Reklama

sobota 26. července 2014

Rusko zakázalo dovoz mliečnych výrobkov z Ukrajiny

26. 7. 2014 zdroj
Rusko sa rozhodlo zakázať od pondelka dovoz všetkých mliečnych výrobkov z Ukrajiny. Opatrenia zdôvodnilo zdravotnými rizikami, informovali v piatok agentúry AFP a Reuters.
Zákaz prichádza potom, čo Ukrajina koncom júna podpísala dohodu o voľnom obchode s Európskou úniou.

Rusi chcú zakázať predaj hamburgerov od McDonald's

26. 7.2014 zdroj
Ruský úrad na ochranu práv spotrebiteľa chce v krajine dosiahnuť súdny zákaz predaja vybraných produktov americkej siete reštaurácií rýchleho občerstvenia McDonald's. Informovala o tom v piatok hovorkyňa súdu v Moskve.

Tři největší pravičácké lži o chudobě

prosperity


Vladimír Sedláček
26. 7. 2014   Levá perspektiva
Následující stať pojednává o USA. Je to daleko, až za velkou louží. Takže se nás to ani možná netýká. Naše pravice přece nelže. Nebo že bych se mýlil…? (pozn. překl.)
Konzervativní Republikáni, než aby čelili chudobě tím, že rozšíří dávky dlouhodobě nezaměstnaným, navrhli zvýšení minimální mzdy nebo podpořili programy tvorby pracovních míst, raději používají jinou taktiku. Šíří o chudobě tři velké lži. Jako (hořký) vtip.

Smer by sa mal posúvať viac doľava, tvrdí poslanec Blaha

Jozef Jakubčo
26. 7.2014
Poslanec Ľuboš Blaha (Smer): Balíček, ktorý ohlásil premiér Robert Fico na júnovom sneme strany, je krokom správnym smerom. Presne toto Smer potreboval. Chápem, že bolo treba urobiť poriadok vo financiách po pravicovej vláde. Smer-SD ukázal, že je kompetentnejší vo verejných financiách, pričom sa tu vytváral mýtus, že sociálna demokracia nevie hospodáriť a len rozdáva. Ukázalo sa, že je to presne naopak. Smer je ten, ktorý vie hospodáriť, čo oceňuje celá EÚ. Na druhej strane sa sociálnym balíčkom ukáže, že sme v porovnaní s pravicovými stranami ďaleko sociálnejší a chceme pomáhať slabším a zraniteľnejším.“

Rozhovor s Ivanem Davidem nejen o českém zdravotnictví


26. 7. 2014 
Společnost potřebuje víc než kritiku, byť i kvalifikovanou. Zoufání a spílání nic nevyřeší, někdy jsou jen projevem zoufalé bezmocnosti. Občané mají malý vliv na fungování společnosti a ti vlivní se jim nezodpovídají. Má-li společnost fungovat a ne směřovat k rozkladu, musí být posilována společenská koheze, musí být podporována iniciativa při řešení dílčích problémů a prosazena odpovědnost těch, kteří rozhodují, ale odpovědnosti se zbavili. Taková vize společnosti předpokládá kvalitní projekt a mezinárodní koordinaci.

Konec intrikaření okolo letu MH17

26. 7. 2014 Outsidermedia  
původní zdroj
Povedlo se mi zjistit, co se vlastně stalo. Vypadá to tak, že vysoce postavený důstojník generálního štábu rozvědky RF uskutečnil několik utajených rozhovorů se svými civilními kolegy z některých západních zemí. Poté, co vyjádřil svůj údiv ohledně výčitek směřovaných k Rusku, které snad má podporovat své krajany, a které si dovolí vznášet lídr státu, který již dlouhé roky vyzbrojuje a školí v mnoha různých zemích opravdové teroristy, kteří navíc nemají s jeho vlastním státem a národem nic společného, přešel k věci. 

Ve Slavjansku začaly přípravy na těžbu břidlicového plynu

25. 7. 2014 Zvedavec původní zdroj
Občané Slavjanska pod dohledem ukrajinské armády připravují instalaci plošin a dováží zařízení.

Povolení k těžbě získala holandsko-britská korporace Shell a ukrajinský holding Burisma, v jehož správní radě je syn vicepresidenta USA, Joe Bidena.
V předchozích letech místní obyvatelé proti plánům na těžbu břidlicového plynu protestovali a chystali referendum k tomuto tématu.

Společnost, v níž je ředitelem syn Joe Bidena, se chystá na východní Ukrajině vrtat břidlicový plyn

26. 7. 2014 AC24
Vzpomeňte, co jsme dnes už řekli, že ta zástupná ukrajinská válka, zrovna tak jako ta syrská, která ji předcházela, „je jenom o energii.“ Vzpomeňte také na následující mapu ukazující ložiska ukrajinského břidlicového plynu a vzpomeňte, že Dněpro-doněcká pánev, která leží ve žhavé sporné východní zóně této země, a kde jak všichni už teď vědí, řádí krvavá občanská válka, je hlavním regionem produkce ropy a plynu na Ukrajině, na který připadá přibližně 90 procent ukrajinské produkce a podle EIA by mohla mít 42 tcf (bilionů kubických stop) – tj. 1,312 bilionů m3 – zdrojů technicky vytěžitelného břidlicového plynu z celkových 197 tcf (6,157 bilionů m3) břidlicového plynu na tomto místě obsaženého. 

Dokument o masivních dezercích a "ztracených v akci" v A rmádě Ukrajiny a v "Národní gardě"

26. 7. 2014    AC24
Zde je zpráva o dezertérech a tzv. ztracených v akci za stejné období ofenzivy 14. – 19.6.2014.
Hlavička nalevo: Ukrajinská bezpečnostní služba. 16, Malopidvalna St., Kiev, 01601
Tel: 226-25-64, 256-97-32, July 19 2014, No. 5/2/2-1331
Hlavička napravo: Absolutní utajení (Dodatek 1)
Personally to the President of Ukraine, P.A. Poroshenko

pátek 25. července 2014

Ukrajinský ministr financí: Od 1 srpna vojáci můžou zůstat bez výplaty

25. 7. 2014 zdroj   původní zdroj
Zdĺhavý konflikt vyčerpal finančné prostriedky pre represívne operácie na juhovýchode Ukrajiny. Je tu hrozba, že vojaci už nebudú od 1. augusta dostávať žold. Oznámil to minister financií Alexander Šlapak na dnešnom zasadnutí parlamentu, kde predstavil návrh zmeny daňového poriadku (№ 4309), ktorej cieľom je zvýšiť príjmy do štátneho rozpočtu.


Masové protesty pořádané rodinami mužů odvedených do Ukrajinské armády

Jan Korál
25. 7. 2014   zdroj
V Podkarpatském regionu se stále více lidí bouří proti tomu, aby jejich muži byli odváděni do armády. Zprávy o špatných podmínkách vojáků se nedají udržet. Jedná se o reportáž ukrajinské státní TV, takže v ní nejsou záběry s lidmi, kteří nesouhlasí s válkou, kteří by se pravděpodobně také našli.

video

Media přinesla novou verzi havárie letadla u Doněcka

25. 7. 2014  zdroj
V případě malajského "Boeingu" v Doněcké oblasti mohlo dojít k mimořádné situaci při cvičení jednotky protivzdušné obrany ukrajinské armády. Jak sdělil RIA Novostem zdroj v bezpečnostních strukturách Ukrajiny, v průběhu cvičení došlo k neoprávněnému vystřelení rakety komplexu "Buk-M1", která zasáhla Boeing.           

Skutečné ztráty ukrajinské armády? Asi 10 000

Michail Michailov 
25. 7. 2014   zdroj
V jedné z průmyslových nádrží v Záporoží byly nalezeny masové hroby ukrajinských vojáků. Kyjevská junta záměrně nepřiznává všechny ztráty. Skutečné ztráty jsou asi 10 tisíc lidí. Kromě Záporoží byly masové hroby nalezeny v nádržích na vodu blízko Slovjansku, když se tam bojovalo. 

Mistr Jan a restituce


Zbyněk Fiala
25. 7. 2014    Vaše věc

Kulaté výročí oné smutné chvíle, 600. let od upálení Mistra Jana Husa, uplyne až v příštím roce, ale už teď vzniká reálná obava, že dějin se zmocní kardinál Duka a další pokračovatelé prodavačů odpustků, proti kterým Hus bojoval. Mluvilo se o tom na nedělním setkání občanských iniciativ před Husovým pomníkem na Staroměstském náměstí. Padaly tam i návrhy řešení.

Musíte nám prostě věřit. Chráníme zdroje!

25. 7. 2014    Zvedavec
Na iDnes vyšel opět článek hodný tesání do kamene.("Proč USA neukáží důkazy o sestřelení letu MH17? Chrání zdroje." zde) Pokud vás zajímá, proč všemocné Spojené státy neukáží důkazy o sestřelení letu MH17, tak vězte, že to není tím, že nevědí. A není to ani tím, že naopak vědí, ale nehodí se jim to do krámu. Kdepak. Takové možnosti si prostě vlezdoprdelisté na iDnes nepřipustí. Podle nich chrání zdroje a technologie.

Zpravodajské služby USA: Rusko to neudělalo

Paul Craig Roberts
25. 7.014 Outsidermedia
Pokud mají černé skříňky britské loutky Washingtonu, nikdy se nedozvíme pravdu. A soudě podle nepřátelských a neověřených obvinění proti Rusku od zkorumpovaného holandského premiéra můžeme očekávat, že Holanďané také lžou v zájmu Washingtonu. Je zřejmé, že se Washingtonu podařilo přemístit „vyšetřování“ z rukou ICAO do rukou svých loutek.
Problém s psaním úvah založených na západních novinových zprávách je, že oni vůbec nemají ponětí o tom, co je to pravdivé zpravodajství.

Kolonialistická nenažranost uvrhla Ukrajinu do války

Petr Žantovský
25. 7. 2014    První zprávy
Ano, velikášská kolonialistická nenažranost made in Brusel a made in Washington. Tyto struktury ve skutečnosti rozpoutaly občanskou válku na Ukrajině a tyto struktury by měly být pohnány před soud dějin.
Ať už ruka, která vypustila tu raketu mířící na dopravní letadlo plné turistů, patřila Rusovi, nebo Ukrajinci, a já – když uvážím vybavenost tzv. separatistů, jsem nakloněn věřit spíše ukrajinské vině, tak jako tak za smrtí těchto nevinných v principu mohou nažehlení tesiloví gentlemani a nafintěné funkcionářky z Bruselu, komentuje vývoj na Ukrajině Petr Žantovský.

Petr Ďoubalík:

25. 7. 2014

"Chibiny" versus "Aegis": co tak vystrašilo Pentagon (doplněno)

25. 7. 2014   Leva-net
12. dubna 2014, letoun ruských vzdušných sil SU-24M vykonal přelet amerického torpédoborce USS Donadl Cook vybaveného nejnovějším americkým mnohoúčelovým obranným a informačním systémem Aegis, a také ozbrojeného raketami Tomahawk tou dobou v mezinárodních vodách v Černém moři, . V pondělí 14. dubna oficiální představitel Pentagonu plukovník Steve Warren nazval ty manévry „zastrašujícími a nepřípustnými, protože demoralizují posádku a mají negativní vliv na celkové psychologické klima mezi vojáky“ a dále prohlásil, že „tyto provokativní a neprofesionální akce Ruska neodpovídají předchozím dohodám o profesionální spolupráci mezi ozbrojenými silami našich zemí.

čtvrtek 24. července 2014

Poslankyně parlamentu DLR: Ukrajinská armáda používá metodu spálené země

24. 7. 2014      zdroj
Dne 23. července poslankyně Nejvyšší rady Doněcké lidové republiky Irina Popova posuzuje v rozhovoru s korespondentem IA Regnum události, které nyní probíhají na Donbasu a v Kyjevě.

Kyjev odmítl vydat nahrávky z řídícího střediska letového provozu. Tajná služba je zkonfiskovala.

24. 7. 2014 reformy.cz
Kyjev dnes odmítl vydat audio nahrávky mezinárodní vyšetřovací komisi a bylo potvrzeno, že bezpečnostní ukrajinská služba SBU vtrhla krátce po zřícení letadla do řídíčí věže a pásky zkonfiskovala.Není pochyb, už není pochyb! Kyjev stojí za sestřelením letu MH17 bez jakýchkoliv pochybností.

Válka a bída nám ovlivňují život.

Václav Cílek,filosof
24. 7. 2014 AC 24
Motiv války je v dějinách lidstva všudypřítomný, jen jsme na něj v posledních dvaceti letech zapomněli.

Reuters zkreslila Chodakovského slova o kompletu BUK.

24.7.2014 AC24
Alexandr Chodakovskij, velitel batalionu ukrajinské domobrany Vostok popřel, že v interview pro agenturu Reutres z 23. července mluvil o tom, že domobranci mohli mít komplet Buk, jehož použití bylo vyprovokováno ukrajinskou armádou.
Nic podobného jsem neřekl a mám nahrávku rozhovoru, citoval jeho slova pro RIA Novosti zdroj z Chodakovského okolí. Na videozáznamu interview Chodakovskij říká, že jeho prapor Buk nemá.
Vostok žádný Buk nedostal, říkám vám to jednoznačně a je to naprostá pravda, řekl.

Jan Čulík - oběť sebeklamu

24. 7. 2014
Jan Čulík ve svém článku "Proč někteří Češi nekriticky věří ruské propagandě?" (doporučuji všem pro zábavu i poučení!) dokazuje svoji naivitu, neboť zřejmě neochvějně věří ve vlastní nepředpojatost a racionální úsudek. Místo aby dokládal, čemu a proč lze nebo nelze věřit, konstatuje, že: "Je stoprocentně dokázáno, že co publikuje ruská strana, je v 99 procentech případů zcela nedůvěryhodné a je nutno to kriticky analyzovat a srovnávat s informacemi z jiných zdrojů."

Scénář zničení Ukrajiny se píše v New Yorku.


24. 7. 2014 Zvědavec
Skupina okolo Porošenka je silou, která odráží zájmy některých amerických elit. Myslím, že se tato skupina speciálně připravovala a byla vyškolena ve Spojených státech. Jsem přesvědčen, že zde byla vypracována určitá ideologie. Opravdu velkou úlohu zde hraje Hillary Clintonová, která dokonce napsala díla na téma vytváření opozičních sítí za účelem převzetí moci.Proto si myslím, že nová skupina u moci je geosegmentem americké elity, který má ustanovit požadovaný režim.

Ukrajinští vojáci ostřelovali donbaské město Gorlovka.

24. 7. 2014 ruvr.ru
Ukrajinští vojáci ostřelovali dnes v noci a ráno město Gorlovku na východě Ukrajiny, sdělila domobrana neuznané Doněcké lidové republiky.

Rusko nehodlá samo sebe izolovat.

Sergej Duz
24. 7. 2014 ruvr.ru 
Letové zapisovače havarovaného Boeingu 777 byly předány britským expertům. Verdikt má být oznámen po všestranném vyšetření. Avšak, soudě podle všeho, Západ již určil viníka. Není těžké uhádnout, že je to Rusko.

Americké obviňování bez důkazů

Paul Craig Roberts
24. 7. 2014   Outsidermedia
Člen někdejší Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí P. C. Roberts pokračuje na stránkách svého ekonomického institutu v polemice proti americké lži ve věci sestřeleného malasijského dopravního letadla. Píše: "Proč se Washington nepřipojil k výzvě ruského prezidenta Putina, aby případ malasjského sestřeleného letadla zcela objektivně vyšetřila mezinárodní komise expertů?"

BBC hlásí, že „Ukrajinská bezpečnostní služba SBU zkonfiskovala záznamy rozhovorů mezi činiteli ukrajinského řízení letového provozu a posádkou zříceného letounu

24. 7. 2014   AC24
Co se s těmi záznamy stalo dále, je zcela neznámé. To, co je známo, je, že jakékoliv naděje na získání neupraveného vysvětlení, proč ten letoun letěl tak, jak letěl, nebo co mohl pilot vidět nebo říkat v okamžicích před výbuchem, navždy zanikly. Rovněž to znamená, že jakákoliv naděje na možnost práce se skutečnými fakty místo emočních apelů a na dobrání se kořenů tragédie malajského letounu, spočívá už jen v tom, co by mohlo být zaznamenáno v černé skříňce.

V USA se reportéři mohou ptát vládních představitelů a proto zjistit, že jejich „důkazy“ k MH17 se zakládají na youtube klipech a příspěvcích na sociálních médiích

24. 7. 2014  AC24
Ve výživném střetu mezi reportérem AP Mattem Lee a náměstkyní mluvčí amerického ministerstva zahraničí Marií Harf, Matt Lee doslova zahnal Harf do kouta až k přiznání, že ty „důkazy“ prezentované USA k obvinění Ruskem podporovaných rebelů ze sestřelení Letu 17 Malaysia Airlines neobnáší nic více
než YouTube videa a příspěvky na sociálních médiích. 

Hyenismus Bohumila Vostala, pracovníka ČT s mentalitou kadeta Bieglera

Radim Valenčík
24. 7. 2014  Radimvalenčíkpíše
Bohumil Vostal, zpravodaj ČT, řekl v pořadu Události 23.7. přímo z Nizozemska: "Podle průzkumů by většina z nich (Nizozemců), 78 %, chtěla zavést tvrdší sankce vůči Rusku". záznam zde
Tak toto již je bez přehánění hyenismus nejhrubšího zrna a toto je cesta k válce. Ptát se ještě před vyšetřením tragédie zoufalých a rozhořčených lidí na uvedenou otázku (údaj, který prezentoval B. Vostal se opírá o aktuálně provedený průzkum), je něco neslučitelného se základními zásadami jak sociologické vědy, tak i etických pravidel, které si Západní Evropa vytvořila na základě zkušeností ze dvou světových válek. 

Borodaj: Jsme ve válce s velkým počtem zemí

24. 7. 2014   zdroj
"Na ukrajinské straně bojuje proti domobraně DLR obrovské množství žoldáků ze západních zemí," - řekl 21. července na tiskové konferenci v Doněcku předseda vlády Doněcké lidové republiky Alexander Borodaj, sděluje korespondent IA Regnum.
"Způsobujeme protivníkovi velmi podstatné údery. Ale chápeme, že na straně nepřítele není jen obrovská výhoda v živé síle. S živou sílou je na tom špatně, normální pěchotu prakticky nemá.

Petr Ďoubalík:

24. 7. 2014

středa 23. července 2014

Co viděly americké špionážní satelity na Ukrajině?


Pavel Vachtl via Tomáš Haas (z internetu)
23. 7. 2014

Podle renomovaného amerického novináře Roberta Parryho to co viděly, byla podle jeho zdrojů v CIA Ukrajinská armáda chycená "with smoking gun" - s "pistolí, ze které se ještě kouřilo" po sestřelu Malajského letadla.

USA nemají důkazy o ruské účasti na tragédii boeingu.

Tereza Spencerová
23. 7. 2014 Literárky
Po několika dnech obviňování Ruska z účasti na sestřelení malajsijského letadla nad Doněckem a slibů, že pro tato tvrzení budou zveřejněny důkazy, americké tajné služby přiznaly, že -- ani v době globálního špiclování NSA -- žádné takové důkazy neexistují.

Belgický politolog : O tých,kto prišiel k moci na Ukrajině.

23. 7.2014 dolezite.sk
O svojom názore na túto situáciu, jej príčinách a možných následkoch porozprával pre Hlas Ruska telefonicky z Bruselu Luc Michel, belgický geopolitológ, generálny riaditeľ Eurázijského observatória za demokraciu a voľby ("Observation eurasienne pour la democratie et les elections" (OEDE).

Válka sedmé velmoci ! Proti tomuto „zpravodajství" důrazně protestuji!

Martin Hekrdla
23. 7. 2014 Literárky
Nosí dříví do lesa, kdokoli stále zdůrazňuje, že válečné střety v různých částech světa doprovázejí války informační či spíše dezinformační. Je to tak. Aby se potom v těch zprávách - řečeno lidově - prase vyznalo. A o to jejich tvůrcům především jde. Nezanedbatelnou „vedlejší škodou" takových zpráv je morální úhyn publicistů, kteří jsou nuceni vyjadřovat se každý den. A dřív nebo později na nějakou volovinu skočí.

Merkelová: nikdo nevěří nikomu. Tajné služby nakupují psací stroje.

Mirko Raduševič
23. 7. 2014 Literárky
Špionážní aféra mezi USA a Německem dosáhla až bizarních rozměrů, když německá kancléřka Angela Merkelová minulý víkend lamentovala nad tím, že jde o návrat do minulých časů „Studené války, kdy jeden podezříval druhého."
Zpět k psacím strojům.

Postavme viníky před soud!

Samantha Power
23. 7. 2014 Outsidermedia
„Nesmíme se zastavit před ničím, dokud viníci nebudou postaveni před soud“, řekla Samantha Power, velvyslankyně Spojených států amerických při Organizaci Spojených národů.
Tak to by stálo za několik připomínek:

Las obvinila Izrael z vojenských zločinů v Gaze.


23. 7. 2014 Vlastní hlavou
Liga arabských států obvinila Izrael z vojenských zločinů spáchaných v jednom z obvodů města Gazy u hranice s Izraelem a požádala o neodkladné zastavení bojových akcí. Centrem izraelského bombardování se stala oblast Šidžaja, kde žije asi 200.000 Palestinců.

Projev Vladimíra Putina k tragédii Malajsijského letadla MH 17

23. 7. 2014  FreePub

video

Důkazy americké rozvědky pro Boeing nestačí.


Ivan Aland ,expert pro otázky národní bezpečnosti
23. 7. 2014 ruvr.ru
Washington však už našel viníka, aniž by čekal na práci komise: podle názoru Bílého domu sestřelili letadlo malajsijské letecké společnosti domobranci jihovýchodu Ukrajiny. A v sociálních sítích se objevil ihned šot s údajným přemístěním ruského protiletadlového raketového kompletu Buk-M1. Odborníci už ostatně dokázali, že jde o falzifikaci. A hlavím informačním pramenem, který mohl uvést státní departament USA, byla sociální síť YouTube.

Neviditelné sankce

Eric Best
23. 7. 2014 EB
Když přijde na uvalování sankcí na ruské firmy, Češi by chtěli, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Přáli by si působit jako vzorní evropští a transatlantičtí partneři, nejradši by ale nenarušovali žádné obchodní vztahy. Uvážíme-li okolnosti a polohu země, je tento přístup pochopitelný, stále bychom ale měli věci nazývat pravými jmény. 

Úvodní slovo Vladimíra Putina na zasedání Rady bezpečnosti Ruské federace

23. 7. 2014    zdroj
Dnes budeme hovořit o základních otázkách - o zajištění svrchovanosti a územní celistvosti naší země. Všichni jsme si dobře vědomi toho, kolik politických, národnostních, právních, sociálně-ekonomických a dalších aspektů tato problematika obsahuje.

Lékaři v Gaze zalátávají oběti před dalším mučením.

Robert Fisk
23. 7. 2014 Zvědavec
V bezprecedentní kritice obléhání Gazy Izraelem vysoký představitel humanitární charity Médecins Sans Frontiers (MSF) popsal práci své organizace mezi 1,8 milionem obléhaných palestinských uprchlíků jako pobyt „ve věznici pod otevřeným nebem, kde se zalátávají vězni mezi jednotlivými mučeními“.

Palba a výbuchy bylo slyšet po celou noc na území Doněcka.

23. 7. 2014 ruvr.ru
Obyvatelé Doněcka ohlásili palbu a výbuchy, které byly slyšet na předměstích tohoto města po celou noc na středu, praví se na webových stránkách městské rady.

Rusko poskytlo EU veškeré informace Ministerstva obrany o katastrofě Boeingu.u

23. 7. 2014 ruvr.ru
Rusko poskytlo EU veškerou informaci Ministerstva obrany RF o katastrofě malajsijského Boeingu na Ukrajině, oznámil stálý zástupce RF při EU Vladimir Čižov.

Novinářský hyenismus a tupost zmanipulovaného davu

Ivan David
22. 7. 2014   zdroj
Kolikrát jsem slyšeli v rozhlasu a v televizi a četli v různých médiích, jak "proruští separatisté" rozkrádají památky po mrtvých, které se dají zpeněžit, nakládají neuctivě s těly cestujících, kteří zahynuli při pádu letadla a jako vrchol, že se nechají fotografovat s hračkami, které ukradli mrtvým dětem. K tomu samozřejmě žádné důkazy, jak jsme od "profesionálů" zvyklí. Ale přece jen obletěla svět fotografie "teroristy, který ukradl dítěti hračku". Jaká je skutečnost?

úterý 22. července 2014

Záznam Interview ČT24 22. 7. 2014 Zuzana Tvarůžková - Ivan David

 22. 7. 2014

 Záznam


Washington ve věci letadla lže.

Paul Craig Roberts
22. 7. 2014  Outsidermedia
Člen někdejší Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí P. C. Roberts reaguje na stránkách svého ekonomického institutu na nejaktuálnější událost současných dnů, jíž je setřelení malasijského dopravního letadla nad územím Ukrajiny.Washingtonská mašinerie jede na plné obrátky ve snaze zakrýt všecha relevantní fakta ohledně této události.