Reklama

sobota 18. října 2014

Ukrajina – v 21. století už zase Divoká pole

18. 10. 2014     Reformy.cz
Milice rebelů z Donbasu objevily masové hroby civilistů, které umučila ukrajinská Národní garda. Ty mrtvoly zakryté zeminou objevili sapéři, kteří vybojovaná území čistili od min. Oběti měly těla pokrytá známkami mučení a ruce svázané za zády, zřejmě byly postříleny ranou do týlu. Nábojnice 9 mm nábojů se povalovaly u mrtvol.

Velká západní média jsou ministerstvem propagandy USA

P. Craig Roberts 18. 10. 2014  Už jako jeden z údů velkého média, a tedy ještě předtím, než se za vlády prezidenta Clintona zkoncentroval všechen široce rozvětvený americký tisk do několika málo rukou, jsem při mnoha příležitostech prohlašoval, že západní média nejsou ve své podstatě ničím jiným, než washingtonským ministerstvem propagandy. 

Vášnivý český spor o ukrajinskou krizi. Západ versus Rusko.

Petr Bahník
18. 10. 2014 Protiproud
Zamyšlení nad netolerantní diskusí o ukrajinském konfliktu.Jednou ráno jsem otevřel e-mailovou schránku a s údivem zjistil, že je plná nové pošty. Šlo vesměs o přeposílanou korespondenci členů jednoho užitečného spolku, jehož jsem také členem, řekněme třeba Spolku chovatelů králíčků. Byl jsem zvědav, jaké chovatelské novinky si moji kolegové tak vehementně sdělují, pohled do mailů mě však zklamal. Čeští chovatelé králíčků se právě zuřivě přeli o „náš vztah“ k Moskvě, o autentičnost ukrajinského „Majdanu“ a politiku našeho současného spojence zpoza velké louže.

Mlčky sledujeme, že…

Marek Řezanka
18. 10. 2014 Literárky
Polovina října roku 2014 se na Ukrajině skutečně vybarvila. Vstali noví Banderovci, aby všem, kdo bagatelizují fašizaci Ukrajiny, názorně ukázali, s kým že to Evropská unie hodlá spojit svou budoucnost.
Nikým nevolený premiér Ukrajiny, Arsenij Jaceňuk, ve svém provolání u příležitosti Dne vítězství zakázal všem obyvatelům země, aby ho hromadně slavili na akcích 9. května. Zato oslavy 72. výročí založení Ukrajinské povstalecké armády proběhly se vším všudy. Jenom naši specialisté na lůzu, např. Dominik Duka, jaksi oněměli – nebo jim křičící davy náhle imponují.

Polské eskadry smrti na Ukrajině

Nikolaj Mališevskij
17.10.2014 Zvědavec
4. října proběhla u budovy polského parlamentu ve Varšavě protestní akcie proti účasti polských vojáků a žoldáků ve válce na Ukrajině. Účastníci měli v rukách vlajky Polska, Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Doněcké a Luganské národní republiky, a také transparenty s nápisy: „Stop Banderovi“, „Ne podpoře banderovcům. Pamatujeme na Volyň“, „Ne účasti polských vojáků ve vojenské operaci NATO na Ukrajině!“. „Úřady v Polsku, díky monopolu, využívají média k šíření protiruské propagandy,“ sdělil jeden z iniciátorů demonstrace, zastupující organizaci „Tábor Velkopolska“. „Nestoudně podporují kyjevskou juntu, která se ohání banderovskými tradicemi.“

Gorbačov vyzval Ukrajince, aby dostali rozum

Michail Gorbačov
18. 10. 2014, zdroj: feednews, Lenta.ru, Rossijskaja Gazeta, Postimees

Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov vyzval Ukrajince, aby opustili myšlenku budování zdi na hranici s Ruskem. To řekl v rozhovoru pro "Rossijskaja Gazeta": "Jsem proti zdi“

Ukrajinci byli kvůli ruské vlajce posláni na "převýchovu" do "Ajdaru"

18. 10. 2014   zdroj
Dva mladíci ze Severodoněcka (Luganská oblast), kteří pověsili na balkóně ruskou vlajku, byli posláni na "pracovní převýchovu" do praporu "Ajdar." Oznámil to gubernátor Luganské oblasti Genadij Moskal.

Proč na Ukrajině bojují žoldáci z Evropy

18. 11. 2014  AC24
Německý list Deutsche Wirtschafts Nachrichten konstatoval, že na Ukrajině bojuje mnoho žoldáků z evropských zemí. Podrobně také napsal o žoldácích, kteří bojují na straně ozbrojených struktur Kyjeva. Podle slov listu se mezi nimi nacházejí občané Francie, Polska, Itálie, Španělska, Dánska, pobaltských zemí. Jejich verbování aktivně probíhá prostřednictvím Internetu.

Co je za vzpourou Národní gardy Ukrajiny?

18. 10. 2014 zdroj
V Kyjevě se konal protestní mítink vojáků Národní gardy Ukrajiny, požadujících propuštění do zálohy v souvislosti s odsloužením lhůty povolávacího rozkazu. Akce se konala téměř současně se jmenováním velitele této vojenské formace Stěpana Poltoraka ministrem obrany Ukrajiny. Politický a vojenský komentátor "Nové Rusi" Jurij Selivanov udělal podle jeho názoru zřejmé závěry z této významné souhry náhod.

pátek 17. října 2014

Putin: Světové ekonomice hrozí při ceně 80 dolarů za barel ropy krach

17. 10. 25014 ruvr.ru
Světová ekonomika se sesype, pokud se cena ropy propadne pod 80 dolarů za barel. V Milánu to prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.Ruský lídr přitom nepovažuje za tragédii pro ruský rozpočet současnou cenu ropy. Je přitom přesvědčen, že její cena dříve či později vyroste. Putin také ujistil, že ruská vláda bude plnit své sociální závazky.Putin se také dotkl problému ukrajinského dluhu za ruský plyn. Podle jeho slov Moskva nemůže dodávat Kyjevu surovinu na dluh.Ruský prezident připomněl, že Rusko poskytlo koncem loňského roku Ukrajině půjčku ve výši 3 miliard dolarů a za poslední dva měsíce se dluh Ukrajiny vůči Moskvě rozrostl o 1,4 miliardy dolarů.

Sankcuj, sankcuj, vykrůcaj, len mi evropskou energetiku nezrůcaj...

Břetislav Olšer
17. 10. 2014 blog.idnes


Nejen Ukrajina se totiž momentálně neobejde bez ruského plynu a uhlí, jelikož domácí těžbu obou surovin narušily boje se separatisty. Jaceňuk by si měl připomenout a napsat si do deníčku prorocká slova redaktora  Luboše Palaty na adresu Ruska, co by se dala tesat do kamene: “My už si i bez toho vašeho plynu nějak poradíme a uleví se nám. Už vás totiž nebudeme potřebovat…” Tak to je slovo do rvačky; jak to pan Palata zařídí, když Moskva zavře kohoutky a Evropu ovládnou mrazy pod mínus dvacet stupňů Celsia? Tak dlouho se chodí se džbánem pro plyn, až se kohoutky zavřou..

Proč Rusko není Jugoslávie

17. 10. 2014 New World Order Opposition
Nepotřebujeme důkaz o tom, že je v principech evropské zahraniční politiky skryta bajka I.A.Krylova „Vlk a beránek“. EU samozřejmě znázorňuje vlka a s úsměvem cení zuby na všechny kolem sdělujíc: „Tvá vina je už to, že já mám hlad“, píše Světlana Zamlelova.Nové sankce proti
Rusku je EU připravena použít v případě, že domobrana získá letiště nebo Mariupol.To znamená, že by nyní Ruská federace měla nejen nezasahovat, ale také přispět k porážce Novoruska. To se dalo očekávat, protože ústupky banditům končí vždy požadavky ještě větších ústupků.

Putin varoval Merkelovou před škrcením plynu. Ukrajina začíná s s ucucáváním našeho plynu z exportního plynovodu

Miroslav Pavlíček
17.10. 2014 reformy .cz
Vypadá to, že vyznavač Bunga-Bunga mejdanů má pořád cosi, co může nabídnout mezinárodní elitě. Putin poté, co se jeho schůzka v milánském hotelu s Angelou Merkel z Německa dlouho protáhla, když varoval před „velkými tranzitními riziky“ dodávek plynu pro Evropu, jelikož Ukrajina „začíná s ucucáváním našeho plynu z exportního plynovodu,“ a pohrozil, že v reakci na to „omezí průtok o ukradené množství,“ tak se rozhodl, že ve 3 h ráno je tím správným místem, kam má zaskočit, dům 78 letého Berlusconiho.

Nasralláh: Hizballáh je odhodlaný terorismus porazit

Viktor Horký
17. 10. 2014    Informace bez branic
 

Představitel libanonského politického hnutí a militantní skupiny Hizblláh řekl, že jeho bojovníci zvítězí nad teroristickými skupinami a jsou připraveni bránit libanonský lid před jakoukoliv agresí.

Na Ukrajině jsou zakázána veškerá tištěná média se slovy "ruský", "Rusko", "Novorossija". Jsou nyní považována za "separatistický tisk."


17. 10. 2014    zdroj
16. října zrušil Státní výbor Ukrajiny pro televizní a rozhlasové vysílání (Goskomteleradio) společně s justičními orgány licence některých masmédií. Podle tiskové zprávy Goskomteleradio jsou přijímána opatření "pro vyčištění národního informačního prostoru od separatistického tisku", uvádí ITAR - TASS .

Po Putinově návštěvě Srbsko opět v bodě nula

Mirko Raduševič
17. 10. 2014 Literárky
Jestliže Srbsko před Putinovou návštěvou jasně dávalo najevo svoje rozhodnutí neslevit ze své cesty směrem k EU. Po návštěvě se situace mění. Nevšiml si toho náhodně jen autor tohoto textu, ale rovněž komentátor na serveru německého týdeníku Der Spiegel, který tvrdí, že vláda v Bělehradě se nachází v podobné situaci, jako Ukrajina před rokem (viz Streit mit Russland: Merkel will von Putin Taten sehen ). Dojdeme, že napomohl tomu incident s vlajkou Velké Albánie.

Heroizace UPA - historická jedovatá slina do Polska


17. 10. 2014    zdroj
Oživení tradic UPA na Ukrajině - hanba země a jedovatá slina do tváře sousedního Polska, míní známý polský politolog a ředitel Evropského střediska geopolitické analýzy Mateusz Piskorski. V úterý odmítl parlament Ukrajiny projednat na svém zasedání zákon o uznání činnosti Organizace ukrajinských nacionalistů - Ukrajinské povstalecké armády (UPA, také známé jako "banderovské hnutí") bojem za nezávislost Ukrajiny ve Velké vlastenecké válce. Zařazení tohoto bodu na program jednání bylo v úterý podpořeno 187 poslanci při požadovaných minimálně 226 hlasech.


Měla u sebe "lepá ruská arciagentka" jateční pistoli?

arciagentka J. Charlamovová

17. 10. 2014, Petr Ďoubalík, zdroj zde a Vox Populi


Rád bych se redaktorů z Novinky.cz (Seznam.cz, Právo) zeptal, zda "lepá ruská arciagentka" Julia Charlamovová, o které dnes píší, měla u sebe také jateční pistoli, jako ta špiónka, o které psali na jaře. Dalo by se to předpokládat: vždyť s čím jiným na ten dobytek v Kyjevě, že?

Svodka čili souhrnné hlášení: u Bachmutky má prapor "Ajdar" 12 zabitých, 18 zmizelých a zničené kontrolní stanoviště


17. 10. 2014   Russkaja Vesna

Shrnutí dobrovolníka Prochorova.
Dobrý den! Noc byla dobrá - déšť, vítr, bouře, hrom. Ale téměř žádný výstřel - to byla pohádka a ne noc!

Miliardář Donald Trump nazval Obamu bláznem


17. 10. 2014    zdroj
Americký miliardář Donald Trump zapochyboval o duševním zdraví prezidenta Baracka Obamy. Byznysmen na své stránce na Twitteru kritizoval rozhodnutí prezidenta neomezovat lety do Spojených států z těch afrických zemích, ve kterých jsou lidé hromadně nemocní horečkou ebola, a nazval amerického vůdce bláznem. "Začíná se mně zdát, že s duševním zdraví prezidenta Obamy něco opravdu není v pořádku. Proč nepřeruší lety? Blázen!" napsal Trump.

přeložila V. Grulichová

Kdo potřebuje tři měsíce diktatury Porošenka?

Nikolaj Starikov
16. 10. 2014 Zvědavec
Za předvolební kampaní probíhající na Ukrajině zůstal opominut ne bezvýznamný fakt. Ukazuje se, že nová Rada [parlament Ukrajiny] fakticky nebude fungovat jako zákonodárný orgán více než tři měsíce po svém zvolení. A takové „vypnutí“ Rady tiše provedl Pjotr Porošenko..Porošenko tak získal několik měsíců pro spokojenou práci. V podstatě – takovou malou diktaturu samého sebe. Nacisté, bojůvkáři, polní velitelé a běžní radikálové, kteří nutně přijdou do nového parlamentu ve velkém množství, budou po celou tuto dobu „pracovat s voliči“.

Volyň následuje Donbas: vzpoura horníků na západní Ukrajině


17. 10. 2014 Russkaja Vesna
Na západní Ukrajině se vzbouřili horníci, kteří posledního půl roku nedostali plat. Na Volyni už třetí den okolo sta horníků blokují silnice (dnes to je most přes západní Bug na silnici Lvov - Brest" v obci Litovež).

Napětí mezi Indií a Pákistánem roste

Viktor Horký
17. 10. 2014   Informace bez hranic


Na sporném území indicko-pákistánské hranice se ve středu znovu střílelo. Z porušení příměří a zahájení střelby obviňuje Pákistán Indii, která měla zaútočit na pozice pákistánské armády v oblastech Kailer a Nezapir. Zraněny byly indickou střelbou čtyři děti. Boje trvaly celý den.

Koaliční údery proti Islámskému státu omezily produkci ropy

Viktor Horký 
17. 10. 2014    Informace bez hranic

Letecké údery koaličních vojsk, které pomáhají syrské a irácké armádě s podporou Íránu a Hizaballáhu porazit Islámský stát, si připisují úspěšné údery proti rafinériím, které snížily schopnost teroristů prodávat ropu a financovat tak válku.

Polemika Valenčík - Dolejš pokračuje aneb V čem se (a moc) mýlí Jirka Dolejš


Radim Valenčík 
17. 10. 2014   blog RV 

Pod trochu kontroverzním názvem "Dolejš podpořil Schwarzenberga a Kalouska" uveřejnil M. Rokytka v internetovém médiu "TOP Týdeník Občanské Právo" následující výrok Jiřího Dolejše místopředsedy KSČM na mou adresu:

Obecná poznámka (nejen) ke smlouvě TTIP

PPK 
17. 10. 2014   Outsidermedia

Úvodem je třeba si uvědomit tyto základní politické souvislosti: Jakákoliv (nad)vláda, jak v měřítku vnitrostátním, tak i mezi celými státy světa, je vždy nějakým projevem realizace donucování těch vojensko politicky a ekonomicky slabších, těmi vojensky politicky a ekonomicky silnějšími.

Piráti vyplouvají


17. 10. 2014  Outsidermedia  
Inspirován Davidem Antošem a s pocitem, že když už jsem je volil, tak bych se o ně měl také zajímat, rozhodl jsem se pár slovy okomentovat 10 podmínek pirátů pro Prahu:


Ukrajinský politolog: Majdan 3.0 bude s armádou

17. 10. 2014    zdroj
Euromajdan nesplnil očekávání Ukrajinců, která v něho vkládali. Sociální nespokojenost by na jaře mohla přerůst v "Majdan 3.0". Jestliže se dnes ještě daří kyjevské moci přesměrovat tok rozhořčení na Rusko, Rusy a Putina, zítra se projeví nespokojenost s vlastní vládou, domnívá se analytik RIA Novosti Ukrajina.

Šéf Pentagonu: Ruská armáda je na prahu NATO

17. 10. 2014    zdroj
Ministr obrany USA Chuck Hagel prohlásil během svého projevu na výročním zasedání Asociace armády USA, že americká armáda se musí připravit na to, že bude mít co do činění s ruskou armádou, která je "na prahu NATO." Šéf Pentagonu uvedl mezi hlavními hrozbami teroristy, povstalce a "revizionistické Rusko" s moderní armádou. Připomeňme si, že prezident Barack Obama již dříve řekl, že vylučuje možnost ozbrojené konfrontace mezi NATO a Ruskem.

překlad V. Grulichová

PUTIN VARUJE PŘED „JADERNÝMI DŮSLEDKY“, POKUD POKUSY O VYDÍRÁNÍ RUSKA NEPŘESTANOU

16. 10. 2014   zdroj
 

Vladimir Putin odsuzuje presidenta Obamu, že přijal „záštiplný“ přístup, když v nedávném projevu k OSN Rusko jmenoval jako hrozbu světu. Bloomberg hlásí z nedávného interview se srbskými novinami Politika:

Putin o dodávkách plynu do Evropy, sankcích a pokusech o nátlak na Rusko

17. 10. 2014   Hlas Ruska
Prezident Putin mluvil v interview pro srbský list Politika o urovnání konfliktu na Ukrajině, o tranzitní přepravě plynu přes její území, o sankcích EU a USA proti Rusku a o pokusech nátlaku na něj. Dotkl se rovněž dalších aktuálních témat.

čtvrtek 16. října 2014

Pozdravy od harmonikáře - Tip kulturního referenta

Petr Ďoubalík
16. 10. 2014,  zdroj: YouTube a webové stránky interpreta, videa


Pjotr Matrjoničev jako Končita

Harmonikář Pjotr Matrjoničev se asi nestane hvězdou světového šoubyznysu, ale poslechnout si ho můžete. Jeho písničky jsou tak trochu zhudebněné vzkazy pro nás. Vzkazy s nadhledem a nadsázkou, veselé, i když o smutném, snad i s pochopením, že všichni tady v EU ještě nejsme úplně ztraceni. Nehraje si na velkého umělce a videoklip vzniká někdy doma v kuchyni. Berte to jako odlehčení, vždyť "sranda musí bejt, i kdyby na chleba nebylo!", ne?

Dolejš podpořil Schwarzenberga a Kalouska

16. 10. 2014  TOP - Týdeník občanské právo
 
"Že lidé v Praze ve volbách odmítli import ´pozdního Majdanu´ je fantasmagorie! Valenčík je srdcař, který studoval v Oděse a má k ní vztah, ovšem normální lidé takto neuvažovali, ti se ptají na běžné věci a problémy obce. Já nic jiného nezaregistroval," odmítl společně s vůdci TOP 09 místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš interpretaci výsledků voleb od proděkana VŠFS Radima Valenčíka.

Kyjevská demokracie v záři nacistických pochodní

Václav Danda
16. 10. 2014    Protiproud
Situace na západní Ukrajině stále více vyvolává mrazivé asociace s hitlerovským Německem. Příští týden mají na západní Ukrajině proběhnout parlamentní volby. Místo předvolebních mítinků s pivem a párky ale hořely v Kyjevě v pondělí dýmovnice. Ozbrojené skupiny Pravého sektoru a dalších nacistických oddílů útočily tyčemi a řetězy na sídlo parlamentu bráněné policisty. Tvrdé střety si vyžádaly na obou stranách řadu raněných.

Na Putinovu počest se bude v Bělehradě konat velká vojenská přehlídka

16. 10. 2014     Russkaja Vesna a F.A.Z. Poprvé od roku 1985 se bude v Srbsku konat vojenská přehlídka. Bude se konat o čtyř dni dříve, než bude 70. výročí osvobození Bělehradu od německých okupantů "jen aby byl Putin přítomen, " uvádí Frankfurter Allgemenie Zeitung (F.A.Z). Jak konstatuje článek, proruské nálady v "netolerantním" Srbsku jsou velmi silné a to navzdory naději země na vstup do EU.

Bleskovka - Putin na vojenské přehlídce v Srbsku

16. 10. 2014 Petr Ďoubalík, zdroj: Vesti24


Na přehlídku přináší vlajku Srbska výsadkář

Uplynulo 70 let od osvobození Bělehradu od fašistů a při té příležitosti byla dnes uspořádána slavnostní vojenská přehlídka, která před chvílí skončila. Srbsko pozvalo i Vladimíra Putina.


Při návštěvě Srbska proběhly i schůzky se zástupci RF,
na kterých byly podepsány dohody o další spolupráci.
 
Vladimír Putin a Tomislav Nikolič (prezident Srbska) na přehlídce. Popisek nahoře: Investice RF v Srbsku mohou v nejbližších letech dosáhnout 10 miliard dolarů

Írán nařídil Hizballáhu provést útok na Izrael jako odpověď na bombardování jaderných zařízení Íránu

16. 10. 2014 czechfreepress
Írán vydal pokyn Hizballáhu zaútočit na izraelské síly na hranici s Libanonem jako odplatu za "bombardování" íránského jaderného zařízení v íránském Parčínu, napsal 10.10.2014 kuvajtský deník al Rai.Ve zprávě, jejíž zdrojem jsou diplomatické kruhy ve Washingtonu, se dále uvádí, že "cizí země" je zodpovědná za bombardování íránské vojenské základny, u které je podezření, že se tam nachází jaderném zařízení.

Nobelovka 2014 za ekonomii: Zázrak, ale jen na první pohled

Květa Pohlhammer Lauterbachová
16. 10. 2014  eRepublika
 

Z přehledů posledních nositelů Nobelovy ceny za ekonomii vyplývá, že je to fraška. Ekonomie není věda a ekonomové studují proto, aby se dostali především sami k penězům.

Pryč z energetického otroctví aneb Energetická soběstačnost a politická svoboda


15. 10. 2014   eRepublika
 

Obnovitelné zdroje energie nestačí. Svět potřebuje demokratickou, decentralizovanou výrobu energie. Každý občan vlastní energetický ekvivalent 300 otroků, které dnes spravují a řídí energetické korporace.

Hrochovy denní překlady – dnes z 15. 10. 2014


Vlk a Hroch
16. 10. 2014   Kosa zostra
 

Vlkův úvod:
Když jsem dočetl dnešní hrochův překladový výběr, tak mi přišlo, že bych snad dnešní díl měl nazvat Bláznova kronika. Nebo výběr z absurdit. Čímž s e nijak nedotýkám hrocha. Ani jeho výběru, ani úrovně překlad. Jak známo, nemá smysl střílet na pianistu, když je klavír rozladěn. A tohle je ten případ.

Pod Ilovajskem a Saur-Kurganem našli dobrovolníci hroby s 500 neoznačenými těly


16. 10. 2014   Russkaja Vesna
Zástupci DLR dovolily ukrajinským vyhledáváním oddílům navštívit bojiště pod Ilovajskem a v okolí Saur-Kurganu. PBěhem pdzimu tu bylo nalezeno více než 150 těl, a 30 z nich podle předchozích oznámeních patřila ukrajinským ozbrojencům a 120 zůstávají neidentifikované. Jen na východě Ukrajiny pátrači nalezli asi 500 neidentifikovaných těl.

Rusko vyzývá k odsouzení muzikálu oslavujícího lotyšského válečného zločince


16. 10. 2014    zdroj
Zmocněnec ministerstva zahraničí Ruské federace v oblasti lidských práv, demokracie a svrchovanosti práva Konstantin Dolgov prohlásil, že Rusko vyzývá mezinárodní organizace a struktury k důraznému odsouzení inscenace muzikálu "Cukurs. Herberts Cukurs", která se konala v lotyšském Liepaja a která oslavuje nacistického válečného zločince z doby druhé světové války. Cukurs byl členem "Komanda Arajsa", jež se vyznačovalo obzvlášť krutými metodami při likvidaci Židů včetně dětí.

Žďárská kauza

16. 10. 2014
ČT24      15. 10. 2014     18.35    Dr. David jako host Interview ČT24


http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/214411058041015

Než začne lynč...

Radkin Honzák
16. 10. 2014 Literárky
To, co se stalo ve žďárské škole, je tragédie. Prosím všechny pozůstalé, aby přijali projev mé upřímné soustrasti. Vím také, jak malá náplast to je na jejich bolest, na smutek nad zmařeným mladým životem. Pokud pro vás mohu něco udělat, udělám to rád.

Nic nového pod sluncem…

Marek Řezanka
16. 10. 2014 Literárky
Máme sice před sebou druhé kolo voleb do třetiny Senátu, přesto více než o kandidátech a jejich vizích slyšíme o koaličních jednáních v obcích. Pokud něco dokáže lidi definitivně odradit od své „občanské povinnosti“, je to politická reality show, která by se mohla jmenovat „Peč, s kým můžeš“. Nejedná se ovšem o žádný kulinářský pořad. Z této „kuchyně“ spíš bolí břicho – a zvedá se žaludek.

Ukrajina současnosti aneb nacisté proti fašistům v boji o moc a vládu

Ladislav Kašuka
16. 10. 2014     Czechfreepress
Jak vypadá Kyjev dnešních dnů, se z mnoha českých médií nedozvíte, protože psát o tom, že se v jeho ulicích bojuje a hlavně za co, a kdo s kým, se vůbec nehodí do plánu rusofobním Karloidům ovládajícím naší televizi, hlavní internetové servery a většinu tisku. Široká veřejnost by totiž mohla zapochybovat o všech předchozích „zaručeně pravdivých informacích“, které nám jimi jsou od začátku ukrajinské krize předkládány.

Ministr obrany USA vyzval americké vojáky, aby byli připraveni na ruskou armádu

16. 10. 2014 AC24
Ministr obrany USA Chuck Hagel vyzval americké vojáky, aby byli připraveni „mít do činění“ s moderní a bojeschopnou ruskou armádou, která, podle jeho výroku, „stojí na prahu NATO.“
Poznamenal, že požadavky vůči americké armádě budou stále rozmanitější a složitější.
Dnes má Tichomořské velení USA 80 tisíc vojáků a Centrální velení 40 tisíc. Dalších 28 tisíc vojenských příslušníků slouží v Evropě. Několik tisíc jich se nachází v Africe a Jižní Americe.
Zdroj: czech.ruvr.ru