Reklama

sobota 27. září 2014

Severodoněck: fašisté z praporu "Ajdar" provádějí trestné akce proti pokojným civilistům.27. 9. 2014 Russkaja Vesna
Informační kancelář Armády Jiho-východu referovala o aktivizaci trestných akcí nacistů z praporu Ajdar proti civilnímu obyvatelstvu Severodoněcka.


Přehled čili svodka Nového Ruska ze dne 27. 9. 201427. 9. 2014  Russkaja Vesna
V 06,36 se fašisté snažili prolomit obranu na letišti Doněck. Domobrana zničila nezanedbatelný počet fašistů. Z obce Nikišino byly ukrajinské trestné oddíly vytlačeny. Ve městě Sčastije je i nadále napjatá situace. Střílí se. Domobrana v tomto okamžiku se pokouší o útok na Avdějevku. Armáda Nového RUska se přibližuje k obci Volnovacha.


Obama USA nevládne, rozhoduje „Magnum 12“. Al-Kajdá a ISIL jsou jejich dílo.

27. 9. 2014  Protiproud
Podle údajů, které mají ruské bezpečnostní služby k dispozici, stojí za vznikem ISIL a následně Islámského státu nejužší kruh bezpečnostních poradců Baracka Obamy, tzv. „skupina Magnum 12“. Jde o dvanáct nejmocnějších poradců, kteří mají de facto kontrolovat veškeré oficiální i neoficiální (tzv. „black ops“) operace amerických tajných služeb ve světě. Bortnikov ve zkratce vysvětlil souvislosti událostí posledních týdnů v Iráku a v Sýrii.

Obama vyzval celý svět, aby se spojil proti Rusku

27. 9. 2014  AC24
V tradičním sobotním provolání k Američanům prezident USA zase mluvil o „ruské agresi“, proti níž hodlá spojit celý svět.Obama zdůraznil, že USA jsou „na správné straně dějin“, a tedy se musejí na tuto stranu postavit i všichni ostatní.Ve svém projevu v OSN 24. září Obama prohlásil, že akce Ruska na Ukrajině patří mezi hlavní hrozby míru. Americký prezident dal Rusko do jedné řady s epidemii eboly a bojovníky Islámského státu.
zdroj ruvr.ru 

Petr Ďoubalík

27. 9. 2014
Co všechno se dá podporovat ve jménu pravdolásky, demokracie, svobody, Eurosajuzu a kýhočerta ještě:

Orbánovo Maďarsko v ukrajinské krizi

Tereza Spencerová
27. 9. 2014      Literárky
Není asi už velkým tajemstvím, že pojem „územní celistvost státu Ukrajina“ do budoucna získá nový obsah, protože Kyjev v popřevratové krizi ruskou anexí ztratil Krym a v důsledku války, kterou podporovali zahraniční „sponzoři“ z obou stran, už nemá žádné páky ani na to, aby zabránil odtržení Donbasu, či tzv. Novoruska.

Ukrajinská policie zasáhla proti "pochodu míru" v Charkově

27. 9. 2014   zdroj a zde a zde
Obrněná technika začala hlídkovat v ulicích Charkova, kde soud zakázal "Pochod míru", oznámilo ministerstvo vnitra Ukrajiny v Charkovské oblasti."V ulicích Charkova se objevila obrněná technika," - píše se ve sdělení. Je v něm uvedeno, že obrněná technika, která se používá při službě na kontrolních stanovištích, "se bude ode dneška podílet na hlídkování na území města."

Zástupci armád Ukrajiny, DLR, LLR a Ruska konzultovali v Gorlovce

27. 9. 2014    zdroj
V noci na 27. září se v Gorlovce (DLR) konalo setkání zástupců vojenského velení Ukrajiny, DLR, LLR a Ruska. Jednání se zúčastnili pozorovatelé OBSE.

Sankce Ruska proti Ukrajině za asociaci s EU nejsou a nebudou


27. 9. 2014    zdroj
Rusko nemá v úmyslu podkopávat ekonomiku Ukrajiny. "Interfax" oznámil, že to řekl v pátek 26. září na tiskové konferenci v New Yorku ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov."Žádné sankce proti Ukrajině, žádná opatření na podkopávání ukrajinské ekonomiky nikdo nevyhlásil a vyhlašovat se nechystá," - řekl ministr a dodal, že kontakty s Kyjevem jsou zachovány na všech úrovních.

Dopis premiérovi ČR k situaci kolem "Pražského Majdanu"

27. 9. 2014
Vážený pane premiére,
v otevřeném dopise, který byl na Úřad vlády předán dne 3.září 2014, jsme Vás jako zástupci občanských iniciativ upozorňovali, že česká společnost je v nahlížení na ukrajinskou krizi rozdělená a že situace může gradovat až do pouličních střetů. Tato neblahá prognóza už se začíná naplňovat.

Americký politik: Kvôli hádke s Ruskom Spojené štáty prídu o Čínu

27. 9. 2014     Hlavné zprávy-sk
Agresívna zahraničná politika Spojených štátov, vrátane zavádzania sankcií voči Rusku, je odsúdená na neúspech, myslí si bývalý predseda americkej liberálnej strany Timothy Gatto. Poznamenáva, že zatiaľ čo Washington zasahuje do rôznych konfliktov kvôli zdrojom a investuje iba do svojej vlastnej armády, Čína rozširuje svoj vplyv prostredníctvom ekonomických metód a stáva sa silnejšou, ako Spojené štáty

Putin v Bělehradě? Boj o Srbsko pokračuje. NOVÉ: Lavrov návštěvu potvrdil

27. 9. 2014    Literárky
Ruský ministr zahraničí v pátek 26. září potvrdil návštěvu prezidenta Vladimira Putina v Bělehradě na oslavách sedmdesátého výročí osvobození. Mimo jiné uvedl, že ruský prezident přijíždí do Srbska, aby utužil vzájemně dobré vztahy. Velvyslanec USA na tuto skutečnost reagoval podrážděně a ruský velvyslanec nenechal jeho slova bez komentáře.


Budou Rusko a Čína pouze zatínat pěsti až do okamžiku, kdy se válka stane jediným východiskem?

P. Craig Robers
27. 9. 2014
Takový je titul článku, zveřejněný členem někdejší Raganovy vlády ve funkci náměstka financí Paulem Craigem Robertsem na adresu posledního Obamova projevu v OSN. V článku se dále píše: "Obamův projev, přednesený v OSN 24. září, je nejabsurdnější záležitosí, jakou jsem kdy ve svém životě slyšel."

Trestní řízení s ukrajinskými poslanci

27. 9. 2014     zdroj
Ministerstvo vnitra Ukrajiny zahájilo trestní řízení v souvislosti s tím, že skupina poslanců Nejvyšší rady navštívila Státní dumu Ruské federace. Informuje o tom "RBK-Ukrajina". Jak poznamenal poradce Ministerstva vnitra Zorjan Škirjak, řízení je zahájeno na základě "skutečnosti účasti na schůzi poslanců Státní dumy." Věc je vyšetřována na základě článku 110 trestního zákoníku republiky ("Ohrožení územní celistvosti a nedotknutelnosti Ukrajiny").

Ostřelování pozorovatelů OBSE na Donbasu


27. 9. 2014   zdroj
Stálý zástupce Ruska při OBSE Andrej Kelin oznámil, že před dvěma dny se skupina pozorovatelů OBSE dostala pod palbu na východní Ukrajině. Podle sdělení RIA Novosti to řekl na tiskové konferenci v MIA "Rusko dnes."

Zeman kritizoval v ruštine protiruské sankcie

Ivan Majerský
27. 9. 2014    Pravda,sk
Český prezident Miloš Zeman počas konferencie Dialóg civilizácií na gréckom ostrove Rodos znovu kritizoval sankcie, ktoré kvôli ukrajinskej kríze prijali proti Rusku Spojené štáty a Európska únia. Informovali o tom organizátori podujatia.Prezident v prejave rečnil v ruštine, ktorého preklad zverejnil server ParlamentníListy, okrem iného zdôraznil, že aj dnes existujú v „dialógu civilizácií“ prekážky. Za jednu z nich pritom označil „sankcie akéhokoľvek typu“.

Dobré ráno od Brežněva - Tip kulturního referenta

Petr Ďoubalík, 27. 9. 2014, zdroj: YouTube, video 3:45, text písně a překlad

Věra Brežněva

Věra Brežněva - zpěvačka, kterou bychom nejspíše nepoznali, nebýt internetu (a Novérepubliky). Aby se nám lépe vstávalo, vybral jsem pohodovou písničku Dobré ráno. Když jsem ji slyšel poprvé, nijak mne nezaujala a myslím, že jsem ji ani nedoposlouchal. Druhý den ráno mi ale něco znělo v uších a já zjistil, že je to ona. Druhý poslech - má to něco do sebe! Třetí poslech - to je bomba! Konečně zase něco jiného, v té záplavě unylých pěvkyň s podobnými hlasy a ještě podobnějšími písničkami s tuctovým anglickým textem. A mé dcerky na to umějí po ránu krásně tancovat a vítáme tak slunce a nový den. Snad i některým z vás to zpříjemní vstávání a "prožijete v lásce tento den"...


pátek 26. září 2014

Projev velitele oddílu Vostok domobrany Krymu Samvela ke všem matkám a vojákům Ukrajiny (26. září 2014)

26. 9. 2014, zdroj: voicesevas, video 2:30, překlad 


Jsem velitel oddílu národní domobrany Samvel a obracím se k matkám vojáků ukrajinské armády aby všemožnými cestami odvolaly své "děti" z Donbasu, kde po nich chtějí zabíjet vlastní národ. Nacházíme nová místa masových hrobů... 

Západ bubnuje na Ukrajině na ústup

Melkulangara K. Bhadrakumar
26.9.2014 Zvědavec
Je zcela možné, že dnes budou prolomeny ledy ohledně Sýrie, na setkání mezi Sergejem Lavrovem a Johnem Kerrym v New Yorku. Nová studená válka, která začala s popraskem, by mohla skončit kňouráním.

Ruský imperialismus, aneb Mírumilovnost USA při záchraně světa...?

Břetislav Olšer
26. 9. 2014 blog.idnes
V knize Jób, knize Starého zákona, je napsáno: „Bůh zpupného člověka ponižuje, ale tomu, kdo klopí oči, pomáhá.“ (Jób 22,29). Může být kněz pokrytcem? Proč se tedy prof. Tomáš Halík, který nedávno získal prestižní Templetonovu cenu 2014, pouští do neurvalé kritiky Miloše Zemana, proč se pasoval na intelektuála, co pojede za papežem? „Každý, kdo se povyšuje, bude ponížen, a kdo se ponižuje, bude povýšen.“ 

Nenávist neuzdravuje

Marek Řezanka
26. 9. 2014 Literárky 
Všichni ti, kteří vládnou slovem, by si měli uvědomit, k jaké atmosféře mohou přispět. Vždy máme na výběr. Můžeme jít cestou dialogu, která vede k míru a pochopení, nebo cestou nenávisti, která ovšem k míru v žádném případě nesměřuje.Pokud si ovšem předem vytvoříme tabu a „pravdy, které se nezpochybňují“, pokud se uzavřeme do světa nálepek a virtuální reality, která se skutečností nemá téměř nic společného, máme nejlepší předpoklady nastoupit do první linie a padnout. Padnout, aniž pochopíme, za co jsme padli a v čím zájmu náš pád proběhl. Došlo by nám totiž, kdo všechno v žádném případě „svědomí národa“ nepředstavoval.

Ukrajinská svodka ze dne 25. 9. 2014 (dnes bez Ernesta)vlkp
26. 9. 2014  Kosa zostra
Dneska bohužel Ernestova část odpadá. Má úplně jiné starosti, které mu věru nezávidím. Musíte tedy vzít za vděk pouze vlkovým výběrem.


Svět naruby


Květa Pohlhammer Lauterbachová
26. 9. 2014  eRepublika
Nucené práce na Ukrajině, prapor Azov touží po žoldnéřích z EU, a k tomu všemu nelegální bombardování Sýrie.
čtvrtek 25. září 2014

Evropští experti jsou připraveni podílet se na vyšetřování zločinů na Ukrajině

25. 9. 2014   zdroj
Evropští experti jsou připraveni podílet se na vyšetřování humanitárních zločinů na Ukrajině a považují za nezbytné zřídit speciální skupinu pod záštitou mezinárodních organizací. "Stydím se za své evropské kolegy, když zavírají oči nad zločiny proti civilnímu obyvatelstvu na Ukrajině. Mohu vysvětlit jejich slepotu a hluchotu hlubokou krizí celé EU jako byrokratické struktury politicky závislé na americké pozici," - řekl novinářům bývalý poslanec Evropského parlamentu za Itálii Fabrizio Berto.

Kyjev chce použít všech metod ve vztahu k občanům s jiným smýšlením včetně cenzury a koncentračních táborů

25. 9. 2014   zdroj
Kyjevské orgány státní moci přiznaly, že v ukrajinském hlavním městě je značný počet lidí, kteří nesměřují do Evropy, ale chtějí se znovu spojit s Ruskem. Tato otázka byla zařazena na program jednání u kulatého stolu s okázalým názvem "Psychologická agrese v protiukrajinské informační válce." Iniciátorem akce je Národní komise Ukrajiny na ochranu veřejné morálky.

Václav Klaus: Evropa otevřeně lže o Rusku


25. 9. 2014, zdroj: zde


Bývalý prezident a předseda vlády České republiky Václav Klaus v rozhovoru pro britský časopis Spectator: "Aktuální nepřátelství západních elit k Rusku je chyba, jsem si jistý, říká Klaus. Tento postoj vzniká na základě falešného a zastaralého vidění světa. Strávil jsem většinu svého života v komunistickém Československu, pod vlivem sovětské nadvlády, ale vidím rozdíl mezi Sovětským svazem a Ruskem" - říká Klaus.

Podaří se Islámský stát zadusit tak rychle, jak se objevil?

Břetislav Tureček
25. 9. 2014 Česká pozice
Třicet států a organizací se počátkem týdne v Paříži shodlo na efektivním boji s džihádisty, kteří ovládají velké části Sýrie a Iráku. Výsledek tažení však bude více záviset na odhodlání lokálních aktérů.

Komu Washington vyhlásil válku?

25. 9. 2014 ruvr.ru
Vzdušné síly USA bombardují ozbrojence z uskupení Islámský stát na syrském území, aniž by žádaly o povolení Damašku samotného. Podle norem mezinárodního práva jsou bombové a raketové údery proti území státu bez souhlasu jeho vedení považovány za akt agrese. Kdy ale Washington mezinárodní právo znepokojovalo?

Ruské firmy odstupují od západních měn a přecházejí k platbám v jüanu

25. 9. 2014    Vaše věc
Zdá se, že jedním z důsledků sankcí Západu vůči Rusku a opačně bude to, že ruské firmy budou ve větší míře od zúčtování v dolarech či euru přecházet k čínskému jüanu.

Zvěrstva národní gardy: v osvobozených obcích jsou masové hroby


25. 9. 2014    zdroj

http://www.youtube.com/watch?v=fG4AcrG7h0g

Počet odhalených lokalit hromadných hrobů v místech, kde byli ukrajinští vojáci, již dosahuje několika desítek. Během uplynulého dne byly nalezeny další tři podobné hroby. V největším z nich je více než 30 těl ...
... V jednom z masových hrobů našli domobranci těla mužů a žen, jejichž ruce byly svázané páskou. Podobné hroby s popravenými civilisty byly v současné době nalezeny v osadách Kommunar, Nižňaja Krynka, Telmanovo, Starobeševo. Celkový počet obětí je zatím obtížné určit, ale jsou to už stovky.

V obci Pantelejevka nazývají místní obyvatelé ukrajinské ozbrojence okupanty a mluví o tom, jak je okrádali - brali vodku, domácí spotřebiče, nábytek a na náklaďáku to odváželi na neznámé místo.
Žádné zásobování nebo pomoc místnímu obyvatelstvu neposkytovali, jak rozsáhle popisovala ukrajinská média. Lidé byli nuceni se ve strachu skrývat ve sklepích a báli se jít ven.  
 Pro Novou republiku Přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


Lavrov zahlédl v Obamově projevu americký pohled na svět


25. 9. 2014     zdroj
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov charakterizoval projev prezidenta Baracka Obamy na Valném shromáždění OSN jako pohled na svět člověka, který opakovaně zdůrazňoval výlučnost vlastní země. Informuje o tom "Interfax".

Nemůžeme připustit beztrestnost za takové zločiny

25. 9. 2014    zdroj
Bývalý poslanec Evropského parlamentu, politolog Daniel Van Der Stup (Nizozemsko) podporuje myšlenku svolání mezinárodní skupiny pro vyšetřování humanitárních zločinů na Ukrajině pod záštitou mezinárodních organizací. Uvedl to korespondent REGNUM 24.září. "Pokud problém není dohodnut s USA, je jednoduše ignorován. Myslím, že v tomto případě rovněž. 

Ernestova ukrajinská svodka z 24.09.2014, dnes vyjímečně osobně věnovaná zpravodaji České televize Josefu Pazderkovi.

Ernest
25. 9. 2014   Kosa zostra
Zacharčenko: U těl, nalezených pod Doněckem, byly odstraněny vnitřní orgány.


Premiér DLR Alexander Zacharčenko řekl o prvních výsledcích ohledání obětí bojovníků ukrajinské armády a územních praporů.


Hranice Ruska jsou zatím obklíčeny více než třiceti základnami NATO, jež jsou připraveny hájit USA proti agresi Putina. Mám vztek na Putina, že je tak férový...

 Břetislav Olšer
25.9. 2014 Euportál
Výkřiky loutky Porošenka, co je jen do počtu globální habaďury USA…
Napřed si ukrajinský „prezident“ Petro Porošenko myslel, že když má miliardy, že mu každý může skočit na špek; omyl, ani agent USA nemá své jisté, ať ze sebe dělá svými výkřiky do tmy nebojsu, stejně je pouhým pěšákem na šachovnici Západu. Myslel si, že když přijede do Kongresu USA, všichni z něho budou paf a celí vedle sebe. Omyl, je jen do počtu nýmandů v habaďuře USA. Nakonec dostal místo zbraní pouze deky a toaleťák...

Uznání Novorossie

25. 9. 2014 New World Order Opposition
Moskva a Kyjev začaly diplomatická jednání faktického uznání Novorossie jako „zmrazeného regionálního konfliktu“. V případě úspěchu pohovorů bude toto státní uspořádání obdobné jako v Abcházii, Jižní Osetii a Podněsteří. De jure ve světě nikdo Novorossii jako nezávislý stát neuzná, dokud jím skutečně nebude. De fakto ale všichni budou nuceni počítat s realitou.

Putin v Bělehradě? Boj o Srbsko pokračuje

 Mirko Raduševič
25. 9. 2014 Literárky
V souvislosti s blížící se oslavou sedmdesátého výročí osvobození Bělehradu Rudou armádou se objevily zprávy o možné návštěvě hlavního srbského města ruským prezidentem Vladimirem Putinem. „Nemáme zatím žádné oficiální potvrzení a co se týče návštěvy, tak toto téma nebylo nikdy předmětem jednání při jakýkoliv vzájemných jednáních," uvedl srbský ministr zahraničí Ivica Dačić. Dále však připustil, že Srbsko je připravené na příchod ruského prezidenta.

Obamova „válka proti IS“: konflikt bez konce

Tereza Spencerová
25. 9. 2014 Literárky
Spojené státy v koalici s několika arabskými diktaturami v úterý zahájily bombardování cílů ultraradikálního Islámského státu na syrském území. Co všechno se v tomto konstatování skrývá?
Prezident USA Barack Obama nemá k této válce souhlas Kongresu, a proto je z hlediska amerických zákonů neústavní. Nemá k ní ani souhlas Rady bezpečnosti OSN, a tak je tato válka ilegální i z hlediska mezinárodního práva. Washington se hájí tím, že o náletech dopředu informoval Sýrii a také Írán, nicméně ani taková avíza válce na legálnosti nepřidávají.

Hrozící americký průšvih v Iráku a Sýrii

Wayne Madsen
25.9.2014  Zvědavec
Jak se vláda Baracka Obamy snaží najít spolehlivé spojence proti Islámskému státu Sýrie a Levantu (ISIL) – což je oficiální název amerického ministerstva obrany pro nejnovějšího radikálního islámského strašáka, který zastínil „Al-Kajdu“ coby globální „veřejný nepřítel číslo jedna“ – jsou Spojené státy nad propastí dalšího průšvihu na Středním východě.

Dennis Kucinich: Kongresman proti bombám na Sýrii

Dennis J. Kucinich, kongresman a dvojnásobný kandidát na prezidenta USA
25. 9. 2014 Střípky ze světa
Obamu podle něj čeká Mezinárodní trestní soud
Dennis Kucinich, kongresman za Ohio, hlasoval jako jediný proti Bushovu Patriot Act. V roce 2008 soutěžil v demokratických primárkách. Včera – v článku Pravé důvody bombardování Sýrie – podrobil zdrcující kritice toho, kdo ty primárky vyhrál.

Když chce Západ ropu, morálka počká

Květa Pohlhammer Lauterbachová
25. 9. 2014  eRepublika
Více členských zemí EU nakoupilo ropu od islámského státu ISIS. Hybášková je odmítla jmenovat na zasedání zahraničního výboru Evropského parlamentu. Islámský stát dodává za 40 dolarů, proti 55 dolarům normální ceny.


Závažné omyly a nepravdy příběhu rodiny Huga Salm – Reifferscheidta

Jiří Jaroš Nickelli
25. 9. 2014   České národní listy
Prolamování tzv. dekretů prezidenta Beneše je vážným problémem naší polistopadové historie. Připomínáme případy rodiny Havlových, Kinských, Schwarzenberků, ale i tzv. "církevní restituce" a další. Nejde jen o praktikování zjevné historické nespravedlnosti, protinárodní jednání a selhávání našeho soudního systému, jsou to i rány uštědřované našemu hospodářství a především lidem, kteří přicházejí o majetky, iluze a víru v demokracii a spravedlnost. Následující rozsáhlá studie k jedné z "restitučních" kauz ukazuje i na mizernou práci a trestuhodnou tendenčnost zaměstnanců  ÚSTR - ústavu, který těžko snese název vědecký.

Ruské sankce proti EU v číslech25. 9. 2014
e-Republika

Co stane, vyhlásí-li Rusko sankce proti EU? 
Tady to máte v číslech z Eurostatu:Ještě k asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou

Jiří Maštálka - europoslanec
25. 9. 2014  Haló noviny
Pokládám za potřebné připojit k už zveřejněným informacím a komentářům o asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou, která byla podepsána před několika dny, následující řádky. 

středa 24. září 2014

Radostně vstříc podzimním plískanicím (a šťastným zítřkům)


24. 9. 2014, Petr Ďoubalík - Tip kulturního referenta, zdroj: YouTube, L. Afremov zde1, zde2, zde3, video, text a překlad písně


Ruská hudební skupina Bi-2, písnička Řeky lásky a obrazy Leonida Afremova mohou způsobit, že se začnete těšit na deštivé podzimní soumraky, kdy se rozsvěcují pouliční lampy a odlesky mokrých chodníků s barevnými stromy vytvářejí "afremovskou" náladu.


Kdy mlčení není zlato

Marek Řezanka

24. 9. 2014  Literárky
Blíží se volby do obecních zastupitelstev a do třetiny Senátu ČR. K tématům, na nichž si politici snaží nahnat nějaké ty body u jinak hodně znechucených voličů, patří i konflikt na Ukrajině. Kosovo a Ukrajina: podobnosti a rozdíly - pokrytectví politiků zemí NATO

Neil Clark
24. 9. 2014   zdroj a zdroj
Ještě před uzavřením příměří na Ukrajině napsal britský novinář Neil Clark zajímavé srovnání ukrajinského a kosovského konfliktu.


Domobrana Donbasu zkoušela nové bojové prostředky (video)

                                       24. 9. 2014  zdroj 
Zatímco ukrajinská armáda je zmítána neschopností velitelů, neochotou vojáků bojovat a umírat, nedostatkem týlového zabezpečení (dnes se tomu říká logistika) a terorizováním vojáků a nižších frontových velitelů různými hrdlořezy z tzv. Národní gardy a dobrovolnických praporů placených oligarchy, bojuje domobrana Donbasu vynalézavě a dá se říct, že mnohdy i s vtipem. Podívejte na video a posuďte sami:

Ernestova ukrajinská svodka z 23. 9. 2014Ernest
24. 9. 2014 zdroj (není-li označen jiný)
Peter Porošenko oznámil rozpuštění 51. samostatné mechanizované brigády, praporní taktické skupiny (BTG), která byla kompletně zničena domobranou DLR u Ilovajska.


Český i moravský venkov je silně pro-putinovský

Tomáš Gayer
24. 9. 2014, gayer blog
Totálně pro-putinovský český i moravský venkov!
Je to hodně smutný až deprimující obraz. Zatímco v Praze statečný Kocábův manšaft vyťal prezidentovi a premiérovi pořádný políček peticí "Ani ryba, ani rak", pohled na venkov je mrazivě zdrcující.