Reklama

sobota 8. listopadu 2014

Svět se izoluje od zpravodajských služeb USA vlastními internetovými systémy

8. 11. 2014     zdroj
Brazílie se rozhodla ochránit své občany před totálním sledováním: vláda se chystá vést optický kabel, spojující Fortalezu a Lisabon, na dně Atlantského oceánu. Aby obešla území USA, je vláda připravena vyčlenit na tento projekt 185 milionů dolarů. Už loni v létě odmítla Brazílie po skandálním odhalení Snowdena používat e-mailový systém USA Microsoft Outlook.

Vulgární podstatu věci přikryjí tři sprostá slova a pravdu přikryjí lži. (Kocáb v ráži: Putin zešílel. Aneb lež vítězí nad pravdou a nenávist nad láskou.)

Luděk Prokop
8. 11. 2014
Nezměrné úsilí masmédií využít tři sprostá slova prezidenta, k rozpoutání hysterie, nemusí být samoúčelné. Může být, že úvahy o záměrech vyprovokovat bouřlivé demonstrace ke kulatému výročí 17. listopadu, mají reálné opodstatnění. Neutuchající, až do trapností ústící upocené snahy sdělovacích prostředků a často až nenávistné internetové diskuze, mohly by nasvědčovat tomu, že podmínky pro pořádný šrumec a následný mazec jsou vehementně připravovány.

Igor Plotnický odhalil tajemství "luganského zázraku"

8. 11. 2014
Hlava LLR poodhalil závoj tajemství nad fenoménem vysoké volební účasti 2. listopadu, což šokovalo EU a USA. Hledají stopy nové psychologické zbraně, která zde byla vyzkoušena a přinutila lidi přijít k volbám, ironizoval nově zvolený hlava republiky. Ale všichni víme, že tajemství "luganského zázraku" je velmi prosté: když jsou lidé a státní moc jednotní - jsou neporazitelní. Vždy budeme zajedno! A jsem přesvědčen, že ještě mnohokrát překvapíme celý svět. Vždyť nyní je všechno v našich rukou a nikdy se toho nevzdáme!
přeložila Vladimíra Grulichová

DLR pozastavila jednání s Kyjevem o prodeji uhlí

8. 11. 2014   zdroj
Vláda samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) pozastavila jednání o prodeji uhlí Kyjevu. Pokračovat v jednání bude možné až po ukončení bojových akcí. Agentura RIA Novosti informuje, že to novinářům řekl ministr palivo-energetického komplexu DLR Alexej Granovský.

Forbes: Putin po druhé za sebou nejvlivnější osobou na světě. Obamovo obviňování jen zvyšuje Putinovu popularitu .

8. 11. 2014    zdroj
"Čím více se americký prezident Barack Obama snaží obvinit Vladimíra Putina ze všech možných hříchů, tím větší bude popularita ruského prezidenta ve světě, což zaznamenali i sestavovatelé žebříčku Forbesu". Řekl to 5. listopadu dopisovateli IA Regnum generální ředitel Centra pro politické informace Alexej Muchin, když komentovat, že Putin opět stanul podle amerického časopisu Forbes v čele nejvlivnějších osob na světě.

Finský prezident vyzval EU, aby nezasahovala do vztahů Finska s Ruskem

8. 11. 2014 zdroj
Prezident Finska před zasedáním lídrů severní Evropy a pobaltských zemí vyzval, aby se nespekulovalo a nezintenzivňovala se konfrontace mezi EU a Ruskem. Kromě toho politik řekl, že Finsko nebude podléhat nátlaku v budování vztahů s Ruskou federací.

pátek 7. listopadu 2014

Evropská unie: choroba prokyjevské slepoty

Andrej Feďašin  
7. 11. 2014  zdroj a
zdroj
Po volbách, které se konaly 2. listopadu na území Donbasu a Lugansku, se Evropská unie znovu hodlá vrátit k režimu sankcí vůči Rusku.

USA ničí syrskou ropnou infrastrukturu pod záminkou boje proti ISIS

7. 11. 2014 zdroj
USA zvažuje bombardování potrubí v Sýrii, což jak tvrdí, je pokusem odříznout ISIS od obrovských zisků, které jim plynou z obsazených ropných polí. Deník Independent cituje Julietu Valls Noyes, zástupkyni náměstka ministra pro evropské a euroasijské záležitosti, která během návštěvy v Londýně řekla, že ISIS vydělává 2 miliony dolarů denně prodejem ropy.

Teorie USA o jaderném potlačení Ruské federace selhaly


7. 11. 2014  zdroj a zdroj

Nezdarem skončilo vojenské prognózování operace „Bear Spear“ uskutečněné Strategickým velením USA. Jeho cílem bylo modelování rychlého a částečně – jaderného úderu na Rusko. Výsledkem bylo, že svět byl v troskách a USA – vymazány z povrchu zemského. O tom se na základě informací na portálu Defense News hovoří ve specializovaném shrnutí průzkumně-analytické společnosti Strategic Forecasting Inc.

Svodka čili souhrnné hlášení od velitele s krycím jménem Givi: byl zabit velitel pluku, 9 důstojníků, zničeno 8 tanků, 2 "Grady“, 8 „Uralů“, 2 BMP (plovoucí obrněný transportér), 160 vojáků ukrajinské armády (video)


7. 11. 2014   zdroj   
Svodka od GIVIho, Doněcké letiště, 07.11. 2014, 20:52 moskevského času:
"Včera byl velmi těžký den, nejdříve pro nás a pak pro ně. ...

Blesková zpráva z Novorusije: Armáda DLR zničila čečenské teroristy včetně šéfa parlamentního výboru "republiky" Ičkeria

7. 11. 2014 zdroj
Letiště Doněck, armáda DLR: zničeni čečenští bojovníci.
Domobrana hlásí, že vojáci Doněcké lidové republiky zneškodnili Wahida Bamatgirejeva, známého čečenského teroristy, polního velitele, 

Prohlášení o ruských vojácích na Ukrajině se zakládají na fámách a ne na faktech

7. 11. 2014  zdroj

Prohlášení šéfa kanadské diplomacie Johna Bairda a řady zástupců USA a NATO o ruských vojácích, kteří se údajně přibližují k hranici s Ukrajinou, jsou naprosto bezdůkazná a zakládají se na fámách. Prohlásili to na ruském ministerstvu obrany.

Doněck: Dělostřelecký granát kyjevských ozbrojených sil zabil 2 děti, další těžce zranil

Anatolij Šarij
7. ll. 2014  zdroj

Teď uvidíte místo, kam spadl dělostřelecký náboj, kde došlo k té strašné tragédii, při které zahynuly děti. Uslyšíte rozhovor s chlapcem, který leží v nemocnici. Uslyšíte i jeho matku. Řekla tvrdá slova. Někomu se její slova nemusí líbit, ale já jsem nesestříhal nic z toho, co řekla. Myslím si, že má právo na to, aby je řekla těm, které oslovila.


Pohledy aktérů na dobu před 25 lety - Jan Kavan, Peter Weiss, Jan Šolta, Milan Syruček, Oskar Krejčí a Miroslav Polreich

Monika Hoření
7. 11. 2014  zdroj

Diskusi o 17. listopadu 1989 uspořádaly v pražském Evropském domě Nadace Železná opona, Evropské hnutí v ČR a Informační kancelář Evropského parlamentu. Zúčastnili se jí lidé, kteří byli aktéry listopadu před 25 lety. Většina řečníků se nadále hlásí k levici.

Hlava LLR Plotnický varoval Západ před fašismem Kyjeva


7. 11. 2014     zdroj
Hlava samozvané Luganské lidové republiky Igor Plotnický vyzval vedoucí světové mocnosti, aby se spojily proti nástupu fašistické ideologie, zejména na Ukrajině.


Nastává čas nejvyšší, pořádně se zamyslet

Luděk Prokop
7. 11. 2014
Doléhá na nás rostoucí tlak masmédií a dělí naši společnost na nesmiřitelné tábory. Mnohé nasvědčuje tomu, že s cílem, postavit je navzájem proti sobě. Kampaně ve prospěch Ukrajinské pučistické vlády, se zamlčováním fašistických projevů a brutálního násilí, se zamlčováním původu a původců vzniku puče, provázené kampaněmi proti Putinovi a Rusku, vytvářejí předpolí pro kampaně zacílené do vyústění k organizovaným nepokojům na území našeho státu. Jak jinak, nejprve v našem hlavním městě, při první možné příležitosti.

Tankový útok na Jasinovatuju odrážen s těžkými ztrátami ukrajinských ozbrojenců

Igor Strelkov
7. 11. 2014    zdroj (Uveřejněno 6. 11. 014 – v 19:53 moskevského času)

Bývalý první ministr obrany Doněcké lidové republiky Igor Strelkov píše o velkých ztrátách ukrajinských ozbrojenců pod Jasinovatou. Vše je v pořádku, útok na Jasinovatou byl již odražen s velkými ztrátami ukrů. 


Šiklová toho asi nechápe příliš mnoho

Luděk Prokop.
7. 11. 2014
Paní socioložka nechápe, že nazývat bombardování, při kterém jsou masakrováni civilisté včetně dětí, bombardováním humanitárním, je vrcholem cynismu. Ohánět se tvrzeními, že Havel bombardování nenařizoval a následně dokonce tím, že Havel bomby neházel, vyžaduje notnou dávku otrlosti se zaslepenou hloupostí. V tomto punktu nikoho nemůže omlouvat ani to, že specifika předvedeného způsobu myšlení je předurčena vystudováním vysoké školy, přísně výběrové Filosofické fakulty prestižní UK, v tuhém totalitním období.

Petr Ďoubalík

7. 11. 2014

čtvrtek 6. listopadu 2014

Kyjev zahájil ofenzívu !

Ernest
6. 11. 2014     Kosa zostra
„Ukrajinská armáda zaútočila na předměstí Doněcka -město Jasinovata. Do Jasinovaty vstoupila tanková kolona, okolní oblasti jsou ostřelovány, teď tam probíhá boj. V rajonu Kujbyševskij v Doněcku pokračovalo ostřelování, za minulou noc ukrajinské síly alespoň 20 krát porušily příměří. Výbuchem byla poškozena rozvodna, dvš kotelny zůstaly bez tlaku, 50 domů je v současné době bez topení. 

Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví, na konci má být Babiš prezidentem a dostavba Temelína.

5. 11. 2014     Aeronet
Nikdy se s tím nesmířili. Nikdy nespolkli a nestrávili lidovou volbu, vůli lidu danou výsledkem prezidentské volby. Nikdy se nesmířili se silnou personou v roli prezidenta, který hájí výhradně průmyslové a ekonomické zájmy naší země nad zájmy jiných států. A udělají všechno proto, aby nám tuto volbu již příště nedali a udělají to tak, abychom je o to sami požádali, aby nám tuto volbu odebrali. Zeman překročil rubikon a jeho čas nyní už odměřují jiní. Je před námi odvolání prezidenta, změna ústavy a zrušení přímé volby. K čemu došlo, o tom si povíme v tomto článku.

Roztomilý dárek „kyjevských demokratů“ k 25. výročí listopadu 89: Požadují potrestání českých pozorovatelů. Bude vyšetřován i „kníže Karel“? Schyluje se k horké zimě?

Václav Danda
5. 11. 2014      Protiproud
Nově zvolený prezident Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko byl včera slavnostně uveden do funkce a ujal se úřadu. Stalo se tak po jasném vítězství v nedělních volbách, které proběhly na území Doněcké lidové republiky. Stejně tak proběhly volby i v sousední Luhanské lidové republice, kde zvítězil Igor Plotnickij, který se včera se rovněž ujal prezidentského úřadu. 
Kyjev na volby reagoval po svém....

Student gymnázia projevil "vlastní" názor

5. 11. 2014     zdroj- přeposláno z korespondence na internetu
Kdyby stát nevynakládal šílené částky na důchody důchodcům, nebo je aspoň danil, mohl by z těchto ušetřených peněz investovat do rekvalifikací nebo podpory zaměstnání. Důchodci jsou dnes nejlépe zajištěná nepracující třída. 90 % důchodců každopádně. Jdeš do obchodu, fronta důchodců, jdeš k lékaři, fronta důchodců., jedeš MHD, hafo důchodců, jenom běhají, samý stres, hrabou a hrabou, protivní, otravní, drzí, hulvátští, plivou a hrchlají po okolí, žádná hygiea.

Umyje si český stát ruce nad českými dětmi v Norsku?

Lucie Amálie Sulavská
6. 11. 2014  zdroj

Už třetím rokem bojuje Češka Eva Michaláková o své dva syny Denise a Davida odebrané norskými úřady. Celý příběh zoufalé matky nyní zřejmě spěje ke smutnému konci. Norská sociálka je podle dostupných informací rozhořčena, že Michaláková případ medializovala v Česku a chystá se matku zcela zbavit rodičovských práv a děti poskytnout k adopci.

Jak komunisté „zdevastovali“ Československo

6. 11. 2014  zdroj

Takto vzpomíná Carl Horst Hahn, někdejší manager Volkswagenu (ten, co teď dostal od prezidenta Zemana vyznamenání) na privatizaci mladoboleslavské Škodovky:

V sázce je nejstrašlivější válka v historii lidstva

6. 11. 2014 Parlamentní listy
Německý novinář a účastník mise v Luhansku komentuje v rozhovoru situaci na Donbasu.
Není sice na seznamu ukrajinského ministerstva vnitra, ale voleb v Luhanské oblasti se také jako zahraniční pozorovatel účastnil. Šéfredaktor národně konzervativního německého časopisu Zuerst Manuel Ochsenreiter o tom už několikrát mluvil i do médií.

"Pražská kavárna" netuší, oč v ekonomice kráčí a jen zaslepeně škodí

6. 11. 2014  zdroj

Ohlasy účastníků na nedávnou podnikatelskou misi do Číny, která byla součástí oficiální delegace prezidenta republiky Miloše Zemana, jsou výrazně pozitivní. I přes hektickou přípravu panovala spokojenost jak s programem, tak s výsledky bilaterálních jednání. Zájem čínských partnerů o setkání s českými firmami předčil i vysoká očekávání.

Ekonomika největší světové velmoci se již hroutí!

Michael Snyder
6. 11. 2014 zdroj
Jak napravíte velmoc, která má explodující výši dluhu, která má rychle stárnoucí populaci, která spotřebovává mnohem více bohatství, než produkuje, a která má desítky zombie bank, které se mohou v každém okamžiku zhroutit. Můžete si myslet, že hovořím o Spojených státech, ale mám na mysli Evropu. 

Lustrace vědy. Kyjev začal bojovat s "nesprávnými" vědci

5. 11. 2014     zdroj
Kyjev se rozhodl vypořádat se s vědci, kteří nepodporují jeho politiku. Ovšem rozporuplná iniciativa připravit profesory o zasloužené hodnosti může jen zhoršit situaci a povede k nedostatku špičkových pedagogů a odborníků. … Ukrajinští vědci, kteří nepodporují pozici Kyjeva, se nyní nesmí nazývat profesory nebo docenty. Boj proti "nesprávným" vědcům začal v Lugansku. Místní Univerzita Tarase Ševčenka byla evakuována do města Starobělsk. Odjela i část učitelů. Ale mnozí zůstali věrní svému městu a stěnám rodné univerzity - rozhodli se zůstat, aby přenášeli znalosti studentům.Ti, kteří odjeli, nyní nazývají své bývalé kolegy "teroristy" a "zrádci". 

DLR a LLR požadují revizi minských dohod

5. 11. 2014      zdroj
Vedení samozvaných Doněcké a Luganské lidových republik požadují revizi minských dohod, uzavřených v září 2014. RIA Novosti oznámila, že to uvedly ve společném prohlášení tiskové služby vlád DLR a LLR. Zrušení Kyjevem zákona o zvláštním statusu Donbasu jednostranně ruší podle jejich názoru všechny předchozí smlouvy. "Je zřejmé, že jeho podoba (minského protokolu - pozn."Lenty.ru") musí být přehodnocena. DLR a LLR nemohou jednat na základě dokumentu, z něhož (prezident Ukrajiny Petr) Porošenko vyřadil zásadně důležité body. Jsme připraveni pracovat na nové verzi protokolu," píše se v prohlášení.

Na školním stadionu v Doněcku zahynuli 2 žáci, 3 jsou zraněni

5. 11. 2014 zdroj
5. listopadu kvečeru přetrvávala v Doněcku mimořádně napjatá situaci. IA Regnum to bylo sděleno v tiskové službě Doněcké městské rady. "Během celého dne ve městě neutichají výbuchy a exploze. Obzvlášť neklidně je v Petrovském, Kyjevském a Kujbyševském okrese," píše se v prohlášení. Podle tiskové služby zahynuli v důsledku dnešního dělostřeleckého ostřelování všeobecněvzdělávací školy č. 63 2 školáci, 3 teenageři byli zraněni střepinami... ...Ministerstvo mimořádných událostí DLR informuje také o četných požárech v hornickém hlavním městě.
přeložila V. Grulichová

Neonacistka se stala předsedsedkyní Sejmu Lotyšska

Ilarion Girs
5. 11. 2014    zdroj
Hlavou nového lotyšského parlamentu se stala Inara Murniece, poslankyně politické skupiny ultranacionalistického lotyšského směru VL-TB/LNNK. Glorifikace a oslava lotyšských legionářů Waffen-SS, úplné odstranění ruských škol, "polotyšťování" ruských dětí už od mateřských škol, univerzální zákaz používání ruského jazyka, transformace Lotyšska na vojenskou základnu NATO proti Rusku, to vše a ještě mnoho jiného představuje VL-TB/LNNK v podobě Inary Murniece, která je dnes mezi třemi nejvyššími úředníky Lotyšské republiky.

Výsledky voleb v Doněcké lidové republice

6. 11. 2014   zdroj

Úřadující premiér Alexandr Zacharčenko získal v nedělních volbách Doněcké lidové republiky 75 % procent hlasů, celkem 765.340 hlasů. V Lugansku hlasovalo 63 % pro aktuálního vůdce Igora Plotnického.

Ukrajinská svodka z 5. 11. 2014

Ernest a vlk
6. 11. 2014   zdroj

Přebíráme další "ukrajinskou svodku" čili obšírné hlášení, co se na východní Ukrajině - v Novorosii - stalo za jeden den, a to i s komentáři "kosířů" - přispěvatelů na server Kosa zostra. Vypustili jsme jen zprávy, které na našem serveru byly uveřejněny již dříve.

Americký režisér Oliver Stone chce natočit „dokument“ o Putinovi

6.11. 2014 AC24
Americký filmový režisér, scenárista a producent Oliver Stone chce natočit dokument o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. Oliver Stone během návštěvy Moskvy zdůraznil, že nemá v úmyslu natočit hraný film, raději by udělal s Putinem rozhovor."Rád bych s ním udělal rozhovor, protože reprezentuje odlišný názor, který Američané neslyší," konstatoval režisér.


»Pastýřský list«, války a tolerance

Milan ŠPÁS
6. 11. 2014  zdroj


Nový »pastýřský list« prý z pera českých biskupů obletěl republiku. Praví se v něm mimo jiné, že »lidé trpí ve válkách rozpoutaných mocnými či netolerantními lidmi« - který z nás by podobnou tezi nepodepsal? Kdo však jsou těmi »hlavními pronásledovateli«?

Chtěli moc petrodolarů za málo muziky, dnes utíkají s biliony dluhů

Břetislav Olšer
6. 11. 2014 blog.idnes
Je to jasné; Česko je banánová republika. Takové peklo nenávisti se hned tak nevidí. Cokoli udělá prezident Miloš Zeman, je ta nejhorší věc. Hysterická snaha o jeho likvidaci; myslel jsem si, že šikana existuje jen ve školách, ale co se děje nyní vůči Zemanovi, je snaha ho psychicky zlomit. Řekne, že Ukrajina je chřipka, teroristé v Iráku je rakovina, a Kalousci ho sprostě dehonestují a píší petice za jeho odstoupení. Chucpe...

Kolaps na Ukrajině probíhá příliš pomalu

6. 11. 2014 New World Order Opposition
Pokud USA nelitují své evropské spojence trpící kvůli sankcím, co jim záleží na Ukrajině, ptá se Aleksandr Gorochov. Jedním z prvních rozhodnutí junty po dovršení státního převratu bylo oznámení o zahájení procesu vystoupení Ukrajiny ze SNS, zahrnující nejen výpověď tisíců mnohostranných smluv a dohod, ale i odchod ze zóny volného obchodu zboží v SNS, což vážně zkomplikuje život ukrajinským exportérům a importérům.

Lhát jako Apple

Karel Chlouba a Lukáš Matoška
6. 11. 2014  zdroj


Firma Apple dnes světu představuje novinky. Sotva však přizná otrocké podmínky, za kterých jsou mobily a počítače, jež bezstarostně užíváme, vyráběny.

Obama jako ,,chromá kachna"

6. 11. 2014 ruvr.ru
Volby do Kongresu USA
Ve volbách 4. listopadu ovládli Kongres republikáni, Obamovi demokraté zkrachovali. Většinu mají teď i v Senátu. Prezident Obama má teď dožívat svoje období v Bílém domě jako „chromá kachna“. Tento „velký demokratický krach“ předpovídali všichni analytici. A svoji stranu k němu přivedl samotný prezident Obama. Volby 4. listopadu nebyly volbami do Kongresu, ale spíš referendem o kursu prezidenta Obamy. V některých amerických státech klesla jeho popularita pod 35-39%.

Jan Němec a Srdce nad Hradem

6. 11. 2014  zdroj

Při poslední pseudoaféře se státními vyznamenáními silně zaznělo jméno režiséra Jana Němce. Ten dostal od svého bratrance z druhého kolena Václava Havla v roce 2002 vyznamenání, které po aktuální ceremonii vrátil*, protože zlý Zeman vyznamenal dva filmaře, kteří se nezasloužili o stát, ale jen mu udělali politickou kariéru.

středa 5. listopadu 2014

Třináct košil

Jan Keller
5. 11. 2014 Prvni zprávy
Z nedávno publikovaných statistik jsme se mohli dočíst, jak jsme v průměru zbohatli za uplynulých 25 let. Dozvídáme se například, že z průměrné mzdy si můžeme dnes koupit o 13 košil více než před čtvrt stoletím.

Je tu nový světový řád (a války bez konce)

Chuck Hagel
5. 11. 2014 Literárky
Pro vývoj v Sýrii je kriticky důležité dosáhnout politického přechodu, který zachová instituce státu a armádu a všem hráčům v Sýrii jasně ukáže, že jejich zájmy budou v syrském státě ochráněny, soudí Obamův poradce Antony Blinken.

Fabulace Jana Čulíka o zákulisí Versaillské konference

Aleš Uhlíř
5. 11. 2014
28. říjen a vznik Československa jako samostatného státu byly od počátku spojovány s anabází československých legií v Rusku, završenou návratem posledních legionářů do Československa v roce 1920. Do historie nepatří slovo „kdyby“, přesto je zřejmé, že existence vojska čítajícího na 40 000 dobře organizovaných a zkušených frontových vojáků padla při úvahách o budoucím státě na mírové konferenci v roce 1918 na misku vah. 

Nad hřištěm Bílého domu po včerejším debaklu

Thierry Meyssan
5.11.2014 |Střípky ze světa
Labutí píseň schizofrenie
Že to Obama projede, se vědělo. Cukrátka pro Main Street – a bianko šek pro Wall Street – prohrávají globálně. Co ten schizofrenní mišmaš ještě zkusí – a kde už má ruce svázané - předjímá francouzský publicista Thierry Meyssan.

Trestné tažení EU a USA proti Maďarsku

Petr Hájek
5. 11. 2014 Protiproud
Maďarská vláda vedená premiérem Viktorem Orbánem bude dost možná muset čelit „trestnému tažení“, jakmile se v Bruselu prvního listopadu ujme funkce Jean-Claude Juncker s novou skvadrou eurokomisařů. Informoval o tom maďarský týdeník Heti Válasz.


Ukrajinská svodka z 4. 11. 2014

napsal Ernest
5. 11. 2014  Kosa zostra

RIA Novosti. DLR a LLR jsou připraveny uzavřít dohodu s vládou Ukrajiny o dodávkách uhlí, uvádí se ve společného prohlášení DLR a LLR.
„Budeme připraveni obnovit celý komplex vztah
ů s regiony Ukrajiny. K uzavření dohody s kabinetem ministrů, podniky a organizacemi na Ukrajině. Jsme připraveni dodávat uhlí pro ukrajinské regiony k zajištění normálního průběhu topné sezóny. 


Rakousko odmítá zdegenerovanou protektorátní politiku EU

5. 11. 2014  zdroj
Rakouský kancléř Werner Faymann se zcela otevřeně vyslovil proti případnému zpřísnění sankcí vůči Rusku. Informoval o tom server Deutsche WirtschaftsNachrichten, podle něhož se tak Vídeň v této věci staví proti Spojeným státům nebo kolaborující německé kancléřce Angele Merkelové, která v Evropské unii usilovně hledá případné slabošské a zkorumpované politické spojence pro přípravu nových sankcí vůči slovanské velmoci.

My, kteří se nazýváme demokraté, dnes slavnostně prohlašujeme:

Lubomír Man
5. 11. 2014
Nikdy, co živi budem, neodpustíme Miloši Zemanovi, že v prezidentské volbě porazil našeho miláčka Karla Schwarzenberga. Tuto volbu sami pro sebe – bez jakéhokoli ohledu na to, že jí bylo dosaženo miliónovým rozdílem v počtu hlasů - až do konce svých dní neuznáme a budeme ji proto vždy, všude a na všech úrovních a při všech příležitostech co nejostřeji zpochybňovat, budeme na prezidenta útočit ze všech pozic, které zaujímáme, všechna média, ve kterých máme svoje lidi, namíříme na prezidentovy slabůstky – a když nebudou dost odpudivé - nafoukneme je, rozkošatíme a přibarvíme, máme na tohle odborníky, umělce i psychology na ovlivňování davu.