Reklama

sobota 25. října 2014

Poprava chlapeckého gymnázia v Srbsku - neměli bychom zapomínat!

Rajko Doleček
25. 10. 2014 - zdroj

Koncem října 1941 představitel německé okupační správy v Srbsku Felix Benzler prohlásil: „Minulého týdne byl popraven veliký počet Srbů ne pouze v Kraljevu, ale i v Kragujevci, jako odplata za vraždu příslušníků Wehrmachtu, a to v poměru 100 Srbů za jednoho zabitého Němce a 50 za jednoho zraněného…“ 


Bohaté a rozvinuté země se mohou stydět - tíhu boje s ebolou nese Kuba

 25. 10. 2014  zdroj
Kuba, odtržená od světa americkými sankcemi a vzdálená od západní Afriky přes 7000 kilometrů, posílá do této oblasti sužované epidemií eboly stovky zdravotníků.

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik. Známky jsou zlověstné.

The Saker
25.10.2014 Zvědavec
Ukrajinci hromadí jednotky, Rusko poskytuje dodávky odboji, balistické rakety jsou používány Kyjevem, vůdci Novoruska varují před okamžitým vypuknutím nepřátelských akcí, Porošenko potřebuje válku, aby přežil politicky. Vypadá to špatně. Tato poslední situační zpráva od Sakera, jednoho z nejlépe informovaných vojenských analytiků u ukrajinské situace, demonstruje soudek s prachem, kterým východní Ukrajina je. Jakýkoliv z velkého počtu faktorů by mohl spustit další kolo války.

O reakcích západní Evropy na vojenská ohrožení - John Cleese z Monty Python k vyhrocené situaci v Evropě

John Clees z Monty Python

25. 10. 2014   zdroj (skoro až dole)

Angličané se vzhledem k teroristickým hrozbám z poslední doby cítí ohroženi, a zvýšili proto stupeň pohotovosti z "Rozladění" na "Namíchnutí". Stupeň pohotovosti však může být brzy znovu zvýšen na "Podráždění" nebo dokonce na "Mírné naštvání". Angličané nebyli "mírně naštvaní" od roku 1940, kdy během bombardování Londýna téměř došly zásoby čaje. Teroristé byli přeřazeni z kategorie "Únavní" do "Zatracená nepříjemnost". Britové naposledy vydali varování před "zatracenou nepříjemností" v roce 1588, když hrozil útok španělského loďstva.

Vesti: Blíží se třetí Majdan

Tereza Spencerová
25. 10. 2014   Literárky
Nedělní parlamentní volby na Ukrajině mají podle všeobecného očekávání konsolidovat moc v zemi, nicméně se může stát, že naopak vyostří konflikt v samotném Kyjevě a povedou k dalšímu Majdanu.
Přinejmenším tak aktuální situaci hodnotí ukrajinský list Vesti na svém portálu Reporter. Deník do širšího povědomí v zahraničí vstoupil v půli září, kdy ukrajinská tajná služba SBU provedla razii v jeho redakci, zabavila počítače a servery a zavřela jeho webovou stránku. Vesti totiž krátce předtím odhalily, že dcera šéfa ukrajinské tajné služby Valentina Nalyvajčenka žije v luxusním apartmá v New Yorku. Z korupce nařčený Nalyvajčenko poté konstatoval, že prošetřování takových „pseudomédií“ je významným úkolem SBU, hned po sledování diverzantů.

Lze svrhnout Putina?

Mirko Raduševič
25. 10. 2014     Literárky
Podle Sergeje Ivanova, šéfa kancelářské ruského prezidenta se na svržení Putina zaměřil Západ, především USA. Vyplývá to z jeho včerejšího prohlášení na zasedání diskuzního klubu „Valdaj", který se koná v Soči.
„Izolovat Rusko pomocí různých sankcí se nepodaří. Nejde jen o sankce, ale politiku nátlaku," uvedl to včera ve svém proslovu Sergej Ivanov, vedoucí kanceláře Vladimira Putina.  Západ by chtěl přesvědčit celý svět, aby se od Ruska izoloval. „Uložit sankce může pouze Rada bezpečnosti OSN, jinak je to pouhý pokus o nátlak a nejedná se o sankce," vysvětloval názor Kremlu Ivanov. Podle něj jsou osobní útoky na Vladimira Putina pokračováním informační války vedené proti Rusku. 

Washington Post: Obama v USA hraje roli nezúčastněného pozorovatele a svou nekompetentnost maskuje chováním "monarchy"


25. 10. 2014    zdroj
Politický komentátor a publicista Charles Krauthammer Washington Post dnes uvedl ve svém článku, že prezident Barack Obama se chová v případě chyb a omylů jeho vlastní administrativy jako nezúčastněný pozorovatel.

Na Ukrajině byl "obnoven" prapor "Šachťorsk", který byl nedávno rozpuštěn pro rabování

25. 10. 2014     zdroj
Na bázi ukrajinského dobrovolnického praporu "Šachťorsk", který byl rozpuštěn pro rabování, byl vytvořen nový oddíl. Bojovníci z "Šachťorsku" budou nyní sloužit v praporu "Tornado". "Nejlepší bojovníci, kteří prošli z Peskov po Ilovajsk jsou k dnešku v našem praporu. Máme bohaté zkušenosti, " řekl velitel nové jednotky Daniil Volja.

Na Donbasu dosáhla úroveň psychogenních ztrát u ukrajinských vojáků 80% (30-40% jsou nevratné ztráty)

25. 10. 2014   zdroj
Ředitel Výzkumného centra humanitárních problémů Ozbrojených sil Ukrajiny Nazim Agajev na briefingu v Kyjevě nedávno oznámil , že podíl psychogenních traumat mezi účastníky antiteroristické operace (ATO) je mnohem vyšší než u běžných válek a závažná onemocnění tvoří dokonce až 40%.

pátek 24. října 2014

Být označen za "banderovce" je pro Porošenka největší kompliment - BLESKovka

24. 10. 2014, zdroj: Vesti 24 (24. 10. 2014 - 13:00 našeho času), hrubý překlad: Ď


Vůdce v současnosti prapodivného státu Ukrajina vyjádřil v rozhovoru pro televizi názor, který by neměl uniknout jeho obdivovatelům. Pokud v nich uvízla alespoň maličká znalost historie, pak by jim to mohlo otevřít propagandou zaslepené oči. Porošenko se v Oděse vyjádřil takto:

Konec podivného příměří - a dál...


Stanislav Vozka
24.10.2014     Prozítřek 
Putinův konstatoval, že Moskva uzná volby do Nejvyšší rady na Ukrajině, ale hlava administrativy ruského prezidenta Sergej Ivanov zároveň poznamenal, že volby v samozvaných lidových republikách (Doněcké a Luganské) se mohou stát prostředkem ke stabilizaci situace na Ukrajině. „DLR a LLR musí mít vedení, které bude zvoleno těmi lidmi, kteří na území uvedených celků žijí. Možná potom začne alespoň nějaký proces stmelování a stabilizace situace na Ukrajině“.

Polský establishment vědomě ignoruje problém neobanderovců na Ukrajině


24. 10. 2014     zdroj
"Jakýkoliv projev historické paměti určitě stojí zato brát jako velmi cenný jev v době, kdy polské vedení zcela zapomíná na základní fakta," řekl 20. října korespondentovi IA REGNUM polský politolog, ředitel "Evropského střediska pro geopolitickou analýzu" Mateusz Piskorski, když posuzoval možné reakce oficiální Varšavy na provolání "Všepolské akce protestu proti glorifikaci vrahů z UPA a SS Galicia ukrajinskou mocí."

Ruská státní duma zakázala "banderovskou" symboliku


24. 10. 2014      zdroj
Státní duma RF přijala ve druhém čtení návrh zákona, který zavádí pokuty až do výše 50 tisíc rublů za propagandu nebo veřejné předvádění atributů nebo symboliky organizací, které spolupracovaly s fašistickými organizacemi a hnutími, informoval korespondent IA Regnum 21. října.

Český národní zájem v režii československých oligarchů

Petr Havlík
24. 10. 2014      Outsidermedia
Přesně měsíc před pětadvacátým výročím 17. listopadu 1989 se v konferenčním sále České národní banky uskutečnila konference, která hledala odpověď na otázku „Co je to český národní zájem?“. Konferenci pořádaly Lidové noviny. S jistou nadsázkou by se dalo říci, že jsou dnes spíše tiskovým orgánem soudruha oligarchy, který je zároveň jejich vlastníkem. 


čtvrtek 23. října 2014

Petr Ďoubalík

23. 10. 2014
Proberte se! Stal jste se přes noc nejpopulárnějším politikem světa!!! Jak jste oslavovali sankce proti Rusku a Maďarsku, tak jste se tak rozparádil, že jste je uvalil i proti USA...

USA jsou světovým teroristickým lídrem

Noam Chomsky
23.10.2014 zdroj
Mezinárodní anketa odhalila Spojené státy americké jakožto největší hrozbu světovému míru. Daleko předčí druhého na pozici – Pákistán. Představte si, že titulní stránka deníku Pravda by uvedla výsledky studie KGB, která by odhalovala hlavní teroristické operace vedené Kremlem všude po světě ve snaze určit míru úspěchu (případně neúspěchu) a shledala by, že úspěšnost je bohužel tak řídká, že bude nutné revidovat politiku vedení těchto akcí. 

Polemika o fabulacích rusofoba Rudolfa Polaneckého.

Luděk Prokop
23. 10. 2014
Viz příspěvek pod názvem: Parazit Mládek opět v akci.
Dovolím si polemizovat s rusofobními výplody příspěvku. S těmi do očí nejvíce bijícími.
Polanecký píše:
Snad i ten největší zastánce Kremlu a jeho vládce ví, že sankce byly zavedeny jako reakce na ruskou agresi, kdy byl anektován ukrajinský Krym, a postupně nabývaly na síle s tím, jak Putinovo Rusko podporovalo materiálně i živou sílou separatisty.

Ukrajinský ultranacionalismus: z ulice přímo k moci

23. 10. 2014 ruvr.ru
Nacionalismus na Ukrajině se stává hlavním motorem volebního procesu. Radikálně naladěné voličstvo je dále povzbuzováno průvody s pochodněmi na počest Stěpana Bandery a Ukrajinské povstalecké armády (UPA).Analytici jsou znepokojeni: nacionalismus se převrací v ukrajinskou státní ideologii. Pravda, evropští politici dávají přednost tomu, že si toho raději nevšímají.

EU dluhy Kyjeva Rusku (asi) zaplatí, ale co dál?

Tereza Spencerová
23. 10. 2014 Literárky
Týden před lhůtou, do níž má Kyjev splatit ruskému Gazpromu první část z více než pětimiliardového dluhu, už Ukrajina začala čerpat plyn ze zásobníků.Podle dostupných údajů od 20. října odebrala 6,87 milionu krychlových metrů plynu, přičemž topná sezóna teprve začala. Koncem minulého týdne bylo sice dosaženo dohody o obnovení ruských dodávek zemního plynu Ukrajině, nicméně Moskva dopředu varovala, že pokud bude Ukrajina krást plyn z tranzitních tras směřujících do Evropy, vědomě o toto množství sníží objem putující do Evropy.

Sergej Lavrov: Rodí se úplně nová mapa světa

Sergej Viktorovič Lavrov
23. 10. 2014 Střípky ze světa
Koncepční vize šéfa ruské diplomacie
„Pro mezinárodní situaci je v mnohém určující to, že svět prochází fází přechodu. Nejde jen o práh další historické etapy, ale podle všeho o předěl dvou epoch. Podobné přelomové momenty se v mezinárodní sféře zpravidla vyznačují poklesem stability a předvídatelnosti.“„Jedním z definičních rysů naší doby je redistribuce a řekl bych dekoncentrace globálního poměru sil. Nejnázorněji to ilustruje vzestup ekonomické síly a politického vlivu zemí asijsko-tichomořského regionu. V mnohém už převzaly roli lokomotivy globálního ekonomického růstu, již hrály tradičně USA, západní Evropa a Japonsko.

Každý koaliční partner není stejně dobrý...

Ivan David
23. 10. 2014 První zprávy
Místopředsedkyně KSČM Ing Miloslava Vostrá soudí, že přenášení ideových sporů celostátní politiky na komunální úroveň je nesmysl. Na komunální úrovni přece nejde o velkou a mnohdy nesrozumitelnou celostátní politiku, ale o jasná praktická řešení lokálních problémů obcí a měst. Podobný názor zastávala rovněž bývalá senátorka a starostka ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, Liana Janáčková (ODS), v Českém rozhlase prohlásila, že v koalicích nevidí problém, protože nezáleží na tom, jestli se chodník zametá zprava doleva nebo zleva doprava.


Merkelová říká, že „daňoví poplatníci EU budou muset dotovat Ukrajinu“

23. 10. 2014 AC24
German Economic News uváděl, „Merkelová: Daňoví poplatníci by měli financovat Ukrajině dluh,“ a referoval, že: „Angela Merkel v pondělí navštívila ve slovenském hlavním městě Bratislava Roberta Fica. Oba vůdci se shodli na požadavku, že Kyjev by měl převzít větší odpovědnost,“ a nikoliv tlačit na EU, aby za něj zaplatilo účty za plyn po splatnosti od ruského Gazpromu. Ukrajinský vůdce Petro Porošenko se „dožadoval“, aby EU Ukrajinu vykoupilo z dluhů, když je už měsíce v prodlení se svými účty za plyn od Gazpromu, a kvůli čemuž přiměli Slovensko, aby provádělo zpětné toky ruského plynu, aby uspokojili potřebu tepla pro Kyjev.

US uvalily sankce na maďarské občany

23.10. 2014 Reformy.cz
Jak vidí Rus sankce na Maďarsko.
Spojené státy a Evropská unie rozpoutaly proti Rusku „válku sankcí“. Teď už mnozí o moudrosti této politiky začínají pochybovat. Světové trhy se potýkají s novým propadem do mizérie, jelikož začíná hrozit počátek nové ekonomické krize.

Poslední velice hrozivý vývoj ve válce na Ukrajině

23. 10. 2014 AC24
Tohle je jen velice krátký příspěvek, který vás má informovat o posledním vývoji ve válce na Ukrajině.Poté, co ukrajinští vojáci použili proti Doněcku taktickou balistickou raketu, vyhlásil Zacharčenko, že zastavení palby je v podstatě skončeno. Strelkov pronesl oficiální prohlášení varující, že podle dostupných informací ukrajinští vojáci shromažďují vojska k přípravě na útok.

Ukrajinská svodka z 21.10. 2014

vlk a Ernest
23. 10. 2014  zdroj

4. října proběhla u budovy polského parlamentu ve Varšavě protestní akcie proti účasti polských vojáků a žoldáků ve válce na Ukrajině. Účastníci měli v rukách vlajky Polska, Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Doněcké a Luganské národní republiky, a také transparenty s nápisy: „Stop Banderovi“, „Ne podpoře banderovcům. Pamatujeme na Volyň“, „Ne účasti polských vojáků ve vojenské operaci NATO na Ukrajině!“. 

středa 22. října 2014

Ostřelování Doněcka podkopává jednací proces mezi DLR a Kyjevem

22. 10. 2014 ruvr.ru
Dnešní ostřelování Doněcka podkopává jednací proces mezi DLR a Kyjevem. Prohlásil to premiér samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko. V pondělí uskutečnili ukrajinští vojáci ostřelování některých čtvrtí Doněcka. Granát explodoval mj. u budovy, kde měl v tu chvíli poradu vicepremiér DLR Andrej Purgin. Podle předběžné informace byl Doněck ostřelován raketou Točka-U. Město je ostřelováno pravidelně, umírají pokojní obyvatelé.

Vyhlazení DONBASU. Příměří podle fašistů

22. 10. 2014 New World Order Opposition
Pokud ostřelování Doněcku pokračuje a ukrajinská vláda mluví o příměří, tak bezostyšně lže. Jakéhokoli příměří Ukrajinskou vládu ani nenapadlo. Včera to potvrdil premiér DNR Alexander Zacharčenko.

Západní liberálové by měli Rusku tleskat - Geopolitika očima francouzského antropologa a historika Emmanuela Todda

22. 10. 2014    zdroj
Podle názoru Emmanuela Todda má Rusko zvláštní úlohu v mezinárodních vztazích, kterou zdědilo z dob konfrontace mezi USA a SSSR. Je to zajištění globální rovnováhy. Vzhledem ke svému jaderného arzenálu je dnes Rusko jedinou zemí, která je schopna zadržovat Američany. Kdyby ho nebylo, obraz světa by byl katastrofální. Všechni západní liberálové by měli Rusům tleskat: na rozdíl od evropských demokracií poskytlo útočiště Edwardu Snowdenovi. Jaký to pronikavý symbol: Rusko jako bašta svobod, za jejichž vlajkonoše se tyto země považují . 

Naléhavé prohlášení Igora Strelkova: Kyjev se rozhodl to risknout a provést rychlý úder

Igor Strelkov
22. 10. 2014 Outsidermedia
V současné době nepřetržitě dostávám informace o přípravě ukrajinských ozbrojených sil a band, v podobě tak zvané „Národní gardy“, k útoku na Doněck. Nepřítel v posledních dnech prudce aktivizoval činnost svých výzvědných skupin a také dělostřeleckou palbu na pozice domobranců, obytné čtvrti a průmyslové závody. Úkolem ukrajinských ozbrojených sil je obsadit Doněck, nebo alespoň jeho část do doby, než ruské velení přijme rozhodnutí zasáhnout. Následně budou moci vyhlásit jednostranné ukončení bojů a obrátit se k USA a Evropě s prohlášením o svém úmyslu vyřešit konflikt mírovou cestou.

Co se to vlastně stalo u Kobání?

Tereza Spencerová
22. 10. 2014 Literárky

Bitva o Kobání, ten „Kurdský Stalingrad“, měla – nebo stále ještě asi má – čáku překreslovat pravidla současné Obamovy války v Iráku a Sýrii. A je to bitva v mnoha ohledech podivná.

Sankce pokračují, Kyjev peníze nedostane

22. 10. 2014   zdroj

Ministři zahraničí Evropské unie rozhodli doporučit summitu EU, který se má konat 23-24. října, aby nezrušil sankce proti Rusku. Ještě horší je ale jiná zpráva. Dvě miliardy eur, které potřebuje Ukrajina na zaplacení dluhu za ruský plyn, EU také nenašla.

Jedno dojemné odcházení


Marek Řezanka
22. 10. 2014  Literárky

Je zřejmě těžké odcházet s vědomím, že loď, na které byl kapitánem, se potápí.
José Manuel Barroso ovšem své působení v čele Evropské komise vidí – aspoň podle vlastních slov pozitivně – a žádné trhliny v trupu lodi zvané Evropská unie nepřipouští. Jeho věrný chór, kam se za Českou republiku mj. řadí P. Telička, notuje s ním.Integrace prý vítězí nad dezintegrací, krize (kterou někteří nazývali přechodnou chřipkou) je údajně zdárně za námi (vždyť jsme nasadili antibiotika v podobě fiskálního paktu) a podpis asociační dohody s Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem můžeme považovat za milníky pro celou Evropu (jak se v červnu vyjádřil prezident EU, Herman Van Rompuy). Za milníky pro celou Evropu lze ovšem považovat celý ten výčet domnělých úspěchů – a to za milníky varovné.


Sergej Lavrov: pokusy Západu předělat Rusko jsou nepřijatelnéIgor Sileckij
22. 10. 2014   zdroj
 

Západ chce Rusko předělat – právě v tom spočívá skutečný cíl sankcí vůči Moskvě. Prohlásil to novinářům Sergej Lavrov. Podle názoru expertů, podobné ostré prohlášení z úst šéfa ruské diplomacie svědčí o tom, že přístup Západu k urovnání nynější krize je pro Rusko nepřijatelný.

O Ukrajinu vůbec nejde, jde o likvidaci ekonomických vztahů Evropy s Ruskem a o záchranu US krachu Evropou.

22. 10. 2014   zdroj

Rekordní dluh USA a Ukrajina jako prostředek řešení. O Ukrajinu vůbec nejde, jde o likvidaci ekonomických vztahů Evropy s Ruskem a o záchranu US krachu Evropou. Transatlantická unie a odříznutí Evropy od Ruska to mají vyřešit

Eva Illouzová: Největší hrozbou Izraele je on sám


Tereza Spencerová
22. 10. 2014   zdroj

Izrael trpí epidemií násilí a situaci je třeba začít řešit, prohlásil o víkendu izraelský prezident Reuven Rivlin, čímž oficiálně otevřel palčivé téma.
„Je načase upřímně přiznat, že izraelská společnost je nemocná – a je naší povinností tuto chorobu vyléčit,“ řekl nový izraelský prezident Reuven Rivlin v rámci konference o xenofobii, kterou v Jeruzalémě uspořádala Izraelská akademie věd. „Napětí mezi Židy a Araby v rámci státu Izrael dosáhlo rekordních výšin, zatímco vztahy mezi všemi stranami nového minima. 


Anonymita s Bleskem

Eric Best
22. 10. 2014 - zdroj

Pro novou anonymní debetní kartu MasterCard od Blesku nebude mít každý využití. Lepší než hotovost bude jen v několika případech. K rozčarování matek a otců bude přitažlivá pro děti, které si přes mobilní telefony chtějí kupovat hudbu, hry nebo aplikace bez rodičovského dohledu. 

Italský premiér vytýčil důležitou úlohu Ruska

22. 10. 2014 ruvr.ru

Italský ministerský předseda Matteo Renzi ve svém dnešním vystoupení v Senátu národního parlamentu vyslovil naději na pokrok v urovnání ukrajinské krize a zdůraznil důležitou roli RF v současném světě.
Podle slov Renzi, „proces obnovení Ruska jako důležitého orientačního bodu pro mezinárodní společenství je nyní základní a naprostou prioritou pro EU a pro celý svět“. „Evropa se zakládá mj. na úctě k sousedům, a Rusko je jejím největším sousedem“, zdůraznil Renzi. „Rusko je důležité především pro zachování mezinárodní bilance sil“, prohlásil.
Podotkl rovněž, že Itálie necítí žádné „energetické znepokojení“.


Vše co létá na vše, co se hýbe

John Pilge
22. 10. 2014  Zvědavec

Při tlumočení rozkazu prezidenta Richarda Nixona „masivně“ bombardovat Kambodžu v r. 1969 Henry Kissinger řekl: „Vše co létá na vše, co se hýbe.“Před více než 40 lety Nixonovo a Kissingerovo bombardování Kambodže spustilo vodopád utrpení, z kterého se tato země nikdy nevzpamatovala. Totéž platí o zločinu Blaira a Bushe v Iráku. V dokonalém načasování byla právě vydána bichle Henryho Kissingera, se satirickým názvem „Světový řád“. V jedné servilní recenzi je Kissinger popisován jako „klíčový člověk utvářející světový řád, který zůstal stabilní po čtvrt století“. Řekněte to lidem v Kambodže, Vietnamu, Laosu, Chile, Východním Timoru a všem dalším obětem jeho „státnictví a diplomacie“. Pouze když rozpoznáme a identifikujeme válečné zločince mezi námi, začne krev zasychat.

Der Spiegel: Snímky katastrofy malajského Boeingu byly zfalšovány

22. 10. 2014 AC 24
Snímky katastrofy malajského Boeingu, které poskytla ukrajinská strana, byly zfalšovány. Podle zprávy časopisu Der Spiegel to prohlásil velitel Spolkové výzvědné služby Německa (BND) Gerhard Schindler
.Když Gerhard Schindler vystupoval před parlamentní komisí SRN, tak prohlásil, že letadlo bylo sestřeleno raketou z raketového protiletadlového komplexu Buk, který byl ve výzbroji ukrajinské armády. Je však přesvědčen o tom, že to provedli příslušníci domobrany, kteří ho ukořistili. Důkazy této verze však pan Schindler nepředložil. Poznamenal však, že družicové snímky místa, které Kyjev poskytl, byly falešné.

Španělští antifašisté zbili ukrajinské nacionalisty22. 10. 2014   zdroj 

Policie velvyslanci Ukrajiny vysvětlila, že v království není fašismus podporován. 20. října bylo oznámeno, že v Alcorconu, v blízkosti Madridu, se v jednom z místních klubů měla na konci minulého týdne konat konference, na které se chystali španělští antifašisté informovat své spoluobčany o nacismu na Ukrajině.

Nejnedůvěryhodnější zdroje zpráv v Americe, naznačil výzkumný projekt

22.10. 2014 AC 24
Že je s médii problém, zjistíte, když je Al-Jazeera vnímána jako věrohodnější než NBC, CNN a MSNBC. Jak nám v následující tabulce ukazuje výzkumný Projekt žurnalismu od Pew, studie se pokoušela nejen změřit, zda lidé už o spoustě zdrojů zpráv slyšeli, ale i to, kterým opravdu důvěřují, když přijde na přímé informace o politice a vládě.
Od těch „nejnevěrohodnějších“ po ty nejméně…

Šest chyb Západu při jednání s Putinem - Neučte nás žít!Ljubov Ljulko
22. 10. 2014    zdroj

Západ vyhodnotil chování Vladimíra Putina na summitu "Evropa-Asie" v Miláně jako nedbalé a vyzývavé. Skutečně, všichni čekali "průlom", ale Putin tomu neodpovídal. Proč asi? Přece proto, že Západ si dovoluje při jednání s prezidentem nepřípustné urážky, řadí Rusko mezi nejhorší nepřátele a neskrývá touhu zničit jeho státnost a víru.

Europoslanec se právě vrátil z Ukrajiny: bída, občanská válka a předvolební boj

Miloslav Ransdorf
22. 10. 2014  zdroj eurozprávy
 

Lidé přestávají platit nájemné. Nemají prý totiž finanční prostředky na nárůst životních nákladů a mnoho se jich stěhuje z měst. Podle agentury UNIAN plánuje Naftogaz zvýšení ceny plynu čtyřikrát. A tady se ukazuje barbarství tohoto systému v plné nahotě: Ukrajina totiž plyn má. V Charkovské, Dněpropetrovské a Sumské oblasti se těží takové množství plynu, které zcela pokrývá potřebu obyvatel. Kdyby se ovšem nekradlo ve velkém.

Německá BND je spíše pobočka CIA, tvrdí německý novinář


22.10. 2014   zdroj
Důkazy německé tajné služby BND jsou diskutabilní a odporují skutečnostem, tvrdí německý novinář k poslednímu tvrzení BND, že malajsiské letadlo nad Ukrajinou sestřelili raketou BUK proruští separatisté.

úterý 21. října 2014

Záře. Doněck zachvátil mohutný požár - otřesné fotografie z předchozího bombardování sídlišť města (18+)21. 10. 2014   zdroj
Velkorážné dělostřelectvo a raketomety jednotek kyjevské chunty za poslední hodinu podrobily nejbrutálnějšímu ostřelování Kyjevskou a Kujbyševskou čtvrť Doněcka.

Podle očitých svědků jdou dělostřelecké salvy v intervalech ne delších než 2 minuty. Dělostřelecká palba ukrajinských formací je korigována pomocí pozemních návodčích.

Volby 2014, Gajdůšková, horizontální kampaň

Radim Valenčík
21. 10. 2014   zdroj

Alenka Gajdůšková – pro někoho a pro ni zvlášť – nečekaně prohrála volby. Přitom měla hodně dobrou startovné pozici:
- Vysoká funkce v Senátu a ve straně (lidé mají tendenci uznávat autority).
- Stále oslabující pozice tzv. pravice, která není sto najít svoji parketu.
- Osobní pracovitost (komunikovala s lidmi jako jedna z mála během výkonu svého mandátu a během kampaně pak zvlášť intenzivně)...
... a přesto prohrála. Jak je to možné?
 

Ukrajina se noří do fašismu (a Západ to přehlíží)

Vladimír Golstein
21. 10. 2014 Literárky
Ukrajinský fašismus je běsnící realitou. Neochota Západu uznat fakta možná otevírá prostor pro genocidu.Jak interpretovat nedávné pochody ukrajinských ultranacionalistů ve dvou hlavních ukrajinských městech,Charkově a Kyjevě? Pro člověka zvenku tyto pochody vypadaly jako nacistické bakchanálie, které měly zastrašit nejen místní obyvatele, ale i vládu. Účastníci pochodů požadovali přiznání statutu národních hrdinů pro členy Ukrajinské povstalecké armády (UPA), která za druhé světové války nechvalně proslula vyvražďováním tisíců Židů a Poláků. BBC zdrženlivě píše, že „nacionalisté požadovali, aby poslanci schválili zákon uznávající nacionalistickou skupinu z druhé světové války, která odporovala sovětským silám“.

Štěch už úplně zTOPkovatěl?

Radim Valenčík
21. 10. 2014  zdroj

Zatímco bývalá místopředsedkyně senátu Alena Gajdůšková lítostně rozjímá, proč ji voliči neprojevili dostatečnou přízeň v senátních volbách, aniž by reflektovala, v čem (s výraznou pomocí své strany) selhala, vydal se zcela nečekaně stejnou cestou jako ona stávající předseda senátu M. Štěch:

Ukrajinští vojáci nasadili v Donbasu kazetovou munici. Zjištětny případy lynčování

21. 10. 2014  AC 24
Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) prohlásila, že ukrajinští vojáci nasadili na jihovýchodě Ukrajiny kazetovou munici. Podle zprávy HRW, kazetové bomby byly použity ve více než 12 městech a osadách na jihovýchodě.

Igor Bezler: bojujeme proti fašismu a oligarchátu

Alena Mikulášková
21. 10. 2014   zdroj

Generálmajor Doněcké lidové republiky Igor Bezler, jeden z nejméně mediálně se prezentujících velitelů domobrany Novorossije, udělal výjimku a setkal se s novináři, aby vyvrátil lež, kterou publikují ukrajinská média.

Brilantní reportérka Serena Shim zemřela v Turecku při "autonehodě"

21. 10. 2014   zdroj

Američanka libanonského původu Serena Shim patřila mezi investigativní hvězdy Blízkého východu. Zahynula za podezřelých okolností nedaleko Kobane na turecké straně, kdy její auto rozdrtil neznámý nákladní vůz. R.I.P.

Něměcký novinář Udo Ulfkotte vypovídá o tom, jak šířil v médiích lži, které po něm chtěla CIA (video)


21. 10. 2014   zdroj

13ti minutová video-reportáž z RT o tom, jak se německý novinář Udo Ulfkotte nedávno rozhodl, že začne veřejně mluvit o tom, jak dlouhodobě spolupracoval s tajnými službami USA (CIA) a Německa (BND) a šířil v médiích informace, které po něm chtěli. V poslední době pochopil, že touto činností přispívá k nebezpečí války a tak tuto spolupráci ukončil a vydal o tom knihu.