Reklama

čtvrtek 29. ledna 2015

"Dobrovolníci" brání masovým dezercím Ukrajinců i střelbou

29. 1. 2015  První zprávy

Ukrajinské ozbrojené síly utrpěly další zdrcující porážku u Děbaljceva na jihovýchodní Ukrajině. Útoky ukrajinských vojáků v Doněcku zastavila donbaská milice. 

Za dva týdny bojů ztratila Ukrjainská armáda (UA) 1100 vojáků, více jak 100 zničených tanků, byli zajaty desítky ukrajinských vojáků a důstojníků. Tato čísla jsou dnes jedním z nejlépe střežených tajemství v Kyjevě.

Ministerstvo obrany a prezident Petro Porošenko vynaložil veškeré úsilí přesvědčit veřejné mínění na Ukrajině, že nejsou "žádné oběti", "nepřítel je zlomený" a "tisíce teroristů je zabito“.

Ale ve skutečnosti opak je pravdou, vojáci jsou demoralizováni a vzdávájí se, nejsou žádné rezervy. Porošenko sice vyhlásil novou vlnu mobilizace, ale Ukrajinci, jichž se mobilizace týká, prchají na Západ a do Ruska.

CyberBerkut: Máme další dokumenty

Hackerská skupina "CyberBerkut" má k dispozici na svých webových stránkách dokumenty z počítače náčelníka Vojenské prokuratury Ukrajiny a rozkaz velitele UA.

Velitel UA na bojišti v Doněcku a Lugansku generálporučík Sergej Popko informuje o zřízení dobrovolnických oddílů, které by bránily masovým dezercím ukrajinských vojáků z bojiště.

Dále se v dokumentu píše, že je nutné přepracovat plán ústupu ukrajinské armády.

„Vzhledem k útoku milicí je třeba zvážit otázku evakuace operačního velitelství bezpečnostní ukrajinské služby v Kramatorsku.“

Monitorovací skupiny v jednotkách by měly zabránit útěku vojáků z bojiště.

Aby se zabránilo masovému útěku z bojiště u Dolbaceva je nutné použít dobrovolnické oddíly a bránit útěku i střelbou.
(rp,prvnizpravy.cz,CyberBerkut,foto:arch.)

12 komentářů :

 1. Tady,ale girkin říká něco jiného.Že by ruský terorista lhal?Jak to tedy je?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady máš kámoše, hele:DDD

   https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84924572&v=XQ0nMF62q60&x-yt-ts=1422411861

   Smazat
 2. Fašouni už jsou v koncích.Da zdravstvujet Novorossija!Palmer Palmerovič.

  OdpovědětSmazat
 3. Nevím, jak se to řekne přesně česky, ale ukrajinské síly zřizují tzv. "zahraditelné" oddíly. To jsou oddíly, které mají za úkol střílet přední linie do zad, pokud by se chtěly chtěly otočit a ustoupit. Takže zepředu jsou terčem pro domobranu a do zad je střílejí vlastní. Takže vítězství je na dosah ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi to tak bude,prostě jatka pro Ukrajinské vojáky.
   Kdepak je OSN,kde jsou západní demokrati,ochránci lidských práv.

   Smazat
  2. To jsou tzv. zadržovací oddíly. Ty plnily svoji úlohu za II.sv. války v SSSR a jejími příslušníky byli výhradně vojáci NKVD, modré čepice. Myslím, že je vymyslel Stalin, nebo jeho generálové. Ale bylo to neefektivní, neboť v těžkých bojích se nakonec tyto oddíly sloučily s útočnými a bojovaly bok po boku.

   Smazat
  3. hlavně byl vydán zákon №1762, umožňující velitelům trestat neposlušnost okamžitým zastřelením a další podivné pravomoci

   Smazat
 4. Zeby konecne ukrajinci pochopili, že pokladat svy zivoty za blaho a majetek pár nenažranejch hlavounů a zbohatlíků je posetilé? V minulým století by obrátili hlavne proti nim a poslali je tam, kam patří....

  OdpovědětSmazat
 5. Anonymní29. ledna 2015 17:31
  Ochránci lidských práv zrovna pilně připravují rezoluci o demokratických fašistech z Kyjeva a neuvěřitelně krvelačné domobraně Novorosie, která bombarduje vlastní děti ve školkách. A najdou se bezmozci, kteří tomu věří: Na tomto webu např. debil troll Palmer, ale i výkvět naší republiky...stačí za všechny jmenovat Zaorálka a lžiknížete
  VM

  OdpovědětSmazat
 6. Ukrajinská vláda se snaží motivovat své jednotky
  "Kiev slibuje svým vojákům prémie za odstřel" http://www.welt.de/politik/ausland/article136902043/Kiew-lobt-fuer-seine-Soldaten-Abschusspraemien-aus.html "
  Stát zaplatí za zničené vozidlo povstalců 600 Euro. Zničený tank bude odměněn 2400 Euro a za sestřelené letadlo bude odměna 6000 Euro." Kolik je za potopenou ponorku se nikde neuvádí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hřivny, ne euro. Jsem zvědav, jak to budou prokazovat. Vojáci se budou hádat, kdo tank zasáhl?:-) Stejně většině žádné odměny nedají. Oni už si páni něco vymyslí, aby nemuseli cálovat takové peníze.

   Smazat
  2. Vlastně je to totéž, Němci odměny přepočítali z hřiven na eura.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.