Reklama

sobota 29. listopadu 2014

Erik Best: Nahodilá primátorka nebo už exprimátorka?

Erik Best
29. 11. 2014 První zprávy
Někdo už žertuje, že by Adriana Krnáčová měla být představována jako budoucí exprimátorka Prahy. Andrej Babiš ji jako kandidátku na funkci původně vybral zřejmě proto, že rychle někoho potřeboval a vítězství v Praze stejně neočekával.

Šéf „Důstojnického sboru“ BSU: Ruská vojska na Donbase nejsou

29.11. 2014  New World Order Opposition
Major ozbrojených sil Ukrajiny ve výslužbě, vojenský expert, šéf „Důstojnického sboru“ BSU a představitel „odborů ozbrojenců Ukrajiny“ Aleksandr Taran vyprávěl o své cestě do Luhanské republiky kvůli výměně zajatců.

Junckerův plán: další hrad na písku?

Viktoria Isajeva
29. 11. 2014 ruvr.ru
Jen Jean-Claude Juncker nastoupil do funkce předsedy Evropské komise, okamžitě začal plnit své předvolební sliby. Jeho hlavní projekt, nový plán obnovy ekonomického růstu Evropské unie byl zveřejněn před několika dny.. Avšak ekonomové, stejně, jako značná část evropských poslanců, se na tento projekt dívají skepticky, přičemž si kladou otázku efektivity zmíněných opatření. Je mezi nimi i francouzský ekonom Charles Sanna, který v rozhovoru pro našeho reportéra prohlásil, že Junckerův plán, stejně, jako i ostatní plány EU jak se dostat z krize, nebude mít účinek.

Biskup Malý, myslitel velký. Čemu dá přednost, chlebu nebo papíru?

Jiří Baťa
29. 11.  2014 Informace bez hranic
Biskup Malý, myslitel velký. Čemu dá přednost, chlebu nebo papíru?
Stojí za povšimnutí, že představitelé pravicového spektra české politické scény, tzv. havloidi, se „chytají stébla“ v podobě apelu na lidská práva. Ty často upřednostňují před jinými závažnými problémy společnosti, včetně cizích zemích, po kterých by nám to z pohledu nevměšování se do vnitřních záležitostí státu mělo či mohlo být jedno, ale jak vidno není. Prezidentovi Zemanovi vyčetli, že v Číně loboval za větší a efektivnější obchodní a ekonomickou spolupráci mezi oběma zeměmi a vůbec nekritizoval čínské představitele z nedodržování lidských práv a svobod a nezasadil se tak o propuštění politických vězňů. Na stejnou notu hrají i při výtkách a kritice M. Zemana, když on kritizuje neefektivnost sankcí proti Rusku, dává přednost (dokonce je to prý patolízalství) ekonomickým zájmům, než tvrdě kritizovat Rusko za postupu ve věci Ukrajiny. Ale zpět k lidským právům a svobodám.

Příliš inteligentní a příliš líní

Václav Cílek
29.11.2014 Zvědavec
Mladých lidí, kteří nehledají práci a nechystají se opustit domov svých rodičů, ve vyspělých zemích přibývá. V Anglii jsou označováni zkratkou NEET, Japonci jim říkají hikikomori a odhadují jejich podíl v mladé generaci na dvacet procent.

Demokracie v Česku po 25 letech svobody


Jana Simonová
29. 11. 2014
V listopadu 1989 vyvrcholil odpor Čechů a Slováků proti vládě KSČ. Během několika dnů a bez jediného výstřelu předala KSČ moc do rukou Václava Havla, který se postavil do čela demonstrací, zahájených studenty k výročí 17. listopadu. Západ byl šokován, že režim komunistů, považovaný za velmi krutý, se vzdal tak snadno.

Pussy Riot a nové náboženství

Vlastimil Podracký 
29. 11. 2014
Případ Pussy Riot ukázal úpadek právního a pravdivého myšlení jako viditelný segment morální krize. Nejde o pravdu, ale jen o propagandu; pojmenování jevů se degraduje jen na tu část objektivní skutečnosti, která propagandě slouží. Pojmy potom dostávají jiný význam v kontextu „použitelnosti“ pro propagandu a šíření lží. Sprosťárna vyslovená Zemanem má jiný význam než ta, kterou vysloví Pussy Riot. Ba co dím, sprosťárna předváděná Pussy Riot sprosťárnou není, zatímco jediné sprosté slovo vyslovené Zemanem je neuvěřitelnou žumpou (tím ho neomlouvám, jen srovnávám neadekvátní reakce).

Stát je firma a opačně, krást se bude legálně

redakce e-republiky
29.11.2014 zdroj
Skupiny jako Hnutí za Rekonstrukci státu, Transparency international a další iniciativy by měly jít na zoubek nové mega-zlodějně připravované jako zcela zákonný tunel. Ještě je čas celou věc zastavit. Návrh zákona teprve prochází čtením ve Sněmovně.


pátek 28. listopadu 2014

Ti Vám ale v USA pěkně vymyli mozek, pane Sobotko…

28.11.2014  zdroj
Bohuslavu Sobotkovi fakt důkladně ve Washingtonu vymyli mozek. Zatímco před odjezdem přece jenom měl okamžiky určité racionality, po návratu co výrok, to hlas kovaných jestřábů z Pentagonu…

Západ začal skutečnou studenou válku

Václav Umlauf
28. 11. 2014   e-republika
Pořád existují lidé, pro které svoboda něco znamená. V Evropě jich tak moc není, aby si prosadili změny režimů jako v Jižní Americe. Ale co není, to může být, po skvělém vykročení ke krachu eura a dolaru.

Kalouskova politická onanie, vrcholící prvním orgasmem v životě...

Břetislav Olšer
28. 11. 2014 blog idnes
Tak se nám Miroslav Kalousek zase předvedl ve svém skutečné podobě jako podržtaška a vrtichvost knížete Karla Spáče I. Koupil za 42 tisíc Kč mazanici pouličního pseudoumělce, co se zařadil mezi Putnovské darmožrouty. K tomu Kalousek pronesl jako vyvrcholení své politické onanie, zakončené prvním orgasmem v životě, když pronesl, že tak alespoň ostuda, kterou dělá Miloš Zeman, přinese nějaký účinek.

Ukrajinská svodka ze dne 27. 11 .2014

napsali pánové Ernest a MP
28. 11. 2014   zdroj

Další mrtví civilisté na východě Ukrajiny, ničení civilních domů, rozpory v řadách armády domobrany na chvíli překonány, práce polních krematorií ukrajinské armády už i ve dne, pozorovatelé OBSE opět pod palbou, situační mapy, 'první výbuch v prachárně' aneb osobní vina českého komisaře Füleho na ukrajinské krizi, část svodku ukrajinské armády a argumenty francouzského historika proti fialovým krychlím vydávaným za běžná vajíčka ...

Skandál s cenzurou prezidentova projevu se rozrůstá:

28. 11. 2014 Protiproud
Bakala ne, Kožený ano? Je to jako za bolševika, říká Hrad. Výmluvy ČT neudržitelné. A proč chrání právě Bakalu? Informace Dušana Streita o hlavním aktéru této kauzy, privatizačním miliardáři Zdeňku Bakalovi.


Ruské embargo se obchází, jak se dá

Mirko Raduševič
28. 11. 2014 Literárky
Mluví se především o automobilce Volvo, která v Rusku – Kalužské oblasti včera (27.11.) otevřela závod na výrobu kabin pro nákladní automobily Volvo a Renault. Investice má hodnotu 90 milionů euro.

Barack Obama to alespoň zkouší

Tereza Spencerová
28. 11. 2014 Literárky
Otázka migrace má mnoho podob a globálně nabírá neudržitelných rozměrů. Odpovědi na ni se sice hledají těžko, ale jasné je alespoň to, že staré odpovědi jsou už nepřijatelné.Ilegální přistěhovalci budou moci zůstat v USA, pokud v zemi žijí už více než pět let a mají čistý trestní rejstřík, nebo pokud mají děti, které už mají americké občanství a „jsou ochotni platit spravedlivý podíl daní“. Tak se v kostce prezident USA Barack Obama v týdnu pokusil rozetnout gordický uzel ilegální imigrace ve Spojených státech.

ČT vystřihla ze Zemanova projevu slova o Bakalovi - aspoň víme, na které straně vedení "naší" televize stojí

Václav Dvořák
28. 11. 2014   zdroj
 

Již plná dvě desetiletí sledujeme, jak se česká veřejnoprávní televize pomalu ale jistě čím dál tím víc zpronevěřuje svému poslání objektivně, vyváženě a pluralitně informovat českou veřejnost. Protože neudržitelnost stávajícího režimu je u nás stále zřetelnější, provádějí loutkovodiči a jejich loutky stále větší kejkle, jak udržet lidi v nevědomé poslušnosti a ochotě podílet se na nespravedlivém a zločinném systému, který zákonitě spěje k válce.

Jaroslav Foldyna: Co je v této společnosti skutečný problém

28. 11. 2014

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pMmwkZt_kts

Irán jako agresor

28. 11. 2014

Reálná hrozba světové války

28. 11. 2014 zdroj
Vladimír Putin se 15. Listopadu zúčastnil zasedání skupiny G20 v australském Brisbane [1] a média tuto událost komentovala jako demonstraci jednoty západu vůči „ruské agresi“ na Ukrajině. Informace, které přišly do redakce od našeho ruského zpravodaje z Moskvy, jsou ovšem zcela jiné a vypovídají o něčem, co již v náznacích můžeme sledovat několik posledních měsíců i z médií na západě. Ovšem teprve 15. Listopad 2014 je datem, který vstoupí do historie. 

O čem se nemluví v ČTTomáš Groh
27.11. 2014      Svobodné noviny
Proč se někomu zdá, že naše veřejnoprávní televize vysílá jednostranné zprávy, aneb pár pohledů z jiné strany. Hodně lidí v České republice žije v tom, že většina Němců stojí na straně západu a především USA. Že jsou proti Rusku a jsou šťastni za EU. A proč by o tom také neměli být přesvědčeni, když jim to naše slavná tv stále dokazuje. Ale je to pravda, nebo pouze něčí přání? Tady je jeden názor.

Gilad Atzmon: Izrael už neguje i svůj rodný list

28. 11. 2014 zdroj a zdroj
Zákon o židovském státu očima disidenta v exilu

Tel Aviv si povolal půl české vlády. Ostentativní vzkaz si dal záležet i na kulisách. Právě ve chvíli, kdy má po ruce stafáž z Prahy, totiž vybubnoval paragrafy, jimiž se pasuje na čistě židovský stát.

Co Američané slaví v den Díkuvzdání

Paul Craig Roberts  
28. 11. 2014     Zvědavec
Když Američané slaví den Díkuvzdání, nevědí, co oslavují. V americkém folklóru je den Díkuvzdání svátkem, majícím původ v r. 1621, kdy poutníci oslavovali dobrou úrodu. Někteří historici říkají, že tato událost je chabě zdokumentována, a další věří, že tradice dne Díkuvzdání přišla do Nového světa s příchozími věřícími a puritány, kteří si sebou přinesli anglické dny Díkuvzdání. Další historici si myslí, že poutníci spojovali konec hladu s rituálem obléhání Leidenu.

Proč je pro ČT Zemanem pronesené jméno "Bakala" vulgárním slovem?

28. 11. 2014      První zprávy
Cenzura ve zpravodajství České televize funguje skvěle. Redakce v odvysílané větě z projevu prezidenta Miloše Zemana, který 13.11.2014 pronesl k 25 letům svobodného podnikání v Praze, vystřihla jméno Zdeněk Bakala. Je to snad vulgární slovo? Masaryk kdysi říkal „Myšlení bolí“. Ano, myšlení bolí a myšlením se dostáváme dopředu ...

Ruský centrální vojenský okruh dostal mocnou posilu - Iskander-M

Viktor Horký 
28. 11. 2014  zdroj
 

Ruská armáda obdržela již čtvrtý set taktického raketového systému Iskander-M. Systém byl předán devadesáté druhé brigádě ruských ozbrojených sil a tedy první jednotce ve středním vojenském okruhu. Celkem chce Ruská federace do roku 2015 vyzbrojit těmito bezkonkurenčními systémy pět raketových jednotek.

Co Američané slaví v den Díkuvzdání

Paul Craig Roberts
28. 11. 2014 zdroj a zdroj

Když Američané slaví den Díkuvzdání, nevědí, co oslavují. V americkém folklóru je den Díkuvzdání svátkem, majícím původ v r. 1621, kdy poutníci oslavovali dobrou úrodu. Někteří historici říkají, že tato událost je chabě zdokumentována, a další věří, že tradice dne Díkuvzdání přišla do Nového světa s příchozími věřícími a puritány, kteří si sebou přinesli anglické dny Díkuvzdání. Další historici si myslí, že poutníci spojovali konec hladu s rituálem obléhání Leidenu.

Štvavá rétorika, podněcování k nenávisti: Jaromír Štětina a další odsuzují Srba, kterého pustili z Haagu a on se tam odmítá vrátit

27. 11. 2014  zdroj
Evropský parlament chystá na základě chorvatského návrhu rezoluci proti srbskému politikovi Vojislavu Šešeljovi, který je souzen za válečné zločiny v Haagu a byl před několika týdny podmínečně propuštěn z vězení ze zdravotních důvodů. Rezoluce ale také adresně kritizuje dnešní srbskou vládu za to, že na poslední veřejné výroky Šešelja dostatečně nereagovala. Rezoluce chce od haagského soudního tribunálu přezkoumat jeho rozhodnutí o propuštění. Podobnou rezoluci už přijal také chorvatský parlament.

čtvrtek 27. listopadu 2014

Čínský klacek na Zemana

Petr Žantovský
27.11.2014  zdroj
Nedávné protesty proti presidentu Zemanovi jsou založeny na třech výhradách. Jedna směřuje k jeho proslovu o skupině ruských provokatérek, druhá k jeho postojům vůči rusko-ukrajinské krizi a třetí k jeho návštěvě Číny.

Analytik Robejšek stručně a jasně: Co je ve skutečnosti za výroky o demokratické a svobodné Ukrajině

Rozhovor
26. 11. 2014  zdroj
Jde v ukrajinsko-ruském konfliktu „jen“ o demokratický vývoj na Ukrajině? Jaké jsou skutečné zájmy jednotlivých hráčů? Právě na rozbor opravdových pohnutek bychom se měli soustředit pro lepší pochopení krize na Ukrajině. „Skutečné ruské zájmy jsou podobně snadno čitelné jako v případě ostatních dvou hráčů,“ říká renomovaný politolog a analytik Petr Robejšek, který poskytl ParlamentnímListům.cz svůj náhled na situaci. 

Nebeská setnina a Zifčák vykupitel

napsal okolojdoucí
27. 11. 2014   zdroj

... Byl jsem shodou okolností osobně účasten událostí na Národní třídě. Těch před 25 lety, samozřejmě. Samotný konec roku 1989 i následnou zimu a jaro jsem prožil v opravdové a nefalšované euforii, částečně dané i mým tehdejším věkem. Moc dlouho mně ovšem nevydržela, nicméně ničeho nelituji. Na Listopad (berte to jako hodnotově neutrální zkratku, prosím) jsem začal rychle pohlížet jako na šanci či možnost užít si svobodného života ve svobodné zemi a rezignoval jsem na nějaké hlubší pochopení toho, co se tehdy vlastně stalo. Hlavně celá devadesátá léta byla v mém životě nabitá událostmi a zabývat se minulostí jsem ze svého tehdejšího pohledu neměl ani důvod ani čas. Ale dohonilo mě to, a jak kolem sebe vidím, nejsem zdaleka sám.

Petice za odvolání generálního ředitele České televize ing. Petra Dvořáka |

27. 11. 2014  zdroj

My, níže podepsaní, tímto žádáme odvolání ing. Petra Dvořáka, MBA z funkce generálního ředitele České televize Radou České televize z důvodu manažerského selhání při řízení této veřejnoprávní instituce jelikož nese přímou zodpovědnost za:

Smrčky a pussy

Ivan David
27. 11. 2014
V roce 1970 zorganizovalo vedení Gymnázia Na Pražačce, kde jsem v té době studoval, návštěvu výstavy o Slovenském národním povstání (1944 - pozn. pro mladší generaci). Pracovník muzea, který nás výstavou provázel, možná ve svém zanícení pro historii nepostřehl společenské změny po „bratrské pomoci“, a tak nás mimo jiné upozornil na dvě fotografie. Na první bylo 7 partyzánských vůdců na okraji lesa, na druhé byli dva - poněkud skrytí v lese. Totiž, tak jak jednotliví partyzáni upadali v nemilost, byli talentovaným retušérem nahrazováni stromky. Padesátá léta, účelově se vyráběly legendy, cenzura ...

Svéprávnou politiku, a ne dotovat Ameriku

Sergej Glazev
27. 11. 2014 Střípky ze světa
Putinův poradce o parazitní oligarchii a byrokracii
Právě ve chvíli, kdy vnější tlak na Rusko sílí, se jeho centrální banka – i jiná centra hospodářské politiky – pouští do kroků, vzbuzujících velké otazníky. Mezi rozhodné kritiky patří i akademik Sergej Glazev, klíčový Putinův poradce.

Pan Jura,občan ČR původem z Prajzske ,se zamýšlí nad odhalením Pussy Riot prezidentem Zemanem a mnohým se jeho řeč bude zdát srozumitelnější než ,, zasvěcené" komentáře ČT

27. 11. 2014 Protiproud
Jak četka Hilda poznala nadnarodni umělkyně: Proč Česka televize poslala za Pusytryjem až do Londyna černošku s mikrofonem? Ludě, kaj sme to dopracovali?


Ukrajnská svodka ze dne 26. 11. 2014

napsali pánové Ernest a MP
27.11. 2014  Kosa zostra
Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z vk.com/strelkov_info


25.11.2014  - Přidal Borisyč
„No, tak malý výsledek v dnešní boji. V dnešním Nikišinu byla spálena dvě auta se zásobami a obrněný transportér, aby zajistily ukrowehrmachtu zásobování. Je předpoklad domobrany, že to byla špatná rotace nepřátel, pravda, zabitých a raněných je tam hodně. Obloha na té straně obce je stále osvětlena jasným plamenem. Bohužel, jednoho padlého má i domobrana – přiletěla mina.

H.Kissinger, Z.Brezinsky a náš prezident M.Zeman navrhují finlandizaci Ukrajiny, jako jediní řešení mezinárodní krize.

Mirko Raduševič
27. 11. 2014 Literárky
Když prezident Miloš Zeman mluvil o finlandizaci Ukrajiny, není jediným politikem, který se tak vyjádřil. Zdá se, že zatím je to jediné řešení mezinárodní krize, které úspěšně přetrvává a finský prezident tvrdí, že Finové s ní úspěšně přežili studenou válku O tzv. finlandizaci Ukrajiny hovořil jako vůbec jeden z prvních , již v únoru ,Zbigniew Brzezinski ve Financial Times a o čtrnáct dní později v březnu Henry Kissinger v deníku Washington Post.

Petr Ďoubalík

27. 11. 2014

Globalisté zneužívají Putina jako zástěrku k protlačení fúze US-EU TTIP

27. 11. 2014   zdroj
 

Poznámka: Takto věc vidí silně konzervativní US Republikáni.
 

„Vladimir Putin nenávidí TTIP: A právě proto je třeba, aby ji Evropa s Amerikou realizovaly.“ Tohle je nadpis s podnadpisem v úvodníku z 19. listopadu na webové stránce žurnálu establišmentu Foreign Policy foreignpolicy.com od admirála Jamese Stavridise.

"Háchizace české politiky" aneb Ještě větší blbec, než jsme doufali

Břetislav Olšer
27. 11. 2014 blog idnes
Nebyly to žádné oblázky, ale přímo náruč pořádných šutrů, které hodil prezident Miloš Zeman do poklidné hladiny rybníka české letargie. Hovory z Lán se rázem staly hitem. Taktika prezidenta Miloše Zemana zabrala, stádo ovcí začalo přemýšlet jinak, než doposud; k čemu se snažit, když máme peníze z EU, obranu před kýmkoli jistou v NATO; Varšavská smlouva byla přece rafinovaně zrušena. To ještě nevěděl o "háchizaci české politiky"...

Dopis velvyslanci SSA Schapirovi o nevměšování

27. 11. 2014       Czechfreepress
...Žádáme Vás proto, touto cestou, přátelsky a ve vší patřičné úctě, pane velvyslanče Schapiro, abyste se podobných praktik během Vašeho služebního pobytu v naší zemi vystříhal. My zde nemáme zájem o další barevné revoluce, ani o jakoukoliv formu majdanu. Prosím vyřiďte toto Vaším nadřízeným a zejména Vaším spoluobčanům pracujícím pro Národní Nadaci pro Demokracii (National Endowment for Democracy). 

Turecko a Rusko se v obchodování obejdou bez dolarů


27. 11. 2014      zdroj
Rusko-turecká mezivládní komise protokolárně vyjádřila úmysl obou zemí obchodovat v národních měnách s cílem odstranění existujících překážek. Informovala o tom agentura RIA Novosti… …Obě strany se dohodly na spolupráci s představiteli podnikatelské sféry, aby byly zjištěny překážky pro nárůst obchodování v rublech a lirách. Bylo konstatováno, že chybí právní a infrastrukturní vymezení pro platby v národních měnách.

přeložila V. Grulichová

Náš premiér hledí do blízka, prezident do daleka

Lubomír Man
27. 11. 2014
Náš prezident Zeman, jak známo, vyhlásil v Kazachstánu, že Ukrajina by se měla „finlandizovat“, což znamená, že by s ohledem na oprávněné obavy Ruska z obkličovacího ozbrojeného kruhu, které kolem jeho hranice budují USA a NATO, neměla vstupovat do západních vojenských struktur. Čili že by měla – stejně jako Finsko - zůstat dlouhodobě neutrální. Což je názor, který, když si jej dáte do souvislosti s pocity skutečného životního ohrožení, ve kterém se Rusko dnes nachází, naprosto rozumný a srozumitelný každému, kdo je schopný empatie, čili schopnosti vcítit se do postavení jak druhého státu, tak též do pocitů jeho obyvatel. 

Pussy Riot bez víz USA ?


27. 11. 2014   zdroj
Na webových stránkách Bílého domu se objevila petice , kterou autor požaduje, aby byli členové Pussy Riot zbaveni víz a aby ji byl zakázán vstup do USA pro účast v nepokojích ve Fergusonu.

Slušnost světí prostředky

Tribun
27. 11. 2014  zdroj 

Jsou to samí slušní lidé. Jsou slušní, protože nevolí komunisty, jsou slušní, protože nevolí Zemana, jsou slušní, protože volí Schwarzenberga, jsou slušní, protože ctí kult Václava Havla, jsou slušní, protože milují USA ...

Putin pomáhá kopat hrob Wall Street Journalu

Phil Butler
27.11.2014  zdroj

Proč není více lidí překvapeno a rozzlobeno, že propagandistický útok západních oficiálních médií na Rusko nebere konce? Včera (článek vyšel 21.11. poznámka editora) měl Wall Street Journal tu nehoráznou drzost, že své zprávy uvedl titulkem „Putinův počet mrtvol“. Poukazováním na více než 4,000 mrtvých na Ukrajině, v čemž máme prsty my, tyto noviny potvrzují, že ztratily zdravý rozum. To mne vede k otázce: „Pomůže Vladimir Putin vykopat západním médiím hrob?“ 

středa 26. listopadu 2014

Dnes o Sibiři - Hrochovy dení překlady26. 11. 2014   zdroj

Tentokrát el_Murid v překladu Horcha z Kosy zostra přibližuje notorický zájem Američanů o Sibiř a velitelé banderovských praporů, kteří se právě vrátili z instruktáže v USA vlastně mezi řádky vypovídají o záměrech svých chlebodárců a instruktorů.

Začíná to…


26. 11. 2014 
převzato Modrá vrána (Rusko - blog)

Řeknu takovou samozřejmou banalitu, ovšem pro ty, kteří čtou můj blog, to může být novinka. Ukrajina – to není lokální konflikt, to je začátek konce. Odsud to vypadá dost strašidelně. Chápu, že v RF všichni koukají na televizi, nadávají a jsou naštvaní. Ale teď si představte, že si pustíte televizi a na obrazovce velkými písmeny: PUTIN – HROZBA PRO CELÉ LIDSTVO.

Ukrajinská svodka ze dne 25. 11. 2014

napsali Ernest a MP
26. 11. 2014
Ernestova část:

24.11.2014. Poslal dobrovolník s volacím znakem „Jang“

Máme důkazy, že americká armáda vyzbrojuje Ukrajinu, tvrdí hackeři

26. 11. 2014      První zprávy
Pokud by se informace protikyjevské skupiny CyberBerkut potvrdily, znamenalo by to, že se americká armáda již podílí na konfliktu na Ukrajině. A naplní se tak černé obavy analytiků, jako Paul Craig Roberts.

Kde hledat prostředky na podporu Ukrajiny?

Ivan David
26. 11. 2014
Odpověď je jednoduchá - v kapsách, trezorech a na kontech oligarchů, kteří Ukrajinu rozkradli. Je naprosto nepřijatelné očekávat od občanů Evropy, že budou ze svých daní podporovat akce fašistické vlády v Kyjevě, zejména genocidu na východě Ukrajiny a nesmyslnými akvizicemi a projekty, které přinášejí zisk jen oligarchům a zahraničním bankám a Ukrajinu uvrhují do stále většího zadlužení.