Reklama

pondělí 19. ledna 2015

Kadyrov vysvětlil, proč muslimové pláčou a trpí

19. 1. 2015     zdroj
Teroristický útok v Paříži, postřílení redakce satirického časopisu Charlie Hebdo vyvolalo vážnou rezonanci a rozdělilo světové společenství na ty, kdo považují francouzské satiriky za "provokatéry", jak je nazval papež František, a ty, kdo je vidí jako oběti "svobody projevu".


V předvečer shromáždění proti urážce citů věřících, které se konalo 19.1. v Čečensku, se redakce "Vesti" zeptala hlavy republiky, Ramzana Kadyrova, proč ruští muslimové, kteří odsuzují pařížské teroristy, tak ostře reagují na urážející kresby skandálního vydání.

Podle Ramzana Kadyrova nejsou kresby Charlie Hebdo vyjádřením svobody projevu, ale záměrnou urážkou muslimů, pro které je prorok natolik posvátný, že ho v islámu dokonce nelze kreslit. Proto jsou v Grozném karikatury proroka považovány za nebezpečnou provokaci.

Neméně nebezpečnou provokací je podle hlavy republiky výzva určená ruským médiím, aby přetiskla karikatury Charlie Hebdo, kterou vyslovil Michail Chodorkovský ve Švýcarsku.

V Čečensku se dnes aktivně bojuje proti všem projevům terorismu, protože obyvatelé republiky nechtějí bojovat, chtějí žít v míru s ostatními - křesťany, buddhisty, a mají na paměti, že není možné urážet city věřících. Jinak je možné se podle slov Ramzana Kadyrova stát stejnými, jako je Charlie Hebdo. Ale podléhat takovým provokacím také není možné.

"Občany Ruska, zejména muslimy, chtějí využít naši liberálové. Snaží se využít muslimy proti vedení státu, proti lidu Ruské federace. V žádném případě neumožníme, aby nás zneužili - jsme občané, kteří jsou hodni této země," řekl prezident Čečenska.

O tom, jak je terorismus ukrutný, vědí obyvatelé země z první ruky. Všichni mají ještě v živé paměti neočekávaný a hrůzný výpad teroristů z prosince 2014. Útok jsme rychle odrazili. Dům tisku, kde se zločinci ukrývali, jsme obnovili za pouhé tři týdny.

Po útoku hlava Čečenska navrhl zpřísnění trestů za napomáhání teroristům, a také aby se věnovala zvláštní pozornost příbuzným zločinců.

"Po jediné teroristické akci v Domě tisku zůstalo 24 dětí bez otců. Ani jedna organizace lidských práv nevyjádřila slova soustrasti. Manželky a matky, které ztratily syny, čím se provinily?" ptá se Kadyrov.

Millionový pochod v Paříži Kadyrova nerozhořčil, spíše vyvolal nepochopení. Znovu připomněl dvojí standardy v souvislosti s tím, jak Západ nazýval teroristy, kteří terorizovali Čečensko "povstalci" a "separatisty".

"Tam jsou teroristé, zde - separatisté, kteří byli zabíjeni. Ztratil jsem své blízké lidi - 402 osoby. Kde byl Charlie Hebdo, kde byl Hollande? Proč mlčeli. Nemůžeme říci ani slovo! Muslimové musí mlčet. Pokud řekneš slovo, jsi terorista! To je naprosto nesprávné,"- řekl Kadyrov.

Byl sečten počet účastníků protikarikaturního shromáždění v Grozném     zdroj

Tiskové středisko ruského ministerstva vnitra oznámilo, že v Grozném se na shromáždění za islámské hodnoty shromáždilo více než 800 tisíc lidí. Zveřejnila to agentura RIA Novosti.

Shromáždění se konalo 19. ledna na hlavním náměstí Achmata chadží Kadyrova v Grozném. Akce skončila modlitbou. Iniciátorem akce bylo duchovenstvo republiky, které také odsoudilo veškeré formy teroru.
Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Psát jakoukoliv sprosťárnu na kohokoliv je projev demokracie a svobody, následně kohokoliv monitorovat a špiclovat je pokračování demokracie a svobody?

  Nebo účel světí prostředky a jde jen o cestu k naprosto totalitní společnosti s očipovanými a trvale kontrolovanými otroky.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak to je ta správná demokracie v podání Kocába , Trautenberka a jiných Havloidů . Jedni můžou všechno a všichni ostatní mají držet hubu a krok . Pokud si to ti ostatní nechají líbit tak jim to zřejmě vyhovuje a je to v naprostém pořádku .Jen tak dál ! Ať žije Kocourkov !

  OdpovědětSmazat
 3. Svoboda slova byla původně míněna tak, že máte právo zveřejnit každé bezpráví, které postihlo Vás, nebo o němž jste se dověděli, a dovolávat se tak pomoci a spravedlnosti. Ne svoboda beztrestně urážet kohokoli. Nazvu-li např. něčí matku kurvou, není to projev svobody slova, a dá-li mi uražený po čuni, je to zcela adekvátní. A všimněme si, prosím, jak je svoboda slova potlačována např. v Norsku, kde se rodičům odebraných dětí vyhrožuje, pokud případ zveřejní, tj. budou mluvit o skutečnostech, které se opravdu staly, zatímco trapné urážlivé malůvky jsou podávány jako největší projev demokracie. Přiznejme si, že celá naše civilizace je jedna velká svinská diktatura.

  OdpovědětSmazat
 4. súhlas s článkom a to čo predviedli demokra - Katovia v Paríži bola len faloš, zákernosť a výsmech do tváre poctivým ľudom celého sveta.Nik mňa osobne nepresvedčí o tom, že demokracia v priamom prenose účelne vedená tzv. vyspelými štátmi eú a usa proti národom rôznych krajín má za úlohu nás v prvom rade ničiť,podriaďovať,vraždiť a obetovať pre záujmy zbohatlíkov a darmožráčom tohoto sveta.

  OdpovědětSmazat
 5. Taky se žádný jiný světec nekarikuje a nezesměšňuje -který? Svatý Petr? Svatý Matěj? Svatý Valentýn? Panna Maria? Bohyně Kálí? Bůh Šiva nebo Višňu, Buddha - nikdo pokud vím! Proč ta pitomá smečka karikuje jenom Mohameda? Protože ví, že to muslimům vadí, že je to trápí, snad ani tak ne samotná karikatura, jako fakt, že se nějaký pitomec smí pošklebovat jejich bohu, jejich víře.Proč nikdo nenapadá šábes, nebo jiné židovské sváteční kokotiny? Proč si na nikoho jiného netroufají, než právě jen na Mohameda? Protože jsou to pitomí, ubozí sráči. Oni vědí, že islám a muslimovéi jsou od "11.září" pronásledováni, koná se na ně hon jako na čarodějnice, jsou zchytáváni, mučeni a trýzněni, aby přiznávali "obcování s ďáblem?" Čím se toto blbství liší od čarodějnických procesů a tady nikdo nepochybuje o tom, že to bylo odporné, sadistické blbství. Ale světoví šupáci v převleku za seriozní politiky jsou ve stadiu lovu muslimů na které byl povolen volný odstřel, proto se pitomečkové karikaturisti připojují takhle uboze a ještě si hrajou na hrdiny. Jako když někomu přerazíš nohy a pak se mu pošklebuješ že nemůže do schodů- to je hrdinství? No -v měřítku zvráceného,zdegenerovaného současného světa asi jo.

  OdpovědětSmazat
 6. Charlie hebdo jsem nikdy neviděl a ani po jeho přečtení netoužím.
  Tak trochu "odsuzujeme pamflet" .... budiž, jsem ochoten věřit tomu, že se jedná o dlouhodobé provokování muslimských radikálů a fanatiků pod pláštíkem svobody projevu.
  Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.
  A tuhle hranici nesmí nikdo překročit.

  Kdo nechtěl muslimy v Evropě, neměl si je tam pouštět, nebo dokonce zvát. Teď už je skoro pozdě něco napravovat. Některá debilní rozhodnutí mohou nadělat škody na tisíc let dopedu.
  Jířa

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.