Reklama

sobota 5. července 2014

President Porošenko použil “Akční Plán” pro Východní Ukrajinu včetně pozemních a leteckých útoků od RAND Corporation

5. 7. 2014 NWOO
Unikl důvěrný dokument RAND Corporation o Ukrajině. Ukrajinský president Petro Porošenko podle tohoto akčního plánu navrženého analytiky RAND postupuje. Tohle Memorandum o „doporučeném rozvrhu aktivit“ automaticky znamená, že ten mírový plán, který potvrdil ukrajinský president Petro Porošenko, je předem určen k selhání. Tento dokument předkládá tři fáze vedení vojenské operace na východní Ukrajině.

Jak zachránit systém.

Martin Hekrdla
5. 7. 2014 Literárky


Když z úterka na středu ve Francii vyslýchali patnáct hodin Nicolase Sarkozyho, až mu na tvářích narostlo strniště, a obvinili ho hned ze tří trestných činů (korupce, úplatkářství a porušení služebního tajemství), mohli jsme pak slyšet z jeho úst cosi nesmírně povědomého, skoro bych řekl: českého. Označil postup francouzské trestněpravní mašinérie za „politickou instrumentalizaci spravedlnosti" (rozumějme: resortu spravedlnosti). A jeho stoupenci s jazykem nejprořízlejším přirovnávali tento týden postup orgánů činných v trestním řízení ke skutkům nacistického Gestapa, režimu ve Vichy s nacisty kolaborujícímu a k řádění východoněmecké Stasi.

Poučení z krizového vývoje: Američan, který zorganizoval pád Nečasovy vlády, odchází.

Petr Hájek
5. 7. 2014 Freeglobe
„Velvyslanec Eisen odjede z České republiky v srpnu,“ potvrdil včera Daniel Ernst, tiskový atašé americké ambasády v Praze.Dlouho u nás platilo – za vším hledej Temelín. US ambasáda byla místem, odkud se měla dostavba Temelína zúřadovat ve shodě s americkými hospodářskými zájmy v České republice, respektive strategickou zainteresovaností ve Střední Evropě vůbec. Takový „malý radar“, když ten „velký“ nevyšel.
Petr Nečas o svém osudu, osudu ODS i celé vlády rozhodl v okamžiku, kdy této konstrukci naboural „statiku“.

Rusko-bulharská jednání o plynovodu South Stream proběhnou příští týden

5. 7. 2014 zdroj
Moskva počítá s tím, že v průběhu návštěvy Bulharska se podaří ministrovi zahraničí RF Sergeji Lavrovovi dosáhnout pokroku v otázce výstavby bulharského úseku plynovodu Jižní proud, oznámilo v sobotu MZV RF.

USA uvolňují prostor pro chaos, neřídí ho

Tereza Spencerová
5. 7. 2014 Literárky


Reálně hrozí, že významnější americký vojenský vstup do situace může naopak jen sjednotit dosud znesvářené strany do protiamerického šiku. Rusko se ve vleklém iráckém krvavém konfliktu nijak zásadně nenamočilo, a proto má větší prostor k manévrování, ale podle všeho zůstane u osvědčeného „syrského scénáře“ – bude Bagdádu dodávat zbraně a „poradce“, v případě nutnosti použije v Radě bezpečnosti OSN veto a bude v diplomacii v regionu možná aktivnější než doposud.Jasným hlavním hráčem se tak stal Írán , který s Irákem sousedí.Írán „díky“ fanatikům z IS dostal šanci nejen vyřešit situaci v Iráku, ale posílit i svůj vliv v regionu.

Ukrajinský konflikt včera a dnes

5. 7. 2014
Boje na východě Ukrajiny pokračují, zprávy z jiných než z českých mainstreamových zdrojů nenasvědčují rychlému ovládnutí situace armádou kyjevského režimu a fašistoidní "Národní gardy".

Evropa se snaží naladit Kyjev na mír, USA ho zatahují do války

Andrej Feďašin
5. 7. 2014    zdroj
USA budou dělat všechno, co se dá, aby zachovaly napětí na Ukrajině, přinejmenším do září, až se budou sestavovat rozpočty evropských zemí a EU. Potřebují v Evropě nestabilitu, aby prosadily uvnitř EU zvýšení rozpočtů na obranu a příspěvků do NATO. Druhou součástí tohoto kurzu je nahrazení ruského plynu břidličným plynem z USA.

Dopis amerického senátora prezidentovi al-Assadovi, o kterém nám mainstreamová média nic neřekla.

Jiří Schmied
5. 7. 2014    FreePub
"...Po celé ty roky jsem sledoval syrskou válku a některé další události na Blízkém východě a věřím, že americká politika vůči Sýrii je nebezpečně zavádějící. Jsem hluboce znepokojen skutečností, že pokud vyženeme prezidenta Assada, nainstalujeme extrémistický režim džihádistů napojených na al-Kájdu."

Brusel dál přitvrzuje kurz

Václav Danda
5. 7. 2014     Protiproud


Jistě ne náhodou soudruh Schulz prozradil, že za jednu ze svých priorit pokládá dojednávání takzvané obchodní smlouvy TTIP se Spojenými státy a pokračování klasického bolševického „boje“ typu poručíme větru dešti s „klimatickou změnou“. TTIP je symbolem i praxí propojení americké a evropské unie a spolu s pacifikací Ruska je nejdůležitějším bodem současné agendy elit Nového světového řádu, jehož je Schulzova socialistická internacionála nedílnou součástí.

Kyjevský premiér Arsenij Jaceňuk už obyvatele východu Ukrajiny nedávno označil za „podlidi“, Porošenko nyní prý zbavuje Ukrajinu „parazitů“..

Tereza Spencerová
5. 7. 2014 Literárky
Ukončení příměří na Ukrajině mezitím kritizovaly kromě Ruska také Německo a Francie a okamžitě se hned v úterý sešli jejich ministři zahraničí v Berlíně a dohodli se na dalším příměří, tentokrát pod dohledem OBSE. Teď půjde jen o to, zda se evropské státy EU a NATO dokážou kurzu Washingtonu vzepřít.

pátek 4. července 2014

Je možné se vyhnout válce, když jedna strana dělá vše proto, aby začala?

Ladislav Kašuka
4. 7. 2014    Czechfreepress
Včera 3.7. 2014 byl jmenován v Kyjevě novým ukrajinským ministrem obrany Valerij Heletej, který nahradil ve funkci Mychajla Kovala, který byl ministrem vnitra pouhé čtyři měsíce. Zajímavé je, že odvolání a jmenování nového ministra obrany trvalo pouhý jeden den a ještě zajímavější je, kdo vlastně nově jmenovaný ministr je.

Provokatér na východní Ukrajině verboval sabotéry

4. 7. 2014    NWOO V Luhanské národní republice byl domobranou zajat provokatér kyjevské junty, který zde prováděl nábor a školení sabotérů a střelců. Jedná se o 38-letého Dmitrije Griščenko, rodáka z města Alčevsk v LNR, člena Kongresu ukrajinských nacionalistů. Kromě usvědčujících dokumentů u něho domobránci našli narkotika, instrukce, text přísahy Kongresu a kontaktní čísla.

NATO pořádá námořní válečné cvičení Breeze 2014 v Černém moři od 4. do 13. července

4. 7. 2014 NWOO
Námořní válečná hra NATO Breeze 2014 proběhne v Západní části Černého moře mezi od 4. do 13. červencem, řekl ve čtvrtek bulharský ministr obrany. Účastnící se válečné lodi budou z Bulharska, Řecka, Rumunska, Turecka a US. US navíc poskytlo hlídkové válečné letouny a skupinu čtyřech NATO minolovek.

Česká republika radí Kyjevu, aby hledal mírové řešení

4. 7. 2014   zdroj 
V průběhu právě ukončené návštěvy Kyjeva projevil český ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek opět čistě českou opatrnost a prozíravost.
Jak informuje list Právo vycházející v Praze, „ukrajinští představitelé dali najevo, že od Evropy očekávají razantní postup vůči Rusku. Česko to ale odmítlo. Naopak vyzývá Kyjev ke zklidnění situace a hledání diplomatických východisek“.

Evropa čeká na odpověď Porošenka. Porošenko se radí s Washingtonem

4. 7. 2014 zdroj
Ministr zahraničí Německa Frank-Walter Steinmeier vyzval Kyjev, aby neodkladně splnil dohody o obnovení příměří a o kontaktech s východem, jichž bylo dosaženo na čtyřstranné schůzce v Berlíně 2. července. Steinmeier byl iniciátorem mimořádných konzultací v Berlíně ministrů zahraničí Německa, Ruska, Francie a Ukrajiny. Podle názoru Berlína, Paříže a Moskvy by měly být kontakty zahájeny nejpozději 5. července.

Síly ISIL usilující o vznik velkého chalífátu jsou hlavním činitelem amerického plánu Armagedon


4. 7. 2014 zdroj
Pokračující podpora bojovníků Takfiri bojujících v Iráku amerického prezidentem Barackem Obamou přibližuje Armageddon, píše analytik Gordon Duff pro Press TV (Teherán).

"Jestliže to Obama dělá, je zřejmě šílený. Je stále šance, že že může ještě zastavit prosazení časového plánu "Armageddon"?", napsal Gordon Duff ve sloupku pro webové stránky.

Vojenský analytik Koller otevřeně k Iráku i Ukrajině: Američané všechno zpackali. Toto nastane, pokud nezavládne rozum

4. 7. 2014 Parlamentní listy
Válka v Iráku je do jisté míry bojem o kontrolu nad významnou částí celosvětové produkce ropy, což by znamenalo strategické riziko i pro Evropu. I to, proč se USA dostávají do podivné role nejistého pozorovatele, vysvětlil vojenský analytik Martin Koller. V souvislosti s konfliktem na Ukrajině pak nevyloučil, že USA mohou nakonec bojovat proti Rusku do posledního Evropana.

Celý projev V.V. Putina velvyslancům 1. 7. 2014

4. 7. 2014
ZDE (rusky)

Videa z posledních dní bojů na východní Ukrajině

3. 7. 2014
ZDE

Náznaky, že USA plánují jaderný útok proti Rusku

Eric Zuesse
3.7.2014 Zvědavec
Ve středu, 11. června, přišla CNN s titulkem „USA posílají neviditelné bombardéry B-2 do Evropy“ a uvedla, že „dorazily do Evropy tento týden na výcvik“. Wikipedie poznamenává, že B-2 byly „původně navrženy primárně jako jaderné bombardéry“ a že „B-2 je jediným letounem, který může nést velké strategické zbraně vzduch-země v neviditelné konfiguraci“.

čtvrtek 3. července 2014

Lavrov uvedl cenu chybějícího příměří na Ukrajině

3. 7. 2014 zdroj
Za dva dny jsme se dozvěděli, jakou cenu má chybějící příměří na Ukrajině, měří se lidskými životy. Prohlásil to šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov po skončení čtyřstranné schůzky se šéfy diplomacií Německa, Francie a Ukrajiny.

Petr Ďoubalík

3. 7. 2014

Medveděv obvinil za události na Ukrajině osobně Porošenka

3. 7. 2014 zdroj
Ruský premiér Dmitrij Medveděv obvinil za to, co se děje na Ukrajině, osobně prezidenta země Petra Porošenka. To premiér napsal na své stránce na Facebooku. "Přerušením příměří prezident Porošenko udělal dramatickou chybu. To přinese nové oběti. A za ty nyní zodpovídá osobně ", - uvedl Medveděv v prohlášení. Podle něj takový krok komplikuje návrat k jednání.

Putin napadá pokutu $9 miliard pro francouzskou BNB jako “vydírání” za dohodu s Ruskem o válečné lodi

Tyler Durden
3. 7. 2014    Zvědavec
Vzpomeňte si, že asi před měsícem jsme referovali, že krátce poté, co je Francie ohromena, že jí její největší banku napadá ten úplně nejlepší z jejích kamarádů, US, s rekordní $9 miliardovou pokutou, tak na tu „pokutu Francie odpověděla oznámením, že vycvičí stovky ruských námořníků v ovládání ve Francii vyrobené válečné lodi,“ Mistral.

OSN, OBSE a Rada Evropy se ukázaly být neúčinnými v oblasti ochrany lidských práv na Ukrajině

Alexander Brod
3. 7. 2014    zdroj
Události na Ukrajině ukázaly, že mezinárodní a evropské struktury nejsou schopny zajistit dodržování lidských práv, řekl na tiskové konferenci dne 2. července ředitel Moskevského úřadu pro lidská práva Alexandr Brod, oznámil korespondent informační agentury Regnum.

Lidé jako třísky

Jiří Kouda
3. 7. 2014 První zprávy
Nezaměstnanost má ohromný podíl na formování myšlení obyvatel. Změnil se nejen pohled na hlouposti „kdo chce, má práci“ a ještě ostřejší debilitu jako „nemakačenkové“, spíše na lítost a vztek.V únoru letošního roku se v Česku dle statistik bez práce ocitlo 629 tisíc lidí (8,2 %) a dosáhli jsme tak na novou, odpudivou, žalostnou a žalovatelnou rekordní příčku nezaměstnanosti.

Přijde krach a bída, jaká ještě nikdy nebyla, šokoval svět miliardář Donald Trump


3. 7. 2014 AC 24
Server moneynews.com publikoval varování čtyř respektovaných osobností světového finančnictví. Ty se shodují na tom, že Spojené státy čekají zlé časy. Podle jejich názoru nebudou trpět jen lidí s nízkými příjmy, ale krize zasáhne i nejbohatší americkou vrstvu obyvatelstva.

Prostituce a drogy, oficiální motor neoliberální ekonomiky

3.7.2014  Outsidermedia
Známá americká pornohvězda Belle Knox, vlastním jménem Miriam Weeks, se hezky obula otevřeným dopisem do své alma mater, která není bordelem, nýbrž Duke University, kde tato pracovitá a známá studentka bifluje na právničku. Univerzita jí oznámila, že nemá právo na studijní podporu a tím pádem musí platit 62.000 dolarů ročně. Pornem na její úrovni to lze vydělat celkem spolehlivě. Ale studentka aktivisticky vysvětlila, jak univerzita vlastně hospodaří a za co vyhazuje peníze oknem, neb je to správná neoliberální instituce. Vyjímáme z jejího otevřeného dopisu médiím.

Provokácie voči Rusku sa stupňujú - útok na ruské pohraničné budovy

3.7. 2014 ruvr.ru
V dôsledku streľby na území Ukrajiny utrpel ruský hraničný prechod, povedal zástupca hraničnej správy FBS Ruska pre Rostovskú oblasť Vasilij Malajev.

Lídři EU a Rusko: mírový plán pro Ukrajinu

3. 7. 2014 Zvědavec
Podle společného prohlášení, přijatého na závěr jednání ministrů zahraničí Německa, Francie, Ruska a Ukrajiny, které se ve středu v Berlíně konalo z iniciativy Německa, mají být maximálně od soboty opětovně zahájena jednání tak zvané kontaktní skupiny „s cílem dosáhnout bezpodmínečného, vzájemně schváleného a udržitelného zastavení palby“, na jehož dodržování bude dohlížet zvláštní mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Ukrajinský prezident Petro Porošenko nikým nedodržované příměří opřené o ultimativní požadavky namísto jeho skutečného prosazení ukončil v pondělí.

Putinův projev adresovaný velvyslancům: komentáře západních expertů

3. 7. 2014 ruvr.ru
Jedině správnou cestou pro Rusko je nevzdat se svého zásadního postoje, neprojevit ani sebemenší slabost. A hájit své zásady před Západem. Asi tak reagovali západní analytici na projev Vladimira Putina, který přednesl na poradě velvyslanců na ruském ministerstvu zahraničních věcí.

Dokáže Putinova diplomacie převládnout nad násilím Washingtonu?

Paul Craig Roberts
3. 7. 2014 freeglobe
Ruský prezident Vladimír Putin se pokouší zachránit svět před válkou. Měli bychom mu v tom všichni pomoci. Putinův tiskový mluvčí, Dmitry Peskov, dnes oznámil, že prezident Putin požádal ruské zákonodárce, aby zrušili jeho pověření k použití síly, které mu udělili, aby mohl ochránit obyvatele bývalých ruských území, která jsou v současné době součástí Ukrajiny, před zuřivým rusofobním násilím, jež je charakteristické pro poskoky Washingtonu z ukrajinské vlády.

středa 2. července 2014

Noam Chomsky: Hnutí Occupy

Noam Chomsky
2. 7. 2014 Střípky ze světa
Nad českou edicí levicového barda
Noam Chomsky proslul průlomy v lingvistice. Desítky let je i bardem levicové kritiky poměrů. Před pár dny pobýval u nás. Dva roky stará kniha Hnutí Occupy mu právě vyšla i v českém překladu.

Chalifát" debakl nebo geniální tah americké politiky?

Petr Schnur
2. 7. 2014 literárky
Sledovat německá masmédia a analyzovat způsob jejich zpravodajství by mohlo – pardon, mělo, ba dokonce muselo! – být předmětem seriózní vědecké práce. Kdy mlčí, kdy nás naopak doslova bombardují novinkami z míst činu, resp. zda lze pozorovat určitou kauzalitu jednak mezi frekvencí zpravodajství a kvalitou událostí samotných.

Avakov vyznačil hranice humanitárního koridoru na Ukrajině.

2. 7. 2014 ruvr.ru
Ukrajinská média oznámila, že úřadující ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov vyznačil hranice základního humanitárního koridoru, kterým mohou uprchlíci opustit zónu provedení silové operace na JV země.

Moskva vyzývá Kyjev, aby se vzdal akcí, které mají za následek oběti v řadách civilního obyvatelstva Ukrajiny. Prohlásili to na ruském ministerstvu zahraničních věcí.

2. 7. 2014 ruvr.ru 
Moskva vyzývá Kyjev, aby se vzdal akcí, které mají za následek oběti v řadách civilního obyvatelstva Ukrajiny. Prohlásili to na ruském ministerstvu zahraničních věcí.

Moskva lituje, že Kyjev odmítl přijmout deklaraci o pozorovatelích.

2. 7. 2014 ruvr.ru
Rusko vyslovuje politování v souvislosti s tím, že Ukrajina odmítla přijmout deklaraci o rozmístění pozorovatelů z OBSE na společné hranici, prohlásili na ruském MZV.

EU vytváří právní rámec pro použití armády proti svým občanům


2. 7. 2014 Freepub
Evropská unie připravuje rámec „klauzule solidarity.“
EU vytváří právní rámec pro celoevropské nasazení policejních a vojenských jednotek. Současně Evropská komise intenzivně pracuje na vytvoření jednotné policejní jednotky Evropské unie a státního zástupce EU.
Použití „Evropských policejních sil“ (EUROGENDFOR) je možné podle „klauzule solidarity,“ jak uvádí Heise. Jednotka sídlí v italském městě Vicenza, všechny členské státy EU jsou do ní zapojeny, takže jsou použity policejní síly s vojenským statusem.

Putinovo riziko

Paul Craig Roberts
2. 7. 2014 Zvědavec
Pomstychtivě obnovena studená válka, Washington opětovně lže .

Nelze mlčet o tom, že na Ukrajině hynou lidé

Miroslav Ransdorf2. 7. 2014   zdroj zde

Interview po demonstraci proti násilí na Ukrajině. Zvukový záznam zde

úterý 1. července 2014

Devět měsíců internetové stránky "novarepublika.cz"

 Ivan David
1. 7. 2014
Politická iniciativa "Nová republika" provozuje 9 měsíců tuto internetovou stránku, na níž bylo publikováno přes 900 článků, z toho téměř 200 originálních, ostatní byly přejaty.
Smyslem stránky je upozorňovat veřejnost na zajímavé události, analýzy, dokumenty, komentáře, videa (včetně záznamů z vlastních akcí) a kreslený humor, o které většinou nemají zájem "profesionální" média v ČR, ale považujeme je za důležité pro vytvoření reálnějšího obrazu světa. 

To je skoro na ohňostroj, naše ekonomika letos poroste o 2,5 procent!


Martin Hekrdla
1. 7. 2014 Literárky
Předem se to od našich „think tanks" jakýkoli reálný výhled nedozvíme. Nemají žádné vysvětlení pro krizi systému, kterému slouží. Někteří z nich tvrdí, že za všechno může malá regulace a  nedostatečný dohled nad finančními trhy. Jiní zase poukazují na vinu příliš regulující „špatné politiky". Patentovaná „levice" zase předstírá, že krize vznikla proto, že keynesiánské politiky poválečného boomu byly opuštěny a nahrazeny mantrou volného trhu. Za všechno může blbý nápad. Stačí se tedy chytnout za nos, opustit neoliberalismus a odpřísáhnout věrnost lordu Keynesovi. A bude vymalováno.

Prezident Nikolić vypískán na Gazimestanu

1. 7. 2014 Kosovoonline
"Srbové opět ukázali, jak mají lidé klást odpor zločinnému systému. Včera během oslav největšího srbského svátku 625. výročí bitvy na Kosově poli vypískali svého prezidenta Tomislava Nikoliće, neboť spolupracuje se Západem a zradil Kosovo. Prezident chtěl přednést proslov u památníku, kde proběhla slavná bitva. Shromáždění lidé mu to však neumožnili, vypískali ho a skandovali: "Zrádče!", "Zradil jsi Kosovo!", "Vojislav Šešelj", "Gavrilo Princip", nebo "Chceme Rusko, nechceme EU!". Dokonce po něm házeli papíry a směrem k němu hodili i jednu petardu. Prezident Nikolić tak byl přinucen odejít."

Jen o geopolitice nebude ani druhá studená válka

Fjodor Lukjanov
1. 7. 2014 Střípky ze světa
Že by i „Kominterna proti globalizaci“?
„Rusko-americké vztahy vstoupily do fáze druhé studené války. Washington k Moskvě přistupuje jako k síle, bránící fungování mezinárodního systému, který USA považují za správný.“ A tak mají za to, že „tuto sílu třeba zadržovat a nedovolit jí, aby uváděla v pochybnost stávající řád věcí“. Pro Rusko je naproti tomu „připojení Krymu momentem, po němž už dál ustupovat nemůže, nemá-li riskovat kolaps celé politické konstrukce“.


Vraždění novinářů na Ukrajině je nepřijatelné!

Vladimir Putin, prezident Ruské feferace
1. 7. 2014 První zprávy
Konflikt vyprovokovaný na Ukrajině se stal koncentrovaným projevem "politiky zadržování", která neskončila ani po konci studené války, uvedl ruský prezident Vladimir Putin v dnešním projevu k diplomatům.

Kameraman zahynul s kamerou v rukách

1. 7. 2014  zdroj
V Doněcku byl zabit kameraman Prvního kanálu Anatolij Kljan. Uvedla to vedoucí tiskového střediska samozvané Doněcké lidové republiky Klaudia Kulbická. Stejná informace byla potvrzena Prvním kanálem. Novinář měl manželku, dvě děti a vnoučata.

Rusko prolamuje blokádu EU

Peter Iskenderov
1. 7. 2014 Zvědavec
24. června prezident Vladimir Putin zakončil svoji návštěvu Rakouska – druhou zahraniční cestu poté, co se situace na Ukrajině zhoršila. Na počátku června odjel do Normandie, aby se tam zúčastnil 70. výročí dne D. Zahájení „druhé fronty“ uštědřilo velkou ránu USA vedené protiruské evropské alianci. Summit v Rakousku položil základy pro další spolupráci Ruska se západními partnery.