Reklama

sobota 2. srpna 2014

Ukrajinský pilot se přiznal k sestřelení Boeingu: Kyjev nasadil do bojů podle CNN balistické střely

Václav Danda
2. 8. 2014 Freeglobe
Víra a odhodlání obránců Donbasu
Od sestřelení malajsijského letadla vrhá Kyjev proti Novorusku všechny síly, které má k dispozici. Dnem i nocí bombarduje Doněck, Luhansk a další města těžké dělostřelectvo, tankové jednotky a letecké svazy. I když obránci čelí často až drtivé přesile okupantů, dále brání své domovy před kyjevskými pučisty a bojují až do pověstného posledního náboje.


Satelitní snímky údajně prokazující ruské bombardování na Ukrajině jsou zfalšované

2. 8. 2014 zdroj
Podle ruských vojenských činitelů byly satelitní snímky, které ukrajinská bezpečnostní služba zveřejnila dne 30. července upraveny a ukrajinská strana určitě není autorkou padělků. Ruské ministerstvo obrany zjistilo, že údaje Ukrajinské bezpečnostní služby, které byly zveřejněny ve středu a měly dokázat ruskou palbu na Ukrajinu jsou "narychlo vyrobené padělky." Speciální expertiza byla zveřejněna na internetových stránkách ruské obrany armády zde

Ukrajina ostřelovala ruské území.

2. 8. 2014 ruvr.ru
Devět ukrajinských granátů, které, podle předběžných informací, byly vystřeleny z dělostřeleckého raketového systému Grad, explodovalo na území Rostovské oblasti.

72. brigáda ukrajinské armády je prakticky zničena.

2. 8. 2014 New World Order Opposition
Ze 30 % zbývajících ukrajinských vojáků polovina zešílela. Koordinátor 72. brigády Maksim Trebuchov v „Hromadské TV“ vyprávěl o situci ukrajinských vojáků na jihovýchodě Ukrajiny.

Údajný Obamův rozhovor s Porošenkem: Vše o sestřelení MH17 budeme popírat dál

2. 8. 2014 New World Order Opposition
O katastrofě letu MH17 na východní Ukrajinou 17. července t. r. již bylo napsáno tolik, že toto téma již bylo takřka zcela vyčerpáno a mohlo by se zdát, že další článek již mnoho nového nepřinese, nehledě na to, že dosud nebylo ukončeno vyšetřování. Nedávno jsem na jednom ruském webu našel údajný přepis telefonického rozhovoru ukrajinského prezidenta Porošenka se svým americkým protějškem Obamou. Jak asi tušíte, řeč byla o onom nešťastném letu MH17 malajských aerolinií.

Indie udeřila proti globální hegemonii USA podtržením globální obchodní dohody, čímž vrhá na budoucnost WTO pochybnosti

2. 8. 2014 New World Order Opposition
Včera jsme hlásili, že s tím, jak je Rusko-čínská osa už pevně zabezpečena, tak je tu spěch zajistit si alianci s poslední kritickou eurasijskou mocností, s Indií. Bylo to tady, kde Rusko přikročilo k prvnímu symbolickému kroku, když během tohoto týdne jeho centrální banka oznámila, že zahájila jednání o používání národních měn při finančním vyrovnávání, což je proces, který bude nakonec kulminovat odstraněním US měny z bilaterálních finančních vyrovnání.

Vítejte v Nulandistánu !

2. 8. 2014
Dokument kanadské GlobalResearchTV "Welcome to Nulandistan: Propaganda and the Crisis in Ukraine" s českými titulky. Tento dokument je o Nulandistánu, smyšlené zemi vytvořené z Ukrajiny. Dokument GRTV provádí analýzu Nulandistánu a propagandy Obamovy administrativy, ministerstva zahraničí USA, jejich zástupců a spojenců v souvislosti s krizí na Ukrajině. Rovněž zkoumá jejich rostoucí frustraci z ruských médií, především RT (Russia Today), která zpochybňují jejich výklad situace. Tuto situaci označili jako sílící informační válku.

pátek 1. srpna 2014

Porošenko slibuje potrestání všech, kteří mají "přímý nebo nepřímý" vztah k domobraně

1. 8. 2014 zdroj
Prezident Ukrajiny Petro Porošenko se domnívá, že všechny osoby, které mají přímý nebo nepřímý vztah k "terorismu" na Donbasu, musí nést odpovědnost. Řekl to v rozhovoru s novináři pro ukrajinské televizní kanály 1. srpna večer.

Teroristické metody "antiteroristů": "Zatčení" starosty města Stachanov

1. 8. 2014     NWOO


Pravda o tragédii letadla je už nadosah

1. 8. 2014     Valenčík
"Ukrajinská armáda vyhlásila ve čtvrtek na východě Ukrajiny jednodenní příměří. Nizozemští a australští experti a mezinárodní pozorovatelé z Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) se tak poprvé po téměř týdnu snažení mohli dostat na místo pádu malajsijského letounu. " Toto je část zprávy uveřejněné na Novinky.cz zde, tak to bude asi pravda. 

Europapaláši podpořili terorismus.


Radim Valenčík
1. 8. 2014 Parlamentní listy
Představitelé EU se dohodli na tom, že podstatným způsobem rozšíří sankce proti Rusku, aniž by byly důsledně vyšetřeny příčiny tragédie malajsijského civilního leta. Tím učinili krok, který lze nazvat z hlediska EU sebevražedným.

Existuje rusko-německý mírový plán pro Ukrajinu ?

Ladislav Kašuka
1. 8. 2014 Czechfreepress
Podle některých českých a německých zdrojů existuje návrh mírového plánu pro Ukrajinu, který vypracovali prezident Putin a kancléřka Merkelová.

Babišovy firmy berou státní miliardy útokem

1. 8. 2014 Freepub

Němečtí experti nalezli v kabině MH 17 třicetimilimetrové otvory po vstřelech


John Ward
30. 7. 2014 hat4uk
Německý expert Peter Haisenko zveřejnil tyto poznatky o katastrofě MH17 (ve zkratce):
Neštěstí malajského MH 17 je známé všem. Záznam letu je posuzován v Anglii. Co může zjistit?
"Možná více než jste připraveni přijmout .... Obrázky fragmentů kokpitu poskytují šokující obraz. Jsou na nich vstupní a výstupní otvory od kulek. To není spekulace, ale analýza jasných faktů.

OSN se nepodařilo prokázat, že Rusko dodává zbraně domobrancům na Donbasu

1. 8. 2014 zdroj
OSN byla nucena uznat absenci důkazů o ruské účasti na dodávkách zbraní domobraně na východní Ukrajině. Jak řekla novinářům 31.července vysoká komisařka OSN pro lidská práva Navanethem Pillayová, expertům OSN se nepodařilo shromáždit "přesvědčivé důkazy o dodávání zbraní" domobrancům ruskou stranou.

Petr Ďoubalík:

1. 8. 2014

Kyjev plánuje zničit Doněck a Luhansk balistickými raketami

1. 8. 2014 Outsidermedia
Vnaléhavém prohlášení Igor Strelkov řekl, že kárné oddíly ukrajinské armády připravují velkou provokaci, jejímž cílem je prohlášení DNR za teroristickou organizaci a masová likvidace civilistů. Tentokrát je jejich úmysl natolik zrůdný, že je velmi těžké mu uvěřit. Lži ukrajinských sdělovacích prostředků nemají obdoby a jsou již přímo fantasmagorické. Tomuto nepříteli není nic svaté, nemá žádné morální zábrany.

Snímky poskytnuté Kyjevem,nedokazují ostřelování ze strany Ruska.

1. 8. 2014 ruvr.ru
Snímky, které poskytl Kyjev jako důkaz ostřelování území Ukrajiny z ruské strany, neobstojí v žádné kritice, prohlásili na ruském ministerstvu obrany.

Balada pro blázny: Sankce proti Rusku zaplatí český daňový poplatník, vláda chystá novou daň za ropnou bezpečnost.

1. 8. 2014 aeronet
Není normální, aby si průměrný občan nechal od jiného občana dobrovolně a nepřetržitě kálet na hlavu. To je fakt. Z empirického hlediska je však zarážející, že ze strany státu a potažmo vlády je tomu úplně jinak a občan snese lecos. Zdaleka nejde jenom o lhaní a neplnění slibů ze strany vlády, to je maličkost. Jde totiž hlavně o podivnou a nevysvětlitelnou ochotu českého obyvatelstva nechat se naprosto bezuzdně oškubávat. Posledním výkřikem ze Strakovy akademie, který má pomoci občanům odlehčit od jejich prkenic, údajně po okraj narvaných prachama, je nápad pana ministra Mládka na zavedení nové daně za ropnou bezpečnost Pro začátek to prý bude bratru za nějakých 25 až 30 haléřů za litr paliva u pumpy.

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

Pepe Escobar
1. 8. 2014 Zvědavec
Strašlivou věcí na dvou minutách nenávisti nebylo to, že byl člověk povinen hrát svoji roli, ale to, že bylo nemožné se tomu vyhnout…Odporná extáze strachu a nevraživosti, přání vraždit, mučit, rozmlátit obličeje kladivem se linula celou skupinou lidí jako elektrický proud, nutila lidi dokonce proti jejich vůli do šklebů a šíleného řevu – George Orwell, 1984

Ukrajinští velitelé nám říkali,že budeme bojovat proti žoldákům, kteří přišli zabrat naši zem.Zde bojují jen místní Ukrajinci.

30. 7. 2014 New World Order Opposition
„Bojují zde místní, Ukrajinci. Žádní Čečenci ani žoldáci. Tato válka je nesmyslná. Jsme u nich doma. Myslím, že je to všechno veliká hloupost. Velitelé nám říkali, že budeme bojovat proti žoldákům, kteří přišli zabrat naši zem,“ vypráví jeden z vojáků.

Putin,nové simulákrum neurotického západu.

Václav Umlauf
30. 7. 2014 e-republika
Západní vidění světa se stalo tak paranoickým, že už je to případ přímo pro psychiatra. A to oficiálně, stačí se podívat na tiskovky Bílého domu. V mocenském sídle západní demokracie nahradila paranoia normální fakta tak důkladně, že novináři musí tiskové mluvčí říkat, ať ty kecy zkrátí a dobere se něčeho nikoliv podstatného (to už nečeká nikdo), ale aspoň trochu rozumného. Aby napůl solidní noviny mohly napsat článek, který by neurážel inteligenci normálního čtenáře.

Novinář v ukrajinské televizi: "V ukrajinském národním zájmu je použít Donbas jako zdroj a zbytečné lidi je třeba jednoduše pobít"


            1. 8. 2014   zdroj
"Donbas musí být použit jako zdroj a zbytečné lidi - zabít". S těmito otevřeně 
fašistickými výroky vystoupil "novinář" časopisu "Ukrajinský týden" Bogdan Butkevič. Ve vysílání ukrajinského kanálu Hromadske.tv "novinář"-fašista zcela vážně prohlásil, že na Donbasu "je spousta absolutně zbytečných lidí".

Snad ještě strašnější než video jsou idiotské komentáře primitivů, kteří by si sami rádi zastříleli na lidi, to je "adrenalin" pro frustrované ubožáky

1. 8. 2014

zde

Studená válka naší generace

Vasilij Kašin
1. 8. 2014     zdroj
Zlom v historii obvykle není rozpoznán jeho současníky. Dokonce i když sledují zprávy a uvědomují si, že je něco špatně, vedou lidé i nadále normální život; během několika měsíců se všechno může hodně změnit, a tyto dny zůstanou vzpomínkou na minulou epochu života ve velkém otevřeném světě. Nová, druhá, studená válka se pravděpodobně stane v nejbližších dnech a týdnech nezvratnou realitou, v nejlepším případě - před koncem roku 2014. Ekonomické sankce EU, které budou zavedeny v nejbližších dnech, zjevně nepovedou ke zmírnění ruské pozice, a následně se prohloubí.

čtvrtek 31. července 2014

USA považují použití dělostřelectva ukrajinskou armádou za opodstatněné

31. 7. 2014 zdroj
Ukrajinská armáda je oprávněná používat dělostřelectvo v bojích s domobranci ve městech na jihovýchodě země. Toto stanovisko vlády Spojených států sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Marie Harf, jak uvádí RIA Novosti. Podle jejích slov, "jsou Ukrajinci zodpovědní za obranu svých občanů a země."

Izrael po EU chce,,regulaci" propalestinských protestů.

Tereza Spencerová
31. 7. 2014 Literárky
Počet obětí aktuální agrese do pásma Gazy už převýšil číslo 1400 a izraelská vláda připravuje další eskalaci útoků. Izraelská vláda odmítla výzvy OSN i mnoha zemí světa, aby ukončila agresi proti pásmu Gazy, a naopak oznámila její „zintenzivnění“.

Každému třetímu Američanovi hrozí exekuce.

Pavla Jiroušková
31. 7. 2014 Literárky
Více než 35% Američanů má dluhy a nezaplacené účty, které jsou nahlášeny exekučním agenturám, přinesl to výsledek studie Urban Institute. ,,Američtí spotřebitelé mají zpoždění ve splácení dluhů na kreditních kartách nebo nemocničních účtech. Nesplacené hypotéky, leasingy na auto a také studentské půjčky se jen hromadí.

Budování vztahů s Ruskem na principech vzájemné nevýhodnosti

Ivan David
31. 7. 2014
Na základní škole jsme měli učitele Bareše, který se nám puberťákům zdál trochu směšný pro jeho nadšenectví, úpornou poctivost a velká slova, která občas pronášel. Jedním z takových výroků bylo kategorické tvrzení, že příští světová válka se povede o Sibiř. Měl pravdu. Jestli se povede, pak zejména o Sibiř.

Evropská asociace podnikatelů: sankce Západu ohrožují zaměstnanost a stabilitu nejen Ruska, ale i EU

31. 7. 2014 ruvr.ru
Ekonomické sankce Západu neohrožují jen stabilitu a zaměstnanost obyvatelstva v Rusku, ale i v Evropské unii a na Ukrajině. Prohlásil to předseda vedení Evropské asociace podnikatelů Philippe Pegorier.

Mobilizace na Ukrajině vyvolává všeobecné nadšení

31. 7. 2014
Novoselick 29. 7. 2014

EU vazalstvím a poslušenstvím diktátu USA rozpoutává 3. válečný požár!

Radim Lhoták
31. 7. 2014 Zvědavec
Celou délku hranice Evropské unie, již neomývá Atlantský oceán, olizují plameny válečných konfliktů. Ohnivý oblouk obkličující Evropu jasně ukazuje, že třetí světová válka se rozhořívá, aniž si to většina lidí stačila uvědomit.Strategie válečných štváčů z USA, ale i z řad jejich spojenců v NATO, je zřejmá: Destabilizovat země tvořící kontinentální rozhraní mezi Evropskou Unií a zbytkem světa a tak vyvolat konflikt mezi okcidentem (západní civilizací) a východními civilizacemi.

Putin telefonicky sdělil Obamovi, že si ruská strana vyhrazuje právo na vojenský zásah na východní Ukrajině a na Krymu, pokud tam bude ohroženo ruskojazyčné obyvatelstvo

31. 7. 2014  

Aktuální


Ozbrojenci paravojenské Národní gardy Ukrajiny postříleli uprchlíky z Luganska cestující "humanitárním koridorem"

31. 7. 2014    zdroj
Dne 30. července, první den existence tzv. "humanitárního koridoru" z Luganska, jehož otevření jednostranně vyhlásila ukrajinská vláda, postříleli bojovníci Nacgardy Ukrajiny civilisty, kteří po něm chtěli projet. K tragédii došlo v blízkosti kontrolního stanoviště v oblasti příměstské obce Stukalova Balka, sdělil korespondent IA Regnum . Obyvatelé Luganska, kteří se chtěli dostat do filtračního střediska v obci Metallist, chtěli přes něj projet mikrobusem a osobním autem. Co způsobilo masakr neozbrojených civilistů je obtížné s naprostou jistotou říct, protože ukrajinská strana se k incidentu nijak nevyjádřila.

Jak neprohrát ve válce III

Sergej Glazev
Akademik Sergej Glazev šéfuje týmu ekonomických poradcůVladimíra Putina.
Chaos, šířený „válkou nacistické junty v Donbasu“, má do „bratrovražedné války s Ukrajinu zatáhnout napřed Rusko a pak i blíže situované evropské země“. „Oslabit Rusko a zhoršit i postavení EU.“ 

Washington uspěl s produkcí primitivních lží při démonizaci Ruska a vystavil svět riziku zničení.

Paul Craig Roberts
31.7. 2014 Euportál
Idiotské a neskutečně stupidní vlády a média v Evropě .Washington uspěl s produkcí primitivních lží při démonizaci Ruska coby nebezpečné země vedené novým Hitlerem či Stalinem, stejně jako měl úspěch s démonizaci Saddama Hussaina v Iráku, Talibanu v Afghánistánu, Kaddáfího v Libyi, Assada v Sýrii, Chaveze ve Venezuele, a samozřejmě Iránu.

Tři vojenští instruktoři USA byli na Ukrajině zastřeleni, raněný generál je v zajetí

31. 7. 2014   Zvedavec
Ukrajina: Včera o 17.30 bola pri bojovej činnosti RDG-5 v rajóne Izjuma napadnutá kolóna USA vojenských inštruktorov.3 boli zabití a jeden generál Kee Randy Allan ranený.Gen. Kee Randy Allan velí operáciám na Donbase a pravdepodobne koordinoval aj akciu "boeing".

Vysoká laťka nasazená ukrajinskou televizí: Naši "moderátoři" mají ještě co dohánět

31. 7. 2014    outsidermedia
V duchu nejlepších tradic objektivní a nezávislé žurnalistiky moderátor ukrajinské televize nejprve vychrlí dlouhou řadu lží a pak položí otázku neumožňující se vyjádřiát k řečenému, nedočká-li se přesně té odpovědi, kterou potřebuje, rozhovor přeruší a nedosáhne-li "nápravy" rozhovor ukončí. 
Za takové "zpravodajství" je přiměřenou odměnou ....
Překlad je zde.


Z Ukrajiny už uprchl téměř milion lidí.

31. 7. 2014 ruvr.ru
Počet Ukrajinců, kteří dorazili na ruské území od začátku konfliktu, přesáhl 730 tisíc. Takové rozdíly v číslech se dají vysvětlit tím, že ještě všichni nedostali dokument, který de jure potvrzuje jejich status uprchlíka.Rusko jedná v naprostém souladu s mezinárodní konvencí o uprchlících.-Rusko nikdy neodmítalo pomoc lidem, kteří mají za to, že jsou vystaveni nebezpečí. A tím spíš nevznikají žádné problémy, když se děje něco podobného, jako nyní na Ukrajině.

Dluhy USA mohou pohřbít světovou ekonomiku

Konstantin Semin
31. 7. 2014  e-republika    
Vesti.ru
Lagardeová (generální ředitelka MMF) vysvětlila, že i po přijetí zákonodárných omezení se může stát, že se situace vymkne kontrole. Pak nastane velký a prozatím neřešitelný problém. Spojené státy jistě nerozladí třetí Majdan, protože mohou mít jistotu, že přes noc se z Ukrajiny nestane stabilní a úspěšná země. Potřebují ji jako epicentrum konfliktu, jako odbytiště zbraní. A že velká a dlouhá válka je krokem ke spáse v dluzích tonoucí „Ameriky“ – to tam nikdo neskrývá. 

Jak jestřábi studené války dostali rozum a zkrotli v pokoře...?

Břetislav Olšer
31. 7. 2014 Olšerblog
Tak se nám bortí ukrajinský domeček z falešných karet; Jaceňuk vzal roha, jelikož boxerský UDAR a Banderovci se stranou Svoboda nevydržely usvědčující důkazy o tom, že jim léčka na Putina se střelou BUK odhalenou ruskými satelity nevyšla a viní z toho nečinnost nelegálního premiéra, zvláště když "černé skříňky" odhalily explozi rakety a sestřelení letadla. Místo odstřelu střely je nabíledni...

Co pro Ukrajinu může znamenat statut "vojenského spojence" USA?

Anna Michajlenko
31. 7. 2014    zdroj
V americkém kongresu se posuzuje návrh zákona o poskytnutí Ukrajině statusu vojenského spojence USA bez vstupu do NATO. Iniciativa desítky vlivných republikánů a demokratů předpokládá poskytnutí vojenské pomoci 100 milionů dolarů, poskytnutí zpravodajských informací o rozmístění, výzbroji a pohybech vojsk po celé zemi. Ale klíčovým v tomto návrhu zákona nejsou peníze a zpravodajské informace, ale možnost volně předávat "určité druhy zbraní" ukrajinské straně. 

Ukrajinský ministr zahraničí: nebudeme útočit na Doněck a Lugansk

31. 7. 2014 zdroj
Londýn 30. července / ITAR-TASS /. Kyjevská vláda má v úmyslu vrátit pod svoji kontrolu největší města na východní Ukrajině - Doněck a Lugansk - ne silou, ale prostřednictvím vyjednávání. Takové prohlášení učinil dne 30. července ministr zahraničí Pavlo Klimkin v rozhovoru pro agenturu Reuters: "Nebudeme útočit na tato města," - cituje ho agentura. Ukrajinská vláda chce podle Klimkina znovu získat kontrolu nad těmito městy "v rámci politického procesu, nikoliv bojovými akcemi." "Jsme připraveni poskytnout větší svobodu, větší odpovědnost regionům, politickou a ekonomickou moc v těchto místech," - řekl Klimkin.

středa 30. července 2014

Pentagon poslal svojho generála na Ukrajinu.

30. 7. 2014 Hlavné správy
Americké vojenské sily koordinujú postupy silových štruktúr Ukrajiny počas trestných operácií na juhovýchode.Americká vláda so súhlasom Kyjeva naďalej zasahuje takmer do všetkých procesov na Ukrajine. V poslednej dobe zaktivizovali svoje sily aj vysoko postavení predstavitelia Ameriky v takzvanej protiteroristickej operácii v ktorej naďalej umierajú civilisti.

Analýza nejnovějšího vývoje na Ukrajině od Petera Čalovky


30. 7. 2014 New World Order Opposition
Proč prohlásil Ministr zahraničí Ukrajiny Pavlo Klimkin, že armáda už nebude útočit na města a že bude vyjednávat politicky? Proč to nejdříve prohlásil Ministra zahraničí USA John Kerry? Co znamenal útok balistických raket Ukrajinské armády s neznámou náloží na Rusko? A co bude následovat po tom, co Rusové tyto rakety sestřelili?
Dvacetiminutový rozhovor ze Slobodného vysielača.

Studená válka je zpět,znovu mrzne až praští...

Tereza Spencerová
30. 7. 2014 Literárky
Neustále eskalující krize kolem Ukrajiny podle všeho nesouvisí s Ukrajinou ani Ruskem jako takovým, spíš je ve hře uchování globální dominance Spojených států. V tomto týdnu začala Nová studená válka. Baracku Obamovi se podařilo zlomit váhání hlavních evropských spojenců (především Německa, Francie a Itálie) a přimět Evropskou unii ke sladění kroku a uvalení sektorových ekonomických sankcí proti Rusku.

Vláda Dombaské lidové republiky (DLR) obvinila OBSE z podpory ukrajinské armády


30. 7. 2014   zdroj
Vláda samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) posuzuje možnost ukončení spolupráce s OBSE při vyšetřování havárie malajského "Boeingu", uvádí RIA Novosti . Podle představitelů republiky OBSE napomáhala přípravě útoku ukrajinské armády na pozice domobranců.

Jak neprohrát ve válce

Sergej Glazev 
30. 7. 2014 Střípky ze světa
Ekonom Sergej Glazev je řádný člene Ruské akademie věd. A Putinův národohospodářský šéfporadce. V takovém postu se grafomanský kapric netoleruje. Zvlášť pod titulkem Jak neprohrát ve válce. Je to stať o desítkách stran. Startuje sondou do „polí střetu ukrajinské krize“. Prvým je podle Glazeva to, které graduje mezi dnešní ukrajinskou mocí a populací jihovýchodu země. „Federativního uspořádání a uznání ruštiny jako dalšího státního jazyka se dožaduje po dvacet let ukrajinské nezávislosti.“

Kyjev začal mluvit o mobilizaci "částečně schopných" a ve skutečnosti "všech"


30. 7. 2014   zdroj
"Pracujeme v podmínkách mimořádného období. To znamená, že ti občané, kteří jsou částečně způsobilí k vojenské službě v době míru, musí sloužit v souladu s našimi lékařskými ukazateli." - To řekl na tiskové konferenci 29. července ředitel vojenského a lékařského oddělení Ministerstva obrany Ukrajiny plukovník Vitaly Andronatij, sděluje korespondent IA Regnum .

Datum „nula“ ukrajinské krize není Krym, ale Majdan!

Oskar Krejčí
30. 7. 2014   První zprávy
Minulý týden padla vláda, která vzešla z Majdanu, když premiér Arsenij Jaceňuk před Národní radou (parlamentem) Ukrajiny odůvodnil svoji rezignaci odmítnutím ekonomických zákonů, které měly napomoci válečnému tažení ekonomicky se hroutící země. Ovšem ještě předtím vládní koalici opustily strany Udar a Svoboda a v kabinetě zůstala jen Jaceňukova Vlast a několik menších skupin z parlamentu.

Rusko zavádí zákaz na dovoz zeleniny a ovoce z Polska

30. 7. 2014 ruvr.ru
Od 1. srpna bude v Rusku platit zákaz na dovoz většiny druhů zeleniny a ovoce z Polska, prohlásil oficiální představitel dozorčího orgánu Rosselchoznadzor Alexej Aleksejenko.

Ukrajina: Boje o Mohylu Saur a Sněžné.

30. 7. 2014 New World Order Opposition
Záběry na oblast bojů z dálky, na kterých jsou obrovská oblaka dýmu z hořící vojenské techniky, ukazují velký rozsah konfliktu mezi povstalci a Ukrajinskou armádou.

Ukrajinská armáda vystřelila tři balistické rakety na pozice rebelů

30. 7. 2014 Zvědavec
Eskalace konfliktu na Ukrajině.