Reklama

čtvrtek 29. ledna 2015

Kyberberkut zveřejnil dokumenty z počítače vojenského prokurátora Ukrajiny

29. 1. 2015    zdroj  a zdroj
Hackeři ze skupiny "Kyberberkut" zveřejnili na svých internetových stránkách dokumenty, získané "z počítače hlavního vojenského prokurátora Ukrajiny", podle nichž se situace v pásmu ATO (antiteroristická operace) na jihovýchodě Ukrajiny stala pro silové struktury kritickou. "Vojska jsou demoralizovaná a vzdávají se do zajetí, rezervy nejsou, mobilizace vázne, povolanci prchají do Ruska a na Západ," píše se ve sdělení skupiny.


 Na internetové stránce je zveřejněn fragment rozkazu prvního zástupce vedoucího protiteroristického centra SBU (hlavy ATO v Doněcké a Luganské oblasti), generálporučíka S.N. Popko, v němž se hovoří o vytváření zatarasovacích oddílů z bojovníků dobrovolnických jednotek, které mají zabránit hromadné dezerci z bojiště u Debalceva. Jsou uvedeny také informace o dezertérech - hackeři zveřejnili jejich seznam.

Mezi dokumenty je rozkaz, podle kterého jsou velitelé jednotek povinni poskytovat údaje o svých ztrátách pouze protiteroristickému centru Bezpečnostní služby Ukrajiny. Tak se pokusil oficiální Kyjev utajit údaje o skutečných ztrátách silových struktur na Donbasu.

Je také uvedeno písemné hlášení náměstka generálního prokurátora Ukrajiny, hlavního vojenského prokurátora Anatolije Matiosa, v němž je informace o pašování zbraní a munice z oblasti ATO příslušníky ozbrojených sil Ukrajiny. Nehledě na to, zpracoval Generální štáb Ukrajiny "Plán opatření ke stabilizaci morálky vojáků v předvečer aktivní fáze ATO."

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová4 komentáře :

 1. Hoší z Východu. Aktivní fáze bude nekonečným zdrojem údajů pro televizní reportáže, filmy, pro upravující šedou propagandu. Bude o hanebnosti po všech stránkách.
  Naši špičkoví kriminální živlové se k aktivní fázi jistě připojí a tím i k hanebnostem.
  Třeba Kalousek, Khárl Schvar...., Zadolárek, Stropnický, Halík, Pehe, S. Vondra, Diensbier.

  Hanebnosti postačí opět rčení: Když se kácí les, létají třísky. Dobrá je také formulace: Humanitární krize. To když už člověk přestává být člověkem a páše zločiny proti lidskosti.

  Slunce v duši, ogaři

  OdpovědětSmazat
 2. Mobilizace je dle Porošenka platná po celé Ukrajině, tedy i pro Východ a ten by měl narukovat a válčit proti Teroristům, tedy západu, těžko by válčili proti sobě.

  Západ by měl narukovat a vraždit své spoluobčany, zajisté tam mají část svých příbuzných. Je to nezáviděníhodná situace, je to dopředu prohrané.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto je americká akce. Na řadě je, evidentně, celá Evropa. Pokud to nepůjde rychlej "oficiální" válkou. Děda

   Smazat
 3. "Naši špičkoví kriminální živlové ..."
  Jakoby počítali s tím, že stopy budou zahlazeny nebo znepřístupněny radioaktivním spadem. Děda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.