Reklama

sobota 11. října 2014

Britové zcenzurovali plakáty o svobodě tisku

11. 10. 2014  eRepublika
Západní masová média už musí lhát trvale. To je ovšem úporná záležitost, která vyžaduje nikoliv invenci, ale denní dřinu. Pak se ovšem tvorbě příliš nedaří. Česká televize, Britské listy a Babišova média by mohla vyprávět, zejména o Ukrajině a Rusku.

Žijeme v zemi, kde nic není hanba, kamsi se vytratil stud

Petr Žantovský
11. 10. 2014   První zprávy
Z české kotliny se kamsi vytratil stud. Pojem hanba je dnes už srozumitelný málokomu. Dítě se nestydí zesměšnit učitele, muž se nestydí opustit ženu a děti kvůli milence, potomci se nestydí zvednout ruku na své rodiče.

Trochu složité zjednodušení


Jan Keller
11. 10. 2014   Právo a První zprávy
Zatímco jednání o obchodu a investicích mezi Evropskou unií a USA se zadrhlo a jeho konec je v nedohlednu, zájemci si již mohou zalistovat smlouvou o obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou, která je hotova a čeká na svou ratifikaci parlamenty.

Iluze demokracie

Oskar Krejčí:
11. 10. 2014    První zprávy
Na úrovni státu se demokraticky řeší jen méně významné věci. S těmi důležitými nastupuje manipulace nebo svévole. Můžete hlasovat ve volbách, ale ne o sestavení vládní koalice či o rozdělení republiky. Viděl jste referendum o vstupu do NATO či o takzvaných restitucích církevního majetku? Či o dodávkách munice a zbraní do Gruzie nebo Kurdistánu? O reálné moci ve státě či v „globální vesnici“ se nerozhoduje klasickými nástroji demokracie.

Ukrajinská svodka z 10. 10. 2014


Ernest, přispěl TK
11. 10. 2014  Kosa zostra

10. 10. 2014 (19:27) operativní zpráva dobrovolníka Prochorova.


Církevní restituce pod heslem: Co jsme nakradli tak chceme zpět!

11. 10. 2014   První zprávy
V rozhovoru pro PrvniZpravy.cz badatel Vladimír Čermák popisuje  úlohu církve v našich dějinách a to i v souvislosti s jednáním parlamentní delegace ve Vatikánu.


Určitě sledujete v médiích, jaký je vývoj kolem církevních  restitucí, včetně  u nás zveřejněného komentáře Karola Hrádely...

Polistopadová vládní garnitura prý umožňuje falšování voleb!


11. 10. 2014    První zprávy
Politické strany, zastoupené v Zastupitelstvu hlavního města Prahy, vytunelovaly státní rozpočet o více jak 200 milionů Kč a chtějí v tom pokračovat i nadále, tvrdí občanské sdružení Občané za svá práva v Praze.

Paul Craig Roberts: Uvalujte sankce proti ebole, ne proti Rusku


11. 10. 2014   zdroj
Neschopnost amerických úředníků ohrožuje svět globální epidemií eboly, domnívá se bývalý náměstek ministra financí USA Paul Craig Roberts. Ignorují problém, zavádějí sankce proti Rusku a zakazují některým jeho občanům cestovat do Ameriky. V téže době se lidé nakažení smrtícím virem dostanou do USA víc než jednoduše.

STOP zabíjení – Balík od Poláků pro Porošenka11. 10. 2014   ANIFAŠIST a NGOO
Portál "Antifašist" podpořil akci polských antifašistů, kteří 1. září odeslali zásilku Porošenkovi. Hlava Ukrajiny dostala od nich balíček, ve kterém byly hračky, potřísněné červenou barvou - symbol Kyjevským režimem zabitých dětí na Donbasu.

Obyvatelé DNR: Ukrajinská armáda – armáda banditů


11. 10. 2014  NGOO a Ukrajina.ru


Ve štábu opolčení (domobrana, občanská milice - pozn.red.) oznámili zřízení skupiny ke hledání hrobů civilních obyvatel brutálně zavražděných ozbrojenci ukrajinské armády. „Vzhledem k množícím se zjištěním hromadných hrobů civilních obyvatel, popravených ukrajinskými karateli, opolčení Novorossie zorganizovalo speciální skupinu ke hledání hrobů lidí zabitých v době bojů a trestních akcí BSU a Národní gardy Ukrajiny,“ oznámili ve vedení armády Novorossie.

Ztracená dekáda české žurnalistiky (sci-fi)

Eric Best
11. 10. 2014  Final Word
Píše se rok 2020 a poslední z českých novin se vymanily z rukou oligarchů, kteří je připravili o nezávislost a důvěryhodnost a přivedli je na mizinu. Nezávislá média opět prosperují. 


Informační válka dobra se zlem


Jaroslav Bašta
11. 10. 2014   První zprávy

Informační válka dobra se zlem. Česká společnost se v průběhu tohoto roku rozdělila na dvě přibližně stejné části, které se v názoru na příčiny a možné vyústění krvavého konfliktu v nejrozlehlejší evropské zemi neshodnou vůbec na ničem.

Ukrajinští vojáci drží v zajetí asi 600 domobranců


11. 10. 2014   Hlas Ruska

Na 600 domobranců zůstalo zatím v zajetí ukrajinských vojáků. Tyto údaje zveřejnila komise DLR pro válečné zajatce. Do dneška se podařilo osvobodit 231 lidí.

OSN upozorňuje na růst ostřelování na jihovýchodě Ukrajiny


11. 10. 2014    Hlas Ruska

Nehledě na dohodu o zastavení palby, intenzita ostřelování v Doněcké a Luhanské oblasti roste. Uvádí to OSN.


pátek 10. října 2014

Otázky pro myšlení masírovaná našimi masmédii. A také a především pro myšlení studentů, masírované navíc i ve školách:

Luděk Prokop
10. 10. 2014
Kde byly vyvěšovány obrazy fašisty Bandery a kde nosili násilníci fašistické indicie na oděvech a mávali prapory s fašistickými symboly? V Rusku, nebo na Ukrajině?
Kde byla bez voleb na základě puče provázeného násilím a fašistickými symboly dosazena vláda? V Rusku, nebo na Ukrajině?

Otevřený dopis lidové poslankyně Ukrajiny Jeleny Bondarenko


10. 10. 2014
Přátelé moji, předkládám vám své prohlášení! (9. 10. 2014)
Prosím o maximální šíření. Kdo má možnosti přeložit je do dalších jazyků a rozšířit, ujměte se toho! Já, Jelena Bondarenková, lidový poslanec za Stranu regionů, která se nachází v opozici vůči současné moci na Ukrajině, chci tímto prohlásit, že současná moc se dopouští přímých hrozeb fyzickou likvidací opozičních politiků na Ukrajině, odebráním práva na svobodu slova opozice v Parlamentu i za jeho hranicemi a také spolupachatelství při zločinech proti nejen opozičním politikům, ale také proti jejich dětem.

Spojené státy převzaly raketovou základnu v Rumunsku

10. 10. 2014
Nová základna v Deveselu v Rumunsku má být zásadním prvkem "protiraketového obraného štítu NATO". Do provozu by měla být uvedena v příším roce. Kontraadmirál John Scorby, hlavní velitel námořních sil pro Evropu, Afriku a Blízký východ k tomu řekl: "Hrozby balistických střel vůči USA a nišim spojencům rostou, naštěstí potenciál sil NATO také narůstá." Má jít o klíčový prvek v plánu prezidenta Obamy na rozmístění základen protiraketového obranného šítu v Evropě. Další zákaldna má být uvedena do provozu do roku 2018 v Polsku. 

USA si už formuje vedení Ukrajiny po volbách


10. 10. 2014      zdroj
"Přítomnost asistentky ministra zahraničí Victorie Nuland bývá nedobrým znamením. Když Nuland přijíždí do Kyjeva, očekávejte zostření situace a dej bože, aby se tentokrát tato zákonitost nenaplnila," řekl korespondentovi tiskové agentury Regnum 8. října v Kyjevě ředitel centra "Třetí sektor", politolog Andrej Zolotarev .

„Ruské jaro“ podle Prilepina

Mirko Raduševič
10. 10. 2014   Literární noviny
 

Když v roce 1991 americký spisovatel sci-fi Norman Spinrad ovlivněn Gorbačovovou perestrojkou a událostmi ve východní Evropě napsal knihuRuské jaro, netušil, že jeho kniha o pozitivně se rozvíjejícím Rusku a Evropě, přitom upadajícími USA, může mít něco do sebe.

Praha není Kyjev – NO PASARAN!

Jan Koral
10. 10. 2014  NGOO / VIDEO
V neděli proběhla na Klárově akce, ve které jsme se jasně vymezili vůči fašistickým silám v naší společnosti, které se nyní projevují podporou tzv. Pražského Maidanu a zároveň Kyjevské vlády. 


Mariupol - opilý ukrajinský fašista ohrožuje lidi samopalem a vymáhá peníze (video)

10. 10. 2014     Russkaja Vesna
V Mariupolu jsou místní lidé zastrašováni fašistickým bezprávím. Město zaplavilo rozhořčení. Ukrajinští okupační vojka kradou, bijí a unášejí nesouhlasící a dopouštějí se vandalismu.

Ukrajinská svodka 9. 10. 2014


Ernest a Vlk ( a také TK a harom)
10. 10. 2014   Kosa zostra
Ukrajina nemá 1,5 miliardy hřiven na nákup uhlí
Korrespondent.biz


Náš snížený důkazní požadavek


Eric Best
10 10 2014   Final Word


Před deseti lety, když Spojené státy napadly Afghánistán a potom Irák, si schválení vojenského zásahu u veřejnosti vyžádalo hodně přesvědčování. Některé z použitých důkazů byly od té doby zpochybňovány, ovšem byla jich velká spousta a bez nich by války nepřipadaly v úvahu.

Česko patří ekonomicky do Ruska. Víc než si myslíte

Jaroslav Fiala
10. 10. 2014   A2arm


Zahraniční firmy si u nás přicházejí na největší zisky na úkor zaměstnanců v rámci celého vyspělého světa. Liberální kavárna přitom stále bojuje především s „fízly" a „estébáky“.

Video: Čo urobi s děťmi vojna


Michal Seliga
10. 10. 2014 Informace bez hranic
Krátke video od anglickej spoločnosti Save the Children, ktorá pomáha v 120 krajinách sveta a prostredníctvom rôznych projektov pomáha, zachraňuje, bojuje za detské práva a zmierňuje dopad vojnových konfliktov na ich duše.

Ukrajinci zkoušejí šířit fašismus i v Madridu


10. 10. 2014     zdroj
 

Španělští studenti vyhnali z posluchárny madridské univerzity Complutense skupinu ukrajinských neonacistů, kteřý se pokusili překazit přednášku o humanitární katastrofě na Ukrajině. Video se záběry střetnutí dali na internet. Při jedné přednášce vtrhlo do posluchárny několik osob s vlajkami Ukrajiny, strany "Svoboda" a organizace "Trizub". Radikálové provolávali hesla "Sláva Banderovi", "Hrdinům sláva!" a bránili vyučujícím v přípravě na přednášku. RIA Novostem to sdělil jeden z organizátorů akce Sergej Marchel.

P.C. Roberts: Washington ničí Svět

10. 10. 2014
Agresivní a stupidní postoj, který washingtonští váleční štváči zaujali jak vůči Rusku tak vůči Číně, rozmetal vše dobré a prospěšné, co pro Svět vyjednali prezident Reagan s Gorbačovem, píše na svém serveru člen někdejší Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí Paul Craig Roberts a dodává. Ti totiž ukončili studenou válku a zbavili svět strachu z nukleárního armageddonu. Nyní však američtí neokonzervativci, vojensko-bezpečnostní komplex a američtí politikové, na těle tohoto komplexu parazitující, vdechli studené válce a hrozbě nukleárního zničení zeměkoule znovu život.

Sobotkova dálniční parta

Eric Best
10. 10. 2014  Final Word
 

Oficiální životopis Bohuslava Sobotky je slabý jako stisk jeho ruky a tím víc udivuje, že premiér vypustil jedinou svou nepolitickou profesní zkušenost, totiž pozici advokátního koncipienta. Kdyby zaučování se po boku právníka Radka Pokorného nevyvolávalo podezření, Sobotka by se jím pravděpodobně pochlubil. 

Konec starých časů: největší ekonomikou je Čína

Tereza Spencerová
Tereza Spencerová
10. 10. 2014 Literárky
Ve středu 8. října Čína přepsala dějiny a překonala Spojené státy -- její ekonomika se stala největší na světě, přinejmenším podle propočtů Mezinárodního měnového fondu.MMF podle své metodiky výpočtu uvádí, že do konce letošního roku bude Čína tvořit 16,48 procenta světového HDP podle kupní síly, což v praxi představuje 17, 632 bilionu dolarů, zatímco USA zůstanou na 16,28 procenta (a 17,416 bilionu).

O co jde opravdu ve volbách

Pavel Letko
10. 10. 2014  eRepublika
 

Připravuje se novela branného zákona, ve které prý o nic nejde. Jenom se tak nějak všechno zkrátí a zjednoduší, aby vláda mohla poslat nejen muže, ale i ženy do armády a do války.


Poradce Putina považuje default Ukrajiny za nevyhnutelný


10. 10. 2014    zdroj
Default je pro Ukrajinu v blízké budoucnosti nevyhnutelný. TASS informoval, že to uvedl poradce prezidenta Ruska Sergej Glazjev. Podle něj je možné takový závěr vyvodit z dynamiky platební bilance země, která je chronicky negativní.

Protestní akce v Polsku.,,Banderovcům žádnou podporu.Volyň nezapomíná.''

Nikolaj Mališevskij
10. 10. 2014      Střípky ze světa
´Teroristé, vycvičení v Polsku, zabíjeli na ´Majdanu,´ řekl v polské televizi Janusz Korvin Mikke, poslanec Evropského parlamentu ze Slezska.“ Varšava, „mini-NATO“ a stěhováci černozemě. Hujeři Velkého bratra a banderovská chátra. „4. října proběhla před budovou polského parlamentu protestní akce proti účasti polských vojáků a žoldáků ve válce na Ukrajině,“ píše Nikolaj Mališevskij. Pod heslem „Banderovcům žádnou podporu. Volyň nezapomíná“.A také „Polské vojenské účasti v operaci NATO na Ukrajině NE!“.

Pád boeingu na Ukrajině: nové podrobnosti.Jeden z mrtvých měl na sobě kyslíkovou masku.

Natalja Kovalenko
10. 10. 2014   ruvr.ru
Katastrofa boeingu malajsijských aerolinií na Ukrajině obrůstá novými podrobnostmi. Jak bylo zjištěno, jeden z mrtvých měl na sobě kyslíkovou masku.Ta skutečnost, že si ji cestující stačil nasadit, zpochybňuje verzi o okamžité smrti všech, kteří se nacházeli na palubě.

Lepší vyšpulená zadnice než otevřená palice?

Petr Dimun
10. 10. 2014  Deník Referendum
 

Bez ohledu na to, jaké budou výsledky voleb, už nyní je jasné, že předvolební kampaň toho o české společnosti řekla velmi mnoho. Provázela jí řada jevů, které ale nejsou příliš pozitivní.

Žlutá revoluce v Hong Kongu

Michal Klusáček
10. 10. 2014   Zvědavec

Symbolem letošních demonstrací v Hong Kongu je žlutá stužka. Je to jednoduché a snadno zapamatovatelné. Nedobral jsem se k informaci, proč zrovna žlutá barva, ale dejme tomu, že někdo jí má rád nebo ho ve spojení s Hong Kongem politicky nekorektně napadla. To se může stát.

Na rukách Chodorkovského je krev Donbasu

Vladimir Karasjov  
10. 10. 2014    The Kiev Times

Financování trestné operace v Donbasu mají možná na svědomí představitelé ruské opozice, píše ukrajinský novinář a politolog Vladimír Karasjov.

Petr Ďoubalík

9. 10. 2014
Přitvrďme sankce proti Rusku! Kluci z Vošinktonu nás pochválí...
Sankce! Sankce! Sankce i na biomasu!!!
Ó, Bože, žehnej našim protiruským sankcím a restitucím...
Rusku škodit, Rusko izolovat! Sláva Ukrajině!!!
Sankcím sláva! Ale Polákům už je z těch jablek zle...
Češi, co obchodovali s Ruskem, mají prostě smůlu. A ti, co přišli o práci taky... Pánové, to je náhodička, že zrovna my máme svý od státu jistý, co?!

Mírový projekt - doplněno


Přemysl Janýr
8. 10. 2014
Daně, zdravotnictví, školství, justice – to vše se odehrává pod drobnohledem kontroly veřejnosti a médií. Ne vždy účinným, nicméně stavícím mantinely. Na rozdíl od zahraniční politiky. Ta se odehrává ve skrytu tajných kabinetních jednání, dohod a operací, chráněných před kontrolou veřejnosti pletivem zákonů, policie a zpravodajských služeb. Špatně fungující daně, zdravotnictví, školství, justice mohou způsobit nemalé ekonomické, kulturní i lidské ztráty. Ale ne války, chaos a rozvrat, desítky milionů mrtvých, utrpení stamiliónů, jaké dokáže způsobit zahraniční politika.

čtvrtek 9. října 2014

Čína sesadila Ameriku jako největší ekonomiku. Je to oficiální.

9. 10. 2014 AC24
V dubnu 2012 jsme referovali, že vedoucí čínský analytik (a americký ex-patriot) profesor Michael Pettis v roce 2011 argumentoval, že čínské HDP by už mohlo být vyšší než americké, bude-li se počítat z parity kupní síly.

Pražští majdanisté prošli „uličkou hanby“ (Zpráva Lenky Procházkové o průběhu nedělní akce „No pasaran!“ na Klárově)Lenka Procházková
9. 10. 2014    Nová republika
Na nedělní podvečer (5. 10.) naplánovali organizátoři „Pražského Majdanu“ pochod svých příznivců k budově Úřadu vlády, kde chtěli kritizovat smířlivou politiku českého premiéra a prezidenta vůči konfliktu na Ukrajině.

Obyvatelé DNR: Ukrajinská armáda – armáda banditů

9.10.2014 New World Order Opposition
Ve štábu opolčení oznámili zřízení skupiny ke hledání hrobů civilních obyvatel brutálně zavražděných ozbrojenci ukrajinské armády. „Vzhledem k množícím se zjištěním hromadných hrobů civilních obyvatel, popravených ukrajinskými karateli, opolčení Novorossie zorganizovalo speciální skupinu ke hledání hrobů lidí zabitých v době bojů a trestních akcí BSU a Národní gardy Ukrajiny,“ oznámili ve vedení armády Novorossie.

Rusko bude sledovat z kosmu starty balistických raket

Sergej Šojgu
9.10. 2014 ruvr.ru
Vytvoření jednotného kosmického systému (EKS) dovolí Rusku sledovat vypuštění jak stávajících, tak i budoucích balistických raket, sdělil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.
Vytvoření tohoto systému je jedním z klíčových úkolů rozvoje sil a prostředků jaderného zdržování. Tento systém má vystřídat prostředky varování před raketovým útokem, které byly vyvinuty ještě v SSSR. Nový systém budou tvořit kosmické přístroje nové generace, modernizovaná velitelská stanoviště zajišťující řízení orbitální skupiny, příjem a zpracování informací v automatickém režimu.

Kde (ne)jsou fašisté

Marek Řezanka
9. 10. 2014 Literárky
Delší dobu můžeme pozorovat, jak se Jiří Pehe vymezuje vůči názorům Václava Bělohradského či Jana Kellera. To samo o sobě by bylo v pořádku, lidé by měli diskutovat o různých postojích a názorech. Méně v pořádku je ale způsob, jakým tak Pehe činí. Nejde tu totiž primárně o Peheho či Kellera, ale o pohled na fakta a jejich interpretaci.

P.C. Roberts: Washington provokuje Rusko k rozvoji jaderného programu


9. 10. 2014 zdroj
Neustálé akce NATO na rozšíření na východ, spolu s neochotou USA opustit politiku zásahů do vnitřních záležitostí jiných států, ohrožují globální stabilitu a provokují Rusko a Čínu, aby vytvořily svůj vlastní jaderný program, říká americký publicista a politolog Paul Craig Roberts.

Ukrajina "zakázala" média LLR jako "separatistická"


9. 10. 2014   zdroj
Státní výbor pro televizní a rozhlasové vysílání Ukrajiny oslovil státní registrační službu v zemi a požadoval zrušení registrace tří luganských vydání "separatistického zaměření", z nichž dvě již nevycházejí. Jedná se o noviny "XXI. století", "Republika" a "Život Luganska", z nichž období ostřelování ukrajinskou armádu přežily pouze první. Byly denně vydávány na obyčejných listech kancelářského papíru a tištěny na kancelářské tiskárně.

středa 8. října 2014

Washington Post: odtrženost Obamy vyvolává obavy Američanů

8. 10. 2014   zdroj
Vzdálení se Baracka Obamy od reality spolu s kontroverzní zahraniční a domácí politikou vyvolávají u Američanů otázky o adekvátnosti prezidenta, píše komentátorka The Washington Post Kathleen Parker. Chování amerického prezidenta je v rozporu s jeho politickými projevy, a to nemůže nepřivádět do rozpaků veřejnost, domnívá se novinářka The Washington Post Kathleen Parker.

Čína spúšťa celosvetovú menu, krytú zlatom – Američania si teraz musia nájsť dôvod na vojnu proti nej

8. 10. 2014  Finančný trh
Podľa článku začala Čína prepracovávať všetky svoje zlaté rezervy do malých kilových tehličiek, aby vydala novú, zlatom krytú, menu. Mnoho ľudí hovorí, že to naruší svetový obchod a následne spôsobí kolaps dolára.

Rusko zahajuje v Povolží cvičení s komplexem Topol

8. 10. 2014  Hlas Ruska
Raketová strategická vojska zahájila cvičení, do kterých je zapojen i mobilní pozemní komplex Topol. Informoval o tom mluvčí raketových vojsk, plukovník Igor Jegorov.

"Barevná revoluce" v Rusku - DVA SCÉNÁŘE

El-murid (přeložil Hroch)
8. 10. 2014    Kosa zostra

Autor skrývající se pod pseudonymem El_murid rozvíjí úvahy o možnosti "barevné revoluce" v Rusku, o zradě, o činnosti 5. kolony v RF a o možných scénářích rozvratu Ruska.

Oblast vojenské operace na Ukrajině se rozšiřuje

8. 10. 2014   zdroj
Kyjev plánuje rozšíření rozsahu vojenské operace, která probíhá na východě země. Uvedl to předseda Státní služby Ukrajiny pro válečné veterány a účastníky operace Arthur Derevjanko s odvoláním se na vlastní zdroje ve Službě bezpečnosti Ukrajiny (SBU). S odkazem na Artura Derevjanko již informaci zveřejnila tisková služba kabinetu ministrů.