Reklama

sobota 16. srpna 2014

Križiacke ťaženie na východ

Reagan, Jan Pavol II.
Nikolaj Mališevskij
16. 8. 2014    Protiprudu
Pred 30-timi rokmi, 7 júna 1982 sa vo Vatikáne uskutočnila jedna z najvýznamnejších udalostí novovekej histórie – stretnutie prezidenta SŠA Ronalda Reagana ( syna horlivého katolíka z Írska) s rímskym pápežom Jánom Pavlom II. ( v civile Poliakom Karolom Wojtylom). Skoro hodinový rozhovor sa vtedy viedol hlavne o Poľsku a „sovietskej vláde“ vo Východnej Európe. Výsledkom tohto stretnutia prezidenta SŠA a hlavy rímsko-katolíckej cirkvi bolo to, že došlo k dohode o uskutočnení spoločnej tajnej operácie, ktorej cieľom bolo „urýchlenie rozpadu komunistického impéria“. Richard V. Allen, ktorý bol vtedy poradcom amerického prezidenta pre otázky národnej bezpečnosti, neskoršie v tejto súvislosti povedal: „Bolo to jedno z najvýznamnejších spojenectiev všetkých čias“.

Petr Ďoubalík

Světová ekonomika jako obří hra „letadlo“. Osmnáct známek blížícího se krachu. Rozházeli jsme peníze za bonbóny? Největší dluhová bublina historie praskne16. 8. 2014  /  zdroj
Michael Snyder americký právník, spisovatel a „konspirační teoretik“ zcela „nekonspiračně“ konstatuje některá zjevná fakta o neodvratném kolapsu a další celosvětové hospodářské krizi
Hodně lidí dnes chce vědět, „kdy to konečně praskne“. K tomu lze říci jediné: na obzoru rozhodně nejsou růžové časy. Stačí jen otevřít oči a rozhlédnout se kolem. Uvidíte, jak se před vašima očima rozvíjí první dějství globální ekonomické krize. Jak uvidíte v následujícím článku, i centrální banky vydávají děsivá varování o „nebezpečných nových bublinách v cenách aktiv“ a dokonce i Světová banka uznává, že „právě nadešel čas připravit se“ na novou celosvětovou krizi konstatuje některá zjevná fakta o neodvratném kolapsu a další celosvětové hospodářské krizi Hodně lidí dnes chce vědět, „kdy to konečně praskne“. K tomu lze říci jediné: na obzoru rozhodně nejsou růžové časy. Stačí jen otevřít oči a rozhlédnout se kolem. Uvidíte, jak se před vašima očima rozvíjí první dějství globální ekonomické krize. Jak uvidíte v následujícím článku, i centrální banky vydávají děsivá varování o „nebezpečných nových bublinách v cenách aktiv“ a dokonce i Světová banka uznává, že „právě nadešel čas připravit se“ na novou celosvětovou krizi.

Václav Krása: Nejmenší zájem na smíru má vládnoucí elita v Kyjevě!
16. 8. 2014 / zdroj
Česká veřejnost je už více než půl roku mediálně manipulována o dění na Ukrajině. Evropští politici vymýšlejí jednu sankci za druhou s tvrzením, že je to pro naše dobro, protože nepřítel je zřejmý a co Kyjev činí – dobře činí. 

Rusko hodlá zříci se českých motorů kvůli sankcím


16. 8. 2014 / zdroj  
Rusko plánuje zahájit do konce roku 2016 výrobu vlastních malých leteckých motorů a zříci se české produkce.

České motory se používají zejména v letounech Rysačok. Je to malé dvoumotorové letadlo, jež má vystřídat sovětský An-2, základ regionálního letectva.

Z internetové diskuse 20140815 na serveru novinky.cz:


16. 8. 2014 / zdroj
Česká mainstreamová média buší do českých hlav propagandu nejhrubšího kalibru. Ale ono to už u mnoh lidí moc nezabírá. Inu, známe své "prameny" a "zdroje" - tedy různé ty oligarchické babišárny, bakalárny a další propagandistické pakárny. Přinášíme pro osvěžení názory několika čtenářů serveru Novinky.cz (babišárna), kteří jsou proti přihlouplé propagandě a manipulacím řádně proočkováni.

Putin v Jaltě: Zájmy Ruska jsou nade všechno!


16. 8. 2014  /  zdroj
Zájmy Ruska jsou nade všechno! Je to podstata jaltského projevu ruského prezidenta Vladimira Putina. Média očekávala tentokrát nějaké senzace, ale místo toho vyznačil Putin ještě jednou přesně postoj Moskvy: není radno mluvit s Moskvou jazykem síly. 


Na Ukrajině chystají provokace s cílem likvidace humanitárního konvoje z RF


16. 8. 2014 / zdroj
MZV RF je mimořádně znepokojeno pokusy zabránit postupu humanitárního konvoje s pomocí pro pokojné obyvatelstvo Donbasu. Přicházejí zprávy o tom, že diverzní skupina trestního praporu Ajdar plánuje minování jednotlivých úseků silnic v Luhanské oblasti, s cílem zničit kolonu s humanitárním nákladem a doprovázející personál, a pak obvinit domobrance z teroristické činnosti.
Na MZV podotkli, že RF se podařilo zkoordinovat prakticky všechny klíčové otázky dopravy potravin, léků a dalších předmětů denní potřeby se zástupci ukrajinských úřadů a Mezinárodního výboru Červeného kříže.

Bitvu o konvoj vyhrává Rusko:16. 8. 2014   /  zdroj
Putinův chytrý tah komplikuje Kyjevu situaci. Vedení v Novorusku přebírají polní velitelé. Orbán o sankcích: „Střelili jsme se do vlastní nohy!“  Václav Danda komentuje poslední vývoj s „konvojovým dobrodružstvím“ Kyjeva, které spolu s tvrdým dopadem odvetných ruských sankcí na evropské země možná ukazuje světélko naděje.

USA nepotvrzují přejetí vojenskou technikou z RF ukrajinské hranice


16. 8. 2014  /  zdroj
Bílý dům nemůže potvrdit tvrzení ukrajinských úřadů o tom, že ruská vojenská kolona pronikla na území Ukrajiny. Prohlásila o tom mluvčí Národní bezpečnostní rady Bílého domu Caitlin Haydenová.

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko včera oznámil, že část vojenské techniky, která minulou noc údajně přejela hranici RF s Ukrajinou, byla zničena. Ministerstvo obrany RF ze své strany prohlásilo, že žádná ruská kolona, která údajně přejela hranici, vůbec nebyla.

Neexistující naleziště břidlic na Ukrajině jako návnada pro Evropu


16. 8. 2014 / zdroj
Shell balí zavazadla: na hranici Charkovské a Doněcké oblasti žádný plyn z břidlic není. Rozsudek je definitivní a nemůže být odvolán. Geologický průzkum na ploše 7886 čtverečných kilometrů byl bezvýsledný a práce na plynových vrtech byla zastavena. 


Ruské řetězce dál zásobují obchody evropským zbožím, přes noc změnily dodavatele


16. 8. 2014 / zdroj
Ruské řetězce dál zásobují obchody evropským zbožím, přes noc změnily dodavatele, Turecko a Švýcarsko fungují jako prostředníci dodávek. Rusové přesto začínají toto zboží ignorovat. Moskva chystá další sankce!


Ukrajinská armáda opět ostřelovala sídliště v Doněcku bílým fosforem. Porošenko zkusil na Camerona vytáhnout pohádku o ruském útoku bílých transportérů uprostřed noci

16. 8. 2014  /  zdroj
V noci ze čtvrtka na pátek probíhaly opět intenzivní boje o Doněck mezi ukrajinskými jednotkami a domobranou. Jak zachytilo amatérské video, ukrajinská armáda nasadila opět do bojů munici s bílým fosforem. Ukrajinské armádě se nedaří vstoupit do města, potýká se navíc s odříznutým zásobováním ze severu, kde opět hrozí obklíčení ukrajinských jednotek. Armáda nasadila bílý fosfor na západní předměstí, kde domobrana prolomila v noci obklíčení.


Německý odborář se divil za jakých platových podmínek se v ČR dělá16. 8. 2014  /zdroj    
České a německé podniky chtějí odvádět kvalitní práci, k tomu jejich zaměstnanci potřebují dobré pracovní podmínky a především za kvalitní práci musí dostat adekvátně zaplaceno, řekl Reiner Hoffmann, představitele Německé odborové konfederace DGB. 


Nikdy nebudeme bratry!


16.8.2014 / Petr Ďoubalík 

Válka opravdová

 - vedená raketami, děly a tanky běží na Ukrajině na plné obrátky.

Válka mediální

 - jede také naplno. Světový konflikt za rohem, ale česká žumpoidní sdělovadla nás zahrnují informacemi o tom, že se hudební skupina soudí o věčné právo na hlášku „A co děti – mají si kde hrát?“, že se zvažuje výstavba silničky k Everestu, že někomu málem vypadlo prso z výstřihu při vystupování z auta... Důležité věci buď překroutí nebo raději vynechají, abychom nebyli zbytečně rozrušeni.

Válka umělecká

– se rozhořela také, múzy rozhodně nemlčí, ale kvůli dokonalé kulturní blokádě z východu o tom víme pověstný prd. Tuto blokádu naštěstí narušuje internet. Tam lze sledovat třeba obrovskou vlnu tvůrčí angažovanosti, která se objevila po zveřejnění této básničky.

pátek 15. srpna 2014

Gazprom Evropě: Vlastníme vás (alespoň do roku 2016)


16. 8. 2014 / zdroj Není žádným tajemstvím, že Evropa ve spěšné snaze nalézt alternativu k dominanci ruského energetického exportu aktivně usiluje o reprodukci US břidlicového zázraku (přinejmenším naoko, vždyť vzpomeňte, že před měsícem založilo Německo plány na vrtání břidlicového plynu ad acta přinejmenším do roku 2021, takže by teď najednou tento zákaz přehodnotili?). 

Kvůli sankcím 800 lidí ztratí práci a firmy přijdou o 2,5 miliardy korun

15. 8. 2014 outsidermédia
Kvůli ruskému embargu na potraviny z Evropské unie, Spojených států a dalších zemí lidé sice ušetří, tuzemské firmy přijdou o stamiliony korun. Podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) přijdou výrobci a exportéři na tržbách dohromady o zhruba 2,5 miliardy korun, přičemž práci může ztratit přes 800 lidí. Do kalkulace ještě není započítán zákaz dovozu strojírenských výrobků do Ruska.

Nejvyšší Rada Ukrajany zavádí soudy v nepřítomnosti a konfiskace majetku neloajálních občanů


15. 8. 2014 / zdroj

Kyjev 14. srpna (Navigator, Michail Rjabov) - Nejvyšší ukrajinskou Radou byl v prvním čtení přijat návrh zákona, který by umožnil soudit občany obviněné ze zločinů proti ukrajinského státu v nepřítomnosti a zabavit jim jejich majetek. 


Humanitární konvoj a rýhy ve tváří zpravodajce ČT


 Lubomír Man
15. 8. 2014
Neskutečně hluboké rýhy vyryla do tváře protiruského zpravodajce ČT (jiný se na Kavčích horách nevyskytuje), zpráva o ruském humanitárním konvoji směřujícím na východní Ukrajinu. Propánaboha, co teď? Kyjev tam posílá dělostřelecké granáty, fosforové, lithiové a já nevím jaké ještě bomby – a Rusko jídlo, přikrývky, zdravotnický materiál a vůbec všechno, co je potřebné k životu a ne k umírání. Krucinál, a kdyby to přitom bylo jen pár aut, ale on je to konvoj 300 kamionů, které kolem vás kodrcají hodiny a pořád jim není konec. A lidi u cest to vidí, herdek, co si s tak blbou situací má počít poctivý zpravodajec ČT, má-li dostát své pověsti, že i z lejna dokáže vyválet perfektní bič na Rusy a na Putina.


USA oddělí Ukrajinu od Krymu ostnatým drátem

15. 8. 2014   zdroj
V rámci programu pomoci oddělí USA Ukrajinu od Krymu ostnatým drátem. Bylo to oznámeno v dokumentu zveřejněném ve čtvrtek 14. srpna na vládní webové stránce Federal Business Opportunities. "Ostnatý drát potřebuje státní pohraniční služba pro ochranu nedávno vzniklé hranice mezi hlavní částí Ukrajiny a Krymským poloostrovem, stejně jako ke zvýšení bezpečnosti na východní hranici země," - píše se v dokumentu.

Spoveď ukrajinského vojaka domobrany

15. 8. 2014   Czechfreepress
"Nie som politik, ani nevidím veci politicky... Tak poprosím brať aj tieto riadky, bez politického kontextu, budem písať o tom, čo som sám osobne zažil a videl. Som dobrovoľník, ktorý bojuje proti štátnym zložkám oficiálneho Kyjeva, ako aj banditom a extrémistom, ktorí sú združení v ozbrojených organizovaných formáciách a financovaní ako ukrajinskou oligarchiou, tak aj zahraničím.

Vedoucí Státního výboru půdního fondu Ukrajiny byl za trest poslán do válečné zóny

15. 8. 2014   zdroj
Vedoucí Státního výboru půdního fondu Sergej Rudyk byl odeslán do bojové zóny. Jak uvádí "Cenzor.Net" byl ve čtvrtek 14. srpna přijat do jedné jednotky ukrajinské armády jako vojín. Sergej Rudyk byl jmenován šéfem Státního výboru půdního fondu 9. 4. 2014. Je členem politické rady nacionalistické strany "Svoboda".

Dopis Natašy povstalkyně15. 8. 2014   /  zdroj

Nataša má dnes narozeniny, 13.8.2014 slaví 34 let. Dopis běloruské členky doněcké domobrany publikoval na svých stránkách spisovatel Václav Semerád, jenž text přeložil, k drastickým fotkám se nikdo nepovolaný přes dětskou pojistku nedostane. Sám o svém počínání praví: "Dějí se tam zkrátka prasárny. Mám výhodu, že čtu všechny strany. Ukrajince, Rusy, Kyjev, Doněck i Sevastopol (=Krym), pak to člověk porovná s našimi vyvřelinami a chce se mu zvracet. Ukrajince jsem už stokrát přistihl při lži (lžou jako když Mladá Fronta tiskne) a naše média to od nich přebírají i s chlupy. Rusky čtu naprosto bez problémů a ukrajinštinu už čtu taky. Je to ale síla. Informační válka je svinstvo jako politika." 


EU nehnědne, EU je už hnědá!


15. 8. 2014 / Jan Kadubec   / zdroj

Typicky americký Lukeš

Tak jsem si poslechl tento rozhovor redaktora Veselovského s profesorem-historikem z Bostonské univerzity Igorem Lukešem. Doporučuji každému, kdo se na ten rozhovor nedíval, aby tak učinil, skutečně to stojí za to. Věty historika Lukeše jsou esencí amerického hlediska na svět. Ten pohled je naprosto suverénní, naprosto nepřipouštějící pochybnosti, usměvavý, prostě typicky americký. Vyjadřuje dokonale způsob a toky myšlení amerických politických elit, které si žádný protiargument nikdy ani v nejmenším nepřipustí: Máme prostě konečnou a trvalou pravdu a diskutovat o tom ani v nejmenším nebudeme, nemáme zájem, protože my Američané jsme naprosto výjimečný, bohem vyvolený a bohem vedený národ.


Rusko zvažuje zákaz rozmístění svých rezerv na Západě14.8.14 / zdroj
Rusko: Dumě byl předložen návrh zákona, který zakáže vkládat prostředky suverénních fondů do aktiv vlád, mezinárodních finančních fondů a organizací zemí, které zavedly proti Rusku sankce.Omezení se rovněž týká zahraničních hospodářských agentur, centrálních bank, investičních fondů a podniků, které se nachází v jurisdikci zmíněných zemí.

Důkazy jsou již přesvědčivé: Malajské letadlo MH17 sestřelily dva ukrajinské vládní tryskáče. Nebyla to raketa země-vzduch ‚Buk‘


15. 8. 2014 / zdroj
Půjdeme značně dále, než bylo odhaleno profesionální zpravodajskou komunitou, abychom poskytli skutečné důkazy, které přesvědčivě ukazují, že 17. července to ukrajinská vláda sestřelila malajský linkový letoun, a jak to udělala.
Poslední zprávě ze zpravodajské komunity se dostalo titulků 3. srpna od Roberta Parryho „Posuvy ve scénáři sestřelení Letu 17,“ a ten odhalil, že:

Izrael i Ukrajina se zbavují nežádoucích národů15. 8. 2014 / Joshua Tartakovsky / zdroj

Vojenské akce, které ukrajinská a izraelská armáda podnikají na východní Ukrajině respektive v Gaze, se často označují za „protiteroristické operace“, ačkoliv se fakticky jedná o masové zabíjení civilistů. Dochází k němu s podporou Spojených států po záminkou obrany státu. Jak potvrdily zprávy Human Right Watch, v obou zemích se vedou války, při kterých ukrajinská a izraelská armáda tvrdě bombardují civilní obyvatelstvo. 

Společnost velkého bratra nezná bratra

15. 8. 2014 / zdroj

Střelba ve Fergussonu ukazuje nový trend. Represivní složky státu si vytvořily obraz "nepřítele" a ten pilně krmily tak dlouho, až vyplašení policisté začali střílet na neozbrojené občany. 


Maďarský premiér vyzval k revizi sankcí EU proti RF


15. 8. 2014 / zdroj
Maďarský premiér Viktor Orbán se zasadil o změnu sankcí EU proti Rusku, které, podle jeho mínění, poškozují více země EU než RF.
V interview pro rozhlas Kossuth Radio zdůraznil, že Brusel musí nejen nahradit škody výrobcům, ale od základu změnit povahu nynějších sankcí.
Podle jeho výrazu, se EU „sama postřelila do nohy.“


Analytička Spencerová: Tak dlouho nás budou krmit nesmysly o Ukrajině, až zjistíme, že je zle. Putin měl zásadní návštěvu. A pozor, vše se mění!


15. 8. 2014 / Tereza Spencerová / zdroj 
Je skutečně podivné, že nás média stále zásobují informacemi o úspěších ukrajinské armády na Donbasu a zároveň ve zbytku Ukrajiny zuří problémy s korupcí v armádě, špatnou vybaveností vojáků a hněvem jejich rodičů. I to ParlamentnímListům.cz říká ve svém pravidelném hodnocení týdenních událostí novinářka Literárních novin a analytička zpravodajských zdrojů Tereza Spencerová. Všímá si i vývoje kolem obchodní války Ruska se Západem a důležité návštěvy v Moskvě.

Ron Paul varuje ohledně Iráku: "Čím dřív odtud odejdeme, tím lépe"
15. 8. 2014 / zdroj

Bývalý kongresman Ron Paul řekl v úterý pro Russia Today, že by se Spojené státy měly podívat do historických knih, tam vyhledat rady, jak zvládnout eskalující krizi v Iráku a stáhnout ihned své vojsko.Hlas americké pravice: senilní generálové NATO ženou svět do války. Evropané, přestaňte dělat vazaly15. 8. 2014 / zdroj

Nejspíš je považují za naprosté pitomce, kteří uvěří úplně všemu, co se jim naservíruje," kritizuje odmítání ruské humanitární pomoci Roberts.

„Ale i úplný pitomec by snad měl pochopit, že pokud by Rusko skutečně chtělo provést invazi, nepotřebuje hledat žádnou záminku. A už vůbec nemá zapotřebí do takového podniku zatahovat Červený kříž. Rusko ovšem nepotřebuje žádnou záminku ani k tomu, aby zachraňovalo civilní obyvatelstvo před zmasakrováním loutek z Washingtonu," míní Roberts.


čtvrtek 14. srpna 2014

Ještě přihlížíme

Ivan David
14. 8. 2014
Zdá se, že někteří ovčané stále nepochopili, že „Evropská unie“ je neoliberální projekt, který má zajistit nekorigovanou vládu finanční oligarchie. Nechávají se ukolébávat médii, jejichž pracovníci se cítí velmi svobodní ve vyjadřování shora prosazovaných názorů. Zdá se, že nepomohla ani genocidní trestná výprava fašistické ukrajinské vlády, která má téměř neomezenou podporu všech vlád „Evropské unie“. Tyto vlády ovšem „vládnou“ jen jako vykonavatelé zájmů finanční oligarchie.

Putin nazval situaci na Ukrajině krvavým chaosem

14. 8. 2014 zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin charakterizoval situaci na Ukrajině jako "krvavý chaos" a "bratrovražedný konflikt." Uvádí to ITAR-TASS. Podle slov prezidenta, který vystoupil na setkání s poslanci Státní dumy v Jaltě, bude Moskva dělat vše pro to, aby byl konflikt ukončen.

Bezpečnostní síly budou zaznamenávat na videu ty, kteří prchají z oblasti speciální operace

14. 8. 2014 zdroj
Kyjev, 14. srpna - RIA Novosti. Všechna kontrolní stanoviště bezpečnostních sil na východní Ukrajině budou vybavena videokamerami, které zachytí každého, kdo opustí oblast speciální operace, řekl ve čtvrtek poradce ministra vnitra Ukrajiny Anton Geraščenko.

Kdo se chopí šance

Martin Hekrdla
14. 8. 2014 Literárky
Nejozvučnější vnitropolitickou událostí letošních prázdnin se nepochybně stalo dění kolem novely zákona o státní službě - a kdyby nebylo Gazy a Doněcku, nemluvilo by se o teď ničem jiném.

Komu pomůže Fištejn?

Radim Valenčík
14. 8. 2014    zdroj
Včera (13.8.2014) možná sehrál Jefim Fištejn nejvíce pozitivní roli ve svém dosavadním životě. Roli výstražného příkladu toho, jaké devastující následky může mít Ukrajinská choroba na psychické zdraví člověka. 
(poznámka I.D. Jefim Fištejn nemůže za to jaký je, ale ČT může za to, koho si zve)

Ukrajina a Evropa: Začíná opona lží padat?


14. 8. 2014 / Andrej Feďašin / zdroj
Správa vysokého komisaře OSN pro lidská práva přiznala poprvé od začátku kárné operace Kyjeva na východě země hrozivý růst počtu obětí mezi ukrajinskými civilisty.
Pouze za dva poslední týdny se počet mrtvých, podle zprávy OSN, téměř zdvojnásobil a překročil 2 tisíce. 


Dvě zprávy o sílící cenzuře na Ukrajině


14. 8. 2014 / zdroj zde a zde
Ukrajinští pravicoví a fašizoidní členové tzv. Velké vysílací rady ještě nepřišli na to, že cenzuru mohou provádět i při zachování dekora demokratičnosti a zdání veřejné služby, tak jak to po léta činí Česká (prolhaná) televize a Český (ulhaný) rozhlas. Zvolili pro svou zem cestu primitivnější a jednodušší - přímou cenzuru.

V Rusku bude vypracován program omezující závislost na dovozu z USA a Evropy


14. 8. 2014 / zdroj
Místopředseda vojenské průmyslové komise Oleg Bočkarjov oznámil, že na podzim bude vypracován další program zajišťující nezávislost Ruska na dovozu produkce z USA a evropských zemí. 

Tak na Putina, na Putina, pane Meyer?

14. 8. 2014 / David Hibsch / zdroj
Zavzpomínali jsme si na následníka trůnu, jeho choť, sedm kulí v Sarajevu, zbylé sirotky, plakát „Mým národům“ a válečné peklo, které pohltilo 15 miliónů lidí. Jestli se dočkáme 28. října 2014, budeme opět vzpomínat. Tentokrát na nadšené hurá našich pradědů. Na vyhazování klobouků a horlivou demontáž symbolů nenáviděné Habsburské říše. 

Zaorálku, zdržte se dalších neprofesionálních komentářů vůči ruským sankcím a českým zemědělcům! Senátor ostře reaguje na šílené prohlášení ministra14. 8. 2014 / Jan Veleba / zdroj
Důrazně se ohrazujeme proti stanovisku ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka ze dne 12.8. 2014 prezentované v Hospodářských novinách, ve kterém odmítá uvažovat o kompenzacích ztrát za ruské sankce pro české zemědělce.

Brutální „odsun“ voličů14. 8. 2014 / Eric Zuesse / zdroj

Má jihovýchod Ukrajiny vylidnit i chemička, vyhozená do vzduchu?  Jihovýchodní Ukrajinou se valí „etnická čistka“, varuje investigativní historik Eric Zuesse. Naplno začala oděským masakrem 2. května. „Dny, kdy prolije nejvíc krve, se však teprve blíží.“

Humanitární agrese - nový Orwellovský výraz


14. 8. 2014 / Jan Trojan / zdroj 
Myslel jsem si, že Havlovo "humanitární bombardování" už nic nepřekoná, ale stalo se. Svět poznal nový Orwellovský výraz pro nežádoucí humanitární pomoc tzv "humanitární agresi". Tímto výrazem byla ruská agrese na Ukrajině, jednou pro vždy, jasně pojmenována.

Místo ruských tanků, míří na Ukrajinu humanitární konvoj 


Slovensko pozvalo na návštěvu prezidenta Putina
14. 8. 2014 / zdroj

Oslavy se budou konat 29. srpna v bývalé partyzánské metropoli – Banské Bystrici. Když Kreml pozvání přijme, pak to bude po Normandii už druhé mezinárodní setkání ruského prezidenta věnované oslavám majícím vztah k druhé světové válce. 


Český prezident Miloš Zeman označil sankce vůči Rusku za nesmyslné


14. 8. 2014 / zdroj

Podle mínění prezidenta Miloše Zemana by neměly být soukromé společnosti zodpovědné za sankční opatření vůči Rusku. Zemědělcům proto musí být vyplacena kompenzace z rezervního fondu.

Ukrajina posílá vojáky pro odmítnutí bojovat do psychiatrické léčebny

14. 8. 2014 zdroj
Ukrajinské vojenské velení, zdá se, si vzpomnělo na trestnou psychiatrii. Vojáci, kteří kritizují akce ozbrojenců na jihovýchodě Ukrajiny, začali být odesíláni na nucené léčení pro údajné duševní poruchy. Týká se to těch, kteří odmítají střílet civilisty.

 video

překlad PhDr. Vladimíra Grulichová


20 minut šokující pravdy o skutečných záměrech USA aneb Co na nás chystají?
14. 8. 2014 / zdroj
Video obsahuje i drastické scény.
Pokud si však neuvědomíme, co nám hrozí, když nás USA přes NATO vtáhnou do války proti Rusku, tyto drsné scény uvidíme v celé Evropě. 


Kdo nese vinu na plynových problémech Ukrajiny?


14.8.2014 / Peter Iskenderov / zdroj

Ukrajinské úřady bijí na poplach: zprovoznění plynovodu South Stream srazí na minimum příjmy země z tranzitu ruského plynu a prakticky znehodnotí státní systém přepravy plynu.

NATO štve Rusko do válkyUkrajinští nacisté a spoluvina Západu

14.8.2014 / Tony Cartalucci / zdroj

Rusko je konzistentně líčeno v západních médiích jako „agresor“v probíhajícím ukrajinském konfliktu, nicméně prostřednictvím otevřených kroků loutkového režimu NATO v Kyjevě je jasné, že probíhají pokusy záměrně provokovat, a nikoliv se bránit proti hněvu Moskvy.