Reklama

sobota 1. listopadu 2014

Západní média se odvážila dát slovo veliteli domobrany DNR

Alexandr Zacharčenko

1. 11. 2014, zdroj: ukraina.ru


Finská státní televizní a rádiová skupina YLE představila hlavu DNR v poměrně příznivém světle.

"Premiér-ministr Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko tvrdí, že se neobává obvinění ze strany EU a OSN a popírá jejich námitky ohledně nezákonnosti voleb naplánovaných na 2. 11. - voleb do místních orgánů DNR" - píše po setkání s Alexandrem Zacharčenkem novinář YLE Antti Kuronen.


V Kyjevě bylo přislíbeno odsoudit všechny zúčastněné ve volbách v DLR a LLR


1. 11. 2014   zdroj
V Radě národní bezpečnosti a rady obrany (RNBO) Ukrajiny přislíbili stíhání organizátorů voleb v samozvaných Doněcké a Luganské lidových republikách, stanovených na 2. listopadu. Informuje o tom "Interfax" s odkazem na prohlášení zástupce vedoucího informačního a analytického centra RNBO Vladimíra Polevého. "Na základě uskutečnění tzv. "voleb"poskytnou orgány činné v trestním řízení právní posouzení. Předběžně mají tyto akce rysy části 3 článku 109 trestního zákoníku Ukrajiny, což jsou "akce zaměřené na násilné uchopení státní moci, které jsou realizovány organizovanou skupinou", řekl Pojevoj.

přeložila V. Grulichová

Příběh eboly páchne


P.Craig Roberts
Vláda USA oznámila, že do Liberie vysílá tisíce amerických vojáků. Generál Volesky řekl, že tyto jednotky tam přicházejí s cílem vymýtit ebolu. A oficiální zdůvodnění zní, že bojové jednotky jsou do oblasti vyslány proto, aby zde zbudovaly léčebná zařízení pro lidi infikované ebolou.
                                Proč bojové jednotky...?

Zeman vyznamenal vojáky padlé v Afghánistánu

Josef Vít
1.11.2014 2014 Zvědavec

President republiky Zeman vyznamenal vojáky padlé v Afghánistánu. Uvedl to slovy, že jsou u nás lidé, kteří nemají profesionální vojáky rádi. A ihned se rozpoutala diskuse zda profesionální voják je to pravé, co naše republika potřebuje. Zda jde o vojáky nebo o žoldáky. Ale pravda je jednoduchá - ti lidé bojují a zabíjejí za peníze. Tím je řečeno všechno.

Foreign Policy: USA - "vzor demokracie" prožívá sérii nezdarů


1. 11. 2014   zdroj
Americká demokracie je dnes ve velmi žalostném stavu. Zvláště jasně to ukazují nadcházející volby v USA. Píše se o tom v článku v časopise Foreign Policy, informuje RIA Novosti. S impozantní sumou peněz, vynaložených na volební kampaně kandidátů, jejichž politické názory jsou často prakticky totožné, se očekává v letošním roce velmi nízká volební účast - méně než 50% a v místních volbách, podle některých odhadů, méně než 30%, protože většinu občanů výsledky hlasování pramálo znepokojují.

Der Spiegel: Kapitalismus je zombie systém

Petr Bílek 
1. 11. 2014 Literárky
Nedávné volby ukázaly, že propojení velkých peněz a politiky v České republice nikomu moc nevadí. Naopak. Jak vypadá česká hroší kůže v mezinárodním srovnání?

Jak se svoboda (ne)hájí

1. 11. 2014 Literárky
Poměrně často slyšíme argument, že se vracíme do atmosféry třicátých let. Na tomto tvrzení by se shodlo zřejmě hodně lidí bez ohledu na jejich světonázor. Jádrem pudla, které již lidi názorově výrazně odlišuje, je pojmenování hrozby.

Obraz Ruska ve světě: žebříček nepřívětivosti zahraničních médií

1. 11. 2014     ruvr.ru
Analytici Mezinárodní informační agentury Rossia Segodnia zjistili, ve kterých státech se nacházejí média, která byla k Rusku za srpen až říjen 2014 nejvíce nepřátelská.Základ žebříčku představuje seznam zemí seřazených podle veličiny představující vztah počtu negativních publikací o Rusku k celkovému počtu neutrálně laděných materiálů. Maximálním ukazatelem na stupnici nepřívětivosti je index 100%.

1. 11. 2014
"Již zaněly prohlášení psychiatrů, že na Ukrajině probíhá davová psychóza. Zejména se mohu odkázat na profesora ukrajinské Vojenské lékařské akademie Olega Syropyatova " - řekla analytička Ludmila Uskova.

Ukrajina a EU mohou Rusku předvést novoroční „plynový ohňostroj“

1. 11. 21014 ruvr.ru
Analytici se zdrženlivým optimismem hodnotí výsledky jednání o zemním plynu, které právě proběhla v Bruselu: nehledě na to, že v sázku byla dána reputace Bruselu jako vyjednavače, existuje vysoká pravděpodobnost toho, že Ukrajina nesplní závazky ohledně splácení dohodnuté části dluhu za dodaný zemní plyn.A to znamená, že premiéra druhé série plynové telenovely proběhne už během Vánoc a Nového roku, domnívají se experti.

Kupte si Velkého bratra do obýváku (Orwellova noční můra skutečnosti)

Michael Price

1. 11. 2014 Wertyz Report
Bojím se své nové televize: Proč se bojím ji zapnout - a vy se budete bát takyPrávě jsem si koupil novou televizi. Ta stará fungovala dobře, ale když se hlasitost zasekla na čísle 63, rozhodl jsem se ji nahradit. Dnes vlastním novou „chytrou“ televizi, která slibuje vysílání multimediálního obsahu, her, aplikací, sociálních médií a internetové prohlížení. A samozřejmě i televizi.Jediným problémem je, že se ji bojím použít. Vy byste se báli také - když si přečtete 46 stránkovou brožuru o soukromí.

Diskuse k Putinovu vystoupení v klubu Valdaj

1. 11. 2014
Ještě mnohem zajímavější než Putinův projev...


Projev V.V. Putina  zde

Pouze Novorossija může zachránit ukrajinský lid


Lev Krištapovič
1. 11. 2014    zdroj
Základní chyba při analýze parlamentních voleb na Ukrajině podle mého názoru spočívá v tom, že se k nim přistupuje z obvyklého politologického hlediska. Logika problému je následující: když se konaly volby, je nutné hovořit o počtu voličů, kteří hlasovali v těchto volbách, o tom, které strany do parlamentu prošly, které ne, o možných parlamentních koalicích, zda bude parlament stranou války nebo stranou míru a o vyhlídkách na existenci samotné Nejvyšší rady.

Amazon - asociální firma přenáší do Evropy nejhnusnější podnikatelské praktiky

Marcela F.
1. 11. 2014 zdroj
 

Tomuhle vedení české SocDem tleskalo a fandilo. Amazon ničí nejen malé prodejce, ale i vlastní zaměstnance. Svědectví Češky z německého logistického skladu Amazonu: vydírání, vyhrožování, sledování zaměstnanců na toaletách, soukromí detektivové, pedometry, po půl roce vyhoření a nový nábor!

pátek 31. října 2014

Ukrajinská svodka z 30.10. 2014


Ernest, přispěl TK
31. 10. 2014  zdroj

 
Zpráva domobrany Doněcké lidové republiky, zprávy novinářů a bojovníků domobrany Novoruska, zpráva městské rady města Doněck, postřehy kozáků velitele Dremova, postřehy Prochorova a Chuligana, kyjevská vláda chystá novou krvavou provokaci, těžké boje začnou, podle odhadu domobrany, během několika málo dnů.

Jan Ziegler - Ten člověk neví, která bije …

Ladislav Kašuka
31.10. 2014  zdroj

Nedávno mě tento silně rusofobní autor opravdu rozesmál svým článkem v Parlamentních Listech na téma, jak je proti Rusku lepší a bohatší západ, protože některá ruská města kupují starší tramvaje místo nových klimatizovaných. Kromě toho, že autor přehlédl, že v cca půlce Ruska je počasí, kde je v tramvaji potřeba po 90% času pouze topení, je vidět, že naprosto nechápe ruskou nesobeckou mentalitu a vlastenectví, kterého je tento národ schopen a díky kterému porazil jakéhokoli nepřítele, který ho chtěl dobýt, nebo zničit (feudály počínaje, kapitalisty pokračujíce a nacisty konče).

Daň z internetu a podnikání v XXI. století

Květa Pohlhammer Lauterbachová
31. 10. 2014 zdroj a zdroj


Moderní informační společnost vyžaduje přizpůsobení daňových systémů nové realitě. Co se má danit v 21. století? No přece informační dálnice. Maďarská vláda Viktora Orbána se opět jednou postarala o pozdvižení. Na americké sankce uvalené na spolupracovníky Orbána ze strany USA nereaguje a jde si tvrdohlavě za svým. 


Partaje socialistů ve Francii a ve Španělsku zkolabovaly

31. 10. 2014  zdroj

Pohřeb socialistického establišmentu se konal sobotu 22. 3. 2014, kdy ve Španělsku proběhly největší celonárodní demonstrace tohoto desetiletí.
Malá mainstreamová média jako Čulíkovy Britské listy již psaly o pádu labouristů ve Skotsku, pro něž se nezdařené vyhlášení nezávislosti stalo politickým Waterloo. 

Výbuch muničáku a spolek „Za zdravé Valašsko“

Petr Umlauf
31. 10. 2014 zdroj
 

Výbuch a následný požár zničily sklad munice, který má ostravská firma Imex Group pronajatý od armády. Ve vrbětickém skladu bylo odhadem 1000 tun výbušnin a munice, včetně 500 ks raket středního doletu SS-20.

Bachmutka: na blokpostu ukrajinských ozbrojených sil č. 31 se bojuje

31. 10. 2014 zdroj
Na trase Bachmutka v oblasti obce Frunze se bojuje u kontrolního stanoviště č. 31.
Kozácké oddíly Luganské lidové republiky se zapojily do boje s ukrajinskou Národní gardou a armádou, používají se ruční střelné zbraně a minomety.

Vojáci ukrajinské armády z 32. blokpostu se v bezvýchodné situaci vzdali

31. 10. 2014 New World Order Opposition
Rozhovor s jedním ze 112ti ukrajinských vojáků, kteří se rozhodli vzdát se.Byli bez zásob, techniky, vybavení a úkolů. Vzhledem k přesile povstalců neměli jinou možnost. Vedení ukrajinské armády to popírá.USA provedly volby na Ukrajině

Alexandr Žilin
31. 10. 2014    zdroj
Takticky vyhráli volby tři oligarchové: Porošenko, Kolomojský a Ljovočkin, kteří financovali popostrčení svých plebejců do parlamentu. Výsledkem bude další pokles životní úrovně lidí! Porošenko ovšem v Jaceňukovi nezískal konkurenta, ale nepřítele. To je americký styl: vytvořit konkurenční prostředí u okupační moci, kdy se všichni navzájem pomlouvají. Tak to chodí ve všech proamerických okupačních režimech ve všech okupovaných zemích. Strategicky volby vyhrály USA. Proto mír nebude!

Kyjev odstoupil od podpisu na dokumentu stanovujícím hranice s DLR

31. 10. 2014     zdroj
Ukrajinské mocenské orgány bez jakéhokoliv vysvětlení stáhly podpis svého zástupce na dokumentu, kterým byla stanovena hraniční linie, oddělující domobranu a ukrajinské ozbrojence. Toto prohlášení bylo učiněno 29. října prvním místopředsedou vlády Doněcké lidové republiky Andrejem Purginem .

Ukrajinská armáda znovu ostřeluje Doněck

31. 10. 2014 ruvr.ru
Nejméně jednoho mrtvého a 6 zraněných si vyžádalo ostřelování Doněcku ukrajinskou armádou.
Cílem palby byl Kyjevská, Kujbyševská a Petrovská čtvrt města. Celkově za posledních 24 hodin v Doněcké a Luhanské oblasti domobrana zaregistrovala 12 případů narušení klidu zbraní ukrajinskou armádou. Situace je stále napjatá.V oblastech podél demarkační linie ukrajinská armáda aktivizovala ostřelování pozic domobrany.

Rakouský prezident: Evropa musí obnovit vztahy s Ruskem

31. 10. 2014     ruvr.ru
Evropa musí obnovit vztahy s Ruskem a zastavit rétoriku sankcí. Prohlásil to rakouský prezident Heinz Fischer během oficiální návštěvy Sofie.Podobný názor vyslovil i jeho bulharský kolega Rosen Plevneliev.Kromě toho, oba lídři uvedli, že podporují co nejrychlejší stavbu plynovodu South Stream. Tento projekt, na jehož realizaci mají zájem mnohé evropské země, zastavila Evropská komise.

Obamovi bylo doporučeno, aby "vyčistil" Bílý dům "od neprofesionálního týmu"

31. 10. 2014   zdroj
Kongresmani se domnívají, že prezident USA musí "dát do pořádku" svou administrativu. Včera předseda dolní komory Kongresu USA John Boehner řekl, že prezident Barack Obama by měl "dát do pořádku" svou administrativu a přiznat, že sestavil neprofesionální tým. S odkazem na vydání Hill to oznámila RIA Novosti.

čtvrtek 30. října 2014

Ukrajinský poslanec: Domlouvat se s DLR na hraniční linii byla od začátku chyba

31. 10. 2014    zdroj
"Na Donbasu nebylo žádné příměří. Nic neztrácíme tím, že jsme odvolali svůj podpis na smlouvě o dělící linii," řekl korespondentovi IA Regnum v Kyjevě 29. října poslanec Nejvyšší rady Andrej Senčenko, který působil jako zástupce vedoucího prezidentské administrativy Ukrajiny bezprostředně po únorovém převratu v zemi.Politik poznamenal, že osobně nemůže v tomto okamžiku potvrdit informaci o tom, že ukrajinská strana skutečně stáhla svůj podpis ze smlouvy o dělící linii mezi ukrajinskými vojáky a domobranou. Podle něj bylo však od počátku vytvoření takové linie chybou ukrajinské moci.

Svodka Ministerstva obrany Doněcké lidové republiky 28.- 29.října 2014


30. 10. 2014  zdroj 
Včera, předevčírem a v noci na dnešek - neustálé ostřelování pozic domobrany Doněcké lidové republiky (DLR) ozbrojenci kyjevského režimu, napadání pozic na doněckém letišti a Kyjevské čtvrti Doněcka, použití zápalných min - hlášení hodinu po hodině:

VRATIMOVSKÝ ODBORNÝ SEMINÁŘ

To od Slováků nikdo nečekal!


30. 10. 2014, zdroj: hlas ru sk, Jiří Just


„Pre celý svet je naša iniciatíva prekvapením, nikto to od Slovákov nečakal.“ V Bratislave neoficiálne otvorili zastupiteľstvo Novorossie. „Svoj kúsok Novorossie si nosíme každý vo svojom srdci,“ vysvetľuje v rozhovore pre Hlas Ruska autor iniciatívy a antifašistický aktivista Marián Farkaš.

Marián Farkaš (foto M. Farkaš)


Kritizovaná novela zákona o elektronických komunikacích schválena senátem

30. 10. 2014  dTest

Parlament přijal kontroverzní novelu zákona o elektronických komunikacích v podobě, která citelně oslabí ochranu práv zákazníků telekomunikačních operátorů a je v rozporu s evropskou směrnicí. Schválenou právní úpravou se zásadně omezují práva účastníků služeb elektronických komunikací, tedy všech, kteří mají internet, telefon nebo kabelovou či satelitní televizi.

Ukrajinské volby okem Jiřího Pehe


Luděk Prokop
30. 10. 2014
Přiznání ryzího demokrata, že bychom mohli snad přiřadit k fašistům Nacionalistickou stranu Svobody, ve světle zdokumentovaných fašistických zvěrstev, fašistických hesel, insignií a symbolů svědčí o veliké toleranci k fašistickým projevům včetně násilností. A na odiv stavěná radost demokrata, že fašistická strana skončila ve volbách jenom se zhruba šesti procenty, to je velice smutný obrázek takzvaného demokratického smýšlení.

Ukrajinská vojska začala „tajnou“ přepravu protiletadlových systémů S-300 přes Oděsu

30. 10. 2014 New World Order Opposition 
Přesun vojenské techniky přes Oděsu zachytili na video místní obyvatelé 29. října. Informační oddělení oděské městské rady v této souvislosti vyzvalo občany, aby nepodléhali panice. „Situace je pod kontrolou Ministerstva obrany Ukrajiny,“ – říká se v oznámení úřadu.


Skandál v USA: hlasy pro republikány se "automaticky" převáděly demokratům


30. 10. 2014     zdroj
4. listopadu se v Americe konají volby do kongresu. Nevolí se ale jenom parlament. V některých státech již začaly předčasné volby guvernérů. Neobešlo se to ale bez problémů. V předčasných volbách guvernéra ve státu Maryland bylo například registrováno 20 stížností voličů v souvislosti s tím, že hlasovací zařízení s dotykovým displejem automaticky převádějí jejich hlasy pro republikánského kandidáta Larry Hogana na demokrata Anthony Browna.

Armáda Ukrajiny se pokusila zaútočit u Gorlovky

30. 10. 2014 New World Order Opposition
Podle zatím nepotvrzených informací od opolčení se BSU pokusila o tankový útok na Gorlovku. Na předměstí se podařilo probít několik tanků, dva z nich opolčenci zničili. Jak informují opolčenci, pěchota nepřítele byla od tanků oddělena ještě na okraji Gorlovky.

EU se nechce Rusku finančně zaručit za Kyjev

Tereza Spencerová
30. 10. 2014 Literárky
Evropská unie i Ukrajina jsou zase o něco blíž k plynové krizi, neboť třístranná jednání s Ruskem v Bruselu prozatím zkrachovala. Šéf Gazpromu Alexej Miller zdůraznil, že smlouva bude podepsána jen za podmínky, že se Ukrajina a Evropská komise dohodnou na bilaterálním protokolu, který bude obsahovat unijní finanční záruky Ukrajině. A v tomto ohledu nastal problém, neboť EU a Ukrajina ruské straně žádné písemné závazky o tom, že Brusel přebírá za Ukrajinu odpovědnost za její dluhy vůči Rusku, nepředložily.

Česko, jak je ti 25 let po Listopadu? Rozhovor Ivana Davida s Lukášem Petříkem (Parlamentní listy)

30. 10. 2014     Parlamentní listy
Jak hodnotím 17. listopad s odstupem 25 let? Kriticky, samozřejmě. A není to jednoduché. 25 let je celá generace a na dnešek nelze pohlížet hledisky roku 1989 a naopak ten rok nelze posuzovat dnešními hledisky. Jinak budeme stejně směšní jako redaktor Československého rozhlasu kdysi v roce 1969, který chválil rozvoj výpočetní techniky v Sovětském stavu srovnáním: „…zatímco v carském Rusku nebyl počítač ani jediný…“. 

Svodka: Doněck pod palbou, ukrajinská armáda zvedla i letectvo (video)30. 10. 2014 zdroj
 

Doněck pod stálou palbou ukrajinských ozbrojenců, v noci jsou města a osady Doněcké lidové republiky ostřelovány zápalnými minami, ukrajinská armáda chystá v několika letištích techniku ke vzletu.

středa 29. října 2014

Ohňostroj pokrytectví

Marek Řezanka
29. 10. 2014 Literárky
Témat, která se nás bezprostředně dotýkají, je celá řada. Osudem Ukrajiny počínaje přes situaci na Středním a Blízkém východě, přes epidemii Eboly (nejen) na africkém kontinentě, přes chystaný podpis transatlantických smluv a jejich dopad na evropské země, přes sociální problémy USA, EU, Ruska i Číny – a (ne)udržitelností kapitalismu konče.


Hlášky. Zdroj: Miloš Zeman

29. 10. 2014, zdroj: Miloš Zeman (od 28. 9. 1944 do současnosti), seskupitel neznámý

"Doplněno" 
Bystrý čtenář nás upozornil na chybějící "hlášky" č.3,7,48 a 54, podařilo se nám najít zdroj a chybějící doplnit.

Prezident Miloš Zeman nedávno oslavil kulaté narozeniny (70). Neznámý (?) sběratel jeho bonmotů, vtípků a slovních hříček proto seskupil symbolických 70 kousků a vypustil je do sítě sítí. Ulovili jsme je pro vás a pro odlehčení situace i my.

Vojáci NATO na hranicích Ruska

29. 10. 2014     zdroj
Příští týden se bude v Litvě konat cvičení "Železný meč 2014". Manévrů se od 2. do 14. listopadu zúčastní 2500 vojáků z osmi zemí NATO, sdělují Ozbrojené síly Litvy. Vrchní velitel ozbrojených sil generálmajor Jonas Vytautas Žukas novinářům řekl, že to bude největší cvičení v letošním roce v Litvě. Cvičení bylo podle něj rozšířeno v důsledku událostí na Ukrajině, informuje Interfax.ru.

přeložila V. GrulichováMainstream nenávidí Zemana, bojí se Putina a neví, co bude dál…


Petr Fojtík
29. 10. 2014   zdroj

Jo, kdyby byl prezidentem Schwarzenberg, jak si „profesionální“ novináři přáli, to by bylo něco jiného. Ale bohužel… Lůza si zvolila „ovara“, a tak náš český mainstream bojuje všemi možnými prostředky dále. Od veřejnoprávní televize, přes iDnes, Aktualne a jiné, není mezi nimi rozdílu.

Kdyby Zeman vyznamenával Mašíny, rektoři by stáli ve frontě na Hrad

Břetislav Olšer
29. 10. 2014   zdroj

Vždycky jsem považoval rektory za moudré a úctyhodné osobnosti. Ovšem, ouha, jsou mezi nimi též ješitní populisté, co se nedokáží přenést nad počiny, hájící čest a prestiž hlavy státu. Kdyby prezident Miloš Zeman vyznamenával vrahy Mašíny, stáli by všichni rektoři s pravicovými politiky fronty na Pražský hrad, kde by se navíc postavili do pozoru. Včetně těch, co mlčeli a čekali zdali jim přijde pozvánka, a až když nepřišla, řekli že na Hrad z protestu nepůjdou. Kdyby ale včas přišla...?

Hříchy eurointegrace nabíjí kanóny pravice

Sergej Birjukov, Andrej Kovalenko
29. 10. 2014    zdroj

Východní Evropa spěje k programovému „restartu“
Letošní volby do Evropského parlamentu – i vzrušené spory, kde najít elixír eurozóny – obnažují „sílící propast mezi aspiracemi evropských elit a občanskou společností kontinentu“, všímají si Sergej Birjukov a Andrej Kovalenko.

Projev prezidenta republiky během slavnostního ceremoniálu udělení státního vyznamenání České republiky ve Vladislavském sále

29. 10. 2014 Parlamentní listy
Naše pojetí českých dějin je příliš anonymizováno
Projev prezidenta republiky během slavnostního ceremoniálu udělení státního vyznamenání České republiky ve Vladislavském sále

Po návštěvě prezidenta Zemana v Číně,přijíždí vládce 60miliónů lidí a veze byznys.

29. 10. 2014 Parlamentní listy
Návštěva prezidenta Zemana v Číně již přináší první plody. Ve středu odpoledne má do Prahy přiletět guvernér provincie Hubei ve střední Číně. Hlava šedesátimilionové části Číny bude doprovázena 72 místními podnikateli. Cestu organizuje Česko-čínská komora ve spolupráci s Krajem Vysočina, který by si podnikatelé s delegací měli prohlédnout.


Petr Ďoubalík

29. 10. 2014

Smutná zpráva o zdravotním stavu Vladimíra Putina


29. 10. 2014, Petr Ďoubalík, zdroj: zde


Seznamovské Novinky.cz dnes přinesly, pro mnohé, zdrcující zprávu o zdravotním stavu prezidenta RF. Včera Novinky opapouškovaly informaci z amerického bulváru o těžce nemocném Putinovi, aby dnes v tomto nechutném počínání pokračovaly. Budiž jim ke cti, že alespoň citovaly věrohodnější pramen - mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova.

V polském pohraničí začaly střety s ukrajinskými nacionalisty

29. 10. 2014 New World Order Oppotision
Noviny „Rzeczpospolita“ konstatuje, že činnost ukrajinských nacionalistů v jihovýchodním okraji Polska se v posledních letech výrazně zvýšila. Hovoří se o několika příhraničních okresech s Ukrajinou. Představitelé nacionalistických organizací Ukrajiny velmi často přijíždějí na návštěvu do polského Podkarpatí a už několikrát se situace vyhrotila do střetu s místními obyvateli. Zatím utrpěla jen symbolika ukrajinských nacionalistů.

EU vyhrožuje Rusku sankcemi v případě uznání voleb v DLR a LLR

29. 10. 2014 ruvr.ru
Uznání Ruskem voleb hlav a parlamentů samozvaných Luhanské a Doněcké lidových republik nejenže nenapomůže zrušení sankcí EU, ale může naopak zapříčinit zavedení dalších omezení, prohlásil oficiální zástupce EU v Rusku Vygaudas Ušackas na tiskové konferenci v Moskvě.

Podle jeho slov je vedení EU znepokojeno plány Ruska poslat pozorovatele do DLR a LLR a uznat tyto volby.Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov dříve prohlásil, že Rusko uzná volby, které se budou konat 2. listopadu na území samozvaných republik.

Korporátní "Captain America" honí Snowdena 2.0

29.10.2014    e-republika
FBI provedla domovní prohlídku u nejmenovaného privátního zaměstnance, který pracuje v rámci kontraktů pro CIA, stejně jako původně Snowden.Začněme velkým rozhovorem, který dal Edward Snowden pro nezávislý web a časopis The Nation a byl publikovaný včera. Snad ho někdo přeloží do češtiny, doufejme. K tomu přidejme nový film investigativní novinářské hvězdy Laury Poitrasové s názvem Citizenfour. 


Polské koncentrační tábory a jejich ruské oběti


Nikolaj Mališevskij
29.10.2014 Zvědavec

V Polsku se rozhořel skandál kvůli nápadu zřídit v Krakově památník rudoarmějcům, zahynuvším v polských koncentračních táborech. Ruská vojensko-historická komunita zorganizovala výběr prostředků na památník vojenským zajatcům z řad rudoarmějců, kteří zahynuli v koncentračním táboru v oblasti Dombe a pohřbeným v bratrské mohyle. Projekt památníku již existuje. Začátek jeho budování se plánuje na příští rok.