Reklama

sobota 23. srpna 2014

Bílý dům obviňuje Rusko z přemalování vojenských vozidel na bílo; Merkelová souhlasí, že „tyto akce představují nebezpečnou eskalaci“


23. 8. 2014   zdroj 
Bílý dům zatím ještě bez důkazů z obrázků nebo z YouTube klipů vydal prohlášení, že dnes porušujíc své předchozí závazky a mezinárodní právo si ruská vojenská vozidla přebarvená, aby vyhlížela jako civilní kamiony, vynutila vjezd na Ukrajinu…, a že Rusko nemá žádné právo na Ukrajinu jakákoliv vozidla, osoby či náklad jakéhokoliv druhu posílat, a to ani pod pláštíkem humanitárních konvojů či pod jinou záminkou, bez výslovného povolení vlády Ukrajiny. 

Co si zpívají opolčenci (1) a co si zpíval trestný oddíl Pravého sektoru?


Petr Ďoubalík, 23. 8. 2014, zdroj: Icorpus.ru, Youtube

(1) Opolčeněc - domobranec, opolčenie - dobrovolnická armáda, domobrana

Na konci jednoho zajímavého  videa ze života opolčenců  je použita písnička s chytlavou melodií. Zapsal jsem si slova refrénu a pak chvíli "googlil", abych abych ji našel. Zastyděl jsem se, protože kapela, která ji hraje, je hodně známá a letos oslavila megakoncertem 25 let tvůrčí existence. Domobranci si zpívají písničku skupiny Ljube "Za tebe, má rodná země!" (За тебя Родина-мать).


Pravda, z Radiožurnálu jsme ji za těch 25 let slyšet nemohli, to bych se vsadil. Tak to pojďme napravit, máte-li chuť:

Vybral jsem youtubovskou variantu právě ze zmiňovaného koncertu. Připojuji i text a hrubý překlad:

Poľsko vyšle humanitárnu pomoc pre ukrajinskú armádu

23. 8. 2014 zdroj

Prvá časť pomoci bude pozostávať z 320 ton potravín, prikrývok a matracov a príde na Ukrajinu už 22. augusta. V celom Poľsku prebiehajú medzitým akcie zberu odevov a potravín pre utečencov z regiónov ozbrojeného konfliktu na Ukrajine.

Lidi, vy jste úžasní! - z internetových diskusí


Petr Ďoubalík, 23. 8. 2014, zdroj: internetové diskuse

 Sankce a humanitární konvoj, horké téma posledních dnů. Mediální masáž přímo nevídaná (a už vysloveně trapná), ale zdá se, že už nefunkční. Rusofobní odrhovačky, flašinet. Stále víc se objevují v diskusích názory, které se novinářům vysmívají a k lepšímu přidávají zdravé pohledy na věc.


21. 8. 2014 jsem si odnášel ze semináře "Rusko včera, dnes a zítra" jeden velmi pěkný postřeh, který pronesl jeden z řečníků: "...je to asi poprvé v historii lidstva, kdy mají všichni novináři shodný názor..." O to větší důvod dělat nezávislé weby a naslouchat hlasu lidu.


Zájem o seminář byl velký, polovina lidí musela poslouchat ze zahrady. Trofám si napsat, že se zde v podobě přednášejících sešla skutečná elita národa.

Dejte pozor, komu posíláte pomoc


Petr Ďoubalík, 23. 08. 2014

V TV jsem zaznamenal, že se rozjíždí sbírky pro Ukrajinu. Pokud se rozhodnete přispět, měli byste se ujistit, zda opravdu přispíváte trpícím lidem a ne těm, kteří je trápí. Nemyslím si, že je to vtip. Ztratil jsem důvěru v organizaci Člověk v tísni:


-na jejich webovkách zjistíte, že na Ukrajině podporovali v r. 2013 pouze novináře na Krymu - proškolovali je asi, jak správně nezávisle dělat žurnalistiku. Výsledek teď čtu a vidím každý den. Navíc se nedomnívám, že by zrovna novináři byli nějak výjimečně více v tísni, než jiní.

Plukovníku, ty svoloč (1)!

Petr Ďoubalík, 23. 8. 2014, video, zdroj: Youtube

Poslali jste nás na jistou smrt! My tam šlapem po mrtvolách a vy jste se na nás vykašlali! Ty svoloč!!! Co děláte s mrtvými?...

(1) Svoloč - hajzl, svině, lotr, pakáž, sebranka, lůza (Lingea, velký rusko-český slovník, 2009)

Novgorod - Volinskij: jak obtížná je další mobilizace ukazuje video, kde se 83 vojáků, kteří se štěstím přežili (a)TO, přišlo k náboru zeptat plukovníka, proč je poslali na jistou smrt a pak zanechali bez pomoci. Před půl rokem by nikdo strachem ani nepíp, ale lidé se oklepávají a probouzejí. Pomalu, ale přec. Video je o emocích a tak nevadí, že neumíte ukrajinsky. Stačí skouknout první 3 minuty. Video je zde:
novograd volinskij


Naši spojenci zaznamenali další úspěch! 18+++

Petr Ďoubalík, 23. 8. 2014, zdroj Youtube a zde

Dřív bych se neodvážil něco podobného pověsit na web, ale když slyším tu absurdní snůšku lží z ČT o humanitární agresi RF, to hrobové ticho našich "vrcholných" politiků, když vidím ten nezájem drtivé části populace... Vážení, náš stát stojí na straně ATO (Antiteroristické operace) - mrkněte se tedy, jakých jsme před pár hodinami dosáhli slavných vítězství nad teroristy! A toto jsou naši stateční spojenci, strůjci onoho úspěchu.

 

pátek 22. srpna 2014

Petr Ďoubalík - jednota výchovného působení

Nový školní rok je za rohem. Dá se předpokládat, že někteří zvídaví studenti se zeptají: "Pančelko, jak to vlastně bylo s tím Euromejdanem?" Pedagogové vědí, že úspěch vzdělávacího procesu závisí na jednotě působících vlivů a měli by proto sladit noty s tím, co studenti slyší z dalších zdrojů a co je také stanoviskem vládním. Dovoluji si proto poskytnout názornou pomůcku a zabránit tak hrozícímu pomýlení.

čtvrtek 21. srpna 2014

CFR a Chatham House to spolu s OSN, která se sápe po uchvácení Internetu, vedou ke Globální vládě

Miroslav Pavlíček
21. 8. 2014    Reformy
Bývalý ministr domácí bezpečnosti Michael Chertoff v nedávné úvaze „Strategický význam veřejného statku Internet“ popisuje kybernetický prostor a Internet jako „globální veřejné prostranství“, které musí podléhat „globální veřejné správě“. To je jen poslední salva v probíhající kampani nesourodého slepence internacionalistů, socialistů, komunistů a džihádistů za uvržení kontroly nad Internetem pod nějaký režim podléhající Spojeným národům.

Polský prezident Komorowski má problém. Utajovaná špína je na veřejnosti

komorowski tusk21. 8. 2014 / Stanislav Kliment / Vaše věc
Jsou to tvrdá fakta, žádné smyšlenky – říká k v Polsku právě zveřejněným materiálům z archivu likvidační komise vojenských tajných služeb jeden ze zasvěcených zpravodajských důstojníků. Přičiněním týdeníku Wprost, který zveřejnil složku nynějšího prezidenta Bronislawa Komorovského, se tak lidé dovídají, že první pohled může klamat. Prezident se nijak nevymyká špinavému prostředí Občanské platformy.

EU vrhá stamilióny vašich peněz na to, aby vám udržela uměle vysoké ceny potravin


21. 8. 2014 / Miroslva Pavlíček / zdroj
Evropská unie používá stovky milionů liber veřejných peněz, aby na celém kontinentě udržela uměle vysoké ceny potravin – čímž britští daňoví poplatníci financují tento krok, který znamená, že spotřebitelé v podstatě za potraviny platí třikrát.


Vnitro chystá novelu, bude ohroženo svobodné shromažďování?


20. 8. 2014 / zdroj
Na základě zkušeností z demonstrací v minulých letech v řadě českých měst zpracovalo Ministerstvo vnitra novelu zákona o právu shromažďovacím. Termín pro předložení návrhu novely vládě je do konce října 2014, navrhovaná účinnost je od 1. 7. 2015.


Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace nazvalo briefingy ministerstva zahraničí USA folklórem

21. 8. 2014   zdroj
Náměstkyně ředitele informačního odboru MZV Ruské federace Maria Zacharova prohlásila, že nedostatek reálných faktů na americké straně mění briefingy amerického ministerstva zahraničí na folklór. Uvádí to ITAR-TASS . "I obyčejní lidé vědí, že jakékoliv tvrzení, které se provádí na briefingu, a to zejména o Rusku a o situaci kolem Ukrajiny, je naprosto neopodstatněné. Na jakoukoli upřesňující otázku nenásleduje žádná odpověď, "- řekla zástupkyně ministerstva.

Řád z chaosu: plán globálních elit na "Středovýchodní unii"21. 8. 2014 / Steven MacMillan / zdroj
Střední východ býval sice pohlcován už desítky let stavem chaosu, v posledních letech je ale tento region čím dál více nestabilní kvůli Západem sponzorovaným zástupným válkám. Současná mapa Středního východu byla vytvořena v roce 1916 obskurní Syket-Picotovou dohodou, tj. ujednáním, které rozdělilo Otomany ovládaná území Sýrie, Iráku, Libanonu a Palestiny do částí kontrolovaných buď Brity, nebo Francouzi. Dnešní chaos, který na Středním východě vidíme, je výtvorem anglo-americko-izraelské mocenské osy, která se pokouší překreslit mapu tak, aby vyhovovala současným strategickým a imperiálním cílům.


Kostky byly vrženy II
21. 8. 201 / Jan Campbell / zdroj
PRÁVO, strana 7,mi dnes k snídani nabídlo dvě otázky – Vypukne další kolo boje o moc?, ptá de Vladimír Diviš. A Jan Eichler nabízí Rifkinda a Ivanova: Jak z krize ven?
Informace, které autoři uvádějí a které vedou k otázkám, jsou pro mnohé čtenáře jistě cenné a zajímavé. Více méně objektivní odpovědi na otázky v článcích ale nemohou být dány na základě nabídnutých informací. Proč?


Kolik 21. srpnů již bylo ve světě, aneb Není okupace jako okupace?


21. 8. 2014 / zdroj
Můj životní příběh, vlastně jen taková lapálie. Odjakživa jsem byl antikomunista, vlastně nic jiného mě ve světě politiky ani potkat nemohlo; jsem si myslel... Když mi bylo deset, dostal táta vyhazov a místo učitelování musel dělal dělníka, jelikož byl praktikující katolík a odmítl někam vstoupit a něco podepsat. A jeho děti nesměly na vysoké školy. 


Petr Ďoubalík - Čtvrtá vlna mobilizace

21. 8. 2014
Ještě jeden obrázek z letošního dubna, kdy se to peklo na východní Ukrajině teprve rozjíždělo a málokdo z nás si dovedl představit to, čeho jsme dnes (již mírně otupělými) svědky. Pučistická chunta, jak po truhlách mouku na koblížka, hledá další posily pro bratrovražedné tažení. Třetí vlna mobilizace se potýká s narůstajícím odporem, protože propagandě o boji s hrstkou teroristů už po půlroční válce věří jen ti nejhloupější. Je potřeba nové "pušečnoe mjaso". Čas pro internacionální pomoc. Příležitost pro válečné štváče z naší kotlinky. Tuhle šílenost pomohli rozjet a teď jen přihlížejí? V rámci čtvrté mobilizace by měli vzít alespoň koláčky, odletět do Doněcka a do megafonu volat "Vzdejte se, nic se vám nestane!

středa 20. srpna 2014

Zbyněk Fiala: Přijde do České republiky další krize?


20. 8. 2014 / zdroj
Statistiky z druhého čtvrtletí působí dojmem, že lépe už bylo. Německá ekonomika je v nepatrném poklesu, Evropa jako celek je na nule.

Česko také stagnuje, nenavázalo na růst z předchozího čtvrtletí - ale ten byl do značné míry našlehán reakcí na loňskou devalvaci koruny a daňové změny z přelomu roku. To doznělo. Předpovědi zrychlování růstu, které jsem zahrnul do svého předchozího komentáře, se nenaplnily. Možná je to dobrá příležitost k novému zamyšlení nad sankcemi, které mají potrestat Rusko tím, že evropské firmy ztratí kupce. Češi mají patřit k těm, kdo bude potrestán nejvíc, píše Zbyněk Fiala, dlouholetý šéfredaktor Ekonomu na portálu vasevec.cz.

Přijde den a zúčtujem spolu

20. 8. 2014 / Vladimír Čermák / zdroj
Mezi zprávami médií se objevila i jedna docela zajímavá týkající se tzv. czernínských restitucí.

Karel-Eugen Czernin, potomek s ryze czeským jménem z chudenické větve (údajně prý jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších rodů) české šlechty čelí s podporou svého advokáta P. Haluzy prozatímní stopce řízení o vrácení majetku po své babičce Josefině,jinak princezny ze Schwarzenbergu. Výdej (zčásti již provedený) byl zastaven z podnětu útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚUOKFK) po zjištění nesrovnalostí ohledně údajů v její státní příslušnosti v době války (jde o klíčový údaj z hlediska tzv. Benešových dekretů).

Sobotka je ochoten obětovat jiné, ale sebe ne

20. 8. 2014 / Eric Best  /  zdroj
Český přístup k trestání Ruska za vývoj na Ukrajině by teď měl být jasný: Češi chtějí mít své sankce a zároveň si pochutnávat na kaviáru. Chtějí dobré vztahy s novými spojenci, aniž by si to rozházeli se starými. Stejný je i český postoj k možné vojenské odezvě. Premiér Bohuslav Sobotka nejdřív přesvědčí velvyslance Spojených států, že jsou Češi v rámci NATO věrnými spojenci, ale jakmile velvyslanec odjede, Sobotka začne lavírovat. 


Zoufalý nápad jak zastavit válku

Petr Ďoubalík, 20.8. 2014

Vážení přátelé, zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Já jsem si dnes oblékl mikinu naruby a namaloval tento obrázek. Neumím jinak zakřičet, že protestuji proti tomu, co se děje. Mlčení bych si však do konce života vyčítal.

Asi budu směšný ale už jsem si zvykl. Možná to bude k ničemu. Ale viděli jste film "Přelet nad kukaččím hnízdem"? Tak si budu říkat "aspoň jsem to zkusil". Moje maminka měla na první stránce v deníčku napsán citát od Ivana Olbrachta:
Každý celý člověk něco miluje, něco nenávidí a za něco bojuje.

Tak bojuju. A kdybych potkal byť jediného z vás v tričku naruby, budu doufat, že to není omylem.

P.S.: do kdy budu nosit tričko naruby, zatím netuším...

Ukrajinské záběry pro slabé žaludky nestravitelné!

20. 8. 2014 / Jan Baťa / zdroj
Ukrajinské vedení se opravdu snaží splnit přání svých přátel z Bilderbergu: Snížit stav obyvatel ve své zemi a nejen v ní. Tady už začali! (viz fotogalerie). Tento email s přílohou jsem dostal jako nevyžádaný, nicméně jej přijímám s velkou pokorou a smutkem, neboť dokumenty v příloze jsou nejen strašné a žalující, ale potvrzují, že fašismus na Ukrajině má skutečně „zelenou“ a že se pomalu ale jistě rozlézá celou Evropou.

Věk pitomců a barbarů


20.8. 2014 / Irena Ryšánková / zdroj
Inu, tak jsme se z médií dozvěděli, že ti, co jsou proti sankcím proti Rusku jsou uplakánci – jak si myslí ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL).

Jistě to jeho straně pomůže, zejména ve chvíli, kdy je před volbami a zemědělci a zaměstnanci navazujícího potravinářského průmyslu z vesnic a městeček tvoří převážnou část oněch uplakánků.


Devět minut anti-propagandy o Ukrajině


20. 8. 2014 / Václav Umlauf / zdroj  
Už mi opravdu leze krkem totální mediální válka kolem Ukrajiny. Jde o naprosto cílenou věc. V momentu, kdy Rusové posílají obleženým civilistům ostřelovaných fosforovými bombami humanitární pomoc pod vedením Červeného kříže, západní propaganda převezme kachnu od dvou lži-novinářů z Guardianu, že jde o vojenský konvoj. Šlo o vojenské transportéry na ruském území, které chránily humanitární konvoj až k hranicím s Ukrajinou, dál totiž vojáci nešli. Podívejte se na oficiální záběry "vojenského konvoje" z kachní reportáže Guardianu.

Spolu s tím, jak do Bulharska dorazily F-15 z NATO, tak to zase zastavuje plynovod Jižní proud


20. 8. 2014  / zdroj

Jak jsme rozváděli už před tím, Bulharsko bývalo nadšeným přívržencem Ruskem podporovaného projektu plynovodu Jižní proud, jehož stavba rozdmýchala napětí mezi Západem a Moskvou, jelikož by umožnil dodávky plynu obchvatem kolem potížistické Ukrajiny (čímž by tuto zoufalou ekonomiku zase doštípal do náruče Ruska).


Dezinformační válka eskaluje: Ukrajina a rebelové se vzájemně obviňují z útoku na konvoj uprchlíků20. 8. 2014 /  zdroj
Svět už úplně zapomněl na poslední kolo dezinformací šířených ukrajinskou vládou takových, které vyslaly „trh“ k ponoru, jmenovitě, že byl proveden útok na ruský vojenský konvoj, a ten byl ve čtvrtek v noci téměř úplně „zničen“, což bylo prohlášení, které rovněž „nepotvrdil“ nikdo menší než ukrajinský president, ač zveřejněn nebyl jediný kousíček důkazů ukazujících, že by vůbec byl nějaký konvoj zničen. Takže je čas na zase další kolo (dez)informačních války, jehož jsme se dočkali dnes ráno, když Ukrajina v pondělí obvinila pro-ruské rebely z úderu na konvoj autobusů s uprchlíky raketovou palbou poblíž města Lugansk, který pobil lidi uvízlé v hořících vozidlech.

DLR oznámila v Doněcku začátek hladu


20. 8. 2014   zdroj
Vláda takzvané Doněcké lidové republiky vyhlásila v Doněcku hlad. Řekl to vicepremiér DLR Andrej Purgin v rozhovoru pro lotyšskou rozhlasovou stanici Baltkom. "Nemáme žádné léky a začíná hlad - obchody jsou prázdné," - řekl Purgin. "Dva miliony lidí nemají přístup k pitné vodě, a dokonce ani k technické. Z kohoutků neteče nic "- dodal.

Merkelová v Lotyšsku: Nečekejte základnu NATO a peníze Bruselu

Oksana Antonenko
20. 8. 2014  zdroj
Ukrajinská krize a ruské sankce přinutily Lotyšsko hledat podporu na mezinárodní scéně. Od Evropské komise očekává finanční pomoc, od NATO - vojenskou. Během návštěvy v Lotyšsku dala německá kancléřka Angela Merkelová jasně najevo, že ani jedno, ani druhé se v blízké budoucnosti nepředpokládá. Alespoň ne v plném rozsahu.

Petr Ďoubalík - škoda řízků a čest dobrým žurnalistům!

...to bylo začátkem dubna. Kde jsou naši stateční jasnozřiví zpravodajové dnes? Po Majdanu se vytratili i se svými páníčky, nedávno si na Ukrajinu odskočili na vteřinu, to když spadl Boeing, během té vteřiny si udělali jasno, odvysílali, že za to může Putin a pak fofrem domů, pod máminu sukni. Ještě, že i oni mají internet, jinak by teď neměli o čem psát. Čeho se bojí? Peněz jim snad platíme dost, ne? Zasloužili bychom za ně objektivní vyvážené zpravodajství z místa dějů. Háček bude jinde. Není zájem. Vyčarovat pozitivní zprávu o zvěrské (Anti)teroristické operaci, to by museli umět kouzlit. Tak je mlčeti zlato. A ještě něco: na Ukrajině je pořádán lov na ruské novináře. A označení "Press" nebo "TV" je příliš univerzální, "karatelé" by si je mohli splést. Vlastně jakékoli mikrofony a kamery jsou zde nežádoucí.

Porošenko dovolil policistům střílet na východní Ukrajině bez varování

20. 8. 2014   zdroj a zde a zde 
Prezident Ukrajiny Petro Porošenko rozšířil práva policistů v oblasti vojenské operace na východní Ukrajině. Na internetových stránkách prezidenta bylo oznámeno, že podepsal příslušný dokument. Změny zákona "O policii" se týkají podmínek použití síly, speciálních prostředků a střelných zbraní v oblasti speciální operace.

Pozvánka na debatní odpoledne" Rusko včera, dnes a zítra"
Debatní odpoledne „Rusko včera, dnes a zítra“ 
 dne 21. srpna od 17ti hodin v Jazzové sekci,
Valdštejnská 14, Praha 1.

Moderuje Lenka Procházková.

Referáty: O. Krejčí, T. Spencerová, I. Švihlíková, R. Valenčík, P. Žantovský.

*************************************************************************************
Debatu i závěrečnou diskusi lze sledovat on-line na www.radiohortus.cz.

*************************************************************************************

Mánie sňatků z nerozumu


 

20. 8. 2014 / zdroj a zdroj
Bruselské zásnuby v zrcadle smlouvy NAFTA
Se sňatky z nerozumu se trhá pytel. Od asociačních dohod EUs postsovětskými státy - až po pokoutně kuchtěné Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP). Mamutí ztráty číhají i na ty, jejichž elity z nich vytřískají majlant.


Co mají války na Ukrajině, v Gaze, Sýrii a Libyi společného?20. 8. 2014  /  Alfredo Jalife-Rahme  /  zdroj
Pro mexického geopolitického experta Alfredo Jalife-Rahme simultánnost událostí osvětluje jejich význam: brzy po oznámení vytvoření alternativy Mezinárodnímu měnovému Fondu a Světové bance, tedy dolaru, musí Rusko zároveň čelit obviněním, že sestřelilo letadlo Malajských aerolinií; Izrael útočí na Gazu za podpory americké a britské vojenské rozvědky; prohlubuje se chaos v Libyi a Islámský stát útočí v Levantu. Navíc na každém z těchto bojišť se boje točí kolem kontroly uhlovodíků, které byly doposud obchodovány v dolarech. 

Restaurace " McDonald´s" v Doněcku se změní na jídelny pro chudé

20. 8. 2014   zdroj
Restaurace " McDonald´s " v Doněcku budou změněny na bezplatné restaurace pro chudé obyvatele města. Toto prohlášení učinil předseda Nejvyšší rady samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) Boris Litvinov, sdělil "Interfax" . "Nyní řetězec rychlého občerstvení nefunguje. Místnosti a vybavení se budou používat pro účely vaření a stravování rodin města s nízkými příjmy" - řekl Litvinov s tím, že s majiteli zařízení v případě jejich návratu budou jednat o kompenzacích.

Atlantik: USA ohrožují prostřednictvím konfliktů s Ruskem stabilitu ve světě

20. 8. 2014    zdroj
Novinář z amerického časopisu The Atlantic doporučil Baracku Obamovi a Johnu Kerrymu, aby skončili s hanlivými projevy proti Moskvě a ukázali své přání "přimět Rusko zaplatit." USA ohrožují prostřednictvím sporů s Ruskem a neochotou k dialogu stabilitu na celém světě, píše expert na Rusko Jeffrey Tayler v časopise Atlantic.

Lotyšský vojenský expert: Spojené státy provokují Rusko k odvetným opatřením v pobaltských státech

20. 8. 2014  zdroj
Narůstání americké vojenské přítomnosti v oblasti Baltského moře provokuje Rusko k odvetným opatřením, což vede podle lotyšského vojenského experta Jurije Melkonova ke zvýšení napětí. "Otázkou je, jak bude reagovat Rusko. Tato země je velmi trpělivá a nepřijímá uspěchaná rozhodnutí. Ale Rusko se nebude jen tak dívat, jak my si tu hrajeme", - řekl portálu Ves.lv, když komentoval účast 600 amerických vojáků, a také tanků, obrněných transportérů a další těžké vojenské techniky při podzimních vojenských cvičení v Polsku a Pobaltí.

Vzkaz od Štefana Füleho: Bělehrad musí změnit politiku vůči Rusku

Mirko Raduševič
20. 8. 2014   Literární noviny
Peter Stano, mluvčí evropského komisaře pro rozšíření Štefana Füleho se vyjádřil, že Srbsko musí před vstupem do EU sladit své zahraniční vztahy s unijní zahraniční politikou. Srbsko v čele OBSE by mělo urovnávat konflikt. Ve svém rozhovoru pro bělehradský deník „Večernje novosti" se Peter Stano vyjádřil, že EU nikoho k ničemu nenutí, ale Srbsko si samo svou žádostí o členství vybralo určitou cestu. „EU nežádala, aby se Srbsko připojilo.

Forbes: Západ vydává chtěný kolaps ruské ekonomiky za skutečný

20. 8. 2014    zdroj
Západní politici, kteří se domnívají, že sankce proti Rusku budou mít na jeho hospodářství okamžitý negativní vliv, se velmi mýlí, píše časopis Forbes. Pro mnoho západních politiků a expertů je pohodlné si myslet, že ruská ekonomika je "na pokraji zhroucení", ačkoli ve skutečnosti to tak vůbec není, míní komentátor Forbesu Mark Adomanis.

úterý 19. srpna 2014

Zločin Ukrajinské armády: zastřelili civilisty, kteří nechtěli kopat zákopy

19. 8. 2014 / zdroj
Občané, kteří utekli okupantům, řekli domobrancům o incidentu v Novosvětlovke.
Ukrajinské trestné oddíly projevují stejnou krutost, jaká byla vlastní nacistům během 2. světové války, řekl mluvčí města Luganské lidové republiky Vladimir Inogorodský. Řekli portálu LifeNews, že v obci Novosvětlovka u Luganska byli zastřeleni civilisté, když odmítli pracovat pro okupanty - odmítli kopat zákopy a stavět opevnění kolem kostela. 


Videozpověď o zločinu zde:

Lenka Procházková, dcera aktéra roku '68: Západ vpádu SSSR požehnal. Média lžou, tak nekritizujte ruská. Ženou nás do války, a ta je blíž, než si myslíme


19. 8. 2014 / rozhovor s Lenkou Procházkovou  / zdroj
K VÝROČÍ SRPNA '68 Spisovatelka Lenka Procházková se do veřejného dění zapojuje nejen v boji proti církevním restitucím. Nedávno před ambasádou USA ostře varovala před rozpoutáním války a v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nyní hodnotí nejen dnešní Rusko, ale i vývoj ukrajinské krize, česká média a politiky.


Vzkaz lidí Novorossie občanům EU - tedy nám


19.8. 2014/zdroj: Youtube, NWOO, video, titulky CZ

Naléhavý vzkaz z Novorossie je díky NWOO opatřen titulky, objevil se na nezávislých webech, ale cítíme potřebu ho šířit také. I tak to bude stále málo.

Ukrajinci zajali Slováka, bojujícího za separatisty. Ten ale sedí doma v Banské Bystrici!

Jan Novák z Horní Lhoty, separatista


19.8. 2014, zdroj: hlavnespravy.sk

Poradce ukrajinského ministra vnitra Heraščenko řekl, že zajali prvního občana EU, bojujícího za separatisty - Slováka Miroslava Roháče. V horlivých internetových diskusích jsem zaznamenal i takovéto názory: "Parchant jeden, zavřít ho nejdřív na Ukrajině a pak ještě na Slovensku! Pakáž jedna!"

Sankce zasahují právo lidí. Mají právo se bránit. Expert radí jak:19. 8. 2014  / JUDr. Zdeněk Koudelka / zdroj
Sankce proti Rusku zavedla Evropská unie za souhlasu pražské vlády. Ruská odveta je pochopitelná, protože suverénní stát na sankce jako projev nepřátelství reaguje obdobnou odpovědí (retorze dle mezinárodního práva).Premiér Doněcké lidové republiky: domobrana je ochotna jednat v případě, že dostane od Kyjeva pozvání.


19. 8. 2014 / zdroj
"Pokud bude nabídka složit zbraně, budeme hovořit o rovných podmínkách," řekl Alexander Zaharčenko. Ministerský předseda samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) Aleksandr Zacharčenko oznámil, že DLR je připravena zahájit konstruktivní rozhovory a složit zbraně, jestli Kyjev předloží rozumné podmínky.

Při ostřelování mateřské školy v Makejevce bylo zabito více než 12 dětí


19. 8. 2014 / zdroj
Při ostřelování školky v Makejevce bylo zabito více než tucet dětí. To řekl první místopředseda vlády Doněcké lidové republiky Andrej Purgin. Pod dělostřeleckou palbou se ocitly severní části města.


Dramatické chvíle na Východě Ukrajiny očima domobrany: Opět platí, že junta se pokusila zmocnit Ilovajsk.


19. 8. 2014 /  zdroj
Nebylo kdy zapomenout na hanbu ukrajinských vojáků, kteří se snažili zmocnit Ilovajska 11. tohoto měsíce. Tehdy ne více než tucet domobranců je zastavilo a obrátilo na útěk tři sta bojovníků chunty. V tomto případě činily ztráty okupantů sedm zabitých a desítky zraněných.

Grozny - test vašeho myšlenkového stereotypu

Petr Ďoubalík, 19.8. 2014, zdroj Youtube             

Zavřete oči a řekněte "Čečna, Grozny" a zapamatujte si, co se vám vybavilo. Pak mrkněte na video. Možná zjistíte, tak jako já, že žijete v zajetí myšlenkových stereotypů a zafixovaných představ, které se naše osvětová média rozhodně nesnaží nabourat. 

Přiznám se, že jsem při sledování 3,5 minutového videa Čečensko Grozny vypouštěl různé povzdechy, sám nad sebou. Jak málo toho vím, jak malý mám rozhled. Jak jsem ustrnul. Jak málo se toho dovídám o některých koutech světa... Jak zkreslené mám představy právě o Čecensku. A proč? Kratičkým prezentačním videem provází prezident Ramzan Kadyrov a já nevím skoro nic - o něm, o jeho otci, o celé té nedávné válce... Vždyť u nás je Kadyrov za netvora a straší se jím malé děti (nebo dospěláci?)! Vždyť bojoval proti Rusku a teď je s Putinem kamarád, jak je to možné? Proč o tom nic nevím? Hlavní ulice v Grozném dnes z půlky nese název Kadyrova a z půlky Putinova. To jsou věci!