská junta rozhodla zahájit „plošnou fázi protiteroristické operace“.