Reklama

čtvrtek 29. ledna 2015

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny: na Donbasu nejsou ruská vojska

Když se do Porošenka fouká...
29. 1. 2015, zdroj: ruvr, ria, Kyjev uznal, že na Donbasu nejsou ruská vojska
Náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny Viktor Muženko uznal, že se pravidelné jednotky ruské armády neúčastní bojových akcí na východě Ukrajiny. Toto prohlášení učinil v průběhu brífinku v Kyjevě.


...tak Porošenko vraždí a trhá rekordy ve lži
Současně Muženko prohlásil, že generální štáb disponuje informací o účasti v bojových akcích „jednotlivých občanů RF a vojenských příslušníků ruské armády“.

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko ve svém vystoupení na Světovém ekonomickém fóru v Davosu 21. ledna prohlásil, že na východě Ukrajiny se nachází přes devět tisíc ruských vojáků, kteří podporují domobrance DLR a LLR.

"K dnešnímu dni (29. 1. 2015) máme nějaké důkazy o účasti jednotlivých členů ozbrojených sil RF, ruských občanů v rámci nezákonných ozbrojených skupin, účastnících se bojů. Boj s pravidelnými jednotkami ruské armády nevedeme" - řekl na tiskové konferenci ve čtvrtek náčelník štábu ozbrojených sil na Ukrajině Viktor Muženko.

Dále řekl, že u Oděsy protestují proti mobilizaci, ve Lvově se skrývají, ale dnes má ukrajinská armáda dostatek sil a prostředků k finálnímu úderu na nezákonné ozbrojené skupiny.
Kyjevská vláda, stejně jako USA a EU opakovaně obviňují Moskvu ze zasahování do záležitostí Ukrajiny. Rusko popírá obvinění a označuje je za nepřijatelná. Moskva opakovaně prohlásila, že není stranou vnitroukrajinského konfliktu a není zapojena do dění na jihovýchodě, má zájem na tom, aby Ukrajina překonala politickou a hospodářskou krizi.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl 21. ledna, že tvrzení o přítomnosti ruské armády v Donbasu jsou činěna bez důkazů - nikdo nemůže předložit konkrétní důkazy, přesto opakovaně obviňuje.
Ruské ministerstvo obrany také opakovaně uvádí, že domobraně nedodává vojenské vybavení, munici a podobnou pomoc. Prohlášení Kyjeva na toto téma označilo ministerstvo obrany jako "absolutní nesmysl", který "je zbytečné kritizovat". Podle ministerstva obrany Kyjev výroky o "ruské invazi" na Ukrajině udělal v předvečer Světového ekonomického fóra v Davosu s cílem prodat "zajíce v pytli" finančním dárcům.

Ukrajinské úřady začaly v dubnu loňského roku vojenské operaci proti Donbasu proti obyvatelům regionu, nespokojeným s únorovým státním převratem. Podle údajů OBSE bylo již během konfliktu zabito více než 5000 lidí, téměř milion se stalo uprchlíky. 9. ledna intenzita útoků v regionu vzrostla.

19 komentářů :

 1. a co teď se zaměstnanci České televize, kteří v rámci zpravodajských relací o dění na ukrajině přinejmenším od května 2014 do 29. 1. 2015 každodenně klamali diváky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U zamestnancov ČT uplatnit právo šarija ŽRPG - Žeravou Reťazou po Gulách!

   Smazat
  2. Mají to dobře ošetřené. Teď budou říkat my nic my jsme to jen přebírali od Porošenka. Vlastně ani nebudou muset, toto zjištění totiž masmédia vyhodnotí za tak nepodstatné že tím raději ani nebudou otravovat diváky.

   Smazat
 2. Na Ukrajině jsou na dovče nějací Rusové a v pracovním poměru nějací američtí žoldáci a nejrůznější nacistická sebranka ze západní Evropy. Rozdíl je akorát v tom, že to co západní politici soustavně vyčítají ruské straně na své straně vůbec nevidí. Kdyb měřili všem stejným metrem, museli by zavést sankce taky sami vůči sobě, museli by se veřejně odsoudit, žádat nezůčastněné státy, aby je embargovaly, přitvrzovaly vůči nim ekonomické a politické sankce, nazývaly je Hitlery, Goebbelsy etc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A navíc ukrajinské juntě od samého začátku (po skončení převratu) "radí" z kyjevského MV americká CIA.

   Smazat
 3. UKRAJINEC ŽIJÍCÍ V PRAZE, ZASTÁNCE KYJEVA, PŘESTO PÍŠE ---

  http://bondarcuk.blog.sme.sk/c/345879/Ukrajina-sa-musi-rozdelit-ako-Cesko-Slovensko.html

  A ZDE JASNÁ MAPA

  http://i.imgur.com/HECWa4O.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .a procpak ten ukrajinec hrdinne nebojuje za "svobodu" ukrajiny..to se to z teploucka a z dalky "vlastenecky" zvani...

   Smazat
 4. Neradujte se. Náčelník generálního štábu Ukrajinské armády nemluví pravdu, protože mluví rusky.

  OdpovědětSmazat
 5. Zprávu o tom, že náčelník generálního štábu Ukrajinské armády nemluví pravdu zveřejnila Česká televize

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT tam má své zpravodajce ze Sorosových nadací. Ti to vědí nejlíp. Akorát kvůli utajení a bezpečnosti svých zaměstnanců drží záběr přesunujících se ruských pluků v tajnosti. žádné důkaz sice nepředkládají ale o to přesvědčivěji o tom mluví. V tomto ohledu není rozdílu mezi komentátor a redaktory ČT a islámskými fanatiky.

   Smazat
 6. A to tam dneska ráno ČT nasadila Votápka, který tak přesvědčivě mluvil o tom, co čte v novinách a na sítích. Analytik. Tak tohle asi pro něho bude překvapení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No myslím, že česká média se s tím vypořádají tradičně: plzákovsky zatloukat, zatloukat, zatloukat!

   Smazat
 7. A co na to americkej vlazdoprdelkaZadolárek?Ten už chtěl s Trautenberkem vyrazit na Moskvu.

  OdpovědětSmazat
 8. To je nějaký omyl nebo propaganda ! Všichni totiž víme že USA a EU má nezvratné důkazy o armádě RF na Ukraině.
  Takže si shrňme fakta :
  Nositel Nobelova ceny za mír, US president Obama a s ním všichni evropští přizdisráči počínaje madam Merkel a konče Zaorálkem a Sobotkou se snažili poslední rok vehnat svět do nukleární války s Ruskem.
  Hanba a krev nevinných obětí na jejich hlavy a hlavy všech kteří jim svýmy hlasy umožnili politicky rozhodovat.

  OdpovědětSmazat
 9. UŽ NEBUDU MÍT TOLIK ČASU SEM PSÁT, ČÍST TO ZDE BUDU.

  OBČAS NĚCO NAPÍŠI SEM MOŽNÁ --------

  www.NOVORUSKO.blogspot.com


  děkuji nové republice za šíření syrové kruté pravdy

  pozdravuji

  OdpovědětSmazat
 10. Vemte si všechny sluníčkové novináře a prodejné politiky, co už půl roku opakují, že sankce musí být protože jsou tam tisíce členů ruské armády. Nikdo z nich nechce aby byl za blba a lháře tak prostě budou lhát dál. Nic se nezmění i kdyby to řekl samotný Poroš. Prostě pojedou dál podle lajny. Ty kurvy jsou stejně prolhaný jak komančové, ale na rodíl od nich si za ty lži ještě musíme platit. Hnus fialovej.

  OdpovědětSmazat
 11. O tom, že na JV Ukrajiny bojují dobrovolníci z Ruska, nikdo nemusí od samého počátku ozbrojeného konfliktu pochybovat. Vždyť mnozí z nich tam mají určitě své příbuzné a je naprosto logické, že když kupříkladu by hrozilo zabytí mému strýci, tak mu půjde na pomoc.

  OdpovědětSmazat
 12. Sleduju konflikt na Ukrajině a došel jsem k názoru Kyjevská vláda mlží lže jak může je to neschopná něco řešit tak raději používají tvrdou agresi proti spoluobčanům.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.