Reklama

čtvrtek 22. ledna 2015

Kolaborant Schwarzenberg. I Klaus se styděl ...


Pavel Janeček
22. 1. 2015  Czech Free Press
 
Vzájemné sankce jsou holý nesmysl a znamenají obzvláště ztráty, nic jiného. Sankce nikdy nic nevyřešily. To vše navíc probíhá v situaci, kdy i bez sankcí vypadá stav věcí v EU špatně.
Omezení dodávek surovin, zahraničního obchodu, investic, a tak bych mohl pokračovat dále. A tento neblahý vliv se rozloží ještě na další ekonomiky. Oslabení těchto ekonomik evropské osmadvacítky se dříve či později markantně dotkne České Republiky, neboť naše země je úzce vázána na Evropskou unii, jsme exportní země. V první řadě nejde ani tak o prodej jablek, ale o to, že to Unie všechno zaplatí.

Koneckonců, lze spekulovat o tom, že jedním z cílů vyvolání ukrajinské krize bylo její oslabení, a tím pádem je třeba přehodnotit působení eurokomisařů (např. proamerický Štefan Fule, bývalý člen KSČ), kteří nás vehnali do tohoto dobrodružství. The Economist poznamenává: „Německo se potácí na hranici krize, Francie uvízla ve stagnaci a GDP Itálie je stejný jako před 15 lety. Na tyto tři státy připadají dvě třetiny GDP celé eurozóny", a to je už tristní stav. Celkově ztráty Evropanů v důsledku sankcí mohou dle prognóz nezávislých odborníků dosáhnout nejméně bilion euro.

Zatím úspěšně trestáme sami sebe a daří se nám to. Lehce se vykřikuje, jak Rusko pokáráme, ale pak by měli naši politici občanům vysvětlit, jak uživí své rodiny, až je vyhodí z firem a zvýší se díky tomuto „trestu" nezaměstnanost ještě více. Rozdají jim peníze ze svého? Těžko.

Ekonomická situace i bez sankcí nebyla zrovna valná. Existuje tady jednoznačné rozhodnutí krymských občanů v referendu o připojení Krymu k Rusku. Připomeňme si leden roku 1991, kdy se v Krymské oblasti uskutečnilo referendum o zpochybnění předání Krymu Ukrajině. Pro výše zmíněné zpochybnění hlasovalo 93% z 81% oprávněných voličů. 

Před 23 lety došlo de facto k anexi Krymu, i když je třeba podotknout, že pokojné. Na druhou stranu, oddělení Kosova od Srbska masivním dlouhodobým bombardováním vojenských a civilních cílů v Srbsku kolaborant Karel Schwarzenberg schvaloval, načež i Václav Klaus se za to styděl, čemuž se nedivím.

Ing. Pavel Janeček je zastupitel města Náchoda

15 komentářů :

 1. Pane Janečku! Vřele s Vámi souhlasím.
  Většina z nás to cítí stejně, že zájemné sankce jsou holý nesmysl atd ....
  Avšak co s tím (lépe proti tomu) můžeme udělat???
  Opluštil

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. prostě vyměnit politiky protože stále jsou korumpováni a poslouchají své sponzory a ne nás voliče

   Vymazat
 2. Já nechci být členem EU spolku který selhalta má na rukou krev.
  To se nenajde nikdo z politiků který začne racionálně jednat proti válce a proti ssa. Nato a dohodam s usa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nenajde, protože jsou všichni z USA posraní !!!

   Vymazat
 3. Když EU teče do bot,tak se natisknou Eura a jde se dál.

  OdpovědětVymazat
 4. Jaroslav Lučinský22. ledna 2015 17:57

  Karlíček dobroty barelíček atd. jak nám předkládala média tohoto kolaboranta naše závislá média. A Karlovi voliči? Proč volíte Karla? Protože je inteligentní(jestli je inteligentní, tak je Zeman Albert Einstein.Hloupý není, jen vyčůraný.Mluví co se mu zrovna hodí,i když to většinou nemá hlavu a patu). Protože je "kníže".Protože má noblesu(nevím co je tou noblesou myšleno). a další perly aniž by věděli co je ten sprostý dědek a politický turista vlastně zač.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hrabě Kocharowski22. ledna 2015 19:10

   Schwarzenberg není žádný "kníže", je občan, jako každý jiný.
   Je, pravda, potomkem šlechtického rodu, to je vše. Nemá žádné vzdělání, tudíž by v nějakém konkurzu o zaměstnání neměl šanci na úspěch, dnes není feudalismus, aby se zohledňoval "stav". Přejít na toto by znamenalo návrat někam hodně hluboko do minulosti. Jinak je jasné, že Schwarzenberg nemůže mít v žádném případě v oblibě republikánské zřízení a demokracii, neboť jejich zřízením přišly šlechtické stavy o svoje privilegia a výsady. Volit Schwarzenberga do politických funkcí je fackou demokracii a republice. Schwarzenberg je elitář a nějaký národ plebejců má hluboko na háku. A tak kdo není v tom jednom procentu "elity", nikdy ba neměl volit Schwarzenberga. Při poslední volbě prezidenta byli dva uchazeči - 1/vysokoškolsky vzdělaný Zeman, člověk s politickou praxí na nejvyšší úrovni, rovný a čestný člověk, nezkorumpovaný a nezkorumpovatelný, obávaný u soupeřů, těžká váha, člověk z lidu.
   2/Schwarzenberg, bez vzdělání, s pochybnou minulostí, s pochybnou restitucí zabavených majetků za kolaboraci s nacizmem, "elitář", a s páteří tak křivou, že by mu záviděla i šroubovice DNA, navíc zastánce majetkových požadavků sudetských Němců. Člověk, který coby ministr zahraničí, nosil na klopě placku s nápisem "Putine ke mně, mazej na místo".
   To je výraz demence a degenerace, pohrdání národem, který nakonec vždy nese důsledky debility politiků. Tak asi tak.

   Vymazat
  2. kníže fon sajrajt kchárl šlafenberk alias pochcaný kchárl tuhle kreaturu sem dotáhl zasranej havel alias vašek lízátko prase

   Vymazat
  3. Vašku jsi prase a hovado..:-)
   Toto tričko ještě mám

   Vymazat
 5. Ale jak může někdo psát takové nesmysly o téměř osmdesátiletém kmetovi? Je dementní -a to není nadávka, to je příroda. Jako běžný ouřada už by byl patnáct let ve starobním důchodu. Na veřejnosti spí a pomočuje se - i to je záležitost stáří. A proč ho chtěla ta sebranka za prezidenta? Copak nikdo neviděl film ( jako příměr úžasný) Císařův pekař a pekařův císař? Jak se starým Rudolfem paraziti kolem něj cloumali, podstrkávali mu k podpisu všelijaké prasečiny a s pomocí jeho bratra ho chtěli svrhnout z trůnu? Copak nikdo už neví, že za c.k. Rakouska-Uherska s císařem Franzem Josefem zacházeli stejně? Říkali mu "starej Procházka", šklebili se, že se pochcává a neudrží se na nohou - přesto ho všude nosili, a vládli za něj? S tím hloupým starým českým šlechticem Schwarzenberkem by to bylo stejný - on by schvaloval a podepisoval glejty, který by mu strkali zločinci jako Kalousek, Gazdík, Fiala, Němcová, Langšádlová a další. Zneužívali by jeho úřad, nadělili by mu spoustu pravomocí a pak by tady teprve zavládla arogance, mocenská zvůle, a podobně. Proto mají na Zemana strašnej vztek - ale chudák Miloš za to nemůže že byl zvolen.Stejně tak mohli zvolit třeba toho strašnýho Franze, američana Dienstbiera, Fišerovou Táňu - ne?

  OdpovědětVymazat
 6. Dementni je zeman a k tomu jeste vozrala, co malem poblil korunovacni klenoty.
  Palmer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ááá, provokatérek je tady...

   Vymazat
  2. Bolševické kurvy se tady Palmere neroztahují už čtvrt století, za to ty americké kurvy se tady roztáhly jako hladové štěnice a jsou stejně tak obtížné pro Evropu, jako tento krvežíznivý hmyz pro člověka.A dodám - USA jsou největším teroristickým státem na světě,v současné době s nejhorší neokonzervativně-neofašistickou smečkou u kormidla, bohužel !!!!

   Vymazat
 7. ODDĚLIT USA OD EVROPY to by měla být nejbližší vize pro jednání bruselské žumpy USák není kolega ale VELKÁ DESTRUKTIVNÍ KURVA

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.