Reklama

středa 28. ledna 2015

Daniel McAdams: Washington a Kyjev stále prázdným tlacháním obviňují Rusko


28. 1. 2015    zdroj
Slova Petra Porošenka o "devítitisícovém kontingentu ruských vojsk na Ukrajině, podporovaném tanky, dělostřelectvem a obrněnými transportéry", která vrhnul z pódia v Davosu, okamžitě popadly oficiální postavy USA. Ale ani prezident Ukrajiny, ani představitelé Západu nebyli s to uvést jakékoli důkazy na podporu svých halasných prohlášení, píše výkonný ředitel Institutu Ron Paula Daniel McAdams na internetových stránkách organizace.


Politolog upozorňuje na skutečnost, že OBSE, která monitoruje situaci na hranici Ruska a Ukrajiny, ve své zprávě uvádí, že neoprávněný pohyb vojenské techniky, o kterém tak aktivně mluví Západ, nebyl zaznamenán.

"Ať je to jak chce, je zde zásadní nedopatření. Devět tisíc vojáků a jednotek těžkých zbraní v jejich doprovodu - a nic z toho nebylo zpozorováno. V případě, že počet ruských těžkých zbraní na Ukrajině se dramaticky zvýšil, proč nejsou žádní svědci, žádné důkazy nebo snímky z vesmíru," diví se.

Politolog také upozorňuje na slova prezidenta Ukrajiny, pronesená na ekonomickém fóru v Davosu. Podle McAdamse návrhy Porošenka na opatření k deeskalaci konfliktu - "uzavřít hranice, zastavit dodávky zbraní a stáhnout vojáky", zní komicky na pozadí oznámení Pentagonu o odeslání amerických vojáků na Ukrajinu pro výcvik ukrajinských vojáků. Poznamenal, že odeslání vojenského kontingentu je větším signálem k zostření rozporů, než rozmísťování dalších jednotek NATO v Polsku a pobaltských státech.

A navíc, dodává McAdams, Washington oznámil dodávku a finanční pomoc pro výrobu 35 obrněných vozidel, včetně obrněných vozů typu "Kazak", chráněných proti minám, a vláda USA, pravděpodobně, i nadále přiděluje miliony dolarů na modernizaci Národní gardy Ukrajiny.

"Můžeme s naprostou jistotou říci, že vojáci a těžká vojenská technika USA jsou na Ukrajině, jelikož to Washington otevřeně uznává. Vypadá to tak, že Rusko nemá důvod k obavám o nestabilitě u jeho vlastních hranic, zatímco USA mají právo vojensky zasahovat do konfliktu, do kterého jim rozhodně nic není? Ohromující logika intervencionismu," sarkasticky poznamenává Daniel McAdams.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Poslouchejte, Američani, kdo to tam u vás vymýšlí ? Napište seznam těchto humanisticky založených osobností, kteří stojí za touto obrannou politikou USA. My to nevíme, ale vy jo. Tak kdo to je ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by....někdo od Rockefellerů,Morganů či Rotschildů??? tak nějak namátkou

   Smazat
  2. Rodina Warburgů.

   Smazat
 2. stačí 2000 Rusov a Ukrajina je na kolenách!!!! To je bohovska armáda !!!

  OdpovědětSmazat
 3. ano Rusi se zatím nenasrali i když na to mají plné právo je to jejich region a USáci tam nemají co pohledávat a to platí i pro NATO a pokud to ti šašci na západě nechtějí pochopit tak dostanou brzo přes držku zatím na ně stačí Rusi kteří žijí na ukrajině po staletí a až se k nim připojí Putin tak to bude" holit a stříhat " !!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Co to tady tady plácáte za nesmysly, vždyť například česká televiLŽE o ničem takovém ve zprávách nemluvila, dlouhosáhle řešila záležitosti patřící do černé kroniky. Takže zprávy české televiLŽE rovnají se černé kronice, pak už na to další není čas. Myslím že bychom měli všichni kdo toto platíme a tím tedy podporujeme, s tím přestat. Zajímalo by mně zda to lze udělat nějak legálně a masově. Kdo má nějaké řešení nebo nápad ať se prosím ozve. Až se nás naše děti budou případně ptát, co jste proti tomu dělali? Copak asi odpovíme?!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Televizi jsem zrušil.
   S rozhlasem mám trochu problém. Jedno rádio mně hraje ve dne v noci na zahradě a chrání mně kurník a drůbež před škodnou. (Sprosté a jízlivé lži Libora Dvořáka z ČRo-Plus o Rusku fungují odpudivě i na tu škodnou.)

   Ale, kdyby to bylo dohodnuto s velkým počtem spoluobčanů, a podloženo nějakým ODHADEM ŠANCE NA ÚČINEK OD PRÁVNÍKŮ, tak:
   1) NEPOSLOUCHAT (nesledovat) mainstream,
   2) + NEPLATIT poplatky.
   Dokud nepřestanou lhát, ignorovat, zavádět.
   ???????????
   Děda.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.