Reklama

úterý 20. ledna 2015

Dostupná fakta z ofenzívy u Doněcka

20. 1. 2015  eRepublika 
Pjesky přešly dvakrát z jedné ruky do druhé, nyní je opolčenci dobyli úplně a pokračují v útoku na Avdějevku. Silná mlha prospívá ukropům, kteří mohou s bojovou technikou přijet až k liniím opolčenců.
Již tři dny zuří boje v oblasti Doněckého letiště a Gorlovky (česky Horlivka). Toto město o 250 tis. obyvatel postupně rovnají se zemí ukrajinské raketomety a děla. Včera byly údajně na civilní části města shozeny letecké pumy o váze 500 kg. Pokud se tato informace potvrdí, janičáři v Kyjevě by mohli být obžalováni z válečných zločinů proti civilnímu obyvatelstvu. Ale těm už je to po vraždách civilního obyvatelstva stejně jedno. A jak se zdá, NATO s postupem kyjevské junty souhlasí.

A nyní k dostupným faktům. Česká veřejnoprávní TV krmí ukrajinskými propagandistickými kecy diváky ještě dnes, tj. 19. ledna. Přitom už 24 hodin pozitivně ví, že oficiální ukrajinská média nemají pravdu. Četka otočila propagandistické kormidlo včera kolem 22.00. A do půlnoci postupně přešly hlavní české korporátní trouby z vítězství ukropů na klasické výkřiky typu "XY hlásí těžké boje". Podívejme se na dnešní mapu bojů, kde je jasně vidět rozdíl mezi "klidným" Luhanskem, které Ukrajinci nechávají na pokoji (asi kvůli Plotnickému a jeho klice) a tvrdých bojích v Doněcku.

Klíčové Pjesky přešly 2x z jedné ruky do druhé. Nyní je opolčenci dobyli úplně a pokračují v útoku na Avdějevku. Silná mlha prospívá ukropům, kteří mohou s bojovou technikou přijet až k liniím opolčenců. Další video jsme už dávali včera o půlnoci a ukazuje záběry z nového terminálu, který údajně patří juntě. To, jak vidět, pravda není. Ale určitě západním žoldnéřům patřila kupa amerických zbraní ukázaných v závěru včerejší reportáže. Mimochodem, tento reportér patří k nejodvážnějším na celé frontě. Klíčový je rozhovor s Motorolou. Ten měl být v ofenzívě jako obvykle zabit, už asi posté za poslední tři měsíce, jak sám říká. Motorola je známý svou věcností a pravdivostí, viz jeho shrnutí situace. Například o úspěšném útoku na Pjesky mluvil jen nepřímo. Hlavní "message" šla na naše noviny (pardon, ukrajinské) o jejich mediálním lhaní.

Takže shrňme situaci: byl zastaven tankový útok u Putilovského mostu, pokračuje trvalé ostřelování civilních čtvrtí raketomety a děly, včetně budovy nemocnice v Doněcku. Opolčenci u Doněckého letiště přešli do protiútoku, opravdu dobyli Pjesky a přešli do útoku na Avdějevku. Tam boj pokračuje s nejasným výsledkem. Tankový útok u Putilovského mostu byla asi velká bitka, ukrajinské rozstřílené tanky jsou tam stále. Sběrači kovů musí mít kolem Doněckého letiště úplný ráj, ale takový šrot něco stojí. Dnes už i nás, skrze mírotvorné NATO, nejen ukrajinské důchodce bez důchodů. Givi přímo na místě komentoval situaci za ostré střelby následovně.


Toto všechno české korporátky věděly a mlčely. Jistě, jsou to zprávy opolčenců, ale ti zatím o skutečné bojové situaci nelhali ani v jednom zásadním případě. Ukrajinská junta o ní lže od samého začátku a české korporátky je citují jak slovo boží. Proč asi?

Související články

13 komentářů :

 1. A co tak kdyby se rusti nackove sebrali a tahli konecne domu ? Na Ukrajine nemaji co pohledavat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele ukrone, máš to marný. Evropa už na vás sere, má svých starostí dost a brzy vás odkopne i slavné júvesej. Budete tam kolem Kyjeva jako skanzen fašizmu a budete se požírat navzájem. :-D

   Smazat
  2. @ Anonymni 15:47 Jste si spletl firmu, kamarade. To jsou Ukrajinsti nackove, podporovani fasisty z USA ( temi, co plati i vam za to, ze cumite do monitoru minimalne 12 hodin denne a pisete nesmysly ). Ale taky je mozne, ze jste proste jenom Idiot ( kouknete na Wiki, co ta diagnoza obnasi ) - pak patrite do ustavni starostlivosti, anebo jste Pachatel trestniho cinu ( §198, 198/a zakona 140/1961 Sb. v zneni neskorsi novelizace, § 365 zakona 40/2009 Sb a dalsich ) a v tom pripade patrite za mrize.

   Smazat
  3. Anonyme, stydíš se za svůj názor, že se ani nepodepíšeš alespoň značkou, ať víme co jsi zać ? Alka

   Smazat
  4. To jsem zkousel Alko, ale jeden z tvych soudruhu me tu znacku okamzite ukradl. Na prasacke komunisticke ci nacisticke webiky jako je tento ma cenu psat jen anonymne.

   Smazat
  5. Aha,nemýlil jsem se,je to fašoun Palmer.

   Smazat
  6. Palmer = pošuk. Rubín.

   Smazat
  7. na palmera bude platit pan LYNCH je to americký občan
   který právě takové zmrdy školí !!!!!!!!!!!!

   Smazat
  8. Já myslel,že stateční OSSrajinci je porazí a vymetou? Kdyby Rusové táhli pryč tak by přece Prosraněnko přišel o možnost ukázat demokradickému světu jak to má pevně v ruce ne ? Ty ho nemáš rád ?

   Smazat
 2. anonymní či jak si hovori je kokot

  OdpovědětSmazat
 3. Palmer je mor, šiřící se po všech diskusních fórech.Tento negativní protispolečenký vírus je potřeba v zárodku zlikvidovat jako slintavku, nebo prasečí mor. Metody likvidace jsou všeobnecně známé.

  OdpovědětSmazat
 4. Vždyť je to už jedno, rusák, kterému nevadí libovolná destrukce, to stejně sežere, zůstane spálená země, prdel světa, smrad, odporná krajina, v létě neskutečné vedro, v zimě neskutečná kláda, lidi tam nemají co žrát, ráj zločinu, pašeráctví a mafií, jako Podněstří. Hlavně, že s Ruskem na věčné časy. Je jen strašné, že mnozí rudohnědí by něco podobného chtěli i v malebné Kotlině.

  OdpovědětSmazat
 5. Neviem si pomôcť, ale strašne mi to pripomína Ameriku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.