Reklama

sobota 6. září 2014

Zdroj z Doněcka: Ukrajinská vojska pokračují v útocích.

Miroslav Pavlíček
6. 9.2014 Reformy
Ukrajinská vojska nedodržují zastavení palby, pokračují v dělostřelecké palbě na Doněck a na pozice milice Doněcké republiky u Mariupolu, řekl v sobotu Itar-Tass spolupředseda politického hnutí Lidová fronta Novorossie Konstantin Dolgov.Žádné z příměří uzavřených s Porošenkem nebylo nikdy dodrženo. Ukrajinské síly pokračují v dělostřeleckých úderech na Doněck a na jeho předměstí, a nepřestaly s palbou ani v Mariupolu, řekl.

Petr Ďoubalík

6. 9. 2014


Pracovník speciálních služeb Estonska zadržený v Rusku je podezřelý ze špionáže


6. 9. 2014    zdroj
Pracovník estonské bezpečnostní policie Kochver Eston, který byl zadržen v Pskovské oblasti, se snažil získat tajné informace o činnosti FSB a setkal se se svým agentem, který je občanem Ruska. "Lente.ru" to sdělil zdroj v ruských zvláštních službách.

Znepokojená Drtinová, klidný Huml a jednotná umělecká fronta


Pavel Letko
6. 9. 2014 e-republika
Drtinová je znepokojena. Angela Merkelová, a ta má nějaké informace, velkou moc a odpovědnost. A tančí, jak Obama píská. Tak proč nechce tančit Huml, který poslancuje za malou demokratickou kolonii?

Obama: Sankce vůči Rusku mohou být zrušeny,ale v záloze je i zavedení nových.

6. 9. 2014 AC24
Sankce vůči Rusku mohou být zrušeny, pokud na východě Ukrajiny bude dlouhodobé příměří. Prohlásil to americký prezident Barack Obama po skončení summitu NATO ve Walesu.
Podle jeho slov může dohoda o zastavení palby na Ukrajině, která byla podepsaná v Minsku, pomoci k dosažení míru. Ale pouze tehdy pokud bude vyplněna.Obama je přesvědčen, že nyní domobrana na jihovýchodě Ukrajiny "musí splnit své závazky."Přitom neuvedl, že podepsanou dohodu musí splnit i kyjevská vláda.

Zákaz Moskvy dodávat produkci z ryb bude pro Lotyšsko ranou

6. 9. 2014 zdroj
Možný zákaz dodávek lotyšských šprotů a dalších rybích konzerv do Ruska bude pro lotyšskou ekonomiku úder. Prohlásil to starosta Rigy Nil Ušakov.

Za co půjdeme bojovat na Ukrajinu ?

Vlastimil Podracký
6. 9. 2014 Freeglobe
Nesmiřitelné postoje, neschopnost hledat pravdu, odklon od humanity a neuznávání práv druhých, je základem války. Lži, které zpočátku byly vysvětlovány jako nutná propagandistická válka, se stálým opakováním mění v pravdu a válečníci se stávají psychologickou obětí vlastních lží - monstra, která nesnesou skutečnou pravdu a volají po jejím umlčení. Na prvním místě je neuznávání práv obyvatel východní Ukrajiny si zvolit svůj osud. Od této nemorálnosti a falše (na jedné straně plná ústa lidských práv, na druhé neschopnost je přiznat druhým) se vše odvíjí. Někde v pozadí stojí zájem oslabit Rusko v boji o zdroje a o trhy. Lidé umírají a volá se po zostření boje. Za co musíme doplácet na důsledky sankcí, za co se uskrovňovat, za co máme bojovat a třeba i prolévat krev? Nevidím nic smysluplného, jen vykonstruované legendy a neetické cíle.

Putin a Porošenko jednali o situaci na Ukrajině.

6. 9. 2014  17:59 ruvr.ru
Ruský prezident Vladimír Putin jednal se svým ukrajinským protějškem Petrem Porošenkem o krocích, které jsou nutné k tomu, aby příměří na Ukrajině získalo stabilní charakter.

Prezident a presstituti: Prezident Zeman si dovolil popřít oficiální propagandu Bruselu o ruských vojácích na Ukrajině

Aktualizováno
6. 9. 2014 Aeronet
Švédský ministr zahraničí Carl Bildt si přitom z prezidenta Zemana během zasedání NATO v Cardiffu ve Walesu utahoval, jak je možné, že Zeman potřebuje o ruské invazní armádě na východě Ukrajiny důkaz, když to říkají západní rozvědky, a jestli prý Česko vůbec nějakou rozvědku má [2]. Miloš Zeman na to odvětil velmi štiplavou poznámkou...    (ale presstituti TV NOVA už dostali instrukce zde)

NATO v rozpacích: Na Ukrajině se blíží začátek konce války

Tereza Spencerová
6. 9. 2014   Literárky

Dnes nevolíme mezi tím, zda mít jednotnou Ukrajinu v západním táboře, nebo Ukrajinu, která část území ztratila ve prospěch Ruska. Jak ukazují poslední změny na vojenském poli, první varianta prostě už nenastane. Henry Kissinger mimo jiné podotkl: „Rozsáhlé oblasti světa nikdy nesdílely západní koncept světového řádu a jen se mu podvolovaly. Tyto výhrady se nyní stávají očividnými, například na Ukrajině nebo v Jihočínském moři. Řád, který byl ustaven Západem po druhé světové válce se nyní ocitl v bodu obratu… Oslava univerzálních principů si žádá být doplněna o uznání reality, tedy že jiné regiony mají své vlastní dějiny, kultury i náhledy na svou vlastní bezpečnost.

Petr Ďoubalík

6. 9. 2014

Existuje rekord trapnosti, který by Obama nedokázal překonat?

5.  9.  2014                                                                                  Internetová diskuse nad informací o tom, že Obama na závěr sešlosti NATO řekl: "Dojednané příměří na východě Ukrajiny je důkazem, že sankce vůči Rusku zabraly".
Dnešní den byl pro mnoho lidí málem sváteční, protože s velkou úlevou přijímali zastavení bojů na Ukrajině. Našel se však jedinec, který, kdyby ho ještě brali vážně, by jim tu sváteční náladu zkazil. Znáte ho - jmenuje se Obama. Vždy musí plácnout nějakou hloupost. Takto ho vnímají někteří internetoví diskutéři v ČR:

pátek 5. září 2014

Více lží z NATO: Ruská agrese proti Ukrajině ohrožuje "naši svobodu,bezpečnost a prosperitu"

Michel CHossudovskij
5.9.2014 AC24
Upozorňujeme naše čtenáře na úvodní proslov generálního tajemníka NATO Anders Fogh Rasmussena v Newportu ve Walesu na Summitu budoucích vůdců Atlantické rady Spojených států.

Miloš Zeman - důkazy předloženy nebyly

5.  9.  2014
Prezident ČR: Přítomnost ruských vojáků na Ukrajině nebyla dokázána, zdroj: ukraina.ru (5. 9. 2014)
Miloš Zeman věří, že ruská vojska na území Ukrajiny nejsou.
"Na Ukrajině probíhá občanská válka mezi dvěmi skupinami ukrajinských obyvatel", cituje slova prezidenta ČR Miloše Zemana Euronews.

Tak se nakonec přece jenom zdá, že ze všech "EU prezidentů" má ten náš největší odvahu. V krátkém časovém sledu se opět objevil na webu Ukraina.ru, kde citují jeho slova. Marně zde budete hledat podobenku jiného státníka, který by něco podobného pronesl. Zcela jistě by ho Ukraina.ru ráda a okamžitě na své stránky přidala. 
čtěte také: Zemanova logika a sankce

BLESKovka - Vesti24 - 5. 9. 2014, 22:00

5. 9. 2014, zdroj: Vesti24


Stručný obsah zpráv na Vesti24 (TV Rossija24), týkajících se příměří na Ukrajině


Minsk, Bělorusko: skupina vyjednavačů, zcela vlevo A. Zacharčenko, premiéra premiéra DNR v obleku - doposud jsme ho znali pouze v uniformě. Horní lišta: "Porošenko uznal roli Putina na výsledcích mírových dohod", dolní lišta: "Peskov: v Moskvě doufáme, že se domluvy budou dodržovat"

Prozřela jsem: řekla Ruslana, symbol Majdanu. Domlouvat se mohou jen živí: generál Ruban


 5. 9. 2014, video 6:12, zdroj Youtube


Velmi populární ukrajinská zpěvačka Ruslana (Ruslana Lyzičko, 1974), která se výrazně podílela na "úspěchu" Majdanu, se vrátila z Donbasu, uspořádala tiskovou konferenci a na ní řekla užaslým novinářům, že prozřela.

Po návratu z Doněcka, kam odejela, aby pomohla vyjednat osvobození asi 16 ukrajinských vojáků, okamžitě uspořádala tiskovou konferenci spolu s generálplukovníkem Volodimirem Rubanem, na níž prohlásila, že se mýlila, když podporovala politiku (nové) ukrajinské vlády. Dodala také: "Porošenko si s námi zahrává."

Zajímavé - Jan Čulík si myslí, že je objektivní

Ivan David
5. 9. 2014
Lidé mají různé osobnostní charakteristiky, které se pak promítají do jejich myšlení a jednání. Jan Čulík dává často a rád najevo, že se cítí povolán poučovat hlupáčky, kteří neemigrovali do země, která by jim měla být aspoň vzorem. Zvláště v situaci, která tvrdě nutí i přihlížející, aby se přihlásili k jedné ze dvou vyhraněných pozic je těžké zůstat nestranný. Vše je ztíženo nemožností ověřovat si jednotlivé informace. Nejsnáze se obětí podvodu stává člověk přesvědčený, že díky své výjimečnosti sám rozpozná, na které straně je pravda a dobro. Také Jan Čulík to rozpoznal a přiklonil se k vidění světa velmi podobnému mainstreamovým médiím. Zřejmě si při tom uchovává přesvědčení, že ke svým názorům dospěl sám a nezávisle čerpaje ze spolehlívých a nezávislých zdrojů a opíraje se o značné znalosti a zkušenosti. 

BLESKovka - Příměří na východě Ukrajiny má nastat za pár minut!

5. 9. 2014, zdroje: různé, Vesti24


V Minsku bylo dosaženo dohody o příměří. Držme palce, ať to vyjde!Porošenko v hrsti Washingtonu již od r. 2006 !

5. 9. 2014 Zvědavec
Ukazuje se, že nový ukrajinský prezident Porošenko pracoval pro americkou vládu nejméně od r. 2006, a věděli, že je úplatný. Jak se ukazuje, důkazy, že Porošenko je na výplatní listině amerického ministerstva zahraničí, byly dostupné po celou dobu, jen jste museli vědět, kde hledat. V tajném diplomatickém telegramu z r. 2006 zveřejněném Wikileaks.org mluví americký představitel o Porošenkovi jako o „našem ukrajinském (OU) insideru Petro Porošenkovi“.

Obrněná technika domobrany vstoupila do Mariupolu


5. 9. 2014 / Russkaja Vesna
Skupina několika obrněných transportérů doněcké domobrany vstoupila do Mariupolu. Na východním okraji městě probíhají ostré boje.
Situace kolem Mariupolu je napjatá, nepřátelské strany se připravují na bitvu


5. 9. 2014 / Russkaja Vesna
Situace kolem Mariupol zůstává napjatá, svědci vypovídají, že nepřátelské strany se připravují na bitvu,
Ukrajinská vojska a armáda Doněcké lidové republiky zaujaly výchozí pozice. 

Obyvatelé města rychle nakupují zásoby a sestupují do krytů. Nyní je ve městě asi 500 úkrytů.


Fico se umí vyjádřit jasně: Konflikt na Ukrajine je bojom Ruska s Amerikou

4. 9. 2014   Sme
Americké veľvyslanectvo premiérove výroky priamo nekomentuje, členovia Smeru súhlasia s predsedovou interpretáciou konfliktu na Ukrajine.
BRATISLAVA. Slovenský premiér Robert Fico vidí konflikt na Ukrajine tak, ako málokto z jeho kolegov z Európskej únie. Nehovorí o vojne separatistov podporovaných a vyzbrojovaných Ruskom proti ukrajinskej armáde, ale o geopolitickom súboji, ktorý vedú USA a Rusko. „Je to spor medzi USA a Ruskou federáciou o vplyv na Ukrajine.“

Válka na spadnutí. Ukrajinská laboratoř může kdykoliv vybuchnout.

Petr Hájek
5. 9. 2014 Protiproud
Válka, která začala před pětasedmdesáti lety, byla pokračováním té, jejíž stoleté výročí jsme si připomínali před několika dny. Je stále zřejmější, že stoletá válka stále nikdy neskončila. Vedla a vede se pouze jinými prostředky. Stejně tak její zdroje a motivy jsou stále stejné, jen technologie a propagandistický slovník se změnil: Pokračuje pokus násilím „sjednotit“ evropský kontinent pod německou dominancí – a dobýt Východ.

NATO a EU procvičují výbojnou rétoriku.

5. 9. 2014 ruvr.ru
Další porce statistiky o situaci v Evropské unii svědčí o prohlubující se krizi. Agentura Eurostat oznámila, že v červenci došlo ke snížení maloobchodního prodeje v eurozóně a vůbec v celé Evropské unii ve srovnání s červnem. Tento ekonomický ukazatel je jedním z klíčových. Na tomto pozadí se zdají být ještě pochybnější agresívní protiruská prohlášení, která se objevují v souvislosti se summitem NATO.

Přemysl Janýr klade závažné otázky a hledá odpovědi

5. 9. 2014   Britské listy
Proč se v devadesátých letech nikdo neptal proti jakému útoku nás má NATO ochránit? Proč nikdo neprotestoval, když na Washingtonském summitu v roce 1999 k původní obraně proti ozbrojenému útoku proti jednomu nebo více členům v Evropě a severní Americe nově přibyly mise na ochranu zájmů aliance kdekoliv na světě? Proč v deklaraci není uvedeno kdo ony zájmy aliance určuje? Stalo se NATO z obranného souručenství aliancí k útočnému prosazování zájmů amerických neocons kdekoliv na světě?
A zejména otázka, kterou si kladou diskutující pod esejem Johna Mearsheimera: proč se Angela Merkel na této politice podílí? Proč je EU ochotná poslušně přijímat sankce a opatření, která jsou ve flagrantním rozporu se zájmy Evropy a jejích obyvatel? Je možné, že by evropští politici neměli lepší zdroje informací, než ukrajinskou válečnou propagandu? Jakými cestami se dá úspěšný, téměř sedmdesátiletý mírový projekt během několika měsíců zmanipulovat k přípravám třetí světové války?
Ovšem, čtenář může s odpovědí posečkat až mu na hlavu začnou dopadat první bomby.
- See more at: http://blisty.cz/art/74587.html#sthash.8eCQXpEj.dpuf
Proč se v devadesátých letech nikdo neptal proti jakému útoku nás má NATO ochránit? Proč nikdo neprotestoval, když na Washingtonském summitu v roce 1999 k původní obraně proti ozbrojenému útoku proti jednomu nebo více členům v Evropě a severní Americe nově přibyly mise na ochranu zájmů aliance kdekoliv na světě? Proč v deklaraci není uvedeno kdo ony zájmy aliance určuje? Stalo se NATO z obranného souručenství aliancí k útočnému prosazování zájmů amerických neocons kdekoliv na světě?
Ovšem, čtenář může s odpovědí posečkat až mu na hlavu začnou dopadat první bomby.

Včera na Ukrajině - mírový plán, cenzura ukrajinské chunty, vyšetřování smrti fotoraportéra Stěnina


5. 9. 2014
Vedení samozvaných lidových republik (Luganské a Doněcké) navrhlo mírový plán urovnání krize na východě Ukrajiny. 


Přiznání lovce ekonomik

5. 9. 2014


Glazjev: Z ukrajinských regionů má pouze Donbas perspektivu. Proč?

5. 9. 2014   zdroj
Akademik Ruské akademie věd a poradce ruského prezidenta Sergej Glazjev vystoupil v pátek v Jaltě na konferenci "Rusko, Ukrajina, Novorossija: Globální problémy a výzvy". Ve svém projevu nazval kyjevskou vládu fašistickou a řekl, že odpovědnost za krizi v zemi mají Spojené státy. 

čtvrtek 4. září 2014

Souhrnné hlášení armády Jihovýchodu pro 4. září: trestné oddíly ukrajinské chunty ustupují u Debalceva a Luganska, domobrana postupuje k Mariupolu,bylo zničeno odpalovací zařízení taktické rakety Točka-U


4. 9. 2014 / zdroj
Během dne, fašistické dělostřelectvo pokračovalo v ostřelování obytných čtvrtí a infrastruktury města Doněck.
Velitelé domobrany vyčleňují část svých sil pro poskytování pomoci civilnímu obyvatelstvu v osvobozených oblastech. Byly naplánovány práce na dodávkách potravin do nejvíce postižených osad, které utrpěly činností fašistů.
Na doněckém úseku fronty jednotky chunty pokračovaly v přeskupování a přisouvaly zálohy.


Skupina "polských intelektuálů": akce Prague Maidan a Petice proti putinismu

4. 9. 2014    zdroj
Přináším důležité výzvy a odkazy na petice pro všechny, kteří se nezbláznili a bojí se Putina a nehodlají vítat jeho tanky s šeříky. Nejprve dovolte, abych upozornil na to, co vlastně chce akce Prague Maidan. Aby se vědělo, proč tam ty stany na Staroměstském náměstí jsou. Zde jsou tedy požadavky:

Jistota v předsíni pekla

4. 9. 2014
Proč hrozí 3. světová válka... Německý film se slovenským dabingem


Zemanova logika a sankce


4. 9. 2014
Prezident Miloš Zeman se vyznačuje důsledně logickým myšlením, jen občas vychází z chybných premis, a proto dospěje striktně formálně logickou cestou k chybným závěrům. Většina z nás dospívá ke svým omylům převážně nelogicky. V případě „protiruských sankcí“ je stanovisko prezidenta citováno málo, neboť se většině médií nehodí do krámu. 

Summit NATO: řízený chaos a neřízená expanze

4. 9. 2014 ruvr.ru
Ukrajina chce do NATO. A NATO chce základny ve Východní Evropě. Tak i byl sestaven jednací program summitu Severoatlantické aliance, který nyní probíhá ve Waleském Newportu. Byl sem pozván i ukrajinský prezident Petr Porošenko, který se setkal s hlavami předních evropských zemí a USA.
NATO zajistí svoji stálou vojenskou přítomnost ve Východní Evropě. Je to jednoduše nutné pro zadržování Ruska, prohlásili ve svém společném prohlášení prezident USA Barack Obama a britský premiér James Cameron. Aby spojenci „pochopili“ tuto nutnost, Barack Obama v barvách popsal hrozby, které od Moskvy plynou.

Evropa si myslí, že dokáže Rusko vojensky porazit, politici v Bruselu ztratili rozum

4. 9. 2014 Euportál
Politici už se nebojí mluvit o válce s Ruskem!
Česká elita a průmyslníci začali přesunovat své majetky do zlata ve Švýcarsku. Hromadně. Za posledních několik měsíců bylo konvertováno do zlata více peněz, než kolik jich bylo konvertováno za posledních 30 let dohromady. Něco se děje, něco se chystá, děsí se investoři po celém světě. Zlatá diverzifikace nabírá neuvěřitelné obrátky.
Hranice naší země nemáme garantované! Dojde na okupaci Česka ze strany NATO?

Hrdinové mají jméno

4. 9. 2014 Zvědavec
Česká republika: Podle serveru iDnes dva muži z České republiky, kteří padli v bojich s ukrajinskou armádou, se jmenují Ivo Stejskal a Vojtěch Hlinka. Padli 12. srpna u vesnice Mijusinck. 

Čeho se dočkáme po summitu NATO ?

L.Kašuka
4. 9. 2014 New World Order Opposition
Co můžeme ze strany USA a EU po summitu NATO čekat nám hodně napovídá již to, jakým způsobem se včera prezident Obama choval při setkání se zástupci pobaltských zemí. Jeho slova o ruské agresi (která nebyla žádným způsobem zatím věrohodně prokázána) na jihovýchodní Ukrajině a příslib ochrany ze strany NATO při pokusu Ruska anektovat území členských zemí aliance jasně napovídá, že USA pokračují v tvrdém protiruském konfrontačním kurzu. Ten nasadili okamžitě po vypuknutí nepokojů po kyjevském puči, když vyhlásili podporu nelegitimního převratu v zemi a lidí kteří ho za pomoci neonacistických a nacionalistických bojůvek provedli, kdežto Rusko násilný krvavý převrat odsoudilo a vyjádřilo pochopení pro ty, kteří odmítli respektovat novou nelegitimní a neústavní vládu.

Andrej Stěnin nežije


4. 9. 2014 / zdroj
Z Ukrajiny k nám došla tragická zpráva, že fotoreportér agentury MIA Rossija Segodnja Andrej Stěnin nežije. Zahynul nejpravděpodobněji již před měsícem 5. srpna. Je to již čtvrtý novinář, který při své práci na východě Ukrajiny přišel o život.


Západní doublethink slepě na cestě k válce

4. 9. 2014 / Finian Cunnigham  /  zdroj
V říjnu 1962 Spojené státy vyhrožovaly válkou s Ruskem kvůli kubánské raketové krizi. Toto drama s vysokými sázkami přišlo poté, co se Washington dozvěděl, že sovětský vůdce Nikita Chruščov nechal nainstalovat balistické rakety na tomto karibském ostrovu, asi 90 mil od americké pevniny. Bez ohledu na to, že rodící se vojenská aliance mezi Moskvou a socialistickou vládou Fidela Castra byla výsostnou záležitostí mezi dvěma suverénními státy, Washington šílel z toho, že sovětské rakety směly být umístěny blízko jeho území. Pak byl americký prezident John F. Kennedy hnán kvůli této záležitosti do války, dokonce i kdyby to znamenalo zažehnutí totálního termonukleárního konfliktu.


Bývalí američtí zpravodajci před summitem NATO varují Merkelovou. Také před generálním tajemníkem Rasmussenem

4. 9. 2014    Vaše věc
Satelitní snímky obviňující Rusko z invaze na Ukrajinu jsou nevěrohodné. Rasmussenovi prý píší projevy ve Washingtonu. Svůj neobvyklý krok odůvodňují zpravodajci nadcházejícím summitem NATO, který bude jednat o konfliktu na Ukrajině. Zprávu o dopisu Merkelové a jeho obsah přinesl portál Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Barack Obama: V Estonsku bude vytvořena vojenská letecká základna USA


4. 9. 2014 zdroj
Ohrožuje to Petrohrad a je to srovnatelné s umístěním sovětských raket na Kubě v roce 1962. V Estonsku budou rozmístěny jednotky letectva USA. Prezident Barack Obama to řekl včera v Tallinu , kam přicestoval na jednodenní návštěvu cestou na summit NATO ve Walesu (Velká Británie). " Dnes již mohu oznámit, že tato iniciativa zahrnuje umístění další části letectva k provádění cvičení. Jsme přesvědčeni, že nejlepším místem pro to se stane námořní základna tady v Estonsku, "- řekl Obama na tiskové konferenci po setkání s vedením Estonska, Lotyšska a Litvy.

Merkel vyhrála v Sasku volby, ale v Drážďanech ji vypískali

4. 9. 2014
 


ČR: kolonie nebo polokolonie?

4. 9. 2014 / zdroj
„Proč se korupce zdála být v posledních létech přímo zákonem? Kdykoli nějací rozhořčení demokraté uskutečnili kampaň proti zkorumpované vládě a proti prodejnosti úředníků, kdykoli žádali lid o důvěru a slibovali reformy, bezúhonné ministry a neúplatné úředníky, zklamali tuto důvěru, nesplnili své sliby. Na začátku byli třeba poctiví, ale brzy se stávali stejně chamtivými a zkorumpovanými jako ti, které vyhnali. (…) Přejímajíce totiž moc, osvojovali si i bezmocnost. Lídři si rozdělovali tituly, pocty, byty pro ministry, ale brzy si uvědomovali, že se jim nedostalo pravomocí vlády. Neměli ve skutečnosti žádnou možnost jednat, odňali jim řízení, v čele země byli zase tím, čím předtím v opozici – mluvky. (…) Ale když odhalili podvod, bylo už příliš pozdě, byli by bývali museli odstoupit už v den svého volebního vítězství nebo se raději o zdání moci nikdy neucházet.“


středa 3. září 2014

Ukrajinské Somálsko: Žoldnéři vypovídají poslušnost Kyjevu


4. 9. 2014  /  zdroj
Bez archetypálního ruského/sovětského nepřítele by NATO zašlo na úbytě a s ním i mnohá z euroatlantických dogmat.
Summit NATO, který začíná ve čtvrtek ve Walesu, bude plný dobré nálady, protože, jak konstatuje třeba LA Times, ukrajinská krize alianci možná pomůže vyřešit „krizi identity“. Už od rozpuštění Varšavské smlouvy v roce 1991 NATO prožívalo existenciální krizi a hledalo svůj smysl v novém světě. Ještě donedávna se zdálo, že hlavním tématem summitu bude zase ten Afghánistán, ale po tamním „nevítězství“ a pochybně nastartovaném „politickém procesu“ kolem prezidentských voleb je na téma „mise splněna“ obecně lepší jen šuškat v kuloárech.

Nová verze ruské vojenské doktríny vezme v úvahu důsledky ukrajinské krize a "arabského jara"

3. 9. 2014 zdroj
Nová verze ruské vojenské doktríny, která má být připravena ke konci tohoto roku, musí vzít v úvahu nové hrozby, spojené s takovými událostmi posledních let jako "arabské jaro ", konflikty v Sýrii a na Ukrajině, řekl včera v rozhovoru pro " RIA Novosti "náměstek tajemníka Rady bezpečnosti Ruska, Michail Popov. Mluvíme o potřebě čelit "nepřímým vlivům", jako jsou aktivita radikálních organizací, soukromých vojenských společností a využití protestního potenciálu obyvatelstva, uvedl Popov.

O čem byla talinská řeč prezidenta Obamy.

3. 9. 2014 / Václav Dvořák
V době krize, kterou vydatně hrotí Zpravodajství České televize, zazněl na téže propagandistické stanici v přímém přenosu projev, který spíš potěšil milovníky frází. Vyznavači starých pořádků, jak se jim říkalo na začátku devadesátých let, jistě zajásali, když v každé Obamově frázi mohli prostě zaměnit slova "demókrasy" slovem "socialismus" a "Varšavská smlouva" slovem "NATO" a byli opět doma.

Generálové NATO: Ukrajina úplně prohrála válku na Donbasu

3. 9. 2014
Názor NATO: Ukrajina prohrála ozbrojený konflikt na Donbasu. Tuto informaci zveřejnilo 2. září německé vydání Spiegel Online s odvoláním se na nejmenovaného vysoce postaveného generála aliance; materiál byl převzat mnohými ukrajinskými médii.

Ukrajinský ministr obrany se vyjádřil, že chce "Velkou vlasteneckou válku" s desítkami tisíc obětí

3. 9. 2014
Ministerstvo zahraničí Ruské federace (MZ RF) se vyjádřilo k prohlášení ministra obrany Ukrajiny Valerije Geleteje , který oznámil "konec operace na osvobození východu Ukrajiny od teroristů" a začátek "Velké vlastenecké války", v níž se budou ztráty vyčíslovat "desítkami tisíc". Na MZ RF bylo IA Regnum sděleno, že stupeň kompetentnosti ministra obrany Ukrajiny – to je námět pro studium odborníků nikoliv ve vojenské oblasti.

Ukrajina ignoruje problémy přesídlenců

3. 9. 2014    zdroj
Vůdce veřejného hnutí "Ukrajinská volba" Viktor Medvedčuk uvádí, že vláda může získat důvěru lidí, ztracenou za dlouhé měsíce "protiteroristické operace", jenom obnovením míru na Ukrajině. Podle sdělení korespondenta IA Regnum to prohlásil 1. září.

Kadyrov reagoval na hrozbu "Islámského státu"

3. 9. 2014    zdroj
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov přislíbil zničení teroristů "Islámského státu", kteří oznámili svůj záměr "osvobodit" ruský Kavkaz. To dnes Kadyrov oznámil ve svém Instagram. "Prohlašuji se vší odpovědností že ten, kdo měl nápad vyslovit hrozbu Rusku a vyslovit jméno prezidenta naší země Vladimíra Putina, bude zničen tam, kde to udělal ", - napsal prezident Čečenské republiky.

Protest před Úřadem vlády!

3. 9. 2014 Parlamentní listy
Cizí vojska v Česku nebudou, slíbil ministr protestujícím. Zazněl i plán, jak zkrotit Českou televizi Stop zabíjení. Už žádná cizí vojenská základna. Nebuďme stádo ovládané Českou televizí. S takovými hesly se asi padesátka demonstrantů vydala ve středu před Úřad vlády. Protest namířený především proti přijetí Ukrajiny do NATO uspořádala iniciativa Ne základnám. Demonstranty přišel pozdravit vicepremiér Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Ukaž, že jsi lepší! - A. Zacharčenko promlouvá k zajatcům

Alexandr Zacharčenko

3. 9. 2014, Premiér DLR k zajatcům: "Můžete jít domů, ale jako nepřátelé už se nevracejte" - 2. 9. 2014, zdroj: NWOO/Youtube, video 9 minut 11 vteřin, titulky

"Ukaž, že jsi lepší!" říkal mi vždycky táta, když jsem si stěžoval, že mě někdo zlobí, že je někdo zlý, že něco dělá špatně. Zní mi to v uších stále. V životě se toho snažím držet, částečně slavím úspěch, občas na to doplatím. V každém případě mám pocit čistého štítu a to je pocit k nezaplacení. Teď jsem skouknul video, kde Alexandr Zacharčenko, premiér DLR, promlouvá k zajatým ukrajinským vojákům. Musel mít hodně podobného tátu. Snad s tou velkorysostí a nekonečnou vírou v možnost polepšení bude slavit úspěch. Protože pokud by na to měl doplatit, zbyl by mu v poslední vteřině jen ten pocit čistého štítu.

Už už jsem začínal video překládat, když jsem ho objevil i s titulky na stránce přátel z NWOO. Ušetřili mi hodně času, patří jim velký dík, odvádějí obrovskou práci. Video tedy nejlépe najdete buď u nich (doporučuji): nwoo zacharcenko k zajatcum
nebo na Youtube zde: