Reklama

sobota 30. srpna 2014

Holandská inteligence se omluvila Rusku za Boeing a Ukrajinu


                                                             Petr Ďoubalík
29. 8. 2014, zdroj: ukraina.ru
Holandský profesor Cees Hamelink napsal dopis prezidentu Ruska Vl. Putinovi, ve kterém se omluvil za obvinění Ruska západními zeměmi za sestřelení Boeingu-777. Tento dopis velmi rezonoval v evropských médiích. Podepsaly ho desítky představitelů holandské inteligence.
Cees Hamelink  foto RIA Novosti - Andrej Stenin


Vojenští experti vysvětlili tajemství úspěchu armády domobrany DLR

31. 8. 2014   zdroj
Úspěchy armády domobrany v bojích s ukrajinskými vojáky vysvětluje vysoká morálka, získané zkušenosti, a také existence vojenského vybavení, které domobranci dokázali získat od začátku ozbrojeného konfliktu v jihovýchodní části země, domnívají se experti, dotázaní RIA Novosti.

Strunz (Svobodní): Mizerná práce zpravodajců NATO


30. 8. 2014 / zdroj
Člen pravicové strany Svobodných ztrácí důvěru v důvěryhodnost aliance NATO. Konečně i pánům na české pravici dochází, že se okolo Ukrajiny
hraje nečistá hra s cinknutými kartami.


Vážně všude válka?

Martin Hekrdla
30. 8. 2014 Literární noviny
Východisko je jenom jedno. Kdo chce doopravdy mír, měl by vzít vážně v úvahu „legitimní národní zájmy" Ruska - legitimní z hlediska každé světové mocnosti, od USA přes Čínu a Indii až po Brazílii. Na Ukrajině to znamená okamžité zastavení bojů, dohodu o „mimoblokovém statutu" (neutralitě) a federalizaci země na Západní Ukrajinu a východní „Novorusko"- Obě části by musely být - OBĚ dvě! - důsledně demokratizovány, především odstavením nacionalistických, extremistických a fašizujících ozbrojených band od moci a vlivu. Mezi Kyjevem a Doněckem musela by být zbudována miniatura mostu, lávka, která by kopírovala most mezi Moskvou a Berlínem (potažmo Moskvou Bruselem i Wahingtonem). Neboť všechny tyto metropole a jejich užší či širší zázemí jsou součástí světového trhu, globálního kapitalismu.

Washington vrší jednu lež na druhou - obviňuje Rusko z „invaze na Ukrajinu“

30. 8. 2014 / Paul Craig Roberts / zdroj
Poslední lží Washingtonu, tentokrát přicházející z NATO, je, že Rusko provedlo invazi na Ukrajinu s 1,000 vojáky a samohybným dělostřelectvem.

Jak víme, že je to lež? Proto, že jsme od NATO, americké velvyslankyně v OSN Samanthy Power, od náměstkyně ministra zahraničí Victorie Nuland, od Obamy a celého jeho režimu patologických lhářů, a od britské, německé a francouzské vlády, spolu s BBC a veškerými západními médii ohledně Ruska nic než lži neslyšeli?

Porošenko čistí nacistům a oligarchům cestu k vládě


30. 8. 2014 / zdroj
Russia Today zpovídala bývalého československého diplomata Vladimíra Suchana. Podle jeho mínění Porošenko provádí čistku ukrajinské elity, aby nacistům a oligarchům otevřel cestu k vládě.

NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním

30. 8. 2014 / zdroj
Server e-Republika.cz, mimochodem chytrý server, který doporučujeme k pravidelnému čtení, uveřejnil fotografii, o které se opírá další vylhaná kampaň velení NATO a administrativy USA:
* Obě fotky nové ofenzívy pocházejí ze soukromé agentury, nikoliv z oficiálního arzenálu fotek NATO. Logo agentury vidíte na obrázku. Na to se pak NATO bude vymlouvat, až to praskne jako lež.Nórsko vyzvalo členské krajiny Európskej únie na sankcie voči Maďarsku

30. 8. 2014 Zvědavec
 Nórsko sa už vo štvrtok obrátilo na Európskú úniu, aby vyzvalo jej členské krajiny na sankcie voči Maďarsku v súvislosti s vývojom maďarskej demokracie a zákonov.

Co nového na frontách Ukrajiny - hlášení z 30. srpna 2014


30. 8. 2014  / jednotlivé zdroje níže
Podle zpráv Ministerstva obrany samozvané Doněcké lidové republiky byl uskutečněn atentát na vedoucího představitele tohoto státu Alexandra Zacharčenka. (zde) Byl zraněn řidič, Zacharčenkovi se nic nestalo. O dvě hodiny později oznámil, že domobrana chystá další, tedy druhou ofenzívu (zde)

Přijde rozklad NATO a dokonce i EU ještě letos?

23. 8. 2014 Freeglobe
Tento rok by mohl rovněž zaznamenat rozklad NATO a dokonce i EU. Bezohledný převrat na Ukrajině provedený Washingtonem a hrozba sankcí Rusku dotlačily jeho loutkové státy NATO na nebezpečnou půdu. Washington chybně posoudil ukrajinskou reakci na svržení demokraticky zvolené vlády a vnucení loutkové vlády. Krym se rychle odpojil od Ukrajiny a přidal se k Rusku. Další bývalá ruská území na Ukrajině by mohla brzy následovat. Protestující v Lugansku, Donecku a Charkově žádají rovněž referenda a vyhlásili Doněckou lidovou republiku a Charkovskou lidovou republiku. Washingtonská loutková vláda v Kyjevě vyhrožuje, že protesty násilím ukončí.Washington prohlašuje, že protesty jsou organizovány Ruskem, ale nikdo Washingtonu nevěří, ani jeho ukrajinské loutky.

Vykopejte Rusko ze SWIFTu, dožaduje se Británie.

Miroslav Pavlíček
30. 8. 2014 Reformy.cz
Dnes ráno se britský ministerský předseda David Cameron rozohnil; nejen na ISIS, ale volal také, aby evropští vůdci zablokovali Rusku přístup k mezinárodnímu systému mezibankovních transakcí SWIFT. Evropští vůdci už (podle nejmenovaných zdrojů) popřeli, že dojde k jakýmkoliv skutečným novým sankcím (budou o nich ale diskutovat na Summitu NATO) – ovšem, jak jsme o tom už referovali v minulosti – tohle je jen zase další hřebík nedomyšlenými důsledky jinak motivovaného jednání zaražený do rakve hegemonie US dolaru…

OSN oznamuje, že trestné prapory Kolomojského používají na Donbasu mučení

30. 8. 2014   zdroj
"Ukrajinské orgány musí posílit kontrolu nad "dobrovolnickými "prapory a seznámit je s pravidly mezinárodního humanitárního práva" – s takovým prohlášením vystoupil 29. srpna asistent generálního tajemníka OSN pro lidská práva Ivan Šimonovič .

Jakou barvu revoluce připravily USA pro Rusko

30. 8. 2014   zdroj
Nový americký velvyslanec v Rusku John Tefft bude balit státní převrat do etiket veřejného protestu. Je o tom přesvědčen Pavel Rodkin, expert v oblasti brendingu a vizuálních komunikací, Ph.D. věd o umění, člen Zinověvského klubu MIA "Russia Today". Jmenování Johna Teffta americkým velvyslancem v Rusku je mnohými chápáno jako možný krok k destabilizaci situace v Rusku a Eurasii. Na rozdíl od Michaela McFaula je Tefft považován za praktika; byl kurátorem barevných revolucí v postsovětském prostoru.

Povstalecká Ukrajina: děti našly radiomaják, který měl směrovat palbu vládních vojsk na jejich školu a sousední školku


30.08.2014 / zdroj
"Děti náhodou našly radiomaják, předaly ho úřadům, v případě, že to neudělaly, tak by jejich škola a sami školáci už nebyli," prohlásil mluvčí ministerstva zahraničí Doněcké lidové republiky (MZV DLR).


Dezertéři z praporu "Kryvbass" se snaží obhájit


30. 8. 2014 / zdroj
Velitel 40. praporu územní obrany z Kriveho Rogu Alexandr Motrij, svévolně opustivší pozice pod Ilovajskem s 50 podřízenými, se nachází na hranici Doněcké a Záporožské oblasti.

Rodokmen ukrajinské karty

Andrej Fursov
29. 8. 2014  Střípky ze světa původní zdroj

Zálusk na hegemonii v Eurasii má krajně nevábné předky. Putin a Porošenko si sice ruce podali – a chvíli i zasedali. Válka na Ukrajině však expanduje. Andrej Fursov – profesor a ředitel politologického ústavu Moskevské státní univerzity – nabízí alarmující intepretaci. Rychlokvaškám „atlantických hodnot“ zvedne adrenalin. Soudné publikum vybídne k vážné úvaze: „Separace Ukrajiny od Ruska je letitým geopolitickým projektem Západu – Německa, Británie, Ameriky. Často bývá citován Zbigniew Brzezinski: ´Přijde-li Rusko o spojení s Ukrajinou, na status velmoci si může nechat zajít chuť."

pátek 29. srpna 2014

Ukrajinská vláda uvěznila personál ruské ambasády v Kyjevě.

29. 8. 2014 New World Order Opposition
Rozštípnutí diplomacie.
Podle ministerstva došlo k „dalším ohavným akcím proti bezpečnostním strážcům ruské ambasády včetně osobního strážce velvyslance“. Rusko trvá na okamžitém propuštění členů personálu ruské ambasády v Kyjevě, zadržených 28. srpna, uvedlo v pátek ruské ministerstvo zahraničí.

Ruská invaze na Ukrajinu – „Operace boeing č. 2“: Má zakrýt blížící se porážku kyjevských pučistů? Američané: O Ukrajinu nejde, pomozte nám zachránit dolar!


29. 8. 2014 / zdroj
PETR HÁJEK komentuje další díl neúspěšného seriálu propagandistické války Západu proti Rusku a vysvětluje, že to, co sledujeme, je pouhý cynismus, protože „život je jinde“

Tak jak je to, soudruzi propagandisté z České televize a spol.? Měsíce nás krmíte zprávami o ruské agresi proti Ukrajině, o účasti ruských vojáků na straně povstalců, kteří se brání vyhlazovací válce Kyjeva na východě země. A teď vidíme na obrazovce titulky se speciální znělkou Ruská agrese proti Ukrajině, jako by šlo o něco zbrusu nového. Nechcete si v tom udělat trochu pořádek?Hlášení sil domobrany Donbasu z večera 29. srpna 2014


29. 8. 2014 / zdroj
Během noci se situace příliš nezměnila. Trestné jednotky pokračovaly v ostřelování severního a severozápadního okraje Doněcka, osídlených míst v Ilovajsku a Mospino. Z raketometů BM-21 "Grad" byl banderovci ostřelován konvoj uprchlíků na severním okraji obce Serditoje. Jsou lidské oběti.

Mapa vojenské situace na východě Ukrajiny

29. 8. 2014

Kyjev: Ruské vojáky poznáme, vypadají jako rebelové


29. 8. 2014 / Tereza Spencerová / zdroj
Ukrajinská krize znovu eskaluje a reakce na poslední vývoj kolem ruské „agrese“ podle všeho zbude zase jen na úvaze Evropské unie, neboť USA se od Ukrajiny očividně distancují.

Súhlas Nemecka s ekonomickými sankciami proti Rusku urýchli víťazstvo Novoruska

Sergej Chelemendik
29. 8. 2014   Chelemendik
V globálnom konflikte medzi Ruskom a USA, ktorého dôsledkom sa stala vojna na Ukrajine, dochádza k vážnym zmenám, ktoré sa prejavia na všetkých frontoch, kde Rusko stojí proti atlantistom. Nemecko, ktoré
niekoľko mesiacov odolávalo tlaku USA nakoniec ustúpilo a súhlasilo so zavedením ekonomických sankcií. Tento krok bude mať v ukrajinských udalostiach výrazný vplyv na Putinovu taktiku.

Ukrajinská armáda v Donbase aneb z přehlídky rovnou do zajetí


29. 8. 2014 / zdroj

Ukrajinská armáda pět ní po přehlídce. Parádním krokem projít po půdě Novoruska se jim nepodařilo. Putin oznámil, že ukrajinská strana odmítla zřízení koridoru pro odsun vojáků z obklíčení. Asi je chtějí nechat všechny pomordovat. Hrdinná smrt majora Kaděsjuka a majora Šepeljuka je báchorka. Oba jsou v zajetí doněcké domobrany.


BLESKovka - Polsko nedovolilo přelet TU-154 s ruským ministrem obrany


29. 8. 2014  / 
Petr Ďoubalík  /  zdroj: Vesti24
Jednou z hlavních zpráv v 19:00 moskevského času byla informace, že Polsko nedovolilo přelet přes své území ruskému ministrovi obrany (gen. S. Šojgu). Ten se vracel ze Slovenska, kde se setkal s R. Ficem a otvíral expozici o osvobozování Evropy v Banské Bystrici. Letadlo se muselo vrátit a přistálo v Bratislavě.

Tak tomu se říká „svoboda slova“!


28. SRPEN 2014 / JIŘÍ BAŤA / zdroj
Jen tak namátkou: John Bok: Putin je lump a zločinec, Zdena Mašínová a další potrefení: Putin je stejný jako Hitler, J. Štětina: Putin je zločinec, naposledy nějaký Dmitrij Tymčuk (prý renomovaný ukrajinský armádní analytik) : Oběsit Vladimíra Putina! Je to vrah!

PROVOLÁNÍ KLUBU ČESKÉHO POHRANIČÍ, z. s., K OBČANŮM ČESKÉ REPUBLIKY


29. 8. 2014 / zdroj
Ve dnech 16. a 17. srpna 2014 se uskutečnil v hanácké metropoli Olomouci IX. národní sněm Klubu českého pohraničí, z. s. (dále jen KČP). Tento vlastenecký spolek, jeden z nejsilnějších v ČR, vznikl před 22 roky z iniciativy několika prostých občanů severočeského Chomutova jako protest proti vlastizrádné omluvě prezidenta ČSSR V. Havla tzv. "sudetským" Němcům za "vyhnání", poté co zradili předmnichovskou ČSR a po té co o jejich odsunu rozhodly vítězné mocnosti na Postupimské konferenci. Jejich rozhodnutí bylo realizováno příslušnými dekrety prezidenta ČSR Dr. E. Beneše, které se staly československými ústavními zákony.

Analytik Koller k vývoji na Ukrajině: Američani jsou nadutí packalové, Ukrajinu mohli mít bez boje. Ženou Evropu do války. A dále jde o toto...

29. 8. 2014 7:45   zdroj
Vojenský analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz komentuje vyostřující se krizi na Ukrajině, kde po doručení údajných posil z Ruska proruští separatisté přešli do ofenzivy. Koller považuje za ostudné, že ukrajinská armáda s prostředky, které má k dispozici, není schopna vybojovat vítězství. A obává se vypuknutí celoevropského konfliktu.

Objektivní zpravodajství podle ČT: Rusko je nepřítel a Putinovi nejlépe vystřelit mozek z hlavy. Wollner a jeho Štětina. Křik pravdoláskařů zní ze čtvrté cenové

29. 8. 2014 / Karel Trnka  / zdroj - komentuje příkladnou „objektivitu“ našeho veřejnoprávního média, které – pokud jde o Ukrajinu (ale nejen o ni) – poctivě měří dvojím metrem. Česká televize opakovaně porušuje zákonem stanovený kodex, který deklaruje zásady naplňování veřejné služby v oblasti televizního vysílání. Nejen, že nedodržuje korektní pravidla pro práci se zdroji (uvedené v odstavci 5.9), nyní se však dostala (dle odstavce 22.1) do přímého střetu zájmů! O co se jedná? 

iDěs v roli válečného štváče


29. 8. 2014 / zdroj
Česká republika: Desinformační kampaň se rozjíždí na maximální obrátky. IDěs přinesly článek Podnikli jsme invazi, řekla Putinova poradkyně. V bitvě padlo sto Rusů.
 


Vskutku nádherná nová válečná Evropa!

Oskar Krejčí
29. 8. 2014    První zprávy
Kdyby se Moskva rozhodla použít proti Ukrajině svoji armádu, bylo by to vidět. A to velmi, velmi rychle, říká v exkluzivním rozhovoru pro Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí.
PZ: Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk označil summit Euroasijského ekonomického svazu, Ukrajiny a několika komisařů z Evropské unie za neúspěch. K němu se přidávají i někteří novináři v Česku. Máte také takovýto pocit?
Ukrajinský premiér patří mezi politiky na Ukrajině, kteří jsou připraveni sabotovat jakoukoliv dohodu, jakýkoliv kompromis. Konec občanské války si představují jen jako totální porážku povstalců.

Ukrajina: Západní média ignorují fakta

29. 8. 2014 / Mojmír Babáček / zdroj
V době Oranžové revoluce demonstrovaly v Kyjevě statisíce lidí, převážně ze západní a centrální části Ukrajiny (na východní Ukrajině se v té době poprvé ozvaly hlasy volající po federalizaci státu), proti zfalšování výsledků prezidentských voleb, podle kterých ve volbách zvítězil proruský kandidát Viktor Janukovyč. Nakonec dosáhli opakování voleb, ve kterých zvítězil prozápadní Viktor Juščenko.

Novinářka Spencerová: Rusko se cítí ohromně silně. S USA se něco děje, mají průšvih. A svět se mění rychleji, než si uvědomujeme


29. 8. 2014 / zdroj
Putin a Porošenko za sebou mají summit v Minsku. Většina analytiků více či méně naznačuje, že Porošenko „vyměknul“ a už jen tím, že se s Putinem setkal, dal najevo ochotu dohodnout se. Čili, čím je ukrajinský prezident tlačen k tomu, že jedná s Putinem více méně bez emocí a nenávisti? Má pro tento krok podporu doma, kde se rozbíhá kampaň k říjnovým předčasným volbám (mimochodem, premiér Jaceňuk a šéf Rady Turčynov vystoupili ze strany expremiérky Tymošenkové)? Je reálné, že bude dotlačen i k tomu, aby uznal jako jednací stranu separatisty z Donbasu, nyní s obměněnou reprezentací? Jinými slovy… Jak pravděpodobné je trvalé příměří, a pokud se rýsuje i finální řešení konfliktu, jak bude vypadat? Decentralizace? Federalizace? Abcházský scénář? Válka?


Nedodržený slib: americká profesorka historie o expanzi NATO na východ

29. 8. 2014   zdroj
Před čtvrt stoletím Západ porušil ústní dohody se Sovětským svazem o tom, že za sjednocením Německa nebude následovat rozšíření NATO na východ; dnes se tato proradnost projevila krizí na Ukrajině, míní americká profesorka historie.

Účastníci kyjevské vojenské přehlídky se cestou na frontu rozutekli


29. 8. 2014 / zdroj
Kolona vojáků, kteří byli hned po přehlídce odesláni na frontu, cestou silně prořídla. Ještě cestou do Charkova kolonu opustilo třicet procent vojáků. Příčinou útěků byly deprimující zprávy ze zóny bojů.


čtvrtek 28. srpna 2014

EU se obává o své pozice v Rusku

28. 8. 2014 / zdroj
Evropská unie zesiluje nátlak na země, jež nepatří do organizace, aby se připojily k protiruským sankcím. Jako páky používá myšlenku evropské integrace.
Zavedení Ruskem zákazu na dovoz řady potravin vyvolalo v Bruselu poplach. Vedení EU nezajímají ani tak konkrétní ztráty, jako reálná hrozba, že přijde o své pozice na ruském trhu. Sankční válka dřív nebo později skončí, ale místo vývozců EU obsadí země SNS a Jihovýchodní Asie, které mají tradiční těsné vztahy s Ruskem.

Hlášení štábu MO DNR ze dne 28. srpna 2014


28. 8. 2014 / zdroj
Hlášení štábu MO DNR ze dne 28. srpna 2014: 
Dnešního dne 62 příslušníků vojsk ukrajinského ministerstva vnitra poblíž ruské vesnice Šramko Matvejevo-Kurganského okresu Rostovského kraje se obrátili na ruské pohraničníky s žádostí o jejich povolení vstoupit na území Ruska aby získali úkryt.

Porošenko: Příčina fiaska operace v Ilovajsku je dezerce


28. 8. 2014 / zdroj a zdroj
Petr Porošenko obvinil z fiaska speciální vojenské operace v Ilovajsku velitele dvou oddílů ukrajinské armády, kteří opustili linii obrany. Oznámila to agentura Liga.net.Ukrajina: Tak jak je to s těmi ruskými vojáky?


28. 8. 2014 / zdroj
Zatímco bakalapress a babišpress, Hnědé Právo a ulhaná "naše" televize rozjíždějí další protiruskou kampaň (na malajsijské letadlo se jaksi zapomnělo), nezávislé internetové zdroje přinášejí trochu jiný pohled, než jak to malují malérečky z NATO a servisních agentur masové manipulace. Nová republika se snaží přinášet pohledy i z druhé strany.

Orbán lituje vzdalování EU od Ruska. Poláci zase mluví o uhranutí Putinem

28. 8. 2014  /  zdroj
Maďarský předseda vlády Viktor Orbán vyjádřil politování ze vzdalování se Evropské unie a Ruska v souvislosti s konfliktem na Ukrajině. Řekl také, že chce vytvořit spojenecký blok států, které chtějí alespoň zpomalení tohoto procesu.


Sociálně-ekonomické pozadí války o nezávislost Ukrajiny

28. 8. 2014 / zdroj a další zdroj
Vlastenecký militarizmus musí zakrýt díry v ekonomice, říká Artěm Litovčenko. Současná Ukrajina, to je především občanská válka na Donbase. V závislosti na úhlu pohledu se nazývá ozbrojený konflikt, krize, nebo dokonce trestní operace, neboli ATO, ale v každém případě je hlavním procesem v nynějším bytí jednoho z největších světových, do nedávné doby postsovětských států.


Summit Putin-Porošenko nabídl opatrný optimismus


28. 8. 2014 / Tereza Spencerová / zdroj
Pozitivní je už jen fakt, že se Rusko a Ukrajina dokázaly na nejvyšší úrovni vůbec sejít.
Německá kancléřka Angela Merkelová o víkendu předpověděla, že žádný velký průlom minský summit Putin-Porošenko nepřinese, ale mohl by být alespoň krokem kupředu, a tak se i stalo. Prezidenti Ruska a Ukrajiny spolu s lídry „ruské“ Celní unie jednali čtyři hodiny a oba si vedli svou, byť očividně nijak konfrontačně. Vladimír Putin vyzval Kyjev, aby neeskaloval vojenskou operaci proti východoukrajinským rebelům, ale válce na Ukrajině přitom věnoval necelá tři procenta svého projevu, jak spočítala ukrajinská média. Větší důraz položil na asociační smlouvu Ukrajiny s EU, kterou chce Kyjev ratifikovat podle některých prohlášení už v tomto týdnu a která prý Ukrajinu podle Putina v příštích deseti letech připraví o 165 miliard eur na zrušených ruských celních a obchodních výhodách. Rusko prý kvůli asociační smlouvě přijde o 100 miliard rublů, a bude proto „donuceno přijmout odpovídající protiopatření“, aby ochránilo svůj trh.


Prof. Krejčí: Vskutku nádherná nová válečná Evropa!

28. 8. 2014 / zdroj
Kdyby se Moskva rozhodla použít proti Ukrajině svoji armádu, bylo by to vidět. A to velmi, velmi rychle, říká v exkluzivním rozhovoru pro Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí.

PZ: Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk označil summit Euroasijského ekonomického svazu, Ukrajiny a několika komisařů z Evropské unie za neúspěch. K němu se přidávají i někteří novináři v Česku. Máte také takovýto pocit?


I dnes dostávají oddíly oligarchů a fašistů na východě Ukrajiny na zadek
28. 8. 2014 /  zdroj
Zdroje z armády Jiho-Východu uvádějí, že v zóně tzv. antiteroristické operace se dnes dopoledne vzdalo armádě Jiho-Východu 500 vojáků pravidelné ukrajinské armády.
Porážka ukrajinských hord v Ilovajsku, Jelenovce a Starobeševu učinila odpor v obklíčené "kotli" beznadějným, uvádí agentura Voenkor.info.

Pochod v Doněcku: V Kyjevě a Lvově zaseli a dnes se sklízí

28. 8. 2014 / zdroj
Několik desítek zajatých účastníků kyjevské „protiteroristické“ operace prošlo v Doněcku městem v pochodu, který připomenul podobnou scénu z roku 1944, kdy Moskvou v mnohem větším počtu pochodovali zajatci německé armády.


Vae victis…


28. 8. 2014 / Ladislav Žák / zdroj
František Kriegel se nestal čestným občanem Prahy 2 a tento akt se stal předmětem četných komentářů. Snad tedy jeden navíc nic nepokazí. Je podle mého názoru třeba jasně říci několik věcí.
Tou první je skutečnost, že František Kriegel se nemůže v této době stát čestným občanem Prahy 2, protože zdrojem veškeré jeho viny je porážka mocenského monopolu KSČ před čtvrtstoletím. Běda poraženým, do nich si může kopnout každý trpaslík a u nás jde o zvláště oblíbený sport.

Drahý François

28. 8. 2014  / Martiin Hekrdla  / zdroj
Krizi dosud nevídanou prožívá nejen východ Evropy, kde ukrajinský prezident Petro Porošenko rozpustil parlament a vypsal nové volby uprostřed velmi tvrdé občanské války se statisíci uprchlíků a nejméně se dvěma tisícovkami mrtvých. Na opačném pólu kontinentu, ve Francii - v zemi „klasické historie" a revolucí - jsme svědky velké krize sociálně reformního vládnutí, na jehož vrcholu již dva roky trůní socialista François Hollande.

Prezident Miloš Zeman postrádá základní znalosti o dění ve světě


28. 8. 2014 / Daniel Veselý / zdroj
Český prezident Miloš Zeman se tentokrát pasoval do role odborníka na islamistickou hrozbu a terorismus ZDE. Zeman mimo jiné prohlásil: „Zhroucené země jsou živnou pro vytvoření nových a nových teroristických buněk,“ upozornil český prezident. Mezi takové zhroucené země zařadil Sýrii, Irák, Středoafrickou republiku, Libyi či Afghánistán.” Prozradil mu nějaký jeho osvícený poradce na tuto problematiku, kdo a za jakých okolností tyto země jeho mluvou „zhroutil“?

Halík for prezident aneb Remake po česku


28. 8. 2014 / Pavel Letko / zdroj
Proč si vybrali právě Halíka? Je dostatečně proamerický a protiruský a přitom má i pochopení pro napravené hříšníky, tj. ty podnikatele, kteří ke svému bohatství přišli ve spojení s organizovaným zločinem.
 


USA: O POVOLENÍ NÁLETŮ SYRSKOU VLÁDU ŽÁDAT NEBUDEME


28. 08. 2014 / zdroj
Po průzkumných letech a vzdušných útocích na cíle Islámského státu v Iráku oznámily Spojené státy plán na útok na pozice extrémistů v Sýrii. Prezident Obama již dříve schválil průzkumné lety – které se čas od času uskutečnily i dříve – a americká administrativa pokračuje v přípravě leteckých úderů. To vše ale bez souhlasu syrské vlády.


Dobrovolníci z Francie v Donbasu: budeme bojovat za domobranu

 28. 8. 2014, zdroj: novorossiatv.com

Francouzští dobrovolníci z organizace Unité Continentale přijeli do Doněcku a dali interview novinářům.

Jak dlouho zde budete, odkud jste, co vás přivedlo?
Budeme zde tak dlouho, jak bude potřeba, dokud se nepodaří vytvořit brigádu dobrovolníků ze Západu. Jsme všichni francouzští občané, přijeli jsme z různých koutů Francie, někteří z Paříže, jiní z jihu i severu Francie.

Na základě čeho jste se rozhodli?
Obecně - cílem je bojovat s imperialismem, globalizací, kyjevskou chuntou, která vykonává příkazy EU a NATO, která se vrhla na obyvatele Doněcka. Lidé zde se brání té nezákonné vládě, které je složena z oligarchů.