Reklama

neděle 18. ledna 2015

Dokument OBSE: opolčenci u Volnovachy autobus nezničili


17. 1. 2015 Russkaja Vesna

Pozorovatelé OBSE, kteří u Vonovachy zkoumali kráter po výbuchu, který zničil autobus a v něm zabil 12 cestujících, dospěli k závěru, že střely byly vystřeleny ze severo-severo-východního směru (tedy z ukrajinských pozic).

Připomeňme, že 13. ledna vedle blkopostu (kontrolního stanoviště ) Bugas u města Volnovacha na území kontrolovaném ukrajinskou armádou, byl během ostřelování zničen linkový autobus. Na místě zahynulo 10 lidí, 18 lidí bylo zraněno. Později v nemocnici zemřeli další dva z nich.

Kyjev prakticky okamžitě po neštěstí obvinil domobranu Nového Ruska, že autobus ostřelovala z východního směru. Ani nevyčkali výsledků vyšetřování.

„Představitelé zvláštní monitorovací mise OBSE provedli detailní vyšetřování s tím, že prozkoumali 5 kráterů po explozích, ke kterým došlo v průběhu incidentu. Provedli komplexní analýzu dvou odlišných kráterů po výbuchu, včetně toho, který se nacházel 10 metrů od autobusu. Podle monitorovací mise všechny zkoumané krátery vznikly v důsledku dopadu raket vypálených ze severo-severo-východu,“ - píše se ve zprávě pozorovatelské mise z 17. ledna t.r. zveřejněné na internetových stránkách OBSE.

Válka v Novém Rusku jede v temném stylu - hned jakmile domobrana zahájí úspěšný útok, dochází okamžitě k incidentu a masovým úmrtím civilistů. Není ani čas ohledat těla obětí a Ukrajina už svaluje vinu na domobranu. Vždy to probíhá stejně.

K úmrtí v autobusu došlo podle stejného schématu. Naprosto lhostejní ke smrti lidí velení tzv. Antiteroristické operace (ATO) obviňuje domobranu ze zabití a zranění tří desítek lidí.

15 komentářů :

 1. Kolik toho už OBSE zjistila a co z toho bylo vyvozeno? Asi den po útoku na autobus jsem zaslechla na ČRo, že Porošenko vyhlásil "den smutku" za ty mrtvé. Bohužel jsem to slyšela jen jednou. Že by někomu došlo, co je to za pokrytectví? Nejspíš takové prohlášení Porošenko považuje i za součást alibi. Ten člověk je chorobný lhář a nikdo by ho neměl brát vážně.

  OdpovědětSmazat
 2. Kurvy fašistický,porošenkovský.Palmer.

  OdpovědětSmazat
 3. Co taky od fašisty Porošenka čekat pravdu rozhodne ne!!

  OdpovědětSmazat
 4. Porošenko je alkoholik, zrádce Ukrajiny a americká loutka. Palmer

  OdpovědětSmazat
 5. strašné je, že našli průstřely v karoserii i od ručních zbraní...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty díry po kulkách jsou jen od šrapnelů z pěchotní miny. Kdyby grad explodoval 10 metrů od autobusu, tak by z autobusu zbyl jen "škvarek" A ten strom na videu, co je metr od díry, by asi vesele nestál.

   Smazat
 6. V dnešních zprávách TV Prima, mluvčí Ukrajinců ,co se opět "slezli" u sochy Václava vyprávěl o útoku "opolčenců" na jmenovaný autobus. Už mě ti ukrajinští drzí imigranti pěkně serou. Jsou to pověstní největší lháři na světě. Na dokumentu jsou vidět i otvory velikosti 7,62 mm. .Podivné co? Mimo to bylo domluveno příměří na 18. a 19. 1. což vládní vojska porušila. NEPODPOROVAT Ukrajinu ničím, ani penězmi ani zbraněmi. S prázdným žaludkem a peněženkou se velice špatně bojuje. Hlavně umravnit FDJotačku Merklovou,

  OdpovědětSmazat
 7. Odpovědi
  1. Marně v té větě hledám logiku.

   Smazat
  2. Osobně se po všech shlédnutích videí a přečtení všech zpráv, že k výbuchu došlo nešťastnou náhodou, když o nástražnou šňůru (či jak se tomu ženisticky říká) zavadil pes, který se venčil před autobusem a zazmatkoval, když půl kilometru od nich začaly dopadat rakety z 'gradů'. Myslím, že by měli být hnáni k odpovědnosti ti blbci z ukrajinské armády, kteří tam tu minu instalovali. Ale protože ta mina mohla být aktivoána na dálku a protože 'grady' pálily z ukrajinské strany (severo-severo-západ), a protože Porošenko reagoval ihned jak reagoval (vyhlásil den smutku za oběti 'barbarského bombardování dělostřelectvem opolčení', tak je klidně možná provokace kyjevských fašíků!

   Smazat
 8. Mapa - http://mapa-mapy.info.sk/mapa/volnovacha-donecka-ukrajina/

  Na severo-severo-východě od Volnovachy je Doněck?

  OdpovědětSmazat
 9. V čom tu tkvejú nadávky, že ich treba zmazať? Že sa navzájom obviňujú takzvaní pro-Russkí separatisti a pro-Bruselskí separatisti, ktorí sa zmocnili vlády v Kyjeve, že sú fašisti? Dovtedy budete kričať fašista, fašista(vlk, vlk), až to ľudí zunuje počúvať a nik Vám nepríde napomoc, až to skutočne budete práve potrebovať.

  OdpovědětSmazat
 10. Inak skvele sa tu ukázalo pokrytectvo naších demokratov, ktorí chránili separatistov v bývalej Juhoslávii bez ohľadu na územnú celistvosť Juhoslávie. Vraj sa nemohli dívať nato bezuzdné vraždenie a tak ochotne pribehli separatistom na pomoc v boji proti armáde Juhoslovanskej Zväzovej Republiky, chrániacej územnú celistvosť Juhoslávie. Vyhlasovanie bezletových zón, okupácia územia juhosrbskej provincie Kosovo, vyhrabávanie mŕtvol z masových hrobov, súdny dvor v Haagu pre vojnové zločiny a podobne... Kto sa dnes pozastavuje nad anexiou Nemeckej demokratickej republiky, Nemeckou spolkovou republikou? Každý to bere ako fakt, že Nemci sú opäť pospolu v jednom štáte, ktorý kedysi boľševik rozdelil. Ohľadne Krymu sú demokrati ochotní poprieť i svoje základné princípy akým je referendum, ak vôbec nejaké princípy mali, alebo ich "len" neberú vážne. Kto sa pozastavuje dnes nad blekotaním ustašovcov v Chorvátsku, dnes vnímaných ako bojovníkov za demokratizmus a za Chorvátskych vlastencov, ze im vraj "Srbi chceli ukradnúť more"? Tož podobne:Haličskí Chazari ktorí sa zmocnili Kyjeva chceli tiež Krymčanom a Novorosijčanom ukradnúť more:-))).

  OdpovědětSmazat
 11. Originál zprávy OBSE:
  The SMM concluded its third fact-finding patrol to government-controlled Volnovakha (35km south-west of Donetsk), where 12 civilian passengers of a bus had been killed and 17 injured on 13 January (see SMM Spot Report 14 January and SMM Daily Report 14 January). The SMM conducted a comprehensive inspection, focusing on five craters caused by explosions that had occurred during the incident. The investigation included comprehensive crater analysis of two specific blast craters, including the crater located 10 metres from the side of the passenger bus. In the SMM’s assessment all craters examined were caused by rockets fired from a north-north-eastern direction.

  OdpovědětSmazat
 12. To je hezké, co píše OBSE, jejž lidé se na místo incidentu dostavili až druhý den, lepší je ale vidět situaci na vlastní oči. Nejen uvedené video z auta stojícím daleko za autobusem, ale další pohled poskytla kamera na střeše block-postu - https://www.youtube.com/watch?v=Chx_7X9Y6tI - ukazuje ostřelování grady ve 14,24,55. Střely dopadají dost daleko od kamery. Ve 14.51 někdo s kamerou začal hýbat a ve 14.52 nám kamera ukázala místo incidentu s autobusem, ožehlým sněhem přímo pod kamerou u block-postu. Okolo žádné krátery od gradů, došlo k osamocenému výbuchu přímo u budovy block-postu. Z výšky je vidět, že nevznikl žádný hluboký kráter, jako při zásahu gradem do měkké půdy. Jak mohli pozorovatelé OBSE den poté přijít na to, odkud grady střílely? Pro mne je to tedy záhadou, když u většiny jiných ostřelování grady tvrdili lidi z OBSE, že nemohou určit směr, odkud se střílí. A to bylo ostřelování za jejich osobní přítomnosti. A jak mohou tvrdit, že to byl grad, když stopy na konstrukci autobusu ukazují něco jiného – na šrapnelovou směrovanou minu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.