Reklama

neděle 4. ledna 2015

Je nás většina! Měli bychom se podle toho chovat.


Ivan David
4. 1. 2015
To oni jsou v defenzivě, oni trpí úzkostí. Jejich triumfalismus je pryč. Oni cítí, že havlistická bezvýhradná podpora amerických zájmů kdekoliv na světě je menšinová. Nechtějí být identifikováni jako kůl v plotě. Stále ještě mají značný, možná rozhodující podíl na moci. Mají v ruce silové struktury a média, tajné služby a všechny informace. Vědí, že pokud bude existovat alternativa, nemusí to stačit. Nemohou si dovolit demokracii, jak otevřeně přiznal minulý týden řecký premiér zde. Potřebují vyprovokovat konflikt, aby mohli uplatnit sílu, jinak by ji mohli ztratit.


Oni stojí a padají s podporou hlavních světových korporací, které ovládají Spojené státy a na nich závislé části světa. Pokud „je“ nepřestaneme podporovat směřujeme do dobrovolného otroctví, jak ji v knize z roku 1549 „Rozprava o dobrovolném otroctví“ popsal Étienne de la Boétie. Stále jim totiž umožňujeme, aby si brali to, co jim nenáleží. Vládnou nám, protože je platíme a platíme je, protože nám vládnou.

My jsme proti úpadku společnosti, na kterém oni pracují

Kdo jsme my? My jsme ti, kteří nechtějí další úpadek společnosti v níž žijí – v euroatlantické oblasti. Jsme těmi 90% Evropanů a Severoameričanů (Australanů, atd…), kteří nechtějí další úpadek a růst sociální patologie- kriminality, bídy, vyloučených lokalit, nezaměstnanosti, bezdomovectví, další úpadek kultury, vzdělanosti a sociální koheze. Nechceme růst vykořeněnosti a import problémů, které „naše“ kultura vytvořila v arabských zemích, Africe a jinde- ve formě přistěhovalectví zoufalců, kteří se nám nechtějí přizpůsobovat, ale žádají, abychom se přizpůsobili my. Navíc odchod těch, kteří jsou schopni odejít nevratně poškodí situaci těch, kteří odejít nemohou, tak, jak to způsobovala velká emigrace vždycky. Proto musí pomoc směřovat do míst, ze kterých vyhání lidi bída, ne tam, kam bída přichází.

Ne všichni z oněch 90% si uvědomují své zájmy, někteří podléhají mediální manipulaci, ale jejich podíl se snižuje. Proto oni útočí na každého, kdo jim není zcela po vůli. Už nebudou chtít riskovat přímou volbu prezidenta. Chápou, že přecenili potenciál mediální manipulace v současné ČR, kde mnoho lidí získalo zkušenosti a ztratilo bezvýhradnou důvěru v mainstreamová média. Zesílení mediální manipulace pro ně může být riskantní, ale oni musejí jít touto cestou, protože „majdan“, „barevné revoluce“ a „arabská jara“ jsou ve středovýchodní Evropě nereálná stejně jako vojenská intervence.

Omezená volba zbraní

Je důležité rozbíjet mediální manipulaci zprostředkováváním informací nezávislých na mainstreamových médiích. Samozřejmě, že na nás budou útočit a už tak činí. Z toho důvodu by bylo zásadní chybou chovat se jako v ilegalitě. Musíme odmítnout snahu „ilegalizovat“ internet. Proto je nepochopitelné doporučení odborníka, aby všichni čtenáři nemainstreamových webů byli anonymní (zde). Pokud se většina bude bát, zase prohraje.

Prezident Zeman není mluvčím Kremlu, jak tvrdí The Washington Post, protože ze zásady není mluvčím nikoho. Je sice liberál, ale pracuje, při vědomí, že politika je uměním možného, víc pro nás, než pro ně. Proto nebylo dost těch, kteří „volili Karla“. Hrozí jim ztráta moci. Právě proto byli havlisté Schwarzennberg, Štětina, Bursík, Pánek, a spol. před rokem v Kyjevě žehnat Majdanu. Musíme jim dát najevo, že nemají žádné právo mluvit našim jménem.

Oni mají dvě možnosti. Buď přikrčeně pozorovat, jak ztrácejí pozice, nebo troubit do útoku. Washington prostřednictvím The Washington Post a velvyslance Andrew Shapiro „vyjadřuje znepokojení“, ale český občan ho zjevně nesdílí. Nepomohlo ani odhalení karikatury Václava Havla v Kapitolu. Špatně vyhodnotili svůj předchozí úspěch.

Každý režim, který nesplňuje očekávání je ohrožen. Může ovládat orgány státní moci, média a špehovali skoro každého, může skoro o každém vědět všechno a nakonec mu to může být k ničemu. Těžko si přivlastňovat stále víc z dostupných zdrojů a současně korumpovat většinu a udržet její spokojenost. Tam, kde rozdíl mezi realitou a jejím mediálním obrazem je příliš velký, nepomůže ani propaganda. Jak se říkalo: Lid buduje a lidi na to kašlou.

Klesající účinnost, rostoucí nervozita
V posledních letech a zejména měsících se vyhrocují konflikty a roste nervozita. Je reakcí na pokles autority čtvrtstoletí vládnoucí pravice s občas sekundující nebo přicmrdávající levicí. Pokles autority je reakcí na neuspokojivý stav věcí a málo nadějné vyhlídky. Malověrným se doporučuje myslet na chorál. Proto ten „Havel navždy“ a snaha víru v neviditelnou ruku trhu nahradit posilováním kostela a podporou církví. Lidé totiž méně zvoní klíči a mávají kartami a více přemýšlejí.

Karel Schwarzenberg nás letos potěšil svojí novoroční úvahou zde. Pochválil aktivitu USA souzněl se stanovisky USA, opřel se do svého úspěšného prezidentského protikandidáta, postěžoval si, že česká média jsou v rukou českých oligarchů (ruce německých a rakouských oligarchů mu nevadily). Nakonec vyzývá lid k probuzení z iluzí. Ale už je pozdě. Lidé jsou velmi probuzení. Jím pochválení „demonstranti s červenými kartami“ to nevytrhnou. Je jich strašně málo. Přes veškerou snahu je účinek jeho výzvy nepatrný.

V každém režimu se najdou lidé ochotní demonstrovat mu podporu. Na Pražském hradě to byla vloni jen stovka aktivistů mávajících červenými kartami. Jejich vůdce pak dostal za odměnu příležitost ztrapnit se v České televizi. V roce 1940 volali členové Kuratoria na Pražském hradě směrem k prezidentu Háchovi vystaveném na balkóně: „Pane státní presidente, s Vámi nezabloudíme, s Vámi se nebojíme budoucnosti!“ Bylo jich také málo, ale režim to ocenil a jeho média to zveličila. Studentíci z Kuratoria a Hácha patřili ke stejnému režimu. Červenokaretníci zřejmě tak docela nepatří ke stejnému režimu jako přímo volený prezident Miloš Zeman.

Zase už směšní
V osmdesátých letech si při přenosu z prvomájové oslavy v Praze soudruh redaktor vytipoval na tribuně staršího muže s mávátkem a bezelstným výrazem ve vrásčité tváři: „Vy určitě pamatujete oslavy Prvního máje i za první republiky. Čím se liší oproti oslavám dnes?“ „Za první republiky, když jsme volali Ať žije KSČ!, tak nám hrozilo bití od policie. Dnes můžeme volat Ať žije KSČ! - A nic se nám nestane.“ Nic až na to, že si skoro všichni cosi pomyslí. Dnes mohou vyvolavači jiných hesel svobodně na Národní muzeum pověsit obrovitý portrét s nápisem „Havel navždy!“ Nic se jim nestane. Protože jsou anonymní.

Pravicový týdeník Týden sice snaživě informuje o znepokojení Washington Post z ohrožení výdobytků protikomunistických revolucí, ale čtenáři zřejmě už tak znepokojeni nejsou, neboť prvních pět nejoblíbenějších komentářů zde zastává následující názory- první: „dám Zemanovi hlas už pro jeho odvahu jít proti proudu a médiím“, druhý ironicky poznamenává: „Demokracie je ohrožena !!! Český prezident si dovoluje vyjádřit svůj názor.“ Třetí prostě hlásá: „Ať žije Zeman!!!!“, čtvrtý: „Zeman je pouze rozumný člověk, který pochopil, že ekonomická ani skutečná válka s Ruskem není v zájmu Evropy.“ Pátý: „Kdyby Zeman koukal USA ze zadku, tak mohl mít ve Washingtonu bustu.“

Není na co čekat

Na začátku devadesátých let se mluvilo o mlčící většině a spekulovalo se o jejích názorech. Pak už jsme si zvykli na mediální kampaně a po nich následujících průzkumy veřejného mínění ověřující účinnost kampaní. Lidé mlčky čekali, co bude až se vrátí majetky těm „odpovědně hospodařícím vlastníkům“, až se konečně všechno zprivatizuje, aby mohla začít fungovat neviditelná ruka trhu, až zahraniční investoři budou investovat, aby nám nezištně pomohli... A lidé přihlíželi masivnímu rozkrádání a privatizaci postupně všech veřejných služeb. A postupně začali pozorovat jevy vyhodnotitelné jako důsledky moudrého vedení představitelů, zastupitelů, radních a představenstev. Pozorovali, jak mizí ohled na lidi a zájem opravdu řešit rostoucí problémy. Zavíraly se privatizované fabriky i „bolševické“ instituce založené za císaře pána.

Užitečných idiotů se nedostává. Budou oni víc investovat do jejich výroby nebo začnou se sankcemi proti všem jinak myslícím? V každém případě se nesmíme začít bát. Musíme začít pracovat na alternativě ke světu směřujícímu ke špatnému konci.

109 komentářů :

 1. zajímalo by mne, jakou statistickou metodu autor použil na to, aby kvalifikovaně dokázal říci, je vás většina. ..a nebo přání otcem myšlenky? ..tak asi.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palmere, ty kluku ušatá, už si odfrkni, takhle tě brzo jebne, když tu budeš pořád sedět a čekat, odkud co přiletí. Možná přiletí i facanec a co my tu tak sami, bez šaška.

   Smazat
  2. Palmere, nauč se počítat. 40% voličů nechodí k volbám, protože vám nevěří. Za vámi je snad jen ODS a TOP09. Ostatní uvědoměle volí levici nebo experimentují s VV, ANO, Úsvit. Křesťané ve většině patří také k sociálně utlačovaným voličům. Vcelku lze uvést, že za vámi je méně než 20% voličů.

   Smazat
  3. Dobrá odpověď. To jsou prostě dost jednoduché počty, Palmírku.

   Smazat
  4. Omlovám se za Palmerka...on je od mládí debilní, nemůže za to co tady píše. Omluvte ho chudinku...dyk je debil. Já mu zkusím dát prášek na mozeček, miláčkovi našemu debilnímu

   Smazat
  5. Jste o jeden Listopad pozadu, mladíku. A náskok se stále zvětšuje

   Smazat
  6. Zajimalo by me jakou metodu zjisteni jsi pouzil ty,kdyz oponujez,ze to tak neni.

   Smazat
  7. Palmer je vlezlej jak štěnice,ale nic mu to není platný! Je jedině k smíchu dokázat všem svou trucovitost a hloupost.

   Smazat
  8. Řekni Palmere, koho je většina na Ukrajině. Těch co tam vyhráli řádné demokratické volby, nebo těch pouličních násilníků z Majdanu co násilím převzali moc? Dokážeš logicky odpovědět?

   Smazat
  9. Je nás "většina" atd. - netřeba přikládat tomuto řečnickému obratu větší význam, než jaký ve skutečnosti má. Lidově se tomu říká "Chytat za slovíčka". I svými otázkami odhaluješ své pečlivě ukrývané rozervané nitro. Každá věta, každé tvé slovo má určitou vypovídací hodnotu o tobě samém...

   Smazat
  10. Palmere, čoveče, zkus si promluvit s lidmi okolo sebe. V metru, v hospě, v konzumu, v obchoďáku. Jestli chodíš do práce, tak v práci. Jestli jsi šéf se Schwanzebergem nebo BoSobotkou na klopě, tak raději drž pusu, protože by tě následovně mohla bolet. Protože nás je "většina". Už je to tady jak za normalizace, kdy ta kolaborantská menšina vládla za pomoci médií, strany a vlády. Všeho do času.

   Smazat
 2. David to popsal velice dobře a rozumný občan ČR s tím může jen souhlasit.

  OdpovědětSmazat
 3. a kdo nesouhlasí, není rozumný a šup s ním do pytle.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palmerku...miláčku zase jsi utekl z klecového lůžka? Pardon pro diskutující. On nám debílek utekl
   Palmerův starostlivý táta

   Smazat
 4. 1) Většina vás zaručeně není
  2) To že nechcete úpadek je naprosto v pořádku. To co je úplně mimo jsou příčiny které si myslíte že k tomu úpadku vedou a metody kterými chcete onen úpadek zastavit.
  3) Doufám, že vyhrají volby ty ultralevicové strany v Řecku a Španělsku, názorně (ne)ukážou jak umí své problémy v jejich zemích vyřešit a pak dojde k velkému vystřízlivění podobných blouznivců v celé Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Španělé a Řekové nemají osobní zkušenost s ŕéalným socialismem' jak nám byl předváděn státně direktivní totalitární systém v ČSSR. Po těch zkušenostech ale víme, že jde odstranit bezdomáče i nezaměstnanost i stálé zadlužování i úpadek společnosti a všechny další jevy vlastní kapitalismu. A my to samozřejmě budeme realizovat. Demokraticky, bez zavírání a represí. Klidně se z toho pokaď, Palmírku.

   Smazat
  2. Václave,
   Palmer je ten kdo se podepisuje "Palmer". Já jsem někdo jinej. Je to pro vás asi k neuvěření, ale na světě existuje více než jeden váš oponent.
   Vy si jen myslíte, že víte jak "odstranit bezdomáče, nezaměstnanost a zadlužování". V praxi jste to ale nikde nepředvedli, pokud teda nepočítám ten reálný socík kam by vaše experimenty časem stejně dospěly.
   Ukažte vaše schopnosti napřed v malém, vyhrajte aspoň jedny komunální volby a předveďte se. Pak vás bude brát někdo vážně. Zatím jste jen parta žvanilů a slibotechen kterých jsou na světě tisíce.

   Smazat
  3. Tak samozřejmě, kapitalismus je znám tím, že něco říká a obvykle úplný opak koná. Básní o pluralitě a jedinečnosti a přitom se snaží seč může házet klacky pod nohy a sankcionovat ty, kteří se odváží jít si vlastní cestou. Zaklíná se svobodou, kterou jiným upírá, zaklíná se názorovou pestrostí a přitom povoluje jen jeden unifikovaný pohled "není nic lepšího než neoliberální kapitalismus". Kapitalismus rád hovoří o "nemožnosti" něčeho a "nereformovatelnosti" něčeho ač sám po celá staletí své existence požaduje další a další šance pro své údajné reformování. Socialismus, jakkoliv je ten pojem problematický, dostal jen 1, slovy JEDNU, šanci a kapitalismus dělá možné i nemožné proto, aby jinou už nikdy nedostal. Tak strašná byla pro kapík zkušenost, kdy se mu poprvé a zatím naposled postavil rovnocenný soupeř, že se spojí s kýmkoliv, nebo stvoří kohokoliv, aby svůj status quo uhájil co nejdéle. Místo toho, aby výzvu alternativy přijal a dle svých dogmat nechal rozhodnout náhodu a "svobodný výběr", dělal a dělá všechno proto, aby každou alternativu zadusil. Dělal to tehdy, dělá to dnes a bude to dělat i v budoucnu. Jakákoliv země, která se rozhodne rozejít se s Washingtonským konsenzem musí být připravena na jeho pomstu. Musí být připravena na sankce, na zásahy "nestranných" finančních institucí, "nestranných" trhů a ratingových agentur. Musí být připravena na to, že "svobodný svět" se bude snažit seč mu budou síly stačit, aby tuto zbloudilou zemi opět "svobodně" přiměl k vyznávání jediné pravdy.
   Ekonomické obtíže zemí, které se rozhodly jít vlastní cestou jako Venezuela či Rusko jsou z drtivé části způsobeny nikoliv "neschopností" vlastních systémů, ale naopak "schopností" mařit a intrikařit systému jiného, který se tak zaklíná svobodou vlastní, že ji v případě jiných nenávidí.

   Smazat
  4. I když jste někdo jinej, všichni (dva) jste Palmer. Na tohle diskusní fórum chodí lidé, kteří hledají řešení a nechtějí násilí. Minulý režim, dejme tomu, fungoval 40 let. Přestože často nedodržoval ani vlastní pravidla, a "vykopával směrem vzhůru" čím dál větší pitomce, neměl nezaměstnané (pravda občas ani hajzlpapír a banány), měl velmi dobré školství a zdravotnictví, schopné vědce a techniky, umělce. Uměl si poradit s chronickými nemakačenky. Ale měl, to nelze zapírat, i značné vady, které vyplývaly právě z degenerovaného systému "vlády jedné strany".
   Nová epocha trvá už 25 let. To by mělo znamenat ( při obrovském skoku v technice, znalostech, a otevřených podnikatelských možnostech) , že nemůže existovat žádný problém, a blahobyt už je nuda. Jenže. Nezaměstnanost , i podle "optimalizovaných" statistik je pořád více než půl milionů občanů, chroničtí nemakačenkové si spokojené chodí pro dávky. Čím dál víc lidí se dostává pod hranici chudoby. Nepatří nám už žádná vlastní banka, pitnou vodu nám prodávají zahraniční správci, odpad odváží zahraniční firmy, soběstačnost v produkci potravin je v hajzlu.
   Tzv. "pravověrní" a svobodymilovní liberálové nám už 25 let vnucují a realizují řešení: méně státu, pokud možno žádné daně, zlevnit pracovní sílu (vedlejší náklady práce), neobtěžovat podnikatele atd. atp. Jenže ono to nějak nefunguje, že.
   Takže je nutné hledat opravdu fungující řešení.Z minulého vzít co fungovalo, a nepřipustit co škodilo, z nového použít totéž. A hlavně, podpořit ty, co něco vyrábí, či tvoří. Potlačit ty, kteří spekulacemi odebírají hodnotu těm, keří ji vytvářejí.
   A vy Palmerové, se buď můžete připojit a hledat cestu a dohodu, nebo se můžete jít bodnout. Protože nás nemůžete nasrat. Jasný? J.B.

   Smazat
  5. 19:23

   Vy žádné řešení nehledáte. Naopak vy hledáte někoho kdo vám naslibuje že všechno vyřeší za vás zruší bohaté a vám začne posílat pečené holuby.
   Socík sice nějak fungoval, ale jen pod dozorem sovětských tanků. Po zhroucení SSSR se ukázala jeho naprostá neživotaschopnost a sesypal se jak domečk z karet v celé vých. Evropě.
   Ad váš poslední odstavec - moc nevyhrožujte zátím jste nevyhráli vůbec nic, ani jedny komunální volby. Tak mlčte a šoupejte nohama.

   Smazat
  6. To by se vám Palmerové hodilo, co? Aby lidi drželi hubu a šoupali nohama. A vy budete buď krást a žrát k prasknutí, a nebo se poslušně lísat k "úspěšným a bohatým" co se nesmí trestat," hlásit nálady obyvatelstva", případně aktivně působit ve výborech pro nečeskou(neamerickou) činnost .Za to vám, možná, hodí kostičku nebo tlustý vod šunky.
   Prdlajs a tůdle. Zavírat hubu lidem jde jen do času. A taky čas hraje pro to, aby v těch volbách jednou ti slušní vyhráli.A vyhrajou, dřív nebo později, ale vyhrajou.

   Smazat
  7. Ten "druhej Palmík" je přesným obrazem otroka, který přestal vnímat své okovy. A otrok to bude, neboť pochybuji, že se nám sem uvolil cmrndat globální vlastník z jedno-procentní skupiny vlastníků zeměgule :-DD

   Smazat
 5. doufám, že tam tito extremisté nezvítězí. v těchto zemích mají už své zkušenosti z fašistickými diktaturami, to by už bylo moc, kdyby museli zažít ještě bolševickou diktaturu.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono jde poslat kapitalismus do háje i bez teroru.

   Smazat
  2. Palmerku náš chlapečku...co se Ti zase stalo? Už ti zase kape na mozeček. Miláčku náš chlapečku, zapomněl jsi na na kapitalistickou diktatůru? JEJDA CHLAPEČKU. zase blbneš ale neboj, doataneš kašičku aby jsi se neposrával....to tě uklidní Palmerku miláčku
   Palmerův staroetlivý táta

   Smazat
 6. Vládnoucí menšina má většinu v hrsti, protože dokázali vyvolat v její komunitě konkurenční boj. Kdo by na sebe upozorňoval politickou aktivitou, jestliže mu hrozí ztráta zaměstnání a nic stejně dobrého se nedá široko daleko najít? Má tady někdo zkušenost se stavem, kdy se hledá, koho propustit? Za komunistů každý našel nějaké náhradní zaměstnání, zvláště když dostal od Janoucha 1500 tuzexových poukázek.

  OdpovědětSmazat
 7. tak to je ta většina asi dosti přihlouplá, že se nechala menšinou takto nachytat.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, byli jsme moc důvěřiví. Dneska už ne.

   Smazat
  2. uvidíme.
   Palmer

   Smazat
  3. Omlovám se on náš debílek Palmerek občas nemyslí. Tak pardon
   Starostlivý palmerův táta

   Smazat
  4. Jen pro pripomenuti.Jsme clenyEU aNATO.To znamena,ze nejaka zmena rezimu nepripada v uvahu.Jinak by jsme na to seredne doplatili.Pockejme na Recko,jestli vystoupi.

   Smazat
 8. Již dávno jsem zaregistroval několik faktů. Vždy, když se v televizi objevil nějaký zástupce rozumné myšlenky, byl následně vyzván takzvaný analytik či komentátor mající za úkol onu myšlenku popřít a znehodnotit aniž by vytasil rozumný argument. Celá dlouhá léta nás mladí dynamičtí, poslušní historici seznamují s našimi ubohými životy v dobách nesvobody, k tomu jsme zahlcováni nenávistnou propagandou a tzv.dokumentární publicistikou. Každý kdo je ochoten se v tomto duchu angažovat, je vpuštěn na obrazovku bez ohledu na neschopnost sestavit holou větu. V internetových diskusích pod různými články vyjadřujícími nesouhlasné názory s oficiální propagandou se pravidelně vyskytují většinou vulgární, primitivní a nenávistné reakce vrhačů vajec, zaručeně přesvědčených o tom, že jich se problém (bída, násilí, válka, ztráta důstojnosti, dostatek soudnosti, či přemíra inteligence) jaksi netýká.
  J. Odehnal.

  OdpovědětSmazat
 9. Díky pane Davide za tento perfektní článek .Mám na to stejný názor jako Vy. Většina nás je ale zatím se neumíme ozvat tak, jak by bylo potřeba .

  OdpovědětSmazat
 10. pořád nevím, jak jste došli k tomu, že vy jste ta většina...to asi bude dost tajné, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porad nevim,jak si dosel k tomu,ze nejsme.

   Smazat
 11. Většina? No ano.
  Z článku mám radost a sdílím jeho myšlenky.
  Nicméně. Věcové jedni jsou složitější.
  Stoupá volební neúčast, nyní bylo u kom. voleb 2014 jen cca 40% občanů.
  Těch 60% s velkou pravděpodobností neschvalovalo ani éru Havla, ani Klause, a i k současné vládě mají výhrady.
  Ale mají hluboce zakořeněný dojem, že se to prakticky zlepšit nedá.
  A pokud se vyskytne subjekt typu Sysizy, tak nejen pravicová soukromá media, ale i ta tzv. veřejnoprávní spustí palbu.
  A na řadu těch, kteří i tak chodí k volbám padne strach z vítězství.
  EU, MMF, Soros a buhví, kdo ještě by to tak nenechaly. A lid by ztrestaly, čím? No sankcemi, zastavením europeněz, arbtrážemi apod.
  Nemáme "revoluční situaci jako po 2. svět. válce.
  A také lid má v proběhu 100let 4(!) velká zklamání:
  1918, 1938, 1948 a 1989.
  Zde musíme hledat, tzv. Archimedův bod,
  kde stačí se opřít a pohne se třeba Zeměkoulí.
  a o tom nějak nepřemýšlíme...
  Někteří se i nostalgicky ohlížejí na 1. republiku
  a její dělnické protesty...
  Ale situace je prostě jiná.
  V r. 89, ti, kteří se drali k moci měli také holé ruce.
  Dnes mají miliony.
  Musíme nastínit cestu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to o vhodné příležitosti - tou bude zrychlení ekonomického pádu světového kurvítka - USA. A pak by samet nebyl namístě, to by stávající exekutiva jistě chtěla - abychom se dali zdržovat jejich bláboly. Musí vědět o reálnosti defenestrace, o odvolatelnosti politiků, o přímé volbě, o pro ně riziku referenda.
   Když tím nebude žít i nevyjadřující se většina, nikam se nepohneme. Jde o stejné lidi, kteří se nakonec dali zlákat masivní reklamou na Harwardské fondy. I oni jsou jen lidé. Něco v sobě dusí i když názor mají a jde o to vyvolat situaci, aby jejich projev byl záležitost té chvíle. Pravé chvíle.

   Hlavně k ničemu nepouštějte Štětinu, zednáře Halíka a Ukrajince Fištejna.


   Chtělo by to ovládat nezávislou pokrokovou televizi.

   Slunce v duši, ogaři

   Smazat
 12. Naprostý souhlas s panem Odehnalem..jájsem si toho také všimla.Myslím,že tito "analytikové a poslušní dynamičtí historici"jsou právě proto k tzv.diskuzi vyzváni.Aby nás tzv.umlátili čepicí svojí argumentací..Nekdy člověk žasne,jak předpisová a nelidská tato "argumentace je...člověk někdy vůbec neví,co mà na ten blàbol bez ducha odpovědět..clověk je prostě beze slov a tak topak vypadá,jako že neví,že nemá jasno...to je takový to honění si trika tzv.logistikou,která je velmi brzy v háji v momentě vnitřní dynamiky.takhle si to myslim..pa jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte tak, když se před 25 lety změnil diskurz, změnilo se vše. Od ekonomiky přes kulturu až po vědu. Nejvíc je to samozřejmě patrné u věd společenských a především u historie, která je oblíbenou vědou všech režimů, neb se skrze dějiny pokoušejí legitimizovat. Někdy oprávněně, jindy neoprávněně.
   Minulý režim např. vyzdvihoval husitství. Činil tak z důvodu sebelegitimizace. Chtěl být považován za pokračovatele husitských revolučních tradic - tedy především jejich sociálního rozměru. Na etapu našich dějin, která byla (a většinou dodnes je) považována za etapu nejslavnější. Éra husitství totiž přináší do a od té doby nepoznaný fenomén, kdy se národ (jakkoliv je tento termín pro období středověku diskutabilní) stal poprvé hybatelem svého osudu a v určitém smyslu předběhl okolní vývoj. Dnes je naopak módní hustitství špinit a když už se to nedaří, tak z něj aspoň dělat čistě duchovní hnutí, aby byl upozaděn jeho nesmírný sociální rozměr. Jistě, husisté nebyli "středověkými komunisty", ale na druhou stranu nebyli ani hnáni čistě duchovními pohnutkami. Navíc, tehdejší duchovní svět byl od toho sociálního neoddělitelný a tak nelze podřizovat duchovní materiálnímu či naopak, jedno bez druhého nebylo dobře možné. Ale to jsem poněkud více odbočil.
   Dnešní režim se pokouší rovněž legitimizovat a tak jako téměř ve všem tak činí za pomocí negace všeho, co bylo "před rokem 0" (1989). Co se týče historie, tak jde samozřejmě o již vzpomínanou negaci hustitství. A přesně v duchu "negace minulého" je naopak vyzdvihována katolická protireformace, baroko, jezuitismus atd. Nicméně všechny tyto snahy musí být podepřeny vědeckou "základnou". A nyní se dostávám k jádru pudla. Obecně uznávanou autoritou je Mladá Fronta, zatímco Halo Noviny jsou "stranický plátek". Zdeněk Nejedlý byl nesporná autorita ale komunista, takže neobjektivní zatímco soudobé vědecké práce jsou automaticky objektivní, protože už z principu jsou přeci psány zcela svobodně, bez (auto)cenzury atd... Ten, kdo určí, co je vědecké, resp. ten, kdo určuje diskurz je ve skutečnost ten, kdo má mnohem větší moc, než se zdá. Pokud si sami určíte, co je autorita a co je pravda a co je naopak propaganda, pak můžete šermovat fakty, jak se vám zlíbí a přitom budete vždy z obliga, neb si to ospravedlníte.

   Smazat
 13. Správně
  drazí přátelé
  neměli bychom si lhát do kapsy
  Třetina voličů nešla k volbám vůbec, druhá třetina volila Karla. Nejsme v přesile.
  Jedné diktatury sekretariátů jsme se s úlevou zbavili, další už nám tu celé čtvrtstoletí rozkrádá, rozdává a ničí národní bohatství a čas na změnu doopravdy nastal.
  Bohužel, když je nejhůř, tak si lid vybere železné koště, které slíbí a taky vždycky splní, že udělá pořádek. A pak si už dál řezničí po svém.
  V Rusku to byl Lenin .. socialismus jsou sověty a elektrifikace celé země a dál už ani ŤUK ... a pak si řezničil po svém.
  V Německu to byl A.H. ..udělal pořádek a řád , slíbil životní prostor a práci pro všechny a dál si taky řezničil po svém.
  V Rusku slíbil V.V. Putin, že nenechá Rusko rozkrást a rusové za ním nadšeně jdou a u nás už máme Babiše, taky slíbil, že bude líp. A lidi za ním nadšeně jdou. Železné koště vždy čeká nenápadně někde v koutě až přijde jeho čas.
  U nás už ten čas nastává.
  Bude hůř.

  Váš Jířa (s vejci)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skoro samý sýček. pesimista a skeptik. Lidi, probuďte se, kdo nic nedělá nic neudělá a řeči jsou jen vzduch. Přemýšlejte, co pro positivní změnu můžete udělat vy sami, co vám vadí a jak se toho zbavit, jak udělat společnost lidštější a začněte ve svém okolí. A když se někomu něco podaří, mi o tom rádi napíšeme či natočíme filmík a ukážeme ostatním. Přidejte nápady do programu ZMĚNY.

   Smazat
  2. Ano. Množství voličů Kchárla mě taky udivilo. Ale od té doby přibyla spousta závažných problémů, třeba válka na Ukrajině. Mám takový podvědomý pocit, že to možná mnohým pomateným voličům i nevoličům otevřelo oči. Teď už bez iluzí víme, kdo je kdo, neměli kam se před tím schovat. Před druhým kolem prezidentské volby se křísilo a popíralo např. téma Sudet. Teď už jsme ale pokročili. Zlegalizovali jsme rovnou celý fašizmus. Myslíte, že by Kchárlovi voliči dnes volili stejně? Já věřím, že ne.

   Smazat
 14. jak jste došli k tomu, že 60% nevoličú jsou lidé nespokojeni se současnou situací. To je stejný blábol, jako bych napsal opak.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Miláčku PALMERKU nerozčiluj se, víšco ti říkal pa psychiatr. Jsi tu za debila a nemůžeš obhajovovat kapitalismus. Miláčku můj Palmerku nemůžeš tu být za debilka...víš

   Smazat
  2. Já zapomnměl...to bylo od Tvého starostlivého taty Palmera

   Smazat
  3. Statistický úřad a průzkumy veřejného mínění to uvádějí každý rok. A ne 60% , přidejte.

   Smazat
  4. Průzkumy veřejného mínění jsou všechny dělány na objednávku s předem zadanými výsledky. Agentury dotazují stále stejný okruh občanů, většinou jen v Praze. Nedávno to na internetu sdělil jeden pracovník některé z agentur, jak se to dělá, samozřejmě si přál nebýt jmenován. Stejné, jako objektivita veřejných sdělovacích prostředků - případ z Allgemeine Zeitung - výpověď dvacet let podplácený CIA Udo Ulfkotte, který psal do novin podle přání CIA. Už se na to nemohl dívat, tak to zveřejnil. Jsem zvědav,jak se mu odvděčí.

   Smazat
  5. viz.http://aeronet.cz/news/jak-funguji-ceske-medialni-agentury-pro-pruzkum-verejneho-mineni-exkluzivni-vypoved-zamestnance-o-praktikach-spin-doctoringu-planovani-vysledku-pruzkumu-prefabrikace-volebnich-preferenci-ovlivnov/

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Miláčku Palmerku co se ti zase stalo? On tě posedl kretenismus? Clapečku náš já vím, že tě to popadne, ale neboj třeba tě z toho vyléčíme. Ty jsi náš mlý synáček kretének, ale my tě s tý blbosti vyléčíme. Snad debílku náš milý.
   Palmerův starostlivý táta

   Smazat
 16. no vidím, že rudý cenzorský blb se nudí...každopádně jste rakušany pobavili..nevěřili, že někteří češi mohou být po 40 letech komunistické hrůzovlády tak dementní.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palmerku co to zase plácáš? Ty náš miloučký debilku. Jejda....chudinko naše, ty jsi zapomněl kdo dnes je cenzor? Nevadí míláčku náš, dky za to nemůžeš, máš zmTo přeci dělá Zeman..ten president, který si dovoil zvtězit nad Knížespáčem Švajcem. Či jakse jmenuje!!!!!! Správně...dokonce i přeložil ty holky co bojují za svobodu lidstva. Noooooo....kurvy nebo jak? Promiň ty si řekl jenom kundy.....pardon
   Palmerův starostlivý táta

   Smazat
  2. jsi mně neodpověděl na otázu a možná jsi ji ani nečetl, protože ji cenzor smazal. zeptám se ještě jednou, kretenismus je u tebe v rodině dědičný nebo to sedlo je na tebe,
   dík za odpověd.
   Palmer

   Smazat
  3. Palmerku dítě naše....co tu zase děláš? Miláčku dyk jsi byl zavřenej v klecovým lůžku!!!!!! A ty už tady zase prudíš. Palmerku debílku náš....už zase? Jejda,my rodiče jsme si mysleli, že budeš zavřenej jako debil a ty PALMERRRRRRRRRRRKU JSI ZASE TADY MEZI LIDMA? To jsme netušili, my jsme si mysleli, že budeš v blázinci. Jejda...oni tě propustili mezi lidi: Sakráááááááááááá a ty jsi tu za trolla. Debila co trollí. Hnusa zaproadanýho. Miláčku náš trolíčklu.....nooo
   Palmerův starostlivý táta   Smazat
 17. Děkuji Ivanu Davidovi za výborný článek. Je však třeba začít opravdu reálně pracovat. Internetové diskuse mohou být zajímavé, povzbuzující atd., ale postupně bychom měli přikročit také k organizační práci. Musíme být totiž připraveni na den, kdy se začne tzv. lámat chleba. Den, kdy se přestanou ohlížet na demokratická pravidla, nesporně přijde a pak už bude pozdě sbírat síly...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s poděkováním Ivanu Dvidovi za výborný článek i s tím dlaším co anonymní z 19:36 dále píše. No a co se týče Palmera, nebuďte na něho zlí a ani sprostí. Takoví lidi potřebujou publikum a takovéto reakce z toho oni žijou. Zkuste jej ignorovat i jemu podobné chudáčky a spíše konstruktivně diskutujte. To má smysl.

   Smazat
 18. František Ringo Čech o Miloši Zemanovi

  Miloš si naběhl na desítku, můj kamarád, prezident, skvělej člověk, že nazval kurvy kurvama! To Češi neradi. Pussy Riot je prostě řvoucí kunda! Ať děláš co děláš! Překlad je překlad! Když to řekne Angličan, tak furt je to řvoucí kunda, akorát on to říká anglicky. Miloš říká to, co si myslí, nazývá věci pravými jmény, proto ho mám taky rád. Tzv. si naběhl na desítku, nahrál všem svým nepřátelům. Jak to bylo připravený! Jak se toho chytli! Už měli bedny s kartičkama červenejma, už je rozdávali natisknutý a do Miloše! Měl bejt opatrnější. Ne, že by neuměl pracovat s médiema, ale kašle na to, opovrhuje novinářema. Nedivím se mu. Řekl o nich, že jsou žumpa. V mnoha případech měl pravdu, samozřejmě ne všichni, někteří novináři jsou skvělí, stejně jako jsou novináři špatný, jako ve všech oborech jsou mistři i debilové. Několikrát jsem se ho zastal, ale ta hysterie byla obrovská! Dokonce jsem to přirovnal, Miloš, to je reprezentant národa, prostýho lidu. Je to táborský hejtman jako Jan Žižka. A Schwarzenberg, to je prostě panská jednota, to je služebník císaře Zikmunda, tý lišky ryšavý. Takže vlastně takový střetnutí husiti a Zikmundovci. Snad takovýhle přirovnání. A ta hysterie! Když jsem to viděl! A hned sundávali obrázky prezidenta, takoví uprděnci! Hysterie hrozná. Je to smutný, že tenhle národ neumí demokraticky přijmout porážku. To zas my slávisti, musím říct, prostě prohrajeme, mrzí nás to a jdeme domů. Nezuříme, neintrikujeme, nic nepodnikáme, ať si políběj prdel a před tím si jí můžou vytřít těma červenejma kartama!

  OdpovědětSmazat
 19. Výborný článek, dr.David dnešní situaci, vč. situace havlátských Quislingů, kolaborantské páté kolony, vystihl náramně. Mají zatím ještě moc, pracují pro ně média, represivní orgány, tajné služby ... Ale nebude to dlouho trvat a oni to vědí a mají strach. Vědí, že lhát a oblbovat nelze navždy. Budou si chtít udržet moc i násilím? Zatím obviňují a posílají do vazeb prominenty a někteří hlupáci tomu tleskají.

  OdpovědětSmazat
 20. Pro začátek bude stačit, když pánové David s Dvořákem založí aspoň jednu fungující firmu platící daně, sami zaměstnají pár desítek lidí za slušný plat, sami ubytují pár bezdomovců, nebo předvedou že umí řídit aspoň jednu vesnici a dovést ji k prosperitě.
  Do té doby jsou sebechvalné pohádky jen kecy dalších slibotechen kteří se chtějí prodrat k moci a kterých je v každé zemi 12 do tuctu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle je zajímavé, jak současná elita převzala argumentaci těch největších flákačů za totality. Odpovědí každého nemakačenka a fušera (ve smyslu zfušované práce), zedníka, popeláře, instalatéra, zkrátka dělníka na kritiku jejich výkonu bylo: "Tak si to zkuste dělat místo mě." No a dneska podnikatelé, když se kritizuje jejich zfušovaná práce a tragický výkon jejich předvojů, ODS a TOP09, odpovídají - tak si to zkuste místo nás. A házejí to na ksicht i lidem, kteří se ve svém oboru uplatnili bezvadně. Ne, podnikateli, nepůjdeme podnikat místo tebe, ale ty tvoje zfušovaný housky budeme kritizovat dál.

   Smazat
  2. Tohle přirovnání je zcela mimo. Pánové z Nové republiky nechtějí jen kritizovat. Oni chtějí vládnout a tvrdí že umí lehce vyřešit všechny problémy. Oni nekritizují zfušované housky. Oni tvrdí, že umí péci daleko lepší chleba a koláče a to ve velkém. Ale nemají jediný malý kousek pečiva kterým by se mohli pochlubit a aspoň tak malinko naznačit, že je nějaká naděje že by to mohli dokázat. Jen silácké, sebevědomé, namachrované řeči.

   Smazat
  3. Důchodce, pracující a nezaměstnané okrást, podvést, zneužít, ponížit. Nereptat a držet jako ovce, aby si velkopodnikatelé (tuneláři) a jejich klerofašističtí slouhové mohli nacpat nácka.

   Smazat
  4. To přirovnání sedí. Ta poznámka je zcela mimo. Pánové a dámy!! z Nové Republiky netouží explicitně někomu vládnout. Pokud vím, někteří si to už i vyzkoušeli, na různých úrovních. A úspěšně. A někteří byli "odejiti", protože nechtěli krást, nebo se nedívat, když se kradlo.
   Netvrdí, že umí péci lepší chleba a housky, protože třeba umí stavět domy, vyrábět stroje, nebo řídit autobus.Ale tvrdí, že je mají péci ti, kteří to opravdu umí, a pečou je poctivě, nešidí a dodržují normy (zákony a pravidla). A také tvrdí, že když se něco neosvědčilo, nebo to dokonce škodí, je potřeba to zrušit, vyměnit a nahradit. A naopak, neplivat na to, co je dobré a vyzkoušené. A protože nikdo není vševědoucí, hledají řešení a názory v diskusi. A dokonce vítají proti názory a proti argumenty, protože to je nejlepší způsob, jak se dostat k rozumnému výsledku. Ovšem všelijací Palmerové, kteří prosazují řešení držet hubu a krok, a pravidelně používají urážky, jsou pro takovou diskusi nepoužitelní. Ani jako oponenti. J.B.

   Smazat
  5. Vždyť píšu: Ať pánové Dvořák, David, nebo kdokoli z té plejády levicových "myslitelů" založí podniky, zaměstnají lidi, dávají jim západní platy. Ať dokážou že opravdu něco umí řídit po jejich. Ať těm zlým kapitalistům vytřou zrak. Ať jim ukážou jak se to má dělat a že jejich recepty fungují. Lidé když uvidí takovéto génie jak jim to pěkně šlape tak je vynesou sami až do nebes. To by byla ta nejlepší reklama a volební kampaň.

   Zatím jsem ale nikoho takového za celých 25 let v celé republice nezaznamenal. Není to divné? Jenom tisíce přemoudřelých levicových chytrolínů s plnou hubou keců a skutek utek.

   Smazat
  6. Pro anonyma 21:24 - tak to je jako z filmu Hej rup! Právě proto, že nejsou pánové Dvořák a David podnikatelé, právě proto kritizují současný systém. Kdyby měli pajšl na to okrádat zaměstnance, zákazníky i stát, tak by asi podnikali, ovšem už by to nebyli pánové David a Dvořák.

   Otázka dělby práce byla vyřešena už dávno, tedy jenom podotknu, že skoro půl století se tady o podnikatele nezakoplo - a šlo to i bez nich, v něčem hůř, v důležitých oblastech však líp, a republika nebyla zadlužená a vývoj šel, sice potácivě, ale kupředu. Což se dnes říci nedá, viz zadluženost.

   Smazat
  7. Oprava: pro anonyma 21:44.

   Smazat
  8. Na občanské aktivisty, kteří se zastali lidí majících skončit pod mostem si ministryně nezaměstnanosti a asociálních věcí pozvala těžkooděnce. Úřednická příživa místo diskuze a očekávané pomoci chudým rozdala za pomoci opory režimu nakládačku nezaměstnaným a bezdomovcům. Pomáhat a chránit fašisty. http://www.romea.cz/cz/video/demonstrace/video-z-demonstrace-bydleni-pro-vsechny-obsazeni-mpsv-a-nasledny-zasah-policie

   Smazat
  9. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.
   Každý dělá, co umí, například léčí, jako lékař, nebo učí děti.
   Já znám osobně několik, a není jich málo, podnikatelů, živnostníků a manažerů, kteří platí svým zaměstnancům na poměry!!! docela solidní mzdy. Přispívají na obědy, na dopravné, dávají příspěvky na Vánoce a na dovolenou. Samozřejmě že za to chtějí adekvátní práci. A byl to Kalousek, který svými daňovými experimenty na spoustu těch benefitů sáhl, nebo sáhnout chtěl, ale už to nestihl.
   Jenže ta podstata je právě v těch "poměrech", které takoví Kalouskové v intencích své zatuchlé pravičácké ideologie nastavili. Nejvíce jsou dnes škubáni právě ti, co něco tvoří, a nejvíce chráněni hazardní sázkaři, spekulanti, makléři a jiní šmelináři.
   Někteří z těch úspěšných zaměstnavatelů se, v dobré víře dali přemluvit, a vstoupili do politiky.Skoro všichni se znechucením odešli. Míra korupce a rozkrádání státního majetku,faktická nepostižitelnost takových šíbrů, účelové politické kamarádšovty (pardon- koalice), je znechutilo, a už ničemu nevěří a nikdy se angažovat nebudou.
   Ale jsou tu ti úspěšní, vadí jim ty poměry, a sami chtěji změnu.
   Takže kecy o zlých kapitalistech si strčte, však víte kam....Ty totiž taky nic nevyřeší.J.B.

   Smazat
  10. taras2:

   K tomu "pajšlu": Pan Dvořák se tu před nedábnem chlubil že si v 90. vydělal na vilu v Praze a nekolik bytů tamtéž. Jakým způsobem neprozradil.

   Toho slavného půl století začalo ukradením veškerých továren, živností, statků, bytovek... Procesy, lágry a vraždy nebudu rozpitvávat. Se západem jsme drželi jakž takž krok do 70. let, poté jsme začali stagnovat a západ nám začal utíkat. V roce 1989 jsme již byli ve srovnání s Rakouskem již tak 20 let pozadu. Vysvědčení od lidí dostali komunisti v 1. volbách v podobě pouhých 15% které si drží dodnes.
   Dále je třeba si uvědomit, že ČSSR byla v socialistickém bloku navíc takové Švýcarsko východu. V jiných soc. zemích byly ty výsledky komunistického experimentu ještě daleko žalostnější.

   Smazat
  11. A kdyby při restitucích 1. český klientelista Karel Schwarzenberg nemyslel jenom na sebe, ale i na své kamarády ze sudetoněmeckého lansmanšaftu a katolické ligy říšškých knížat, tak by se pravidelně neobjevovaly romány o táboru v Letech
   s předmluvou Petra Pitharta.

   Smazat
  12. Nemusím umět snášet vejce, abych poznal pukavce. Nemusím podnikat, stačí abych zaměstnal tisíce lidí, nemusím hnát lidi do bitvy, stačí, když jim dodám odvahu ...

   Smazat
  13. Za bolševika se projektovaly a vyvážely investiční celky, dokázali jsme si naprojektovat atomovou elektrárnu. Auta Tatra byla světová, obráběcí a textilní stroje také. Vyráběli jsme si integrované obvody, což státy až na Holandsko (Philips) neměly. Ani V Rakousku se nic podobného z komponent elektronických obvodů nevyrábělo. Co pasivní a aktivní radary? Jen blbec může tvrdit, že jsme nyli 230 let za Rakouskem. Naopak jsme Západu konkurovali a byl zájem nás za pomocí vlastizrádců zničit. Stačilo jim za to pár tuzexových poukázek. O zaostávání mohou psát jen ti, kteří si ušpinili ruce ničením a krádežemi. Dnes nejsme nic jiného než montovna. Něco tady zůstalo, ovšem ne zásluhou nového panstva, ale lidí, kteří se nenechali svést k hledání cizího investora.

   Smazat
  14. 0:19

   Jistě budete té dobroty a prozradíte mi, jakto, že ČSSR trpěla neustálým chronickým nedostatkem deviz jestliže jsme podle vás zaplavovali celý svět špičkovými výrobky? Kde ty nedozírné hromady deviz které jsme tedy museli logicky nutně inkasovat tedy končily?
   V obchodech ze Západu nebylo nic, ani auta, ani elektronika, ani hadry, ani potraviny. Jižní ovoce bylo jen před vánoci, západní špičkové léky také nebyly, proto se u nás také umíralo v roce 89 o 4 roky dříve než v Německu. Valuty na dovolenou byly jen pro vyvolené na příslib. Ropa a suroviny byly za ruble, takže ani tam se ty devizy neutratily.
   To jsou záhady a paradoxy, co?
   Jestli to nebylo náhodou tím, že drtivá většina našeho exportu putovala do spřátelených socialistických zemí, jejichž trh se ovšem po pádu komunismu rozpadl? Záhada zdá se vyřešena.

   To, že jsme byli 20 let za Rakouskum viděl každý kdo po revoluci vycestoval. Skupinky Čechů v ošuntělých hadrech s holými zadky očumovaly ve Vídni plné výlohy a naprázdno polykaly. Zatímco Němci a Rakušani jezdili s naditými šrajtoflemi do našeho chudákova a skupovali cokoli je napadlo. Po pár týdnech se navíc ve vídeňských obchodech objevily česku psané cedule "ČEŠI NEKRAĎTE". Ješte dnes se propadám hanbou když si na to vzpomenu. Tam jste nás, komouši, dovedli....

   Smazat
  15. 0:19
   Zdravím autora, dodávám,že výroba polovodičového křemíku byla zvládnuta vlastním výzkumem, o kterém odborná návštěva
   ze Silicon Valley v roce 1989 (perestrojka) vůbec nevěděla, měla ,,přesné" informace, zprostředkované zpravodajskými službami, z nichž vyplývalo, že potřeba polovodičového křemíku je v RVHP kryta dovozem z kapitalistických států.
   (čerpáno z publikace Bedřich Rous: Tesla- náš celý život.)
   Ostatně, největší textilní podnik na světě se jmenoval Centrotex, hádeje, kde sídlil...

   Smazat
  16. 0:19: S těmi, kdo pomlouvá naši minulost, bych nechtěl mít nic společného. Je pro mne podezřelé, o co jim jde. Jejich stranu bych zásadně nevolil. ČSSR byla vyspělá a vzkvétající průmyslová země, kterou banda gaunerů zničila. Přiznání této smutné pravdy je známkou ochoty něco změnit a nevyužít nespokojenosti k vyšplhání se nahoru po hřbetech ostatních ke korytům, jak to udělali ti, kdo kontrarevoluci v roce 1989 organizovali. Například tenkrát před rokem 1989 se nám ve výzkumu zdálo, že je tak špatně, že už hůře nemůže být. Nový režim aplikovaný výzkum a vývoj v podnicích zničil, takže si vlastně už nemáme na co stěžovat. Hlavně, že máme dost hajzl papíru a dámských vložek s křidélky. Hnutí Nová republika by se k těmto otázkám mělo vyjádřit. Nezapomínejte, že za posledních 25 let se nastřádalo tolik svinstev, že nejsou srovnatelná ani se zločiny padesátých let. U i mrtvé má nový režim na svědomí v počtu převyšující bolševiky.

   Smazat
 21. Ale trochu se vytratil hlavní důvod, proč článek Ivan David napsal: proč se lidé bojí se pod svůj názor podepsat, byť i jen pevnou IP. Pokud mají oprávněný důvod se bát, pak je to tady prakticky stejné, jako za totality. Pokud je to vrozené, pak sbohem, národe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebojím se podepsat. I když publikuji pod anonymní, vždy se podepíšu skutečným jménem. Kdybych se bál, podepsal bych se taras3. Zdravím, P. Janouškovec.

   Smazat
 22. Výborně, pane doktore. Nejvyšší čas začít znovu zakládat Občanská fóra, najít skutečné LIDI do jejich čela a začít znovu, ale jinak a líp, než v listopadu 89. PODEMOS a SYRIZA budiž nám příkladem. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude jistě předpokládaný vývoj. Ale v jiné diskusi se ukázal argument, kerý sdílím i já, že nejprve musí být program,, tedy co dál, a potom cesta k realizaci. Já do toho, za sebe, jdu. J.B.

   Smazat
 23. Ano, je nás většina, kdo tento kapitalismus (v roli banánové republiky) nemusí. To však nestačí.
  Ta většina čeká na politického představitele, který bude přesvědčivým garantem lepšího uspořádání společnosti.
  Je proto hodně načase hledat a promýšlet alternativy ke kapitalismu. Třeba tomu i napomohou zkušenosti španělského či řeckého hnutí ...
  Opluštil

  OdpovědětSmazat
 24. Je předem dané že vyhrajem..
  Je jisté že vyjdou na světlo lidské city a pravda..
  Je to jen otázka času
  Ssa manipulují ale nemají na to u mě se jim to nikdy nepodařilo.
  Čest dobru :-)

  OdpovědětSmazat
 25. Nedělejme si iluze. KDE všude JE - TA VĚTŠINA??? Nikdo ji nevidí ani nevnímá. V listopadu vidět byla a tu většinu uměli zorganizovat. Dokonce dokázali zapojit i církev ( Václav Malý, dnes pomocný biskup), stačilo nastrčit dlouhodobě finančně podporované vybrané lidi, včele s Havlem a zapojit dokoce i složky stb, včetně estébáka Živčáka alias Růžičku. Teď se nedokážou jednotlivá občanská hnutí a iniciativy ani domluvit mezi sebou a koordinovat svá úsilí. PROČ asi? Proč? Kašlat na to.
  L.Prokop.

  OdpovědětSmazat
 26. Zelené mozky ve službách klerofašistů. PAMEROVO kamarádi - budoucí dozorci vzkříseného tábora v Letech. Přemístění vepřína je předčasné, Drábkem zavedené otrocké práce a právo na smrt nízkopříjmovým zaměstnancům, nezaměstnaným a bezdomovcům se v polistopadovém režimu ujalo. http://www.romea.cz/cz/video/demonstrace/video-z-demonstrace-bydleni-pro-vsechny-obsazeni-mpsv-a-nasledny-zasah-policie http://www.nwoo.org/2014/11/16/brutalni-zasah-policie-cr-proti-aktivistce-vere-reznickove-kdo-ma-pravdu/

  OdpovědětSmazat
 27. opět se táži, jak se přišlo na to, že toto je postoj/názor většiny?
  Ministr Drábek byl patrně nejlepší ministrem sociálních věcí. Došlo mu, že náš stát nemůže dát do sociálních programů více, než unese stejně již deficitní rozpočet a měl snahu zavést zásadu pro pobíratele soc. dávek, že bez práce nejsou koláče.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jste si Palmere podal přihlášku jako dozorce do Letů nebo Jáchymova, kde budete jako fašista Drábek dohlížet, aby za práci nebyly koláče ? Klerofašistické heslo nového Zákoníku práce zní nucené, otrocké práce a přesčasy zdarma. Návrat k robotě na církevním a panském zejména pro matky po rodičovské, které se bez nároku na podporu zaregistrovaly jako žadatelky o práci a nucená práce jim byla přidělena nucená bez nároku na odměnu.

   Smazat
  2. Postupně to z Palmera leze, jeho souznění s Drábkem a nucenými, otrockými pracemi a přesčasy zdarma, robotou na obecním, církevním a panském bez nároku na mzdu nám prozrazuje TOP09 Klerofašistu, který z vůle stranického sekretariátu vartuje na serveru Nová republika.

   Smazat
  3. Tenhle stát není našim státem. Z přebytku nadělal skoro dvou bilionový dluh. Nezaměstnaní a bezdomovci neexistovali.Kdyby lidé věděli v listopadu, kam to tahle Havlistická sběř fandící humanitárnímu bombardování a ukrajinskému fašismu přivede, pak by nad Palmery a jemu podobnými zavládl soudce lynch.

   Smazat
  4. Lidé jsou spokojeni. Kdyby nebyli, tak by komouši měli 99% a ne pouhých 15% jako mají teď.
   A ty a tobě podobní jste obyčejní frustráti kteří za 1/4 století kdy mohli studovat, podnikat, cestovat, ... nedokázali vůbec nic. Můžete fackovat jen sebe. Umíte jen čumět na stát a čekat že za vás vše zařídí a vyřeší a že vám bude posílat pečené holuby do úst. Hloupé ovce. Vaši vlastní neschopnost a lenost svádíte zásadně na jiné. Svoboda je pro vás sprosté slovo, spodino společnosti.

   Smazat
  5. Ano, takhle nějak uvažuje elita národa. A já, asi proto,že nejsem tak erudovaný, bych předpokládal, že kdyby lidé v této zemi byli skutečně spokojení, hrnuli by se k volebním urnám proto, aby se ODS a Topka udržely u koryt a mohly tak tu spokojenost nadále garantovat. Ale jak říkám. Při mém vzdělání se mohu klidně mýlit.

   Smazat
  6. Ano, takhle nějak uvažuje elita národa. A já, asi proto,že nejsem tak erudovaný, bych předpokládal, že kdyby lidé v této zemi byli skutečně spokojení, hrnuli by se k volebním urnám proto, aby se ODS a Topka udržely u koryt a mohly tak tu spokojenost nadále garantovat. Ale jak říkám. Při mém vzdělání se mohu klidně mýlit.

   Smazat
  7. Teď odpověděl skutečný inteligent. Byla odstraněna nezaměstnanost, stát byl bez dluhů a neexistovali bezdomovci.To je vůbec nic? A vy tupouni, opice vycvičené z poslušného stáda úslužných lokajíčků, si s tímhle ani vaši páníčci nedokážete poradit ani ve snu. Papoušku hloupý.

   Smazat
 28. "Lidé jsou spokojeni. Kdyby nebyli, tak by komouši měli 99% a ne pouhých 15% jako mají teď.
  A ty a tobě podobní jste obyčejní frustráti kteří za 1/4 století kdy mohli studovat, podnikat, cestovat, ... nedokázali vůbec nic. Můžete fackovat jen sebe. Umíte jen čumět na stát a čekat že za vás vše zařídí a vyřeší a že vám bude posílat pečené holuby do úst. Hloupé ovce. Vaši vlastní neschopnost a lenost svádíte zásadně na jiné. Svoboda je pro vás sprosté slovo, spodino společnosti. "
  ...líp bych to nenapsal ani já.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy máte, hoši Palmeráci, ideologické kecy, jako Rudé Právo, (ne)blahé paměti. To, že mají komunisté, při jejich zaprděnosti, ještě pořád 15% je malý zázrak. Zrovna tak, připosrané a "konstruktivní" odbory jsou, prozatím, taky na dvě věci. Jenže to neznamené, že se nenajde jednou subjekt, jako třeba Syriza nebo Podemos , která vzniknout evidentně musí, protože těch oškubaných a nasraných neustále přibývá. Svoboda, ta skutečná, tady u nás není. To že vy dva mamlasové můžete jednou za rok do Chorvatska a máte pocit, že jste pány svého osudu, není vůbec podstatné. Podstatné je to, že stále přibývají chudí, a střední třída pomalu a jistě padá do sraček. Takže se jesště chvilku utěšujte připitomělými pravičáckými floskulemi.A hledejte si svůj kanál, až do něj padnete svou nevymáchanou hubou.Tajtrdlíci.

   Smazat
  2. Palmere, mluvíš jak naprogramovanej idiot. Kdyby všichni studovali, cestovali, podnikali, tak kdo by vám pek chleba, šil trenýrky a v nemocnicích utíral zadky? Studovat může pár lidí, ti ostatní jim na to musí vydělat. Normální člověk chce klidně žít, živit se prací a protože platí daně, tak mají nárok aby někdo řádně spravoval věci společné v zájmu národa a ne v zájmu hegemona z druhé strany zeměkoule. Zdravím P. Janouškovec.

   Smazat
 29. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 30. Musím přiznat, že s termínem " je nás většina " bych zacházel opatrně. Ať už se nám to líbí, či ne, volby jsou určitým a snad stále ještě i nadále " směroplatným " měřítkem. ( I když o problému, důležité není jak se volí, ale kdo po volbách " sčítá" vím.) Poměr sil v názorových proudech byl a je, v našich poměrech, v ČR, kolem 50/50. Dlouhou dobu nás v parlamentu " válcovala " 101. Jinou věcí je, že mnoho občanů často volí přímo proti svým zájmům. Bohužel, je to jejich problém, ale dotýká se nás mnohých.

  OdpovědětSmazat
 31. Mila redakce Nové republiky!!přeju Vám do Nového Roku 2015 VSECHNO NEJLEPSÍ A HODNĚ ZDRAVI a abyste ty nápory hloupých komentátorů duševně vydrželi a nápory rozumných a chápajících aby Vám byly povzbuzením ve Vaší obětavé a náročné každodenní praci!děkuji Vám Jituš

  OdpovědětSmazat
 32. Do jaké míry jsou volby měřítkerm, o tom můžeme spekulovat. I ta polovina, která s jich účastní většinou volí "menší zlo". Vypovídá to o jejich spřízněnosti se stranami. Ano. Jestliže jíte, neznamená to, že vám chutná. A 50/50? To jsou deklarované postoje k deklarovaným postojům. Nevypovídá to o postojích k realitě ani o míře poznání.
  Většinou jsem myslel důležité společné zájmy a nezájmy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do jaké míry jsou volby měřítkem, o tom můžeme spekulovat. Jistě, souhlas. S tím opravdu nemám žádný problém. Pokud chceme, podotýkám, všechno, či cokoliv, zpochybnit, tedy i volby, určitě se to " povede."
   Právě proto, že deklarované postoje, atd. atd. nevypovídají mnoho o postojích k realitě a míře poznání, jsou ona tvrzení, opravdu, i nadále jak subjektivní, tak i spekulativní. Chápal jsem, co jste jako lékař, politik a básník chtěl článkem říci, konec konců, nejedná se o vědecký článek, kde je třeba vycházet z přísně ověřených faktů. Navíc, náš jazyk je opravdu mnohoznačný a pokud není přesně určená a dohodnutá " terminologie " zůstane mnohoznčným i nadále. Zdravím !

   Smazat
 33. Článek je moc pěkný i když si myslím, že těch 90% je iluzí. Už nějakou dobu vím jak se zhruba na světě věci mají ale ve svém okolí jsem dokázal tzv obrátit jen 1 člověka a tím byl můj podnikající kamarád, který vyznával neviditelnou ruku trhu atd. Zprvu jsem mu předložil mé argumenty, které popíral všeobecnou virtuální lží, které jsme stále svědky. Pak jsem mu poskytnul pár odkazů, kde si mohl udělat vlastní názor ale i tak ještě odmítal opak svého původního vidění světa. Průlom přišel až s jeho vlastní zvědavostí, kdy si začal vyhledávat informace sám a zjistil, že se mají věci trochu jinak, vyhledal mě a dal mi za pravdu. Od té doby se dohaduje i se svými kolegy z práce,kteří žijí stále ve virtuálu. To je můj jedinný úspěch v mém okolí, jelikož u ostatních převažuje lenost ke studiu informací a je pro ně pohodlnější přijímat informace na zlatém podnose třeba v tv. Co s tím??? Pokud máme začít ve svém okolí, já tak učinil ale jen 1 si nebyl líný vyhledat potřebné informace. Třeba můj soused, který dodnes nadává na komunisty, jelikož mu za socíku zakázali dlouhé vlasy a jeho vysněné koncerty nedá na dnešní systém dopustit a i když jsem mu dal spousty informací, nehnulo to s ním ani o píď. Navíc má tendence odsuzovat lidi, kteří volí ksčm a dělá ze všech estébáky, že šmírují atd. Co s takovým člověkem?
  Každopádně jsem ve svém okolí začal a zatím mohu rozdělit lidi do 3 kategorií. 1/přemýšlející, kteří nejsou líní studovat, 2/ líní jedinci, kterým vyhovuje předkládání informací bez bolestivého přemýšlení, 3/ zapšklí jedinci, kterým se kupříkladu nelíbilo, že se museli účastnit prvomájových průvodů a i kdyby jim socík dával pečené holuby do úst, stejně díky 1 máji socialismus odsoudí jako celek.
  To jsou mé zkušenosti ale myslím, že stále víc lidí začíná vnímat svět, jaký ve skutečnosti je a proto má autor článku pravdu, jen bych si těch 90% tak nemaloval. Myslím, že nyní je to maximálně 60% a těch co si zjišťují informace nadále 30%...
  S pozdravem Jiří Marek

  OdpovědětSmazat
 34. K panu Markovi:na souseda se pane Marku vykašlete;já znám taky takovéhle typy,to nezměníte...udělal jste a děláte i tak dost práce na poli pravdy...můj muž měl za minulého režimu vlasy skoro do půli zad a taky jsmeto přežili...člověk se musí vyvíjet a být schopen rozpoznat přednosti a zápory ve společnosti a to i tváří tvář sobě...buďte rád,že jste nezůstal slepcem.pa jituš

  OdpovědětSmazat
 35. V minulost jsem pana Davida nějak moc nemusel, ale během jediné hodiny od něj čtu již druhý článek (ten první se jmenuje "Pan Jaromír Štětina má pravdu! " - http://www.novarepublika.cz/2014/12/pan-jaromir-stetina-ma-pravdu.html), ve kterém píše přesně to, co považuji za správné a pravdivé i já a mnoho mých přátel.
  Děkuji Vám, pane Davide.
  Franta

  OdpovědětSmazat
 36. Vynechám toto téma a mrknu na levou část stránky a je mně blivno. Tyto stránky jsou oslavou bolševsimu. Nedělám si iluze o druhé straně, Merkelová, Holland...všichni pokrytecky hájí jen své zájmy a na demokraty si jen hrají, klidně nechají Ukrajinu rozebrat na kámen, ale to, co tady vidím, ty oslavné ódy na komunisty, bolševiky ... to je děs. Komunisté povraždili mnoho našich spoluobčanů a vy je tady defacto oslavujete. jediné, co musím s překvapením uznat je, že tady necháte napsat názor i druhé strany, to musím uznat, na rozdíl od plátku Aktuálně.cz, kde se automaticky mažou nežádoucí názory.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22.24 hloupý jsi a hlupákem zůstaneš

   Smazat
 37. Je nás většina,ale kde je naše národní hrdost...Tento populační,diskriminační ,morální ůpadek našich vládních a politických reprezentantů nás uvrhl do hluboké sociální propasti ..Volby už nic nevyřeší, vše tady řídí oligarchie a mafiánští bossové ...naopak cenzurují se a trestají se pravdivé názory a likvidují se aktivní jedinci,kteří se snaží bojovat za pravdu a spravedlnost....Kde začíná exitenční a toleranční hrana..Hlavně nevěřme sytým ...hladovým nevěří..

  OdpovědětSmazat
 38. Nelze než souhlasit! Josef Bárta

  OdpovědětSmazat
 39. Panu Davidovi lze věřit.Čas mu dá za pravdu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.