Reklama

sobota 6. prosince 2014

Viktor Orbán: Západ ohrožuje nezávislost Maďarska

Tereza Spencerová
6. 11. 2014 Literárky
Napětí mezi maďarskou vládou premiéra Orbána a Západem, ať už Evropskou unií nebo Spojenými státy, sílí a možnost racionální diskuse se stává stále vzácnější.Maďarský premiér patřík nejhlasitějším kritikům unijní sankční války proti Rusku. Rusko je mimo EU hlavním maďarským obchodním partnerem a Budapešť letos v lednu vpustila ruskou jadernou energetiku na své území, když podepsala smlouvuo výstavbě dvou bloků jaderné elektrárny v Paksi, a v říjnu vedení ruského Gazpromu separátně jednalo v Budapešti o nových smlouvách. 

Malování čerta na zeď; opisoval Putin od Hitlera, Reagana či Bushe?

Břetislav Olšer
6. 11. 2014 blog idnes
Miluji česká "nezávislá" média; odkojený valašským Vyškeřákem, v nich vždycky najdu něco k popukání. Nyní zcela signifikantní titulek: "Putin varoval Západ před osudem Hitlera. Ale mluvil jako on..." Prý Putin, kdysi rozvědčík KGB v Drážďanech, ve svém výročním projevu o stavu Ruské federace opisoval od Hitlera z jeho projevů pronášených po vítězství, když zabral Porúří, Rakousko, Sudety a pak okupoval Čechy a Moravu...

Tak jsem prý placený ruský agent a zrádce.

Ladislav Kašuka
6. 12. 2014 czechfreepress
Sedím v práci na noční směně ve své dispečerské židli, je mi pár minut čerstvě 44 let a marně přemýšlím o tom „kdy jsem se stal vlastně tím agentem, kam vlastně dávám všechny ty peníze, co mi ty Rusové za ty mé články platí a proč trávím v práci minimálně 240 hodin měsíčně, když mám spoustu peněz od Putina za to, jak zrazuji Českou republiku a naše hodné, milé a mírumilovné přátele z Evropské unie, NATO a USA“.

Český politik: Americká rezoluce spustila nové kolo propagandistické války s Ruskem

6. 12. 2014 ruvr.ru
„Protiruská rezoluce, kterou schválil Kongres, je skutečně smutným svědectvím toho, kam se Spojené státy, které snad kdysi mohly být vzorem svobody a demokracie, dostaly,“ sdělil Hlasu Ruska místopředseda strany Národní demokracie Ladislav Zemánek.

Spiegel pod tlakem znechucené veřejnosti zveřejňuje fakta o Ukrajině

6. 12. 2014 Outsidermédia
EU prozatím ztratilo Rusko a po 70 letech je Evropa stejně rozdělena jako po válce. A za to nemůže Putin, ale Merkelová. To dodáváme my. Spiegel je opatrnější, ale kormidlo již otočil. Alespoň musel napsat kousek pravdy o Ukrajině.Naše korporátky poplatné USA by se konečně měly chytnout za nos.

Chyceni pod krkem

Zbyněk Fiala
6. 12. 20141 Vaše věc
Rozbouřené Spojené státy si začínají uvědomovat, že lidská práva, která tak šíří po světě, často nejsou dopřána ani jejich vlastním občanům, pokud se dostanou do rukou všemocné policie - a zejména, pokud jsou černí. Pravdu prozrazují náhodná videa z telefonu a jejich šíření po sociálních sítích, i když soudy nabídnou beztrestnost.

Petici proti TTIP podepsalo přes milion lidí

Viktor Horký |
6. 12. 2014 Informace bez hranic
Více než jeden milion lidí podepsal internetovou petici proti smlouvě TTIP (Transatlantické partnerství pro obchod a investice, Transatlantická zóna volného obchodu), která má být uzavřena mezi Evropskou unií a Spojenými státy.Zóna volného obchodu mezi Evropskou unií a USA by představovala potenciálně největší dohodu o volném obchodu v historii pokrývající 46 % světového HDP.TTIP by podle odhadů měla Evropské unii přinést přes sto dvacet miliard euro, ekonomice Spojených států potom devadesát miliard.

Mikulášská dohoda před dvaceti lety: Jaderné zbraně výměnou za bezpečnostní záruky

Mirko Raduševič
6. 12. 2014 Literárky
Dohodě se mezi politiky a politology říká Budapešťské memorandum a oficiálně má dlouhý název vystihující její smysl: „Memorandum o bezpečnostních zárukách pro Ukrajinu s jejím přistoupením ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní.

Už víme, proč ČR v OSN nepodpořila rezoluci proti heroizaci nacismu!

6. 12. 2014
Podání podle zákona 106/1999 Sb. - Žádost o informaci:
Žádám o informaci ve věci hlasování ČR V OSN o rezoluci "boj s heroizaci nacismu". Jak zástupce samostatného a suveréního státu České republiky hlasoval a proč tak hlasoval.

Pokud jste stanovisko k uvedené problematice zveřejnili, prosím o odkaz kde si jej mohu přečíst.

Děkuji za odpověď.
 
Ladislav Grulich

Obama už může kdykoliv vyhlásit válku Rusku ! Americká politika se radikalizuje !

Marco Maier
6. 12 2014 New World Order Opposition
Poslanci obou komor amerického kongresu, rozhodnutím o rezoluci 758, otevřeli cestu k válce s Ruskem. Pouze 10 poslanců, hlasovalo ve sněmovně reprezentantů proti rezoluci, která prezidentovi umožňuje vyhlásit válku Rusku, bez souhlasu kongresu.Zřídka kdy kongres schválí rezoluci, která je tak prošpikována propagandou, jako je tato. Návrh zákona je složený z 16-ti stran válečné propagandy, ze které by zbledli i sami neokonzervativci, pokud by něčeho takového byli schopni.

Hrozí nám globální daň, začátek financování světové totalitní vlády

Michal Semín
6. 12. 2014 Protiproud
Sílí pokusy brát nám peníze už nejen Babišem a Bruselem, ale zavést také „globální daň“, která bude začátkem k financování světové totalitní vlády.Existence Evropské unie není samoúčelná. Jejím smyslem není jen sjednotit evropský kontinent pod jednu ústřední vládu, ale učinit ji mezičlánkem k vytvoření vlády globální, mocensky zastřešující celý svět. Proto nepřekvapí, když od fanatického přívržence evropské integrace, německého ministra financí Wofganga Schäubleho – stálého účastníka bilderbergských seancí – zazní názor o globální dani. I Václav Havel řekl ,že 
výběr takové daně by nebyl jen symbolickým vyjádřením „globální sounáležitosti“, ale nezbytným příspěvkem na provoz centrální planetární moci.

Demokratické zločiny aneb Eva Michaláková vs. Norské království

Jan Hofírek
6. 12. 2014   Pravý prostor 

Jan Hofírek nabízí pohled z několika stran na případ v Norsku odebraných dětí paní Evy Michálkové.


Šéf ČT byl zvolen do výboru Evropské vysílací unie. Má hájit nezávislost veřejnoprávních médií

6. 12. 2014 Parlamentní listy
Generální ředitel České televize Petr Dvořák byl dnes v Ženevě zvolen do výkonného výboru Evropské vysílací unie. Informaci zveřejnila České televize. Stane se tak jednou z jedenácti evropských osobností, jejichž úkolem je hájit nezávislost veřejnoprávních médií. Ve vedení EBU získala Česká republika svého zástupce po šestnácti letech. Ivo Mathé byl jejím členem v letech 1995-1998.

Ukrajinská svodka ze dne 5. 12. 2014

Ernest a PM
6. 12. 2014   Kosa zostra

Doněck Ukrajině uhlí neprodá, pokud nepřestane ostřelování donbaských měst a pokud se ukrajinští ozbrojenci nestáhnou za hranice Doněcka a Luhanska. Neustávající boje a nová tektika UK armády a další podrobnosti z Ukrajiny.

ČR bezmyšlenkovitě následuje Evropskou komisi v otázkách rozšiřování EU

Václav Bláha IV
6. 12. 2014     Disidenti
Oficiální informace z webu Ministerstva zahraničních věcí ČR může být pro většinu českých občanů překvapivý – především bezmyšlenkové následování Evropské komise v postojích ohledně Kosova a rozšiřování EU. Česká republika podporuje jakékoli případné další rozšiřování Evropské unie. Podle Ministerstva zahraničních věcí České republiky rozšiřování Evropské unie patří konstantně k primárním tématům české zahraniční politiky. Podle něj právě historické zkušenosti potvrzují, že politika rozšiřování Evropské unie je nadějným, smysluplným, důležitým a potřebným nástrojem pro šíření prosperity, bezpečnosti a zejména demokracie v celé Evropě.

Britské studentské hnutí chce socialistické výdobytky

redakce eRepubliky
6. 12. 2014 

Aktivní britští studenti mají plné zuby Cameronovy vlády, která devastuje britské univerzity. Podrobila je vládě technokratů a udělala ze studia privilegium pro vyšší střední třídu.

Rvačka v parlamentu vypukla, když Ukrajina zjistila, že se stala nejčerstvějším státem USA

6. 12. 2014  AC24


Vypadá to, jako by ne všichni členové mocenských orgánů schvalovali v zahraničí narozené členy ukrajinského parlamentu … protože právě propukla rvačka…

pátek 5. prosince 2014

Šokující usnesení: Kongres právě „vyhlásil“ Rusku válku!

Ron Paul
5. 12. 2014   Svobodné noviny.eu

Dnes prošel ve Spojených státech jeden z nejhorších právních předpisů vůbec. H. Res 758 byl označován jako řešení „silně odsuzující akce Ruské federace pod vedením prezidenta Vladimíra Putina. Zákon zavedl politiku agrese vůči sousedním zemím, jejichž cílem je politická a ekonomická nadvláda.

Co děláte, paní kancléřko?

zajoch 
6.12.2014  Outsidermedia

Poslankyně německého Bundestagu , první náměstkyně frakce „Die Linken“ Sahra Wagenknechtová zaútočila s ostrou kritikou na německou kancléřku Angelu Merkelovou, která vyhlásila nutnost nových sankcí proti Rusku.

Na válku s Ruskem orientovaná koloniální správa na Ukrajině

5. 12. 2014     zdroj
"Pod vedením amerického viceprezidenta Josepha Bidena byla na Ukrajině zformována nikoliv vláda, ale na válku s Ruskem orientovaná koloniální administrativa. Osoby, které v ní budou zasedat, byly odsouhlaseny už před několika týdny. 21. listopadu při návštěvě Kyjeva je pan Biden schválil. Stejně jako již dříve schválil ukrajinským prezidentem Petra Porošenka - ministra ekonomického rozvoje za Janukovyče," řekl 3. prosince korespondentovi IA Regnum běloruský politolog Nikolaj Mališevskij, když vyhodnocoval výsledky formování nového kabinetu ministrů Ukrajiny.

přeložila V. Grulichová

Ukrajina má ministerstvo pravdy a havárii jaderného reaktoru

redaktor
5. 12. 2014  e-Republika

 
Kolik euro a lidských životů (to pořadí je důležité) bude stát betonování sarkofágů nad jadernými reaktory v Záporoží? Kdo je zaplatí? Janičářské ministerstvo pravdy asi ne, jeho šéfové už budou v USA.

Poslanci Nejvyšší rady Ukrajiny vyslovili podporu teroristické akci v Grozném


5. 12. 2014    zdroj
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov nazval cynickými a rouhavými výroky některých poslanců Rady o teroristickém útoku v Grozném. Informovala o tom agentura TASS. Šéf ruského ministerstva zahraničí reagoval na slova dvou poslanců ukrajinského parlamentu na podporu teroristického útoku v Grozném.

Ukrajinská svodka ze dne 4. 12. 2014

napsali pánové Ernest a MP
5. 12. 2014  Kosa zostra


Přes uzavřené dohody o stažení těžkých zbraní z fronty, jednotky ukrajinských nacistů pokračovaly v přisouvání sil a prostředků do oblasti"antiteroristické operace", neustálé bombardování civilních cílů a infrastruktury Donbasu, požadavek hnutí Odpor zakázat ruské televizní seriály, ukrajinská vláda chce odvézt uhlí z Donbasu, aniž by zaplatila horníkům za několikaměsíční odvedenou práci, Ukrajina přiznala na své straně účast 1000 zahraničních žoldnéřů v bojových akcích, na doněckém letišti byli pravděpodobně zabiti  dva američtí žoldáci, první rvačka v novém ukrajinském parlamentu video).

Vladimír Putin: Pro nás je suverenita existenční podmínkou

5.12.2014    Celý rusky   Celý anglicky  zdroj: Střípky ze světa
Hlavní myšlenky z rozsáhlého projevu
To, co se odehrálo kolem Krymu, „prokázalo, že Rusko je své spoluobčany s to ubránit, čestně hájit pravdu a spravedlnost“. „Krym, starobylá Korsuň, Chersones, Sevastopol mají obrovský civilizační i sakrální význam.“ Pro ruskou veřejnost je srovnatelný s hodnotou „Chrámové hory pro ty, kdo vyznávají islám či judaismus“.

Člověk z branže: Velkovýroba veřejného mínění a jak zlikvidovat Zemana


5. 12. 2014    Aeronet
Jak fungují české mediální agentury pro průzkum veřejného mínění? Exkluzivní výpověď zaměstnance o praktikách, spin doctoringu, plánování výsledků průzkumu, prefabrikace volebních preferencí, ovlivňování nerozhodnutých voličů, opakování průzkumu, pokud výsledek nedopadl podle představ a další machinace!

čtvrtek 4. prosince 2014

Brazílie a Uruguay se ve vzájemném platebním styku zřekly dolaru

4. 12. 2014     zdroj
Smlouva o odstoupení od používání amerického dolaru ve vzájemném platebním styku, podepsaná prezidenty Centrálních bank Brazílie a Uruguaye, vstoupila v platnost. 1. prosince začal platit systém platebního styku v místní měně (brazilský real a uruguayské peso). Na podzim roku 2013 již podobnou dohodu Brazílie podepsala s Argentinou.

Ruské námořní základny budou na Kubě, ve Venezuele, v Nikaraguy a Argentině

4. 12. 2014    zdroj
Rusko pokračuje v jednání o zřízení vojenských základen v Latinské Americe. Řeč je o Kubě, Venezuele a Nikaraguy. V únoru 2014 oznámil ruský ministr obrany Sergej Šojgu plány na rozšíření ruské vojenské přítomnosti včetně využití zahraničních přístavů pro vplutí vojenských lodí a vojenských leteckých základen na doplňování paliva. Od té doby probíhají mezi Ruskem a těmito zeměmi intenzivní jednání, oznámilo vydání La Nacion.

Jaderný odpad, smrtelný dárek dalším generacím

4. 12. 2014  e-Republika

Má otázka je jednoduchá. Proč povolujete průzkum v lokalitách, ve kterých je jasný odpor místního obyvatelstva proti jadernému úložišti?

Putinův poradce Glazjev o finanční politice v Rusku

4. 12. 2014  zdroj
Vystoupení akad. Sergeje Glazjeva na schůzi horní komory parlamentu RF …


"Začnu z toho, že rok 2014 měl být podle našich představ rokem přelomovým. Měli jsme přejít na inovativní cestu rozvoje, rozvinout strukturální změny ekonomiky, měli jsme realizovat květnové směrnice prezidenta RF…

Foto pro nevěřící Anonymy - použítí ukrajinských taktických raket proti civilnímu obyvatelstvu vlastní země (foto)

Václav Dvořák
4. 12. 2014  Nová republika

Protože nám píší anonymové, kteří při své duševní nesamostatnosti papouškují po českých korporátních médiích a "naší" ČT a nevěří, co my ostatní už dávno víme: ukrajinská baderovská chunta střílí po civilním obyvatelstvu své vlastní země taktickými raketami Točka-U. 

Ukrajinská svodka ze dne 3. 12. 2014

Ernest a MP
4. 12. 2014  Kosa zostra


Příměří na doněckém letišti nevydrželo ani pár hodin, dělostřelectvo ukrajinské chunty ničí infrastrukturu a obytné čtvrti východoukrajinských měst, mrví a zranění civilisté kam se podíváš, ukrajinská armáda chystá úder na Doněck ze dvou stran a chce přetnout silnici Doněck-Mariupol, výstava fašistických a banderovských plakátů v Kyjevě bez pozornosti obyvatel. Ukrajinská pohádka na dobrou noc.

Maďarská vláda si povovlala 'na kobereček' amerikcého diplomata.

4. 12. 2014 zdroj

Maďarská vláda považuje za neprijateľné, že americký republikánsky senátor John McCain pri schvaľovaní novej veľvyslankyne Spojených štátov v Maďarsku Colleen Bellovej v utorok označil predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána za neofašistického diktátora.

Junta sa pokúša na Donbase vyvolať radiačnú katastrofu

4. 12. 2014   Slovensko-ruská společnost

Kyjevská junta sa pokúša umelo vyvolať na Donbase radiačnú katastrofu, píše informačná agentúra Novosti LĽR. Memontálne katani junty cielene pália raketami Točka-U po skladisku vyhoretého atómového paliva, ktorý sa nachádza na okrajin Doneckej chemickej fabriky.

Jak to bylo, politická pohádko, s Čalfou, Havlem a Čeřovským...?

Břetislav Olšer
4.12. 2014 blog idnes

Řada faktů v českých médií o výročí čtvrt století od 17. listopadu, prezentovaných s velkou pompou, byla opomenuta. Třeba skutečnost, že Valtr Komárek, ředitel Prognostického ústavu, poslal 8. prosince 1989 Vladimíra Dlouhého na ÚV KSČ, kam byl nejmladší z vybraných politiků pozván. Exkomunista Dlouhý později vše popisoval; chodby prý byly prázdné, ani v kancelářích nikdo nebyl, mozkové centrum komunistické strany bylo naprosto neakceschopné. Připadal si jako ve strašidelném domě. Režim byl prostě u konce s dechem…

Obrana dolarového imperialismu


Mike Whitney
4. 12. 2014      Zvedavec
„'Potřeba' Fedu ujmout se ještě aktivnější role, když cizinci nadále zpomalují nákupy našich papírů, stojí na nutnosti urychlit závody ve znehodnocování měn, které nyní probíhají ve vyspělém světě – závody, které nás rychle přibližují konci současného měnového režimu.“ Stephanie Pomboy, MacroMavens.
Pokud by existoval způsob, jak by Spojené státy mohly dosáhnout svých dlouhodobých cílů a zároveň se vyhnout válce s Ruskem, použily by ho. Bohužel tomu tak není, což je důvod, že někdy v blízké budoucnosti dojde ke střetu mezi dvěma jaderně vyzbrojenými protivníky.

Ankara se obrací proti západnímu tlaku a přiklání se k Rusku


4. 12. 2014     AC24
Rusko opustilo problémový projekt Jižní proud a postaví teď jeho náhradu s Tureckem. Toto monumentální rozhodnutí signalizuje, že Ankara si zvolila zavrhnout Euro-Atlanticismus a přistoupit k Eurasijské integraci. A to by mohl být dost možná zatím největší krok směrem k multi-polaritě, když samotný otočný čep Eurasie, Turecko, skoncovalo se svými bývalými euro-atlantickými ambicemi. Ještě před rokem by nikdo nic takového neviděl ani v dohledu, avšak naprosté krachy americké středovýchodní politiky a EU energetické politiky během pouhého jediného roku takovýto ohromující obrat směru umožnily.

Německo chce vytvořit systém, který by zabránil eskalaci konfliktu s Ruskem

4. 12. 2014 EuroActive
 
Německo žádá NATO o vytvoření systému včasného varování, který by zabránil eskalaci konfliktu s Ruskem.

Speciální operace v Grozném: likvidováno 7 teroristů (FOTO)


4. 12. 2014 Hlas Ruska
 

Dnes bylo v Domě tisku ve středu města Groznyj v Čečenské republice zabito 7 teroristů. Další skupina ozbrojenců byla obklíčena v budově městské školy. Operace pokračuje.

Každoroční poselství prezidenta Ruska Federálnímu shromáždění - hlavní body

4. 12. 2014 Hlas Ruska

Prezident Putin se obrátil na Federální shromáždění RF s poselstvím, které obsahuje je názor na hlavní směry rozvoje Ruska na nejbližší dobu. Prezidentské poselství parlamentu je stanoveno ústavou a je považováno za jednu z hlavních politických událostí v Rusku.

Válka mezi Západem a Ruskem na dohled: Zbabělí Američané doufají, že v ní budou krvácet hlavně Evropané. Čekání na záminku. Poslední týdny ticha před bouří?

Petr Hájek
4. 12. 2014  Protiproud
Petr Hájek komentuje „zapadlou“ poznámku slovenského premiéra, že světová válka je na spadnutí, a klade si otázku, proč současně z českých médií ukrajinské téma téměř zmizelo.


středa 3. prosince 2014

Panelová diskuse: Jak uběhlo čtvrtstoletí? A jak dál...?

3. 12. 2014 

Na východě Ukrajiny mohou být tepelné elektrárny zastaveny za čtyři dny

3. 12. 2014   zdroj
Společnost "Ukrenergo" oznámila, že zásoby uhlí v řadě tepelných elektráren nacházejících se na východě země, stačí na pouhé čtyři dny, píše agentura RIA Novosti.

Ukrajina se stane členem NATO

3. 12. 2014    zdroj
Ukrajinská vláda informovala představitele NATO, že Kyjev odmítá politiku neangažovanosti, prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg 2. prosince na tiskové konferenci po zasedání Ukrajina - NATO.

Konec South Streamu: Vítězové a poražení

Tereza Spencerová
3. 12. 2014 Literárky
Ukrajinská krize dál překresluje mapy energetických toků a s nimi i mocenskou rovnováhu ve světě.Studená válka mezi Západem a Ruskem – v podobě sankcí -- sice nedokázala změnit ruskou politiku, ale působí Kremlu značné ekonomické potíže, shrnuje situaci americký ministr zahraničí John Kerry. Ruská vláda opravdu připouští, že do konce roku inflace dosáhne 9 procent a v prvním čtvrtletí 2015 dosáhne vrcholu, tedy ve stejné době, kdy může růst HDP klesnout na 0,8 procenta a v polovině roku pak bude následovat „dno“, tedy recese.


Ruská federace bude raději obchodovat s těmi, kterým se dá věřit

L. Kašuka
3. 12. 2014   NWOO

Rusko již prostě EU nevěří a má k tomu důvod. Protiruské sankce, bojkot plynovodu Jižní proud, odmítnutí dodání zaplacených smluvně dohodnutých lodí a každodenní mediální démonizace Putina a Ruské federace. Svět však není jen Evropská unie a USA!

Poselství prezidenta Putina Federálnímu shromáždní RF, očekávání expertů

Nina Antakolskaja
3. 12. 2014  zdroj

Prezident přednese poselství Federálnímu shromáždění RF ve čtvrtek 4. prosince. Hlava státu v něm bude hovořit o tom, jak si představuje strategické směry rozvoje Ruska v nejbližší budoucnosti.

Francouzské odbory nazvaly rozhodnutí Paříže k "Mistralům" slabostí

3. 12. 2014     zdroj
Ve Všeobecné konfederaci práce Francie panuje názor, že rozhodnutí přesunout dodávku vrtulníkové lodi "Mistral" ukazuje slabost politiků a vytváří absurdní situaci, sdělují noviny Le Telegram.

Celkový dluh USA přerostl 18 bilionů $, za Obamy vyrostl o 70%

3. 12. 2014 AC 24
Ještě minulý týden byl americký dluh pouhých 17 964 753 617 957,26 $. O dva dny později, když byl dnes aktualizován k černému pátku, tak celé to úžas budící americké veřejné zadlužení prorazilo novou historickou úroveň, kterou by nejspíš bylo nejlépe dát do spojitosti s rudou barvou: jelikož k poslednímu pracovnímu dni listopadu celkový veřejný dluh USA poprvé překročil 18 bilionů $, čili je přesně 18 005 549 328 561,45 $, z čehož držba dluhů veřejností vzrostla na 12 922 681 725 432,94 $, tj. nárůst o 32 miliard $ denně.

Kam mizí bohatství vytvořené vyšší produktivitou práce?

Václav Umlauf
3.12.2014  Zvědavec
 

Komu prospěla vyšší produktivita práce nastartovaná od 50. let? V 60. a 70. letech prospěla všem a navíc zajistila sociální blahobyt. A dnes?

Lidé z pralesa proti těžbě ropy kanadskou společností


3. 12. 2014     ibezhranic
Domorodí obyvatelé amazonského pralesa silně oponují záměru kanadské společnosti Pacific Rubiales Energy hledat a těžit ropu na jejich území. Obyvatelé vesnic se obávají dopadu na životní prostředí i společenských problémů, které mohou jejich společnost rozdělit. „Nechci zemřít na nějakou nemoc, kterou nám sem společnost donese“, říká náčelník vesnice Lobo, Waki Mayoruna.