Reklama

sobota 24. ledna 2015

Kam kráčí sociální demokracie?

Luděk Prokop
24. 1. 2015
Rozhodla se snad pod vedením Sobotky modifikovat strukturu svých voličů? Zbavit se stabilního základu svých voličů, voličů klopotně argumentujících a získávajících ve svém okolí, řady dalších tápajících voličů? Hodlá snad vyměnit tyto voliče za jiné, ze stáda červenokaretníků, z řad voličů noblesního knížete? Mnohé nasvědčuje, že ano. Že strana nezadržitelně modernizuje. Jaké jsou počiny této strany, opravňující výše zmíněné úvahy?


1) Veletoč týkající se předvolebních slibů kolem vysoce amorálních církevních švindlrestitucí. Evidentní zrada předvolebního restitučního slibu, zahájená již při tvorbě koalice s KDU-ČSL, tedy se stranou, která jakékoli úpravy zlodějských restitucí předem razantně vylučovala.

2) Bezprecedentní příklon a přívětivost strany k ukrajinskému fašismu, evidentní z podpory sankcí proti Rusku, za „zvláštních“ projevů ministra zahraničí Zaorálka. Shlédněme v této souvislosti záznamy lednového pochodu v Kyjevě, řvoucí dav se zářícími pochodněmi a fašistickými symboly a vezměme na vědomí nárůst zřetelných, prokazatelných projevů fašismu na Ukrajině. Projevů dnes již na Ukrajině běžných i všedních. Děje se snad v Rusku propagace fašistických symbolů a fašistických hrdinů, za veřejné podpory prezidenta Putina? Prohnilá ČSSD prostě fašistická zvěrstva na Ukrajině trestuhodně ignoruje, neodsuzuje, a tedy ani nekomentuje.

3) Vyhraněný postoj ČSSD vůči přímo zvolenému prezidentovi je dlouhodobě zřejmý.

Strana je patřičně stmelena, po skvěle provedené očistě vrcholového vedení: tehdy se nynější ministr vnitra Chovanec zúčastnil schůzky u prezidenta Miloše Zemana, (utajované na žádost Chovance) s částí vedení ČSSD, po které on a další členové předsednictva ČSSD, vzhledem k neočekávanému razantnímu propadu předvolebních preferencí, vyzvali k odstoupení předsedu strany, Bohuslava Sobotku. Chovanec, vzdor jeho žádosti o utajení, jako první schůzku veřejně přiznal, takže na rozdíl od ostatních účastníků Michala Haška a Zdeňka Škromacha, udržel si místo ve vedení strany, ačkoli rezignaci Sobotkovi nabízel. Krystalická očista vrcholového vedení strany vyústila do demokratické, takřka absolutní jednoty, kdy i sociální demokrat Foldyna, respektuje rozhodnutí předsedy nepozvat na Sjezd ČSSD prezidenta ČR. Dlužno dodat prezidenta, za jehož vedení vzrostl volební výsledek ČSSD z hranice volitelnosti, až k 30 procentům. Zdá se, že demokraticky jediný kandidát na předsedu ČSSD, v neotřesitelné pozici, odmítá brát v potaz výsledek přímých voleb prezidenta a zvláště pak ohled na počty potenciálních voličů ČSSD, volících Miloše Zemana na jedné straně a knížecí noblesu na straně druhé. Co se ČSSD rozhodně nedá upřít je, že své voliče kdykoli podrazí. Zdá se, že tak činí ze zásady. Doposud se z toho voliči nikdy nepoučili. Otázkou je, zda tomu tak bude i nadále.

28 komentářů :

 1. ČSSD směřuje přesně tam, kam její předchudkyně na konci 30. let - k tolerování fašismu, ne-li komplotu s ním. Bohužel, a to ve jménu pracujících, kteří budou nahnáni do prvních linií směr Moskva. :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ále neshazujte kalhoty, brod je ještě daleko.

   Smazat
 2. Voliči ČSSD jsou ti, u kterých byl Standa Gross nejpopulárnější politik, Špidla zajistil zdroje a Paroubek důchody ze zisku ČEZ a nakonec se jim výrobci dluhů pro sionisty odvděčili tak, že horníkům prodali střechu nad hlavou a blbci si nic jiného nezaslouží. O tom jsem ale nechtěl psát. Můžete mně vysvětlit, co to je "knížecí noblesa"? Vždyť ho mají v Bildebergu jako srandovního maskota který slouží k upevnění sebevědomí, že tohle má být šlechta a my jsme proto opravdu vyvolení.

  OdpovědětSmazat
 3. Kam kráčí ČSSD ? No, tak to se dá říct sprostě nebo slušně. Ve druhé variantě to zní například: ČSSD se právě odebírá k propadlišti dějin. Konečně ! A zcela po zásluze !

  OdpovědětSmazat
 4. ČSSD má už dnes jenom jeden poslední úkol, udržet u koryt co nejdéle svoje "perspektivní" svazácké politiky úředníčkovského typu jako je Sobotka a Zaorálek. Jejich kruhové obraně dnes slouží celý oranžový aparát. Na více už nemají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A k dosažení tohoto úkolu se klidně spojí i s ďáblem. Tak proč ne s fašismem.

   Smazat
 5. Sobotka má záznam jakožto neúspěšný šéf strany, kterého aktivně podporoval Kalousek a spol.
  Již toto samo o sobě hovoří za všechno. Sobotka plazící se ve Washingtonu, Sobotka panáčkující v Bruselu - to jsou další obrázky ze stejného seriálu.
  Strmý vzestup univerzální socdem hvězdy Chovance, bez něhož se teď nic už neobejde (tentýž Chovanec, jehož vzestup navzdory pučistické anamnéze je plivancem, do tváře všech voličů), čípak je to schovanec? Kdopak si ho pěstuje? Schovanec, s adláty Zaorálkem a Dienstbierem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Osobně si myslím, že kdyby se byl býval "puč" vydařil, mohla dnes být možná nejen jiná vláda, ale též zastaveny restituce, o zahraniční politice, která všechny nečekaně tvrdě prověřila, ani nemluvě. Myslím, že Zeman tušil, že Sobotka v čele ČSSD, to bude její poslední politické angažmá.

   Smazat
  2. V té partě u Zemana byl i Chovanec. Nedělej si iluze. Jeden za devatenáct, druhý bez krejcaru za dvacet.

   Smazat
 6. Proč si stěžujete? Měli byste přece jásat v očekávání, že nespokojení voliči přejdou k vám, komunistům.

  OdpovědětSmazat
 7. Je hezke, ze se zaobirate toleranci k fašismu. Současně je zarazejici, že vam nevadi tolerance ke komunismu.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pchujmer bude psát porad a ke všemu komentáře o ničem.Tahni za narkoleptikem a Kradouskem lestit kliky assakum.

   Smazat
 8. Proč se vlastně komunisti odštěpili od sociálních demokratů za první republiky?

  OdpovědětSmazat
 9. Myslím, že cena za současná selhání bude vysoká. I když uznávám, že na našem písečku se i snaží, za zahraniční postoje už je prostě volit nemůžu, dnes už se to nedá oddělovat, situace je opravdu globálně vážná.

  OdpovědětSmazat
 10. Směřuje tam kde ODS pod 5%

  OdpovědětSmazat
 11. Je to novodobá fašistická strana.

  OdpovědětSmazat
 12. Kam kráčí sociální demokracie? Pan Luděk Prokop se ptá oprávněně.Zdá se dle fota,že jsme stejně staří a tutéž otázku si kladu také.Podotýkám,nikdy jsem nebyl komunista.V prosinci 1989 nás bylo možná méně než 100 členů ČSSD.Pocity jako pan Prokop mám stejné,jen jsem razantnější.Chovanec je prototyp zrádce,Sobotka vychytralý advokát,Zaorálek mluvka.Společné mají bezpáteřnost. K některým anonymům:19.58-19.59-Palmer 20.04.Je třeba je ignorovat,vyžívají se v tom,nikdy neřeknou myšlenku,možná se jim stýská po STB nebo se stydí za rodiče.Miroslav Povolný

  OdpovědětSmazat
 13. Oni se těší na to, až budou mít 5%, protože pak těm pár papalášům budou stačit výnosy z Lidového domu na pohodlný doživotní šolích.

  OdpovědětSmazat
 14. Jedná se o bezpáteřní (Sobotka), fašistickou (Zaorálek) stranu.

  OdpovědětSmazat
 15. Sociální demokraté, probuďte se, stali jste se stranou, která podporuje fašisty.

  OdpovědětSmazat
 16. Kdyby průměrný Čech nebyl zdebilizovaný televizními seriály a "vysoce profesionálním zpravodajstvím" ČT24, tak ČSSD je už dávno zapomenutá strana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl pane,podprůměrný,průměrný Čech má přehled a je nás většina,jen o sobě vědět ale i to přijde! Mir.Povolný

   Smazat
 17. „volících Miloše Zemana na jedné straně a knížecí noblesu na straně druhé.“
  Co to je za charakteristiky? Charakteristika „Miloš Zeman“ a charakteristika „knížecí noblesa“. Nehledě na to, že šlechtické titulování bylo zrušeno za první republiky, tak Schwarzenbergovo chování má hodně daleko k tomu, co by si kulturní člověk dokázal pod slovem noblesa, představit. Jak slovníkem, tak soukromým životem (co je známo z veřejných zdrojů). Je to Rakušák, se Švýcarským občanstvím, který hájí zájmy sudetských Němců.

  OdpovědětSmazat
 18. V sobotu schůzovali sociální demokraté v Olomouci. Kromě vedení tam měli svého populárního europoslance s 50 tisíci preferenčními hlasy. Při příštích volbách zase něco vymyslí jako při těch evropských. Třeba přetáhnou Karla Gotta. Jeho píseň Kávu si osladím o trochu víc vezme za srdce mraky voličů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soc.demokracii není třeba zatracovat,jen "vyhodit"neschopné a karieristy všeho schopné,Gotta bych bral,jeho slova o iluminátech také cosi vypovídají.Mir.Povolný

   Smazat
 19. Nízká volební účast je pro ČSSD výhodná.Své skalní voliče si uhájila a to ji jako zavedené parlamentní straně stále zaručuje ,,slušný" volební výsledek v parlamentních a komunálních volbách.Politici za ČSSD nemají zatím potřebu důsledně obhajovat sociálně demokratické hodnoty své strany a tím oslovit větší část svých potencionálních voličů.
  Část potencionálních voliči soc.dem. na volby rezignovali nebo volí malé progresivní strany(Piráti,Zelení).Zbývalá část voličů přešla k ANO.Piší ze své zkušenosti od lidí,kreré přímo znám.
  ČSSD by nejvíce prospělo dostat ve volbách pořádný výprask a spadnout na samou hranici pro vstup do PS a zastupitelstev .Potom se teprve začne vracet ke svému sociálně demokratickému programu,který by měl být sociálně a ekologicky revoluční.
  To co např.předvádí na komunální úrovni politici za ČSSD v Jihlavě z pohledu levicového voliče je tristní.Přesto jim mizerný volební výsledek spojený s nízkou volební účastí k ovládnutí radnice spolu s ODS stačí(dloholetá koalice místního ekonomického bratrstva).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten výprask dostanou,zachránit to mohou řadoví členové,pokud začnou do volebního sjezdu hromadně vracet čl.legitimace.Miroslav Povolný

   Smazat
 20. Před volbami ČSSD zase něco vymyslí. Třeba vykopnutí Zadolárka a Sralbotky partou kolem populárního hejtmana a lidově populistického exodboráře. Můžeme se vsadit, že se na tom bude podílet i Chovanec. A voliči jim zase ty kotrmelce zbaští.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.