Reklama

čtvrtek 29. ledna 2015

Děbalcevo - podrobnosti se upřesňují, 18+

29. 1. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: rusvesna.su/novosti, Vesti24, YouTube, video 18+!!!


Na stránce rusvesna.su se dnes ve 13:18 (11:18 našeho času) objevilo: "Aktuálně: skupiny první linie obrany (DLR, LLR) se probojovaly do Debalceva a vedou boj v ulicích města". Události se ale valí tak překotně, že u této zprávy zůstala pouze poznámka "podrobnosti se upřesňují" a je překrývána zprávami novými. Ty naznačují, že se vedou těžké boje, bez výraznějšího úspěchu jedné nebo druhé strany, na obou však s velkými ztrátami na životech. 

V místě města Debalcevo, kde je důležitá dopravní křižovatka pro celou oblast, se nyní nalézá asi 8 000 ukrajinských vojáků. Ti jsou tady ze tří stran obklopeni "opolčenci" a může se stát, že budou obklíčeni úplně (dostanou se do "kotle"), tak jako se to už stalo v letních bojích loňského roku. Pokud se to domobraně DLR a LLR podaří, mohlo by to znamenat hodně.

Přeji si, tak jako většina čtenářů Nové republiky, aby už na Ukrajině přestali umírat lidé v nesmyslné a západem vyprovokované válce. Jsem si jist, že i přes prohlášení hlavy DLR Alexandra Zacharčenka, že už nebude brát zajatce, vrátil by těchto 8 000 vojáků domů k rodinám a manželkám. V opačném případě, pokud se debalcevský kotel stane nástupním prostorem pro úspěšný útok na DLR a LLR, budou počty padlých na obou stranách, včetně civilního obyvatelstva DLR a LLR, strmě narůstat.


Video, které by měla odvysílat ČT a celá Česká republika od 18+ by ho měla povinně shlédnout:


Podobných videí jsou stovky a stovky. Absolutně nic z toho naše státní média neukazují. To samo o sobě je usvědčuje v napomáhání straně, která zvěrstva páchá. Video zachycuje den, kdy došlo k zabití mnoha lidí v trolejbusu a na zastávce v Doněcku, zajaté ukrajinské vojáky, které velitel Givi provádí po Doněcku a ukazuje jim výsledky jejich počínání a nakonec je musí pochopitelně chránit před rozhořčenými obyvateli. V úvodu videa lze spatřit i tvrdší zacházení se zajatci, Givi udeří jednoho z vojáků, "plukovníka", pistolí. Je nutné vnímat vše v kontextu událostí, v takovém případě se pak taková hrubost jeví jako ještě velmi mírná. K tomu dodávám, že onen udeřený voják byl o několik dnů dříve součástí "rotujících" jednotek pro doněcký aeroport a Givi ho tedy neviděl poprvé. "Rotace" ukrajinských vojáků, to byl jednoznačně projev dobré vůle domobrany, když bylo vojákům umožněno, aby se v obklíčení vyměnili za čerstvé, umyté a nasycené. Oni se jim odměnili dalším ostřelováním Doněcka, dalším zabíjením.

Až se budete dívat na zajaté ukrajinské vojáky a "giviho" vojáky, zkuste si položit otázku: Mohli by si všichni tihle kluci spolu třeba zahrát fotbálek nebo popíjet pivo a bavit se o holkách? Já myslím, že  mohli. A jak je možné, že ten třetí, kdo je poštval proti sobě, se jim teď chechtá za mořem?! A jak je možné, že Evropa s plnou hubou o právech člověka, o právech na sebeurčení, o právech dětí, mlčí a ještě fašisty z Kyjeva kryje a pomáhá jim? No, protože Evropa - to jsme my...

Dále video zachycuje zajatého ukrajinského vojáka, pro kterého si přijela maminka a oba je provází po Doněcku "terorista č.1" Alexandr Zacharčenko. On již dříve vyhlásil, že pokud si pro zajaté vojáky přijedou rodiče nebo manželka, pustí je s nimi domů. Měl jedinou prosbu: aby doma řekli pravdu o tom, co se děje na východě Ukrajiny.

Velmi smutné jsou záběry na vykládání zabitých ukrajinských vojáků, kteří se opět pokoušeli proniknout na letiště. Kdo tohle nechce vidět, ať netvrdí, že něco ví o konfliktu na Ukrajině.

30 komentářů :

 1. Nebude to lehké. Americké satelity by prezentovali na tiskové konferenci každý tank přes hranici z bRuska. Musíme si uvědomit, že veškerá technika co byla ukořistěna, se opotřebovává a oni tu opravují atd.

  Myslím, že to je neuvěřitelné, jak se dokázali v těch podmínkách zorganizovat.

  Ale ta masa ukrajinských vojáků a techniky.... to zastavit... nevím.

  Myslím, že to je obrovské vypětí, od toho celého tzv Novoruska.

  OdpovědětSmazat
 2. Držet frontu celou a ještě uzavřít kotel, kde zcela jistě je směrována ta masa ukrajinských vojáků další a další, to nebude snadné. To město dobýt neznamená uzavřít kotel, ústí toho kotle je nad městem. Tam asi ta mobilizační masa to ústí udrží otevřené.

  Mluvíme už o stovce tisíc mužů z Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
 3. Zásadní otázka stále je. Co tam ty masy těch vojáků ze západní Ukrajiny ale dělají? Viděli jste demografické složení obyvatelstva tam a jak volili za Janukoviče? To je naprosto jiný svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalez,knížecí,havloidní retarde.

   Smazat
 4. Givi nikoho pistolí neudeřil, u toho plukovníka si jí přendal do druhé ruky a pak si jí vrátil, dal mu jenom výchovný pohlavek. Ukrové na záběrech měli obrovské štěstí, teď už jim domobranci život nevezmou.
  Nevypadá to dobře, domobrano drž se, rozmetej ty bezmozky na cucky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, že ho neudeřil pistolí, autor článku to tak důkladně nezkoumal. Dostal facana a to ještě rukavicí. Jinak ten plukovník byl u toho, když se dohodlo příměří a předali zajatci.

   https://www.youtube.com/watch?v=WT6Naxm-_TQ

   Velitelé bataliónů (domoobrany a ukrajinské armády) si tam podali ruce.
   Nedivím se, že po tom, co ukrouši toto příměří neustále porušovali střelbou na civilní obyvatele Doněcka, měl Givi potřebu mu jednu vrazit...

   Smazat
 5. Svět, který by se Slovany neměl slitování, pokud by existoval jen o pár let déle.... To se opravdu špatně poslouchá. Ten kdo měl být přesídlen a vyvražděn ještě i řadu let poté nedokáže zapomenout..

  OdpovědětSmazat
 6. Důležitá zpráva: Kyjev oficialně přiznal, že na Ukrajině nejsou žádná ruská vojska:http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_29/Kyjev-uznal-ze-na-Donbasu-nejsou-ruska-vojska-6389/
  Totéž ukrajinský 5 kanál:http://politikus.ru/events/41696-kiev-priznal-otsutstvie-v-donbasse-sil-rossiyskoy-armii.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže Poroš a celá ta jeho banda,Obamler,ČT, lži dnes,havloidi...kdy se omluvíte?

   Smazat
 7. Základní otázkou je, kdo je bude živit, střežit, atd. Vojenské techniky mají dostatek, chybí však lidský potenciál. A Porošenko i přez problémy s mobilizacemi, může pořád dodávat čerstvé síly a žoldáky ze západu. Peníze na to mají, když dojdou tak amíci přispěchají s dalšími.

  OdpovědětSmazat
 8. Putin se bude muset rozhodnout. Dodat domobraně zbraně a tím jim dát šanci ,že Kyjevským nacistům odolají a posunou linii fronty tak, aby nebylo možné odstřelovat Doněck a Lugansk a nebo je nechat vykrvácet.Tím ale Rusku nepomůže .USA a další státy NATO to budou považovat za slabost a budou si troufat ještě víc.NATO i Kyjev stejně pořád tvrdí, že jsou do LLR a DLR dodávány ruské zbraně .Když Rusko nepomůže,a nechá je padnout , stejně k žádnému snížení sankcí nedojde.Spíše naopak,pak bude na řadě Krym. Stále ještě doufám ,že je v tom Putin nenechá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin tam už dávno dodává co může, chybí ale vojáci. Putin dělá co může, to si můžeme být jistí, hlavně se zřetelem k možnosti, že vstup ruské armády na území Ukrajiny se stane záminkou západu k zahájení třetí světové.

   Smazat
  2. Anonymní 29. ledna 2015 19:29

   Problém je, že v době satelitů a odposlechů nemáme jediný důkaz, že tomu tak je.

   Zatím bojují s předpotopním vybavením.

   Smazat
 9. Porošenko ? Tak ten se prý už bojí vyskytovat v Kyjevu a lítá do ciziny při sebemenší zámince a při každé možnosti. Porošenko tiše doufá, že převrat vzplane, až bude někde v zahraničí a ne u sebe v prezidentské administrativě. Věštci mu prý předpověděli, že zahyne od střelby na slavnostním banketu ! Akorát nejsou schopni určit datum této události.

  OdpovědětSmazat
 10. Anonymní 29. ledna 2015 17:16

  Máte pravdu.

  Putin je v tom docela krutě nechává.

  Mimochodem.

  Dovedete si představit, že by se toto dělo kdekoli v Evropě a USA tam neposlali armády plnohodnotnou?

  Zdůvodnění?

  Vláda XY použila zbraně a armádu proti vlastnímu obyvatelstvu.

  OdpovědětSmazat
 11. http://www.hlavnespravy.sk/banici-obsadili-kyjevske-namestie-kresatik-a-ziadaju-navrat-janukovica/528043

  OdpovědětSmazat
 12. http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_29/Kyjev-uznal-ze-na-Donbasu-nejsou-ruska-vojska-6389/

  http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_29/Sef-MZV-Recka-EU-musi-zmenit-strategii-vuci-Rusku-0311/

  OdpovědětSmazat
 13. Je to hrůza. Lidi, kteří žili vedle sebe v míru storočí a nyní pár zločinců z Ameriky rozehraje takovou krvavou hru, při které se asi náramně baví a obyčejní Ukrajinci, jen někteří ze západu s jinými názory táhnou na Ukrajince z východu a ničí všechno a vraždí lidi. Pokud ale kyjevští Ukrajinci nejsou fašisti, a těch zas tolik není, tak se jim musí moc špatně bojovat, když ví, že tam nemají co dělat a vidí, jak je nenávidí místní obyvatelstvo. A to jsou dvě národnosti a všichni rozumí rusky a jak je vidět, nejde to se domluvit. A tak umírají i ti Ukrajinci ze západu a jejich rodiny začnou nenávidět východní Ukrajince ještě víc. Přitom jsou to všichni míromilovní lidé, kteří jsou skromní, mají všichni hluboko do kapsy, jen chtějí obyčejně žít. Co s tím?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to stále prosím česká média řeší?

   Kdyby Praha poslala v roce 1992 na Slovensko tanky a minomety, bylo by to správné pak mluvit o vládě v Praze tak, jak mluví nyní USA a EU o vládě v Kyjevě?

   Vždyť je to tak zřejmé, kde je pravda a kde naprostá lež stojící za smrtí dětí na Donbasu.

   Smazat
 14. STALO SE DNES

  Ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg projednali další kroky pro zastavení násilí na Donbasu, oznámila tisková služba ukrajinského MZV.

  Bylo oznámeno, že Klimkin a Stoltenberg „projednali rovněž další kroky pro zastavení agrese a návrat agresora k civilizovaným jednáním“.
  ____________________________

  O čem nevojenském asi tak spolu mluvili.........
  Žádná armádní porada?
  Opravdu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Řekl bych, že ti dva fašouni se domluvili, že začnou civilizovaně jednat s domobranci.

   Smazat
 15. Zacharčenko a jeho domobranci JSOU HRDINOVÉ bojují i za nás české zbabělce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Takhle bojují ukrajinské jednotky
  "Tí, čo sa pokúsia zbehnúť z obkľúčeného Debaľcova dostanú guľku od vlastných uzaverových oddielov" http://www.hlavnespravy.sk/ti-co-sa-pokusia-zbehnut-z-obkluceneho-debalcova-dostanu-gulku-od-vlastnych-uzaverovych-oddielov/528137 "Kiev slibuje svým vojákům prémie za odstřel" http://www.welt.de/politik/ausland/article136902043/Kiew-lobt-fuer-seine-Soldaten-Abschusspraemien-aus.html "Stát zaplatí za zničené vozidlo povstalců 600 Euro. Zničený tank bude odměněn 2400 Euro a za sestřelené letadlo bude odměna 6000 Euro." Kolik je za sestřelenou ponorku se nikde neuvádí.

  OdpovědětSmazat
 17. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaoralek-K-Rusku-musime-mit-jednotny-postoj-359500

  OdpovědětSmazat
 18. Kyjev priznal absenciu ruskej armády v Donbase
  Domobrana DĽR

  Viktor Muženko, veliteľ generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny, priznal, že do bojových operácií na východe Ukrajiny sa nezapájajú pravidelné jednotky ruskej armády.

  Príslušné vyhlásenie spravil v priebehu brífingu v Kyjeve.
  Muženko zároveň zdôraznil, že generálny štáb má k dispozícii informácie o účasti „jednotlivých občanov RF a vojakoch z ruskej armády“ na bojových operáciách.
  21. januára ukrajinský prezident Petro Porošenko vyhlásil počas prejavu na Svetovom ekonomickom fóre v Davose, že na východe Ukrajiny sa nachádza viac ako 9 tisíc ruských vojakov, ktorí poskytujú pomoc DĽR a LĽR..


  http://slovak.ruvr.ru/news/2015_01_29/Kyjev-priznal-absenciu-ruskej-armady-v-Donbase-6641/

  OdpovědětSmazat
 19. Aspoň už se zase dělaj vtipy : Paní Porošenková v noci probudí manžela a říká: ,,Petře Oleksandroviči, opolčenci s tebou chtějí jednat o kapitulaci.“ Porošenko nadšeně bere do ruky mobil a žena říká: ,,Ne po telefonu. Zvoní u dveří".

  OdpovědětSmazat
 20. "Dobrovolníci" brání masovým dezercím Ukrajinců i střelbou
  Ukrajinské ozbrojené síly utrpěly další zdrcující porážku u Dolbaceva na jihovýchodní Ukrajině. Útoky ukrajinských vojáků v Doněcku zastavila donbaská milice. Aby se zabránilo masovému útěku z bojiště u Dolbaceva je nutné použít dobrovolnické oddíly a bránit útěku i střelbou.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dobrovolnici-brani-masovym-dezercim-ukrajincu-i-strelbou/

  OdpovědětSmazat
 21. Ukrajinské vedení přijalo opatření, které je podobné, jako Rozkaz Lidového komisariátu obrany č. 227 z r. 1942 a zejména jeho ustanovení o tzv. BLOKAČNÍCH ODDÍLECH, jež ženou z týla do útoku jednotky prvosledové a bez milosti likvidují opozdilce okamžitou střelbou. Taktéž pokud začnou ukrajinští vojáci ustupovat, tyto blokační jednotky po nich střílejí.

  OdpovědětSmazat
 22. UŽ NEBUDU MÍT TOLIK ČASU SEM PSÁT, ČÍST TO ZDE BUDU.

  OBČAS NĚCO NAPÍŠI SEM MOŽNÁ --------

  www.NOVORUSKO.blogspot.com


  děkuji nové republice za šíření syrové kruté pravdy

  pozdravuji

  OdpovědětSmazat
 23. Je znechucující sledovat, jak se ten ruský bolševický dobytek chová k živým i mrtvým.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.