Reklama

sobota 4. října 2014

Nové koště Hahn: Tlak na uznání Kosova všemi zeměmi EU

Mirko Raduševič
4. 10. 2014  Literarky
EU nejprve uvažovala o zrušení postu komisaře pro rozšíření, došlo však pouze ke změně názvu a portfolio se nově nazývá „Direktoriát pro sousedskou politiku a rozhovory o přičlenění". Dosavadního českého komisaře Štefana Füleho s největší pravděpodobností nahradí Rakušan Johannes Hahn.

Prezident Zeman zas tahá za ministra Zaorálka horké kaštany z ohně?

Břetislav Olšer
4. 10. 2014 Blog. idnes
Inu, kdos bez chyby hoď kamenem, aneb jak praví klasik Murphy; „Každá organizace má určitý počet pracovních míst vyhrazených pro naprosté blbce. Z čehož vyplývá: Když z jednoho místa blbec odejde, je promptně nahrazen jiným. S blbcem se nikdy nepři - někdo by si nemusel všimnout, že je mezi vámi rozdíl…

Uhořelí lidé v autobuse na zastávce v Doněcku po bombardování Ukrajinské armády

4. 10. 2014 New World Order Opposition
V posledních dnech se bojovalo o letiště v Doněcku, kde byly ještě rozmístěny jednotky Ukrajinské armády. Kdoví proč vystřelili opět na obytné čtvrtě města. Střelba z raket zasáhla autobus MHD, ve kterém lidé uhořeli a také několik lidí okolo včetně malého dítěte. Tihle lidé  zcela jistě v jednom státě spolu žít nebudou.


Očima politického ruského emigranta: Je to skutečný fašismus a zánik Ukrajiny!

4. 10. 2014 New World Order Opposition
Koordinátor "Levé fronty" Alexej Sachnin žijící ve Švédsku přišel k neočekávanému závěru: prohlásil, že na základě Euromajdanu se na Ukrajině  zrodil skutečný fašismus. To bylo konstatováním jeho devítidenní služební cesty na Ukrajinu, jako korespondenta vlivného švédského časopisu."Politickou kulturu zrozenou z Majdanu není možné označovat za demokratickou. Zavírat oči před tím peklem, co se tam děje, nemůžeme "- píše svému příteli přes Internet.

Pozor, za dveřmi je Rus! Trocha smutné satiry, která je ovšem optimistická tím, že přišla z Německa.

4. 10. 2014
Aktéři videa, stejně jako překladatelka, si rozhodně zaslouží, aby tento počin byl šířen. A jak říkám – šířen o to víc, že přišel z Německa. Zatímco čeští umělci a chartisté zakládají a podepisují proti putinovské petice [1], němečtí umělci mají na dění jiný názor. Dávám jim za to palec nahoru.  ...

Britský poslanec označil Camerona za "pudla" USA

4. 10. 2014   Hlas Ruska
Britský poslanec George Galloway označil francouzského prezidenta Françoise Hollanda a britského předsedu vlády Davida Cameroza za "pudly" USA, protože bez odporu schválili protiruské sankce, které navrhly Spojené státy.

Motorolovci v bojích o letiště: tanky, speciální oddíly policie Doněcké lidové republiky (DLR) a Gruzínec se obrátil na gruzínské žoldáky bojující na straně kyjevské chunty (videa)


Russkaja Vesna
4. 10. 2014 - 18,09 Msk (16,09 prh)
Přinášíme vám nejnovější videoreportáže vojenských korespondentů domobrany z první linie na doněckém letišti, natočené 3. a 4. října. Speciální policejní jednotky DLR pokračují ve vyčišťovací operaci a vedou obranné kroky, které mají zabránit návratu ukrajinské armády.

Ukrajinská svodka 3.10. 2014


Vlk s přispěním Tomáše K.
4. 10. 2014     Kosa zostra
Ernest se nějak zadrhnul. Zatím na jeho zásilku čekám marně. A čas hodně pokročil. Takže dnes zatím jen sám. A protože to je neplánované - tak v menším rozsahu než obyčejně.

Ernestova ukrajinská svodka z 2. 10. 2014

Ernest
5.10. 2014  Kosa zostra
2.10.2014, 20:23 - V DLR podpořili myšlenku Lukašenka o běloruských mírových silách.
Z Korrespondent.net
2.10.2014, 18:18 - Lukašenkoje připraven poslat mírové jednotky na Ukrajinu
Z Korrespondent.net


Srbsko se k sankcím nepřipojí


4. 9. 2014    zdroj
Srbsko se chystá zahájit stavbu "Jižního proudu" na konci roku 2014. Podle sdělení Tass to oznámil srbský velvyslanec v Moskvě Slavenko Terzič. Diplomat zdůraznil, že "Jižní proud" je národní prioritou Srbska. "Je to velmi důležitý projekt nejen pro nás, ale i pro jižní Evropu", řekl.

pátek 3. října 2014

Ruská reakce na dvojité vyhlášení války

The Saker
3. 10 2014  Zvědavec
Když jsem před pár dny poslouchal Porošenka, a pak Obamu v UNGA, neměl jsem naprosto žádných pochyb o faktu, že anglo-sionistická říše je ve válce s Ruskem. Přesto mnozí věří, že ruská reakce na to je neadekvátní. A podobně je zde neustálý příliv obvinění na adresu Putina ohledně politiky Ruska u krize na Ukrajině. Navrhuji zde nabídnout několik základních připomínek ohledně Putina, jeho závazků a jeho možností.

Akce proti protiruským sankcím - Praha 28. 9. 2014

3. 10. 2014
Jan Kavan:

Jaroslav Foldyna:

Za blahopřání Porošenkovi - na frontu!

3. 10. 2014    zdroj
Novináři a zástupci společenských organizací, kteří v den Porošenkových narozenin natřeli plot jeho domu do barev ukrajinské vlajky a darovali mu pneumatiku a bonboniéru Roshen, obdrželi povolávací rozkaz do oblasti ATO (antiteroristické operace).

Kung–paová revoluce?

Baron Le Samedi
3. 10. 2014   Janica9 blog
Několik dní trvající nepokoje v ulicích Hongkongu, které měly začít až 1. října, o státní svátek ČLR jsou v běhu. Dálnovýchodní Majdan, snad zatím bez Victorie Nulandové servírující shora uvedené ostré neboli spicy kuře, či bez mouder a dýmu z dýmky našeho prvního kormidelníka TOP09.

Nejvyšší čas postavit se zradě europapalášů


Radim Valenčík
2. 10. 2014    blog
Někteří považují různé demonstrace proti nešťastné, hloupé, nesvéprávné, patrně i koupené či vydíráním vnucené politice "naší" současné euroreprezentace vůči Ukrajině za úspěšné. Tento názor nesdílím, aniž bych chtěl znehodnotit úsilí a statečnost těch, co se na jejich zabezpečení podílejí.

Západ je v extázi -„Rusko likviduje svobodu projevu.“


Pozorovatelka
3. 10. 2014     AENews
Rusko urychluje přijetí zákona o Facebooku, Googlu a Tvitteru a omezuje vlastnictví ruských médií zahraničím na 20 procent. Západ je v extázi -„Rusko likviduje svobodu projevu.“ Putine, bravo! Nedovol další barevnou revoluci a dosazení Chodorkovského na post prezidenta

Brutální vrah Oděského masakru identifikován

3. 10. 2014 eRepublika
Vsevolod Eduardovič Gončarevskij, 47 let, právník, nacionalistický aktivista, bytem v Oděse. Prozatím na svobodě, neb jsme na Ukrajině pod ochranou USA a EU.
 

Klíčový článek napsaný druhý den po masakru v Oděse (Po masakru v Oděse již není cesty zpět) začínal těmito slovy.

Hrochovy denní ruské překlady dnes z 2. 10. 2014


přeložil Hroch
3. 10. 2014     Kosa zostra

Moskva nechce odpovídat za Kyjev.
Naši mnohočetní přátelé a kolegové, kteří si prošli cestu od paniky a malomyslnosti období březen - srpen t.r. až ke zjištění, že válku lze vyhrát rychle a bez zvláštních problémů, si našli pro svou paranoiu nové téma: „Strana míru všechny zradí!“

Doněck: „Letiště je naše. Sláva živým a věčná památka na ty, kteří tam zůstali navždy“

3. 10. 2014 New World Order Opposition
Opolčenec Jevgenij oznamuje z první linie: „Ano letiště je naše. Sláva živým a věčná památka na ty, kteří tam zůstali navždy. Spěte klidně, bratři.“ Připomeňme, že boj o letiště trval 5 měsíců. V posledních dnech speciální síly armády DNR nejaktivněji útočily na budovy a opěrné body ukrajinských vojsk. Od terminálu k terminálu vojáci zpravodajského oddílu DNR postupovali k bunkru, ve kterém se soustředily hlavní síly okupačního vojska.

Propaganda po západním způsobu


Adam Votruba
3. 10. 2014   Deník Referendum
Jakým způsobem funguje propaganda v demokratických zemích? Základní mechanismus usměrnění médií vyplývá z jejich vlastnické struktury. Existuje celá řada způsobů, kterými se obsah médií ovlivňuje. Mnoho jich najdeme i u nás.

Padne dolar za oběť sankční války Západu s Ruskem?

Tereza Spencerová
2. 10. 2014 Literárky
Obchodní válka Západu proti Rusku pokračuje a USA, stejně jako EU, zatím nemají v úmyslu zrušit protiruské sankce, a tak se sázky navyšují a emoce jsou jako na houpačce. Další vrásky například nabíhají na čelech vedoucích manažerů amerického ropného koncernu ExxonMobil, který se podřídil americkým sankcím a přerušil 9 z 10 svých projektů v Rusku, které vedl společně s ruským koncernem Rosněfť.To vše přitom v době, kdy Rosněfť oznámil, že v jejich společném vrtu Universitětskaja v Karském moři narazil na „zlato“ – odhadované zásoby ropy prý dosahují asi miliardy barelů.....

Lenina bourat, bolestí kňourat


Matvej Slavko
3. 10. 2014      Stoletie.ru a Střípky ze světa
Z charkovské fronty „evropské volby“
“Potlačení průvodu 'Charkov proti válce', 'Marš za jednotu' tisícovky nacistů, stržení Leninova pomníku a lynč charkovských civilistů – tady už nejde jen zastrašení 'komoušů',“  začíná reportáž Matveje Slavka přímo z místa.

Sankce a procesí „lumpen-kreatariátu“ aneb sonda do „sociologie davu“, revoltujícího proti Kremlu


Semjon Uralov
3. 10. 2014   zdroj a zdroj
V procesí „Euromoskvanů“ na podporu „Euroukrajinců“, konaném předminulý víkend, postřehla inscenaci „hypervelmoci“ i řada jejích médií. Skoro tisícovka rublů, vyplácená za účast, přilákala i tisíce ukrajinských „gastarbeiterů“. Semjon Uralov však nabízí hlavně „sociologii davu“ s moskevskou adresou:

Ukrajinská svodka 01.10. 2014

Vlk a Ernest
2. 10. 2014 Kosa zostra
Než mu předám slovo, věřte, že se na Kose dneska nudit rozhodně nebudete!
Texty bez označení zdroje jsou převzaty z vk.com/strelkov_info
Sankce bolestivě udeřily na ExxonMobil v Rusku – Financial Times
Korrespondent.biz. (zdroj)

Vozovou hradbou proti schwarzenbergskému majdanu

Václav Dvořák 
3. 10. 2014   Nová republika
"Ani od jediného Ukrajince nebo našeho občana podporujícího Pražský Majdan na Staroměstském náměstí jsme neslyšeli vyjádření, že Bandera byl zločinec a Pravý sektor jsou nacisti. Zato při rozmluvách s ukrajinskými provozovateli pražského Majdanu s mrazením v zádech uslyšíte fráze Streichera, Goebelse a Hitlera ... o etnickém prostoru, o méněcennosti jedněch a nadřazenosti druhých a s tím nerozlučné vyhrůžky násilím.

čtvrtek 2. října 2014

Důchody a rozpočet aneb na co byste si měli vzpomenout, až půjdete k volbám.


Vlk
2. 10. 2014   Kosa zostra
Fakt je, že Ukrajina mi dává zabrat. Kvůli ní a denním přehledům už nemám skoro čas na nic jiného. A je to chyba! Velká chyba. Jak mne přesvědčil ve svém mailu Kosíř JJV, kterému za jeho upozornění na domácí politickou scénu velmi děkuji. Vrátil mne, tak trochu, na zem.

Evropa před válkou


Michael Hauser
2. 10. 2014  A2arm.cz

Úsporná opatření jako lék na ekonomickou krizi selhávají a ani jiné postupy nejsou jisté. Cesta k prosperitě se tak může změnit v přitakání válce.

Čína obdivuje Putina

2. 10. 2014 ruvr.ru
Prezident Ruska Vladimir Putin se stal nejpopulárnějším zahraničním předákem v Číně.

Nevidím, neslyším. Zaorálek

Milan Daniel
2. 10. 2014 Literárky
Počátkem jara se na české politiky jménem českých krajanů obrátily představitelky České národní rady na Ukrajině, paní MUDr. Ema Sniděvič a doc. Ludmila Muchina. Požádali je o pomoc s přesídlením asi padesáti rodin krajanů do České republiky.Ministr Zaorálek žádost po prozkoumání posoudil tak, že krajané chtějí emigrovat pouze z ekonomických důvodů, a poslancům oznámil, že Češi nejsou vystaveni žádné bezpečnostní hrozbě. Žádost zamítl.

Další „konspirace“ potvrzena. OBSE se na Ukrajině střetla s černými transplantacemi orgánů

2. 10. 2014  AC24
Na východě Ukrajiny působily „černé transplantační stanice“. V masových hrobech, které byly nalezeny na Donbasu, byla těla bez vnitřních orgánů. Tuto informaci potvrdili i pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) na Ukrajině.

Hrochovy denní ruské překlady dnes z 1.10. 2014

Hroch
2. 10. 2014      vlkp    Kosa zostra
Je to skutečný fašizmus….
Ruský opozičník a aktivista moskevské „Bolotné“ vyprávěl o tom, co viděl na Ukrajině.


Estonsko - země "agresivního nacionalismu"


2. 10. 2014     zdroj
30. září členka vedení nevládní organizace "Ruská škola v Estonsku" Alisa Blincova vystoupila na jednání OBSE probíhajícím ve Varšavě (Polsko) s referátem na téma "Agresivní nacionalismus estonské státní moci." Organizací to bylo sděleno IA REGNUM s odkazem na člena vedení Mstislava Rusakova. Podle přednášející je estonský nacionalismus tak agresivní, že v kombinaci s dalšími faktory je již možné hovořit o estonském nacismu.

Britský spisovatel sám sebe odevzdal Scotland Yardu. Považuje se za nebezpečí pro stát.

2. 10. 2014   
Oznámil to na svém internetovém deníku člen někdejší Reaganovy vlády P.C. Roberts.Ve své zprávě píše: Britský občan a spisovatel Nick Kollerstrom se dostavil do služebny Scotland Yardu v Londýbě, aby se sám odevzdal do rukou policie. Jeho zločin, jak na služebně prohlásil, spočívá v tom, že jako britský občan, dbalý svých práv i povinností, musí oznámit, že se stal bezpečnostním rizikem. 

Co nás (ne)má zajímat

2. 10. 2014 Literárky V každé válce – proto je každá válka tak tragická, a měli bychom vždy udělat maximum proto, abychom ji nerozpoutali – jsou páchány zločiny nejhoršího kalibru – a dopouštějí se jich vesměs všichni. Měli bychom se však ptát, kdo a s jakými motivy válku vyvolal. Stejně tak bychom neměli rezignovat a říci si, že ve válce stejně všichni lžou, tak je lepší nevěřit ničemu – a být raději ke všemu hluší a slepí.

Kyjev dává expertům NATO plný přístup k tajným dokumentům


2. 10. 2014     zdroj
"Přesně dnes přijíždí na Ukrajinu tým expertů NATO, který bude spolupracovat s ukrajinskými silovými strukturami na realizaci hlubokých efektivních reforem ukrajinské armády", řekl novinářům na tiskové konferenci 1. října ministr Ostap Semerák. Informuje o tom dopisovatel IA Regnum .

Svět proti jadernému nebezpečí


Ladislav Zelinka
2.10.2014 Zvědavec

Aktuálně probíhající Měsíc za mír a nenásilí spolu s řadou mezinárodních protijaderných kampaní a den OSN za úplné jaderné odzbrojení 26. září jsou vhodnou příležitostí ke zhodnocení světové situace a připravenosti světového společenství k vyhlášení globálního zákazu jaderného zbrojení.

CETA - TTPI - co nás čeká, když se nevzbouříme (animované video)


 
2. 10. 2014 / Compakt.de
Na příkladu smlouvy CETA ukazuje německý animovaný snímek pozadí tajné přípravy a protidemokratický charakter chystané smlouvy TTIP mezi EU a USA. Upozorňuje ne nebezpečí ztráty potravinové a enviromentální bezpečnosti v Evropě a absenci demokracie a vydání občanů libovůli nadnárodních monopolů. (české titulky)

Jaký je rozdíl mezi MfD a buřtem?2. 10. 2014   vlkp Kosa zostra
Už dávno mne nenapadlo, abych šel a koupil si tiskovinu, která má v názvu Mladá fronta Dnes. Nemám k tomu důvod. Byť sebemenší. Skončil jsem s tímhle titulem hluboko v devadesátých letech, kdy jej ovládla parta klausofilních svazáků, kteří se posléze přerodili do nadšené klaky občana Schwarzenberga, aby se dnes stali poslušnou hlásnou troubou svého oligarchického pána. Který je sice schopen nakoupit pro redakci velmi zvučná novinářská jména, aby se s nimi následně velmi rychle rozloučil.

Zlodějna ve zdravotnictví: nemusí pršet miliardy, stačí desítky miliónů

 2. 10. 2014  eRepublika
"V tom kufříku bylo 20 milionů, 3,5 kg zlata, 185 tisíc eur, 5 tisíc dolarů, mince v hodnotě jednoho milionu korun a vzácné známky. Já vám chci říct, že těch kufříků je daleko víc a daleko těžších, protože pan ředitel Dbalý nebyl tím hlavním..."

První den US útoků na Sýrii byl dražší než sonda na Mars

Tereza Spencerová
2. 10. 2014  Literární noviny
Přiznání, že USA podcenily IS, je sice zajímavé, ale zdá se, že to Bílý dům neposouvá nijak blíž k přiznání, že právě americká politika aktuálně posiluje IS ze všeho nejvíc.

Zločiny v Gaze soudí Russellův tribunál


2. 10. 2014  Halónoviny
Mimořádné zasedání Russellova tribunálu o Palestině týkající se izraelské operace Ochranný štít, které se konalo 24. září v Bruselu, došlo na základě přednesených důkazů k závěru, že v Gaze byly spáchány válečné zločiny, zločiny proti lidskosti, zločiny vraždy, vyhlazování a pronásledování a také došlo k podněcování ke genocidě.


středa 1. října 2014

Kolomojský a Jaroš připravují převrat v Rusku?

2. 10. 2014   zdroj
Člen dolní komory parlamentu RF Michail Degťarev (LDPR) připravil žádost adresovanou předsedovi Vyšetřovacího výboru Ruské federace Alexandru Bastrykinovi, aby prověřil účast dnešních politických činitelů Ukrajiny oligarchy Igora Kolomojského a vůdce "Pravého sektoru" Dmitrije Jaroše na zřízování vojenských táborů a náboru ruské mládeže, sděluje Russia Today .

Zrada ze Západu III - Blázinec

1. 10. 2014, zdroj: outsidermedia, YouTube, video: 11:34


Blázinec (Die Anstalt) je německý satirický pořad a další zrada pro české rektální alpinisty NATO. Je nutné, aby se naši nejuvědomělejší veteráni Euromajdanu (s. Kocáb, s. Štětina, s. Schwarzenberg) a s. ředitelé českých veřejnoprávních sdělovadel, vypravili neprodleně, tentokrát pro změnu na západ  a vysvětlili tvůrcům pořadu, jak moc se mýlí. A také, že kdo nejde s námi, je Putinův agent.

"Ivanometr" z r. 1962 se v současnosti používá k odhalení agentů Putina

Důvod k oslavě...pro deset procent planetárních zbohatlíků


1. 10. 2014  eRepublika.cz
Graf podle Pikettyho metodiky ukazuje, že poprvé za posledních sto let se pouhých deset procent populace zmocnilo 50 % planetárního bohatství.


Odborníci si všimli, jak korporátní tisk úporně hledá chyby na studii, o níž jsme informovali v době jejího originálního francouzského vydání. Francouzské literární salony pro odbornou veřejnost pochvalují knihu známého francouzského ekonoma "Thomas Piketty: Le capital au XXIe siècle" jako knižní událost letošního podzimu. Jeho metodickou analýzu nerovností v současném neoliberálním systému jsme používali v několika rozborech, viz např. článek Kam mizí bohatství vytvořené vyšší produktivitou práce? nebo studii Distribuce státního bohatství v USA.

Ukrajinská svodka ze dne 30. 9. 2014 - dnes věnovaná Liboru Dvořákovi z ČRo


Ernest
1. 10. 2014  Kosa zostra (vlkp)

30/09/14. Přidal blogger Dmitrij Dzygovbrodskij.
V Donbasu se v posledních několika týdnech se nachází více a více masových hrobů civilistů. V těch oblastech, které byly kontrolovány Národní gardou Ukrajiny.


Lobbing jako vrcholná forma korupce

Leonid Savin
1.10.2014 Zvědavec
Jak píše Susan George, čestná prezidentka nevládní organizace ATTAS-Francie: „Praxe lobbingu má původ svého názvu v předsálí britského parlamentu, kde lidé se zvláštními zájmy a často s tlustými obálkami čekali, až se jim podaří vyčíhat a odchytit na slovíčko přicházející a odcházející poslance… Po staletích nikým nevolení lidé provozující tyto praktiky se stali známými jako zasvěcené a kvazi-zákonné osoby na periferii státu. Jejich kanceláře zabírají celé čtvrtě ve Washingtonu (K Street) a čtvrť v Bruseli. Dokážou procházet „otáčivými dveřmi“ a po kariéře v politice vědí více, než kdokoliv jiný, jak měnit chápání zákonodárců. Zdokonalili své metody a platí více, než kdy jindy, a dosahují výsledků. Lobbování se vyplácí.“

Prezident M.Zeman přednesl projev v ruštině. A hysterický pan Schwarzenberg...

Lukáš Petřík
1. 10. 2014 Euportál
Prezident republiky Miloš Zeman v projevu na řeckém ostrově Rhodos, o kterém jako první informovaly ParlamentníListy.cz, řekl, že je třeba zrušit sankce proti Rusku, které jsou kontraproduktivní. Důležitějším tématem než „návrat ke studené válce“ je dle něho Islámský stát. Někteří komentátoři kritizovali, že projev pronesl v ruštině na konferenci pořádané Putinovým spolupracovníkem Jakuninem. Jak na to reagují čeští politici?

Nejdůležitější světová organizace pro obhajobu Židů je „vyděšená“ ze vzkříšení nacismu na Ukrajině

1. 10. 2014 Reformy.cz
Světový židovský kongres, mezinárodní organizace, která reprezentuje židovské komunity a organizace ve 100 zemích celého světa, napsala Ukrajinské Pravoslavné církvi dopis vyjadřující hluboké znepokojení nad účastní této církve při neonacistických ceremoniích na Ukrajině. Dopis adresovaný patriarchovi Ukrajinské Pravoslavné církve Filaretovi ostře odsuzuje nedávný ceremoniál u Lvova k uctění 70. výročí vytvoření Haličské divize Waffen SS, v níž Ukrajinci bojovali na straně nacistického Německa. Z webu WJC:

Při výbuchu střely na autobusové zastávce v Doněcku zahynulo osm lidí

1. 10. 2014   zdroj
Střela zasáhla zastávku veřejné dopravy v Doněcku 1. října. Jak uvádí "Ukrinform" s odvoláním se na svědky, zahynulo osm lidí. "Lze předpokládat, že střela vyšla z raketometu" uvádí agentura. V důsledku exploze začal hořet autobus…

přeložila V. Grulichová

Václav Klaus: protiruská propaganda Západu je hloupá

1. 10. 2014   zdroj a zde a zde
Nepřátelství západních elit vůči Rusku je založeno na zastaralých názorech na tuto zemi, prohlásil bývalý český prezident v rozhovoru pro britský časopis The Spectator. "Protiruská propaganda ze strany USA a EU je neuvěřitelně hloupá a nemohu ji přijmout," – říká Klaus. Politik je přesvědčen, že nepřátelství Západu vůči Rusku je spojeno s chybnými názory na něj.