Reklama

sobota 15. listopadu 2014

Obrana Zemanova

Marek Řezanka
15.11. 2014 Literárky
Mohli jsme se sice 17. listopadu zabývat takovými nedůležitými otázkami, jako například, jestli jsme se nespletli a skutečně kráčíme po cestě k demokracii a humanismu či jaká je u nás úroveň diskuse a občanských práv dvacet pět let od převratu, ale my jsme si řekli NE.

Schwarzenberg: Období míru v Evropě je u konce

Lubomír Man
15. 11. 2014
Tento neblahý pán cizinec, jak ho většina Čechů a Moravanů vnímá, nám to včera na závěr Národního konventu s názvem Evropská vize České republiky oznámil asi tak, jako by nám oznamoval, že teplé podzimní dny končí a je třeba si pomalu oprášit zimáky. 


Mohou být klasická levice a konzervativní pravice spojenci v odporu proti globálnímu vládnutí? Jaký má být postoj české politiky k ukrajinské krizi a Rusku?

15. 11. 2014
V panelové diskusi, která se konala 20. 10. 2014 v |Praze  vystoupili Jaroslav Bašta, Ivan David, Petr Hájek, Stanislav Novotný a další přítomní. Akce byla jak přítomnými zástupci levice, tak i pravice hodnocena jako podnětná a přínosná. 

Video:      Část 1     Část 2      Část 3

Otázka kardinální, co asi tak jenom mohl sledovat náš prezident???

Luděk Prokop
15. 11. 2014
Právě jsem si vyposlechl hlášky o jediné velice silné osobnosti z našich prezidentů, Václava Havla, a mudrování o vulgaritách. A co jimi asi tak mohl současný prezident sledovat??? Otázka nad otázky, záhada nad záhady. Podstata věci evidentně záměrně, médiím zcela uniká. 

Nelibost USA a EU z rozšíření rusko-čínské spolupráce v oblasti energetiky


15. 11. 2014   zdroj
Západní a američtí experti celkově reagovali negativně na poslední dohody mezi Ruskem a Čínou v oblasti energetiky. Právě zvýšení dodávek plynu do Číny, říkají experti, by mohlo upevnit vyjednávací pozice Ruské federace ve vztazích s evropskými partnery a snížit závislost Ruska na EU. To samozřejmě není v zájmu EU a Ameriky.

ČRo a ČT klesají ke dnu

Ivan David
15. 11. 2014
Radiožurnál včera po 18. hodině oznámil, že Česká televize připravuje na dnes (15.11.14) zvláštní pořad. Jeho obsahem má být vyjádření členek skupiny „Pussy Riot“ k prezidentu ČR Miloši Zemanovi (18.45). Těžko říci, jak hluboko tyto formálně „veřejnoprávní“ instituce ještě klesnou.

Akce proti M. Zemanovi, prezidentu republiky, pokračují

J. Skalský
15. 11. 2014  zdroj

Žezla se ujal i J. Šinágl, jeden z trojice rádoby zakladatelů Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Vyplodil petici, v níž kromě dalšího uvádí: "Lze důvodně předpokládat, že se prezident republiky dopouští opětovně i možné velezrady, ve spojení s cizí mocností, pokusem ohrozit a ovládnout demokratický systém země. (pokrač.)

pátek 14. listopadu 2014

Blahobyt v ČR je překážkou růstu! Shodli se přední čeští asociálové Dlouhý, Tůma a Kysilka.

Ivan David
15. 11. 2014
K tomuto závěru došli na konferenci "25 let ekonomické transformace" na Vysoké škole ekonomické. Podle nich jsou hlavním riziky pro českou ekonomiku bujení sociálního státu, byrokratická džungle a nedostatek vzdělaných odborníků.

Boeing 777: A teď vaše obrázky, prosím...


14. 11. 2014, Petr Ďoubalík, zdroj: Vesti24 (Rossia1)


Že dnes ruská televize zveřejnila satelitní snímek s boeingem a střílející stíhačkou, to už se k vám určitě doneslo. To nemohla přehlédnout ani česká masmédia. Je jasné, že tím záhada sestřelení dopravního letadla neskončí. Prokázat pravost snímku, který se do Ruska dostal od jistého George Bilda, asi nebude jednoduché a oficiální vyšetřování, které jako první výsledek oznámilo neuvěřitelnou informaci, že letadlo bylo zasaženo nějakými předměty, což jistě nikdo nečekal, nám za půl roku nanejvýš doplní hádanku o zjištění, že za pád směrem dolů mohla gravitace...

Snímek, který zveřejnila ruská televize. Podle velikosti boeingu by vycházelo, že stíhačka střílela ze vzdálenosti asi 700 metrů.

Genocida pokračuje: Zbavením Donbasu prostředků na živobytí zhoršuje státní moc rozkol na Ukrajině


14. 11. 2014     zdroj
"Zastavením výplat důchodů a ostatních sociálních dávek pro obyvatele Luganské a Doněcké oblastí vláda potvrdila svou neschopnost plnit povinnosti vůči občanům Ukrajiny, které jí ukládá Ústava a zákony," řekl novinářům 11. listopadu vůdce občanského hnutí "Ukrajinská volba" Viktor Medvedčuk, informuje korespondent IA Regnum .

Jsem z USA a nemohu najít ruskou armádu...

14. 11. 2014, Doněck očima Američana, zdroj: YT, dokument RT, video 26:26

Hrubý překlad:
Migel Frensis (MF): Kdo říkal, že je tu bezpečno?! Chtěli jste, abych jel na Donbass, tak jsem tu. To jsem já, MF (autor filmu), se mnou 2 báječní přátelé, Sláva a Alexandr. Nikdy jsem nic podobného nenosil, to je neprůstřelná vesta páté generace. Mým hlavním cílem je najít ruskou armádu, která přece musí být někde zde...

Proč se o kauzu letadlo MH17 média opět zajímají. Válka v Donbasu pokračuje na všech úrovních.

Václav Danda
14. 11. 2014 Protiproud
Přináší další informace ukazující na to, že za sestřelením malajského boeingu nad Doněckem stojí kyjevská vláda a vysvětluje.

Psaki opět zaperlila: důkazy o vstupu ruských vojsk na Ukrajině nejsou, ale nepochybujeme o tom

14. 11. 2014    zdroj
Oficiální tisková mluvčí ministerstva zahraničí USA Jen Psaki během pravidelného briefingu pro novináře přiznala, že důkazy k oznámení NATO, že ruská vojenská technika překračuje hranici s Ukrajinou, USA nemají. Ty, kteří chtějí důkazy získat, odkázala na autora oznámení - hlavu NATO Philipa Breedlove. Přes absenci důkazů Washington "nemá žádný důvod pochybovat o "informacích" jiných organizací", zejména NATO, zdůraznila Psaki.

Nevyhráli prezidentské volby, nevzdají to a použijí 17. listopad

14. 11. 2014  nezávislé iniciativy
 
Kdyby se nepsalo 21. století, každý den se nemluvilo o obraně demokracie, musel by se každý soudný a myslící člověk pousmát. Bohužel. Myslících ubylo a hlídací pes demokracie se přeměnil v dravce, který ucítil kořist a svolal smečku. Bez médií nelze rozpoutat válku, nelze bez nich rozpoutat nenávist mezi lidmi. Navíc jsou použitím slova demokracie nepostižitelní a v dnešní době nepotrestatelní, protože by to byl útok na svobodu a demokracii, nutno podotknout, na tu jejich.

Ukrajinská svodka ze 13.11.2014

hroch a vlk14. 11. 2014 zdroj

Ranní svodka událostí: Všechny další texty bez označení zdroje jsou převzaty z vk.com/strelkov_info

Svodka domobrany Novoruska (NR) dne 13.11.2014, poslední hodiny od polních velitelů a domobrany DLR a LLR.
(zdroj)
„Psi“ – tj. „Pravý sektor“ – odchází z letiště Doněcka a nechávají tam jen ty, kteří se nazývají „kyborgy“(VSU). Šéf min.obrany Ukrajiny oznámil, na schůzi ukrajinské vlády, že je armáda připravena k bojovým akcím a dokončuje předislokaci. (Pokrač.---)

Právo volby - zítra bude v Doněcku premiéra nového filmu

Alena Berezovskaja

14. 11. 2014, zdroj: ukraina.ru, Petr Ďoubalík, videoupoutávka 0:37, film 24:14, procvičení ruštiny


Šéfredaktorka webu Ukraina.ru Alena Berezovskaja (1988) dokončila dokumentární film o nedávno proběhlých volbách na východě Ukrajiny.


Začala organizace maďarského majdanu

Olga Samofalova
14. 11. 2014 zdroj a orig.

"Německo také postavilo plynovod Severní proud, pomocí kterého je schopno obejít Ukrajinu jako potenciální pramen nebezpečí. Nechceme nic více než to, co chtělo Německo." (Viktor Orbán)

Putin se ve 3Q „připravuje na ekonomickou válku” nákupem ohromujících 55 tun zlata

14. 11. 2014  zdroj

Zrovna tak jako Čína nakupuje, co jen pobere, levnou ropu, tak Rusko podle posledních dat od Světové rady zlata (WGC) ve velkém nakupuje zlato. Rusko ve Q3 zastínilo zbytek světa, když ke svým zlatým rezervám přidalo úžasných 55 tun, jak hlásí Telegraph, tak Putin využívá nižších cen zlata, aby napakoval trezory ruské centrální banky zlatými slitky, jelikož se „připravuje na možnost dlouhé, vyčerpávající ekonomické války se Západem.“

Válka proti prezidentu a svátek nesvátek plyšpřevratu

Jiří Jaroš Nickelli
14. 11. 2014 zdroj
Barnumská kampaň médií, tzv. celebrit, politiků a akademiků proti prezidentu Zemanovi, prvnímu prezidentu zvolenému přímou volbou lidu, má jeden jediný cíl. Zničit prezidenta "jako třídu". Vyvolat barevný Majdan za pomoci všech odpůrců republiky, všech přívrženců knížecí samovlády, všech sudetů, všech klerofašistů a všech privatizátorů.
 

Narozeni před čtvrt stoletím


Jan Keller
14. 11. 2014  Právo

 
Vzpomínky na sametovou revoluci a její hodnocení se odehrávají pochopitelně v režii generací tehdejších účastníků. Bývalým revolučním studentům pomalu táhne na padesátku, dřívější čtyřicátníci jsou dnes už v důchodu.

Nejsem jen sestra, jsem SESTRA

Monika Muroňová
14.11.2014   zdroj

"Tak jsem se tuhle od jedné kolegyně dočetla, že měli na pracovišti dozorování, jak dlouho jsou na WC. Kontrolní otázka v tomto směru zněla, zda mají menstruaci, patrně se dozorčímu zdálo, že pobyt na oné místnosti je nadmíru dlouhý a křidýlka by se měly přichytit rychleji," glosuje pro Medical Tribune Monika Muroňová.

"Epidemie" rakoviny u protiamerických prezidentů v Latinské Americe


14. 11. 2014   zdroj
Podezřelá náchylnost prezidentů zemí Latinské Ameriky k onkologickým onemocněním, zejména těch, kteří se snaží prosazovat samostatnou politiku a odolávat americké expanzi, byla už v roce 2011 zpozorována již nežijícím venezuelským prezidentem Hugo Chávezem. Comandante Chávez byl přesvědčen, že USA mají technologie, které umožňují vyvolat rakovinu v těžké fázi a tím odstraňovat nežádoucí vůdce. On sám, myslel si již nežijící prezident Venezuely, byl ozářen v hotelu v New Yorku, kde pobýval během zasedání Valného shromáždění OSN.

Pětadvacet let přešlapování

Marek Řezanka
14. 11. 2014 Literárky
Pětadvacáté výročí událostí roku 1989 si připomínáme v poněkud divné atmosféře. V atmosféře, kdy jsme na jednu stranu ujišťováni, že se všichni máme nejlépe, jak jen si můžeme myslet, a jak se „dobré dílo podařilo“. Na stranu druhou jsme ovšem mediálně mobilizování k odporu vůči jedinému „kazisvětovi“, který nám naše rajské zákoutí kazí.

Vzkaz z České republiky politikům z Washingtonu. Rozorejte prérie, zasejte brambory a přestaňte okrádat druhé státy o jejich bohatství!

Ladislav Kašuka
14. 11. 2014      Czechfreepress
Je načase, abyste se po všech těch staletích, kdy jste bezostyšně okrádali jiné státy o jejich území, nerostné bohatství a pracovní sílu za pomoci své velké a silné armády konečně začali starat sami o sebe.Musíte přestat okrádat druhé a harašit zbraněmi, protože ten věk skončil a začala nová doba, čehož jste si možná nevšimli. Pravda je, že hodně zemí se Vás Američanů bojí a má z Vás respekt, ale také to, že Vás skoro nikdo na světě nemá rád!

Profesor ekonomie z Princeton University (USA): Kde je Česká republika?14. 11. 2014
Orley Clark Ashenfelter profesor ekonomie na Princeton University v USA byl hostem pořadu ČT24. Kde je tedy Česká republika? Nikde. Česko vzhledem k regulaci platů nepatří ani mezi rozvojové, ani mezi rozvinuté ekonomiky světa. Mzdová brzda, prosazovaná kriminálními vládami ODS a TOP09 a podporovaná i umělou opozicí ČSSD, dostává Česko do propadu až strmého pádu jak ekonomiky státu, tak hospodářských výsledků korporací i malých firem, které zaznamenávají dlouhodobý pokles tržeb a tudíž i zisků napříč podnikatelským spektrem v České republice.

NATO a EU - V rozporech jednotní


Tereza Spencerová
14. 11. 2014 Literárky
Západní struktury se ocitají v existenciální krizi. V době, kdy by se EU měla ze všeho nejvíc zabývat řešením svých vlastních akutních problémů, ji vývoj situace kolem kleptokratické Ukrajiny vmanévroval do role výhradního sponzora tamní finanční bezedné díry, Severoatlantická aliance hledá konsenzus a smysl.

čtvrtek 13. listopadu 2014

Ukrajinská svodka z 12.11.2014

Napsal hroch, přispěl TK
13. 11. 2014 Kosa zostra


Omlouvám se návštěvníkům Kosy, ale došlo, k nejhoršímu a já musím po dva dny zaskočit za Ernesta, což je, jak zjišťuji, docela kláda. Proto prosím o shovívavost…

Vlkův vstup – prosím nezapomeňte ocenit hrochův obětavý záskok náloží hvězdiček. Díky.

Jirkovou optikou: Před 25 lety žádná zeď nepadla, jen ji posunuli o něco dál!

Jiří Mária Mašek
13.11. 2014   Osud
Zatímco česká masmédia jak v pomocné škole řeší každou ruskou kundu, Němci znovu postavili 7. - 9. 11. zeď. Aby oslavili 25. výročí pádu berlínské zdi. Jenže je to historická lež. Zeď tenkrát vlastně ani nepadla. Jen ji elity demontovaly, aby ji mohly nepozorovaně odvézt o pár tisíc kilometrů dál. A pokud předtím byli odděleni Němci, o roky později jí byli odděleni všichni Evropané. Zavřeli nás do rezervace, která se jmenuje EU. Slouží jako jakýsi backstage (zázemí) pro Spojené státy americké. Pokud mají USA problém či průšvih, pokoušejí se to vyřešit "něčím" v Evropě.

Komu hrozí dobrovolnické prapory

Vladimír Diviš
13. 11. 2014  Právo (13.11.2014)


Do kyjevských médií pravděpodobně řízeně nyní uniklo vážné varování Petra Porošenka před tzv. dobrovolnickými prapory územní obrany. Ty prezident považuje za „nebezpečnou sílu ohrožující vnitropolitickou stabilitu“.

Dobrovolnické prapory na Ukrajině budou zařazeny do pravidelné armády


13. 11. 2014     zdroj
Ukrajinské dobrovolnické prapory ("batalióny", oddíly "Národní gardy") zapojené do bojových operací na jihovýchodě (Ukrajiny) budou zařazeny do struktury ozbrojených sil. Oznámil to ministr obrany Ukrajiny Semjon Poltorak ve vysílání televizního kanálu ICTV. "Pokud jde o prapory územní obrany, bylo rozhodnuto, že budou součástí pravidelné armády", prohlásil. Poltorak poznamenal, že převedení dobrovolnických praporů pod velení armády umožní lépe koordinovat jejich činnost.
přeložila V. Grulichová

Česká republika po 25 letech „demokracie“.

Ladislav Kašuka
13.11. 2014      czechfreepress
Uplynulo 25 let od tzv. sametové revoluce a mnoho lidí se začíná ohlížet zpět a přemýšlí, co nám tato událost přinesla dobrého a co naopak špatného.Spousta lidí tenkrát totiž vyšla do ulic z úplně jiných důvodů, než bylo odstavení komunistů od moci, nebo dokonce návrat kapitalismu se všemi antisociálními prvky, které tento systém nutně a zákonitě přináší.

Kyjev chce válčit s Donbasem až do roku 2020

13. 11. 2014 AC 24
Ruské ministerstvo pro mimořádné situace zahájilo sestavení sedmé kolony aut s humanitárním nákladem pro donbaské obyvatele. V Luhanské a Doněcké oblasti naléhavě potřebují potraviny, léky, teplé oblečení. Ukrajinská bezpečnostní služba zatím předpověděla, že válečný konflikt mezi Kyjevem a Donbasem potrvá do roku 2020.Humanitární pomoc, které se účastní všechny ruské regiony, posílají do Rostovské oblasti, k rusko-ukrajinské hranici. Tam již čekají nákladní auta ministerstva pro mimořádné situace. Předcházející šestá kolona se vrátila z Donbasu minulé úterý, 4. listopadu.Dopravila obyvatelům Doněcka a Luhanska přes 100 tun léků a paliv.

Válka jako výmluva za neschopnost vládnout

Tereza Spencerová
13. 11. 2014 Literárky
Ukrajinská krize se prohlubuje, a to hned mnoha směry – je tu krize identity, krize energetická, sociální, politická...Mezitím ukrajinská burza padá nejrychleji od letošního března, na historické minimum padl také kurz hřivny vůči dolaru a pomalu se blíží hranici, která bude znamenat totální kolaps ekonomiky, ukrajinští podnikatelé prchají ze země, nejčastěji do Polska, Pobaltí nebo České republiky. 

Škody EU způsobené sankcemi proti Rusku dosáhnou až 1 bilionu eur

13. 11. 2014 ruvr.ru
Jestliže budou sankce Západu proti Rusku pokračovat, může Evropská unie přijít až o jeden bilion eur, prohlásil poradce ruského prezidenta pro eurasijskou integraci Sergej Glazjev.
Podle jeho názoru se sankce větší měrou negativně projevují na rozvoji samotné Evropy, jejíž hospodářství už teď značně ustupuje ve svém rozvoji například Číně.Sergej Glazjev má za to, že alternativou pro součinnost s Evropou se může stát eurasijská integrace, která umožní snížit vliv západních zemí na jiné státy.

Cizí dítě vychovávat může, vlastní nesmí. Proč ?

Soňa Svobodová
13. 11. 2014 zdroj

Eva Michaláková se v Norsku podílí na výchově 6-leté dcery jejího přítele. Vlastní dva chlapce Deniska a Davídka vychovávat nesmí. Norská sociálka jí tedy dovolí se starat o cizí dítě, dělat vše co běžně mámy dělají. Ale zakázala jí starat se takto o syny. Dceru přítele smí sama obejmout, pohladit, mít ráda, prožívat s ní její trápení i štěstí. Své syny smí vidět jen 2x ročně 2 hodiny, pod dohledem sociálky ve sterilní místnosti. Nesmí jim vyjadřovat mateřskou lásku, nesmí je sama jako první obejmout, nesmí připomínat společné zážitky.

Nadělal si Washington do vlastního (ropného) hnízda?

William Engdahl
13.11.2014 Zvědavec
Zorganizováním první války v Iráku a Sýrii vedoucí k poklesu cen ropy Obamova vláda pravděpodobně chtěla ochromit ekonomiky svých nepřátel: Ruska, Íránu a Venezuely. Ale tato politika může mít závažné nechtěné následky v dalších oblastech: urychlení rozvoje Číny, ohrožení hodnoty dolaru a zpochybnění falešného ekonomického modelu stojícího na zlatém dole břidlicové ropy. Pro Williama Engdahla je tato poslední manipulace zřejmě oním posledním stéblem, které zlomí velbloudovi krk.

JAR nechce mít s Ukrajinou nic společného - reputace je důležitější než dodávky uhlí


13. 11. 2014     zdroj
Dodavatel uhlí z JAR odmítá spolupracovat s Ukrajinou po skandálu, který nyní v Kyjevě vypukl. 11. listopadu to novinářům oznámil Vladimír Zinevič, ředitel společnosti "Ukrinterenergo", která organizovala dodávky na ukrajinské straně, sdělil korespondent IA Regnum v Kyjevě. … musí nyní řešit složité problémy ohledně reputace u své banky, u dalších partnerů a institucí.

Piketty a kritika daňových rájů

Květa Pohlhammer Lauterbachová
13. 11. 2014  eRepublika

Pikettyho kniha je nasměrována tak, aby podpořila urychlení centralizace a vytvoření politické unie v rámci EU. A tento superstát dnes prostě peníze přerozdělí zpět bankám.

Nebát se a neztratit glanc!

Zdeněk Zbořil
13. 11. 2014  zdrojNa počátku politické změny, kterou stále ještě, za opakovaných protestů Petra Pitharta, nazýváme revolucí, někdy dokonce „sametovou“, se většina nastupující politické elity téměř štítivě odtahovala od událostí roku 1968.

Hrochovy denní překlady, dnes z 11.11.2014

El-murid
13. 11. 2014  zdroj
přeložil hroch


Lyceum …

Zúčastnil jsem se včera besedy v Alexandrovském lyceu a s nemalým překvapením jsem pochopil, že dokonce i události jeden – dva měsíce staré, jsou vážně mytologizované a „zažraly“ se do chápání probíhajících událostí. Krom toho, vytrvalé mýty, kolem války na Ukrajině, významně zkreslují i celkovou situaci kolem naší země. Proto se pokusím zopakovat to, co jsem se včera musel znovu pokusit vysvětlit:

Ťok vs. Pokorný

Eric Best
13. 11. 2014  zdroj

Včerejší debata o výměně ministra dopravy Antonína Prachaře se soustředila na potenciální konflikt zájmů Prachařova navrženého nástupce, generálního ředitele Skansky Dana Ťoka. Ten se od starého zaměstnavatele samozřejmě musí odstřihnout, přičemž bonmot Andreje Babiše o tom, jak jeho přítomnost ve vládě znevýhodňuje jeho vlastní firmu, by v případě Skansky mohl opravdu platit. Vládní koalice si z voličů dělá dobrý den

Vojtěch Filip
13. 11. 2014  zdroj 
Vládní koalice opět předvedla, že jí není nic svaté a ze svých voličů si může dělat bez ostychu »dobrý den«, kdy se jí zachce. Aspoň tak to cítím po pátečním jednání, během kterého poslanci kvůli dost podstatnému »omylu« paní ministryně práce a sociálních věcí, ale i jiných zástupců »jednotné« (myšleno velmi ironicky) vládní koalice, nedokončili debatu o novele, která měla zabránit skokovému zvýšení platů ústavních činitelů od Nového roku.

René Descartes pravil: Myslím, tedy jsem... Marjanovič tedy není...

Břetislav Olšer
13. 11. 2014 blog.idnes
Platí, že média jsou myšlením národa. Tedy, pravda to byla, než přišli Marjanovičové, kterým se nelíbí, když Rusko schválilo zákon, jež má zajistit informační suverenitu Ruska a omezit zahraniční vliv na události v Rusku, jež by se stalo terčem informační války. V ní je Moskva napadána západními reportážemi o ruských zbraních a vojácích posílaných na pomoc rebelům na východě Ukrajiny.

Lubomír Španěl - Na dobrou noc...

13. 11. 2014
, ...aneb sranda musí bejt, i kdyby 135 Kč na Českou televizi nebylo!

středa 12. listopadu 2014

Kdekdycoproč? Je ČT svolavatelem akce proti prezidentovi?

12. 11. 2014, Petr Ďoubalík, inspirace: čt události 20141109


Každý plakát či pozvánka na akci musí obsahovat základní sdělení: Kde se akce koná, kdy, co to bude a proč se toho zúčastnit. Česká televize dne 9.11.2014 takovou plnohodnotnou pozvánku udělala. Jedná se o akci namířenou proti prezidentovi a ČT se tím stala jejím svolavatelem, spoluorganizátorem či přinejmenším mediálním partnerem. Zcela jistě to udělala zdarma a je tedy i jejím sponzorem. Něco tady hodně smrdí!


Jak se takový mistrovský PR kousek redaktorovi Ivanu Lukášovi povedl? Zde je přepis jeho slov, která zazněla v pořadu:

Jak to vidí Jan Petránek

Jan Petránek
12. 11. 2014
Komentář Jana Petránka zejména k situaci na Ukrajině a v Rusku
Záznam pořadu v Českém rozhlasu 

Ukrajina- a co dál?

Oskar Krejčí
12. 11. 2014 
Vynikající politolog a autor více než desítky odborných knih Prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc. zhodnotil ve svém vystoupení na Vratimovském semináři 8. 11. 2014 současnou geopolitickou situaci a zejména otázku možného válečného konfliktu v Evropě. 
 Vystoupení     
Diskuse k vystoupení