Reklama

neděle 18. ledna 2015

Donbas: Gorlovka je v ohni - město po masivním bombardování ukrajinskou armádou. Je mnoho obětí.

18. 1. 2015 Ruskaja Vesna
Město hoří. Proběhlo masivní bombardování jednotkami ukrajinské armády. Večerní ostřelování přešlo v noční a to pak v ranní a denní.
Nepřítel prakticky bez přestávky ostřeloval radnici, závod Stavbař, 5. čtvrť, Rtuťný, Nikytovku.

Střílel z Uglegorska a Dzeržinska. Střelba se vede od šachty Južnaja. Lidé umírají na ulicích i v domech.

Už v 8,00 začaly přicházet zprávy o četných škodách. V 8,55 domobranci nabili a pokračovali v boji. Je slyšet výbuchy na pozicích nepřítele.

V 9,15 do oblasti středu města začaly dopadat granáty vedle muzea. V 9,24 byl zaznamenán přesný zásah do bytových domů z pouze jediné salvy. V 5. čtvrti je mnoho zraněných, ostřelování bylo náhlé, lidé se nestačili schovat v krytech.

Na sídlištích Rumjancevo a Finskych je zaznamenáno mnoho zásahů do bytové zástavby. V Kondratěvce hoří domy, je zasažen plynovod.

V 9,55 zesílilo ostřelování , granáty dopadaly na supermarket 'Amstor', do oblasti dolu 'Kočegarka', radnice a na Bessarabku. Po tom všem je tu mnoho zraněných.

V 10,05 je ostřelování ještě silnější, v některých oblastech zhasla světla a zkolaboval internet. Kdo může, dělá zásoby vody, protože podle všeho dojde k její odstávce.


Poznámka: nenechte se mýlit nadpisem tohoto videa na YouTube. 
Jde o výsledky dělostřelby ukrajinské armády.

Koordinační operační centrum opolčení oznámilo nálet dvou ukrajinských bitevníků Su-25 na Gorlovku. 

Vypálily salvy neřízených raket vzduch-země. Stříleli ve směru Petrovka-Marjinka. 

Letadla startovala z Charkova a nad Gorlovkou byla k vidění dvě.
Překlad vd

26 komentářů :

 1. EU zastav to máš na to.
  Okamžitě ať tam vleti modré přilby.
  Humanitární pomoc a dozor.

  OdpovědětSmazat
 2. Modré přilby se do rozjeté války neposílají! Jedna ze stran - nejlépe tak, která to celé rozjela a trvá na silovém řešení - musí vykrvácet a pak dá pokoj. Ale to nejde, protože ji hecují NATO (rozuměj SSA) a EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč modré přilby. Co dělá pan Putin. Je přece jasné že tam umírá ruskojazyčn é obyvatelstvo. Jak může takové krveprolití dopustit. Na co ještě čeká. Kdyby chtěl tak je za týden pořádek od hranic Donbasu až do Kyjeva.

   Smazat
 3. Kdy Evropská Unie poklepe Ukrajině na rameno a řekne "Takhle ne, pánové..."???????????????????

  OdpovědětSmazat
 4. Amerika vyrobila pro Evropskou Unii "Boogeymana", strašáka, a EU teď nečinně příhlíží destrukci se ztrátami na lidských životech. Principielně, si člověk musí klást otázku zda-li jsou evropští politikové v komatu nebo jestli jsou při vědomí. Jak jinak si vysvětlit to nečinné přihlížení pokračujícímu ničení a nesmyslné válce?

  OdpovědětSmazat
 5. Jak dlouho bude ještě Putin váhat s nasazením leteckých sil, aby vytvořil nad Donbasem bezletovou zónu? A při inteligenci a prozíravosti Evopských politiků a "generálů" NATO, kam až taková reakce zajde???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Putin nasadí letadla a pro USA a EU to bude dobrá záminka pro zahájení třetí světové války. Budu vám posílat buchty na frontu. Ne Putin, to my Evropané bychom měli konečně vyrazit do ulic a ukázat evropským i světovým elitám, že nejsme jejich loutky a materiál na jedno použití ve válce, aby v USA mohli chrochtat nad ještě plnějšími koryty na úkor ostatních národů.

   Smazat
 6. Rusko už šlo tak daleko, že nás "dalo napospas" Turecku co se týče plynu. Myslí si snad po tom Evropa, že zbývá ještě mnoho trpělivosti na Ruské straně? Při příštím náletu se ve vzduchu potkají se SUčkama... na to vemte jed.

  OdpovědětSmazat
 7. Média vytrénovala obyvatelstvo zavčas, aby snášelo s klidem zprávy o masakrech civilistů. V tréninkovém kole šlo o Palestince v Gaze. Teď už jde o Rusy v Donbasu.
  Ale ještě je tu taky příklad Stalingradu. Záběry z Doněcka tuto oblast už dost připomínají. Tehdy se výkvět Evropy taky zakousnul do dodělávajících městských ruin a zapomněl na svá křídla...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fakt, že jo. O tom je celá pointa. Že jsme znecitlivělí hůř než přeleželá ruka nebo lépe než trojí dávkou anestetik opíchaný bolavý zub. Prostě gumy. Gumový hlavy. Dokud nepadají bomby na nás, tak je vše oukey, a můžeme žvýkat bubble gum a tvářit se jako machři, dokud nám tu hubu neurazí prolétající tomahawk nebo hellfire.

   Smazat
  2. Válka byla ve vnímání přeměněna na přirozenost.

   Smazat
 8. A lež na samozřejmost. Nelžou jen média, politici a jejich mluvčí. Lžou také úředníci,policie, soudci, učitelé, historici a další závisláci na jidášské gáži. Lžou si lidé vzájemně, lžou sami sobě, neschopni pohlédnout pravdě do očí.

  OdpovědětSmazat
 9. A pravda je taková, ze ruští teroristi stále vrazdi mistni lidi. Jak to potvrdil soudruh Strelkov.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi fakt genitalni!!!!!!

   Smazat
  2. Ale no tak, demagogu. Plukovník Strelkov nic takového nikdy netvrdil a tvrdit nebude, protože je to čestný člověk, kterého ke lžím nikdo nedonutí. Je ale pravdou, že Ukrajinci jsou pro něj rovněž Rusové, proto v určitém smyslu vaše hloupoučké tvrzení může býti pravdou. Ukrajinská armáda vraždí civilisty na východě Ukrajiny.

   Smazat
 10. Je to něco hrozného . Odehrávají se šílené věci se souhlasem evropských politiků . Je to jako zlý sen . Ale všeho do času ! Už to nebude dlouho trvat a Rusové zjednají pořádek . Pokud se to odehraje pouze na Ukrajině , budeme mít obrovské štěstí . Když to štěstí mít nebudeme tak v Evropě nezůstane kámen na kameni . Jak to potom
  okomentuješ Palmere pokud náhodou přežijeme ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palmerovi to bude fuk, hlavně když teče krev a je do čeho kousat. To je tak nějak v kostce jeho smysl bytí.

   Smazat
  2. Ten už křečkuje zásoby ve sklepě, pak tam zaleze a v klidu si počká, jak to dopadne. Nakonec vyběhne ven s jásotem a ruskou vlajkou.

   Smazat
 11. Komentář z 17:53 by mohl být mým vlastním.Ještě bych dodala;za každou cenu vàlka....a všichni na to plížení se koukáme....ALE CO MÁ JEDNOTLIVEC DĚLAT?zdraví jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověk jako jedinec může dělat jen jediné... nenechat se rozházet a demoralizovat, a ještě doufat, že to brzy pomine, tohle globální pominutí smyslů.

   Smazat
 12. Humanitární agese ukrajinských fašistů na vlastní lidi na východě musí být vyšetřena orgány ICC a Obama se svojí fašistickou bandou také

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důkazní materiál proti Americké vládě leží na stole, jen ho zvednout.

   Smazat
  2. Dokud Miloše Zeman nebude urážet, že z něj Obama vylákal kondolenci za zinscenované zabité na Bostonském maratónu, tak se z místa nepohneme.

   Smazat
 13. Ameriký židi (tedy ty co patří k 1% světa) se jasně dohodli, že pokud chtějí zůstat na vlně neuvěřitelného přepychu, je nutné udržovat konstantní války či válčičky po celém světě. A to za jakýchkoliv okolností. A jsou schopni se opřít i o mafii, viz vylodění amer. vojáků na Sicílii. Tak jak proti těmhle bastardům chcete zakročit? Copak to svět neví, kde tihle zmetci bydlej a co vlastněj? Co na to hackeři? Asi nic. Jen jsou schopní vybírat účty normálním ovčanům.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.