Reklama

pátek 30. ledna 2015

Alarmující sdělení náčelníka generálního štábu, Petra Pavla.

Luděk Prokop
30. 1. 2015
„Slušnost a korektnost, otevřené jednání – to jsou základy, na kterých stojí má služba v Armádě České republiky. Pokud to vidím špatně a měl bych být překážkou pro normální fungování armády, jsem připraven sám požádat prezidenta republiky o odvolání z funkce,“ z tohoto sdělení generála Pavla plyne, že služba v Armádě České republiky je provázena neslušností, nekorektností a uzavřeností, jinak řečeno, zákulisními praktikami - a opak, že by mohl být překážkou pro normální fungování armády.

Dlužno dodat, že to není žádná zanedbatelná maličkost, když v souvislosti s výše uvedeným výrokem o základech, na kterých stojí služba v Armádě České republiky a v návaznosti na takový výrok, náčelník generálního štábu dále naznačí, „kvůli sporům se Stropnickým mohu požádat o odvolání“. Zajisté „může“, tedy pokud je tím myšlena žádost o odvolání jeho samotného z funkce náčelníka generálního štábu, nikoli žádost o odvolání ministra. To první by mohl potvrzovat jiný další titulek „Naštvaný generál Pavel zvažuje rezignaci“. Je nezpochybnitelné, že je nezadatelným právem generála Pavla, „zvažovat“ cokoli mu libo, třeba i vlastní rezignaci.

V každém případě sdělovacím prostředkům zůstává skryto jádro pudla. Můžeme si vybrat mezi tím, není-li tímto jádrem malicherné, klukovské, žabomyší hašteření o pravomoci a vůdčí pozici v partě, nebo tím, zda nejde o nějaký nespecifikovatelný vyšší zájem. Pravdu může mít váhající, zvažující generál, nebo taky i náš prezident, prozíravě s výhradami váhající před instalováním Stropnického do funkce ministra obrany, aby nakonec, byl v tomto punktu přetlačen skvělou, úspěchy se honosící soudržnou vládou Slávka Sobotky, která, její svéhlavostí v této věci, jak vidno, si zadělala na slušný problém.

11 komentářů :

 1. Stropnicky mi připomíná svého času velkého od"pornika" na vše.....jmenoval se Strasky a jeste nedávno radil na Sumave!

  OdpovědětSmazat
 2. Stropnický spíše připomíná Čepičku. :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Stropnicky mi pripomina genialniho diplomata Lubomira. Jsou jak ti kosaci z vecernicku. Jeden za 18 druhej bez dvou za 20. Kloudny svebytny nazor od nich neslyset a tak posilaji cepice, nebo se naparuji kdyz zpozoruji jak hlidaci pes demokkracie vrti diktafonkem. Nebot touzi po dalsim dokonale sjednocenem citatecku. Jojo jsou dobry a mozna Lubos je preci jen o trochu lepsi ... I kdyz ty cepice a rukavice to byl mistrovsky tah ... Fakt nevim

  OdpovědětSmazat
 4. Gen. Pavlovi narost tzv. hřebínek a to americký. Má pocit, že bude řídit armádu v naší zemi po americku z USA. Sleduji bedlivě jeho chování a věřte, stává se zněj Narcis !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již se chová jako americká loutka.

   Smazat
 5. Pavel se chová jako generál, což je u nás nezvyk. Armáda je určena k obraně teritoria a tomu musí odpovídat její organizace a personální zabezpečení. Toto zrušil Čepička a ten komediant chce v tom pokračovat. V případě války je z neúspěchů viněna vždy armáda, nikoli politici, kteří j v době míru zneschpmňují

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, jako poslušný generál neberoucí v potaz mimo rozkazy z USA, NIC, absolutně

   Smazat
 6. Není mým zájmem Stropnického hájit, není to zrovna můj kůnˇ. Ale to Pavel už vůbec ne, je na můj vkus až příliš loajální ke svým americkým učitelům. Jádro sporu je v tom, že si Stropnický dovolil navrhnout "pouhého" podplukovníka na generálskou funkci, navíc "blbého" právníka, který nikdy nevelel bojovým jednotkám. A také, že to ministr s jakousi komisí nepředjednal. Po naprosto ubohých výsledcích vyšetřování armádních zlodějen, různých privatizačné pronájemních kauz a dalších průserů v AČR docela chápu, že se o tom s těmi, co u toho doposud šafářovali moc radit nechtěl. Nejspíš by měli touhu mu to vymluvit. To, že mu chybí generálské lampasy, šavlička a zlaté šňůry lze do roka a do dne napravit. Ostatně povyšování jmenovaných policejních prezidentů budiž příkladem. Je li Stropnického kandidát neúplatný ranař a odborník, kerý se nebude bát vyčistit augiášův chlív v AČR, pak by ho měl pan prezident Zeman podpořit. Generál, negenerál. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tomto sporu jde o to,ze Stropicky jmenoval nezavisleho cloveka,ktery ma na starosti i kontrolu Gen.stabu.A to se Pavlovi nelibi.On by tam chtel mit sveho cloveka.

   Smazat
 7. Další pseudokauza. Tento týden soutěží na Top Ten se Zemanovým deštníkem Sobotkovi. A kdekdo si hraje na porotu.

  OdpovědětSmazat
 8. Těžké to hodnotit...když ani vojáci nevědí kdo je opět další ministr...a NGŠ je voják,podstatná skutečnost.Dlouholetá praxe mu dává možnost takhle mluvit a ne plàcat do větru

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.