Reklama

pátek 30. ledna 2015

Dmitrij Jaroš formuje svůj vlastní "generální štáb"

30. 1. 2015    zdroj
"Karatel" Dmitrij Jaroš, známý jako vůdce "Pravého sektoru" a také poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny, začal vytvářet svůj vlastní "paralelní generální štáb," informuje TASS.


Pochlubil se tím v rozhovoru pro "Veřejnou TV". Jaroš řekl, že vytvořit vlastní "štáb vrchního velitele" jej přiměla jedna mrzutá okolnost: ve vedení generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny je minimum odpovídajících vůdců, jen "asi 10 procent generálů by bylo možné vybrat z té bandy amatérů , co se tam nasbírala."

Jarošovi nevyhovuje "efektivita řízení vojsk," třebaže sní o nepřetržitých útocích a rychlých vítězství.

Podle něj může pod "paralelní generální štáb" spadat mnoho vojenských jednotek ozbrojených sil a dobrovolnických formací. Zdá se, že stoupence má všude.

Poznamenal, že práce na vytvoření "generálního štábu" již běží: "Už jsme začali. Myslím si, že za krátkou dobu to bude zrealizováno."

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. už se těším, až je bude soudit mezinárodní trbunál a pak je budou věšet na hlavním náměstí ¨v Kyjevě

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel nebude. Pokud půjdou od válu, tak je někdo schová. Asi vím kdo. Šílenci schopní všeho by se ještě mohli hodit.

   Smazat
  2. Ja taky !!!!! Uz ho meli ukrajinci sami odstrelit. Je to dalsi Hiltler,jen na Ukrajine.

   Smazat
 2. Ako je to možné, že to Porošenko dovolí? Bojí sa fašistov? Lepšiu príležitosť ako zavrieť alebo zlikvidovať Jaroša,hľadaného INTERPOLOM, už mať nebude.Konaj Porošenko.

  OdpovědětSmazat
 3. Láska prochází žaludkem: http://www.hlavnespravy.sk/ukrajina-dlhuje-rusku-28-miliard-dolarov/528493

  Pomaly sa začína pritvrdzovať vo vzťahoch medzi Ruskom a Ukrajinou. Kým Moskva sa snažila udržiavať v rámci súčasných možností aspoň trochu korektné vzťahy s Kyjevom, ukrajinské vedenie robí všetko, aby tieto vzťahy pokazilo.

  Moskva kritizuje ukrajinské vedenie za podobnú politiku a za to, že všetko robí presne podľa rozkazov spoza oceánu. Upozorňuje na to, že sa Spojené štáty snažia čo najviac rozhádať dva slovanské národy. Nové ukrajinské vedenie sa však absolútne nezaujíma o slovanstvo a ani o aspoň čiastočnú normalizáciu vzťahov s susedom. Naopak ukrajinský parlament označil Rusko za agresora a vyzval západné štáty, aby uvalili nové sankcie na Rusko.

  Zdá sa, že preteká aj pohár ruskej trpezlivosti. Ukrajinský nepriateľský postoj voči Rusku začína hnevať Moskvu a tá sa pomaly prestáva hrať na najdiplomatickejšieho diplomata: začína si trochu spomínať na príslovie „Oko za oko...“ Vedenie krajiny si spomenulo, že Rusko štedro sponzorovalo Ukrajinu vyše 2 desaťročí a napožičiavalo jej kopu peňazí. Vzhľadom na nepriateľské postoje Kyjevu Moskva odmieta aj naďalej finančné pomáhať Ukrajine a navyše mieni požiadať, aby vrátil požičané...

  OdpovědětSmazat
 4. Podle mého je to rozkol v řadách...každá zrůda se tam chce zviditelnit,každá trochu jinak ,ale se stejným výsledkem,který zde není třeba opakovat.nejstrašnější na tom je,že se země chopila plejáda aberantů nejpatologičtějšího rejstříku,jejichž lidské hodnoty jsou zavrženy a snad ani v jejich genech nejsou obsaženy..to je vždycky katastrofa.Co z tohohle paskvilu vyleze? zdraví jitka n.

  OdpovědětSmazat
 5. Co z toho vyleze ? To co předpověděla Sibyla ! Netušíte co to bylo ?
  Tak si to prostudujte pomalu a důkladně a hlavně u toho přemýšlejte ,
  jestli se to už náhodou nenaplňuje !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Sibylla toho napovídala, pro laždého něco ...


  Nebyl Jaroš nedávno těžce zraněn poblíž letiště ? Nebo to byl někdo jiný ?:

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, trefili ho do hlavy. Ale málo. A tohle jsou následky.

   Smazat
  2. Ne do hlavy, vybouchl mu granát v kalhotách. Nosí je s sebou místo svačiny :-))

   Smazat
 7. Co máte proti Jarošovi?Podle neomylného Zaorálka je to demokrat.

  OdpovědětSmazat
 8. ... nevím nevím. Obávám se, že to opolčenci nakonec projedou. Svodky nejsou příliš optimistické. Přesila armád UA a satelitních komand bude čím dál více narůstat. Nerozumím dlouhodobým strategickým geopolitickým procesům a tak nevím jak to mají v Rusku vymyšleno, ale podle mne je potřeba opolčencům pomoci. Dle mne již bylo vypuštěno dávno zapomenuté zlo a Evropu ovládají SStvůry, které jsou rozhodnuty Rusku ovládnout, nebo zničit. Nenechají vzniknout žádnému kompromisu. Doufám, že to má Putin nějak vymyšleno ....

  OdpovědětSmazat
 9. Do defaultu Ukrajiny zbývá několik týdnů. Asi ho spojí s likvidací Porošenka, na kterého svedou všechno zlé. Možná ho i zlikvidují, protože nebude mít to štěstí jako Janukovyč, aby ho nechali zdrhnout. Bude nahrazen asi Jacenjukem. A vesele se pojede dál ve stejných kolejích ! Ve své podstatě se na Ukrajině nic nezmění, protože proběhne pouze výměna loutek, ale loutkovodič zůstane stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude zajímavé sledovat, jak zareagují hlavouni z EU a spol. a též naše Čt. Bude to další demokratická revoluce a dosavadní kamarád bude ze dne na den nepřítelem?

   Smazat
 10. Na druhou stranu ale může Jarošův fantasmagorický blábol a především Muženkův briefing znamenat přiznání špiček armády k tomu, že si uvědomují, že se dopustili zločinu proti vlastním lidem, zločinu, na kterém se už nechtějí podílet.

  OdpovědětSmazat
 11. Je úsměvné, že Brusel, který se tak pídí po těch, kdo podporují donbaskou domobranu, aby proti těmto osobám zavedla sankce, si zatím, pokud je známo, otázku financování a vyzbrojování Pravého sektoru a podobných skupin nepoložila.
  Jak to asi vypadá s integritou ukrajinských tajných služeb a ukrajinského velitelského sboru?
  Škoda, že se čeští "Ukrajinisté", kteří v České televizi tak pohotově korigují každý detail kolem Stepana Bandery, tohoto tématu neujali.

  Ukrajina dnes začíná silně připomínat Jemen, Kosovo nebo Afgánistán.

  OdpovědětSmazat
 12. Tato informace , zdá se, potvrzuje určité podezření některých analytiků, že může na Ukrajině vzniknout druhá, tentokrát vnitřní fronta, kdy se začnou řezat Ukrajinci mezi sebou. Ne každý si nechce nechat líbit násilnické metody Pravého sektoru a podobných nácků. Pak už to nebude mít asi žádné civilizovanější řešení. Jedině zásah mezinárodních jednotek, a možná o to pořád jde. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se ,že se mezi sebou Ukrajinci ve velkém řezat
   nebudou. Vzhledem k neustálé masívní protiruské kampani
   má velká část lidí západní Ukrajiny totálně vymyté mozky.Daří se to, co se podařilo udělat nacistickému ministrovi propagandy
   Goebbelsovi s Německým národem .K moci se velmi pravděpodobně dostane Pravý sektor ,který bude pokračovat ve válce za každou cenu.Vzhledem k jejich masívní vojenské podpoře ze strany států NATO to nemůže domobrana Donbasu sama zvládnout. Je nutná otevřené vojenská pomoc Ruska alespoň zbraněmi, jinak to dopadne špatně.

   Smazat
 13. Tady trochu problém vidím v tom, jak a v kom bude "vyspělý západ" vidět ozbrojené bandy. Na to, že život běžných lidí ohrožují ozbrojené bandy s fašistickou symbolikou už upozornily už před rokem např. naši krajánci na Ukrajině a uváděli to jako jeden ze tří důvodů své žádosti o repatriaci. Naše diplomatická reprezentace však zaujala pozici, že jim nic nehrozí. V době majdanu, kdy v Kyjevě mizeli lidé nebo byli odvlékáni a biti, se podařilo několika novinářům provést akci, která ukázala a prokázala, že se touto činností aktivně zabývají bandy pravého sektoru, nicméně nikomu to nevadilo v tom, aby byly bandy chápány jako "prodemokratičtí protestující"....

  OdpovědětSmazat
 14. Poněkud stranou zájmu médií zůstává fenomén deserce vojáků ukrajinské armády. Můžeme v tom vidět individuální problém: nechtít zabíjet a nechat se zabít. Smíme se na to ale dívat také jako na projev občanského postoje. Na rozdíl od profesionálního vojáka se branec/povolanec ptá - proč mě posílají válčit? Z tohoto úhlu pohledu se zrušení branné povinnosti a profesionalizace armád jeví jako resignace na monopol státu na násilí. To jde proti republikánským principům, které formovaly moderní Evropu a který dosud převažují v právních řádech evropských zemí.
  Stále se příliš mnoho mluví o demokracii, a příliš málo o republice.

  OdpovědětSmazat
 15. Jenom doufám že lidi,kterým se nechce bojovat,se uchýlí k partyzánskému boji a budou napadat pravý sektor ze záloh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kde vezmou zbraně?
   Zatím byly aktivní jen matky a manželky mobilizovaných vojáků.

   Smazat
 16. http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_30/Bojovnici-z-Ajdaru-utoci-na-budovu-ukrajinskeho-ministerstva-obrany-5597/

  OdpovědětSmazat
 17. Stačí jeden profesionální odstřelovač!

  OdpovědětSmazat
 18. Možná přijde "noc dlouhých nožů" a vybijí se navzájem !!!

  OdpovědětSmazat
 19. Čtu a žasnu kolik lidí má správný názor a stále víc díky Všem!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.