Reklama

středa 28. ledna 2015

Co lze a nelze očekávat od březnového sjezdu ČSSD


Luděk Prokop
28. 1. 2015
Lze očekávat ještě větší zpevnění jednoty, jednomyslnosti a svornosti, silně připomínající styl, praktikovaný někdejší, totalitní KSČ. Zároveň s tím lze očekávat halasnou záplavu, respektive až trapnou povodeň samochvály, včetně mnohomluvného výčtu dosažených skvělých výsledků. Lze očekávat hladký průběh volby předsedy a voleb do orgánů strany po „pučistické“ katarzi vrcholového vedení. Lze očekávat příval pochval na vládu a plytkých obhajob nepopulárních kroků.


Lze očekávat spousty mnohomluvných výmluv. Nelze očekávat názorové rozepře a kontroverzní diskuze, ohledně zrady restitučních slibů před volbami. Nelze očekávat smysluplné vysvětlení nepozvání prezidenta na sjezd. Nelze očekávat diskuze o zřetelných projevech fašismu na Ukrajině a nelze očekávat ani velice důležité, jasné a ostré odsouzení zřetelně existujícího ukrajinského fašismu, což bude, v souvislosti s bohumínským usnesením, paradoxní a vrcholně pokrytecké. Lze očekávat negace a lži o Rusku, plus související ignorování jednoznačného referenda na Krymu, případně zkreslující lhaní o tomto referendu a situaci na Krymu.

Nejspíš nelze očekávat nic převratného, takže ani nic povzbuzujícího, coby mohlo, mimo celkové jednomyslné trapnosti, nějak oslovit voliče. Nelze pochybovat o tom, že březnový sjezd ČSSD s předvídatelným průběhem, bude pro tuto stranu jistým, dlouhým krokem vpřed, provázeným pochvalou jak od mainstreamových médií, tak od pražské kavárenské společnosti. Nějaká ta pochvala zaznít musí. Kdyby pro nic jiného, tak již jen pro nepřítomnost našeho prezidenta.

16 komentářů :

 1. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Koller-jizlive-Zoufalstvi-Merkelove-upoceny-redaktor-CT-Zaoralkova-obrizka-sileny-napad-na-podporu-muslimu-359227

  OdpovědětSmazat
 2. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prisli-Americane-o-Lubomira-Zaoralka-taze-se-Erik-Best-359238

  OdpovědětSmazat
 3. Mám dojem, že nemalá řada Oranžových to podepisuje.
  A ti její funkcionáři a poslanci jenom mlčky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To socdem samozřejmě moc nepomůže.Komplex z prezidenta hýbe sociální demogracií. Jménem Miloše Zemana, ČSSD zničí sama sebe, zásluhou svého lhaní a nezměrného pokrytectví s razantním porušováním předvolebních slibů. Žádné sociální úlitby, za kterými čouhá korupční myšlení jako sedlákovi sláma z bot, nepomůžou ani nezachrání od hořkého konce jednosměrky ODS.

   Smazat
 4. Proč se navážíte do ČSSD? Buďte rádi, že nevládne Nečas s Kalouskem, pitomci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní28. ledna 2015 10:54
   Od kdy se studente Palmere zastáváš ČSSD? To ti poradili na školení trollů? Tak to tě moc tvoji zaměstnavatelé nepochválí, tvoje trollení je moc průhledné
   VM

   Smazat
  2. Protože slibovala revizi zlodějsky absurdních církevních restitucí a vzápětí se spřáhla s lidovci kteří to razantně vylučovali. A hlavně,protože podporuje nepopiratelný, zjevný fašismus Ukrajiny, velepitomče!
   L.P.

   Smazat
  3. Zaorálek je stejnej hajzl jako Kalousek.Pokud to nepřevezme tenhle spolek někdo jako pan Foldyna,tak končí.

   Smazat
  4. Ne,Zaorálek je ještě větší hajzl než Kalousek,ten plácá ty nesmysly pořád stejně,ale Zadolárek po vymytí mozku na US embasy otočil o 180 stupňů,svojí podporou fašounů by měl okamžitě odstoupit.

   Smazat
 5. Vláda ČSSD a oligarchů je o nepatrný chloupek lepší než Bakalova vláda "kraďousků". Přesně o ten chloupek, o který je sociálnější. Pokud jde o zahraniční politiku, tak je to prašt jak uhoď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínejme na slibovanou revizi restitucí. To byl jasný předvolební podvod. Ale také se šuškalo, že Sobotka před volbami kul předběžnou koalici právě s Kalousekm, ale po volbách to vzdal. Ani ten by ale revizi restitucí nepřipustil a tak nás pan Sobotka a spol. vědomě vodil za nos. Od té doby změnil názor ještě mnohokrát. Byla jsem jejich letitý volič, už nebudu, všechno má své meze.

   Smazat
  2. Lži o slibech socdem o revizi tzv. církevních restitucí žijí již svým vlastním životem. Skutečnost je taková, že ve volebním programu byly otázce tzv. církevních restitucí věnovány dvě řádky s tím, že se socdem pokusí zmírnit dopad tohoto zákona, prosazeného silou pravicovou vládou. ČSSD žádné nereálné sliby v tomto bodě ani nemohla dávat, neboť její stížnost Ústavní soud zamítnul a NečasKalousova vláda si pospíšila a ihned po přijetí zákona uzavřela s církvemi nevypověditelné smlouvy.
   Koalice s KDU/ČSL byla jedinou možností, jak s ANO sestavit funkční vládu, která by se nerozsypala při první příležitosti. Rozhodli tak voliči, jinou možnost ČSSD bohužel nedali.
   Když lžou v této věci kritici ČSSD, považuji to za důsledek nedostatku jejich informací. Činí-li tak ex-straníci typu pana Prokopa a podepisuje-li jejich lež straník typu pana Černíka jedná se spíše o obyčejnou podlost.

   Smazat
 6. Současná naše vláda má lepší sociální politiku než vláda Kalouska a Nečase.Jinak ale dala k ledu ostatní body svého volebního programu, pro který ji voliči dali hlasy.Těžko říci jak dlouho jí sociální cítění vydrží, neboť pan Babiš už dává najevo svoji nevoli. Zahraniční politika ČSSD je ale zradou všech slušných lidí a tato strana již proto nemá právo mít ve svém názvu slovo : demokratická .

  OdpovědětSmazat
 7. Zahraniční politikou,
  a našimi penězi, majetkem, vojenským materiálem,
  ČSSD podporuje pučem dosazenou profašistickou vládu Ukrajiny v pokračování genocidní občanské války.

  Kdo to nevidí, navštivte neprodleně očního lékaře, neboť může jít o makulární degeneraci centra sítnice u starších osob, nebo u mladších o dalších vážná postižení, např. epiretinální membránu, glaukom, atd., případně i mozku.

  Politická strana která takto podporuje fašizmus, a navíc lže když to předkládá jako podporu demokracie, nemá vůbec právo na další existenci.

  Určitou šanci na návrat vlivu by snad mohla mít až později, pokud by se většina států EU zvrhla na profašistické.
  Děda.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 8. Pokud do sjezdu Babiše nesvrhne Sobotkovu vládu, bude Sobotka a jeho klika opět na špici ČSSD.
  Pokud ale Babiš zavelí, nepomůže Sobotkovi ani Kalousek, ani kdyby permanentně demonstroval na Hradčanském náměstí. Za Babiše se postaví i sám Putna.

  OdpovědětSmazat
 9. Po roce 1990 jsem vždy volil soc. dem. Nyní to již neudělám. Chtělo by to novou autentickou stranu socialistického typu. Rubín

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.