Reklama

sobota 13. prosince 2014

Ukrajinská svodka ze dne 12. 12. 2014

Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
13. 12. 2014  http://vlkovobloguje.wordpress.com/

Opolčení vyvádí těžkou techniku od frontové linie, zdá se, že ukrjainská strana také dodržuje klid zbraní, odaleno skladiště diverzantů v Doněcku, víc než 3000 obyvatel Luganska přišlo o střechu nad hlavou, bylo zničeno 1500 rodinných domů, pomáhají humanitární transporty v Ruska, kriminální jednání Pravého sektoru v Oděse, na Ukrajině začala 4. vlna mobilisace ...

Porošenko poskytl skandální rozhovor australským médiím


13. 12. 2014    zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko poskytl velmi skandální rozhovor australské televizní stanici ABC, ve kterém uvedl, že globální bezpečnostní systém je neefektivní. Podle jeho názoru to demonstrovala krize na jihovýchodě země. Hlava Ukrajiny se domnívá, že ani Rada bezpečnosti OSN nemůže situaci zatím zvrátit.

O hodném a zlém mučení

Oskar Krejčí
13.12. 2014 První zprávy
Nikdo nebude za mučení v USA hnán k odpovědnosti. Dovedete si představit, jak by v podobném případě třeba ve Rwandě či bývalé Jugoslávii na to reagoval Washington? 

Rozhovor s Petrem Schnurem: Evropa jako protektorát a TTIP

13. 12. 2014
Protektorátem již fakticky jsme, a sice bruselským. Ekonomicky akceptováním Maastrichtu, právně-politicky poté, co jsme přijali Lisabonskou smlouvu. Přijetí eura a fiskálního paktu by znamenalo abdikaci na poslední atributy státní suverenity a totální závislost na nadnárodní instituci, ve které neexistují demokratické rozhodovací procesy a nefungují účinné kontrolní mechanizmy.

Opět Psaki: tentokrát vyjádřila nespokojenost s rusko-indickými smlouvami

13. 12. 2014    zdroj a zde doplněno 
12. prosince na briefingu ve Washingtonu vyzvala tisková mluvčí ministerstva zahraničí USA Jen Psaki všechny země, aby "neobchodovaly s Ruskem." Tisková mluvčí poznamenala, že USA jsou nespokojeny s rozsáhlými kontrakty, uzavřenými mezi ruskými a indickými společnostmi. Podle Psaki "nelze s Ruskem obchodovat jako obvykle." Psaki považuje Indii za "významného partnera" USA a zdůraznila, že spolupráce Dillí s Moskvou nebude mít vliv na nadcházející návštěvu Baracka Obamy do země. 


Levice může vyhrát

Pablo Iglesias
13. 12. 2014     A2LARM
Generální tajemník španělské politické strany Podemos hovoří o neduzích evropské radikální levice, zároveň ale dodává: „Můžeme vyhrát!“Nejnovější španělská politická strana je zároveň stranou nejpopulárnější. S kořeny v hnutí indignados (jinak také hnutí 15-M) se Podemos objevili na politické scéně letos v lednu, a to díky petici, kterou iniciovalo několik desítek intelektuálů. 

Čína se hrne na ISS

Alexandr Mamičev
13. 12. 2014 ruvr.ru
Čínské organizace navrhly ruskému Roskosmosu realizaci celé řady společných projektů na ISS. Bylo představeno více, než deset projektů, zahrnujících i dlouhodobé pobyty čínských kosmonautů na ISS. Některé z nich jsou i velmi originální.

Gorbačov: Můžeme Američanům naslouchat, ale nemůžeme jim důvěřovat


13. 12. 2014   zdroj
Bývalý sovětský prezident se domnívá, že nová tvrdá konfrontace mezi Východem a Západem již začala, schvaluje však postoj Ruska a je přesvědčen, že nyní je řada na USA projevit skromnost a neznemožňovat Ruské federaci, aby zaujala místo na světové scéně, které jí náleží.

Rusko má nového vlivného přítele, Indii

Tereza Spencerová
13. 12. 2014 Literárky
Vladimir Putin si do Dillí přijel pro ujištění, že Indie nemá nic společného se západními snahami „izolovat Rusko“, a takových ujištění se mu dostalo vrchovatě.Vzájemný obchod by ve finále už příští rok měl vyskočit na 20 miliard dolarů, přičemž celková hodnota podepsaných smluv se blíží 100 miliardám. I kdyby se nakonec realizovala jen polovina všech dojednaných projektů, lze z ruského pohledu Putinovu cestu do Dillí vnímat jako „finančně úspěšnou“. 

Benátská komise je připravena zrušit lustraci ukrajinských úředníků


13. 12. 2014    zdroj a zde
12. prosince se konalo zasedání Evropské komise pro demokracii a ústavní právo (Benátská komise, BK), na němž byly učiněny závěry o tom, zda zákon "O očistě moci" odpovídá demokratickým normám. Podle informací "Kapitálu" připravili evropští experti pro Kyjev seznam doporučení. Jejich splněním by se značně zúžil okruh úředníků, na něž se lustrace vztahuje, a také se zkomplikuje proces jeho provádění ...


Šéf dumy: Na západě vědí,že Rusko má pravdu.

13. 12. 2014 AC24
Sankce proti Rusku jsou nástrojem politického a ekonomického vydírání a nejsou schopny změnit pozici země.Prohlásil to předseda ruské Státní dumy Sergej Naryškin v rozhovoru se švýcarskými novináři.

Oddělování Evropy

Jelena Pustovojtova
13.12.2014 Zvědavec
5. prosince 2014 se na oficiální stránce francouzské Národní fronty, vedené Marine Le Pen, objevilo tiskové prohlášení, ve kterém se jasnou řečí hodnotí události na Ukrajině:
„Nová ukrajinská vláda je vytvořená podle vzoru a k obrazu těch, kteří do svých rukou vzali osud této země: tato vláda je zahraniční. Sice se maskuje snahou přilákat do země „ty nejlepší mezinárodní kompetence“, ale prezident Petro Porošenko svěřil finance Ukrajiny Američance, ekonomiku Litevci, zdravotnictví Gruzínci… Vypovídá to však o míře proniknutí USA a jejich východoevropských spojenců do systému moci na Ukrajině.“

V čem tedy jasno (ne)máme

Marek Řezanka
13. 12. 2014 Literárky

Dne 12. 12. 2014 proběhla v Knihovně Václava Havla v Praze akce na téma: Debata s Respektem: Listopad 89, ÚSTR a spor o výklad dějin. Moderátorem večera se stal Tomáš Sacher. K jednomu stolu potom byli pozváni Monika MacDonagh-Pajerová, Adrian Portmann, Jaroslav Spurný, Michal Uhl.

pátek 12. prosince 2014

Sergej Lavrov: Replika přitroublé aroganci

12. 12. 2014  Zdroj a Лавров отбрил 112 й
Teroristický státní převrat se mezinárodního práva nedovolá
Sergej Lavrov má, co do umění diplomacii, dnes srovnatelných rivalů pramálo. To, jak vzal loni za slovo Kerryho – a odvrátil americký útok na Sýrii – vstoupí do učebnic. Tentokrát předvedl brilantní kousek na tiskové konferenci.

Podařený vlajkonoš sil pravdy a lásky

Jiří Paroubek
11.12.2014 
Z. Bakala prý nebyl s premiérem ve Washingtonu, a tudíž toto nebyl důvod, aby kritická zmínka o něm byla Českou televizí vyškrtnuta z nedávného projevu prezidenta Zemana.

Povedou nás biskupové do války proti „Moskalům“?

12. 12. 2014  Vaše věc
Výsledkem uplynulých dvaceti pěti let je také pokles zájmu o římsko-katolickou církev a víru. Následníkům kardinála Františka Tomáška se podařilo úžasně promrhat jeho dílo šíření víry ve výrazně ateistické společnosti. Další příklad selhání je na stole nyní.

Rusko očima úspěšného cizince. Lepší je starat se o krávy než o dělení světa. Západní média o šéfovi Kremlu neříkají pravdu.

Ondřej Höppner
12. 11. 2014 Protiproud
 Příběh, který v českých médiích – narozdíl od německých – určitě nenajdete, přestože vypovídá o absurditě současného protiruského tažení Západu víc než složité analýzy.

Senátní zpráva o mučení odhaluje bizarní sexuální voyeurismus Cheneyho a spol.

12. 12. 2014   Wayne Madesen Reports a Wertyzreport

Studie Senátního výboru zpravodajských služeb o Programu CIA pro zadržování a vyslýchání, známá spíše jako „Zpráva o mučení,“ obsahuje několik referencí týkajících se sexuálního zneužívání, které jsme mohli vidět v předešlých zprávách o mučení ve věznici Abu Ghraib v Iráku a Guantanámu.

Ukrajinská svodka ze dne 11. 12. 2014

Ernest, MP a vlk
12. 12. 2014 http://vlkovobloguje.wordpress.com/

Upozornění na zvláštní jednání ukronacistů při únosech lidí, zatápění dolu na Donbasu, porušování příměří - ukrajinská armáda není schopna ovládat své ozbrojené oddíly, sabotáže v Charkově, lety bezpilotníků nad frontou, nenápadné změkčení protiruských sankcí ze strany EU, ukázka denní svodky ukrajinské armády.


Americká vojenská podpora Kyjeva prohloubí konflikt na Ukrajině

12. 11. 2014 AC24
Senát amerického Kongresu schválil zákon umožňující americkému prezidentovi poskytnout Kyjevu vojenskou techniku, v první řadě protitankové zbraně a protipancéřovou munici. Tento zákon se objevil v době, kde se na Ukrajině podařilo pracně nastolil skutečné příměří. Dva dny ukrajinští vojáci neostřelovali obytné čtvrtě Donbasu a domobrana nestřílela po palebných pozicích ukrajinské armády. Objevila se tak šance k naladění politického dialogu mezi Kyjevem a jihovýchodem země. Příměří je ale velmi křehké. Pohřbít ho může jakékoli provokace.

Senát Kongresu USA přijal "Zákon o podpoře svobody Ukrajiny-2014" ...


12. 12. 2014    zdroj
Návrh zákona, který byl schválen jednomyslně na zasedání amerického Senátu, byl navržen republikánem Bobem Corkerem a demokratem, předsedou komise pro zahraniční věci Robertem Menendezem... ... Návrh zákona také schvaluje "podstatné a okamžité rozšíření" rozsahu propagandistického rozhlasového vysílání USA v ruštině do zemí bývalého SSSR.

USA: Rusko nám hrozí! Zaútočíme!

Mirko Raduševič
12. 11. 2014 Literárky
Náměstkyně ministra zahraničí věcí pro kontrolu zbrojení a mezinárodní bezpečnost Rose Gottemoellerová se v proslovu ve Sněmovně reprezentantů zabývala problémem, jak zajistit, aby Rusko nenabylo vojenské převahy, kterou by překročilo rámec smlouvy INF (viz podepsané v roce 1987 nejvyššími představiteli USA Ronaldem Reaganem a SSSR Michailem Gorbačovem. Náměstkyně byla před týdnem v Praze. Jakékoliv porušení dohod se nyní neobejde bez následků, neboť je až příliš mnoho v sázce“ uvedl ve svém projevu před kongresmany Brian McKeon. Americkou reakci na nedodržení smlouvy rozdělil do tří bodů: aktivní obrana proti střelám středního doletu – pozemní řízené střely; preventivní útok pozemními střelami středního doletu a útok za cílem vyvážení poměrů americkými a spojeneckými silami.

USA rozhodly o vojenské pomoci Ukrajině


12. 12. 2014    zdroj
Americký Senát schválil zákon č. 2828 o vojenské pomoci Ukrajině. Je to uvedeno ve zprávě americké vlády. Tento dokument mění zákon o zahraniční pomoci z roku 1961 a definuje Ukrajinu a také Gruzii a Moldávii jako hlavní spojence mimo NATO.

CIA věděla o neúčasti Iráku na teroristickém útoku 11. září

12. 12. 2014     zdroj
CIA zveřejnila 12. prosince 2014 tajný dokument, který dokazuje, že rezort od začátku věděl o neúčasti Iráku na teroristickém útoku 11. září roku 2001. Informace o dokumentu, který potvrzuje nevinu irácké vlády na organizování teroristických útoků, byly odtajněny na žádost senátora Carla Levina. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Bush ml., Cheney i Riceová věděli o brutálním mučení a libovali si

Břetislav Olšer
12. 11. 2014 blog idnes
O nelidském mučení je nutné psát pořád dokola; jde o informace, které nelze jinak, než je opakovat. Když lze opakovat donekonečna o nedodržování lidských práv v Číně, proč ne v USA? Navíc když včera šéf CIA John Brennan bezostyšně prohlásill, že administrativa Spojených států věděla o mučení vězňů a naopak přikazovala ho přiostřit; mučení šlo prostě svojí brutalitou "nad rámec".

Otázkou kardinální je, zda už není pozdě na jakékoli prozření

Luděk Prokop.
12. 12. 2014
Nejsem členem ani propagátorem či sympatizantem DSSS. O této straně mám povědomí pouze zásluhou všeobecně šířených dehonestujících reakcí, snah ve více než dostatečné míře předkládaných sdělovacími prostředky a reprezentanty konkurenčních politických stran. Nic platno, že na sjezdu DSSS tato strana v usnesení sjezdu odsuzuje všechny totalitní režimy, (na rozdíl od Pravicového sektoru a militantních seskupení Ukrajiny).

Ave Helene! - tip kulturního referenta

Helene Fischer

12. 12. 2014, Petr Ďoubalík, zdroj: YouTube, helene fischer, volksmusikblog, video, hudba, procvičení němčiny, ruštiny, latiny, Ave Maria - německý text, překlad, Helene Fischer


Skandál! Zkusme si to představit: jedna z našich nejpopulárnějších současných zpěvaček jede koncertovat do běloruského Minsku. Obří hala je vyprodána, nádherná atmosféra, koncert vrcholí. Jako dárek na rozloučenou zazpívá několik písniček rusky, zazní Doroga dlinnaja (Cesta dlouhá), Kalinka..., zatancuje kozáčka! Publikum jí leží u nohou. Paráda! A teď se vrátí do Prahy. Zkusme si to představit...

Novináři New York Times: Zrušte sankce vůči Kubě

Mirko Raduševič 
12. 12. 2014  Literární noviny
Sankce se již táhnou více jak padesát let. Nedávno americký deník The New York Times se snažil zasadit za jejich zrušení a vysvětloval jejich nesmysl.

19 minut pravdy o Ukrajině na ČT

Radim Valenčík 
12. 12. 2014  blog autora
Včera v Událostech, komentářích na ČT 24 mohl našinec (od 18 do 37 minuty pořadu) na vlastní oči a uši vidět a slyšet 19 minut (téměř) pravdy o dění souvisejícím s ukrajinskou krizí. Kdo nesledoval on-line, měl by se podívat na:

Společně proti válce


Milan Daniel
12.12.2014

V srpnu tohoto roku odstartovala petice iniciativy Evropané proti válce, která byla zamýšlena jako evropská. Patrně i v důsledku její malé medializace je pod ní jen něco málo přes 1300 podpisů většinou signatářů z Česka a Slovenska. Dne 5. prosince byla v internetovém vydání německého týdeníku Die Zeit zveřejněna petice 64 osobností tamního veřejného života nazvaná „Opět válka v Evropě? Ne naším jménem!“. Za pět dní je pod ní podpisů mnohonásobně více.

Ku dnu

Oldřich Průša
11. 12. 2014
Nechci se mýlit, ale tři cizinci s čerstvým ukrajinským občanstvím v zatím poslední vládě Ukrajiny zřejmě ukrajinštinou nehovoří, ne všichni ostatní ministři naopak vládnou angličtinou, z čehož se zdá, že jednacím jazykem Jaceňukovy protiputinovské vlády zbyla ruština. Jeden aby citoval: „To jsou paradoxy.“

čtvrtek 11. prosince 2014

Rusko vybuduje v Indii 12 energobloků pro jaderné elektrárny

11. 12. 2014    zdroj
Rusko vybuduje v Indii během 20 let nejméně 12 energobloků pro jaderné elektrány. Příslušná dohoda byla mezi oběma zeměmi uzavřena, prohlásil šéf "Rosatomu" Sergej Kirijenko. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Nacionální patrioti v Nejvyšší radě vyhrožují soudcům a státním zástupcům odesláním do ATO (antiteroristická operace)

11. 12. 2014    zdroj
Soudci a státní zástupci, kteří budou vynášet a podporovat rozsudky, které se nebudou zamlouvat ukrajinským nacionálním patriotům, budou odesláni do ATO na Donbas. Prohlásili to na tiskové konferenci velitel zvláštního praporu "Dněpr-1" Jurij Berjoza a setník sebeobrany Majdanu Vladimír Parasjuk, kteří jsou poslanci Nejvyšší rady.

V ruské armádě se objeví nová vojska

11. 12. 2014    zdroj
V ruské armádě vzniká nový druh vojsk - letecké a kosmické síly (LKS). Novinářům to bylo sděleno na Ministerstvu obrany Ruské federace. Příslušná rozhodnutí už byla podle zdroje učiněna, oficiálně bude vytvoření LKS oznámeno v nejbližší době.

Panel: Jak uběhlo čtvrtstoletí? A jak dál...?


Odvolejme naše sankce proti Rusku!

Lubomir Man
11. 12. 2014
Proč? Protože ty sankce jsou naší nesmrtelnou hanbou! Cožpak jsme je de fakto nevyhlásili proto, že Washington si za pět miliard dolarů a za fyzické přítomnosti strůjce kšeftu McCaina na místě koupil protivládní a protiprezidentský puč v Kyjevě stejně tak, jako se v krámě kupuje štangle salámu? Cožpak to nebylo vměšování do záležitosti cizí země tak obludné, že nad ním musely zblednout závistí i všechny předválečné zločiny Třetí říše? Nemělo se tedy už v okamžiku, kdy se rozhoříval Majdan, volat po mezinárodních sankcích proti zemi, která za zločinem stála, a když už požár vzplál, dál přilévala potěšeně olej do plamenů?


Významní Američané protestují. Politici lžou, jako když Washington Post tiskne. Jaderné zbraně v rukou šílenců

Patrick Joseph Buchanan
11. 12. 2014  Protiproud
Ruskému národu : ve Spojených státech nejsou jen nezodpovědní a prolhaní politici, kteří ženou svět na pokraj zkázy.Věřím, že si ruský národ uvědomuje, že naše Sněmovna reprezentantů sem tam přijímá nabubřelé rezoluce sloužící přesně vymezeným dílčím zájmům – jež nemají ve skutečnosti žádný vliv na smýšlení nebo činy vlády Spojených států.

Slovensko a nová plynárenská infrastruktura Evropy

Petr Iskenderov
11.12. 2014 ruvr.ru
Operátor slovenského plynového dopravního systému, společnost Eustream, prohlásil, že hodlá vybudovat plynovod, který bude začínat na území Slovenska a povede k bulharsko-turecké hranici.Plynovod se má stát klíčovým prvkem nového systému dodávek ruského plynu do Evropy přes Turecko.

Dillí nevymění Putina za Obamu. S Moskvou se sblíží ve všech sférách.

11. 12. 2014       AC24
Vladimir Putin zahájí 11. prosince státní návštěvu v Dillí. Indie, stejně jako Čína, je „druhým velkým mostem“ Moskvy do Asie. Ruský prezident neskrývá, že prostřednictvím Indie chce Rusko zakotvit se v úloze spolehlivého dodavatele energetických zdrojů do této části světa. Jako prezident navštívil Putin Indii pětkrát. S novým indickým premiérem Narendrou Modim se setkal dvakrát, ale mimo Indii. Nehledě na změnu vlády, nedošlo v rusko-indických vztazích k žádným negativním změnám. Naopak, Modi slíbil pokračování v kursu na sblížení s Moskvou ve všech sférách.


50 největších kauz loupežníků v ČR (podle abecedy)

11. 12. 2014  přišlo v mailu

Seznam nejhorších případů vykrádání veřejných rozpočtů, které čeští daňoví poplatníci musí svými penězi zalepit. Nepotrestání viníků ukazuje, že od spravedlivého právního státu jsme hodně vzdáleni.

Komentář k článku Karla Dolejšího „Pět tezí k Ukrajině“-JiB-
11. 12. 2014 (jméno autora je redakci Nové republiky známo)
Redaktor Britských listů Pan Karel Doleší uveřejnil 9.12.2014 svůj článek „Pět tezí k Ukrajině“ (http://www.blisty.cz/art/75755.html ) v němž nás chlácholí a prezentuje svůj názor k současnému dění na Ukrajině, potažmo ke geopolitické situaci kolem ní. Přitom však zamlčuje některé podstatné informace.

L. Procházková: Hodina mezi psem a vlkem


Lenka Procházková
11. 12. 2014
Při včerejším připomenutí Dne lidských práv na Škroupově náměstí v Praze pronesla projev spisovatelka Lenka Procházková. Redakci Nové republiky jej autorka poskytla k přetištění, za což jí děkujeme.

Marie L. Neudorfelová: Historie boje za lidská práva

Marie L. Neudorfelová
11. 12. 2014
Při včerejším připomenutí Dne lidských práv na Škroupově náměstí v Praze pronesla projev historička Marie L. Neudorfelová z Masarykova ústavu Akademie věd ČR. Redakci Nové republiky jej autorka poskytla k přetištění.

Slovenský expremiér Čarnogurský zcela otevřeně: Havla, Walesu i další si Američané prostě koupili

11.12.2014  Europortál
Američané si v polovině 90. let koupili některé politiky ve východní Evropě, aby ve svých zemích prosazovali jejich vstup do Severoatlantické aliance. V diskuzním pořadu internetové televize Extra plus to uvedl bývalý slovenský premiér, křesťanský demokrat Ján Čarnogurský. Kritizoval NATO kvůli tomu, že v době členství Slovenska v této Alianci ztratila slovenská armáda schopnost ubránit hranice.

Bezmocní ruští oligarchové

Eric Best
11. 12. 2014 Fleet sheet's final word

Máme věřit slovům Vladimira Putina o tom, že s oligarchy v Rusku z velké části skoncovali? Nikoliv, ale je užitečné jeho vyjádření analyzovat a vztáhnout na české podmínky. Podle Putina v Rusku neexistují žádné oligarchické struktury ovlivňující vládní rozhodnutí ve svůj prospěch. středa 10. prosince 2014

Ukrajinská svodka ze dne 9. 12. 2014

napsali Ernest. MP a vlk
10. 12. 2014 http://vlkovobloguje.wordpress.com/
Ostřelování civilních cílů v Novorusku a dělostřelecké souboje mezi oběma stranami konfliktu, loupeže ukrajinských podniků 'neznámými ozbrojenci', další klid zbraní se nedodržuje.


EU pošle na Ukrajinu dozorce k reformám

10. 12. 2014     zdroj
Poslanec Evropského parlamentu Petras Austrevičus navrhuje, aby byl jmenován trvalý zástupce EU pro sledování provádění reforem na Ukrajině. Tuto iniciativu vyslovil litevský poslanec na mezinárodní konferenci "Ukrajina jako test pro evropskou solidaritu" v Evropském parlamentu. Informovala o tom agentura Ukrinform .

Pozadí Schapirovy brněnské konspirační schůzky. Americký velvyslanec se šéfy represivního aparátu....

Václav Danda
10. 12. 2014 Protiproud
Utajená brněnská schůzka a její důsledky: Američan Schapiro už nehrozí jen prezidentu Zemanovi. Bude také u nás Guantánamo? Na řadě je česká vláda.
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zaslal ministryni spravedlnosti Heleně Válkové dopis s výčtem čtyřiačtyřiceti výhrad k návrhu zákona o státním zastupitelství. Všechny připomínky jsou podle něho zcela zásadní. Rozčiluje se, že nový zákon sice formálně vychází z návrhu, který v roce 2013 projednala sněmovna, obsahuje ale prý řadu změn, které původní návrh ohýbají směrem „k politickému rozhodování, nebo možnosti politického ovlivňování činnosti státního zastupitelství“.

Francie v obavách varuje Rusko před falešným americkým "spektakulárním teroristickým činem"

10. 12. 2014      Orgo-net
Neblahá zpráva vydaná dnes ruským Generálním vedením ozbrojených sil (GRU) pro Kreml konstatuje, že naléhavá schůzka prezidenta Putina a francouzského prezidenta Francoise Hollanda v sobotu ráno v Moskvě se konala proto, že francouzský Generální direktorát pro vnější bezpečnost (DGSE) zjistil, že Obamův režim plánuje „spektakulární teroristickou událost“.
 zde 


Dalším terčem Fico - mail ze Slovenska

Luděk Prokop
10. 12. 2014
"… Hneď v úvode chcem však podotknúť, že nie som stúpencom ani opozície a ani vládneho Smeru a už vôbec nie ich predsedu Fica. Avšak procesy, ktoré sa v posledných dňoch spustili, môžu túto krajinu doviesť až do vojny... opakujem, spustené procesy v tejto krajine dláždia cestu vojne.