Reklama

sobota 19. července 2014

Moskva: Tvrzení ukrajinské strany, že radar systému BUK nebyl v době sestřelení Boing 777 v provozu není pravdivé

19. 7. 2014   NWOO a původní zdroj

Ve čtvrtek, když byl zřejmě nad Ukrajinou sestřelen malajský letoun, v tomto regionu operovala ukrajinská baterie protileteckých raket Buk, uvedlo v rozporu s prohlášeními Kyjeva ruské ministerstvo obrany. Tato baterie byla nasazena v místě, z něhož by mohla ne tento letoun vystřelit raketu, uvedlo ministerstvo v prohlášení. 

Boeing bol zostrelený protivzdušnou obranou Ukrajiny.

19. 7. 2014 Czech Free Press
Prezident Akadémie geopolitických vied, doktor vojenských vied Konstantin Sivkov povedal v rozhovore pre RT, že Boeing 777 leteckej spoločnosti Malaysia Airlines s pravdepodobnosťou 90 % bol zostrelený protivzdušnou obranou Ukrajiny.

Nový ukrajinský režim o České republice

19. 7. 2014 Cenzor-ua
Ukrajinský web s krásným názvem "Cenzor" informoval, že Česká republika odmítla poskytnout Ukrajině vojenskou pomoc. Ta měla spočívat v předání vojenského letadla AN-26 armádě Ukrajiny. Ministerstvo obrany oznámilo, že letoun není součástí humanitární pomoci. Jak konstatoval Jan Pejšek, letouny nejsou v používání Armádou ČR, ale stojí na letišti Kbely a nejsou připraveny k použití.

Ukrajinská armáda ostřeluje obytné čtvrti v Luhansku.

19. 7. 2014 AC 24
16 lidí zahynulo a přes 60 utrpělo zranění v Luhansku během uplynulých čtyřiadvaceti hodin v důsledku ostřelování města. Informuje se o tom na oficiální webové stránce Luhanské městské rady.
Upřesňuje se, že během čtyřiadvaceti hodin byly ostřelovány čtyři obvody: Artěmovskij, Žovtněvyj, Kamennobrodskij a Leninskij. Bylo poškozeno 36 obytných domů a objektů.
Spolu s oběťmi a škodami způsobenými v důsledku ostřelování 18. července zahynulo podle údajů Luhanské městské rady 60 lidí a zraněno bylo asi tři sta.

Doněcká republika obvinila Ukrajinu z ostřelování místa pádu malajsijského letadla.

19. 8. 2014 ruvr.ru
Místo zřícení malajsijského letadla je vystaveno ostřelování ukrajinskými vojáky, prohlásil vicepremiér samozvané Doněcké lidové republiky Andrej Purgin.

Vyšetřování nebylo zahájené, ale viníci již byli uvedeni.

19. 7. 2014 ruvr.ru
Oficiální vyšetřování havárie Boeingu 777 nad ukrajinským územím teprve začíná, ale propagandistické využití hrozného neštěstí probíhá na plné obrátky.

Boeing a bumerang.

Martin Hekrdla
19. 7. 2014 Literárky
Je samozřejmě velmi důležité, kým a jak přesně byl Boeing 777 malajských aerolinií s takřka 300 lidmi na palubě ve čtvrtek 17. července nad východní Ukrajinou „smeten z oblohy" (jak se vyjádřil americký viceprezident Joe Biden). Černá skříňka na viníka neukáže, i kdyby ji analyzovali ve Vatikánu s boží pomocí a nikoli v podjaté Moskvě.

Příliš mnoho náhod: Pozoruhodné okolnosti průběhu letu MH-17

19. 7. 2014 Leva-netTrasa letu se v po sobě jsoucích dnech odkláněla stále více do prostoru, kde probíhají boje.
Objevily se i výpočty, které údajně ukazují, že i pokud by domobrana měla funkční systém BUK na svém území a uměla s ním zacházet, letadlo by při dané trase dopadlo hlouběji na území

Ruska - i po zásahu padalo z výšky 10km ještě 50km, než narazilo do země. Naopak při sestřelu z území kontrolovaných Kyjevem by podle výpočtů na dané místo dopadnout mohlo.

Krvavé habaďůry prolhaného politického turisty Porošenka


Břetislav Olšer
19. 7. 2014
Ukrajina až ve čtvrtek 17. července 2014 kompletně uzavřela vzdušný prostor nad Luhanskou a Doněckou oblastí, kde probíhají boje s proruskými separatisty. Částečně omezila provoz nad Charkovskou oblastí. Kyjev tak učinil až pár hodin poté, co se v Donbasu zřítil malajsijský boeing a spekuluje se o jeho sestřelení.

Petr Drulák k TTIP, rozkladu společnosti, zločinům západních zemí a dvojímu metru

19. 7. 2014   a2larm
První náměstek ministra zahraničí ČR Petr Drulák odpovídal na otázky Jaroslava Fialy.
Petr Drulák dříve působil jako ředitel Ústavu mezinárodních vztahů a profesor politologie. Nyní jako první náměstek ministra zahraničí přichází s novou vizí české zahraniční politiky, která má být citlivější vůči potřebám cizích zemí. O co přesně mu jde? V čem spočíval problém havlovské politiky lidských práv? A jak bychom měli přistupovat ke zločinům západních států?

O Kvitovou nejde, jde o společenský systém

Ivan David
18. 7. 2014
Povyk kolem prostého konstatování, že se tenistka Petra Kvitová vyhýbá placení daní v ČR nastal proto, že tenistka je úspěšná a populární, a proto mohli neoliberální myslitelé zobecnit, že každý má podle nich právo platit daně kde chce. Kdo by chtěl právě Petře Kvitové upírat právo „bydlet“ v Monaku, když celý rok létá po turnajích? Ten povyk nesouvisí s Kvitovou. Jde o neoliberální princip, že společnost neexistuje, a proto netřeba být solidární s jinými členy společnosti. Je to naprosto zásadní otázka. Mají či nemají ti, kteří na nějaké populaci vydělávají této populaci platit daně, aby mohla fungovat, nebo ne? 

pátek 18. července 2014

USA: drony a konta v zahraničí

Eric Best
18. 7. 2014  EB
Čtvrtého července Američané slaví své osvobození od “absolutní nadvlády” britského krále, jak se psalo v Deklaraci nezávislosti. Všude se pořádají večírky, nicméně řada Američanů žijících v zahraničí měla letos začátek léta mimořádně krušný. Vešel totiž v platnost nový finanční zákon FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act), který má znesnadnit vyhýbání se platbě daní pomocí účtů v zámoří.

Porovnání sestřelení MH17 (2014) a Iran Air 655 (1988)

18. 7. 2014 New World Order Opposition
Kvůli sestřelení Boeingu 777 nad Ukrajinou obviňuje kyjevský režim Putina ze sponzorování terorismu. Za Iran Air 655 dostali teroristé medaili.

Moskva nemá v úmyslu zmocnit se černých skříněk ze sestřeleného Boeingu.u

18.7. 2014 ruvr.ru
Kyjev trvá na tom, že havarijní zapisovače musí být prozkoumány na Ukrajině.
Rusko neplánuje zabrat k analýze černé skřínky z malajsijského Boeingu, který se zřítil na východě Ukrajiny.

V místě letecké tragédie se ozývají dělostřelecké granáty.

18. 7. 2014 ruvr.ru
V oblasti pádu letadla malajsijských aerolinií jsou znovu slyšet výbuchy dělostřeleckých granátů.

Izraelské tanky v Gaze nemají svrhnout Hamas.

Tereza Spencerová
18. 7. 2014   Literárky
V mediálním „stínu“ kolem malajsijského letounu na Ukrajině Izrael zahájil pozemní ofenzívu do blokádou obehnaného pásma Gazy.

Příprava 3. světové války (české titulky)

18. 7. 2014

video

Prestať bojovat proti ukrajinským obkl'účeným nepriatel'ským silám je nepraktické.

Sergej Chelemendik
18. 7. 2014 New World Order Oppossition
USA A RUSKO URCITE MAJU ZAZNAMY ZO SATELITOV, TAKZE NIEKTO VIE S ISTOTOU, CO SA STALO – TERAZ JE TO O INFORMACNEJ VOJNE.

Byl let MH-17 vychýlen do uzavřeného vzdušného prostoru?

18. 7. 2014 New World Order Opposition
Ač existuje spousta otázek, které se objevily kolem toho, co mělo být ukrajinským „smečem“ dokazujícím zapojení ruských rebelů do dnešní tragédie MH-17, tak se objevila ještě další otázka, napadající při pohledu na to, co je jasně náčrtem letové dráhy dnešního posledního a tragického odletu Boeingu 777 Malajských aerolinií.

Souhrn zpráv ke katastrofě malajského Boeingu.

18.7. 2014 ruvr.ru
Několik minut před sestřelením malajského Boeingu na Ukrajině byla nedaleko něho zaznamenána ukrajinská vojenská letadla.Ministerstvo obrany RF vypočítalo, odkud by mohl být sestřelen Boeing 777.Domobranci tvrdí, že civilní letadlo sestřelil ukrajinský bitevník Su-25 a oni sami pak sestřelili tento Su-25. Očití svědkové tvrdí, že se pilot stihl katapultovat.

"Vojáci pijí vodu z louží, nemají střelivo, ani pohonné hmoty "

Tamara Balajeva
18. 7. 2014     zdroj
Ukrajinci demonstrují u prezidentské administrativy (PA) – požadují návrat synů domů. Během posledních dvou týdnů se Ukrajinou přehnala vlna shromáždění příbuzných vojáků, kteří jsou nyní v zóně protiteroristické operace (PTO). Včera rodiče a manželky vojáků demonstrovaly u prezidentské administrativy v Kyjevě, a předevčírem - u vojenské jednotky v Ternopolu. Požadují návrat rodných domů, nebo alespoň zajištění jídla a munice.

Polsko vstupuje do války na Ukrajině

Alexandr Nikišin
18. 7. 2014 zdroj
Do oděsského přístavu připlula mohutná dělostřelecká zařízení, štábní autobusy a nákladní automobily určené k odeslání do Donbassu. Včera bylo v oděsském přístavu, v režimu zostřeného utajení, vyloženo 12 samohybných kolových houfnic ráže 152mm vzor.77 "Dana" české výroby, které se nacházejí ve výzbroji polské armády, a kromě toho i štábní autobusy a nákladní automobily.

čtvrtek 17. července 2014

Od Bruselu přes Prahu jde unisono–separatisté sestřelili Boeing 777

Břetislav Olšer
17. 7. 2014
Tak a je to; pár hodin po pádu letadla malajsijských aerolinií mířící z Amsterodamu do Kuala Lumpuru, je jasné, že to zavinili proruští perfektně vycvičení profíci separatisté, kteří ho zasáhli v Doněcké oblasti na východní Ukrajině. Podle posledních zpráv byl Boeing 777 zasažen ve výšce 10 000 metrů nad územím Ukrajiny v blízkosti ukrajinsko-ruské hranice, kde probíhají boje mezi proruskými povstalci a ukrajinskou armádou. Zahynulo na tři sta lidí...

Pád letadla, prohlášení a rojení expertů

Ivan David
17. 7. 2014  zdroj
Pád malajského letadla Boing 777 s 295 lidmi na palubě cestujícího z Nizozemí do Kuala Lumpur zavdal příčinu k mnoha spekulacím. V Českém rozhlasu na stanici "Radiožurnál" promluvil český vojenský expert Martin Koller, který dříve okouzlil klidnou věcností a zjevnou nestranností mnoho diváků České televize v pořadu Hyde Park.

USA uvalily na Rusko nové sankce,ale...

Tereza Spencerová
17. 7. 2014 Literárky
Ekonomicky „drtivá“ opatření přitom ruské firmy příliš nepostihnou, a tak vedle palcových titulků vyvolávají hlavně jen otázky o smyslu.Lídři evropských zemí na zvláštním zasedání dosáhli shody na rozšíření sankcí proti Rusku, ale konkrétní kroky odložili na konec července.

Malajský Boeing spadl na Ukrajině v oblasti bojů.

17. 7. 2014 ruvr.ru
Nejnovější zprávy o pádu letadla Malajských aerolinií nad územím Ukrajiny.

Opět se bojuje u hraničního přechodu Marynovka na jihu Donbasu.Jsou oběti.

7.7.2014 ruvr.ru
Ve čtvrtek byl obnoven intenzívní boj nedaleko hraničního přechodu Marynovka na jihu Doněcké oblasti.

Katastrofální následky utajované dohody s USA!


Štěpán Kotrba
17. 7. 2014
Články z Parlamentních listů téměř nikdy nepřetiskujeme, protože jde o velmi čtený portál. V tomto případě by odpověď Štěpána Kotrby na otázku redaktora neměla uniknout pozornosti.
Jak je to ve skutečnosti s tajně vyjednávanou americko-evropskou dohodou o volném obchodu TTIP? Co může její realizace znamenat pro evropský trh a spotřebitele? Důrazná varování v odpovědi na otázku ParlamentníchListů.cz pronesl analytik a novinář Štěpán Kotrba. USA si podle něj touto dohodou chtějí zachránit svoji krachující ekonomiku na úkor Evropy.

Zajímalo vás někdy, proč je svět takový binec?

Roberto Savio
17. 7. 2014 Zvědavec
Zatímco třetí světová válka nebyla formálně vyhlášena (autor zaspal dobu, války se už přece nevyhlašují,) současné „demokracie“ prostě libovolnou zemi vybombardují, kdykoliv uznají za vhodné. Konflikty po celém světě dosahují úrovně nevídané od r. 1944.

středa 16. července 2014

Situace na Ukrajině 16. července 2014

16. 7. 2014

Nepokoje v Charkově

16. 7. 2014
Ostrá hádka prokyjevských a protikyjevských aktivistů v Charkově 13. 7. 2014
další:

Co se v mládí naučíš...

Martin Hekrdla
15. 7. 2014 Literárky
Historikové vědí, že periodizace dějin – vymezení přelomových událostí oddělujících epochy či důležité vývojové fáze – znamená už určitý jejich výklad, názor na ně, úhel pohledu. Proto je také – jinými výklady, názory a úhly pohledu – zpochybňováno, že s abdikací posledního západořímského císaře Romula Augustula (476) skončila antika a vypukl středověk. Nebo že jsme s „objevením Ameriky" (1492), kterou před námi zcela určitě objevili šikmoocí Asité (indiáni) anebo Vikingové, opravdu Evropa vstoupila do novověku. Stejně tak je sporné, že právě před sedmi lety - 17. července 2007 – začala Velká finanční krize. 

Popírání fašistických zločinů na Ukrajině je zločinem (včetně jejich zamlčování)

Ivan David
16. 7. 2014
Se znepokojením sleduji „česká“ mainstreamová média. Nejsem ani tak znepokojen tím, co tam čtu, vidím a slyším, ale tím, že ono krajně důležité nikde nenalézám. Na Ukrajině probíhá občanská válka, velmi podobná té ve Španělsku v roce 1936. Na straně fašistů jsou oficiální struktury a podpora ze zahraničí. I dnes platí, že tam se bojuje i o Prahu. I tehdy o tom nechtěl nikdo nic slyšet. Vlády zachovávaly neutralitu a věřily ve vítězství pořádku. Toho fašistického. Ale i tehdy existovala média, která se snažila přinášet zprávy o zvěrstvech z nepřehledných bojišť.

Jako by se blížila další intifáda.

Tereza Spencerová
16. 7. 2014 Literárky
Dnes o nesmyslnosti agrese proti Gaze a o doutnající vzpouře mladých Palestinců nejen proti izraelské okupaci, ale i proti „svému“ politickému vedení.Bombardování pásma Gazy pokračuje devátým dnem a situace se na rozdíl od předchozích izraelských agresí začíná významně odlišovat. Komplikuje se.

Běloruská sniperka Nataša zabijí ukrajinské fašisty a ví proč.

16.7.2014 New World Order Opposition
Na straně domobrany Donbasu bojuje podle jejich odhadů přibližně 10% dobrovolníků z jiných zemí. Jednou z nich je Natálie z Běloruska. Jak se nedávno dozvěděla, čelí ze strany Běloruského režimu vězení za žoldáctví. Avšak nikdo jí nic neplatí. Bojuje z vlastního přesvědčení.

Izraelští vojáci zachytili nad Tel Avivem 4 rakety

16.7. 2014 ruvr.ru
Izraelská armáda rovněž pokračuje v bombardování pásma Gazy, kde počet obětí dosáhl ve středu 204, a raněných překročil 1500. Během noci na dnešek bylo vystřeleno na 39 terčů, od zahájení operace jich bylo celkem 1700.

Tři mušketýři - EU, USA a NATO, D´Artagnanem je NSA. Všichni za jednoho, jeden proti všem..

Břetislav Olšer
16. 7. 2014 Euportál
Americká tajná služba za měsíc na přelomu letošního a loňského roku nahrála ve Francii přes 70 milionů telefonických rozhovorů.NSA sledovala komunikaci 35 světových lídrů. Edward Joseph Snowden, pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu a zaměstnanec CIA, má do 31. července 2014 dočasný azyl v Rusku. Dnes má šanci, že mu další politický útulek přechodně nabídne Německo za jeho zásluhy o záchranu cti šéfky Merkelové. Jako za starých časů NDR, kdy německá vláda vyhostila pro změnu špiony, jež vykonávali činnost pro cizí mocnosti. Tentokrát to však nebyli agenti Stasi, StB či KGB, ale hlavní představitel amerických tajných služeb NSA v zemi. Že by i v tom měl prsty Snowden?

Na Ukrajině vládnou loutky, které provádějí genocidu ruského lidu: názor (Gruzie)

16. 7. 2014 zdroj
Současná vláda Ukrajiny není nezávislá ve své činnosti, nýbrž ve skutečnosti je řízena z USA, a Spojené státy rukami ukrajinských orgánů provádějí genocidu ruského lidu, míní vůdce koalice nevládních organizací "Euroasijská volba - Gruzie" Arčil Čkoidze.

Putin vyzval k řešení mezinárodních problémů podle příkladu situace s chemickými zbraněmi v Sýrii


16. 7. 2014 AC 24
Ruský prezident Vladimír Putin na summitu zemí BRICS, když vyzdvihl výsledky loňské společné práce při realizaci programu likvidace syrských chemických zbraní, vyzval zahraniční partnery k tomu, aby při jiných mezinárodních problémech reagovali analogicky. Prohlásil to ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov.

Ukrajina "neobjektivním" objektivem

16. 7. 2014

Petr Ďoubalík: Proletáři všech zemí, připojte se!

16. 7. 2014

Zkušenosti těch, kteří si nemohou pamatovat

16. 7. 2014


Keď vykapú komunisti, potom bude dobre...

16. 7. 2014    z internetu
Včerajší rozhovor v jednom nemenovanom podniku s jedným nemenovaným asi 25 ročným SBS-károm (súkromná bezpečnostná služba):.

On: Nemáte nejakú tabletku na hlavu? Hučí mi v nej!
Ja: Mám, donesiem vám, ale sa nachodíte hore dole, aspoň dobre zarobíte?.
On: Nesťažujem sa, robíme obdenky, tak teraz zarobím aj okolo 600,- €.

V Luhansku - tři dny smutku za civilisty zabité v posledních dnech

16. 7. 2014 zdroj
V Luhansku byly na 15., 16. a 17. července vyhlášeny dny smutku v souvislosti s početnými mrtvými mezi civilním obyvatelstvem. Dané rozhodnutí bylo přijato starostou města Sergejem Kravčenkem, oznamuje korespondent informační agentury Regnum.

úterý 15. července 2014

Aktualizovaná mapa ukrajinského bojiště

15. 7. 2014


Putin na zadním dvorku USA . Bude mít základny nejen v bývalém SSSR ?

Břetislav Olšer
15. 7. 2014 Blog i Dnes
Vladimír Putin pozměnil plány své návštěvy Latinské Ameriky a cestou z Kuby do Argentiny nečekaně přistál v Nikaragui. Se svým protějškem Danielem Ortegou na letišti v Managui jednal mezi jiným o dodávkách ruské pšenice. Mezi priority tohoto šestidenního putování patřil však záměr vybudovat vojenské základny v jihoamerickém regionu ve Venezuele, na Kubě či v Nikaragui; tedy už ne pouze v zemích bývalého SSSR...

Americko íránské soupeření v Iráku a v jaderné otázce.

Tereza Spencerová
15. 7. 2014 Literárky
Život v době střídání (nebo alespoň nového vyvažování) globálních „hegemonií“ je obecně zajímavý, pokud člověk samozřejmě není bezmyšlenkovitým stoupencem strany na ústupu. Mám na mysli USA a jejich pozice na Blízkém východě. A americký ministr zahraničí John Kerry je přitom tím, koho je třeba skoro až litovat.

Podrobnosti o porážce jižní skupiny vojsk „antiteroristické operace“

15. 7. 2014    Outsidermedia
K dnešnímu dni se  situace vyvinula tak, že se naše předpověď vyplnila na 90 % – kvalitní vnitřní důvěrné informace, umění pracovat se zdroji a komplexní pochopení toho, co znamená moderní způsob vedení války, dělá divy. Je samozřejmě jednodušší slintat nad zveřejňovanými rádoby přesnými náčrty v měřítku sto kilometrů na centimetr, ale užitek z toho není žádný, znamená to pouze ztrátu reputace stárnoucího manipulátora.

Rusko posuzuje možnost zasazení Ukrajině odvetných přesně mířených úderů

15. 7. 2014    zdroj
Moskva posuzuje možnost zasazení přesně mířených odvetných úderů ukrajinskému území. V pondělí to oznámil list Kommersant s odvoláním na zdroj blízký Kremlu.

9 států Evropské unie hodlá blokovat sankce proti Rusku.

15.7. 2014 ruvr.ru
9 států EU hodlá zablokovat pokusy o zavedení sankcí proti RF na summitu 16. července, sdělil ruským novinářům diplomatický zdroj ze stálého zastupitelství jednoho ze západoevropských států při EU.

Nehledejte v nové podobě konfliktu žádnou velkou strategii Washingtonu

Oskar Krejčí
15. 7. 2014   zdroj
Končí období americké hegemonie. Takovéto změny mohou proběhnout v poklidu, když si je odcházející hegemon vědom své slabosti a dohodne se s ostatními mocnostmi. Nebo se může usilovně snažit o zachování svých privilegií – a to třeba i válkou. Historie učí, že dobrovolný odchod s pozice hegemona je velice vzácný jev.