Reklama

středa 21. ledna 2015

Jak dělají propagandu hlupáci?

21. 1. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: Novinky.cz 21. 1. 2015


Jak dělají propagandu hlupáci? No přece: hloupě! Možná to ale nejsou hlupáci. Mohou to být také zoufalci, kteří už něvědí, kudy kam. Nebo ti, co si myslí, že jsme ještě blbější, než oni. Nebo presstituti, co pracují v žoldu cizinců, podceňujících přemýšlivost a úroveň vzdělání občanů České republiky.Tohle mi proběhlo hlavou, když jsem pohlédl na dnešní seznamovské Novinky a tam už zase trčí titulek, který by si žádný slušný novinář nedovolil nikdy použít, protože by ho hanba fackovala.


Když sečteme ta tvrzení o ruských vojácích na Ukrajině za poslední rok, tak už tam musí být všichni. Opět "jedna paní povídala", opět to podrazácké slůvko "PRÝ", opět prvotřídní goebbelsovina. Copak tam v oblasti bojů není jediný zpravodaj? Kde jsou zajatci? Proč neexistují tisíce důkazních fotografií nebo ještě lépe videí? Sem s nimi, ne?! Copak se za ty vaše kydy nepostaví žádná oficiální figura? Hnus...
Je dobré si pamatovat ty, kteří šíří propagandu a manipulují. Ukrajinská krize je odhalila donaha. Ztratili soudnost. Dějí se strašné věci a média jsou toho hlavními spoluviníky. Mám jedinou, zato však velkou obavu. Že takhle bezuzdně se chovají jen ti, kteří jsou si jisti vítězstvím. Vítěze nesoudí a vítěz píše dějiny. Nedejme jim svou kůži lacino!
Na východě Ukrajiny žijí milióny lidí, mluvit umějí, proč jim nedáte slovo?

Tenhle pán už toho napovídal! Snad si někdo dává práci a jeho prohlášení eviduje. Čas jeho slova neúprosně prověřuje a tak by mohl získat cenu "Lhář roku".

Napíšete nám Novinky o vojácích USA na Ukrajině?

Dnes mají Novinky na brigádě jako cenzora-editora-korektora snad i samotného Boha. To je "hustý"!

Maličká poznámka na konec: Češi už se probouzejí, nejlepším dokladem jste vy, vážení čtenáři Novérepubliky. Včera počítadlo ukázalo návštěvu webu 49 467!!! Věříme, že až ná pár masochistů, navštěvují Novourepubliku lidé, kteří si poctivě hledají a doplňují chybějící informace. Děkujeme za váš zájem, jen informovaná a vzdělaná společnost se může pokoušet o demokracii.

39 komentářů :

 1. 49 467 je nádherné číslo,těžké to začne být,jakmile sledovanost překročí 250 000,to patrně Palmera a jeho klony nahradí silnější kalibr....SPOLEČNĚ to musíme zvládnout

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musíme si poblahopřát, ale také blahopřejeme všem autorům webů, odkud čerpáme jejich stanoviska, autorské komentáře a precizně formulované názory. Děláme jen to, co by měla dělat Česká televize, ČRo a ČTK, kdyby za něco stály.

   Smazat
  2. Pane Dvořáku a všem na Nové republice díky, díky za Vás ;-). Dnes jsem začal číst a samozřejmě nedočetl na Novinkách článek o Obamovi, jak je venku z krize, jak je vše zažehnáno a o mírumilovné jeho politice. Bylo tam nespočet nesouhlasných a posměšných diskuzí. Za pár hodin článek zmizel, udělali z něj soubor různých článků a diskuze zmizela. BLIL BYCH nejen z těch prostitutek co to píší, co to vlastní, ale ze všech nacistických a PROLHANÝCH POLITIKŮ jejich přisluhovačů. Moje zhnusení a pohrdání nad nimi se vyjádřit slovy nedá. Svět zešílel, tento odpad společnosti by měl povinně do první linie války o kterou tak stojí. Blil bych ze všech pokrytců zatápějích pod kotlem Ukrajiny, z těch odporných připosraných lůz z boční uličky Paříže sugerujících mám nenávist člověka k člověku. KDY KONEČNĚ jim dáme najevo, že nás ponižují jejich lhaním, že nejsme tupé stádo ???
   Mirek

   Smazat
  3. Novinky.cz jsou podivná internetová entita. Zaprvé omezují počet příspěvků v diskuzi na 2, bez ohledu na reakce nebo počet hlasů, které dostanete, takže tam buďto můžete uvést 2 zcela klíčové informace, nebo si tam dvakrát "dojít na toaletu" a výjde to najstejno, a zadruhé cenzoři mají tendenci dávat ban za příliš nekonformní názory, samozřejmě vůbec není potřeba uvést jakékoliv sprosté slovo. Jednoduše stačí, aby si cenzor Váš příspěvek vyložil příliš radikálně. Kupříkladu, že si myslíte právě pravý opak toho, co článek uvádí jako hlavní tezi, a v tu ránu jste na 2 dny v šatlavě. Podařilo se mi získat 6 banů za jeden měsíc, při sedmém jsem redakci požádal o zrušení účtu, protože to byla ztráta času pro obě strany. Pro mě ztráta času s věčným zápolením jak do dvou příspěvků vtěstnat vše podstatné, včetně odpovědí na všechny případné dotazy, které na ně mohou vyvstat, a pro ně zase ztráta času při snahách zastavit šíření osvěty fakty. To bylo vesměs gró mých příspěvků. Fakta, fakta, fakta. Bohužel často zdrcující pro předsudky konstruovaná vědomí redakce i diskutujících.

   Smazat
  4. Čulík asi pláče. A Karel D. se jistě rozhodl, že přitlačí, když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém.

   Smazat
  5. Vážený pane Ďoubalíku, vše o. k., jen korektor je v tom nevinně. Ten neovlivní vůbec nic.

   Smazat
  6. Vůbec nejhorší je to na iDnes.cz, tam jsem se ohřál sotva pár dnů, a už jsem byl zablokovaný, a natrvalo. Diskuze tam připomínají zvuk rojícího se úlu, a opoziční názor je vyvažován zlatým banem. Skutečně nevídaný paradox. Roj jednohlasných přitakávačů ultramainstreamové propagandě tam divoce bzučí a navzájem si naklikává desítky, ba možná stovky souhlasných hlasů, a jak žiznivý na poušti čekají na racionální opozici, a když se ta racionální opozice objeví, tak se na ní vrhnou všemi žihadly a dovrší to permanentním vyloučením a blokací účtu. :-) Potom se ti nejstatečnější z nich vydávají na výpady na servery alternativní, jako je tento a přinášejí si do toho neznámého cizího světa přetlakovaný váček s jedem a napálí to žihadlem rovnou do prvního koho potkají. Potom buďto zbaběle utečou nebo se pokusí o dalších vpichů, nebo píchnutí. Včelky to teda rozhodně nejsou, ty po prvním píchnutí žihadlem umírají.

   Smazat
  7. Co se týče novinek.cz Dostal jsem tam ban už párkrát ale nechápu jak si mohl někdo vylíčit má slova jako porušení nějakých pravidel jen jsem napsal na téma Kanadského střelce v parlamentu. "Kdyby se to dělo v českém parlamentu. Tak by většina čechů křičeli, postřílej ty šmejdy." :)

   Smazat
  8. iDěs je naprostá katastrofa. To je jenom pro duševně choré debily a idioty. Je komické, že ty vypatlaný mozky, co tam mají slet, se vzájemně musejí ubezpečovat, jak krásný jen kapitalistický svět, ta svoboda a lidská práva, ty všechny hodnoty, které tak lopotně musí "demokratické" SSA a EU přinášet zaostalým lidem na celé planetě. Mám pocit, že tam ti úchylové chodí, aby onanovali a ukájeli se nad svými výblitky. Čert ví, kolik jim za to kdo platí, ale na iDěs je taková koncentrace idiotů, že to neodpovídá ani Gaussově křivce rozdělení lidí na normální a idioty, že se mi nechce věřit, že jich v republice ještě tolik mohlo zůstat. Ale věřím, že se jednou dočkáme, že je umístí do rezervací a návštěvníkům se budou prodávat lovecké lístky na takové potkany.

   Smazat
  9. Na IDěs píšou tací, jako ten, co dneska poslal motor svého Porche 150 metrů před auto.....a taky povětšinou dopadnou, jako on.

   Smazat
  10. Bohužel pánové zatím jsem já i vy ta menšina která má patrně pravdivý názor na zvěrstva kolem.
   Také je těžké vyvracet názory propagandou ustálené byť např kamarádům u piva.
   Ale už trochu chápou :-)

   Smazat
 2. "Ztratili soudnost. Dějí se strašné věci a média jsou toho hlavními spoluviníky. Mám jedinou, zato však velkou obavu. Že takhle bezuzdně se chovají jen ti, kteří jsou si jisti vítězstvím. Vítěze nesoudí a vítěz píše dějiny. " Pane Ďoubalík, nemusíte mít žádnou velkou obavu, oni ještě nic nevyhráli ..... Němci, a jejich spojenci, si byli také ve 2.sv.válce jisti vítězstvím a jak dopadli.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mirku,
   mám stejné pocity a i když z principu používání vulgárních slov v tištěné formě odsuzuji, v tomto případě BLIJU také. Obávám se však ceny, kterou bude nutno" zaplatit" na cestě návratu.

   Smazat
 3. Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 12.01.2015 Titulky CZ: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Fm6VeAwxbgo - Irena Aneri - Publikováno 16. 1. 2015
  Batmen, Airbus, Charlie Hebdo, alkoholizace, Boeing, Zákon času, studium KOB, kárná operace, karikatury, Čína, Majdan, Malajsie, pochod solidarity, Mozgovoj, Nazarbajev, Mikuláš II., Novorusko, Oděsa, Pentagon, kněz Gapon, ukrajinská vláda, tajné služby, státní „elita“ USA, Strelkov, tolerantní Evropa, Francie, ukrajinská energetika, Jaceňuk

  OdpovědětSmazat
 4. Noam Chomsky: Svoboda projevu, teror a dvojí metr - http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/956/noam-chomsky-svoboda-projevu-teror-a-dvoji-metr

  OdpovědětSmazat
 5. Lidičky opět, nemůžu sdílet víru, že se to v dobré obrátí. Restituce, amnestie, nic.NA Ukrajině- bouří se lidé ve zbytku Ukrajiny, že je to zbytečná válka? Bouří se Američané proti politice své vlády? Naposled hnutí Occupy, ale to už je minulost. Člověk se vzmůže na odpor až když jemu samému hrozí přesdžku. Já jsem taky moc rád za tyto zprávy, i tyto stránky, ale radost z toho čtení nemám. Čteme tady o hrůzách a nepravostech doma i ve Světě, cítíme, že tyto informace jsou správné a odrážejí realitu, ale nevidím cestu z toho bláta ven.Hněv a nesouhlas může být už u většiny lidí, já spíš vidím apatii rezignovanost- za prací nebo za lepším není kam jít, práce je málo a když tak mizerně placená, a ani v zahraničí už na nás nečekají s otevřenou náručí- pokud nejste opravdu machr v nějakém potřebném oboru, ale průměrný člověk.A ještě je tu riziko že ti mocní ten hněv obrátí jiným směrem- zradikalizují společnost a ta se obrátí sama proti sobě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Efpe: jakobyste četla i moje obavy. Jakobychom neviděli, že podstaně víc je změn k horšímu. Příprava třetí světové války probíhá už od konce té druhé, jen jsme to nevnímali. Po Majdanu se utrhla lavina. Tak už alespoň část z nás si to uvědomuje.
   Základní chybu vidím v tom, že kapitalizmus dovolil koncentraci majetku a tedy i faktické moci do ruk tzv. jednoho procenta. Tento jedovatý proces bez ustání a stále rychlej pokračuje. Dnes už si jedno procento z onoho procenta dělá úplně co chce, bez ohledu na veřejnost. Už nepotřebují inteligentní lhaní, stačí i to nejsprostší. A po Libyi je na řadě Evropa. Politiky, média i tajné služby mají z většiny pod kontrolou. Skoro vůbec nezáleží na názorech občanů Evropy, snad ještě jde o tichý souhlas občanů jejich Ameriky. Kriticky se jim krátí nejzazší termín k likvidaci Ruska.
   Černého petra drží Putin. Proti Evropě, proti USA, proti NATO, proti své páté koloně. Není co závidět.
   Lze doufat, že to ubrzdí?
   (A že ten ruský kapitalizmus ještě není tak dalece "vyzrálý" a mohl by se enormní koncentraci kapitálu nějak vyvarovat?)
   Zdravím, Děda.

   Smazat
  2. Ano dědo- mimochodem jsem on, ne ona- ale v pohodě- parafráze.
   Autobus taky řídí jeden člověk, ale ti co sedí za ním musí mít pocit, nebo ne ještě jinak, ten řidič musí vnímat zodpovědnost za ty vzadu a jeho prioritou musí být je dovézt v pořádku k cíli, pokud možno s veškerým komfortem.
   Dneska je takových řidičů zatraceně málo. a ještě jsou za neprůstřelným sklem a často se pasažéři nemají moc dostat se k němu vystřídat jej nebo tak něco.A tak se najdou jedinci, kteří z toho autobusu vyskočí předčasně, protože takovou jízdu už dále snášet nebudou.
   A ano politici jsou zkorumpovatelní pro svou touhu po mamonu po tom být něčím výjímeční. Loni jak bylo Colours tak se v rádiu ptala moderátorka hosta- politika největšího městského obvodu- cituji Jak se vládne tolika lidem?A bavili se dál- to byla taková rána přes uši!!!! Jak vládne!!!Má nám sloužit tím že jsme mu svěřili veřejnou správu!!!!A toho je více.Ono najdete někoho kdo to myslí dobře a po čase jej to přestane bavit, protože je to nevděčné- nespokojené hlasy jdou slyšet víc, nezavděčíte se všem a prachy vládnou. Nevěřím, že červenokaretníci šli špinit prezidenta spontánně, nevěřím, že na Ukrajině by obyčejný člověk házel molotovy po policii.
   Uvidíme co čas přinese.

   Smazat
 6. Vítejte ve světovém kolotoči. Ukrajinští dozorci koncentráků ve službách Němců hlídali vězněné aby jim Němci neubližovali a chránili je vlastním tělem a dokonce se s vězni dělili o svoji stravu. Nakonec války všechny Němce postříleli a osvobodili všechny vězně a ženy ochraňovali před znásilněním vojáky Rudé Armády. Toto vy všichni nevíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže oni byli fašisti vlastně jen na oko, aby mohli pomáhat zajatým v koncentračních táborech. Panečku, ti měli ale koule.

   Smazat
  2. To by si zasloužilo cenu BLÁBOL ROKU!

   Smazat
 7. Díky za informace.

  OdpovědětSmazat
 8. Humor nebo realita?
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Propaganda
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Média
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Novinář
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Česká_televize

  OdpovědětSmazat
 9. Nepropadejte beznaději. To je cíl mediáků. Dnes je pěkný článek : http://a2larm.cz/2015/01/evropou-obchazi-nadeje-a-cesi-ji-ignoruji/ Třeba si to uvědomí víc lidí a přestane se zabývat zástupnými tématy.

  OdpovědětSmazat
 10. Malá oprava - mělo být - přestaneME se zabývat...

  OdpovědětSmazat
 11. Jenže nesmíme zapomenout, že Novinky.cz jsou de facto publicistickej bulvár, hned pod jejich politickou publicistikou je společenský bulvár Super cz- a to je úděsný. Jak je která hvězda stará, který vypadlo ňadro, někdo pro ně fotí "zářezy ženskýho přirození v obtažených kalhotách" a píšou tam zřejmě jen úchylové -číst to může zase jen úchyl, protože je to fakt samý stehýnko, ňadro, a jak močí nějaká blbá hvězda veřejně na ulici. Dokonce odtud pochází vrah Ivety Bartošové,jakýsi David Zápal, který s perverzním zápalem napsal o ní možná dost tak tisíc článků, hnusných - hnusnějších - nejhnusnějších. A i když věděl, že je psychicky na dně a nemocná, nedal jí pokoj a ani potom, co skočila pod vlak. Teď se zase upnul na Rychtáře, a píše sprostý blebajzy o něm, nadává mu "vdovců" apod. Stejně jako Novinky.cz to ale provozuje společnost Borgis.s.r.o a šíří na stránkách Seznam.cz. Publicistika Novinek je bulvární,fabulovaná, prodávají tím reklamy a potřebujou sledovanost, je to na stránkách už dlouho, a nabalila se na to tak pitomá diskuzní smečka, že omezení počtu diskuzí bylo na místě. Strašně sprosté příspěvky, lidi kteří si vyhrožují mučením ( ale perverzním) nadávky tu prezidentovi, tu Babišovi, ale odporné a hlavně si nadávají mezi sebou - třeba tři stránky příspěvků dvou smraďochů, kteří si navzájem sprostě nadávali - bez ohledu na obsah článku. Taky má redakce nařízeno dbát, aby nikdo nenadával cikánům - to se nesmí - nebo teploušům - to se taky nesmí, to je dnes hájený živočišný druh, a diskuze bývají i zavřené - ale prezidentovi se smí nadávat bez omezení. Příspěvky jsou plné hrubek, nečeských výrazů - tam se nabalila spousta pologramotů, a navíc používá redakce své "roztleskávače" kteří v diskuzi provokují, aby se lidi nasrali a psali pak jak šílení. Tito roztleskávači mají různá smyšlená jména - Lopata, Zralý, Navrátil, Žabička, Hroch, Kuřátko, Koťátko a píšou fakt kraviny. Až když je to už trapné a ostatní je identifikují, změní jim redakce jméno a pokračuje to dál. Redakce Novinky.cz je velice neseriozní, a své spousty pitomců na diskuzích si zavinila sama. Zde na NR jsou všichni až na pár trapných výjmek inteligentní a věcní. Je to velký rozdíl - i v námětu a stylizaci článků samozřejmě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cílem se zdebilizovat národ. S debilním národem kde šuká kosa kámen, rodina je něco naprosto směšného, kde podle chuti ošukáš ženskou a druhý den chlapa, kde se podporuje singl se lépe a snadno manipuluje, obzláště kdy se k manipulaci ráda zaprodá nějaká bezmozká serebrita. Ta tak činí ve víře své osobní důležitosti, netuše jak je zneužita a jak je primitivní. Život na této planetě se čím dál více podobá Sodomě a Gomoře, co po ní následovalo snad každý ví.

   Smazat
 12. Ty Ukroušské vygumované paka, jako je Lžisenko, Pornosenko, Jacekkůň a spol., jsou za poslední dobu ti největší hlupáci, jaké kdy svět viděl. A je jen dobře, že pláčou jako malé děti na písku, když ukazují prstem k Rusku a řvou, že to oni...
  Ani si neuvědomují, že tímto podkopávají morál svých, z domovů vyhnaných chudáků v přední línii bojů, kterým se klepou kolena z jejich halucinací o hordách Ruských vojáků a pak nejsou schopni ani útočit, bránit se natož tak vítězit...
  A dobře jim tak. Hloupost sice mnohdy vítězí, ale nakonec nemůže nikdy vyhrát.
  A Novinkám, které lžou a vytváří směšnou propagandu přeji, aby již nikdy nezískali novinářskou autoritu.
  A Vám, Nová republiko, Vám přeji hodně úspěchu a více příznivců, kteří stojí o objektivní, nezávislé a pravdivé informace. VYDRŽTE !

  OdpovědětSmazat
 13. One of the sober-minded arcicles. There are NO Russian troops in the Ukraine. If Russian troops were there, these hostilities wouldn't last so many months.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. The violence on Ukraine comes from within and is backed-up by threat of the whole West, so it´s a pat situation with the only result of suffering of the locals.

   Smazat
  3. I really hope you think so. Because there are so many bonds between the Ukraine, Russia and the Czech republic. I like visiting your country and it would be so hard to be at odds with Europe

   Smazat
  4. It is true then, but only in a certain meaning. Russia is obliged and also kinda forced to stay not involved by its military, because direct intervention would trigger much large conflict at the recent - political - circumstances.

   Smazat
  5. Well, I had to think twice about it. You are right that if Russia would intervene, things locally would turn better, but the risk of hostile response of the EU under the NATO and USA influence was and still is too high for such a move. It is very wise of Vladimir Putin to stay as neutral as he can. You know that, don´t you? You are aware of the hyped hate against Russia, aren´t you?

   Smazat
  6. Mám takové neblahé tušení, že tu máme co do činění s nasazeným provokatérem. Uvidíme co z něj vypadne dalšího.

   Smazat
  7. Either way, you would show some of your good intentions by registering and using some profile at least, the anonymity of yours is somewhat perceived as a mark of animosity here.

   Smazat
  8. And don´t forget that bad intentions are punished hard here. Regardless how much you like this country, there could happen you wouldn´t be allowed in anymore if you brought some harm.

   Smazat
  9. I often visit Europe, because I am regulary invited for different conferences. I have never heard anything negative in my side. Also I have never written any comments to articles before. If I do it regulary I will use my name. So thank you for the advice

   Smazat
  10. You´re welcome. When you are invited often to Europe, the Europe must have reasons to do so and there is no hostility from the Europe towards you therefore. You are welcome to stay here and discuss regulary, regarding myself, and of course, also, the advice is voluntary to follow.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.