Reklama

sobota 27. prosince 2014

TISA: tajná obchodní dohoda ohrožuje práva na soukromí

27. 12. 2014 Freepub
Nový únik informací ohledně vysoce utajované dohody TISA odhaluje její vliv na soukromí.
Dohody TISA se účastní hráči jako USA, Evropská unie a dalších více než dvacet zemi – dohromady tvořící téměř 70% celosvětového trhu služeb.TISA je používána pro další zájmy některých největších korporací na světě.“ Tyto zájmy jsou samozřejmě v přímém rozporu se zájmy většiny světové populace.„Konec soukromí tak jak ho známe“

Jak u snědeného Porošenkova krámu žádali o zrušení neutrality

                              Břetislav Olšer
27. 12. 2014 blog idnes
Ukrajina schválila zrušení neutrality a rozhodla o tom, že dávná "obilnice Evropy" bude nyní usilovat o svého bodyguarda v podobě členství v NATO. Za pět za šest let, pokud ještě bude existovat a nezkrachuje jako Porošenkův snědený krám. Moskva toto rozhodnutí označila za nepřátelský krok, když ona sama právě poslala do válečné oblasti Doněcku a Luhansku v pořadí už desátý humanitární konvoj.

Odpověď Moskvy na ekonomickou válku: Ruská banka spouští systém analogický ke SWIFTu

27. 12. 2014 Reformy
V prosinci Ruská banka nabídla úvěrovým institucím pro domácí operace novou službu pro transfer finančních zpráv ve formátu SWIFT. Banky se na základě dohody s Ruskou bankou mohou k této službě připojovat.„Tato nová služba byla zavedena, aby se zajistily hladké a bezpečné transfery finančních zpráv uvnitř země. Služba je dalším krokem směrem ke zlepšení systému služeb poskytovaného Ruskou bankou,“ uvádí sdělení této Centrální banky Ruské federace.

Putine,je čas,abys vytáhl eso z rukávu !

27. 12. 2017 AC24
Celý svět sleduje Putina, jak hraje poker se západními politiky vedenými Obamou, jehož následují washingtonští quislingové v Londýně, v Bruselu a v Berlíně. Americkým cílem je od konce Studené války finančními, ekonomickými, a bude-li to nezbytné, i vojenskými prostředky oslabit jakoukoliv reálnou konkurenci jejich globální dominanci nad financemi a zdroji prostřednictvím petrodolaru a postavení dolaru jako světové rezervní měny. Současné obchodní a ekonomické sankce na Rusko a Írán přichází po dlouhým časem osvědčených pokusech ukazujících, že takové sankce nikdy samy o sobě neuspěly, jak to víme z více než 50 leté blokády Kuby.

V Charkově následkem mučení Ukrajinské státní bezpečnosti zemřel aktivista Antimajdanu Viktor Topčajev

27. 12. 2014 Outsidermédia
26. listopadu 2014 v Charkově zemřel aktivista Antimajdanu Viktor Topčajev, který byl 4 dny předtím zatčen Ukrajinskou tajnou službou. V úmrtním listu doktory donutili uvést jako příčinu„zápal plic“, ale ve skutečnosti Topčajev zemřel v důsledku mučení charkovskými SBUsovci. Mrtvola má prolomenou čelní kost, polámaná žebra a vykloubeny všechny prsty. Ve Facebooku o tom informoval ředitel Mezinárodního fondu na podporu zaměstnanosti Alexandr Alexandrovskij.Uvádíme zde vyprávění Alexandrovského bez komentářů:

Otevřený dopis potomků bílé emigrace vůdcům Evropy


27. 12. 2014     zdroj a zde
Už téměř rok ukrajinské události hluboce znepokojují každého z nás, potomky bílé emigrace, tím spíš, že, na rozdíl od lidí kolem nás, máme díky našemu původu přístup k mnohostranným informacím. Znalost nedávné minulosti, především minulosti předrevolučního Ruska, nám dává možnost a také povinnost odhalovat zjevné historické falzifikace, které vedly k současným událostem na Ukrajině. 

pátek 26. prosince 2014

Miliony dolarů USA na podporu "svobody" projevu protiruských médií?

Břetislav Olšer
26. 12. 2014 blog idnes
Prý "Putin oprašoval v Indii staré přátelství z dob studené války... křesal jiskru v poněkud ochladlých vztazích..." četl jsem v novinách, žasl a vzpomněl si na besedu studentů VŠB-TU v Ostravě s prezidentem Milošem Zemanem, jenž odpovídal na jejich otázky, mj. též o rozdílu mezi profesionálním a amatérským novinářem. Ten rozdíl je dle hlavy státu v tom, že amatér se nepřipraví a pak nezná základní fakta o problému, o němž píše.

Obyčejný fašismus v ukrajinském podání

Vladimír Pelc:
26. 12. 2014     První zprávy
V podstatě bez zájmu našich médií a zejména politiků proběhla informace z 20. 12. 2014 o militantním vystoupení nového tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksandra Turčynova. Vystoupení bylo stručné, avšak zásadní.

Přijetí Ukrajiny do NATO nezajistí alianci strategickou převahu

26. 12.. 2014 ruvr.ru
Vstup Ukrajiny do NATO není pro alianci prioritou, protože jí nezajistí žádnou strategickou převahu, píše zpravodajský on-line zdroj International Business Times.

Kterak se prolínají lidské světy..

Miroslav Vejlupek
26. 12. 2014 Literární noviny 
Nejrozlehlejším státem člověkova pozemského světa je Rusko. Nejlidnatějším státem člověkova světa Čína, nejvyšší horou Mount Everest a nejdelší řekou Amazonka. Á propós! Nejhlubším místem pozemského světa je Mariánský příkop.
Nezměřena zůstává hloubka člověkova světa duševního.

Na pokraji války a ekonomického kolapsu

Paul Craig Roberts
22.12.2014
Občas se nějaký čtenář zeptá, jestli mohu poskytnout čtenářům nějaké dobré zprávy. Odpověď zní: ne, pokud bych vám neměl lhát, jako lže „vaše“ vláda a oficiální média. Pokud chcete podvodné „dobré zprávy“, musíte se vrátit do Matrixu. Výměnou za méně stresu a obav budete nevědomky vedeni do finančního krachu a jaderného armageddonu.

Vánoční projev prezidenta republiky Miloše Zemana


26. 12. 2014 idnes
Prezident Miloš Zeman na svatého Štěpána pronesl svůj tradiční vánoční projev. Otiskujeme celý projev v nezkrácené podobě, který přinesla agentura ČTK.


https://www.youtube.com/watch?v=fbjZhgcHWYY#t=23


Otevřený dopis přímo volenému prezidentovi ČR

Luděk Prokop
Vážený pane prezidente,
dovoluji si, obrátit se na Vás s podnětem ve věci vrácení vyznamenání NATO, podplukovníkem v záloze Markem Obrtelem, jehož zdůvodnění takového kroku je jasně srozumitelné a jednoznačné. Lze to považovat za neméně statečné, než ona lékařská činnost v těžkých válečných podmínkách, za kterou pplk v z., MUDr. Obrtel, obdržel řadu vyznamenání. zde

čtvrtek 25. prosince 2014

Pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel : Hluboce se stydím za zločineckou organizaci, jakou je NATO. Vracím vyznamenání

25.12.2014  Koncepce sociální bezpečnosti
Marek Obrtel: Otevřený dopis Ministru obrany ČR a vládě ČR – žádost o odejmutí vyznamenání z vojenských operací AČR pod hlavičkou NATO.

Oficiálně neutrální Ukrajina se vydává na cestu do NATO

25. 12. 2014    zdroj
Nejvyšší rada Ukrajiny zrušila 23. prosince na plenárním zasedání neutrální status Ukrajiny a přijala příslušné změny do zákona o zásadách zahraniční i vnitřní politiky. Pro toto rozhodnutí hlasovalo 303 poslanců ukrajinského parlamentu, to znamená ústavní většina, s minimálně potřebnými 226 hlasy. Informoval o tom dopisovatel IA REGNUM v Kyjevě.

Rusko a Turecko: "Západ" Bruselu a obrození Konstantinopole

25. 12. 2014     zdroj
Rusko a Turecko - dvě země, které z různých důvodů vstoupily do období krizových vztahů s EU. Jde o geopolitickou rezonanci a dokonce i "pouhým okem" je zřejmá naladěnost Moskvy a Ankary na stejnou frekvenci. Již v roce 2010 navrhoval ruský prezident Vladimír Putin Evropské unii strategii "nové vlny industrializace": rozsáhlou hospodářskou integraci s jednotným energetickým komplexem, průmyslové aliance v automobilovém, leteckém, loďařském průmyslu, v logistice, kosmonautice, jaderné energetice a farmacii. 

Reykjavík 9

Haukur Már Helgason
25. 12. 2014  eRepublika
 
V roce 2009 skončil islandský bankovní boom monumentálním krachem. Tisíce lidí nakonec protestovalo a svrhlo vládu. Dokumentární film o islandské revoluci.

USA zasahují do vnitřních záležitostí Maďarska


25.12.2014  Vaše věc

Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro veřejnoprávní televizi kritizoval Spojené státy pro jejich zasahování do vnitřních záležitostí států střední Evropy. Američanům jde prý o vliv v regionu v čase krize na Ukrajině a také v souvislosti s projednáváním obchodní smlouvy mezi USA a EU (TTIP).

Potřebujeme Českou televizi?

Petr Meduna
25. 12. 2014  Vaše věc

Česká televize dneška je typickým produktem uplatňování zásady leninského dekretu o půdě. Kdo na půdě pracuje, toho půda je, zformuloval Lenin. Kdo na Kavčích horách pracuje, toho Česká televize je, můžeme přesně vyjádřit situaci panující zejména ve zpravodajství formálně veřejnoprávní instituce.

Neplánovaná svodka ze 23.12.2014

Ernest a MP
25.12. 2014  http://vlkovobloguje.wordpress.com/


V předvečer jsme oznámili, že „SBU se připravuje“ prokazatelný teroristický akt. V materiálu bylo docela podrobně popsáno zadržení dalších „ruských teroristů“, s taškou plnou výbušnin.


V Nikarague sa začala výstavba kanála medzi Tichým a Atlantickým oceánom. Geopolitická šachovnica sa drastický mení


24. decembra 2014 Nové zprávy

V Nikarague, sa začala prvá etapa výstavby medzioceánskej vodnej trasy, alternatívneho Panamského prieplavu. Začína sa s prekládkou ciest z miest, ktorými povedie kanál a teda zmiznú pod vodou. Medzitým, v krajine neutíchajú protesty občanov, ktorí neveria, že dostanú spravodlivé odškodné za svoju zem, cez ktorú povedie kanál.

Triumfátori na kapitánskom mostíku Titaniku


Jozef Krško 
25. 12. 2014  Vaše věc
 

Zdá sa, že celý svet triumfuje. Nový predseda Európskej rady Donald Tusk, vo vzťahu k Rusku považovaný za jastraba, po tom, čo prvýkrát predsedal rokovaniu EÚ, sa zrejme veľmi potešil, že z daného postu môže vyhlásiť: „Rusko nie je náš strategický partner. Rusko je náš strategický problém." Vladimir Putin zase triumfálne vidí, že kríza do dvoch rokov pominie. Naopak, veľká časť svetových médií (v tomto smere sú svetové aj mnohé naše) sa s neskrývanou škodoradosťou už pár dní teší, že ruský rubeľ, ba celé Rusko je „na kolenách“.

středa 24. prosince 2014

Avanturismus Chruščova odmítne zákon

24.12.2014    Vaše věc
Rada federace, horní komora ruského parlamentu, připravuje zákon, který by rozhodnutí o předání Krymu Ukrajině v roce 1954 prohlásil za nelegální. Podle právníků byl tehdejší krok vůdce sovětského vedení Nikity Chruščova, ukrajinské národnosti, v rozporu i s tehdy platnými zákony. Podobně se podle všeho konečně choval i Josef Stalin, když „své“ Gruzii přiřkl Jižní Osetii.

Já po něm chlebem, on po mně kamenem!

Jiří Baťa
24. prosinec 2014  Czech Free Press
 
Aneb: Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění!

Tak prý desátý! No přece desátý humanitární konvoj, který ta nenáviděná, imperiální, agresorská, rozpínavá, Evropu (i nás) ohrožující Putinova Ruská federace poslala strádajícím občanům na východě Ukrajiny, tedy v Doněcku a Luhansku. No je to možné? Ano je, a co je zarážející, že něco podobného ze strany Kijeva se něco obdobného jaksi buďto nerealizuje, nebo se o tom nepíše. Před sto lety v zákopech

24. 12. 2014  Zakázaný deníček

Je to jeden z nejsilnějších vánočních příběhů. Desetitisíce vojáků vyšly z nepřátelských zákopů beze zbraní. Zatímco ještě včera se podle rozkazů svých států vraždili, dnes společně zpívali, pili, hráli fotbal. Sbratřovali se navzdory vlastenectví a válce. Psaly se Vánoce roku 1914.

Ironie nakonec

Taras2
24. 12. 2014  Tarasova terasa

Zase jedny vánoční svátky, Silvestr a Nový rok.
„A co má být?“ ptá se ten, který už tohle absolvuje málem po sedmdesáté.
Zastrčte si to třeštění někam a napomádujte si ho.

Uvěřit v sebe - vánoční tip kulturního referenta

24. 12 . 2014, P. Ďoubalík, Vánoce (Rožděstvo) - hudební skupina Bi-2, video, text - překlad, procvičení ruštiny, Svatopluk Čech - Dosti nás (báseň)

Písnička Vánoce od Bi-2 mi málem unikla. Když jsem ji slyšel poprvé, nepřipadla mi jako "hit". Téměř jistě by tedy minula i většinu z vás. Ukrývá však nějaké vánoční kouzlo a to na mě tak dlouho ťukalo, až jsem si ji pustil podruhé, potřetí... Zdánlivě jednoduchý text mi dal nečekaně zabrat a to mi pomáhala kamarádka po internetu Aňa V. Možná je to tím, že vánoce každý vnímá po svém. Proto i náš překlad, prosím, berte jen jako předlohu pro vaši představivost a dolaďte si ho ve své hlavě.

Boeing sestřelil ukrajinský Su25 - potvrdil svědek na detektoru lži!

24. 12. 2014   První zprávy
Ruští vyšetřovatelé vyslechli ukrajinského vojáka - svědka, který řekl deníku "Komsomolskaja Pravda" o okolnostech havárie Boeingu 777 v Doněcké oblasti na Ukrajině. Svědek potvrdil pravost svého prohlášení na detektoru lži. Oznámil to oficiální zástupce vyšetřovatelů pro styk s médii Vladimir Markin. Důsledkem jsou důkazy o zapojení ukrajinského vojenského letadla do pádu malajského Boeingu 777 je uvedeno ve zprávě na oficiálních stránkách vyšetřovací výboru Ruské federace.

úterý 23. prosince 2014

Zvony znějí, světla hoří - ó vánoce, ó vánoce ! Přání pro Vás ........

Vážení a milí čtenáři webu o.s. Nová republika. Za kolektiv redakce Vám přeji klidné a milé Vánoce 2014.

Jaroslav Vrchlický Vánoce

Hlas zvonů táhne nad závějí,
kdes v dálce tiše zaniká;
dnes všecky struny v srdci znějí,
neb mladost se jich dotýká.

Jak strom jen pohne haluzemi,
hned střásá ledné křišťaly,
rampouchy ze střech visí k zemi
jak varhan velké píšťaly.

Zem jak by liliemi zkvětla,
kam sníh pad, tam se zachytil;
Bůh úsměv v tvářích, v oknech světla,
a v nebi hvězdy rozsvítil.

A staré písně v duši znějí,
a s nimi jdou sny jesliček
kol hlavy mé, jak ve závěji
hlas tratících se rolniček.

Můj duch zas tone v blaha moři,
vzdech srdcem táhne hluboce,
a zvony znějí, světla hoří —
ó vánoce, ó vánoce!

Propagandisté už vaří z vody. Je třeba zařvat na politiky, že si hrají s ohněm.

Jan Schneider
23. 12. 2014    Parlamentní listy (PL téměř nikdy nepřetiskujeme, protože je čte skoro každý, ale  byla b
y velká škoda přehlédnout tento rozhovor)
Bezpečnostní analytik a bývalý pracovník BIS, signatář Charty 77, spolupracovník Lidových novin a České pozice Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz bilancuje letošní rok a vyhlíží možné očekávatelné události v roce příštím.

Podemos: Usilovat o absolutní většinu, aby mohla být svržena vláda


Raul Zelik
23. 12. 2015   ze "Zpravodajství IZSZ" Petra Kužvarta
Brána emancipace je dokořán: o zvláštní strategii španělského občanského hnutí Podemos
Hnutí je zcela zaměřeno na svržení neoliberálního systému a ústavodárný proces. Na denním pořádku není nic menšího než demokratická revoluce.
Už první prchavé setkání ukazuje, co je zvláštní na fenoménu Podemos. Luis Alegre, blízko čtyřicítce, vysokoškolský učitel filosofie, je spoluzakladatel Podemos, onoho nového hnutí, jež si na svůj prapor vepsalo nic menšího než porážku „casty“, španělské politické třídy.                  (na obrázku je Pablo Iglesias)

Novinář varuje před rozpoutáním bouře s masovým ožebračením fašistickou diktaturou v srdci Evropy

Stephen Lendman
23. 12. 2014   AC24    původní Globalresearch.ca
Ukrajincům hrozí rozpoutání perfektní bouře. Ta bude v srdci Evropy. S fašistickou diktaturou. S masovým ožebračením. A s růstem drtivé sklíčenosti. Občanská válka. Potenciální ekonomický kolaps. Rozbité jaderné reaktory. Které se dost možná roztaví. Více níže. Ukrajinská ekonomika je prolezlá problémy. Hrozí potenciální bankrot. Pomoc od MMF způsobila víceškody než užitku. Většina jí byla použita k vyplacení Západních bankéřů. A také k válce na Donbasu.

Jak jedno promile edituje média


Pavel Letko
23. 12. 2014     e-republika
Tak nám zavedli cenzuru. Hovory z Lán s prezidentem republiky náš veřejnoprávní Český rozhlas vysílat nebude, jelikož si vyhradil právo do něj zasahovat cenzorskými nůžkami, a prezident takový dehonestující formát odmítl. V kodexu ČT má exkluzívní význam sprosté slovo „Bakala“. Jedno promile této země usoudilo, že se nehodí do některých souvislostí. Tak bylo vystřiženo z vysílání prezidenta přímo zvoleného lidem ČR.

Šťastné, veselé, ale jedovaté Vánoce

Martina Vacková
23.12.2014  Ekolist

Nejmarkantněji se rezidua pesticidů vyskytovala v mrkvi, salátových okurkách, nakládaných okurkách, paprikách, salátu a rajčatech. Z ovoce byly nejvíce zasaženy jablka, broskve, nektarinky, hroznové víno, jahody a pomeranče.

Pár slov ryze (ne)svátečních

Marek Řezanka
23. 12. 2014  Literární noviny 


Blížící vánoční svátky lze pojmout různě. Pokud na to ještě finančně máme, můžeme se účastnit davových orgií v nákupních centrech, abychom se, vystresování a předráždění, mohli náležitě přežrat k prasknutí a ožrat do němoty.

Černé úterý rublu, ne však Putinovo

 Oskar Krejčí
23. 12. 2014   První zprávy

PZ: V úterý minulý týden se rubl propadl na své historické minimum. Jeden dolar se v Moskvě nakupoval za 73,1 rublů, přičemž v roce 2006 se tentýž nákup dal zvládnout i za 33 rublů. Lze očekávat další propad?
Ve hře jsou faktory dvojího druhu. Ty objektivní, o kterých jsme spolu mluvili před dvěma či třemi týdny, jsou snadno definovatelné: propad ceny ropy, stahování zahraničního spekulativního kapitálu, který neinvestoval do nových výrob, ale do portfolií existujících firem, a v neposlední řadě nutnost splácet půjčky na konci roku. Především onen poslední důvod způsobuje křeče rublu, ovšem sezónní, tedy i v omezeném časovém úseku.

pondělí 22. prosince 2014

Peter Harvánek o hnutí ANO: je to režírovaná hra

Vratislav Dostál 
22. 12. 2014 Deník Referendum
 
Bývalý místopředseda hnutí ANO Peter Harvánek v rozhovoru pro DR popisuje praktiky Andreje Babiše: namísto demokratického rozhodování hnutí autoritativně řídí, ostatní členy považuje za své zaměstnance.

Zblbnutí z vlastní propagandy

Alexandr Zapolskis
22. 12. 2014 Střípky ze světa

Rusko je úplně jinde, než si ten talmud namlouvá
Teráriem pravdolásky cloumá nenávist. Na Putina už syčí, že je „horší než Hitler“. Od žlučovitého dědka, co přežil holokaust, je to chucpe. Přežil ho díky Rudé armádě. Ta sorta, imunní už i vůči svědomí, je obětí vlastní propagandy. Pomocnou ruku z mrákot, hraničících s autismem, nabízí panorama Alexandra Zapolskise

Jak zahynul Boeing (s českými titilky)

22. 12. 2014    převzato z Protiproud


Putin žádá o pomoc ruské oligarchy

Mirko Raduševič
22. 12. 2014 Literárky
Kreml požádal jednačtyřicet ruských oligarchů o pomoc při zvládání sankcí, které Západ uvalil na Rusko a dokázali tak své vlastenectví.„Cílem setkání bylo zmírnit situaci kolem sankcí, promluvit si neformálně, neboť řada podnikatelů je situací znepokojena a nechápe, co je dále čeká,“ řekl jeden z účastníků setkání.

Ukrajinská svodka ze dne 21. 12. 2014

napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších
22. 12. 2014  http://vlkovobloguje.wordpress.com/

 

Důchodci na východě Ukrajiny, obsazeném kyjevskými oddíly umírají hladem, nenávistná slova novinářky Anastasie Stanko, zaminování Karlovské nádrže, Kolomojskij chce vyhladovět obyvatele odštěpeneckých území, a další ...

Washingtonským hlupákům se podařilo vytvořit čínsko-ruskou alianci


Paul Craig Roberts 
22. 12. 2014
Čínský ministr zahraničí: "Jestliže to bude ruská strana potřebovat, nabídme jí veškerou možnou pomoc." Peking 22. prosince, TASS: Čína věří, že Rusko bude schopno překonat své současné ekonomické problémy a je připravena poskytnout mu jakoukoli pomoc, bude-li ji potřebovat. Čínský ministr zahraničí Wang Yi to prohlásil v nedělním interview s hongkongskou televizi Fenyhuang a dodal:

Rusko provádí nový Marshallův plán

22. 12. 2014  eRepublika
 
Ruská politika oddlužení a partnerství stojí za analýzu. A totéž platí opačně pro koloniální politiku USA a EU. 


Podstata politiky USA je stejná jako podstata jejich vzniku

Luděk Prokop
22. 12. 2014
Na začátku je velice ušlechtilá myšlenka, proti které nelze naprosto nic namítat. Následně pro tuto ušlechtilou myšlenku nadchnou masy lidí a je určen nepřítel, který brání uvést ji v život. Pak jsou pod jednoduchými hesly zmobilizováni, seskupeni vysoce agresivní jedinci, se sklony k sadismu, potažmo k zabíjení, z nich obvykle předem, jsou vytipovány a vybrány vůdčí osobnosti, schopné demagogickou propagací ušlechtilých myšlenek spunktovat masy, tak, aby za zlo bylo považováno cokoli, co by mohlo stát v cestě uvedení ušlechtilé myšlenky v život. 

Ku dnu

Oldřich Průša
22. 12. 2014 
V boji o naši svobodu, jsou vždy důležitější věci než naše svoboda.


Hrochovy denní ruské překlady – dnes o tom, kdo osobně zapálil doutnák v prachárně jménem Majdan

A. Vedrus (přeložil hroch )
22. 12. 2014  http://vlkovobloguje.wordpress.com/

Ukrajinci, oklamali vás !

Startérem „majdanu“ bylo rozehnání studentů v Kyjevě 30. listopadu 2013. Jak známo, příkaz k rozehnání demonstrace vydal tehdejší šéf kanceláře prezidenta Janukoviče Ljovočkin. Masmédia psala o tom, že příkaz přišel telefonicky z Janukovičovy prezidentské kanceláře. 


Senátor Hajda bouří proti zvěrstvům Státního pozemkového úřadu

22. 12. 2014   První zprávy
 

"Odvolání náměstka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) pana Vojtěcha Weise považuji za čistě účelovou věc. Pravou příčinou odvolání je snaha ČSSD zabránit prosazování politických vlivů do rozhodování SPÚ," tvrdí Jan Hajda, mluvčí ČSSD pro zemědělství.

Vyměnit Mercedes za osla

22. 12. 2014    zdroj
Poslanec Nejvyšší rady za "Blok Petra Porosenka" Sergej Kaplin si myslí, že premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk by si měl vyměnit služební automobil Mercedes za levnější vozidlo. Tento názor vyjádřil, když ho rozhořčila cena zimní pneumatiky pro automobil hlavy vlády. Informace byla zveřejněna 112.ua.

Čína přislíbila Rusku pomoc Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_22/Cina-prislibila-Rusku-pomoc-2716/

22.12.2014 Hlas Ruska

Čína je ochotna poskytnout Rusku pomoc při překonávání ekonomických těžkostí, prohlásil čínský ministr zahraničních věcí Wang Yi.


Jak nás ekologové tahají za nos - 5. výročí ututlávaného skandálu

Milan Šálek
22. 12. 2014 http://salek.bigbloger.lidovky.cz/


Zastřeno výstřelky našeho „lidového“ prezidenta a ve světovém měřítku zastíněno ukrajinsko-ruským konfliktem a zvěrstvy tzv. Islámského státu zůstalo téměř nepovšimnuto jedno malé výročí – v listopadu tohoto roku je tomu již pět let od neslavné aféry zvané Climategate. Podívejme se na jeden z nejčastěji citovaných výroků vztahující se k této události trochu podrobněji.

Washington se snaží odstranit Rusko jako překážku pro svoji nadvládu


22.12.2014  Vaše věc
 

Washington hodlá vyzbrojit Ukrajinu po zuby, aby pokračovala v útocích na etnické Rusy v Doněcku a Luhansku. Ruské ministerstvo zahraničí odsoudilo neuvážené rozhodnutí USA o dodávkách zbraní Kyjevu jako porušení dohody o politickém překonání konfliktu. 

Návrh islandské ústavy a Demokracie u ledu: Posmrtné ohledání islandské ústavy


Občané Islandu
22. 12. 2014  eRepublika

Návrh islandské ústavy, který byl vypracován islandským lidem, odsouhlasen v referendu. Pomocí parlamentní obstrukce byl však zablokován v islandském parlamentu.