Reklama

sobota 20. prosince 2014

Včerejší americký průzkum: Vladimír Putin má doma totální podporu. Stěhuje se Evropa do Ruska?

Petr Hájek
20. 12. 2014 Protiproud
Přináší pozoruhodný komentář Armena Oganěsjana, šéfredaktora časopisu Mezinárodní život o tom, jak se Rusko za Putina paradoxně stává centrem evropské civilizace, kterou Západ úspěšně likviduje .Co způsobilo šok paní Merkelové, dceři křesťanského pastora? Putin Bibli nenapsal.
Česká televize a ostatní hlavní média se tento týden činila, jak uměla: Pokud je někdo sledoval, musel nabýt dojmu, že Ruská federace se právě hroutí. A pravidelné každoroční předvánoční setkání prezidenta Putina s novináři, že dopadlo katastrofálně. Alespoň podle obrazu, který naši zdatní protiruští propagandisté dvacet čtyři hodin chrlili do mediálního prostoru.

Proč už nelze člověku poslouchat zprávy

Lubomír Man
20.12.2014
Zprávy byly vždycky to nejvíc, oč mi ve vysílání rozhlasu či televize šlo. Ať se v domácnosti, v níž jsem zrovna působil, dělalo cokoliv, všechno ustupovalo stranou, když se blížila sedmá hodina večerní a s ní - zprávy.

Výpad proti sobě

Marek Řezanka
20. 12. 2014 Literárky
Nový předseda ukrajinské bezpečnostní rady SNBO, Oleksandr Turčynov, vyslal světu jasný vzkaz: „Bez ohledu na ekonomické problémy musíme vytvořit nejsilnější armádu Evropy. Nemáme jiné východisko. Naše válka skončí pouze tehdy, až bude osvobozeno celé území Ukrajiny, včetně Krymské autonomní republiky."Jaké máme vyhlídky, že se nedočkáme zničujícího celosvětového konfliktu?

Ukrajinská svodka ze dne 19.12.2014

napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších 

http://vlkovobloguje.wordpress.com/
 

Ukrové nedodržují podmínky příměří - nestahují těžkou vojenskou techniku z linie fronty, porušují příměří střelbou, rabování Národní gardy Ukrajiny, Semjon Semenčenko než založil trestný prapor 'Donbas' zakládal Doněckou lidovou republiku, odporný obchod s lidskými orgány ... a další

Ruská vojenská doktrína zůstává čistě obranná, ujistil svět Putin

Vít Horký
20. 12. 2014 Informace bez hranic
Ruský prezident Vladimír Putin ujistil svět, že vojenská doktrína země zůstává čistě obranná a to navzdory zvýšené aktivitě Severoatlantické aliance blízko ruských hranic. „Rusko hodlá udržet bezpečnost země s důsledností a pečlivostí“,řekl.

„Je dobře známo, že naše vojenská strategie je čistě obranná. Naše vojenská doktrína se nemění“, dodal.

Hrochovy denní ruské překlady – dnes o důsledcích měnové krize podle Michaila Chazina

Michail Chazin (přeložil hroch)
20. 12. 2014 http://vlkovobloguje.wordpress.com/

 
O důsledcích měnové krize …
 

Poskytl jsem krátké interview Tv Regnum (http://worldcrissis.ru/crissis/1744200), ve kterém jsem popsal následky měnové krize, dalšího „černého“ úterý. Putinovo interview ukázalo, že on tyto následky nevnímal a nepochopil, a proto se u toho podrobněji zastavím.

Ruská mince má také dvě strany

Květa Pohlhammer Lauterbachová
19. 12. 2014   eRepublika


Putin i dnes zůstává zastáncem liberálního kapitalismu. Byl dlouho naivní a domníval se, že zisky západních investorů budou garancí klidného rozkvětu kapitalismu v Rusku. Jak vidět, Západ chce válku a podrobení Ruska.
Daniela Černá 
20. 12. 2014  Krajské listy
Kapitalisté bohatnou, pracující chudnou, kapitál už nepotřebuje sociální smír... Zde jsou čísla. Ukázka z nové knihy ekonomky Švihlíkové

Šokující záběry! Proč chtějí volyňští Češi z Ukrajiny zpět domů? Podívejte se na fotky a pochopíte

Adina Janovská
20.12.2014  Krajské listy

Volyně byla až do září 1939 pod kontrolou Polska. Masakr začal v březnu 1943 a dosáhl svého vrcholu v červenci téhož roku. Etnicko-politický konflikt, nazývaný Volyňská tragédie (polsky Rzeź wolyńska), byl doprovázen v okrese Volyni-Podolí masivním vražděním především etnických polských civilistů a civilistů jiných národností včetně Ukrajinců. 

Turčinov vyzval k přípravě na totální válku s Ruskem

20. 12. 2014    zdroj
Během briefingu nově jmenovaný tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny (RNBO) Alexandr Turčinov prohlásil: "Rusko může kdykoliv rozpoutat totální válku proti Ukrajině." Výrok citovala RNBO Turčinova v Twitteru.

Paul Craig Roberts : Krok směrem ke Kubě - šance pro USA svrhnout vládu ostrova

20. 12. 2014    zdroj                                                                  Proces jednání mezi Kubou a USA má výsledky, prezident Obama oznámil normalizaci vztahů s Ostrovem svobody. Došlo k výměně špionů, odpykávajících si trest, bylo oznámeno obnovení diplomatických vztahů. Komentovat situaci v rozhovoru s Pravda.Ru souhlasil americký ekonom, politický a ekonomický komentátor, bývalý asistent pro hospodářskou politiku ministra financí USA v administrativě Ronalda Reagana Paul Craig Roberts.

pátek 19. prosince 2014

Hospodářská krize je přirozenou součástí kapitalismu, ne Ruska...

Břetislav Olšer
18. 12. 2014  blog idnes

Opět se Miloš Zeman nepletl, když nazval novináře póvlem a idioty; normální člověk, někdy tedy i novinář, by se hanbou propadl, kdyby napsal titulky: Rusko na mizině, ruský Titanic, medvěd krvácí a pod. Putin však ví svoje; Rusko je v oblasti vnějšího zadlužení jedním z nejlepších států na světě, stejně jako byla v roce 2013 ruská ekonomika šestá na planetě. Zběsilou devalvací rublu se Američané snaží zabránit krachu vlastní dolarové měny...

Porošenko dostal "náhubek" v podobě Turčinova v RNBO


19. 12. 2014   zdroj
Jmenování tajemníkem Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny (RNBO) Alexandra Turčinova je "náhubek" pro Petra Porošenka. Tento názor sdělil reportérovi IA REGNUM 18. prosince ukrajinský politolog Michail Pavliv .

USA a Kuba: Normalizace s embargem

Tereza Spencerová
19. 12. 2014 Literárky
Přelomový zahraničněpolitický krok Obamovy administrativy má k rozhodující „tečce“ za minulost ještě stále daleko.Jen pár měsíců poté, co se na veřejnost dostaly pochybné pokusy Agentury Spojených států pro mezinárodní rozvoj (USAID) o svržení kubánského režimu – a jen týdny poté, co se provalila bizarní snaha vytvořit na Kuběprotivládní hiphopové hnutí – americký prezident Barack Obama oznámil normalizaci vztahů s Kubou, čímž uvolnil jeden z nejstarších světových diplomatických uzlů.

Začne NATO válku s Ruskou federací?!

Ladislav Kašuka
19. prosinec 2014  zdroj

Současná situace na Ukrajině není ničím jiným, než klidem před obrovskou bouří a onen režim ticha zbraní a sliby Kyjeva, že dodá do Donbasu teplo a energii, nejsou ničím jiným, než falešnou maskou vraha chystajícího se zasadit vražedný úder, která je určená pro ošálení světové veřejnosti.

Úklidová četa českých humanistů


Václav Umlauf 
19.12.2014  eRepublika
Uprchlíci ze Sýrie nespadli v Česku z nebe, ale jsou důsledkem vražedné politiky západních zemí. Tyto země se nestydí rozpoutávat po 11. září světové lokální války jako na běžícím pásu.

Šokující obrat: EU žádá, aby Rusko pokračovalo ve výstavbě plynovodu South Stream

19. 12. 2014  zdroj
Bulharsko je povinno stát za svými povinnostmi v přípravě stavebních prací a k vydání požadovaných oprávnění, uvedl bulharský premiér po jednání s lídry EU.

Ukrajinské soudy jsou epicentrem kontrarevoluce


19. 12. 2014    zdroj
Poslanec Nejvyšší rady za nacionalistickou stranu"Svoboda" Andrej Iljenko řekl, že ukrajinské soudy jsou epicentrem kontrarevoluce. Uvedl to televizní kanál "112 Ukrajina". Iljenko připomněl rozhodnutí soudu v Kyjevě, který propustil z vazby bývalého velitele "Berkutu" Dmitrije Sadovnika, který je obviněn z podílu na vraždě účastníků Euromajdanu (Sadovnik byl propuštěn do domácího vězení a zmizel; bylo po něm vyhlášeno pátrání a vůči soudkyni, která mu změnila způsob zadržování, bylo zahájeno vyšetřování).

Ukrajinská svodka ze dne 18. 12. 2014

Ernest, MP a vlk s přispěním dalších
http://vlkovobloguje.wordpress.com/ n
Ukrajinská armáda vhání zajatce do vlastních minových polí - výsledek 4 mrtví zajatci, čistky mezi civilním obyvatelstvem, nehoda v Záporožské jaderné elektrárně byla vážnější, než Ukrajinci přiznávali, tři týdny ukrajinská strana bez jasného vysvětlení odkládá výměnu vězňů, mučení zajatých domobranců je běžnou ukrajinskou praxí, ukrajinská armáda porušuje klid zbraní a nestahuje těžkou techniku, ukrajinští mladí muži se vyhýbají i lékařským odvodovým prohlídkám. Prognóza konflitku na Ukrajině.

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

Thierry Meyssan
19.12.2014  Information Clearing House

Na výročním summitu o bezpečnosti organizovaném Bertelsmannovou nadací a NATO v Mnichově v r. 2007 prezident Vladimir Putin zdůraznil, že zájmy západních Evropanů nejsou jen v zámoří, ale také, a obzvláště, v Rusku. Od té doby se pokoušel vybudovat ekonomické vztahy, včetně výstavby plynovodu North Stream, pod vedením bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera. Spojené státy udělaly vše, aby tomuto sbližování zabránily, včetně zorganizování kyjevského puče a sabotáže plynovodu South Stream.

Friday Edition: Vlastní Blesk islámští teroristé?

Eric Best
19. 12. 2014  Final Word


Bohuslav Sobotka si po návratu z USA řekl, že se bude tvářit jako státník, a na návštěvě Izraele prohlásil, že Islámský stát je nejvážnějším bezpečnostním rizikem, jemuž dnešní svět čelí. Bojovníci IS se podle něj možná začnou vracet do západní Evropy a Česká republika prý nechce podcenit nebezpečí, které to může znamenat.

čtvrtek 18. prosince 2014

Hackers nahlédli do tajné korespondence: Jak byl připraven útok na MH17?

18. 12. 2014
Jednalo se o korespondenci vyšších státních úředníků a vojáků blízkých Kolomojskému. Podrobně probírali sestřelení Boeingu ukrajinským pilotem a přípravu mediální prezentace. Bylo připraveno více než 10 scénářů. Tato akce byla připravena mnohem dříve než se uskutečnila.
video (v ruštině) 
zprávu nemáme možnost nezávisle ověřit

Z komentářů v Nové republice

18. 12. 2014       zdroj
Podle způsobu vyjadřování a pravopisu usuzuji, že většina "rusofobních" přispěvatelů má absolvovanou tak maximálně zvláštní školu, kterou po devíti letech ukončili zdárně v páté třídě. Kdyby se laskavě obtěžovali a byli ochotni si třeba něco přečíst na zahraničních servrech (třeba za pomocí překladače), určitě by se dočetli velmi zajímavé věci o ruské ekonomice, o ruském průmyslu a snad by přestali věřit svým blábolům o totální zaostalosti Ruska. 

Ukrajinská svodka ze dne 17.12.2014

Ernest,MP a vlk s přispěním dalších
18. 12. 2014   http://vlkovobloguje.wordpress.com/


Ve státě New York bude oficiálně zakázána těžba břidlicového plynu

18. 12. 2014    zdroj
Ve státě New York USA bude v důsledku technologických rizik pro životní prostředí a lidské zdraví oficiálně zakázána těžba břidlicového plynu pomocí frakování.

Pravdoláskař a lžinenávistníci, aneb jak přiživovat kult osobnosti?

Břetislav Olšer
18. 12. 2014   Blogg autora
“Korektně a slušně udělaná lustrace by mohla trochu vyčistit vzduch – ale asi nic víc. Stejně se budeme muset smířit s tím, že svobodná společnost roste pomalu a chemickým postřikem nevznikne... Penicilin v těle potrefí vedle stafylokoků také střevní flóru – a přece se někdy používá," napsal před časem v Lidových novinách prof. Jan Sokol, proděkan Fakulty humanitních studií UK.

Deklarace závislosti

Josef Šmajs 
18. prosince 2014   Zvědavec

Vedeni obavou o zachování perspektivy lidstva vyjadřujeme znepokojení nad tím, jak současná globalizující se kultura (civilizace) svou expanzí destruuje Zemi a ničí předpoklady pro život budoucích generací. Země člověku nepatří a člověk není přírodě nadřazen.

Hrochovy denní ruské překlady - dnes se špičkovým ruským ekonomem Deljaginem o ruské ekonomice

přeložil hroch
18. 12. 2014  http://vlkovobloguje.wordpress.com/

Je centrální banka nepřítelem, nebo spojencem Ruska…?

Výtah z vystoupení jednoho z nejcitovanějších ruských ekonomů Michaila Deljagina1) na „Moskevském ekonomickém fóru“ – prosinec 2014:

Fakta o Blízkém východě XXVIII. aneb Jak zachovat ISIL

redaktor
18. 12. 2014   eRepublika
 

Role Izraele v současné fázi války je dosti špinavá. Chce vytvořit s pomocí teroristů (třeba i z ISIL) tzv. "buffer zones" u hranic s okupovanými Golany, kde okupační armáda nechává volně řádit teroristy z Al-Nusry.

Putin není příčinou, ale řešením (National Opinion Research Center, NORC, USA)


 18. 12. 2014     zdroj
18. prosince byl zveřejněn průzkum veřejného mínění občanů Ruské federace, který provedla agentura Associated Press (AP) a americké Centrum průzkumu veřejného mínění (National Opinion Research Center, NORC), a ukázal, že 81% Rusů podporuje prezidenta Vladimíra Putina. Jak je ve studii uvedeno, obyvatelé Ruska se stmelují kolem Putina. Žebříček souhlasu s jeho politikou je v současné době mnohem vyšší, než před dvěma lety. V roce 2012 podporovalo hlavu státu v obdobném průzkumu AP pouze 58% jeho spoluobčanů.

Proč USA najednou otočily v otázce Kuby

redaktor
18. 12. 2014   eRepublika


Představa, že by hned za hranicemi korporátního fašismu začal ekonomicky úspěšně fungovat socialistický stát, je pro vládnoucí Republikány tak děsná, že prezident zvolený za Demokratickou stranu začal okamžitě jednat.

Babiš je světový unikát

Eric Best
18. 12. 2014  Final Word

Miroslav Kalousek, neformální lídr nové vylepšené protibabišovské koalice, v rozhovoru pro Týden řekl, že Českou republiku řídí Andrej Babiš, koalice nekoalice. To je samozřejmě nadsázka, ale dodává na věrohodnosti myšlence, že je Babiš pátý politicky nejmocnější miliardář na světě. 

Americké tanky zaujímají pozice v Pobaltí. Herculesy přistávají v Záporoží.

Václav Danda
18. 12. 2014 Protiproud
Přípravy na vojenský konflikt s Ruskem dále v tichosti probíhají, ačkoli oficiálně všichni mluví o mírovém řešení ukrajinské krize .Mezinárodní situace dále houstne, a to navzdory snaze části evropských elit přece jen trochu šlapat na brzdu. I přes prohlášení západoukrajinského prezidenta Petro Porošenka o připravenosti na mírová jednání a začátku nesmělého stahování těžkých zbraní z některých částí frontové linie, napětí ve skutečnosti dále eskaluje.

Ukrajina je záminka. Nástupiště USA a NATO. Nefunkční zločinný neonacistický režim dosazený Washingtonem. Blíží se velká proti-ruská operace pod falešnou vlajkou?

Stephen Lendman
18 .12 .2014 Zvědavec 
Blíží se velká proti-ruská operace pod falešnou vlajkou?Dlouhodobé americké plány na změnu režimu v Rusku. Napadání jeho suverénní nezávislé vlády. Je to hlavní euroasijský rival. Washington chce dosadit pro-západní loutky. Prostřednictvím barevné revoluce či války, americké světovládné ambice ohrožují světový mír. Dnes jsou věci mnohem nebezpečnější, než kdy byly od událostí předcházejících druhou světovou válku. Ruský ekonomický/politický analytik Michajl Deljagin očekává velkou proti-ruskou provokaci.Své názory sdělil rádiu Pravda. Říká, že „věci a informace jedinečného charakteru… nás všechny velmi ohrožují“.

Rozumět legitimním obavám

George Friedman
18. 12.. 2014 Střípky ze světa 

 Moskevská prozření elitního sufléra
George Friedman šéfuje americké agentuře STRATFOR (Strategic Forecasting, Inc.), elitní šedé kůře establishmentu. Svévoli neřízené střely si jistě nedopřává ani v článku, shrnujícím seriál jeho nedávných debat v Rusku: „Má cesta mi toho dala hodně. Představu, co Rusům leží na srdci. Jejich obavy jsou o tom, o čem byste je čekali. Ne ovšem co do akcentů a pořadí důležitosti. Žil jsem v domnění, že lidem se honí hlavou především ekonomické problémy Ruska. O nich však debaty, které jsem absolvoval, nebyly.“

Bylo cílem oslabit Rusko a obětovat přitom Ukrajinu?


Tereza Spencerová
18. 12. 2014 Literárky
Ukrajinská krize se nyní ubírá dvěma směry, přičemž nad jedním se na Západě obecně jásá, zatímco o druhém raději mlčí. V Rusku dál pokračují spory o způsobech, jakým řešit propad rublu. Centrální banka na podporu hroutící se měny v posledních dvou týdnech utratila 10 miliard dolarů, kurz rublu ve středu ráno mírně vzrostl, což ovšem kritizuje Kreml. Prezident Vladimír Putin se k věci zatím nevyjadřoval, ale jeho lidé tak činí za něj.


Babišova pravice se sociálním cítěním a kapitalismus

Jan Polánecký
18. 12. 2014 Reformy.cz
Levice ve dvacátém století dokázala mistrně překroutit vnímání pojmu sociální spravedlnosti. Komunistům a socialistům se dokonce podařilo pravicově onálepkovat i poražený nacistický režim, který měl bezpochyby převažující atributy levicového totalitního modelu. Podařilo se jim také vnutit většině obyvatel Evropy myšlenku, že druhá polovina minulého století a počátek toho současného jsou dobou kapitalismu a také, že „divoký“ kapitalismus je hlavní příčinou většiny jejich problémů a proto je třeba jej razantně regulovat. Typickým příkladem oligarchy, pragmaticky využívajícího této situace, je u nás ministr Andrej Babiš a jeho účelově založené „nepolitické“ amorfní hnutí.

Alkoholizace s automobilizací ruku v ruce

Oldřich Průša
18. 12. 2014   
Jasně, že je fajn, když si v obchodě u čerpací stanice můžete v zimě koupit stěrku na očištění oken, v létě minerálkua dalších sto věcí. Je však trochu proti zdravému rozumu, je-li u každé pokladny, tj. přímo před očima zákazníka plný regál alkoholu, v sortimentu převyšujícím nabídku vesnického obchodu. Novinkou na trhu se v posledních měsících zdá balení do „panáků,“ tj. obdoba tzv. kusovek u cigaret. Výrobci a obchodníci tohoto zboží asi až přehnaně myslí na blaho spolucestujících v motorových vozidlech.

Ukrajinští farmáři se v novém roce ocitnou na pokraji přežití


18. 12. 2014     zdroj
Od 1. ledna 2015 vstoupí na Ukrajině v platnost zákon, podle něhož nebude možné na trzích s potravinami prodávat maso z domácí porážky, domácí mléko a tvaroh, informovalo vydání "Capital". Jak je známo, zákaz prodeje domácího masa, mléka a tvarohu je nezbytný pro vstup Ukrajiny do Světové obchodní organizace (WTO).

středa 17. prosince 2014

Le Figaro: Rusko dostatečně vydělalo na naftě a má rozpočtový přebytek

17. 12. 2014   zdroj
Francouzské vydání Le Figaro posuzuje vyhlídky ruské ekonomiky po destabilizaci kurzu národní měny. Podle zahraničních novinářů, nehledě na těžké období pro rubl, defolt naší zemi nehrozí. "Rusko dostatečně vydělalo na ropě během posledních let, akumulovalo 360 miliard dolarů devizových rezerv a má nyní přebytek rozpočtu", píše zahraniční vydání.

Ruské akcie se vzepjaly o 17 % - nejvíce od roku 2008, ruble je zpět pod 62/USD

17. 12. 2014 AC24
Po propadech během 15 z posledních 16 dnů se RTS (Ruské akcie) dnes o 17% vzepjaly a po 7 opatřeních Ruské centrální banky (CBR) dochází ke značným ziskům, největším od října 2008. Nahoru vyletěl i rubl – už je zase zpět pod 62/USD.
Největší zisk RTS od října 2008…

Ústava, morálka a naši doktoři

Pavel Letko
17. 12. 2014  eRepublika
Ústavní soudci dlouho hledali, jak odůvodnit placení regulačních poplatků. Nakonec sestavili takové odůvodnění, za jehož některé části by se nemusel stydět Gogol či Hašek.

Západní banky odřezávají ruské subjekty od likvidity. Přichází konec rublu nebo dolaru?

17. 12. 2014 AC24
Jak dnes Zero Hedge jako první ohlásil, tak krátce po poledni jeden z měnových brokerů (a následně se jich pak přidalo více) klientům doporučil, aby nuceně uzavřeli pozice v rublech, protože „Západní banky zastavili oceňování USD/RUB,“ a to kvůli obavám ze zavedení ruské kontroly kapitálu. Je ironií, že to byla tahle nucená likvidace, převážně v krátkých rublových pozicích, která vytlačila RUB nahoru, což mělo následně příznivý dopad na energetické komodity a riziková aktiva, jelikož trh vnímal rozprodej rublů jako nadměrný. Samozřejmě, že jelikož se ve skutečnosti nic kromě pár dočasných tržních technikalit nezměnilo, tak se rozprodej brzy vrátil k uzavřenému obchodování, jelikož trh nakonec pochopil to, co jsme před tím vysvětlovali.

Putin: Rusko je připraveno na katastrofální pád cen ropy a plynu

17. 12. 2014  AC24
Rusko je připraveno na katastrofální pád cen ropy a plynu. Ruská ekonomika dokáže čelit nové vlně krize a vláda pracuje na různých scénářích, aby byly splněny všechny sociální závazky, prohlásil prezident Putin v interview pro ITAR-TASS.

Prohlášení Ministerstva financí Ruské federace: Prodej valut snížilo kurz dolaru a eura

17. 12. 2014    zdroj
17. prosince oznámilo Ministerstvo financí Ruska prodej valutových zůstatků rezortu na Moskevské burze. Je to uvedeno v oznámení rezortu. Podle ministerstva financí je rubl na trhu "extrémně podhodnocen", proto dnes začne prodej přibližně 7 miliard dolarů z jednotného účtu federálního rozpočtu Státní pokladny.

Kongres schválil zákon, který zaručuje „neomezený přístup ke komunikaci všech Američanů“

Paul Joseph Watson    
17. 12. 2014  zdroj a zdroj

Podle kongresmana Justina Amashe kongres právě schválil zákon, který zaručuje vládě a orgánům vynucování práva „neomezený přístup ke komunikaci všech Američanů“.

Podléhá vláda ČR tlaku exekutorské lobby?

Karel Fleischer
17. 12. 2014   Pravý prostor

Životní minimum je minimální společensky uznaná hranice peněžních příjmů k zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb. Částky životního minima v Kč za měsíc pro jednotlivce je 3 410,- Kč v letech 2012 a tedy až 2015. Na tomto životním minimu žije několik set tisíc občanů ČR, kteří vzhledem k věku, nebo onemocnění nemohou najít práci třeba i několik let.

Wagenknechtová: Nespolupracujte s nacisty!

tip na video
17.12.2014

Německá spolková poslankyně za Die Linke Sahra Wagenknechtová si v sobotu 6. prosince během jednání Bundestagu udělala z kancléřky Angely Merkelové trhací kalendář. Její razantní 6,5minutové zahraničněpolitické vystoupení se stalo hitem sociálních sítí a ukázkou, jak se mají přítomní předsedové vlády »interpelovat«... Merkelová se při slovech Wagenknechtové rozhodně neusmívala! Naopak. Z vystoupení moderní levicové političky nabízíme zásadní většinu:

Iuridicum Remedium pro dTEST: Riziko snižování kvality je reálné

rozhovor
17. 12. 2014  dTest
O hrozícím snížení kvality potravin a dalších výrobků na evropském trhu mluví v rozhovoru Helena Svatošová z organizace Iuridicum Remedium, která upozorňuje na problematické stránky chystané úmluvy TTIP. Ta se v případě přijetí dotkne života každého spotřebitele v Evropské unii.

Porošenko oznámil, že armáda je připravena na odtržení části Krymu

17. 12. 2014 Russkaja Vesna

Na včerejším setkání s bezpečnostními silami P. Porošenko oznámil, že armáda je připravena vzít pod svou kontrolu distribuční stanici plynu na Arbatské kose a část území Arbatky (teritorium ruského Krymu), které se nyní nachází pod kontrolou Ruska.