Reklama

pátek 30. ledna 2015

Generální tajemník Parlamentního shromáždění Rady Evropy usiluje o návrat Ruska


30. 1. 2015    zdroj
Hlava monitorovacího výboru Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) Stefan Shennah (Rakousko) slíbil, že udělá vše pro to, aby vrátil delegaci Ruské federace zpět do Shromáždění. V rozhovoru pro noviny "Kommersant" sdělil, že to lze provést zvláštním pozváním.


"Udělám maximum pro to, abych našel způsob, jak vrátit ruskou delegaci na PACE, a odstranil tuto trhlinu v našich vztazích. Doufám, že to hloupé hlasování, které proběhlo ve středu - možná pod vlivem zbytečných emocí - nepřeruší náš dialog", řekl Shennah. Upřesnil, že vyřešení této otázky, kterou již prodiskutoval s generálním tajemníkem Rady Evropy, bude trvat asi dva týdny.

Podle Shennaha měl den před hlasováním jeho návrh na navrácení Rusku hlasovacího práva v PACE převahu deseti hlasů. "Ale pak sebou úplně neočekávaně někteří členové výboru mrskli na druhou stranu a odhlasovali pozměňovací návrh, který změnil můj text v úplný protiklad. Bylo to naprostým překvapením," řekl.

Hlava monitorovacího výboru také vyjádřil naději, že Moskva "nebude na toto hloupé hlasování reagovat radikálně." "Jsem naprosto přesvědčen, že bez Ruska nemůže být v Evropě mír. Jsem také přesvědčen, že není možné přerušit meziparlamentní dialog ani v nejtěžších chvílích," řekl Shennah.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Zdá se, že končně někdo dostal rozum - že by se blýsklo na lepší časy?

  OdpovědětSmazat
 2. Něco se obrací, to je jisté. Vsadím se o co chcete, že poslední na světě, kdo otočí, bude Čt.

  OdpovědětSmazat
 3. Být Ruskem,tak na ně zvysoka....Petr

  OdpovědětSmazat
 4. Když budou takto pokračovat dále, tak jím už ani Obama nepomůže.

  OdpovědětSmazat
 5. Nic se nemění a nic se neotáčí,anglosio to má pevně v rukách!
  Rusi ať odejdou,nic tím neztratí,no ta slavná rada přijde o ruské příspěvky,které pokud se nemýlím,jsou největší ze všech!Éto vsjo.
  roman

  OdpovědětSmazat
 6. Obracení sotva, spíš pokus o přibrždění, s tím Ruskem toho pohnojila Evropa příliš, a na mnoha směrech, než aby se to dalo celkově vrátit.
  A pokud nepřibrzdí i Amerika .........
  Děda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.