Reklama

sobota 22. listopadu 2014

Václav Klaus v Moskvě: Nesouhlasím s totálním překrucováním událostí na Ukrajině.

22.11.2014 Protiproud
 Vystoupení Václava Klause v Moskvě, kam za okázalého nezájmu českých médií přijel převzít cenu Jegora Gajdara, a přináší text jeho velmi zajímavého vystoupeníČeská primitivní protiruská mediální propaganda si s tím poradit nemůže. Musela by totiž připustit, že Rusko je relativně standardní demokracií, kde funguje vláda a opozice daleko normálněji než třeba nyní u nás. A protože Václav Klaus je v Rusku pokládán – oprávněně – za liberálního ekonoma, dostalo se mu právě tohoto ocenění. Současně je však vnímán, stejně oprávněně, jako politik, který brání konzervativní hodnoty západní civilizace – v čemž je naopak blíže ruské vládní pozici. A na ukrajinskou krizi má i proto jasný názor, jenž se se současným válečnickým politickým mainstreamem Západu v mnohém rozchází.

Stál jsem na Albertově a cítil jsem smrad.

Tomáš Groh
20. 11. 2014     zdroj
Pravděpodobně mi bude také udělena červená karta, ale já tam byl a tak jsem to cítil a vnímal.
Je prakticky jedno, kdo rozdával červené karty demonstrantům, protože nakonec to bylo jedno i jim samotným. Pouze si poslušně vzali kartu a s nadutou hrudí získali pocit demokratického bijce. 

Když z premiéra Sobotky lezlo jak z chlupané deky, že je "havlista"

Břetislav Olšer
22. 11 2014 blog idnes
Z premiéra Bohuslava Sobotky to ve Washingtonu lezlo, jak z chlupaté deky, že je havlista, naštěstí ho "zachránil" náměstek MZ Drulák, co popřel svá slova, že Havel byl dekadentní politik. Zostudil tak nejen své zásady, ale i všecky miliony těch občanů, co je jim zámořská submisivita ČSSD zcela cizí. Kdoví, co říkají na Havlovu bustu desítky milionů Američanů bez práce.

10 let chaosu: na Ukrajině připomínají výročí oranžové revoluce

22. 11. 2014 ruvr.ru
21. listopadu 2004 začala na Ukrajině oranžová revoluce. Po deseti letech je v zemi stejný neklid. Tu jsou názory expertů na to, k čemu přivedly Ukrajinu procesy, které začaly před 10 lety.

Ukrajinská svodka ze dne 21.11.2014

napsal Ernest, přispěl MP
22. 11. 2014 zdroj
Hlášení doněcké a luganské domobrany o situaci na bojištích, stálé ostřelování obytných čtvrtí východoukrajinských měst ukrajinským dělostřelectvem,


Gorbačov vyzval západ , aby naslouchal Putinovi. Západ se už smířil s tím, že Krym je součástí Ruska

22. 11. 2014 AC 24
V listopadu se stal Michail Gorbačov čestným hostem na oslavách 25. výročí pádu Berlínské zdi, které se konaly v Německu. V rámci své návštěvy se setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Po skončení schůzky řekl Gorbačov novinářům, že německá kancléřka se přiklání k tomu, že vztahy s Ruskem je třeba rozvíjet a zajistit, aby se dostaly na novou úroveň.
Uvádíme některé výňatky z interview, které bývalý prezident SSSR poskytl listu Komsomolskaja pravda:

Kyjev je už pro Bidena nebezpečný: Odmítl položit věnce u pomníku "Nebeské setniny"


22. 11. 2014     zdroj
Americký viceprezident Joe Biden, který přijel do Kyjeva na oficiální návštěvu, se neodvážil položit věnce u pomníku "Nebeské stovky" na náměstí Nezávislosti. Podle The Washington Post bylo toto rozhodnutí přijato kvůli shromáždění příbuzných obětí Jevromajdanu v centru města. Když kolona Bidena dorazila na náměstí Nezávislosti, bylo tam asi sto osob, které držely fotografie svých dětí - obětí únorových nepokojů. Bezpečnostní služba Bidena, která vyhodnotila situaci jako příliš nebezpečnou, zrušila jeho účast na obřadu.

přeložila V. Grulichová

Hrochovy denní ruské překlady, dnes z 21. 11. 2014 - dnes o ukrajinském zlatě a Joe Bidenovi

přeložil hroch 
22.11.2014   zdroj
Překlady, týkající se situace na Ukrajině a okolo Ukrjainy, které téměř pravidelně vycházejí na serveru Kosa zostra. Dnes o 'zmizení' ukrajinského státního zlata, CIA se snaží přebudovat dobrovolnické prapory na diverzně-sabotážní.

Ukrajinská svodka z 20.11. 2014

napsal Ernest, přispěli MP a Petr B
22. 11. 2014  Kosa zostra
Bojová situace na všech úsecích fronty na východní Ukrajině včetně aktuálních map, ostřelování obydlených míst a měst v Doněcké a Luganské lidové republice ukrajinskými fašistickými silami, smrt lovce kozáků, zakázaná munice používaná ukrajinskou armádou, ukrajinské sny o nasazení jaderných zbraní proti východní Ukrajině, začalo upalování Dědy Mráze a Sněhuročky ukrajinskými 'vlastenci'.

České společnosti citelně chybí vedoucí úloha strany


Ivan David
22. 11. 2014

Předseda útvarového výboru KSČ major Prášek přišel na ošetřovnu jako každý den kolem půl desáté. Jako vždy měl dobrou náladu a bylo zřejmé, že bude opět velmi sdílný. Všichni jsme se těšili, jaké vtipy a veselé příběhy nám tentokrát přinesl.

Biden přislíbil Kyjevu "pomoc ve všech směrech." Je mnoho "tajných" dohod.


22. 11. 2014    zdroj
Jednání ukrajinských mocenských orgánů s americkým viceprezidentem Josephem Bidenem trvalo mnohem déle, než bylo naplánováno, informují noviny "Ukrajinská pravda". "Biden se nejprve setkal "mezi čtyřma očima" s Porošenkem, mnohostranná jednání pak za účasti delegací probíhala při pracovním obědě. Diskutovalo se o dvou klíčových otázkách – o bezpečnosti a o energetice", poznamenává vydání.

Nástup světové měny aneb Distopie se stává realitou (I.)

Květa Pohlhammer Lauterbachová
22. 11. 2014   zdroj

Je tedy možné, že cesta k nástupu zemí BRICS, která pohřbí definitivně dolar, je součástí velké hry elit, ve které převezmou svou novou úlohu na cestě k NWO.

pátek 21. listopadu 2014

CETA,TTIP, TiSA – dohody o nichž mnoho nevíme. V čem tkví jejich nebezpečí?

Leo K.
21. 11. 2014 zdroj
6. listopadu se konala Mezinárodní konference na téma Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP) http://akce.vse.cz/detail/3504


O TTIP se nejčastěji hovoří pouze jako o obchodní dohodě. Poněkud zaráží to, že největší obchodní dohoda planety pro 820 milionů obyvatel EU a USA není nijak zvlášť medializovaná. Zdá se, že strategie odvádění pozornosti od podstatných problémů a změn řízených politickými a ekonomickými elitami, která využívá techniky zahlcování veřejnosti bezvýznamnými informacemi, slaví pozoruhodné úspěchy. Lidé musí být neustále něčím zaneprázdněni, aby neměli čas na přemýšlení.

Hlava LLR navrhuje obnovení protihitlerovské koalice


21. 11. 2014   zdroj
Vůdce samozvané Luganské lidové republiky Igor Plotnický oslovil vedení Ruska, USA a Velké Británie s návrhem na obnovení protihitlerovské koalice. Informuje o tom TASS s odkazem na výzvu hlavy LLR.

Jsou červené karty pro Zemana předzvěstí další Amerikou řízené barevné revoluce?

Ladislav Kašuka
21. 11. 2014 czechfreepress
Bude se tomuto údajně spontánnímu „studentskému hnutí“ říkat v budoucnosti česká karmínová revoluce?!
Je náhoda, že lidé, kteří prohlašují, že jsou organizátory těchto akcí proti Zemanovi, mají zázemí a kontakty na americké ambasádě, nebo mají kolem sebe cizince z Anglie a USA a hrají v nějakých nečesky pojmenovaných kapelách, používajíce samozřejmě anglicky znějící pseudonymy, jakoby se styděli za svá pravá česká jména?!

V Kyjevě vypískali Porošenka

21. 11. 2014     zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko byl vypískán během obřadu kladení květin u kříže, který byl postaven na památku hrdinů Nebeské setniny v Kyjevě, informuje agentura RIA Novosti .Aktivisté, kteří se shromáždili u pomníku na ulici Institutskaja, vykřikovali "hanba" a "vyznamenáváte naše hrdiny in memoriam." Připomněli prezidentovi, že zástupcům Jevromajdanu, kteří utrpěli při únorových nepokojích, nebyl přiznán zvláštní status, nezbytný pro získání sociální a lékařské pomoci.

NATO: Nebezpečí pro světový mír

Immanuel Wallerstein
18. 11. 2014  zdroj

Podle oficiální mytologie v letech 1945 (nebo 1946) a 1989 (nebo 1991), Spojené státy a Sovětský svaz (SSSR) soupeřili navzájem neustále – politicky, vojensky, a především ideologicky. Toto bylo nazýváno „studená válka“. Byla-li to válka, pak je třeba zdůraznit slovo „studený“, protože ani jedna z mocností nikdy za celou dobu nevykonávala žádnou přímou vojenskou akci proti druhé.

Ministerstvo zahraničí Ukrajiny je rozhořčeno prohlášeními prezidenta České republiky. Česká média nám neřekla proč.


21. 11. 2014     zdroj
Ministerstvo zahraničí Ukrajiny povolalo českého velvyslance v Kyjevě Ivana Počuchu k pohovoru. Nelibost diplomatů vyvolalo prohlášení prezidenta České republiky Miloše Zemana. Bylo to oznámeno na webové stránce rezortu.

Nepřítel zvětšuje údernou skupinu na doněckém směru, do Slovjanska a Konstantinovky přijela obrněná technika a bojovníci ukrajinské armády.


21.11. 2014 (19:08 MSK)   zdroj
Podle informací rozvědky ministerstva obrany Doněcké lidové republiky, fašisté zvyšují útočnou skupinu na doněckém směru a přisunují k hlavnímu městu DLR záložní jednotky.

„Joe Biden - pantáta fašistů" - CyberBerkut se vlámal na ukrajinské oficiální stránky věnované příjezdu amerického viceprezidenta


21. 11. 2014  zdroj  

KyberBerkut napadl oficiální ukrajinské internetové stránky věnované příjezdu amerického viceprezidenta Josepha Bidena a umístil na ně banner s nápisem "Joseph Biden – pantáta fašistů".

Seznamte se - génius masových vražd: Dmitrij Jaroš!

21. 11. 2014, zdroj: ukraina.ru


OpEdNews: Seznamte se - genius masových vražd, Dmitrij  (Dmitro) Jaroš!

"Jaroš nyní působí jako skutečný vůdce na Ukrajině, i když oficiálně to není hlava státu. Jeho nominální šéf - Andrej Parubij, který byl jmenován Arsenijem Jaceňukem, který byl vybrán za premiéra 4.2.2014 (18 dní před převratem) Victorií Nuland, nominovanou Hillary Clintonovou a Johnem Kerrym - pověřencem Baracka Obamy (úřadujícím vůdcem Ukrajiny)" - píše americký novinář.

Vzpomínka na principy demokracie

maliik@post.cz
21. 11. 2014  zdroj
Odsuzuji chování mých spoluobčanů 17.11.2014 a nemohu se s ním ztotožnit. To, co se odehrálo nejen 17.11.2014, chápu ne jako útok na osobu M. Zemana, ale jako útok přímo na základní principy demokracie.

Kapitalismus je zločinný systém


Josef Vít 
21. 11. 2014  
Tak jsme oslavili naši listopadovou revoluci. Ona to nebyla ani tak revoluce, jako puč. Nevidíme už svět tak černo-bílý a srovnáváme. Bohužel – dnešek v takovém srovnání nevychází nejlépe. Ano, už můžeme veřejně říkat, že prezident je vůl (což hojně využívají naši mladí), ale chleba proto levnější nebude. A ceny potravin rostou každým dnem. 

Spojené státy odmítly Putinův kompromis. Občanská válka se rozšíří na celou zem.

Rostislav Iščenko 
21. 11. 2014 Protiproud
Rostislav Iščenko je významným ukrajinským politickým analytikem, prezidentem Centra pro systémovou analýzu a prognózu. Je členem prestižního Valdajského klubu.
V komentáři přináší vysvětlení proč V. Putin předčasně odletěl ze zasedání G 20 a vysvětluje, proč politika USA povede k zániku Ukrajiny.

Junta ukradla 1,4 miliardy „válečných daní“

21. 11. 2014 New World Order Opposition
Z platů Ukrajinců bylo nashromážděno 1,4 miliardy hřiven. Válečná daň, kterou nová majdanská vláda uložila občanům Ukrajiny, přináší své ovoce. A to jen za tři měsíce: válečná daň, která činí 1,5 % z platů státních zaměstnanců, pracujících, vojenského personálu, byla oficiálně zavedena 1. srpna.

Srbsko řeklo protiruským sankcím jasné NE

21.11. 2014       Zvědavec
Bělehrad nebude zavádět sankce proti Rusku, oznámil včera srbský premiér Alexandr Vučič, jako odpověď Evropské Unii, která si jako podmínku vstupu klade připojení k protiruským opatřením.
Srbský velvyslanec v Rusku, Slavenko Terzič, řekl, že je něco takového nemožné. Bělehrad je zaměřen na spolupráci s Moskvou, avšak Srbové jsou takto fakticky donucováni nejen zrušit všechny programy, ale i ukončit dlouholeté dobré sousedské vztahy.

Láska na dlažbě, pravda v exilu

Marek Řezanka
21. 11. 2014       Literárky
Datum sedmnáctého listopadu by pro nás nemělo být dnem jako každý jiný. Už proto, s čím je spojeno na konci třicátých let. Podívejme se na uplynulé roky kriticky. Neboť zde byla nějaká očekávání. A ta bychom se neměli bát porovnávat s realitou.
Láska na dlažbě, pravda v exilu
Zaměřím se na tři pojmy, jež všechny znějí vznešeně, které ale byly v průběhu času zcela zdiskreditovány. Jaké pojmy to jsou? Lidství. Svoboda. Demokracie.

Z internetové diskuse: Havlovu cenu dostaly pip-pip-pip

mirror
21. 11. 2014      zdroj
Mám ještě jednu fantastickou zprávu. Rada pro rozhlasové vysílání rozhodla, že se budou příště sprostá slova propípávat. Je zřejmé, že slovo zůstává sprosté jak v češtině, tak jeho ekvivalent v angličtině. Proto ode dneška nelze pornoskupinu z Ruska ani pojmenovat, může se jen propípávat zvukem, který vydávají kuřata. V rádiu a televizi uslyšíme, že Havlovu cenu dostaly pip-pip-pip nebo pííííííp. Doufám, že omezení lidského práva nadávat a označovat pravým jménem se nebude týkat jen Zemana. Čtenáři OM by měli dávat bedlivý pozor, zda zákaz sprostých slov se týká i angličtiny. Porušení zákazu by mělo vést k okamžitému podání stížnosti radě.

Lenka Procházková: Budoucnost už není, co bývala


Lenka Procházková
21.11. 2014  napsáno exkluzivně pro Novou republiku

Když se výročí občanské statečnosti „slaví“ řízenou nátlakovou akcí, je nutné srovnat si fakta a porovnat motivy.

 

Ukrajina lže o Ukrajině

21. 11. 2014 zdroj
Kradení a vraždy běží, a nyní je třeba lhát. Podívejme se, jak se to dělá. Události jsou staré asi 5 dní.

K vývoji na Ukrajině mimo klíčová slova si také klikněte na nadpis rubriky "Zprávy jednou větou" a dostanete kompletní přehled krátkých zpráv, které jsme dosud publikovali. Jsou seřazeny podle data a zprávy z Novorusije tam mají významné místo, včetně dokumentárních videí.

čtvrtek 20. listopadu 2014

V OSN byl zkritizován ukrajinský zákon o lustracích

20. 11. 2014    zdroj
Lustrační zákon, přijatý na Ukrajině 9. října, je na půdě OSN považován za neodpovídající mezinárodnímu právu v oblasti lidských práv. Takové závěry jsou obsaženy v sedmé zprávě pozorovatelské mise Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) o situaci na Ukrajině. Úplné znění dokumentu je k dispozici na internetových stránkách OHCHR.

Petr Ďoubalík

20. 11. 2014
Co nechápeš?! Obraz prezidenta jsem nepotřeboval, protože jsem manifestačně pověsil jen znak republiky. Teď ale obraz prezidenta potřebuju, abych ho pověsil a manifestačně sundal.

Inspirativní hospodářská politika Číny

J.Paroubek
20. 11. 2014 Věc veřejná
V Číně stále vládne komunistická strana, ale čínská hospodářská politika je nesmírně vitální, flexibilní, inovativní a nedogmatická. I to jsou důvody, které udržují vysoká tempa hospodářského růstu. Podle zpráv z posledních dní se vytváří zóna volného obchodu mezi Čínou a Austrálií a nedávno zóna volného obchodu vznikla také mezi Čínou a Jižní Koreou.

Prezident M. Zeman: Zákrok na Národní třídě byl brutální. Ale nebyl to masakr

20.11.2014 První zprávy 
"Ano, zásah na Národní třídě byl velice brutální. Byl dokonce brutálnější než na jiných demonstracích, kde jsme tehdy byli. Ale nebyl to masakr. Masakr jsou hory mrtvol, masakr jsou potoky krve," řekl prezident ČR Miloš Zeman.

Neofašisté o nezávislou kontrolu zřejmě příliš nestojí

20. 11. 2014  zdroj

Skupina vozidel Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) se ve středu nedaleko Doněcku dostala pod palbu uniformovaných ozbrojenců. Oznámila to dnes mise OBSE v Kyjevě. Žádné z vozidel přímo zasaženo nebylo a zranění osob si střelba nevyžádala. Kyjev podíl na ohrožení mise OBSE popřel, Moskva žádá důsledné vyšetřování.

Střední Evropa - nové bojiště studené války

Květa Pohlhammer Lauterbachová
20. 11. 2014   zdroj
Miloš Zeman si dovolil příliš, když označil válku na Ukrajině „za válku dvou skupin ukrajinských civilistů.“ Povinnosti západní gubernie je přece říkat, že za všechno může Putin.

Krátká ukrajinská svodka z dnešního dne (20. 11. 2014)

20.11.2014  zdroj
Dělostřelecké souboje, ztráty ukrajinských bojovníků,  stálé boje o doněcké letiště, rotace mužstva domobrany pod Mariupolem, vydávaná ukrajinskými médii jako odchod.

"Kišiněvský pogrom" na levicové Moldavany - zvláštní služby zadržely občany Ruska, Ukrajiny a Moldavska


20. 11. 2014   zdroj
Prohlášení Sdružení "Boroťba"
V Moldavsku byli zatčeni a poté vykázáni ze země dvě ruští občané - levicoví aktivisté Viktor Šapinov a Maxim Firsov. Zpravodajské služby uvedly v tisku, že jsou obviněni z přípravy masových nepokojů v době parlamentních voleb, které se mají v Moldavsku konat 30. listopadu.

USA chtějí vyzbrojit Ukrajinu tak, aby si to Moskva "dvakrát rozmyslela"

20. 11. 2014     zdroj
20. listopadu informovalo radio "Svoboda", že USA mohou přehodnotit politiku neposkytnutí Ukrajině letální (smrtící) vojenské techniky. Jak je uvedeno v materiálu, s tímto prohlášením na slyšení v Kongresu USA vystoupil náměstek poradce prezidenta pro národní bezpečnost Tony Blinken, kterého Obama navrhuje na post náměstka ministra zahraničí. 

Washington Times: Čína a Rusko mohou oslabit světový status dolaru

20. 11. 2014    zdroj
Podle amerického analytika Alexe Vannesse může vést postupné odmítnutí Ruska a Čína obchodovat v dolarech k měnové krizi v USA a problémům s obsluhou nepřiměřeného státního dluhu země.

Vlísávání, Zeman a trpajzlíci


Ivan David
20. 11. 2014
Velmi mě pobavil článek na Prvních zprávách, v němž jsem se dočetl, že podle některých europoslanců z ČR, je „Zeman ochoten udělat vše pro to, aby se vlísal do přízně Putina a vehnal ČR do náruče Ruska“ zde. Kouzlo plyne z lidové moudrosti „podle sebe soudím tebe“. Autory hypotézy jsou „Evropští lidovci“ Luděk Niedermayer (Top09/STAN) a Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Každý, kdo zná Miloše Zemana aspoň velmi povrchně, se musí smát představě, že by se Miloš Zeman někam „vlísával“.

Pozvánka na přednášku 25.11.2014: Co je zač TTIP aneb Proč bychom se měli postavit proti vyjednávané smlouvě mezi EU a USA.

20. 11. 2014   Pražská škola alternativ

V USA mají starosti: Čína rychle zvyšuje své jaderné síly


20 .11. 2014 zdroj a zdroj
Ve zprávě Americko-čínské komise pro ekonomiku a bezpečnost vlády Spojených států se uvádí, že dochází k výraznému zvýšení čínských jaderných schopností, které "ohrožují bezpečnost Spojených států".

Jsou česká média od slovního základu mazat Západu med kolem úst...?

Břetislav Olšer
20.11. 2014 blog idnes
Kdo dnes neplivá po prezidentu Zemanovi, ten není „in“. ČT této mediální spoušti vévodí; česká média jsou od slovního základu mazat Západu med - ííááá, kolem úst. Co jiného, když si prezident Zeman dovolí pozvat vůdce čtyř vítězných mocností ve 2. sv. válce na připomínku osvobození Osvětimi Rudou armádou a mezi pozvanými je i Putin. Děs, kdyby byla Osvětim osvobozena US army, to by byla druhá oslava Normandie, ale takhle? Kdyby pozval Bushe ml. za statisíce zabitých ve vylhané válce v Iráku, dostal by Zeman medaili od USA....

Ohromující odhalení! Ukrajina se v průběhu tohoto roku potichu zbavila svého zlata a poté zfalšovala údaje o jeho zásobách.

20. 11. 2014 outsidermédia

Těsně před převratem se oficiální zásoby ukrajinského zlata pohybovaly nad úrovní 40 tun a činily 8 % všech státních rezerv. Po celou dobu vlády „nenáviděného“ prezidenta Janukovyče soustavně rostly a dosáhly svého maxima těsně před státním převratem.

Mistři převratů z NED, financované americkou vládou,nespouští ČR z očí.Vypovíme je z České republiky?

Daniel McAdams
20. 11. 2014  zdroj
National Endowment for Democracy (NED – česky Národní nadace pro demokracii) je velmi nepříjemná instituce. Je prakticky zcela financována americkou vládou, ale jako nevládní organizace není vůbec odpovědná ruce, která ji krmí (ani kapsám těch, kteří to krmení poskytují). Tento vztah je vzájemně výhodný: Americká vláda může Nadaci pověřit zajištěním změn režimů v zahraničí a přitom si zdánlivě zachovat čisté ruce, zatímco NED nemá žádné otěže, které by jí bránily v uskutečnění takové mise (změně režimu) bez dohledu vlády.

Čím se provinil Zeman? O nebezpečí pussyriotismu, dalajlamismu a antizemanismu.

20.11. 2014 aeronet
Čím se provinil Zeman? Skončí jako Nečas? O nebezpečí pussyriotismu, dalajlamismu a antizemanismu. To je parafráze k mému starému článku o pádu Nečase, předčasných volbách 2013, o Babišovi u moci a o Temelínu. A o manažerovi Janečkovi.

Srbsko musí uvalit sankce na Rusko výměnou za členství v EU


20. 11. 2014    zdroj
Srbsko musí vyhlásit sankce proti Rusku, pokud chce vstoupit do EU. Uvedl to v rozhovoru pro srbské noviny "Večerní zprávy" evropský komisař pro regionální politiku Johannese Hahna. "Srbsko se právně zavázalo v rámci jednání o přistoupení postupně, že sladí svůj postoj s EU ve složitých otázkách, jako jsou sankce proti Rusku. Je to velmi důležité a očekáváme, že Bělehrad tuto povinnost splní," řekl Hahn před návštěvou Bělehradu.

Ale chováte se tak…

Marek  Řezanka
20. 11. 2014 Literárky  
 Kolega z Literárních novin, Michal Komárek, reagoval na můj text, v němž varuji před odklonem od demokracie. / text zde /
Na závěr své stati si klade otázky: „A opravdu lze tak jednoduše vysvětlit a vyřídit důvod protestu? Prostě to jsou zmanipulovaní „karloidi“, kteří se nesmířili s výsledky voleb a nadále zbožňují své kníže? Nejsou důvody k věcné kritice prezidenta, nebo k polemice s ním? Tón Hovorů z Lán, útok na punkové „výtržnice“ - který asi nejlépe glosoval František Stárek, když připomenul, že byl za minulého režimu třikrát souzen za výtržnictví, podobně jako Plastic People, kteří ostatně také zpívali sprosté písničky, odsoudil by je Zeman také? - slova o „stabilizaci společnosti“ v Číně, návrat z této cesty letadlem PPF, charakteristika situace na Ukrajině, charakteristika Putinova režimu, charakteristika demonstrace 17. listopadu...
Je toho opravdu hodně, o čem má smysl s prezidentem polemizovat. A není důvod komukoli bránit v tom, aby proti němu protestoval, (jistě házení vajec si má odpustit).
Není to pokus o puč, není to revoluce, není to manifestace nenávistných zmanipulovaných primitivů. Naštěstí, Marku žijeme v demokracii, byť je třeba v krizi. A nejsme děti.“