Reklama

sobota 13. září 2014

Ukrajinský ministr obrany prověří vojenské velitele na detektoru lži


13. 9. 2014   zdroj
Ministr obrany Ukrajiny Valerij Geletej navrhl prověrku celého vedení ministerstva obrany, důstojníků generálního štábu a jednotlivých velitelů na detektoru lži. Geletej upozornil na svém Facebooku , že potom mohou následovat kádrové čistky.

Pravice má myslitele ! A co Vy na to?

Rozhovor s Alexandrem Tomským
13. 9. 2014 Euportál
Pravicový myslitel říká :" Putin je lidský ubožák, lhář a gauner a bez Ameriky byl na světě chaos a rozbroje. Zmínil i katastrofální údaje o Rusku.Tomský bývá i častým hostem Radiožurnálu jako renomovaný politolog.

Německé tanky překročily hranice Ukrajiny a postupují k východu

13. 9. 2014, zdroj: ukraina.ru nemecke tanky
Obyvatelům západní Ukrajiny se podařilo vyfotit německé tanky, které přejely polsko-ukrajinskou hranici.
Fotografie neobvyklých obrněných vozidel vznikly 12. září na obchvatu Lvova. 13. září byla kolona už blízko města Ternopol. Místní blogeři komentují co viděli, předpokládají, že německé "Leopardy" směřují k Novorosii.


Návrh poradce Avakova: učit teenagery střílet


13. 9. 2014    zdroj
Poradce ministra vnitra Ukrajiny Anton Geraščenko vystoupil za zavedení vojenských výcvikových kurzů pro mládež. Uvádí to televizní stanice BTB .

Účelem sankcí je rozbití vztahů mezi Evropou a Ruskem

Paul Craig Roberts
13. 9. 2014   Reformy.cz

Ty nové sankce oznámené Washingtonem a Evropou se nejeví jako, že by měly moc smyslu. Bylo by překvapivé, kdyby ruský ropný a vojenský průmysl byl tak závislý na evropském kapitálovém trhu, aby to dávalo smysl. Ruské společnosti by si měly moci opatřit odpovídající financování od ruských bank a od ruské vlády. Pokud bude zapotřebí zahraničních půjček, tak si Rusko může půjčit z Číny.

Pravda o Ukrajině z úst lídra strany Úsvit přímé demokracie

12.9. 2014 Zvědavec
Česká republika: Sněmovní projev poslance Českého parlamentu Tomia Okamury k Ukrajině a sankcím EU vůči Rusku: "Lží a výmyslů ohledně Ukrajiny jsme slyšeli dost a dost. Pučisté z Majdanu vraždí své spoluobčany. Já tady vyzývám vládu, aby přestala podporovat takový režim, který vraždí občany své země."


Na západní frontě mráz.

Marek Řezanka
13. 9. 2014 Literárky
Ve čtvrtek 10. září Evropská komise bezprecedentně odmítla zaregistrovat tzv. europetici - evropskou občanskou iniciativu, která žádá odmítnutí podpisu dvou kontroverzních mezinárodních smluv o obchodu a ochraně investic. Transatlantickou obchodní a investiční úmluvu (TTIP) vyjednává Evropská unie od roku 2013 s USA a Kanadsko-evropskou obchodní úmluvu (CETA) chce podepsat s Kanadou.Tyto smlouvy mají za cíl posílit práva nadnárodních společností - a na minimum oslabit práva občanů. Otevírá se zde možnost žalovat státy za miliardové újmy u kontroverzních arbitrážních tribunálů, dopady mohou mít tyto smlouvy na stav životního prostředí a lidské zdraví. Asociálnímu biči nebude stát v Evropské unii již nic v cestě – a půjde patrně o poslední hřebíček do rakvičky evropského integračního procesu.

Nastal čas bombardovat skotské separatisty.

13. 9. 2014 Outsidermedia a původní


Charkovští partyzáni zaznamenali videoprovolání

13. 9. 2014    zdroj
Charkovský partyzánský oddíl vystoupil v internetu s oficiálním videoprovoláním, ve které obviňují vojáky z fašismu a varují nacisty, že smažou jejich tváře z povrchu zemského v případě, že nezastaví zabíjení civilistů. Na videu je pět osob v maskovacích uniformách a kuklách.

Petr Ďoubalík

13. 9. 2014...a celé to, synku, geniálně řídí neviditelná ruka trhu. Ku pomoci má pouze evropské dotace, bombardéry NATO a viditelný pařát sankcí...

Ilona Švihlíková: Největším nepřítelem kapitalismu je kapitál sám

13. 9. 2014  Ilona Švihlíková
Nestává se tak často, aby odborná ekonomická kniha, čítající v angličtině téměř 700 stran, lámala rekordy v prodejnosti a stala se předmětem diskusí po celém světě. Přesně to se ale podařilo Thomasi Pikettymu s knihou Kapitál v 21. století.

Carl Bildt se otíral o Zemana a teď má doma problém


13. 9. 2014 podle zdroje a zdroje a zdroje zpracoval V.D.
Carl Bild, švédský ministr zahraničních věcí má doma problém. To, že je silně protiruský a podporuje kyjevskou chuntu je známo. Českým občanům se předvedl, když se za pomoci manipulátorů z České televize pokusil dehonestovat našeho prezidenta. "Vy snad nemáte tajné služby?" - předváděl se před kamerou českých presstitutek a snažil se tak z našeho prezidenta udělat Hloupého Honzu. A to jenom proto, že Zeman k ukrajinské krizi zaujal jiný postoj, než si pánové z NATO a jejich věrná korouhvička Švéd Bildt přáli. A pravdoláskové z České televize se jistě tetelili radostí, jak že to tomu hroznému Zemanovi přes Carla Bildta natřeli. Ale teď přichází studená sprcha ze samotného Švédska. A ukazuje se, že ministr Bildt je na protiruských akcích zainteresován i finančně a že je - jak je u mainstreamových politiků častým zvykem - i korupčník. 


pátek 12. září 2014

Evropská komise se bojí demokracie jako čert kropenky

12.9.2014 Iuridicum Remedium, o. s.
Ve čtvrtek 10.9. Komise bezprecedentně odmítla zaregistrovat tzv. europetici -- evropskou občanskou iniciativu, která žádá zastavení poloutajeného vyjednávání a podpisu dvou kontroverzních mezinárodních smluv o obchodu a ochraně investic. Transatlantickou obchodní a investiční úmluvu (TTIP, či také TAFTA) vyjednává Evropská unie od roku 2013 s USA a Kanadsko-evropskou obchodní úmluvu chce podepsat s Kanadou.

Slováci bojují na Ukrajině (na obou stranách)

12. 9. 2014 / podle zdroje a zdroje zpracoval V.D.
Mnohé Slováky - ukrajinské občany - zastihly povolávací rozkazy ukrajinské armády a museli se zúčastnit bojů na východě země. Někteří z nich i padli. TV Markýza odvysílala rozhovor s vdovou po jednom z nich, otci dvou dětí.

Mediální štvanice zakrývají fakt, že nazrává čas změn

12. 9. 2014  Haló noviny
Rozhovor s politologem profesorem Oskarem Krejčím

Co se to děje v současné světové politice? Lidé se bojí války a mnozí mají dojem, že se všichni spikli proti ruskému prezidentovi.


Ukrajina je rukojmím cizích zájmů.

12. 9. 2014 ruvr.ru
Situace okolo Ukrajiny je využívána k tomu, aby se oživilo NATO a aby se sjednotili okolo USA spojenci. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin.Podle jeho slov se Ukrajina fakticky stala rukojmím cizích zájmů. Jak dále uvedl, západní země využívají situaci na Ukrajině, aby "rozhoupaly" situaci.

Patrick Buchanan: „Paleokonzervativní“ lekce z realismu -Reaganův speechwriter krotí vášně, hazardující s ohněm


12. 9. 2014  / Střípky za světa
Patrick Buchanan – Reaganův speechwriter a mediální adjutant – je ikonou paleokonzervatismu. I muži tak kovanému se topoří vlas nad tím, kam žene Ameriku ikona liberální fráze.

Když Obama minulý týden v Estonsku hřímal, že kvůli „nejmenší z pobaltských republik“ půjde klidně i do války, podnikl krok, který „by jeho předchůdci z let studené války shledali čirým šílenstvím“.


Komentář k závěru vyšetřovací komise k letu MH17


Petr Hájek
12. 9. 2014 Protiproud
Zpráva vyšetřovací komise vypovídá mnohem více než autoři zamýšleli a tuší.Boeing, let MH17, byl sestřelen. Tento šokující závěr je zdánlivě jediným výsledkem mnohatýdenního zkoumání „nezávislých“ expertů. K dispozici přitom měli vše potřebné: Fotodokumentaci z místa neštěstí, černé skříňky se záznamem veškeré komunikace pilotů s kyjevským řídícím střediskem, které jejich let nad Ukrajinou monitorovalo a tak dále. Závěr se proto zdá napohled přímo výsměchem. Ale není tomu tak. Ve skutečnosti zpráva vyšetřovatelů řekla více, než možná oni sami tuší.

11. září jako americký skandál!

Paul Craig Roberts
12. 9. 2014 Střípky ze světa
Veterán horních pater moci o její zhoubné nemoci
Tragédie 11. září 2001 nekončí smrtí těch, koho v budově WTCzastihla, ani hasičů a všech ostatních, koho tam ochromily toxické látky.„Nová generace Američanů se už třináct let rodí do mýtu kolem 11. září, s jehož přičiněním Amerika zmutovala ve válečnicko-policejní stát.“ Jako „generace, narozená do podezíravého opovržení muslimy“, „policejního státu, rušícího soukromí a ústavní garance“, „permanentní války, zatímco na potřeby občanů není“. Do „společnosti, vytlačující pravdu donekonečna omílanou lží“.

Západ pokračuje v protiruských sankcí - a prohrává!

12. 9. 2014 ruvr.ru
Evropa rozšířila sankce proti Rusku. Pozadu nezůstávají ani Američané, kteří doufají, jak prohlásil prezident Obama, že zesílí politickou izolaci Moskvy.Z pohledu expertů, podobné jednání Západu je obzvlášť nemístné na pozadí jednání, které bylo zahájeno na Ukrajině. Je zřejmé, že kurz na politickou izolaci Moskvy nijak nenapomáhá deeskalaci ukrajinského konfliktu. To je zcela samozřejmý a jediný cíl, který se snaží Západ dosáhnout, když se snaží postavit Rusko na kolena. Podle názoru předsedy Státní dumy Sergeje Naryškina, iniciátoři protiruských sankcí se odcizili realitě. Podobný názor vyjádřil stálý představitel Ruska při EU Vladimir Čižov.

Sami doma, Zeman v Paříži.

Martin Hekrdla
12. 9. 2014   Literárky
Státní návštěva prezidenta Miloše Zemana ve Francii - časově a zčásti i logisticky sladěná s cestou ministra financí Andreje Babiše tamtéž - nevyvolala u nás mnoho pozornosti, i když šlo o první cestu české hlavy státu do francouzské metropole po dlouhých jedenácti letech. Kdyby Zeman nepřirovnal naše vojenské experty, bojujícím proti „islámskému radikalismu" v Mali, k legionářům (sic!) a kdyby Babiš neletěl normální civilní linkou a nevyděsil francouzského celníky sdělením, že jde navštívit jejich prezidenta, snad bychom se tento týden o pařížské návštěvě význačných českých politiků vůbec nic nedozvěděli.

Rusko reaguje na sankce EU obratem k východu.

Tereza Spencerová
12. 9. 2014 Literární noviny
Nová várka unijních sankcí proti Rusku dopadla na ropný a finanční sektor, ale celkový účinek zatím není zřejmý, tím spíš, že nyní Brusel s napětím čeká, na co Rusko zamíří svou protiakci.

Dluh a vlastnictví


Miroslav Tejkl
12. 9. 2014
Kapitál reprodukuje spíš soukromý dluh než soukromé vlastnictví. 

„Máš to tady pěkný“, řekl jsem Robertovi, který byl rozvalen na druhé rozměrné masívní židli, a sledoval jsem přitom se zalíbením kamarádovo malé ovčí stádo. „A co tvůj soused“, dodal jsem a rukou ukázal na haciendu za potokem, „nezávidíš? ... začínali jste před dvaceti lety oba, jak se říká s holou …?“

Proč nemohu volit pseudolevici


Béda
12. 9. 2014 zdroj: outsider media beda
Proč nemohu volit pseudolevici? Nemohu ji volit, protože:

Svodka informančí kanceláře Armády Jiho-východu za noc na 12. září 2014


12. 9. 2014 Russkaja Vesna  
Svodka informační kanceláře armády Jih-východu za noc na 12. září 2014: vojska chunty pokračují v narušování příměří, jejich obvinění na adresu domobrany se nepotvrdila. Chunta chystá vraždy.

Ukrajinští novináři dostávají "instrukce" a ruské zdroje jsou blokovány


12. 9. 2014     zdroj
"Musíme jenom doufat, že Kyjev opět nepodvede a nevyužije dosažených dohod k přeskupení svých sil a hromadění zbraní a živé síly", - řekl 10. září korespondentovi z IA REGNUM prezident holdingu komunikací "Minčenko consulting" Jevgenij Minčenko .

Podle průzkumu chce většina německých občanů více nezávislosti na USA.

12. 9. 2014 AC 24
Většina německých občanů vůbec poprvé v historii trvá na menší závislosti na Spojených státech, co se týče jejich národní bezpečnosti a diplomacie.Podle průzkumu Transatlantic Trends survey, většina 57% německých respondentů zvolila více nezávislý přístup, což je výrazný nárůst oproti 40% v roce 2013. Co je ještě více zajímavější je, že pouze 19% Němců touží po bližším vztahu se Spojenými státy ve srovnání s 34% Američanů, kteří by chtěli užší vztahy s Německem.

Za posledních dvě stě let vedly nejvíc válek a zabily nejvíc lidí?

Břetislav Olšer
12. 9. 2014
"Spojené státy se dosud vyhýbaly jakémukoli vojenskému zapojení do syrské občanské války, která trvá již více než tři roky." Tolik trapná nedávná slova Obamy, kterého republikáni i někteří demokraté vyzvali, aby proti islamistům zasáhl mnohem tvrději než doposud. Prostě jako hrdina, co ho vyženou dveřmi a on vleze zpátky oknem.

Sankce EU zasáhly ruské státní banky.

12. 9. 2014 ruvr.ru
EU zavedla sankce proti pěti ruským státním bankám, praví se v dokumentu zveřejněném v oficiálním časopise EU. Omezení se týkají Sberbanku, VTB, Gazprombanku, VEB (zahraničněekonomické banky) a Rosselchozbanku.Evropské banky a investiční společnosti nyní nemohou úvěrovat ruské banky, které byly zařazeny do černého seznamu, nemohou jim rovněž poskytovat různé druhy finančních služeb.
Zákaz se také týká operací s nově vydanými dluhopisy a jinými cennými papíry s termínem obratu delším než 30 dní.


Medvedčuk: Plnění pokynů MMF zhorší sociální napětí na Ukrajině


12. 9. 2014     zdroj
Viktor Medvedčuk, vůdce veřejného hnutí "Ukrajinská volba" 5. září řekl, že zrušení moratoria na vymáhání zástavního majetku bankami nevyřeší problémy s placením úvěrů v cizí měně. Podle expertů mají na Ukrajině téměř 4 miliony rodin hypotéky. Finanční situace většiny z těchto dlužníků je velmi obtížná z objektivních důvodů: nezaměstnanost, propad příjmů, prudký nárůst cen zboží a služeb, a co je nejdůležitější - rychlý růst kurzu dolaru. "

Zkušenost s Pinochetem, aneb Když se Západ otočí zády

Marek Řezanka
12. 9. 2014
Den 11. 9. jsme si mohli připomínat hned dvě výročí. Jednak jde o události z 11. 9. 2001- a jednak o puč z 11. 9. 1973.
Zastavme se krátce u chilského puče. Dosazení pravicového diktátora (Pinocheta) k moci předcházela mohutná pomoc ze strany americké CIA. Není zkrátka nad obhajobu „demokratických hodnot“, za něž se v dnešních dnech po boku nevoleného A. P. Jaceňuka, jehož „vítězný únor“ 2014 vynesl do premiérského křesla, tolik bereme a na něž klademe takový důraz (jimi se prý odlišujeme od autoritářství v Rusku).

Porošenko reálně buduje lágrové oplocení pro svůj vlastní národ

12. 9. 2014  zdroj a zdroj a zdroj
Ukrajina zahájila na hranici s Ruskem realizaci projektu "Zeď". Je to uvedeno v oznámení tiskového střediska vojenské operace na Facebooku ."Na příkaz prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka začala realizace počátečních prací na vytvoření obranných staveb a instalace inženýrských bariér na některých hranicích," - uvádí se ve zprávě.

čtvrtek 11. září 2014

Vojáci národní gardy zastřelili spolubojovníky za snahu přejít na stranu DLR

11. 9. 2014    zdroj
Vojáci Národní gardy Ukrajiny postříleli v osadě Jelenovka nedaleko Doněcku asi 30 spolubojovníků. Obvinili je z pokusu o dezerci nebo přeběhnutí na stranu Doněcké lidové republiky (DLR). Oznámilo to tiskové středisko DLR.
Bylo také oznámeno, že střelbou ukrajinských ozbrojenců z raketových systémů "Grad" byl téměř zničen konvoj ukrajinských posil, který směřoval do Mariupolu. Ztráty se upřesňují.
překlad V. Grulichová

Odpověď Ruska na stupňování sankcí. Asi bude bolet.


11. 9. 2014 AIF.ru Argumenty i fakty
V reakci na nové sankce může Rusko uložit omezení na dovoz automobilů. Další omezení může ovlivnit dodávky výrobků evropského lehkého průmyslu a některé typy oblečení.

Singerův a Babišův efekt - abeceda dojmologie

11. 09. 2014 - Eric Best
Věřili byste, kdyby vám někdo řekl, že zdraví českých bank za rok poskočilo z 33. místa ve světě na 24.? Pravděpodobně ano, protože Miroslav Singer nám vtlouká do hlav, že český bankovní systém je dobře kapitalizovaný a strukturálně bezpečný. Věřili byste, kdyby vám někdo řekl, že pokud jde o hospodárnost státních výdajů, ČR se na světovém žebříčku za rok zlepšila z 53. na 7. místo? Medvedčuk: Nelze omezovat práva Ukrajinců na příkaz Západu

11. 9. 2014    zdroj
"Na vládním úmyslu zakázat Ukrajině na legislativní úrovni vstup do celní unie nebo Euroasijského hospodářského svazu je vidět ruka Západu, který vede v naší zemi svou geopolitickou hru", - řekl tisku 9. září ukrajinský politik, vůdce "Ukrajinské volby" Viktor Medvedčuk, informuje korespondent IA REGNUM .

Separatista sem, separatista tam, ale Kosovo je “sui generis”...?

Břetislav Olšer
11. 9. 2014 Olšer.blog.idnes
A co bude s nezákonně rozděleným Kyprem na tureckou a řeckou část...? Že by za to mohlo NATO, v němž obě země jsou...? Mám toho plné zuby; lidé se dělí na soudné, co chápou neférovou přesilu Západu nad Ruskem, třicet armád EU, NATO a USA proti jedné Putinově, co na rozdíl od stovek vojenských základen USA po celém světě, nevytvořil Putin mimo Rusko defacto žádnou. Protiputinovští fanatici to vše sice chápou, ale raději by se do země propadli, než by to přiznali, a zbytek globálního Ovčákova, co je "mimo mísu", věří goebbelsovským protiruským médiím.

Sebevražda protiruskými sankcemi


11. 9. 2014 Freeglobe  
Až do této chvíle Evropa přes pompézní rétoriku odmítala přijmout takové sankce, které opravdu zasáhnou Rusko na citlivém místě: tím jsou jeho energetičtí titáni Gazprom, Rosněfť a Transněfť. Důvod je prostý: přijetím sankcí vůči těmto energetickým exportérům Evropa ohrozí vlastní stabilitu dovozu energií (Rusko představuje 30 % celkového německého dovozu energie) a zima se přibližuje každým dnem. V tomto světle vypadají chystané sankce jako ekonomická sebevražda. To vše se ale patrně změnilo minulý pátek, kdy Financial Times z uniklé zprávy poukazují, že další evropské sankce budou směle zaměřeny tam, kam se doposud ještě nikdo nepokusil mířit.

Svodky armády Nového Ruska ze dne 9. 9. - 11.9.201411. 9. 2014 / Ruskaja Vesna
Korespondent o situaci 9.9.2014:
Vojáci 51. brigády požadují, aby byli demobilizováni.
Vojáci 51. mechanizované brigády Vladimir-Volynské a jejich příbuzní požadovali, aby jim byl udělen status demobilizových. Uvádí to, HromadskeTV.
Také vojáci požadují aby byli vráceni všichni jejich kolegové, převelení do jiných jednotek.


Skotské referendum


Vladimír Nesterov
11. 9. 2014 Zvědavec
Referendum o skotské nezávislosti se má konat 18.září.Tato záležitost byla iniciována v r. 2007 Alexem Salmondem, vůdcem Skotské národní strany. Tehdy jeho strana získala většinu ve skotském parlamentu a učinila z něj premiéra Skotska. V květnu 2011 oznámil záměr uspořádat referendum o nezávislosti. Použil ideologii, historii a právní základy, aby dokonale tento nápad zdůvodnil. Londýn nemohl plebiscitu zabránit. Jedinou věcí, kterou britský premiér David Cameron mohl udělat, bylo vyzývat k hlasování „ne“.

Evropa musí říci ,,Ne" !

Petr Schnur
11. 9. 2014 Literární noviny
Zdá se, že vše běží podle transatlantického plánu. NATO se dál přesouvá k Rusku, tentokrát k jeho jihovýchodním hranicím, Evropa v sevření bruselských institucí kličkuje mezi ekonomickým realismem a politickým oportunismem.

Ukrajinská svodka ze dne 9. 9 .2014 - zpráva o situaci v Doněcku


Ernest
11. 9. 2014 / zdroj
Podle stavu k 13.30 v Doněcku bylo ticho. Hlášení od obyvatel o přestřelkách a jiných událostech nepřišla. V první polovině dne specialisté dodavatelských organizací obnovili napájení jedné trafostanice v kyjevském rajonu a čtyř trafostanic v petrovském rajonu.

MH17: katastrofa, která se již nehodí?

Jan Schneider
11. 9. 2014      Česká pozice
Měsíc se s měsícem sešel, a zdálo se, že sestřelení malajsijského dopravního boeingu letu MH17 nad Ukrajinou již není na pořadu dne. Dnes však byla zveřejněna předběžná zpráva autorizovaného vyšetřovatele, Nizozemského bezpečnostního úřadu. Byl skutečně nejvyšší čas se k této tragédii vrátit. 

Všichni se rádi tváří, že na Ukrajině platí příměří

Tereza Spencerová
11. 9. 2014
Rozhodnutí Evropské unie odložit další várku už odhlasovaných sankcí proti Rusku po dobu, kdy bude na východě Ukrajiny dodržováno v pátek dojednané příměří, má hned několik rovin. Tou první je neskrývaný strach z dalších ruských protisankcí, jak ho vyjádřili například premiéři Finska a Maďarska. Odklad sankcí ale zároveň ukazuje na rozkol v názorech mezi EU a USA, jejichž představitelé trvají na tom, že budou Rusko sankčně trestat bez ohledu na to, co se na Ukrajině děje. 


Hitlerjugend aneb jak vychovávat děti po ukrajinsky

11. 9. 2014 Ruskaja Vesna
Uspořádejte děti do kruhu, rozdejte mezi ně ukrajinské vlajky a nechte je vykřikovat "Sláva Ukrajině! Sláva Ukrajině!", dále "Ukrajina nade vše" (podle známého " ... über alles"), pak je nechte hezky zostra nadávat Putinovi "Putin kurva! Putin kurva!" Pak si zaskákat za pokřiku "Kdo neskáče je Moskal!".
 
Bez skákání to snad ani nejde. Divíme se, že děti na školním dvorku nekřičí oblíbené "Maskali na nože", ale pochopte, jde ještě o děti. Při správné školní a mimoškolní výchově si za čas i zbylá hesla a pokřiky osvojí.

Nechcete li sloužit v ukrajinské armádě ...


11. 9. 2014
Oleg Filimonov, bavič z družstva Oděských džentlmenů řekl následující vtip na Rádiu Svoboda:


"Dovolali jste se do náborové kanceláře ukrajinské armády.

 Chcete-li sloužit v ukrajinské armádě - stiskněte  *
 Nechcete-li sloužit v ukrajinské armádě - stiskněte  #

Na západní Ukrajině vyzývají místní úřady postupovat podle programu Hitlera11. 9. 2014   zdroj
Předseda Ivano-Frankovské oblastní rady Vasilij Skripničuk navrhl, aby se bral příklad při výstavbě silnic v regionu z Hitlera. Místní sdělovací prostředky sdělily, že to řekl 9. září na zasedání poradního sboru pro místní samosprávu. Je třeba zdůraznit, že na tomto zasedání byl projednáván návrh programu "Rozvoj oprav a údržby silnic v oblasti v letech 2014-2018".

Ukrajinští fašisté falšují zprávu parlamentu. Kdo chce skrýt pravdu o masakru v Oděse?


11. 9. 2014 / Ruskaja Vesna
Poslankyně Světlana Fabrikantová stáhla svůj podpis ze závěrečného dokumentu vyšetřovací komise ukrajinského parlamentu o tragédii v Oděse 
Poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny (viz ukrajinský parlament - p.p.) Světlana Fabrikantová stáhla svůj podpis z konečné zprávy dočasné vyšetřovací parlamentní komise pro objasnění skutečností vedoucích k úmrtí lidí v Oděse 2. května 2014. Byla tajemnicí této komise.

Tajemný Donbaský trojúhelník

Ladislav Kašuka
11. 9. 2014 / Czech Free Press
Dnes jsem si na facebooku přečetl poznámku jistého pána Romana IV, který navrhl přejmenovat oblast Doněcka a Luhanska na Donbaský trojúhelník. Jako důvod uvedl zázračně se objevující a vzápětí opět záhadně mizící ruská invazní vojska, o kterých nám ukrajinské a americké tajné služby tvrdí, že operují na ukrajinském území.

Sláva Ukrajině aneb Pravý sektor v akci

10. 9. 2014
Přinášíme titulkové video německé provenience o problémech kolem ukrajinských neonacistů z Pravého sektoru, kteří byli kyjevskou chuntou začleněni do struktur ozbrojených sil Ukrajiny a působí při "vyčišťovacích" akcích na území Jiho-východu Ukrajiny.